Recenze pro bezpečné zálohování karbonitů – aktualizace 2020

Carbonite Backup Safe Pro Recenze

Carbonite Backup Safe Pro je skvělý poskytovatel zálohování pro podnikání, i když existuje několik upozornění, které vás mohou odvrátit. Nejdůležitější je jeho cena, která je mnohem vyšší než konkurence. Podívejte se na naši úplnou recenzi a zjistěte, zda to stojí za to.


obchodní záloha

Pokud hledáte řešení, které vám pomůže zálohovat firemní počítače a uvažujete o Carbonite Safe Backup Pro, jste na správném místě. Během této kontroly se na to podrobně podíváme.

Karbonit má další produkt nazvaný „Carbonite Safe“, a ačkoliv název je matoucí, produkty nejsou stejné. Carbonite Safe je verze produktu, která nabízí neomezené zálohování pro domácí uživatele, kteří nemají mnoho počítačů. Pokud jste zde narazili a hledali domácí verzi, další informace naleznete v naší karbonitové recenzi.

Na druhou stranu, Carbonite Safe Backup Pro umožňuje zálohovat neomezené množství počítačů, externích jednotek a zařízení NAS. K dispozici jsou také plány předplatného, ​​které zahrnují zálohu systému Windows Server.

Celkově má ​​karbonit spoustu věcí v pořádku, ale také mnoho špatných. Dobrá část je, že dokáže zálohovat mnoho různých platforem a má silnou politiku verzování, oceněnou podporu, solidní politiku ochrany osobních údajů a dobrou sadu funkcí zabezpečení cloudu, včetně soukromého šifrování..

Špatná část však pravděpodobně způsobí, že čtenáři, kteří mají na paměti své finance, vypadají jinde. Ceny Carbonite stoupají kolem soupeřů a jejich dobrá část nestačí k tomu, aby byla tato cena odůvodněna. Pokud hledáte stejně schopné řešení, ale řešení, které vaši peněženku tolik neztenčí, přečtěte si naši nejlepší online zálohu pro malé podniky..

Navíc verze nefunguje v počítačích Mac, neexistuje žádná mobilní záloha, rychlost stahování je pomalá a šifrovací algoritmus není průmyslovým standardem.

To bylo málo, ale pokračujte ve čtení, pokud chcete získat podrobnosti o tom, jak karbonit hraje. Pokud si však myslíte, že potřebujete jiné řešení, přečtěte si naše online zálohy online záloh pro alternativní řešení. Jinak začneme s karbonitovými funkcemi.

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro Carbonite Backup Safe Pro

Funkce

Carbonite Safe Backup Pro má většinu funkcí, které byste očekávali od solidního online řešení zálohování pro firmy. To zahrnuje automatizované zálohování počítačů, externích pevných disků a zařízení NAS, jakož i fyzických a virtuálních serverů. 

O NAS se můžete dozvědět v našem příspěvku NAS. Pokud jde o jiné neobchodní služby nabízející NAS, přečtěte si naši nejlepší online zálohu pro NAS NAS.

Díky plánu Carbonite Safe Backup Pro Core můžete zálohovat neomezené množství počítačů, externích jednotek a zařízení NAS. Chcete-li zálohovat servery, budete muset použít plán předplatného „Power“ nebo „Ultimate“, který zahrnuje zálohování serveru Carbonite Safe Server. Podrobně popisujeme všechny plány v sekci o cenách níže.

Nezapomeňte, že je třeba každých 30 nebo 60 dnů připojit externí jednotky a zařízení NAS, aby se zabránilo jejich odstranění ze zálohy. 

Předpokládáme, že uživatelé Carbonite Safe Backup Pro mají na základě poskytnuté tabulky limit 60 dní. Pokud však smažete soubory pomocí softwaru Carbonite, Carbonite odstraní vaše soubory po 72 hodinách.

Karbonit funguje na Windows a Mac, ale ne na Linuxu. Pokud máte počítače s operačním systémem Linux, které jste chránili, IDrive for Business se vás týká a další informace o něm můžete přečíst v naší recenzi IDrive for Business. Pro alternativní nápady si přečtěte naši nejlepší online zálohu pro Linux článek. 

Bezpečné zálohování serveru

Zálohování bezpečného serveru Carbonite podporuje:

 • Linux Server
 • Windows Server
 • Microsoft SQL Server
 • Microsoft Exchange Server
 • Microsoft SharePoint Server
 • Oracle Server
 • Hyper-V

VMWare však není podporována. Bezpečné zálohování serveru také zahrnuje zálohování holých kovů, což vám umožní vytvořit obraz počítače nebo serveru. Bezpečné zálohování serveru vám navíc umožňuje zálohovat vaše disky i cloud, což znamená, že získáte výhody hybridního zálohování. Informace o jeho nastavení naleznete v našem průvodci nastavením hybridního zálohování pro malé a střední podniky. 

Stručně řečeno, hybridní zálohování je užitečné, protože vytváří další úroveň ochrany vašich souborů a urychluje jejich obnovu, protože je rychlejší obnovit z místního zařízení než z cloudu. Navíc, hybridní zálohování je nezbytné pro implementaci pravidla zálohování 3-2-1, a doporučujeme vám to.

Karbonit také obsahuje základní funkce, které rádi vidíme, nabízené online zálohovacími službami. To zahrnuje verzování, ale nikoli pro klienta Mac. 

Uhlíkové verze

Vytváření verzí je užitečné, protože umožňuje vrátit nežádoucí změny souborů a poškození souborů. Je to také nástroj, který pomáhá v boji proti ransomwaru, což je pro podniky stále častější problém.

Zásady správy verzí společnosti Carbonite jsou poněkud složité, ale vždy si uchovávají alespoň tři kopie vašich souborů. Kromě toho uchovává jednu verzi souboru pro každý z předchozích sedmi dnů, jednu pro každý z předchozích tří týdnů a jednu pro každý z předchozích dvou měsíců..

Karbonit také udržuje smazané soubory, ale pouze po dobu 60 dní, což je trochu zklamáním vzhledem k tomu, že existují služby, které je uchovávají déle nebo neurčitě. Jednou takovou službou je zálohování Acronis a o tom si můžete přečíst v naší recenzi Acronis Backup.

Pokud nechcete obnovit soubory přes internet a potenciálně dlouho čekat, můžete pomocí služby Carbonite Courier Recovery získat data k vám. Uživatelé Safe Backup Pro také získají přístup k jeho urychlené verzi. 

Mezi další klíčové funkce patří soukromé šifrování, nepřetržité zálohování, plánování zálohování a kopírování souborů na úrovni bloků, aby bylo možné rychle nahrávat. Neexistuje však způsob, jak zálohovat data z vašeho mobilního telefonu. Pokud to chcete znovu, přečtěte si IDrive for Business nebo naši nejlepší online zálohu pro mobilní zaokrouhlování. Další informace o podnikovém zálohování naleznete v naší knihovně podnikových záloh.

Přehled Carbonite Safe Backup Pro

Logo Carbonite Backup Safe Pro Logowww.carbonite.com

Začíná od 2400 $ měsíčně za 250 GBVšechny plány

Záloha

Plánovač zálohování

Nepřetržité zálohování

Přírůstkové zálohování

Zálohování založené na obrázku

Zálohování externí jednotky

Zálohování NAS

Zálohování serveru

Hybridní zálohování

Zálohování mobilního zařízení

Neomezené zálohování

Neomezená zařízení

Speed ​​Throttling

Kopírování souborů na úrovni bloku

Vícevláknové zálohování

Obnovit

Courier Recovery Service

Přístup do prohlížeče

Přístup k mobilní aplikaci

Verze

Zachování odstraněného souboru

Obnova holého kovu

správa uživatelů

Nastavit uživatelské role

Nastavte pravidla zálohování firmy

Přizpůsobitelné přehledy

Přístup k zálohování uživatelů

Sledujte připojená zařízení

Bezpečnostní

Soukromé šifrování

Šifrování v klidu

In-Transit Encryption

Šifrovací protokol
Blowfish 128-bit

Dvoufaktorové ověření

Vytvrzená datová centra

Nastavení serveru proxy

HIPPA kompatibilní

Podpěra, podpora

Podpora 24/7

Podpora živého chatu

Telefonická podpora

E-mailová podpora

Uživatelské fórum

Znalostní základna

Různé

Sdílení souborů

Synchronizace zařízení

Zkušební verze zdarma
30

Ceny

Na rozdíl od Carbonite Safe, Carbonite Safe Backup Pro nenabízí neomezený plán zálohování. Místo toho získáte záložní prostor v závislosti na plánu, který můžete rozšířit o 100 GB za 99 $ ročně, až 10 TB.

Všechny tři plány můžete použít k zálohování neomezeného počtu počítačů, externích jednotek a zařízení NAS. Navíc všechny plány obsahují zrychlenou službu obnovy kurýrů, automatické zálohování videa a dodržování HIPAA.

Základní plán vám neumožňuje zálohovat servery, ale ostatní dva plány ano. Pomocí plánu napájení můžete zálohovat jeden virtuální nebo fyzický server, zatímco plán Ultimate to rozšiřuje na neomezené servery. Plány můžete porovnat zde.

Všechny plány vyžadují, abyste zaplatili rok předem. Pokud se zaregistrujete na dva roky, můžete získat pětiprocentní slevu nebo 10%, pokud se zaregistrujete na tři roky. Bez ohledu na to, co si vyberete, stále platíte mocnou částku. Z tohoto důvodu byste měli využít bezplatnou 30denní zkušební verzi Carbonite, abyste zjistili, zda to, co získáváte, stojí za vaše dolary.

Je tedy zřejmé, že karbonit je dražší než jeho soupeři. IDrive například účtuje 74,62 $ ročně za 250 GB u neomezeného počtu počítačů a zahrnuje podporu pro zálohování serveru. To je o více než 200 dolarů ročně méně než karbonit. Získání 2TB s karbonitem vás bude stát více než 2 000 $, ale s IDrive získáte 2,5 TB za 599,62 $.

CrashPlan pro malé podniky a Backblaze pro firmy jsou také nákladově efektivní alternativy. CrashPlan vám poskytuje neomezenou zálohu pro jeden počítač za 10 $ měsíčně, zatímco Backblaze to samé za 6 $. Přečtěte si o nich více v recenzích CrashPlans for Small Business a Backblaze for Business. Celkově, pokud chcete platit méně a získat více, není karbonit tou nejlepší volbou.

Snadnost použití

Podobně jako většina jiných online zálohovacích řešení, která se dokázala zvednout nad ostatní, představuje Carbonite obecně leštěný zážitek, který by vám při nastavování zálohy neměl způsobovat problémy..

Jakmile si vytvoříte účet u Carbonite, prvním krokem je stažení klienta z webu a jeho instalace do počítače nebo serveru, na jehož pevný disk chcete zálohovat.. 

Instalace trvá jen pár minut a nemusíte se pohrávat s karbonitem, pokud to nepotřebujete. Je to proto, že Carbonite automaticky vybere soubory pro zálohování podle typu.

karbonit-safe-desktop-client

Carbonite Safe Backup Pro používá stejný desktopový klient jako Carbonite Safe, což může podnikovým uživatelům přinést několik problémů. Firemní verze neposkytuje neomezený prostor pro zálohování, takže díky automatickému výběru z něj můžete rychle dojít.

Aby k tomu nedocházelo, musíte před dokončením instalace vypnout automatické zálohování z „pokročilého nastavení“.

Desktop aplikace je jednoduchá a zobrazuje všechny potřebné informace na první pohled. Výchozí pohled zobrazuje stav zálohy a poskytuje odkazy, které otevírají nastavení, přistupují k obnově a zahajují proces obnovy.

webový klient s karbonitem

Pokud se rozhodnete obnovit vše, provedete vás procesem desktopový klient. Jinak se webový klient spustí, ať už se rozhodnete pro výběr souborů pro obnovení nebo k nim přistupujete. V další části si povíme více o procesu zálohování a obnovy.

politika bezpečného zálohování uhlíku

Webový klient je jednoduchý, jasný a zobrazuje všechny chráněné počítače, servery a uživatele ve spodní části obrazovky pro snadnější přehled. Odtud můžete spravovat zásady zálohování, například vyžadovat, aby uživatelé zálohovali svou složku uživatelů.

Carbonite-safe-invite-users

K dispozici jsou také možnosti, jak vyzvat uživatele a další správce k zálohování jejich počítačů, aby vám pomohli. Navíc můžete nasadit karbonit na mnoho počítačů v jedné akci.

Kromě toho můžete vyloučit zálohování určitých typů souborů, což usnadňuje správu omezeného prostoru pro zálohování a ujistěte se, že není naplněno věcmi, na kterých vám nezáleží..

Carbonite-safe-mobile-client

Carbonite má také aplikace pro Android a iOS, které vám umožňují přístup k souborům zálohovaným z vašeho počítače. Můžete také ukládat soubory pro přístup offline, ale aplikace kromě toho mnoho nenabízí. Díky tomu je ve srovnání se svým soupeřem IDrive nevýrazným, jehož aplikace vám umožňuje zálohovat data smartphonu, včetně médií, dat aplikací, textů, kontaktů a dat kalendáře..

Celkově lze Carbonite snadno používat, ale ne tak snadno jako CrashPlan pro Small Business nebo Backblaze for Business, které neomezují váš úložný prostor.

Zálohování souborů & Obnovení

Jak jsme již zmínili, záloha se spustí automaticky po instalaci klienta. Výběr souborů a složek pro zálohování nemusíte trávit čas. 

Je to proto, že Carbonite automaticky prohledá váš pevný disk a vybere soubory pro zálohování podle typu souboru. Předvolené typy souborů zahrnují dokumenty, fotografie, hudbu, soubory zip, soubory finančních údajů a videa. Jednotlivé soubory větší než 4 GB – stejně jako systémové, aplikační a dočasné soubory – nejsou automaticky vybrány.

Ve výchozím nastavení je zálohování nepřetržité. To znamená, že jak se vytvářejí nové soubory nebo se mění stávající soubory, Carbonite je nahraje do cloudu v téměř reálném čase. Pokud si myslíte, že by to mohlo vyžadovat příliš mnoho systémových prostředků, můžete je vypnout a vrátit se k zálohám jednou denně, pokud dáváte přednost. Můžete také nařídit karbonitu, aby během určitých hodin nespouštěl zálohu.

Klienti z jiných služeb, jako je například zálohování Acronis, mají bohatší sadu možností plánování. Zahrnují denní, týdenní a měsíční zálohu a konkrétní podmínky, které můžete nastavit.

carbonite-safe-restore-select

Chcete-li zahájit obnovu, musíte kliknout na tlačítko „dostat mé soubory zpět“ z klientského počítače. Dále si můžete vybrat konkrétní soubory pro obnovení nebo obnovení všeho. Pokud se rozhodnete obnovit vše, Carbonite vás provede přímým procesem obnovy. Nakonec si můžete zvolit obnovení souborů do původního nebo nového umístění.

Pokud se rozhodnete obnovit konkrétní soubory, otevře se webový klient a můžete z něj vybrat soubory, které chcete obnovit. Webový klient při několika příležitostech ukázal, že náš seznam zálohovaných souborů je prázdný. Obecně jsme však neměli mnoho problémů, ale obnovení konkrétních souborů ze stolního klienta by bylo dobrým doplňkem. 

Prošli jsme procesy zálohování a obnovy pomocí počítače se systémem Windows, takže v závislosti na tom, zda zálohujete Mac nebo server, může vaše záloha a obnovení fungovat trochu jinak.

Služba obnovy karbonitového kurýra

Pokud nechcete čekat dlouho – a možná budete muset, v závislosti na velikosti vaší zálohy – můžete použít službu Carbonite Courier Recovery, aby vám vaše soubory byly doručeny. Chcete-li to provést, budete spolupracovat s karbonitovým specialistou při výběru souborů, které chcete obnovit. Tyto soubory se poté načtou na DVD nebo externí jednotku a zašlou vám poštou.

Výhodou služby je, že obnova kurýrem je potenciálně mnohem rychlejší než obnova přes internet. To znamená, že za 175,99 USD je služba mnohem dražší než podobné služby nabízené konkurencí a je k dispozici pouze zákazníkům z USA.. 

Budete také muset poslat zařízení zpět, nebo vám bude účtováno: 130 $ pro zařízení, která mají méně než 3 TB prostoru, nebo 300 $, pokud mají více. Navíc vám bude účtován poplatek 10 $ za každý kabel, který se nevrátíte.

Uživatelé, kteří se rozhodnou spravovat svůj soukromý klíč sami, nebudou moci používat službu obnovení kurýrů, pokud svůj soukromý klíč neodesílají. Dá se to očekávat, protože karbonit bez něj nemůže obnovit soubory v dešifrované podobě. 

Rychlost

Nezáleží na tom, kterou službu zálohování vyberete, počáteční zálohy budou trvat dost času. To se může rozšířit na dny, týdny nebo více v závislosti na tom, kolik dat chcete chránit.

Testovali jsme možnosti přenosu souborů Carbonite provedením testů zálohování a obnovy pomocí naší testovací složky se zipem 1 GB. Testy jsme provedli z Moskvy v Rusku prostřednictvím sítě WiFi s rychlostí přenosu 38,04 Mbps a rychlostí stahování 15,87 Mb / s. Zde jsou naše výsledky:

První pokusDruhý pokusPříjem
Čas nahrání:00:16:3300:12:2200:14:28
Čas stahování:01:02:9800:58:4601:01:12

S našimi rychlostmi – a bez jakýchkoli režijních nákladů – bychom teoreticky měli očekávat zálohu složky 1 GB přibližně za čtyři minuty a 10 sekund a měli bychom ji obnovit přibližně za 10 minut a jednu sekundu. Jak vidíte z tabulky, výsledky nejsou nikde blízko tomu, co bychom očekávali.

Abychom byli spravedliví, šifrování a další procesy spuštěné během zálohování tento proces zpomalují. S ohledem na to je to dobrá rychlost zálohování, ale nemůžeme říci totéž pro proces obnovy. Obnovení trvalo mnohem déle, než jsme očekávali, a to bez procesů, které zpomalují šifrování.

Neexistuje způsob, jak povolit vícevláknové zálohování, aby se zvýšila rychlost přenosu přenosů, ale Carbonite používá algoritmus kopírování souborů na úrovni bloku, který zrychlí nahrávání po úvodním přenosu přenesením pouze změněných částí souborů..

Bezpečnostní

Karbonit provádí slušnou práci v oblasti zabezpečení cloudu pomocí 128bitového šifrování Blowfish. Není to AES, což je výchozí šifrování v oboru, ale stále je možné. Jeho 64bitová verze není bezpečná, ale 128bitová verze používaná Carbonite nebyla prasklá, pokud víme. 

Bruce Schneier, tvůrce Blowfish, doporučil přechod na svůj nástupní algoritmus Twofish. S ohledem na to bychom dávali přednost tomu, aby karbonit používal AES 256-bit.

Kromě šifrování v klidu používá Carbonite protokol TLS (více v našem porovnání SSL a TLS) k ochraně souborů přenášených na servery Carbonite. Tyto servery jsou uloženy v kalených datových zařízeních navržených tak, aby odolaly virtuálním útokům, přírodním katastrofám a fyzickým útokům.

Mezi jejich ochranná opatření patří kamery CCTV, 24/7 ostraha, biometrický přístup a bezpečnostní karty. Vaše soubory jsou navíc uloženy na serverech RAID-6 v klimaticky kontrolovaném prostředí s nepřerušitelnými zdroji napájení a generátory na místě.

Chcete-li zvýšit bezpečnost a soukromí, můžete se během instalace Carbonite také rozhodnout pro soukromé šifrování (někdy se nazývá nulová znalost) (další informace o něm naleznete v našem článku o cloudových znalostech). 

Ve výchozím nastavení Carbonite drží váš šifrovací klíč za vás. Pokud tedy zapomenete heslo, můžete požádat o reset. Karbonit ukládá váš soukromý klíč do zabezpečeného datového centra, ale není to tak soukromé, jako když jej spravujete. 

To znamená, že Carbonite by mohl dešifrovat a předat vaše soubory donucovacím orgánům, například pro notoricky známý program PRISM NSA (mějte na paměti, že společnost nebyla propojena s NSA).

karbonit-safe-enc-key

Pokud však spravujete svůj klíč, výše uvedený scénář nebude možný, protože vaše data budete moci dešifrovat pouze vy. To znamená, že pokud si zapomenete, Carbonite nebude moci resetovat vaše heslo. Můžete použít jednoho z našich nejlepších správců hesel pro výběry malých podniků, aby nedošlo k zapomenutí vašeho hesla.

Karbonit také podporuje dvoufaktorové ověřování, které můžete pověřit spolupracovníky pomocí svého účtu. Dvoufaktorové ověřování pomáhá chránit vaši firmu tím, že zajišťuje selhání hesla, a neumožňuje nebezpečným jednotlivcům krást pověření vašich uživatelů. 

Dvojfaktorové ověřování funguje tak, že při přihlášení z neznámého počítače je kromě běžných přihlašovacích údajů vyžadován jedinečný bezpečnostní kód. To znamená, že byste si měli nejprve vytvořit silné heslo.

Soukromí

Zásady ochrany osobních údajů společnosti Carbonite lze snadno přečíst a jasně uvádí, jaké typy údajů shromažďují, včetně údajů, které uživatelé poskytují, jako je vaše jméno, adresa, telefonní číslo, e-mail, kreditní karta a další informace potřebné k registraci a nákupu produktu Carbonite..

Kromě toho ukládá Carbonite názvy souborů, velikosti a přípony souborů spolu s metadaty. Metadata zahrnují typ zařízení, typ prohlížeče, IP adresu, poskytovatele internetových služeb, odkazující nebo ukončující stránky, OS a datum a časová razítka.

Karbonit zpracovává vaše shromážděná data pro různé účely, například zasílání marketingových materiálů (se souhlasem uživatele nebo zákazníka), usnadnění zálohování, obnovení dat, poskytování technické podpory, archivaci a dodržování zákonů.

Služba říká, že nebude prodávat osobní informace obchodníkům nebo jiným prodejcům a nemá přístup k datům uloženým zákazníky. To znamená, že Carbonite někdy sdílí tyto informace se třetími stranami. 

Mezi ně patří služby, které pomáhají Carbonite poskytovat jeho produkty, spolu s obchodními partnery, reklamními sítěmi, poskytovateli analytických služeb a platebními a dodacími službami.

Upozorňujeme, že „Karbonit je odpovědný za zpracování osobních údajů, které dostává, a následně předává třetí osobě jednající jejím jménem jako zástupce.“ Toto ustanovení je součástí obou EU-U.S. Ochrana soukromí a Swiss-U.S. Rámce ochrany soukromí. Uhličitan se drží obou.

To je užitečné, vzhledem k tomu, že společnost Carbonite říká: „Výsledkem je, že údaje, které shromažďujeme, včetně osobních údajů, mohou být přenášeny nebo zpřístupňovány dceřinými a přidruženými společnostmi společnosti Carbonite v jiných zemích po celém světě bez ohledu na to, kde má zákazník nebo uživatel bydliště.“

Některé z těchto zemí nemusí mít úroveň ochrany soukromí, kterou zaručují zákony vaší země. V tomto případě Carbonite slibuje poskytnout odpovídající úroveň ochrany v souladu se zmíněnými štíty na ochranu soukromí.

Sdílení karbonitových dat

Navíc, podle platných zákonů na ochranu dat, mají zákazníci a uživatelé, pokud jde o osobní údaje zpracovávané společností Carbonite, následující práva:

 • Právo na přístup k osobním údajům v držení Carbonite
 • Právo požadovat opravu osobních údajů, která je neúplná, nesprávná, zbytečná nebo zastaralá
 • Právo požadovat výmaz osobních údajů, které jsou neúplné, nesprávné, zbytečné nebo zastaralé v přiměřené lhůtě
 • Právo požádat o omezení zpracování osobních údajů z určitých důvodů
 • Právo získat kopii osobních údajů z karbonitu ve strukturovaném, bezpečném, běžně používaném a strojově čitelném formátu
 • Právo kdykoli odvolat souhlas se zpracováním osobních údajů, pokud jsou tyto údaje zpracovávány pouze na základě souhlasu a nikoli na jiném právním základě
 • Právo kontaktovat příslušný regulátor ochrany údajů ohledně nakládání s osobními údaji Carbonite

Karbonit je rovněž v souladu s obecným nařízením o ochraně údajů nebo zkráceně GDPR, což je zákon EU, který upravuje soukromí občanů EU online. Přečtěte si o tom více v našem průvodci GDPR.

Obecně platí, že zásady ochrany osobních údajů společnosti Carbonite jsou jednoduché a neobsahují klauzule, která by zvyšovala poplachy, jako některé cloudové služby.

Podpěra, podpora

podpora karbonitu

Když narazíte na problém, první zakázkou je zasáhnout karbonitskou znalostní základnu. V něm najdete vyhrazenou sekci pro Carbonite Safe Backup Pro. Odtud si můžete vybrat sekci pro zálohování Windows, Mac nebo serveru. Pokud nemůžete najít to, co hledáte, můžete pomocí vyhledávací lišty rychle najít relevantní články. 

To znamená, že naše vyhledávání pravidelně vracela nesouvisející články. Články samy o sobě jsou však obecně dobře napsané a snadno sledovatelné.

Pokud znalostní základna nepomůže, můžete vždy kontaktovat tým podpory společnosti Carbonite, který za svou práci získal 64 ocenění. Navíc Carbonite tvrdí, že všichni jeho obchodní agenti a agenti eskalace jsou držiteli certifikátů Microsoft Technology Associate, což je příjemné. 

Můžete kontaktovat tým podpory telefonicky, chatem a e-mailem. Telefonická a chatová podpora je k dispozici sedm dní v týdnu, ale pouze od 9:00 do 20:00. EST ve všední dny a od 9:00 do 17:30 hodin. EST o víkendech. 

E-mailová podpora je k dispozici 24/7 a jak říká Carbonite, její průměrná doba odezvy je 24 hodin. Během týdne jsme poslali několik e-mailů a odpovědi jsme dostali přibližně po dni. To je ve srovnání s většinou služeb pomalé, což obvykle trvá méně než šest hodin.

Podpora Carbonite je dobrá, ale IDrive nabízí nepřetržitou podporu live chatu pro okamžité řešení problémů, a to je lepší.

Verdikt

Karbonit má mnoho výhod, včetně soukromého šifrování, silné podpory a výkonného vytváření verzí a neomezeného zálohování počítačů, NAS a serverů. Její cenové plány však nemohou konkurovat jiným službám, které poskytují stejné služby. To se týká jak nákladů na předplatné, tak ceny vrácení kurýrem. Pokud chcete získat více za méně, můžete dělat lépe.

Kromě toho má Carbonite velmi pomalou rychlost stahování, jeho verze nefunguje na počítačích Mac a nepoužívá AES k šifrování souborů v klidu. Navíc jeho mobilní aplikace vám umožní přístup pouze k vašim záložním souborům a ve skutečnosti nezálohuje vaše mobilní data.

Co si myslíte o Carbonite Safe Backup Pro? Je jeho vysoká cena odrazující, nebo zjistíte, že karbonit stojí za to? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me