G-Technology Recenze Mobile SSD G-Drive – aktualizace 2020

G-Technology G-Drive Mobile SSD recenze

Technologie G-Drive G-Drive Mobile SSD je velmi výkonné a špičkové zařízení, které umožňuje rychlou práci. Pro většinu peněženek by to však mohlo být příliš drahé, protože se můžete přepracovat v naší plné recenzi G-Technology G-Drive Mobile SSD.


g-drive-mobile-featuredg-drive-mobile-1

Předchozí

další

G-Technology G-Drive Mobile SSD
Hodnocení editora: 500 GB89,99 $1 TB181,18 USD2TB329,95 $179,95 $ 89,99Ušetřete 89,96 $ (50%) Zobrazit recenzeKoupit na Amazonu$ 149,99(73 Hodnocení) Buy on Best Buy$ 181,18Zobrazit recenze na Amazonu$ 189,95(1 Recenze) Koupit na Walmart$ 299,99(57 Recenze) Buy on Best Buy749,95 $ 329,95Ušetřete 420,00 USD (56%) Zobrazit recenzeKoupit na Amazonu$ 649,99(2 Recenze) Koupit za nejlepší nákup

G-Technology je jednou z mála skladovacích značek vlastněných společností Western Digital. Western Digital obsazuje širokou úložnou síť, zatímco SanDisk, další ze svých značek, se zaměřuje na přenosné úložiště flash. G-Technology zajišťuje jiný trh, jmenovitě tvůrce. Odolné disky jsou konstruovány pro rychlost a tuhost, což je ideální pro fotografy, filmaře a producenty. 

V této recenzi G-Technology G-Drive Mobile SSD se podíváme na jednotku SSD, která má jít kamkoli. Díky nekompromisní konstrukci a ultrarychlé rychlosti dokáže G-Drive Mobile zvládnout téměř jakýkoli úkol. Cenovka však může být pro vás příliš velká. 

Pokud jste se ale někdy podívali na sestavu G-Technology, mělo by to být jen malé překvapení. S řešením úložiště postavenými pro skládku, která stojí několik tisíc dolarů, se její rozsah nezaměřuje na ty, kteří hledají hodnotu. Pokud hledáte to nejlepší z nejlepších, je těžké se podívat kolem technologie G, a to i ve srovnání s našimi nejlepšími externími pevnými disky.

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro G-Technology G-Drive Mobile SSD

Funkce

G-Drive Mobile je dodáván ve skromném balení, ale nepostrádá základní informace. Získáte jednotku, kabel USB-C na USB-C, kabel USB-C na USB-A a řadu příruček. Zahrnutí dvou kabelů pro různé stroje je velké, protože někteří výrobci disků vám místo toho rádi poskytnou levný adaptér (například si přečtěte naši recenzi SanDisk Extreme Portable). 

g-drive-mobile-1

To znamená, že kabely jsou krátké. Ve skutečnosti jsou tak krátké, že se nemohou připojit na vrchol stolního počítače, když jsou připojeni do zadní části. I když jsou ohnuté, drží se na svém místě a když vidíte, jak se pohon prodává u těch na cestách, krátký kabel nemusí být nutně špatnou věcí. 

Mobilní nastavení G-Drive

Nastavení G-Drive Mobile bylo zvláštní. Po připojení přes USB-C k notebooku se systémem Windows 10 se vytáhl s dostupnou kapacitou méně než 4 GB. Jednoduše pojmenované „G-Utilities“ jsme jej otevřeli, abychom našli více souborů a instalačních programů a textový soubor s pokyny. Ačkoli jsme to již dříve viděli – přečtěte si příklad z naší Seagate Portable review – G-Technology obsahuje příliš mnoho.

Na jednotce jsou dva instalační programy, jeden pro průvodce formátováním a druhý pro něco, co se nazývá Paragon (více za minutu). Přestože jsme dokázali přijít na to, co jsme potřebovali, nebude to tak pro všechny. Pokyny pomáhají, ale jsou zdlouhavé. Umístit instalátor, který potřebujete, do kořenového adresáře jednotky a vše ostatní ve složce by fungovalo lépe. 

Sáhli jsme po průvodci formátem a doufali jsme, že nám poskytne kapacitu 500 GB, kterou jsme zaplatili. Udělalo to, ale vymazalo ostatní nástroje v procesu. Můžeme ocenit, že vše je na jednotce zahrnuto, ale webové nastavení, jako je Seagate Backup Plus Portable nebo instalační program typu all-in-one, jako je Western Digital My Book, by bylo lepší (přečtěte si naši přenosnou recenzi Seagate Backup Plus a Western Digital Moje kniha). 

G-Drive Mobile Durability

I když není na trhu tak agresivní jako robustní jako ADATA SD600, G-Drive Mobile zvládne výprask. Ve skutečnosti to pravděpodobně může trvat více než ADATA SD600, jak si můžete přečíst v naší recenzi ADATA SD600. G-Drive Mobile vám poskytuje ochranu LaCie Rugged Mini při štíhlém a atraktivním tvarovém faktoru (přečtěte si naši recenzi LaCie Rugged Mini). 

Tělo z měkké gumy poskytuje příjemný pocit, ale je podloženo kovovým interiérem. Je to definice pevné, slušné váhy. To je díky hydroizolaci, odolnosti proti prachu, ochraně proti pádu a ochraně proti rozdrcení. 

Není to jen marketingový bod. Měnič má krytí IP67 pro ochranu proti vodě a prachu, zvládne kapku téměř 10 stop a vydrží až 1 000 liber tlaku. Díky své impozantní rychlosti a konstrukci zvládne G-Drive Mobile zvládnout jakoukoli pracovní zátěž v jakémkoli stavu.

Technologie G Přehled funkcí G-Drive Mobile SSD

Začíná od $ 8999Všechny plány

Funkce

Kapacita
500 GB, 1 TB, 2 TB

Obslužný program pro zálohování

Rozhraní
USB 3.0

Plošina

Okna

Operační Systém Mac

Android

Výkon

Rychlost jízdy
N / A

Typ pevného disku
SSD

Podpěra, podpora

Záruční doba
60 měsíců

Služby obnovy

Tabulka rychlosti

Cena

G-Drive Mobile je dosud nejdražší přenosný disk, který jsme zkontrolovali. Cena za gigabajt na 2TB je téměř stejná jako u předních 1TB přenosných SSD (další informace najdete v naší recenzi Samsung T5). 

G-Technology G-Drive Mobile SSD
Hodnocení editora: 500 GB89,99 $1 TB181,18 USD2TB329,95 $179,95 $ 89,99Ušetřete 89,96 $ (50%) Zobrazit recenzeKoupit na Amazonu$ 149,99(73 Hodnocení) Buy on Best Buy$ 181,18Zobrazit recenze na Amazonu$ 189,95(1 Recenze) Koupit na Walmart$ 299,99(57 Recenze) Buy on Best Buy749,95 $ 329,95Ušetřete 420,00 USD (56%) Zobrazit recenzeKoupit na Amazonu$ 649,99(2 Recenze) Koupit za nejlepší nákup

To je bezpochyby bod snižování výnosů pro externí SSD. Mobily G-Drive jsou rychlejší než ostatní disky SSD a přicházejí s výjimečným tvarovým faktorem, ale marže mezi disky a disky SanDisk a Samsung jsou malé. Navíc postrádá funkce, které byste získali s Samsung T5, jako je ochrana heslem. 

Pokud se jedná o hodnotu, o kterou se zajímáte, G-Drive Mobile není místo, kam byste se měli podívat (přečtěte si naši recenzi společnosti Toshiba Canvio Basics, kde se dozvíte více o disku s více hodnotami). To znamená, že pokud jsou vaše hlavní obavy nekompromisní rychlost a kvalita stavby, je G-Technology jedním z mála výrobců, kteří.

Rychlost & Výkon

Testujeme rychlost a chyby, abychom změřili celkový výkon jednotky. Přestože vždy existují výrobní faktory, které mohou změnit výkonnost disku, čtyři testy, které používáme, se snaží získat co nejpřesnější obraz, abychom mohli porovnat pohon se zbytkem trhu.. 

Seq ReadSeq WriteRandom ReadRandom Write2.3 GB Transfer
G-Technology G-Drive Mobile SSD
562,8 MB / s 515,6 MB / s 177,9 MB / s 170,5 MB / s 16,54 s.

Rychlost začíná CrystalDiskMark. Naše 500GB G-Drive Mobile jsme prošli testem pomocí 4GB testovacího souboru a pěti průchodů. Jak bylo inzerováno, sekvenční čtení dosahovalo více než 560 megabajtů za sekundu. Navíc rychlost náhodného čtení a zápisu byla nejrychlejší, jakou jsme kdy viděli z přenosného SSD. 

g-drive-mobile-crystaldiskmark

Poté jsme na disk zkopírovali složku 2,3 ​​GB plnou filmů, hudby a dokumentů. Trvání přenosu trvalo 16,54 sekundy, což je druhý nejrychlejší čas, jaký jsme kdy viděli, pouze porazil Samsung T5. Během testu se pohyboval na konstantní hodnotě 144 MBps, což znamená, že je rychlý. 

Také jsme monitorovali disk kvůli chybám s CrystalDiskInfo. Nebyly tam žádné, ale jak vidíte na obrázku níže, všimli jsme si něco zajímavého. Zaregistroval se jako SanDisk X600 M.2 SSD. Je možné, ne-li pravděpodobné, že G-Drive Mobile je jen robustní podvozek M.2 X600. Koneckonců G-Technology a SanDisk jsou vlastnictvím Western Digital.

g-drive-mobile-crystaldiskinfo

Záruka & Podpěra, podpora

Mimo vynikající výkon a stavbu je jedním z důvodů, proč si koupíte G-Drive Mobile, záruka. S G-Drive Mobile získáte pět let, což je nejdelší doba, jakou jsme kdy viděli na externím pevném disku. Je to stále omezená záruka – neexistuje žádný způsob, jak to vyřešit – ale technologie G-Technology není tak přísná jako ostatní výrobci. 

V zásadě, pokud zlomíte nebo poškodíte pohon, společnost G-Technology není zodpovědná. Nepokrývají se ani nepřetržitá operace nebo ztráta dat. Pokud je však disk poškozen výrobní chybou, bude vyměněn zdarma. Stejně jako u všech záruk budete muset projít procesem autorizace vráceného zboží. 

Můžete však udělat spoustu problémů sami. Na rozdíl od většiny výrobců pohonů poskytuje technologie G-Technology pro své produkty správnou znalostní základnu. Najdete zde úvodní příručky, časté dotazy, soubory ke stažení, specifikace a diskuse v komunitě. Ačkoli jiní výrobci tyto zdroje poskytují, zřídkakdy je poskytují na jednom místě. 

g-drive-mobile-knowledgebase

Pokud hledáte konkrétnější odpovědi, můžete kliknout na tlačítko „položit otázku“ v horní části databáze znalostí. Existuje dlouhý kontaktní formulář, který je bohužel jediný způsob, jak hovořit s pracovníkem podpory. To znamená, že mnoho prostředků svépomoc by mělo vyřešit většinu problémů.

Verdikt

Nákladnější než konkurence se G-Technology nezabývá řezáním rohů, aby oslovila zákazníky orientované na hodnotu. Místo toho budete platit více a stále více. Výkon se blíží jiným předním SSD, ale kvalita sestavení a velkorysá záruka jsou něco, co jsme ještě neviděli. 

To znamená, že cena je vysoká. Pro ty, kteří chtějí, co G-Technology přináší, existuje několik vhodných náhrad. Ti, kteří hledají možnost více zaměřenou na hodnotu, však budou lépe číst naše další recenze externích pevných disků. 

Co si myslíš o G-Drive Mobile? Stojí příplatek za rychlost? Sdělte nám své myšlenky v níže uvedených komentářích a jako vždy děkujeme za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me