Cloudberry Backup Review – Aktualizováno 2020

Cloudberry Backup by MSP360 recenze

CloudBerry Backup od nedávno přejmenovaného MSP360 se velmi liší od všech našich ostatních poskytovatelů zálohování tím, že umožňuje ukládat soubory do cloudového úložiště podle vašeho výběru a poskytuje snadno použitelné rozhraní pro správu všech záloh na jednom místě. Podrobnosti naleznete v naší úplné recenzi CloudBerry Backup.


Nejlepší online záložní recenze

Většina služeb zálohování se zaměřuje na poskytnutí skutečného prostoru na serveru pro vaše soubory, ale CloudBerry Backup má odlišný přístup. Místo nabízení vlastních serverů pro úložiště vám dává možnost různých poskytovatelů úložišť, abyste mohli spravovat všechny své účty a zálohy z jednoho místa. Pokračujte ve čtení této recenze CloudBerry Backup a zjistěte, zda tento jedinečný přístup k zálohám stojí za váš čas.

Tento software byl původně vytvořen a spravován CloudBerry Labs, ale tato společnost od té doby změnila ruce a rebranded se jako MSP360. Poněkud matoucí je, že si software zachovává staré jméno CloudBerry Backup, a to i přes web využívající novou značku.

CloudBerry Backup je dodáván s množstvím možností a nástrojů, což z něj dělá skvělý software pro výkonné uživatele, kteří dávají přednost přístupu DIY. Pokud však hledáte pouze efektivní zálohu, CloudBerry pro vás pravděpodobně není řešením. Ačkoli rozhraní je dobře organizované, jeho design se cítí jako něco přímo z počátku 2000s.

Nicméně, její bezpečnost, soukromí a rychlost jsou vynikající, pokud jste partnerem CloudBerry Backup se správným poskytovatelem úložiště. Naštěstí existuje spousta možností, od Amazon S3 nebo Amazon Glacier po Microsoft Azure. Zkontrolovali jsme většinu těchto možností, proto si prohlédněte naše seznamy nejlepších online zálohovacích služeb a nejlepších poskytovatelů cloudového úložiště.

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro Cloudberry Backup od MSP360

Funkce

CloudBerry Backup přichází s mnoha funkcemi, od všeho od obrazových záloh a multithreadingu po hybridní zálohy a plány obnovy po havárii. Zálohy lze naplánovat a omezit a jeho výkonné vytváření verzí znamená, že nikdy neztratíte přehled o smazaných nebo změněných souborech.

CloudBerry Backup je k dispozici v systémech Windows, Mac a Linux a nabízí také mobilní aplikace pro Android i iOS, i když jsou určeny pouze pro správu zálohování na ploše, nikoli pro poskytování řešení zálohování pro mobilní zařízení. Pokud chcete, aby služba zálohovala vaše mobilní zařízení, podívejte se na naši recenzi IDrive.

Pokud hledáte zálohu serveru, CloudBerry Backup to nabízí se svými dražšími plány, které podporují Windows server, Microsoft SQL server a Microsoft Exchange server.

CloudBerry Backup podporuje jak obrazové, tak hybridní zálohování, které lze provádět ručně, v nastaveném plánu nebo nepřetržitě (což znamená, že prohledá vaše soubory a spustí zálohu, kdykoli je zjištěna změna). Můžete také povolit škrcení na základě využití paměti, šířky pásma nebo dostupného místa na disku.

CloudBerry-Throttling

Záloha se provádí ve výchozím nastavení pomocí vícevláknového zpracování a algoritmu na úrovni bloku, což znamená, že při ztrátě pouze malé části nebude ztracena kapacita sítě při opětovném načítání celých souborů.

Kdykoli změníte nebo smažete soubory, verze CloudBerry Backup vám umožní zachovat staré verze a smazané soubory tak dlouho, jak budete chtít, a není omezeno, kolik z nich chcete zachovat.

Verze CloudBerry

Kromě samotných funkcí zálohování můžete použít CloudBerry Backup k vytvoření spouštěcí jednotky USB nebo ISO souboru z bitové kopie systému, což je skvělá věc v případě selhání systému..

K dispozici je také nástroj pro kapacitu disku, který vám umožní analyzovat, jaké soubory a složky zabírají většinu úložného prostoru v počítači. Klient také podporuje proxy servery.

CloudBerry-Bootable-USB

Přehled funkcí zálohování CloudBerry

Cloudberry Backup by MSP360 Logowww.cloudberrylab.com

Počínaje 4999 USD za 5 000 GBVšechny plány

Záloha

Plánovač zálohování

Nepřetržité zálohování

Přírůstkové zálohování

Zálohování založené na obrázku

Zálohování externí jednotky

Zálohování NAS

Zálohování serveru

Hybridní zálohování

Zálohování mobilního zařízení

Neomezené zálohování
Pouze na Ultimate Plan

Neomezená zařízení

Speed ​​Throttling

Kopírování souborů na úrovni bloku

Vícevláknové zálohování

Obnovit

Courier Recovery Service

Přístup do prohlížeče

Přístup k mobilní aplikaci

Verze

Zachování odstraněného souboru

Bezpečnostní

Soukromé šifrování

Šifrování v klidu

In-Transit Encryption

Šifrovací protokol
256bitový AES

Dvoufaktorové ověření

Vytvrzená datová centra
n / a

Nastavení serveru proxy

HIPPA kompatibilní

Podpěra, podpora

Podpora 24/7

Podpora živého chatu

Telefonická podpora

E-mailová podpora

Uživatelské fórum

Znalostní základna

Různé

Sdílení souborů

Synchronizace zařízení

Zkušební verze zdarma
15

Ceny

Záložní služby mají obvykle měsíční nebo roční předplatné. Protože však CloudBerry Backup ve skutečnosti neposkytuje žádný úložný prostor, je většina jeho nákladů ve formě jednorázového nákupu předem. 

Stále však existuje roční poplatek za údržbu a pokud se rozhodnete pro nejdražší vydání, existují určitá poněkud zvláštní omezení.

Přestože CloudBerry ve skutečnosti nemusí platit za servery, které hostují vaše data, je jedinou verzí CloudBerry Backup, která umožňuje provádět neomezené zálohování, verze Ultimate. Stojí 299,99 $, bude to mnohem dražší, než většina uživatelů je ochotných žaludku. 

Místo toho verze Desktop Pro omezuje na 5 TB dat, což je ve většině případů pravděpodobně více než dost. Pokud hledáte neomezené zálohování pro svou firmu, pak CrashPlan je skvělá volba. Carbonite také nabízí neomezený úložný prostor a je skvělou alternativou pro soukromé uživatele CrashPlan. Další informace naleznete v naší karbonitové recenzi.

Verze Desktop Pro neumožňuje zálohování serveru. Pokud hledáte to, co hledáte, můžete se místo toho rozhodnout pro jeden ze serverových plánů. Přestože jsou stále dražší než plán pro Desktop Pro, nejsou tak neuvěřitelně drahé jako vydání Ultimate.

Vzhledem k řadě funkcí, které nabízí CloudBerry Backup, se domníváme, že jednorázová kupní cena je docela rozumná, ale přidání dalších 10 $ ročně nad rámec toho, co platíte poskytovateli úložiště, není skvělé, vzhledem k tomu, že CloudBerry ve skutečnosti musí platit jakoukoli údržbu serveru za hostování vašich souborů.

CloudBerry Free Plan

K dispozici je bezplatná verze CloudBerry Backup, ale přichází s některými docela významnými omezeními. S bezplatnou verzí aplikace Desktop nebudete moci zálohovat více než 200 GB dat, bez ohledu na to, kolik úložiště máte od skutečného poskytovatele zálohování. Zálohy založené na obrazech, šifrování a zákaznická podpora navíc nejsou k dispozici.

CloudBerry-Free-Trial

Můžete si také zaregistrovat bezplatnou 15denní zkušební verzi, která vám umožní přístup ke všem funkcím edice Desktop Pro, abyste si ji mohli vyzkoušet před tím, než utratíte těžko vydělanou hotovost.

Snadnost použití

Snadné použití a funkce jsou kritéria, která jsou často navzájem negativně korelována, protože čím více funkcí zahrnete, tím obtížnější je používání softwaru. 

Přestože vzhled aplikace CloudBerry Backup vypadá, jako by byl navržen pro systém Windows XP, tento trend zbrzdí tím, že poskytuje jednoduché rozvržení, které se snadno používá, i když je zabaleno až po okraj pomocí nástrojů a nastavení..

Navzdory zastaralému designu je vše přehledné a snadno se najde. Hlavní „uvítací“ panel vám poskytuje přehled o vašich nastaveních a plánech a také o vašich nejnovějších zálohách a obnovách.

CloudBerry-Welcome-Panel

V horní části obrazovky je několik tlačítek pro nastavení různých typů plánů zálohování a obnovy, vytvoření spouštěcího USB a prohledání záložního úložiště.

Na kartě „Nástroje“ umístěné v levém horním rohu aplikace můžete přistupovat k možnostem zálohování CloudBerry, spouštět dříve zmíněný nástroj pro kapacitu disku a importovat nebo exportovat svou konfiguraci, pokud chcete nastavit stejné nastavení zálohování na samostatném počítači.

Karta CloudBerry-Tools

Pod těmito tlačítky jsou záložky pro hlavní zobrazení aplikace, kde můžete přepnout z úvodní obrazovky, kterou jsme dříve podrobně popsali, na plány zálohování, plány obnovy, úložiště záloh a historii.

V části „Plány zálohování“ najdete seznam všech plánů, které jste nastavili, a několik plánů, které jsou ve výchozím nastavení předkonfigurovány, jako jsou dokumenty, záložky a složky obrázků. Rozšířením plánu můžete vidět všechny jeho podrobnosti, včetně plánu, šifrování a výsledků z posledního spuštění, plus různá tlačítka, která vám umožní upravit, odstranit nebo klonovat plán.

Plány zálohování CloudBerry

Následující záložka nahoře vám poskytuje velmi podobný přehled vašich plánů obnovy se všemi stejnými podrobnostmi a akcemi, které jsou k dispozici na předchozí kartě.

Plány obnovy CloudBerry

Karta „záložní úložiště“ poskytuje přehled všech vašich propojených účtů a dat uložených u každého poskytovatele cloudového úložiště. Můžete si vybrat, zda chcete zobrazit zálohy ve standardní stromové struktuře, nebo je nechat uspořádat podle velikosti.

CloudBerry-Backup-Storage

Nakonec na kartě „historie“ získáte podrobný protokol o všech provedených zálohách a obnovách, který obsahuje velikost souboru i výsledek operace, čas, ke kterému došlo a jeho trvání..

CloudBerry-History

Ačkoli zálohování CloudBerry neobsahuje žádné webové rozhraní, existuje mobilní aplikace. Jak již bylo zmíněno, aplikace vám neumožňuje zálohovat vaše mobilní zařízení, ale poskytuje snadno použitelný mobilní portál pro správu záloh a dokonce je vzdáleně iniciuje, pokud to nelze provést přímo na vašem stolním zařízení..

Zálohování souborů & Obnovení

Zálohování a obnova dat pomocí CloudBerry se může zpočátku zdát komplikovaná, ale samotný proces je ve skutečnosti docela jednoduchý. Také vám poskytuje spoustu nastavení, s nimiž se můžete starat, abyste zajistili, že se vaše spravovaná záloha chová přesně tak, jak chcete. 

Můžete zálohovat do cloudu nebo na místní zařízení, implementovat různá nastavení škrticí a plánovací činnosti a povolit více typů oznámení.

CloudBerry Backup vám umožňuje nastavit několik plánů zálohování, které běží nezávisle na sobě, takže můžete snadno ukládat svá data u více poskytovatelů, jako je Amazon S3 a Google Cloud..

Možnosti CloudBerry-Provider

Chcete-li vytvořit plán zálohování, musíte nejprve vybrat, jakou službu úložiště chcete použít, a připojit svůj účet k zálohování CloudBerry. Je zde mnoho možností, včetně Amazon S3 nebo Amazon Glacier, Google Cloud (nezaměňovat s Diskem Google), Wasabi, Rackspace a další. 

Která možnost je nejlepší závisí zcela na vašich potřebách. Pokud například hledáte chladírenské skladiště, je Amazonský ledovec skvělou volbou.

CloudBerry-Add-Account

Po přidání vybraného cloudového účtu cloudu můžete kliknout na „soubory“ nebo „na základě obrázků“, čímž se otevře průvodce nastavením pro váš plán zálohování. Prvním krokem je výběr mezi „místním nebo cloudovým zálohováním“ nebo „hybridním zálohováním“ a následným výběrem služby úložiště, kterou chcete použít pro plán, pokud jste přidali více než jednu.

CloudBerry-Backup-Local-Or-Cloud

Dále nastavte název plánu a vyberte mezi režimem „pokročilý“, „jednoduchý“ a „vlastní“. Režim „Advanced“ umožňuje použít šifrování a zálohování na úrovni bloků, zatímco „jednoduchá“ alternativa umožňuje přístup k zálohám prostřednictvím specializovaného klienta poskytovatele úložiště, nikoli pouze samotného softwaru CloudBerry Backup..

Režim zálohování CloudBerry

Následující okno umožňuje přístup k některým pokročilým možnostem, jako jsou rychlé skenování NTFS (zrychlení prověřování změn souborů za cenu zvýšeného využití paměti) a vynucení používání služby stínového kopírování svazků (která vám umožní používat soubory, zatímco oni jsou zálohovány).

CloudBerryBackup-Advanced-Options

Pokud jste se rozhodli pro „pokročilá“ nastavení, můžete vybrat soubory, které chcete zálohovat. Pokud provádíte zálohu založenou na bitové kopii, zobrazí se v tomto okně seznam oddílů ve vašem systému, nikoli soubory a složky..

Soubory CloudBerry-Backup-Select-Files

Jakmile vyberete vše, co chcete zálohovat, můžete si vybrat, jaké filtry chcete použít v plánu. To zahrnuje přeskočení systémových souborů, odfiltrování určitých typů souborů a další.

Záložní filtry CloudBerry

Následující okno vám umožní povolit kompresi (což snižuje množství použitého cloudového úložného prostoru) a šifrování (pokud to váš poskytovatel zálohování cloudu podporuje).

CloudBerryBackup-Compression-A-Encryption

Dále jsou vaše zásady uchovávání, které rozhodují o tom, jak dlouho budou smazané položky na serveru uchovávány a kolik starých verzí změněných souborů chcete mít..

CloudBerry-Backup-Retention

Když se blížíte ke konci procesu, musíte se rozhodnout o plánu, který lze nastavit na konkrétní data, v určitých dnech v týdnu, v reálném čase nebo ručně (což znamená, že zálohu musíte provést sami).

CloudBerry-Backup-Schedule

A konečně, poslední dvě okna umožňují nastavit určité akce, které se spouští automaticky před zahájením zálohování nebo po jeho dokončení, a poté, zda chcete být upozorněni na dokončení zálohování.

Oznámení o zálohování CloudBerry

Jakmile to vše zvládnete, CloudBerry Backup vám poskytne shrnutí vašeho plánu, který si můžete prohlédnout, po kterém jste hotovi.

Souhrn CloudBerry-Backup-Summary

Nastavení plánu obnovy je o něco méně komplikované. Začněte kliknutím na tlačítko „obnovit“ na hlavním panelu a poté výběrem poskytovatele cloudového úložiště, ze kterého chcete obnovit.

Poskytovatel obnovení CloudBerry

Poté si můžete vybrat, zda chcete obnovení spustit pouze jednou, nebo také uložit plán pro budoucí použití.

CloudBerry-RestoreOnce-Or-Save

Dále vyberete, zda chcete obnovit soubory a složky nebo udělat úplný obraz systému.

CloudBerry-Restore-Files-Or-Image

V dalším okně si můžete vybrat, zda chcete obnovit nejnovější verzi nebo obnovit z určitého časového bodu.

CloudBerry-Restore-Point

Dále si ze seznamu zálohovaných dat vyberete, jaké soubory (nebo jaký obrázek systému) chcete obnovit.

CloudBerry-Restore-File-Selection

Pohybujete se, vyberete si cíl. Může to být v novém umístění nebo v původním umístění dat. Zde můžete také určit, zda chcete obnovit smazané soubory a zda chcete přepsat soubory v cílovém umístění.

CloudBerry-Restore-Destination

Následující okno umožňuje rozhodnout, zda chcete soubory dešifrovat. Nezapomeňte, že pokud jste během zálohy šifrovali soubory, musíte je nyní dešifrovat. V opačném případě budete muset ručně dešifrovat soubory později, aby byly přístupné po stažení.

CloudBerry-Restore-Decrypt

Nakonec můžete nastavit upozornění na dokončení obnovy, které lze doručit jako e-mail nebo jako záznam v protokolu událostí systému Windows..

CloudBerry-Restore-Notifications

Rychlost

CloudBerry neposkytuje skutečný serverový prostor, do kterého budete ukládat své soubory, takže jeho rychlost je velmi závislá na sekundární službě, se kterou se rozhodnete pro partnerství.. 

Protože počáteční zálohy jsou často obrovské, je důležité, aby záložní služba poskytovala rychlosti co nejblíže k teoretickému limitu. Na základě našich testů jsme zjistili, že CloudBerry Backup může jít tak rychle, jak to umožňuje poskytovatel úložiště.

Pro naše testy jsme nahráli a stáhli složku 3,51 GB obsahující různé typy souborů, například videa, obrázky a textové soubory. Použili jsme spojení s rychlostí nahrávání a rychlostí stahování 50 Mb / s, což teoreticky znamená, že zálohování a obnovení by mělo skončit za 10 minut, ale realističtěji doufáme, že budou dokončeny za přibližně 15 až 20 minut.

První pokus: Druhý pokus: Průměr:
nahrát0:15:240:14:550:15:09
Stažení0:12:530:12:460:12:49

Jak vidíte, tyto výsledky spadají přímo do rozsahu, v který jsme doufali, a v případě nahrávání skutečně překročili naše očekávání. Pro tyto testy jsme připojili CloudBerry Backup k Backblaze B2, což je verze Backblaze určená pro firemní uživatele. Pokud byste se chtěli dozvědět více o verzi pro soukromé použití, podívejte se na naši Backblaze recenzi.

Bezpečnostní

Svému poskytovateli zálohy svěříte potenciálně citlivá data, takže zabezpečení, které poskytuje, má zásadní význam. Protože však CloudBerry neposkytuje samotný serverový prostor, existují významná omezení bezpečnosti, kterou může poskytnout sama, protože se silně spoléhá na opatření přijatá společností, která řídí skutečná datová centra..

CloudBerry Backup však zajišťuje vynikající práci při zajišťování bezpečných přenosů podle vašeho výběru poskytovatele úložiště. Pokud to sekundární služba podporuje, CloudBerry Backup nabízí až 256bitové šifrování AES, což je více než dost, aby vaše data nebyla v rukou kyberzločinců nebo dokonce úřadů.

CloudBerry-Encryption

Šifrování lze nastavit jako soukromé, což znamená, že pouze vy máte klíč potřebný k jeho odemknutí. Když jsou vaše soubory v přenosu, jsou chráněny protokolem TLS, což znamená, že nejsou zranitelné vůči útokům typu člověk uprostřed, když cestují do cíle. 

Pokud si nejste zcela jisti, co to všechno toto šifrování mluví ve skutečnosti znamená, přečtěte si náš popis šifrování pro havarijní kurz na terminologii.

CloudBerry Backup podporuje dvoufaktorové ověřování, které výrazně zvyšuje vaši bezpečnost tím, že před přihlášením vyžaduje další ověření, ale musíte to nastavit u svého poskytovatele úložiště. Tato služba také sloužila k ochraně ransomwaru, ale tato byla odstraněna poté, co CloudBerry Labs zjistila, že poskytuje uživatelům malý přínos.

Soukromí

Stejně jako zabezpečení je soukromí většinou v rukou společnosti, která má na starosti skutečné umístění úložiště. Protože CloudBerry Backup nemá kopii vašich dat, je jeho schopnost narušit vaše soukromí z podstaty omezená. Díky stručné ochraně osobních údajů je jasné, jaká data shromažďuje a kdy jsou sdíleny.

CloudBerry v podstatě shromažďuje pouze ty informace, které poskytujete při registraci účtu, což znamená vaše jméno, e-mailovou adresu a platební údaje. Společnost také shromažďuje určité anonymizované informace, jako je vaše IP adresa a podrobnosti o zařízení, které však nejsou nijak spojeny s vaším jménem nebo identitou..

Zásady ochrany osobních údajů služby CloudBerry

Prohlášení o ochraně osobních údajů jasně uvádí, že tyto informace jsou sdíleny pouze dvěma způsoby. Za prvé, u důvěryhodných partnerů třetích stran, kteří umožňují CloudBerry poskytovat své služby (domnívejte se, že PayPal poskytuje informace o platbě atd.) A dodržovat zákony a předpisy, na žádost orgánů činných v trestním řízení..

Pokud jde o předpisy o ochraně osobních údajů, CloudBerry je v souladu s GDPR a HIPAA, ale to je opět zcela závislé na sekundárním cloudovém úložišti, se kterým službu spojujete..

CloudBerry-GDPR

Služby zákazníkům

Protože poskytovatelům záloh obvykle svěřujete potenciálně důležitá data, je důležité, aby měli robustní oddělení zákaznických služeb, které poskytuje rychlé a kvalitní odpovědi na jakékoli dotazy.. 

Přestože CloudBerry s vašimi daty opravdu nezpracovává, stále jsme chtěli zkontrolovat, jak dobrá je jeho zákaznická podpora, a společnost se zde daří dobře, sportovní několik cest pro kontakt a rychlé reakce.

Formulář CloudBerry-Email

Pokud potřebujete pomoc se softwarem, můžete buď odeslat e-mail s podporou prostřednictvím e-mailového formuláře, nebo kontaktovat společnost telefonicky. Bohužel, telefonní čísla jsou k dispozici pouze pro tři země – USA, Spojené království a Brazílii – takže pokud voláte odkudkoli, může vás to trochu stát.

CloudBerry-Phone-Support

Prostřednictvím e-mailového formuláře jsme zaslali dotaz a během několika hodin jsme dostali odpověď, což je vynikající. Když jsme neodpověděli hned, oddělení podpory se k nám dokonce spojilo telefonem a zasláním dalšího kontrolního e-mailu.

CloudBerry-KnowledgeBase

Můžete také prohledat rozsáhlou databázi znalostí společnosti nebo položit otázku nebo problém do uživatelského fóra.

Fórum CloudBerry

Verdikt

To je pro naši recenzi CloudBerry Backup. Celkově vzato, jedná se o výkonný nástroj pro správu více záloh různým poskytovatelům, který vám poskytuje plnou kontrolu nad všemi aspekty zálohy.. 

CloudBerry Backup nemusí být nejlepším řešením pro někoho, kdo hledá jednoduchý způsob zálohování některých dat do cloudu. Pro náročné uživatele však poskytuje vysoký stupeň kontroly a flexibility.

Ačkoli bezplatná verze přichází s některými vážnými omezeními, je stále velmi použitelná za předpokladu, že nepotřebujete zálohovat více než 200 GB a nemusíte provádět žádné obrazy disků.. 

Myslíme si, že placení ročního udržovacího poplatku za službu, která nezajišťuje žádný serverový prostor, je trochu nevyžádané, ale celkově není cena neuvěřitelná ve velkém schématu věcí.

Až na cenu, CloudBerry Backup poskytuje vynikající rychlost, zabezpečení a soukromí, stejně jako velmi pohotové oddělení služeb zákazníkům, pokud narazíte na nějaké problémy. Když toto vše spárujete s množstvím funkcí a snadným používáním, získáte vynikající kus softwaru pro ty, kteří chtějí získat co nejvíce ze svého procesu zálohování..

Co si myslíte o naší recenzi CloudBerry Backup? Souhlasíte s tím, že se jedná o výkonný nástroj pro pokročilé uživatele, ale může být mnohem více, než potřebuje průměrný člověk? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map