Přenosná recenze aplikace Seagate Backup Plus – aktualizována do roku 2020

Přenosná recenze Seagate Backup Plus

Seagate Backup Plus Portable je dražší alternativou k běžným přenosným Seagate, protože přichází s nějakým dalším softwarem a dalšími dobrotami. Část těchto dodatečných nákladů však vypadá samostatně, jak si můžete přečíst v naší úplné recenzi.


Seagate-backup-plus-portable-featuredseagate-backup-plus-portable-2seagate-backup-plus-portable-1

Předchozí

další

Seagate Backup Plus Portable
Hodnocení editora: 1 TB56,99 $2 TB55,99 $4 TB108,99 $8 TB$ $ Zobrazit recenze na Amazonu79,99 $ $ 56,99Ušetříte 23,00 $ (29%)(395 recenzí) Koupit na Walmart99,99 $ $ 55,99Ušetřete 44,00 USD (44%) Zobrazit recenzeKoupit na Amazonu79,99 $ $ 61,99Ušetříte 18,00 $ (23%)(113 Recenze) Koupit na Walmart$ 80,99(109 recenzí) Koupit za nejlepší nákup$ Zobrazit recenze na Amazonu219,99 $ $ 185,28Ušetříte 34,71 $ (16%)(333 recenzí) Koupit na Walmart$ 108,99(24 Recenze) Buy on Best Buy$ Zobrazit recenze na Amazonu

Seagate má rozsáhlý seznam externích jednotek, od všeho od základních černých skříní po masivní archivní řešení 10TB. Řada Backup Plus Portable je ztenčená verze stolních jednotek Backup Plus, která vám umožní chránit váš počítač, když jste na cestách.. 

To má vyšší cenu ve srovnání se standardní jednotkou Seagate Portable, i když s malým až žádným rozdílem ve výkonu. Ačkoli honosný kartáčovaný exteriér z hliníku může stačit, aby si z vaší peněženky vytáhl dalších 5 $, zdá se, že vyšší náklady vypadají více než cokoli jiného.

To by ale pro vás mohlo být tou správnou volbou, protože je to skvělý způsob, jak archivovat váš počítač za málo peněz. V této recenzi Seagate Backup Plus Portable podrobně popisujeme naše zkušenosti po objednání vzorku od Amazonu. Nakonec doručíme verdikt, takže budete vědět, jestli je to jeden z nejlepších externích pevných disků nebo jen předražený chlápek.

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro přenosný Seagate Backup Plus

Funkce

Pokud je z pohledu na přenosnou jednotku Seagate Backup Plus jasné, vypadá to dobře. Bez ohledu na to, s jakým modelem jdete, je pohon čistě oční bonbón, přichází v mnoha barvách s kartáčovanou kovovou deskou. Kromě toho je na zadní straně jednotky logo Seagate, kontrolka LED aktivity a velké „S“.. 

Je to daleko od LaCie Rugged Mini (přečtěte si naši recenzi LaCie Rugged Mini), ale vzhled může být klamný. Ačkoli váš přenosný disk Backup Plus bude pravděpodobně držet lépe než disk Western Digital Elements, nebude schopen zvládnout pády jednotky SSD v kovovém krytu, jako je Samsung T5 (přečtěte si naši recenzi Samsung T5) ). 

Plus, Backup Plus Portable je spřádací jednotka, takže i přes kovovou desku je třeba s ním zacházet opatrně. Kromě jednotky obsahuje krabice kabel USB typu A až micro typu B a informace o záruce.

Nastavení přenosného počítače Seagate Backup Plus

Nastavení našeho přenosného disku Backup Plus bylo podobné nastavení našeho standardního přenosného disku Seagate, což je dobrá věc, jak můžete vidět v naší recenzi přenosného počítače Seagate. Jednotka byla automaticky detekována systémem Windows, bylo jí přiděleno písmeno jednotky a dokonce jí byla přiřazena ikona. 

Na disku jsou uloženy dvě aplikace, kromě souboru PDF, který obsahuje informace o záruce. Tyto aplikace, které jsou vhodně označeny jako „začít zde“, vás zavedou do systému Windows nebo MacOS. 

registrace námořních dveří-zálohování-plus-přenosný-registrace

Spuštěním aplikace se otevře registrační okno, které k sobě připojí disk a umožní vám stáhnout sadu nástrojů Seagate. Toolkit je jedním z hlavních důvodů pro volbu jednotky Seagate, proto doporučujeme projít procesem nastavení, i když obvykle přeskočíte registraci. 

Během stahování můžete přejít na poslední krok v procesu třídílné registrace. Na poslední stránce si můžete prohlédnout rozsáhlého průvodce „Začínáme“ nebo se vydat na stránku Záchrana dat pro záchranu, kde si můžete zakoupit dva až tři roky obnovy dat za méně než 20 USD. Dostali jsme také možnost uplatnit dva volné měsíce plánu Adobe Cloud Cloud Photography.

Seagate Toolkit

Seagate Toolkit je to, co odlišuje přenosné disky Backup Plus od ostatních levných malých externích pevných disků. Provede vás nastavením jednotky k zálohování počítače nebo zrcadlení existujícího pevného disku. Pokud nechcete začít hned, můžete tento proces přeskočit. 

seagate-backup-plus-portable-1

Rovněž vám umožňuje obnovit zálohy, což z něj činí vynikající nástroj pro nastavení 3-2-1, kde spolu s online zálohovací službou, jako je Backblaze, používáte jednotku Backup Plus Portable (přečtěte si naši recenzi Backblaze). Navíc můžete nastavit vlastní trvání zálohování, včetně nepřetržitého.

Přenositelnost jednotky se do této konfigurace nezapadá. Není to špatná věc, ale je to zbytečné, takže je jasné, že část nákladů na jednotku jde do formového faktoru. Ve srovnání s Western Digital My Book je rozdíl jasný. Jak je uvedeno v naší recenzi Western Digital My Book, tento disk vyžaduje externí napájení a je mnohem objemnější, ale přichází s více funkcemi.

Pokud potřebujete zálohovat na cestách, jednotka Backup Plus Portable funguje, ale obvykle se jedná o to, že vezmou některé soubory na cestách nebo rozšíří úložiště notebooku. Ačkoli je větší, Western Digital My Book nebo Seagate Backup Plus standardní velikosti nabízí více úložného prostoru za přibližně stejnou cenu a přicházejí s dalšími funkcemi, aby zavedly systém.

 Přehled přenosných funkcí Seagate Backup Plus

Volný, uvolnit

Funkce

Kapacita
1 TB, 2 TB, 4 TB, 8 TB

Obslužný program pro zálohování

Rozhraní
USB 3.0

Plošina

Okna

Operační Systém Mac

Android

Výkon

Rychlost jízdy
5400

Typ pevného disku
Předení

Podpěra, podpora

Záruční doba
24 měsíců

Služby obnovy

Tabulka rychlosti

Cena

Zkontrolovali jsme přenosný tenký 2TB Seagate Backup Plus, ale Seagate má i jiné variace. Kromě různých velikostí je k dispozici také standardní přenosná jednotka Backup Plus a verze Ultra Touch. Ultra Touch má texturu tkaniny a další funkce, jako je hardwarové šifrování a USB-C, ale Backup Plus Slim a Backup Plus Portable jsou stejné.

Seagate Backup Plus Portable
Hodnocení editora: 1 TB56,99 $2 TB55,99 $4 TB108,99 $8 TB$ $ Zobrazit recenze na Amazonu79,99 $ $ 56,99Ušetříte 23,00 $ (29%)(395 recenzí) Koupit na Walmart99,99 $ $ 55,99Ušetřete 44,00 USD (44%) Zobrazit recenzeKoupit na Amazonu79,99 $ $ 61,99Ušetříte 18,00 $ (23%)(113 Recenze) Koupit na Walmart$ 80,99(109 recenzí) Koupit za nejlepší nákup$ Zobrazit recenze na Amazonu219,99 $ $ 185,28Ušetříte 34,71 $ (16%)(333 recenzí) Koupit na Walmart$ 108,99(24 Recenze) Buy on Best Buy$ Zobrazit recenze na Amazonu

Ve skutečnosti jediným rozdílem mezi těmito dvěma modely je dostupná kapacita. Modely 1TB a 2TB uvedené nad verzí Slim a modely 4TB a 5TB nejsou. Přestože jsou modely s vyšší kapacitou mírně tlustší, stále jsou přenosné.   

Ve srovnání s černými přenosnými disky, jako jsou Western Digital Elements, je přenosná jednotka Backup Plus dražší na gigabajt. Jednotky Western Digital Elements však nemají žádné funkce, jak můžete vidět v naší recenzi Western Digital Elements, zatímco přenosné disky Backup Plus mají mnoho. 

Jak již bylo uvedeno výše, část ceny za zálohování Plus Portable se však promítá do podoby faktoru, ačkoli mít něco štíhlé a malé je hezké, nemusí to být nutné, zejména pokud jednotku používáte výhradně pro zálohování. Pokud chcete pouze přesouvat soubory, může být lepší držet se, řekněme, jednotky Toshiba Canvio Basics (přečtěte si naši základní recenzi na Toshiba Canvio Basic).

Rychlost & Výkon

Testovali jsme výkon našeho disku spuštěním čtyř standardů: dva pro rychlost a dva pro chyby. CrystalDiskMark jsme použili k měření rychlosti sekvenčního čtení a zápisu a náhodného čtení a zápisu rychlostí nejprve pomocí testovacího souboru 4 GB a spuštěním pěti průchodů. 

Seq ReadSeq WriteRandom ReadRandom Write2.3 GB Transfer
Seagate Backup Plus Portable
129,6 MB / s 136,9 MB / s 1,305 MB / s 1,312 MB / s 20,98 s.

Není divu, že naše jednotka odrážela výkon běžné jednotky Seagate Portable, což není dobrá věc. Bylo to pomalejší než levnější možnosti černé skříňky od společností Western Digital a Toshiba, přestože bylo rychlejší než její mladší sourozenec v řadě Seagate. Sekvenční čtení a zápisy nebyly působivé, ale náhodné čtení bylo solidní.

seagate-backup-plus-portable-crystaldiskmark

Náš další test rychlosti, ve kterém jsme zkopírovali složku s kapacitou 2,3 ​​GB, která byla plná videí, hudby a dokumentů, byl stejně nevýrazný. Převedení trvalo nám 20,98 sekund, ale s velkou variabilitou. Jednotka se ponořila na pouhých 90 megabajtů za sekundu a během testu dosáhla rychlosti až 130 MB / s, což není skvělé pro prázdný disk.

Kontrola chyb byla v pořádku. Při testování rychlosti CrystalDiskInfo ukázalo, že pohon zůstal na rozumné teplotě a nezaregistroval chyby. Disk jsme také zkontrolovali pomocí obslužného programu „chkdsk“ ve Windows a po čtyřhodinovém skenování bylo jasné, že neexistují žádné špatné klastry. 

Záruka & Podpěra, podpora

Seagate obsahuje .pdf s předinstalovanými záručními informacemi na disku, ale to není užitečné. Jednoduše vás přesměruje na obal produktu, což by mohlo znamenat potíže, pokud jste disk dostali v nestandardním balení, jako jsme to udělali s naší standardní jednotkou Seagate Portable. Naštěstí tomu tak nebylo. 

Přenosné disky Backup Plus mají dvouletou omezenou záruku a stejně jako většina disků platí i mnoho dalších. Seagate nebude dodržovat záruku, pokud byl pohon používán pro komerční účely nebo selhal kvůli nehodě, zneužití, zanedbání, žáru a dalším. Záruka navíc nepokrývá ztrátu dat. Seagate jde tak daleko, že doporučuje zálohování podruhé. 

seagate-backup-plus-portable-2

I když bychom toto doporučení opakovali, je jasné, že Seagate chce prodat Rescue předplatné a jak levné jsou, je pro nás těžké za to Seagate zavinit. Tři roky obnovy dat za 14,99 $ není špatné, protože zotavení poškozeného disku po skutečnosti je obvykle snahou, která stojí několik stovek dolarů. 

Pokud jde o podporu, Seagate nabízí hodně. Na stránce produktu klikněte na kartu „Podpora“ a vyhledejte nápovědu. Seagate nabízí videa pro nastavení Toolkit pro Windows a MacOS, několik článků o znalostech a řešení problémů s USB. Najdete také stažení firmwaru a SeaTools, které můžete použít ke spuštění diagnostiky na vašem disku.

Můžete také kontaktovat Seagate kliknutím na tlačítko „získat podporu hned“ na stránce „podpora“. Na stránce „kontakt“ je k dispozici telefonická a e-mailová podpora a otázky týkající se záruky a obnovy dat. Možnost obnovení je zajímavá, protože poskytuje několik možností obnovení ztracených dat. 

Existují plány na záchranu, ale můžete také odeslat žádost o obnovení v laboratoři. To vás povede docela penny, ale naštěstí můžete jít také na to sami. 

Seagate nabízí bezplatnou verzi Pixel8, což je nástroj pro obnovu dat. Ačkoli to není jeden z našich tipů na nejlepší software pro obnovu dat, je slušný pro bezplatný nástroj. Chcete-li se však vydat cestou pro kutily pro obnovu dat, doporučujeme obnovení dat Stellar Data Recovery (přečtěte si naši recenzi na obnovu dat Stellar).

Verdikt

Co je nejvíce šokující na Seagate Backup Plus Portable je, jak je to podobné běžnému a levnějšímu, Seagate Portable. Mimo, samozřejmě atraktivní, skříně, jsou pohony podobné ve vlastnostech, výkonu a podpoře. Zdá se, že jediným rozdílem mezi nimi je cena a že si můžete zakoupit 5TB model Backup Plus. 

I přesto však nejsou příliš daleko od sebe, pokud jde o náklady, a výběr v barvě a provedení může stačit k tomu, aby bylo zaručeno dalších 5 $. Pokud nechcete věnovat velkou pozornost estetice nebo si myslíte, že je třeba více nakupovat, přečtěte si naše další recenze externích pevných disků. 

Co si myslíte o přenosném počítači Seagate Backup Plus? Je vylepšený vzhled dost pro vyšší cenu? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map