Přehled základních informací společnosti Toshiba Canvio – aktualizováno do roku 2020

Přehled základních informací společnosti Toshiba Canvio

Řada Toshiba Canvio Basics je jedním z pracovních koní. Jsou trochu pomalí a nelze je použít pro hromadné převody, ale zůstanou navždy a jsou také docela levní. Podrobnosti najdete v naší úplné recenzi společnosti Toshiba Canvio Basics.


Základy toshiba-canviotoshiba-canvio-basics-2toshiba-canvio-basics-1

Předchozí

další

Základy Toshiba Canvio
Hodnocení editora: 1 TB49,99 $2 TB59,99 $4 TB96,99 $$ 49,99Zobrazit recenze na Amazonu$ 53,94(64 recenzí) Koupit na Walmart57,99 $ $ 53,99Ušetřete 4,00 $ (7%)(3 Recenze) Koupit za nejlepší nákup$ 59,99Zobrazit recenze na Amazonu64,99 $ $ 59,99Ušetřete 5,00 $ (8%)(12 Recenze) Buy on Walmart67,99 $ $ 63,99Ušetřete 4,00 $ (6%)(5 recenzí) Koupit za nejlepší nákup$ 96,99Zobrazit recenze na Amazonu$ 104,99(2 Recenze) Koupit za nejlepší nákup

Společnost Toshiba již nějakou dobu vyrábí pevné disky, zejména ve vnitřní stolní oblasti. Tyto disky fungují také dobře, podle testů selhání pevného disku Q1 2019 Backblaze. Ze tří testovaných disků Toshiba zůstaly dva po celý rok a jeden měl jen malou poruchovost.

Doufejme, že tento výkon se přenáší na externí disky. V této recenzi společnosti Toshiba Canvio Basics se podíváme na nejzákladnější externí jednotku v sestavě společnosti Toshiba. Ačkoli nejsou zahrnuty luxusní doplňky, jako je automatická záloha a ochrana heslem, jednotka Canvio Basics je snadný způsob, jak získat spoustu úložného prostoru pro levné.

Přesto se objevují některé problémy s rotujícím diskem a rozhraním USB 3.0, což znamená, že jednotka Canvio Basics není ideální pro hromadné zálohování nebo rychlé přenosové rychlosti. Čtěte dále a zjistěte, zda je to pro vás jeden z nejlepších externích pevných disků nebo zda by měl zůstat pozadu.

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy k základům Toshiba Canvio

Funkce

Jednotky Toshiba Canvio Basics jsou přenosné externí pevné disky a jak název napovídá, jsou základní. Místo toho, aby přicházel s množstvím pomůcek nebo zvláštních funkcí, obsahuje celý černý plášť pouze LED dioda aktivity jednotky a připojení USB micro typu B. Jednotky jsou určeny pro ukládání dat a jejich přenášení s sebou, ale ne moc jiného.

toshiba-canvio-basics-1

I to má pár problémů. Testovali jsme jednotku Toshiba Canvio Basics 1TB, která obsahuje rotační disk s otáčkami 5 400 ot / min. Ačkoli ho plastový kryt může chránit před několika pády, cokoli jiného, ​​co pravděpodobně způsobí, že pohon bude k ničemu. Jednotka Canvio Basics má být na cestách, ale ujistěte se, že s ní zachází opatrně.

Jednotka podporuje Windows a MacOS, ale pouze Windows není k dispozici. Jednotka je formátována tímto způsobem, takže její použití v systému MacOS bude vyžadovat přeformátování jednotky, což, bohužel, společnost Toshiba neříká, jak postupovat.

Nastavení základů Toshiba Canvio

Namísto použití plastových vložek nebo levných bublinkových obalů se disky Canvio Basics dodávají zabalené v tradičním pevném balení bublin, do kterého se dodávají rotující pevné disky. To dává smysl vzhledem k tomu, že se jedná o rotující disky, ale viděli jsme konkurenční disky, jako například Western Digital Elements, dodávejte v chatrných plastových krytech (přečtěte si naši recenzi Western Digital Elements).

Jednotky Elements jsou nejlepším bodem srovnání, protože v podstatě vypadají stejně jako disky Canvio Basics. Jednotky Toshiba mají plochý povrch, zatímco disky Western Digital jsou zakřivené, ale z velké části jsou stejné. Stejně tak dostanete kabel USB micro typu B k typu A do krabice.

Je tu však rozdíl a to je nedostatek nohou na spodní části jednotky. Tyto nohy moc nepomáhají, ale jejich absence zkracuje už tak křehkou životnost přenosných, točících se pevných disků. Pokud hledáte přenosný disk, který dokáže vydržet cokoli, přečtěte si naši recenzi LaCie Rugged Mini.

Když jsme jednotku připojili k notebooku se systémem Windows 10, byla detekována okamžitě, jak ukazuje modrá aktivita LED nahoře. Jednotka byla automaticky pojmenována a bylo jí přiřazeno písmeno jednotky. Kromě souboru PDF s podrobností o jednoleté omezené záruce, o kterém se můžete dozvědět v části „záruka a podpora“ níže, byl disk prázdný.

Nástroje zálohování a zabezpečení společnosti Toshiba

Společnost Toshiba bohužel nezahrnuje zálohovací ani zabezpečovací nástroje s jednotkami Canvio Basics. Na webu společnosti Toshiba také nejsou žádné nástroje, takže pokud máte zájem o koupi jednotky pro zálohování počítače, budete muset jít s jinou strategií.

Jednotka Canvio Basics může být stále součástí tohoto procesu – ve skutečnosti, jak si můžete přečíst v našem průvodci pravidly pro zálohování 3-2-1, mělo by to být – ale to se nestane automaticky. Místo toho byste měli investovat do poskytovatele online zálohování, jako je Backblaze, což je jedna z nejlepších online zálohovacích služeb, jak si můžete přečíst v naší Backblaze recenzi.

Pokud jde o zabezpečení, raději byste měli mít zabezpečený antivirus. Bez ochrany heslem nebo šifrováním jsou jednotky Canvio Basics stejně zranitelné jako cokoli jiného. Pokud nejste v bezpečí, přečtěte si naši recenzi Bitdefenderu.

Přehled základních funkcí Toshiba Canvio

Začíná od $ 4999Všechny plány

Funkce

Kapacita
1 TB, 2 TB, 4 TB

Obslužný program pro zálohování

Rozhraní
USB 3.0

Plošina

Okna

Operační Systém Mac

Android

Výkon

Rychlost jízdy
5400

Typ pevného disku
Předení

Podpěra, podpora

Záruční doba
12 měsíců

Služby obnovy

Tabulka rychlosti

Cena

Pokud jde o přenosné základní pevné disky, společnost Toshiba s Canvio Basics nepřitahuje překvapení. Získáte výběr mezi kapacitami 1TB, 2TB, 3TB nebo 4TB, přičemž cena za gigabajt bude při zvyšování rozsahu levnější. Jedinou výjimkou je jednotka 3TB, která je dražší než možnost 2TB a málokdy je k dispozici online.

Základy Toshiba Canvio
Hodnocení editora: 1 TB49,99 $2 TB59,99 $4 TB96,99 $$ 49,99Zobrazit recenze na Amazonu$ 53,94(64 recenzí) Koupit na Walmart57,99 $ $ 53,99Ušetřete 4,00 $ (7%)(3 Recenze) Koupit za nejlepší nákup$ 59,99Zobrazit recenze na Amazonu64,99 $ $ 59,99Ušetřete 5,00 $ (8%)(12 Recenze) Buy on Walmart67,99 $ $ 63,99Ušetřete 4,00 $ (6%)(5 recenzí) Koupit za nejlepší nákup$ 96,99Zobrazit recenze na Amazonu$ 104,99(2 Recenze) Koupit za nejlepší nákup

Stále si ji můžete koupit na Amazonu i v řadě dalších online prodejců, ale cena je plošně vysoká. Navíc, obrázek produktu se liší od zbytku řady a při pohledu na stránky společnosti Toshiba je jasné, že kapacita 3TB se již nevyrábí. Přesto je k dispozici online, takže pokud opravdu potřebujete 3TB nad 4TB, můžete si ji zakoupit.

Při ignorování modelu 3TB je cena vyšší, než bychom preferovali. Řada pohonů Seagate Portable je levnější napříč deskou, přičemž nejvýraznější sleva pochází z vyšších kapacit (přečtěte si naši recenzi Portálu Seagate Portable). Navíc si můžete zakoupit přenosné disky Seagate Backup Plus za téměř stejnou cenu (přečtěte si naši recenzi na přenosné počítače Seagate Backup Plus).

Díky přenosné jednotce Backup Plus je jednotka Canvio Basics těžko ospravedlnitelná, protože máte stejnou kapacitu za přibližně stejnou cenu, s výjimkou zahrnutého zálohovacího nástroje. Ačkoli jednotky Canvio Basics jsou ve srovnání s například Samsung T5 (přečtěte si naši recenzi na Samsung T5) hodně, jsou to jen 5 400 otáček za minutu, které přenášejí data přes USB 3.0.  

Jako je tomu u většiny pohonů na této úrovni, doporučujeme držet se řady 1TB-2TB, protože zvýšení kapacity bude mít klesající návratnost. Například jednotka 4TB je mnohem silnější a v důsledku toho je pomalejší. Čím větší je disk, tím déle trvá hledání dat a to není to, o čem je řada Canvio Basics

Jednotky s vyšší kapacitou se více hodí k místní zálohování, což, jak bylo uvedeno, není pro jednotku Canvio Basics nejvhodnější. Pokud to hledáte, přečtěte si naši recenzi Western Digital My Book.

Rychlost & Výkon

Testování výkonu externího pevného disku je jednoduchá záležitost. Používáme čtyři nástroje, dva, které testují rychlost a dva, které kontrolují chyby. Nástroje, které používáme, jsou třetími stranami, takže nedosahujeme potenciálně neobjektivních výsledků, které mohou mít nástroje pro testování rychlosti od Seagate nebo Western Digital.

Seq ReadSeq WriteRandom ReadRandom Write2.3 GB Transfer
Základy Toshiba Canvio
147,3 MB / s 154,1 MB / s 0,509 MB / s 4,731 MB / s 16,61 s.

Začali jsme s CrystalDiskMark. Použili jsme testovací soubor 4 GB a provedli jsme pět sledů testů, měřili sekvenční rychlosti čtení a zápisu a také rychlosti náhodného čtení a zápisu. Sekvenční rychlosti byly vynikající, rychlejší než Western Digital Elements se značnou rezervou, ale náhodné rychlosti utrpěly.

toshiba-canvio-basics-crystaldiskmark

Test jsme také provedli zkopírováním složky 2,3 GB plné fotografií, videí a dokumentů na disk a změřením času potřebného ke kopírování. Jednotka Canvio Basics, kterou jsme testovali, se během přenosu pohybovala kolem 140 megabajtů za sekundu, což vedlo k době pouze 16,61 sekund, což je působivé.

Když jsme pokračovali, zkontrolovali jsme disk na CrystalDiskInfo, abychom zjistili, zda zjistil chyby. Nebylo to, což by nemělo být překvapivé, vzhledem k tomu, že CrystalDiskInfo se příliš neohlíží. Během našeho dalšího testu jsme si na disku všimli vyšší než průměrné teploty v CrystalDiskInfo.

toshiba-canvio-basics-crystaldiskinfo

Náš „chkdsk“ test na Windows 10 trval asi dvě hodiny, ale naštěstí nenašli žádné chyby. Na rozdíl od CrystalDiskInfo tento test trvá hluboký skok do jednotky, skenování je pro špatné klastry a sektory. Naštěstí Canvio Basics vyšel čistý.

Během našeho testování jsme si všimli, že by se disk vypnul, když se nepoužívá, což je skvělé pro prodloužení jeho životnosti, ale to také znamená, že po proběhnutí disku po nečinnosti trvá minutu, než se disk probudí. Není to žádný významný rozdíl, ale stojí za zmínku.

Záruka & Podpěra, podpora

Společnost Toshiba zahrnuje jednoletou omezenou záruku s jednotkou Canvio Basics. Ačkoli je polovina času, kdy společnost Western Digital zahrnuje jednotky s prvky, společnost Toshiba jasně uvádí, že je zahrnuta záruka. Jak již bylo zmíněno, jediným souborem na disku, který připojíte, je soubor PDF s podrobnostmi o záruce.

toshiba-canvio-basics-2

Protože se jedná o omezenou záruku, je v ní obsaženo mnoho ustanovení. Stručně řečeno, pokud společnost Toshiba dokáže ospravedlnit jakékoli zneužití na vaší straně, které způsobilo selhání jednotky, nebude váš požadavek na záruku splněn. Navíc v rámci záruky nebudou nahrazeny chybějící položky, například přiložený kabel USB.

Mimo to však není žádná podpora. Nalezení stránky podpory pro náš disk bylo dost těžké – musíte hledat podle sériového čísla – ale stránka byla ještě více zklamáním. Stručný návod ke spuštění si můžete stáhnout na stránce podpory, ale neexistují žádné ovladače, software ani položky znalostní databáze, které vám pomohou.

Týká se to zejména toho, že uživatelé systému MacOS budou muset jednotku přeformátovat, aby ji mohli používat na svém počítači, a to není obsaženo v příručce pro rychlý start. Můžete zavolat na telefonní číslo podpory, ale na něčem, co by mělo být obsaženo v průvodci nastavením, je hodně práce.

Verdikt

Jednotky Canvio Basics nejsou ničím jiným než externími pevnými disky, které můžete hodit – nebo spíše lehce zasunout – do batohu. Pokud hledáte ultrarychlé přenosy nebo drsný exteriér, je nejlepší jít s jinou možností, ale pokud hledáte levnou možnost rozšíření úložiště notebooku nebo pořizování filmů na cestách, stačí jednotka Canvio Basics..

Přesto vás žádáme, abyste si přečetli naše další externí recenze na pevný disk. Toshiba zvládne práci s jednotkami Canvio Basics, ale můžete získat více za své peníze pomocí Western Digital nebo Seagate.

Co si myslíte o základech Canvio? Myslíte si také, že je přenosný počítač Seagate Backup Plus lepší? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me