Přenosná recenze SanDisk Extreme – aktualizováno do roku 2020

Přenosná recenze SanDisk Extreme

SanDisk Extreme Portable se snadno přenáší a je velmi výkonný, ale jeho cena je extrémní. I když je to dobrý produkt, existují mnohem levnější alternativy tam podobné kvality, jak si můžete přečíst v naší plné recenzi SanDisk Extreme Portable.


sandisk-extrémní-přenosný-featuredsandisk-extreme-portable-2sandisk-extreme-portable-1

Předchozí

další

Přenosný SanDisk Extreme
Hodnocení editora: 250 GB72,99 $500 GB89,00 $1 TB156,39 USD2TB329,99 $99,99 $ $ 72,99Ušetřete 27,00 US $ (27%) Zobrazit recenzeKoupit na Amazonu109,99 $ 72,99Ušetříte 37,00 $ (34%)(2 Recenze) Koupit na Walmart$ 99,99(95 Recenze) Buy on Best Buy$ 169,99 $ 89,00Ušetřete 80,99 USD (48%) Zobrazit recenzeKoupit na Amazonu129,00 $ $ 89,00Ušetřete 40,00 $ (31%)(7 Recenze) Koupit na Walmart$ 129,99(671 recenzí) Koupit za nejlepší nákup$ 156,39Zobrazit recenze na Amazonu$ 261,29(6 recenzí) Koupit na Walmart$ 249,99(211 recenzí) Koupit za nejlepší nákup$ 329,99Zobrazit recenze na Amazonu549,99 $ $ 446,46Ušetřete 103,53 $ (19%) Zobrazit recenzeKoupit na Walmartu$ 449,99(154 recenzí) Koupit za nejlepší nákup

SanDisk je pod stejným firemním deštníkem jako G-Technology a Western Digital, ale zaměřuje se na jiný trh. Jedná se především o přenosná flash paměťová zařízení, jmenovitě USB flash disky a SD karty. Vzhledem k tomu, že náklady na úložiště flash klesly, společnost SanDisk rozšířila svou řadu o interní a externí pevné disky. 

V této recenzi SanDisk Extreme Portable se podíváme na možnost nejvyšší úrovně. Jak název napovídá, Extreme Portable je o maximálním výkonu na cestách a naštěstí dosahuje tohoto cíle. S neohrabaným nastavením a vysokou cenovou značkou však bude stále muset bojovat, aby byl uveden na našem seznamu nejlepších externích pevných disků..

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro SanDisk Extreme Portable

Funkce

Jak jsme viděli u jiných externích disků SSD, přenosný systém SanDisk Extreme Portable je právě to. Malý disk je menší a tenčí než G-Drive G-Technology (přečtěte si naši recenzi G-Technology G-Drive), ale ne tak malý jako Samsung T5. V krabici dostanete jednotku, kabel USB-C a adaptér USB-C na USB-A. 

sandisk-extreme-portable-1

Kabel je však krátký. Když jsme ji zapojili do zadní části stolního počítače, nemohlo se dostat ani na vrchol pouzdra. Otravnější je adaptér. Pokud přenášíte Extreme Portable na cestách a nemáte na svém notebooku port USB-C, jste nuceni použít chytrý adaptér, který vás právě prosí, abyste jej porušili. 

To znamená, že pohon je vynikající. Existuje měkký gumový pocit, který se kolem něj ovine a zářez v pravém horním rohu, pravděpodobně pro jeho připojení ke klíčence. Ačkoli by to nevypadalo z místa vzhledem k tomu, jak je malý, pravděpodobně existují lepší řešení pro přepravu vašeho disku.

Nastavení přenosného systému SanDisk Extreme

Po připojení a otevření Extreme Portable na vašem počítači najdete aplikaci a složku. Zajímavé je, že aplikace je pouze pro Windows. Jednotka funguje na systému MacOS, ale není zde věnována žádná aplikace. Pokud chcete SecureAccess, což je to, co se přiložené aplikaci nainstaluje, budete ji muset najít jinde. 

Tato aplikace umožňuje nastavit heslo a provede vás postupem přidání souborů na disk. Vytvoří také několik složek na jednotce. Ve vašem úschovně SecureAccess je složka se dvěma soubory vyhrazenými pro vaše nastavení a další s více soubory. 

Kromě toho je jednotka nastavena. Souhrnně vytvořené soubory a složky zabírají méně než 10 MB, ale stále je to nepříjemné. Doufali jsme, že proces nastavení bude podobný jako u testované jednotky Seagate Portable, což vám umožní nainstalovat další software při registraci jednotky pro účely oprávnění, jak můžete vidět v naší recenzi Portálu Seagate..

SanDisk SecureAccess

Jak již bylo zmíněno, součástí instalačního programu bude SecureAccess spuštěn na vašem počítači. Je to šifrovací aplikace, která chrání vaše data pomocí AES-128, což není nejlepší, jak si můžete přečíst v našem popisu šifrování. Existuje debata o tom, zda je 256bitový klíč bezpečnější, ale vzhledem k tomu, že rychlost není faktorem místního šifrování, je lepší jít s větším klíčem. 

sandisk-extreme-portable-review-secureaccess

Na jiných discích jsme viděli ochranu heslem – přečtěte si naši recenzi Samsung T5 – například jen zřídka šifrování. SecureAccess využívá technologii EncryptStick a v aplikaci je mnoho reklam na upgrade z SecureAccess na DataVault. Je to stejný program, kromě toho, že můžete automaticky zálohovat data a synchronizovat je mezi zařízeními. 

Za 14,99 $ to není špatný obchod, ale online záložní služba, jako je Backblaze, je pravděpodobně lepším dlouhodobým řešením (přečtěte si naši Backblaze recenzi). Upřímně řečeno, rozhraní DataVault je datováno a neatraktivní, a ačkoli je funkce funkční, další možnosti poskytují to, stejně jako hezká tvář. 

Neexistuje nástroj pro zálohování, ale to není příliš obtěžovat. SanDisk Extreme Portable, který je na špičce 2TB, není ideálním řešením pro místní zálohování. Pokud to hledáte, je stolní disk, například Western Digital My Book, pravděpodobně lepší volbou (přečtěte si naši recenzi Western Digital My Book).

 Přehled přenosných funkcí SanDisk Extreme

Začíná od $ 7299Všechny plány

Funkce

Kapacita
250 GB, 500 GB, 1 TB, 2 TB

Obslužný program pro zálohování

Rozhraní
USB 3.0

Plošina

Okna

Operační Systém Mac

Android

Výkon

Rychlost jízdy
n / a

Typ pevného disku
SSD

Podpěra, podpora

Záruční doba
36 měsíců

Služby obnovy

Tabulka rychlosti

Cena

Stejně jako u všech přenosných disků SSD je Extreme Portable drahý. To znamená, že to není nad cenou, kterou očekáváme. Pokud hledáte levnou jízdu a rychlost vás nezajímá, měli byste mít lepší přehled o základech Toshiba Canvio (přečtěte si naši recenzi základů Toshiba Canvio). 

Přenosný SanDisk Extreme
Hodnocení editora: 250 GB72,99 $500 GB89,00 $1 TB156,39 USD2TB329,99 $99,99 $ $ 72,99Ušetřete 27,00 US $ (27%) Zobrazit recenzeKoupit na Amazonu109,99 $ 72,99Ušetříte 37,00 $ (34%)(2 Recenze) Koupit na Walmart$ 99,99(95 Recenze) Buy on Best Buy$ 169,99 $ 89,00Ušetřete 80,99 USD (48%) Zobrazit recenzeKoupit na Amazonu129,00 $ $ 89,00Ušetřete 40,00 $ (31%)(7 Recenze) Koupit na Walmart$ 129,99(671 recenzí) Koupit za nejlepší nákup$ 156,39Zobrazit recenze na Amazonu$ 261,29(6 recenzí) Koupit na Walmart$ 249,99(211 recenzí) Koupit za nejlepší nákup$ 329,99Zobrazit recenze na Amazonu549,99 $ $ 446,46Ušetřete 103,53 $ (19%) Zobrazit recenzeKoupit na Walmartu$ 449,99(154 recenzí) Koupit za nejlepší nákup

Přesto je v řadě Extreme Portable sladké místo. 500 GB a více zobrazuje nejvýhodnější cenu za gigabajt. Na druhé straně je jednotka 250 GB téměř dvojnásobná. Pokud máte zájem o nízkokapacitní přenosné SSD, ADATA SD600 poškrábe, že svědí za méně peněz (přečtěte si naši recenzi ADATA SD600). 

Přestože 500 GB a více se pohybuje kolem stejné ceny za gigabajt, doufali jsme, že s rostoucí cenou bude větší hodnota. To je trend, který většina externích disků sleduje – přečtěte si naši recenzi Western Digital Elements pouze pro jeden příklad – takže je prchavý, že se SanDisk nesleduje. 

Rychlost & Výkon

Naše testování výkonu se skládá ze dvou kategorií: kontrola rychlosti a chyb. V každé z těchto kategorií provádíme dva testy, z nichž jeden je testem a druhý je spíše praktickým testem. 

Seq ReadSeq WriteRandom ReadRandom Write2.3 GB Transfer
Přenosný SanDisk Extreme
564,8 MB / s 503,2 MB / s 159 MB / s 157,2 MB / s 16,61 s.

Rychlost byla první, takže jsme použili CrystalDiskMark, abychom zjistili, jak rychle byl disk se sekvenčními a náhodnými čtení a zápisy. Udělali jsme pět průchodů s testovacím souborem 4 GB a byli jsme s výsledky spokojeni.

Jak vidíte na obrázku níže, Extreme Portable překročil inzerovanou rychlost 550 megabajtů za sekundu s následnými čteními. U náhodných čtení a zápisů to bylo pomalejší než Samsung T5, ale rozdíl byl zanedbatelný.

ssandisk-extreme-portable-review-crystaldiskmark

Poté jsme na disk zkopírovali testovací složku s kapacitou 2,3 ​​GB s videoklipy, hudbou a dokumenty, abychom zjistili, jak dlouho trvá přenos. Náš Extreme Portable drive dosáhl 16,61 sekund, což není to nejlepší, co jsme kdy viděli, ale Samsung T5 ho porazil pouze za méně než sekundu. Během přenosu se pohyboval na konzistentních 143 MB / s, což znamená, že je dost rychlý. 

Během obou testů jsme spustili CrystalDiskInfo na pozadí, přičemž jsme dali pozor na teplotu disku a chyby, které se objevily. Naštěstí to během našeho testování zůstalo na chladných 25 stupních Celsia a nedošlo k žádným chybám.

sandisk-extreme-portable-review-crystaldiskinfo

Nebyli jsme spokojeni pouze s důvěrou CrystalDiskInfo, spustili jsme také utilitu „chkdsk“ ve Windows s příkazem „/ r“, který kontroluje chyby na jednotce. Naše extrémní přenosná jednotka se po krátkém 20minutovém zátěžovém testu vrátila do čistého stavu. 

Záruka & Podpěra, podpora

Brožura, která je součástí jednotky Extreme Portable, uvádí, že existuje tříletá omezená záruka a nasměruje vás na adresu URL, kde najdete úplné informace o záruce. Záruka se vztahuje na vady z výroby, nikoli však z běžného používání. Nevztahuje se ani na nadměrné používání jednotky, jako je použití pro bezpečnostní kamery nebo záznamová zařízení set top box.

sandisk-extreme-portable-2

Pokud potřebujete využít záruky, SanDisk říká, že udělá jednu ze dvou věcí podle svého uvážení. Nahradí nebo se pokusí opravit disk nebo vám vrátí částku za jakoukoli tržní hodnotu jednotky. 

Pokud jde o podporu, existuje mnoho možností na stránce Extreme Portable support. Kromě kontroly SKU a specifikací si můžete zaregistrovat svůj disk, požádat o výměnu, odeslat e-mail a zahájit live chat. K dispozici je také odkaz na fórum, ale stojí za zmínku, že vás pošle na domovskou stránku fóra, nikoli do sekce Extreme Portable.. 

Možnosti podpory jsou skvělé, stejně jako záruční doba. SanDisk patří mezi mála, které nabízejí tři roky krytí, s překvapivě mírnou omezenou zárukou. Také byste neměli mít problémy s řešením problémů s diskem, a to s ohledem na to, kolik dostupných tras podpory je k dispozici.

Verdikt

Portál SanDisk Extreme Portable nemusí mít nejstabilnější nastavení, ale i přes krátký kabel, který je součástí a datové šifrovací aplikace, je výkon nesporný. Jedná se o rychlý disk plněný do malého a lehkého balíčku. Možnosti podpory jsou také solidní, ale rychlost je hvězdou show. 

To však stojí za to, což může být těžká pilulka, kterou lze polykat, když získáváte čtvrtinu úložiště za dvojnásobek ceny ve srovnání s přenosným počítačem Seagate Backup Plus (přečtěte si naši recenzi v přenosném počítači Seagate Backup Plus). Pokud je pro vás hodnota větší než rychlost, přečtěte si naše další recenze na externí pevný disk. 

Co si myslíte o SanDisk Extreme Portable? Jak využijete rychlost? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map