Recenze Wondershare Filmora9 – Úpravy a střih s jednoduchostí – aktualizace 2020

Recenze Wondershare Filmora9

Wondershare Filmora9 je výkonný, snadno použitelný editor, který můžete použít za pouhých nic. Mezi volným plánem a jeho flexibilitou je toho mnoho, co byste mohli doporučit. Podívejte se na naši úplnou recenzi Wondershare Filomora9, kde najdete všechny podrobnosti.


recenze editoru videa

Wondershare Filmora9 je dramatický posun od předchozích iterací softwaru. V posledních několika letech se Wondershare zaměřil Filmoru více na editory. Ačkoli nejnovější verze je stále snadná pro začátečníky, aby ji pochopili, nabízí pokročilejší možnosti pro veterány i profesionální uživatele, což ji řadí mezi nejlepší software pro editaci videa.

Bez ohledu na to, jaký cenový plán si vyberete, dostanete každý nástroj, který základní program nabízí. K tomu patří jeho 200-stopová audio-video časová osa, knihovna efektů a přechodů a audio, barevné a textové nástroje. Program má vše, co potřebujete k vytvoření profesionálních výsledků za spotřebitelskou cenu.

Wondershare vám umožňuje koupit tento software pro editaci videa za cenu, která je pro vás nejlepší – dokonce zdarma. Můžete se také rozhodnout zaplatit roční poplatek za předplatné, zakoupit program přímo nebo získat verzi Ultimate, která vám poskytne vše v obchodě s doplňky..

Silné stránky & Slabé stránky

Funkce

Časová osa Filmory9 vám umožňuje přidat až 100 videozáznamů a 100 zvukových stop. To vám dává možnost vytvářet složité projekty. Jednoduchá videa pravděpodobně nebudou vyžadovat více než dvě nebo tři, ale pokud upravujete hraný film, hudební video nebo jiný komplikovaný produkt, je skvělé mít flexibilitu.

Filmora9_003

Základní program je dodáván s více než 200 video efekty. Většinou se jedná o filtry a překryvné obrázky, ale z odhadování správného vzhledu vašeho videa vycházejí hodně dohady. Například, pokud chcete, aby váš projekt měl pocit retro ‘70. let, jednoduše přitáhněte tento efekt na požadovaný klip. Existují také efekty, které replikují špatný televizní signál, filmové světlice, videostěny a další.

Pro vaše videa získáte také asi 200 přechodů, což je skvělé, pokud chcete dát pocit času plynoucí nebo jen signalizovat, že scéna skončila. Patří mezi ně jednoduché blednutí, svitky a ubrousky, stejně jako zametání, osnovy a další. Mezi scénami je snadné získat požadovaný vzhled a dojem.

Filmora9_004

Zvukové nástroje Filmora

Zvukové nástroje ve Filmora9 jsou ve své třídě dost robustní. Mezi základní nástroje patří možnost nastavení hlasitosti, stmívání klipů dovnitř a ven, nastavení výšky tónu, snížení šumu v pozadí a vyrovnávání zvuku. Dostanete také slušnou knihovnu zvukových efektů, jako je atomová bomba, rohy do auta a laserové výstřely. Přestože jsou tyto nástroje základní, práci zvládnou.

Má 50 bezplatných hudebních skladeb, které můžete použít také s žánry jako rock, elektronika a folk. Navíc můžete synchronizovat knihovnu iTunes a odtud importovat hudbu. Není to zdaleka komplexní, ale je to dost dobré, abyste mohli začít.

Filmora9_011

Nástroje, jako je chroma klíč (zelená obrazovka), se dříve omezovaly na velká hollywoodská studia, ale nyní jsou to standardní tarify. Snadno se používá i ve Filmora9. Stačí importovat záběry ze zelené obrazovky, umístit je na časovou osu a zadat požadovaný obrázek. Nebudete moci dosáhnout chroma klíčování v kvalitě Star Wars, ale je to dost dobré pro YouTube a amatérské filmy.

Filmora Extra Features

Filmora9 zahrnuje také ovládání pohybu a barev. Umožňují vám dosáhnout správného pocitu. Korekce barev je základní, ale užitečná, což se dá očekávat u programu v tomto cenovém bodě. Přesto vám umožňuje dosáhnout konzistentního vzhledu od záběru k výstřelu.

Díky programu Filmora9 je vytváření titulů co nejjednodušší. Můžete si vybrat z asi 140 předprogramovaných šablon, včetně úvodních a závěrečných kreditů, titulů, dolních třetin a titulků. Jsou vynikající pro vytváření filmového, žurnalistického a zábavného vzhledu vašeho videa.

Můžete také manipulovat s rychlostí a pohybem vašich video projektů. Je snadné se naučit, jak zpomalit nebo zrychlit vaše video a audio, a jak je obrátit. Navíc můžete posouvat a přibližovat své záběry pomocí karty ovládání pohybu.

Nástroje obsažené v programu Filmora9 jsou skvělé, ale pokud chcete jít dále, společnost Wondershare nabízí balíčky doplňků s nástroji zaměřenými na podnikové a profesionální uživatele. Pokud se vám líbí základní program, vyplatí se doplňkové balíčky vyzkoušet zdarma, pokud přejdete na další úroveň úprav.

Přehled funkcí Wondershare Filmora9

Ceny

Filmora9_008

Na rozdíl od jiných nástrojů pro úpravy videa má Filmora9 několik cenových možností, z nichž všechny zahrnují všechny funkce, které nabízí. Některé programy, například Adobe Premiere Pro CC, mají pouze plány předplatného. Schopnost koupit program je obrovským plusem pro lidi, kteří nemají rádi pronájem softwaru. Je hezké nemuset za to platit, i když jsou časy těsné, i když nedostanete aktualizace.

Verze zdarma pro filmoru

Software je k dispozici zdarma a na rozdíl od jiných programů, které nabízejí omezené bezplatné zkušební verze, získáte všechny nástroje, které program nabízí. Jediným spojením je, že vaše exportovaná videa budou mít vodoznak Filmora9. Je to rušivé, ale pokud vám nevadí vaše videa, včetně toho, co odpovídá reklamě, není to špatný obchod.

Jednoletá licence pro Filmora9 vám přinese zhruba 45 USD. To není pro program špatné. Kromě získání všech nástrojů vodoznak zmizí a získáte aktualizace softwaru zdarma. Pokud vás pronájem softwaru neobtěžuje, je to pravděpodobně vaše nejlepší sázka.

Možnost Celoživotní je to, jak si program kupujete přímo. Vše získáte v ročním plánu, kromě toho, že platíte pouze jednou. Zaplatíte ještě asi 20 $, ale stojí za to neztratit přístup k programu, pokud nastane čas na obnovení a máte málo peněz.

Neomezený plán vám dává celý shebang. Vše získáte v základním programu i vše z obchodu s doplňkovými balíčky. Je to drahý, ale pokud si můžete dovolit 164 dolarů ročně, stojí to za to.

Snadnost použití

Pokud jste obeznámeni se softwarem pro editaci videa, poznáte rozložení a pracovní postup, ale Filomora je ve srovnání s jiným softwarem pro editaci videa na úrovni spotřebitele zjednodušený. Funkce a nástroje jsou přístupné z hlavního okna rozhraní, takže je snadné se orientovat a najít, co potřebujete.

Jedna zvláštní věc na Filmora9 je, že neexistuje scénář scénáře. Režim Storyboard na rozdíl od časové osy zobrazuje každý prvek projektu stejně, bez ohledu na to, jak je dlouhý. Je to dobrý způsob, jak stanovit široké tahy vašeho projektu a poté přepnout na časovou osu pro doladění. Je to skvělý nástroj pro začátečníky a předchozí verze Filmory ho mají, takže je zvláštní, že není zahrnuto.

Nemusíte používat myš a kurzor k tomu, abyste dělali všechno ve Filmora9. Má pohodlné vázání klávesnice, které vám umožní snadno stříhat, ořezávat, přibližovat a otáčet záběry. Klávesové zkratky také zahrnují rychlý přístup k modulům korekce barev a chroma klíčů. Jsou to efektivní spořiče času.

Stejně jako u každého programu pro úpravu videa budete muset strávit alespoň několik hodin a několikrát projít procesy, abyste se naučili používat Filmora9, zejména pokud jste nikdy nepoužili software pro úpravu videa. Pokud máte problémy s jeho naučením nebo s použitím konkrétního nástroje, Wondershare má skvělý kanál YouTube, který vysvětluje, jak každý nástroj funguje a jak z něj vytěžit maximum.

Formáty souborů & Podpora rozlišení

Filmora9 funguje s většinou formátů video souborů, které pravděpodobně budete mít. Kompatibilní video formáty zahrnují .mp4, .m4v, .mov, .wmv, .avi, .mkv a další. Seznam není úplný, takže obskurní nebo proprietární formáty nemusí fungovat, ale pokud nejste ve vysoce specializovaném oboru nebo pracujete na hollywoodském průmyslovém poli, je nepravděpodobné, že získáte formát videa, který nelze importovat do program.

Filmora9_006

Teprve v posledních letech získaly programy na spotřebitelské úrovni, jako je Filmora9, možnost importovat rozlišení 4K s ultra vysokým rozlišením. To je skvělé, protože otevírá program a transformuje velké, krásné a podrobné záběry na finální produkt, který je na stejné vizuální úrovni jako cokoli, co mohou produkovat ve velkých studiích.

Po dokončení úpravy videa vám Filmora9 nabídne mnoho možností exportu. Získáte dlouhý seznam video a zvukových formátů, včetně .mp4, .mov, .mkv, .f4v, .webm a dalších. Navíc můžete exportovat pouze zvukové formáty, například .mp3 a .ogg. Pokud potřebujete exportovat do formátu, který Filmora9 nepodporuje, budete muset získat jeden z nástrojů od našich nejlepších převaděčů videa..

Můžete také optimalizovat videa pro přehrávání na konkrétních zařízeních. Pokud například víte, že se vaše video bude sledovat na smartphonu iPhone nebo Android, jednoduše vyberte tento profil na kartě zařízení v nabídce exportu. Můžete také získat profily pro herní konzole, jako jsou Xbox a PlayStation, stejně jako chytré televizory a Apple TV.

Nahrávání na Filmora YouTube

Jednou z nejužitečnějších funkcí exportu je schopnost nahrávat hotové projekty přímo do služeb pro sdílení videa, jako jsou YouTube a Vimeo. To je skvělé, protože vám umožňuje přeskočit několik kroků v procesu publikování. Navíc online služby mají specifická nastavení, která vypadají nejlépe na jejich platformách. Filmora9 z toho hádá.

Pokud si chcete vytvořit DVD s vaším videem, existuje možnost exportu. Nabídka vytváření disku je základní, ale funkční. Můžete nejen vypálit své projekty přímo na disk, ale také můžete vytvořit složky DVD a soubor ISO.

Soubory ISO jsou v podstatě plánem pro DVD. Když v počítači vytvoříte disk, můžete jej použít k vypálení nového disku, kdykoli budete chtít. To je skvělé pro archivaci a zálohování. Soubory ISO však zabírají spoustu úložného prostoru, takže pokud plánujete archivovat projekty v tomto formátu, měli byste se podívat na externí pevný disk nebo do jednoho z nejlepších cloudových úložišť pro video služby..

Nabídka vypalování disku také umožňuje vytvořit nabídku DVD. Máte na výběr 11 šablon, včetně témat pro konkrétní svátky, jako je den svatého Valentýna a Vánoce, a jednoduchá elegantní pozadí. Nelze vytvářet konce kapitol ani další funkce, ale na této úrovni softwaru pro úpravu videa to není neočekávané.

Filmora9_010

Další věcí, kterou s Filmora9 nemůžete udělat, je vytvořit disk Blu-ray. To je zvláštní, protože program je kompatibilní s vysokým rozlišením a rozlišením 4 kB. Změna velikosti tohoto velkého a krásného záběru na standardní rozlišení vypadá jako ostuda.

Výkon

Na rozdíl od jiných programů pro úpravu videa na spotřebitelské úrovni je Filmora9 k dispozici pro Windows a MacOS. Téměř všechny ostatní programy jsou k dispozici pro Windows, jen málo pro MacOS. Díky tomu je Filmora9 skvělou alternativou k bezplatným programům, jako je iMovie, a profesionálním aplikacím, jako jsou Adobe Premiere Pro CC a Final Cut Pro X.

Testovali jsme Filmora9 se záběry, které byly dříve zachyceny, abychom vytvořili krátký film. Bylo možné importovat každý prvek, zvuk, video a podobně. Podařilo se nám oříznout nechtěné záběry, uspořádat prvky na časové ose a upravit zvuk a barvy s takovou lehkostí a účinností jako u profesionálního softwaru použitého k vytvoření původního filmu..

Přestože se nám nepodařilo replikovat původní film přesně proto, že Filmora9 není kompatibilní s některými z pluginů, které jsme použili k vytvoření pokročilých vizuálních efektů, dokázali jsme jej přiblížit. Výsledkem byl hotový produkt, který mohl být uveden na filmovém festivalu.

Když jsme exportovali hotový testovací projekt, trvalo dokončení filmu Filmora9 asi 25 minut, což není pro 15minutové video špatné. Pravděpodobně by bylo kratší, kdyby byl náš testovací počítač horší. Když jsme sledovali výsledné video, bylo to křišťálově čisté. Nebyla v něm žádná pixelace, rozmazání pohybu ani jiné zkreslení. Zvuk byl také ostrý a jasný.

Exportovali jsme také jednu minutovou testovací scénu v různých rozlišeních a obnovovacích kmitočtech, včetně 1080p při 30 snímcích za sekundu, 1080p při 60 fps, 720p při 30 fps a 720p při 60 fps. Vývozy jsme načasovali, abychom zjistili, jak dlouho bude program trvat, než budou všechny dokončeny a jak velké jsou video soubory. Výsledky jsou uvedeny v následující tabulce.

Formát: Čas na export (min: sec) Velikost souboru (MB)
1080p (30fps)1:3863.2
1080p (60fps)2:2963.6
720p (30 snímků / s)1:1239,8
720p (60 sním. / S)1:4540

Exportovali jsme videa ve formátu .mp4 (H.264) na 1,4 GHz Intel Core i5 iMac se systémem MacOS Mojave verze 10.14.15.

Nástroje

Filmora9 nabízí korekci objektivu, což je skvělé pro videa pořízená akčními fotoaparáty, protože mají ten rybí efekt, který může rušit. Nástroj pro korekci objektivů má předvolby pro modely akčních kamer od výrobců fotoaparátů, jako jsou GoPro, Panasonic, Ricoh, Sony a iON. Díky tomu je program dobrou alternativou svobodného softwaru, jako je GoPro Quik.

Dalším šikovným nástrojem je detekce scény. Při importu souborů do Filmora9 můžete programu pověřit, aby automaticky prohledával vaše záběry na samostatné záběry a uspořádal je společně do koše pro snadné umístění na časové ose. To je zvláště užitečné pro dlouhé záběry z akcí, jako jsou sportovní akce a hudební koncerty.

Můžete také zaznamenat, co se děje na obrazovce počítače. To je skvělé, pokud chcete vytvořit výukový program pro software, komentovat zpravodajský článek nebo nahrát živý přenos nebo online video..

Filmora a webové kamery

Máte také možnost zachytit video z vaší webové kamery a zvuk z mikrofonu v programu. Může to vypadat jako jednoduchá věc, ale je to užitečné, protože to znamená, že k nahrávání jedinečného videa a zvuku a jeho importu nemusíte mít další software. Stačí jej nahrát z Filmora9 a jeho automaticky do koše médií, připraveného k úpravám.

V programu Filmora9 chybí několik pokročilých nástrojů, které najdete v jiných programech pro spotřebitele. Nemůžete například importovat ani upravovat 360stupňové záběry. Nejedná se o obrovský problém, protože tato technologie je stále relativně nová.

Chybí také modul pro úpravu více kamer, což by bylo skvělé pro rychlou editaci společně, a to dokonce i z různých úhlů – jako živý koncert, který zaznamenal několik chytrých telefonů. To by bylo dobré zahrnout, ale ne rozbít obchod pro začátečníky.

Pokud existuje funkce, kterou chcete nebo potřebujete, která není k dispozici ve Filmora9, můžete kontaktovat společnost Wondershare pomocí možnosti „žádost o novou funkci“ v nabídce „Nápověda“. Wondershare je skvělý v tom, že zahrnuje zpětnou vazbu od uživatelů a dává editorům to, co chtějí a potřebují.

Verdikt

Filmora9 je dobrý nákup pro začátečníky a nadšence. Získáte všechny nástroje, které potřebujete k dosažení profesionálně vypadajících výsledků za spotřebitelskou cenu. Jste omezeni pouze svou schopností naučit se nástroje naplno využít svůj potenciál.

Pokud máte rádi produkty Wondershare, podívejte se také na naši revizi obnovy dat Wondershare. Líbilo se nám to, a to vám může pomoci ze stísněného místa.

Děkujeme za přečtení naší recenze. Stáhněte si bezplatnou zkušební verzi a dejte nám vědět, co si myslíte v komentářích níže, nebo pokud nám něco uniklo.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me