Recenze VideoPad – Aktualizováno 2020

Recenze VideoPad

VideoPad je bezplatný editor, který ilustruje myšlenku, že dostanete to, za co platíte. Ačkoli to dělá to, co dělá rozumně dobře, možná budete chtít hledat spíše dobře zaoblený nástroj než tento. Přečtěte si naši podrobnou recenzi VideoPad.


recenze editoru videa

VideoPad by NCH Software je základní program pro úpravu videa, který můžete používat zdarma, pokud je pro nekomerční účely. Program se však hodí k této cenovce. Má mnoho nástrojů, které byste našli s ostatními editory videa, které jsme zkontrolovali, ale nestačí nám náš nejlepší software pro editaci videa.

Rozhraní je zastaralé a neintuitivní. Noví editoři budou mít těžší čas se to učit ve srovnání s jinými programy a veteráni budou mít pocit, že udělali masivní krok dolů v průběhu pracovního postupu. Navíc program často koktá a nečekaně havaruje, což způsobuje nutnost opakovat vaši práci.

VideoPad je smíšená taška. Pokud můžete tolerovat to, co mu chybí, a slabiny v tom, co má, nemělo by vám nic bránit v bezplatném používání..

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro VideoPad

Funkce

VideoPad_001

Ti, kteří dříve upravovali video, budou obeznámeni s časovou osou a workflow scénáře VideoPadu. Oba režimy se vzájemně doplňují, protože si můžete rozvrhnout obecnou představu o svém projektu v režimu storyboardu a doladit na časové ose.

Program VideoPad vám umožňuje neomezené množství video stop, se kterými můžete pracovat. To je vynikající pro komplikované projekty, protože to dělá program docela všestranným. Pokud váš projekt vyžaduje mnoho vizuálních prvků, budete potřebovat co nejvíce stop.

Množství zvukových stop, které získáte v programu VideoPad, závisí na tom, kolik za něj zaplatíte. Home Edition vám umožňuje neomezené úpravy videa, ale pouze dvě zvukové stopy. Master Edition vám nabízí neomezené množství zvukových stop.

Líbí se nám ta všestrannost, protože vás nutí platit jen za to, co potřebujete. Většina jednoduchých projektů nebude vyžadovat více než dvě zvukové stopy, díky čemuž bude aplikace VideoPad skvělá pro věci, jako jsou domácí videa. Pokud je projekt složitý, například hudební video nebo film, budete potřebovat více místa.

VideoPad efekty

Získání textu na vašich videích je složitější, než by mělo být. Kliknutím na tlačítka „přidat text“ nebo „přidat název“ se spustí samostatné editační okno, ve kterém zadáte text a navrhnete, jak má vypadat. Tento proces není intuitivní. Jiné editační programy poskytují jednodušší a čistší způsob, jak do svých projektů dostat věci, jako jsou tituly, kredity a další text.

VideoPad_002

Knihovna vizuálních efektů a přechodů ve VideoPadu je zcela základní. Můžete oříznout snímek své záběry, posouvat a přibližovat, přidávat rozmazání pohybem a upravovat hodnoty obrázku, jako je odstín, sytost, expozice a další. Jsou dobré pro to, co dělají, ale nejdou daleko.

Knihovna efektů obsahuje řadu předprogramovaných filtrů, které můžete použít k tomu, aby svému videu dodaly odlišný vzhled. Filtry zahrnují „černou“ & bílá, “„ sépie “,„ noční vidění “,„ rentgen “,„ starý film “a další. Je to dobrý způsob, jak dát vašim klipům jednotný vzhled, ale nemají blízko k nástroji nástrojů pro korekci barev a augmentaci nalezeným v jiném softwaru pro úpravu videa..

VideoPad_003

Další místo, kde VideoPad padá, je v sekci úprav zvuku. Nemá žádný zvukový mixér, protože má sesterský program MixPad, který zpracovává hloubkovou zvukovou práci. Zbývá vám pouze možnost oříznout zvukové klipy, upravit hlasitost a přidat zeslabení a efekty. Pro cokoli jiného budete potřebovat jiný program.

VideoPad_004

Knihovna zvukových efektů také nechává hodně žádoucí. Můžete přidat věci jako reverb, echo a zkreslení, ale ne mnohem víc. Kromě toho můžete upravit rychlost zvuku a dokonce ji přehrávat opačně, ale to je standard pro většinu softwaru pro úpravu videa

VideoPad přichází s působivou knihovnou skladových zvuků, kterou můžete používat zdarma. Můžete si vybrat ze stovek zvuků od zvonků, telefonů, rohů a výstřelů až po okolní hluk a tóny nálady. Než zaplatíte za hledaný prvek, nezapomeňte si prohlédnout zvukovou knihovnu.

Knihovna zvukových skladů přichází také s působivým výběrem hudby. Získáte desítky písní v žánrech jako je blues, klasika, tanec a rock. Každá píseň je nápomocná a dlouhá asi 30 až 40 sekund. To je skvělé, pokud pracujete na projektu, ale nemáte dostatek peněz na licencování hudby.

VideoPad_005

Zelená obrazovka VideoPad

Jednou ze svorek programů pro úpravu videa je chroma klíč. To vám umožní pořídit záběry, které jste natočili, před zelenou obrazovkou (nebo modrou obrazovkou) a umístit za ni jakýkoli obrázek, který chcete. To je skvělé pro umístění lidí na cizí planetu nebo těsně před mapu počasí.

Stejně jako chroma klíč, i 3D editace byla něčím, co dokázala pouze velká hollywoodská studia. Program VideoPad umožňuje importovat, upravovat a exportovat záběry pořízené ve 3D formátu a také převádět 2D záběry do 3D. Je to zábavný nástroj, i když si jen chcete prožít svou rodinnou dovolenou ve třetí dimenzi.

Přestože je VideoPad kompatibilní s 360stupňovými záběry, nástroje, které nabízí, jsou skrovnější ve srovnání s jinými programy ve své cenové relaci. To by ale nemělo být obchodem s penězi, protože mnohostoletí nepoužívá 360 stupňové video. Formát však nabývá na síle, a proto by měl VideoPad své nabídky brzy aktualizovat.

Přehled funkcí VideoPad

Logo VideoPadwww.nchsoftware.com

Začíná od $ 167 za měsícVšechny plány

Operační systém

Okna

Mac

Linux

Funkce

4K Úpravy

Action Cam Tools

Chroma Key (zelená obrazovka)

Úpravy videa o 360 stupňů

Multicam editace

Exportovat na YouTube

Exportovat na Facebook

Export do Vimeo

Optimalizace zařízení

Vypálit na DVD

Vypálit na Blu-ray

Ceny

VideoPad je k dispozici ve dvou verzích: Home Edition a Master’s Edition. Domácí vydání stojí asi 60 dolarů a je vše, co potřebujete pro většinu projektů. Omezení na dvě zvukové stopy však zkomplikuje váš postup u složitějších projektů. Navíc Home Edition není kompatibilní s pluginy od vývojářů třetích stran, takže jste omezeni na to, co VideoPad nabízí.

Upgradováním na Master Edition získáte neomezené možnosti práce se stopami a schopnost pracovat s pluginy. Cena se zdá být hodně platit za tuto zvláštní funkci, ale pokud zjistíte, že VideoPad je program pro vás a hodláte dělat komplexní video projekty, stojí za to extra hotovost.

Pokud nechcete platit předem 99 $, ale přesto chcete plně využívat VideoPad, můžete si koupit předplatné Master Edition za 5,50 $ měsíčně. To vyjde na pouhých 66 dolarů ročně. Dostáváte aktualizace i po jejich vydání, což znamená, že na další aktualizaci verze nebudete čekat (ani platit). Je to také dobrá volba, pokud víte, že ji budete potřebovat pouze na krátkou dobu.

Zdarma můžete také použít plně funkční verzi VideoPad. Je to technicky zkušební verze, takže server VideoPad vás vyzve k zakoupení licence, kdykoli se pokusíte exportovat. Přesto si můžete zdarma stáhnout videoPad pro osobní nekomerční použití.

Snadnost použití

Rozhraní VideoPadu se zdá, jako by bylo odstraněno 10 let ze současnosti. Uživatelé veteránů budou mít pocit, že udělali velký krok dolů, a budou se potýkat se zastaralým rozvržením. Je to ještě horší pro začátečníky, kteří se musí naučit editovat na datovaném rozhraní. To neznamená, že nováčci to nedokážou pochopit, ale jiné programy to dokáží lépe.

V programu chybí také několik nástrojů, které by usnadňovaly jeho používání. Například neexistují žádné předprogramované motivy ani šablony. Rovněž nemá automatický tvůrce videa, jako to dělají jiné programy. Pokud by VideoPad obsahoval něco, co by umožnilo rychlé a snadné vytvoření videa, bylo by mnohem dražší koupit.

To znamená, že NCH Software podniká kroky k zajištění toho, aby uživatelé věděli, jak program funguje. Jeho webová stránka obsahuje slušné množství konzultací a odpovědí na časté otázky. Firemní kanál YouTube navíc obsahuje stovky výukových videí, která pokrývají všechny jeho produkty. Jsou užitečné, ale nejsou tak komplexní, jaké poskytují jiné programy.

Formáty souborů & Podpora rozlišení

VideoPad je schopen pracovat s nejpopulárnějšími formáty video souborů. Můžete importovat a exportovat videa ve formátu .3gp, .asf, .avi, .dv, .flv, .gif, .apng, .mkv, .mov, .mp4, .mpg, .ogv, .rm, .swf,. webm a .wmv. To není komplexní, ale pokud nepracujete s profesionálními formáty, mělo by to být v pořádku.

VideoPad_006

Pokud narazíte na formát souboru, který nemůžete použít s programem VideoPad, možná jej budete muset převést pomocí převaděče videa NCH Software Prism Video Converter. Případně si můžete prohlédnout naši příručku k nejlepšímu softwaru pro převod videa.

Přestože můžete importovat dobrý seznam zvukových formátů, včetně .wav, .mp3, .m4a, .aac a dalších, program postrádá schopnost exportovat pouze zvukové soubory. To je obrovské opomenutí a ještě jedna věc, kterou musíte udělat v MixPadu.

Vzhledem k tomu, jak se program někdy cítí, je schopnost editovat videa ve vysokém rozlišení 4K ve formátu VideoPad přínosem. Zajímalo by nás, kolik uživatelů, kteří zachytí záběry v tomto rozlišení, by však program tolerovalo.

VideoPad Export

Program VideoPad umožňuje sdílet vaše hotové projekty přímo na internet, aniž byste opustili rozhraní programu. Z nabídky exportu můžete publikovat ke sdíleným službám, jako jsou YouTube, Facebook a Flickr. To je skvělé, protože eliminuje několik kroků v procesu publikování.

Dokončená videa můžete také nahrát přímo do cloudových úložišť, jako jsou Dropbox a Disk Google. To je výhodné, protože videosoubory, které se naskládají na pevný disk, mohou rychle zužitkovat váš úložný prostor. Navíc je vždy dobré mít věci zálohované v cloudu.

Pokud víte, že se vaše video bude přehrávat na konkrétním zařízení, server VideoPad má předprogramované profily exportu, které by vám mohly být užitečné. Můžete optimalizovat svůj projekt pro přehrávání na chytrých telefonech, tabletech a herních systémech. Jediné, co musíte udělat, je vybrat produkt, který chcete sledovat, a kliknout na export.

To znamená, že volby jsou zaměřené na Apple. Poskytuje vám konkrétní profily pro každou iteraci iPhone, iPod a iPad, ale pouze obecná předvolba „zařízení Android“. Dostanete slušný výběr herních konzolí, včetně PSP, PSP Vita, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One a Nintendo 3DS.

Můžete také vypálit své video projekty na optická média, jako jsou DVD a Blu-ray. To je stejně snadné jako jakákoli jiná metoda exportu. Jednoduše klikněte na tlačítka Blu-ray nebo DVD v nabídce exportu. Můžete si vytvořit disk, který bude fungovat jako ten, který si koupíte v obchodě, nebo datový disk pro účely zálohování a archivace.

Výkon

Přestože program VideoPad obsahuje mnoho nástrojů a funkcí, které hledáme v softwaru pro editaci videa, nepřináší je dohromady bezproblémovým způsobem, jaký mají programy jako PowerDirector a Adobe Premiere..

Rozhraní se cítí deset let mimo čas, a to tak cítil po dlouhou dobu. Ačkoli poslední iterace udělala něco pro vyhlazení programu, stále se necítí jako druh, který byste si měli koupit v 21. století. Je to neohrabané, intuitivní počítadlo a pouze celkový zážitek z podoblasti.

Během testování jsme také měli problémy s výkonem. Program občas ztuhl a zhroutil se, což vyžadovalo, abychom vynutili ukončení a znovu načtili aplikaci. Musíte se ujistit, že svůj projekt ukládáte často, abyste neztratili hodiny práce. Navíc, pokaždé, když aplikace zpoždí, budete mít menší infarkt a přemýšlíte, zda jste uložili v posledních několika minutách.

Když jsme testovali VideoPad pro tuto recenzi, použili jsme pro natáčení krátkého filmu záběry, které byly původně zachyceny. Program importoval, upravoval a exportoval záběry a také se dalo očekávat. Když jsme skončili, exportovali jsme 14minutové testovací video a trvalo to asi 66 minut. To je pomalé ve srovnání s ostatními programy na úpravu videa, které jsme testovali.

Sledovali jsme hotový produkt zpět a hledali jsme nedostatky, jako jsou pixelace, rozmazání a další zkreslení. Obrázek byl křišťálově jasný a identický se zdrojovým záznamem, takže i když se během používání programu můžete setkat s problémy s výkonem, nepřekládá se to k horšímu finálnímu produktu.

Rovněž jsme exportovali několik minutových klipů v různých formátech, abychom získali představu o tom, jak dlouho bude program vytvářet soubory, a jak velké by byly tyto soubory. Výsledky jsou uvedeny v následující tabulce.

Formát: Čas na export (min / s) Velikost souboru (MB)
1080p (30fps)3:1899.1
1080p (60fps)4:25112,4
720p (30 snímků / s)2:3691.1
720p (60 sním. / S)3:1075.3

Nástroje

VideoPad má další nástroje, které stojí za zmínku. První je schopnost zachytit video a zvuk přímo z jeho rozhraní. Můžete nahrávat video pomocí webové kamery svého počítače, zvuk pomocí mikrofonu a dokonce i toho, co se děje na obrazovce počítače. Tyto nástroje jsou skvělé pro vlogování, vytváření tutoriálů, přednášek a další.

VideoPad_007

Můžete také vytvářet klipy se zvukem, což znamená, že můžete psát slova, která chcete slyšet, a aplikace VideoPad z nich vytvoří zvukový soubor. Hlas je docela robotický, ale je vhodné, pokud potřebujete hlasový přenos, ale nechcete používat svůj vlastní. VideoPad je jediný program pro editaci videa, který jsme zkontrolovali a který má tuto schopnost.

VideoPad_008

Dalším nástrojem, který stojí za zmínku, je video stabilizátor. To vám umožní vyhladit roztřesené záběry. To je skvělé pro videa pořízená pomocí ručních zařízení nebo z kamer, které nebyly na stativu.

VideoPad je jedním z mála programů pro úpravu videa na úrovni spotřebitelů, které vám umožňují vkládat do vašich videí skryté titulky pro sluchově postižené. Skryté titulky se liší od titulků v tom, že je můžete zapnout a vypnout. To je skvělé, zejména pokud víte, že někteří z vašich posluchačů mohou mít potíže se sluchem.

Existují opomenutí nástrojů, které snižují VideoPad ve srovnání s jinými produkty. Například neexistuje žádný modul pro více kamer. To vám umožní pořizovat videa stejné události a snadno je synchronizovat a upravovat, což je dobré pro spojování koncertů, sportovních událostí a všeho, co by pravděpodobně bylo zachyceno z více než jednoho úhlu.

V programu VideoPad chybí také akční vačkový modul. To by bylo dobré pro záběry zachycené speciálními fotoaparáty, jako je GoPro Hero nebo Rylo 360. Tyto kamery zachycují záběry ve vysokém rozlišení, které vyžadují zvláštní péči a nástroje. VideoPad bohužel ani nemá schopnost odstranit účinek rybí oko na tento typ záběry.

VideoPad je k dispozici pro počítače MacOS a Windows. Verze makra však nebyla dlouho aktualizována. Edice Windows je jedna plná verze před nabídkou MacOS.

Verdikt

Pokud používáte VideoPad zdarma, zaplatili jste správnou cenu. Ačkoli je plná užitečných nástrojů, které vám pomohou vytvořit skvělý projekt, zaostává za konkurencí, pokud jde o pracovní postup, výkon a design. Pokud máte málo peněz a potřebujete natočit video, použijte VideoPad. Pokud si můžete dovolit platit za lepší produkt, udělejte to.

Co si myslíte o VideoPadu? Plánujete to? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map