Recenze HitFilm – Streamlined Video Editor – Aktualizováno 2020

Recenze HitFilm

Hitfilm nemusí být z hlediska funkcí nejkompletnější, ale naše testování ukazuje, že to, co dokáže, dělá velmi dobře. Není divu, že je to takový hit mezi tolika uživateli. Přečtěte si naši podrobnou recenzi Hitfilm.


recenze editoru videa

HitFilm je populární nástroj pro střih videa vyvinutý společností FXhome, týmem se sídlem v Norfolku ve Velké Británii. Populární u YouTubers a dalších filmařů, tvrdí, že má více než 4 miliony uživatelů pro různé nástroje. V této recenzi HitFilm se podrobně podíváme na jednu z nich.

hitfilm-effects

Práci s tímto nástrojem pro úpravu videa jsme si užili a zjistili jsme, že jeho bezplatná verze HitFilm Express je dobrá, a jeho placená verze HitFilm Pro je ještě lepší. Pro tuto recenzi jsme oba testovali. Většina funkcí funguje stejně v obou a můžete mezi nimi sdílet soubory projektu.

Přestože jsme s tím našli drobné sevření, základní zkušenost je velmi silná. Důrazně doporučujeme, zejména pokud hledáte bezplatný nástroj pro úpravu videa.

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro HitFilm

Funkce

Základní vlastnosti společnosti HitFilm jsou solidní a usnadňují základy. Její navigace funguje dobře a v okně náhledu jsme zjistili, že se video zobrazovalo hladce a správně. 

Výkon byl také dobrý, když jsme klikali na naše videa. Možnost rychlého procházení filmů je při úpravách velkým rozdílem a umožňuje experimentovat snadněji, než kdyby tomu tak nebylo..

přehled hitfilm

Klipy můžete snadno importovat do panelu médií a uspořádat je do složek, pokud máte mnoho klipů. Klipy můžete přetáhnout přímo na časovou osu pro úpravy a kromě videa můžete také přidat statické obrázky a zvuk.

Existuje několik vrstev videa a zvuku a je snadné provádět řezy ve vašich klipech a také přidávat přechody a efekty. Nástroje skluzu a posuvu vám také mohou pomoci časovat řezy přesně ve správný okamžik.

HitFilm obsahuje řadu efektů, které můžete přidat do svých filmů. Lze je snadno použít přetažením na časovou osu a výsledky si můžete okamžitě prohlédnout v okně náhledu. K dispozici je obvyklý výběr rozostření a úpravy barev, efekty odlesku objektivu a některé zajímavé doplňky.

hitfilm-drak

Jsou zde také částečné efekty, které můžete přidat do samostatné vrstvy videa a vytvořit tak k filmům úžasné doplňky. Déšť, blesk, střelba a dokonce i efekt stříkání krve.

Mnoho z nich má nastavení, které můžete upravit, ale ne všechna. Nejsou tak komplexní jako některé jiné nástroje, ale je jich dost, aby si s nimi mohli hrát, a zejména částečné efekty vypadají opravdu profesionálně. Existuje také účinek na odstranění zkreslení rybích očí na akčních kamerách. Hitfilm však nezahrnuje multicamové funkce.

Existuje také několik zvukových efektů. Můžete použít redukci šumu a upravit vyvážení zvuku. Nastavení prostředí vám umožní změnit akustiku na katedrálu nebo malou místnost. Můžete přidat ozvěnu a dokonce i zvuky jako telefon nebo rádio.

hitfilm-audio

Skvělý nový doplněk spočívá v tom, že můžete i nadále exportovat svá videa a exportovat je, což je skvělé pro ty z vás, kteří nemají rádi vynucené pracovní přestávky. Pokud opravdu chcete flexibilitu na pracovišti, podívejte se na výhody práce na dálku.

HitFilm má spoustu užitečných funkcí a je zvláště dobrý ve vizuálních efektech. Není tak komplexní jako některé nástroje, ale nabízí skvělou sadu nástrojů pro video nadšence a začínající kreativy..

HitFilm

Logo HitFilmfxhome.com

Začíná od 831 $ za měsícVšechny plány

Operační systém

Okna

Mac

Linux

Funkce

4K Úpravy

Action Cam Tools

Chroma Key (zelená obrazovka)

Úpravy videa o 360 stupňů

Multicam editace

Exportovat na YouTube

Exportovat na Facebook

Export do Vimeo

Optimalizace zařízení
iPhone / iPad

Vypálit na DVD

Vypálit na Blu-ray

Ceny

HitFilm má bezplatný produkt HitFilm Express a prémiovou nabídku HitFilm Pro, která stojí 299 $. Verze Express je v zásadě omezovací možností softwaru Pro. 

Bezplatná verze vám umožňuje zakoupit různé volitelné doplňky, které jsou součástí verze Pro. Ve skutečnosti je jich mnoho, ve skutečnosti více než 100. Stojí mezi 9,99 a 49,99 $, takže pokud se chystáte koupit více než hrstku, pak jste mnohem lépe platit za verzi Pro.

Verze Pro vám umožní vyzkoušet si ji tak dlouho, jak budete chtít, ale nemůžete správně exportovat videa. Můžete mít nainstalovány verze Pro a Express společně a obě verze většinou fungují stejným způsobem.

Nemůžete porazit zdarma, ale zatímco verze Pro není nejlevnější software tam, jeho funkce se pravděpodobně vyplatí, pokud děláte profesionální videa. Samozřejmě můžete začít s bezplatnou verzí a upgradovat později, pokud narazíte na její omezení, nebo pokud se právě teď snažíte uložit haléře.

Bezplatná verze HitFilmu je samozřejmě skvělá, pokud nechcete nic utratit, zejména proto, že její prémiová verze je dražší než aplikace Corel VideoStudio Ultimate, o níž si můžete přečíst v naší recenzi aplikace Corel VideoStudio Ultimate.. 

Bezplatná verze je vynikající, a přestože občas visí na funkcích, které před vámi nenabízí, obsahuje strašně mnoho a základní funkce jsou tam.

Snadnost použití

Chcete-li začít s HitFilm, musíte vyplnit svou e-mailovou adresu a stáhnout produkt prostřednictvím odkazu, který obdržíte. Poté jej můžete nainstalovat, poté jej musíte aktivovat zadáním svých údajů a restartováním počítače. Není to příliš obtížné, ale je to více úsilí než jednoduché stahování. Přesto má bezplatnou verzi, takže si nemůžeme příliš stěžovat.

Úvodní obrazovka je plná videí YouTube, která ukazují, jak používat její funkce a představovat nejnovější výtvory. K dispozici jsou také nevyhnutelné reklamy na další produkty společnosti FXhome a také nabídky na upgrade a nákup různých doplňků.

Existuje také několik skvělých ukázkových videí, které ukazují, co se softwarem můžete udělat, jako je například Portál Combat, zábavná ukázka speciálních efektů..

Při rozjezdu byste se měli podívat na dvě místa, která jsou obě v levé horní části obrazovky. K dispozici je velké modré tlačítko „uživatelská příručka“, které vás přenese k rozsáhlé a komplexní uživatelské příručce. 

Odtud se také můžete dostat ke svým videím a komunitě na YouTube. Jeho fórum je plné diskusí a existuje spousta užitečných lidí, kteří sdílejí tipy, jak vaše filmy co nejlépe vylepšit.

Návody HitFilm

FXhome má kanál YouTube plný videonávodů, z nichž má celkem více než 14 milionů zhlédnutí. Zde se můžete dozvědět mnoho o softwaru, stejně jako o filmové tvorbě obecně. 

Některá videa mají odkazy na slevy pro relevantní funkce, takže pokud používáte verzi Express, můžete vám ušetřit pár dolarů. Pokud máte potíže s přístupem k nim, podívejte se na našeho průvodce odblokováním YouTube.

Až budete pracovat s vynikajícím podpůrným materiálem, budete chtít začít používat software správně. Kliknutím na tlačítko „nové“ se zobrazí dialogové okno, které vám umožní vybrat si z řady video šablon pomocí běžných velikostí a nastavení. Pokud chcete, můžete některou z nich potlačit.

Můžete také přímo kontaktovat podporu. Při úpravách jsme se zeptali na automatické nastavení délky videa. Jeho podpůrná forma je trochu chabá, ale dobře navržená. Po dotazu jsme dostali odpověď za pouhých devět hodin, ale neměli jsme pocit, že by to pomohlo vyřešit náš problém.

HitFilm má spoustu dokumentace, ale není to vždy jasné a z fóra jsme dostali spoustu našich informací. Mnoho výukových videí je dobré si prohlédnout, ale když se pokoušíte najít něco konkrétního, je to frustrovaně pomalé.

Stejně jako většina editorů videa, i použití HitFilm si zvykne. Jeho UI má několik vtipů. Občas to může být matoucí, například čas, kdy se pokusil vykreslit delší video, než jsme vytvořili poté, co jsme smazali některé scény, což trvalo nějaký čas, než jsme zjistili, jak to opravit..

Obecně však bylo snadné zjistit věci. Pomáhá to, že HitFilm netrpí znatelným zpožděním nebo zpomalením a že jeho ovládací prvky náhledu videa fungují tak dobře. Pokud jste po něčem vysoce přístupném, můžete se také podívat na naši recenzi Wondershare Filmora9.

Celkově dáváme HitFilm dobré skóre pro snadné použití. Má spoustu podpory a většinou kvalitní dokumentaci. Je také rychlý, pohotový a nabízí spoustu nástrojů. Možná budete potřebovat škrábnutí správným směrem, když přijdete na to, ale jakmile to uděláte, jeho pracovní postupy jsou jednoduché.

Importovat formáty
Video:Quicktime, AVCHD, AVI, M2T, M2TS, MOV, MP4 (AVC / H264 & AAC), MPEG-1 & MPEG-2 (TS, PS, MPE, MPG, MPEG, M2V), MTS, MXF (DVCPro HD), DV, HDV, WMV
Zvuk:AAC, MP3, M4A, MPA, WAV, WMA
Obraz:BMP, GIF, JPG, PNG, TIFF
Fotoaparát:MA (formát Maya)
Exportovat formáty
Video:Quicktime, MP4 (AVC / H264 & AAC), AVI (nekomprimovaný, PAL DV, NTSC DV), YouTube
Obraz:PNG, JPG, BMP

HitFilm má dobrou škálu formátů importu. Export je omezenější, ale stále máte spoustu možností. Na rozdíl od některých programů však nelze vypálit přímo na DVD nebo Blu-Ray. Pokud potřebujete jednu z nich vytvořit a stále chcete pracovat s HitFilmem, podívejte se na nejlepší software pro převod videa.

Pokud chcete exportovat na různé platformy, HitFilm to není nejsilnější volba. Při dovozu médií jsme však neměli žádné problémy.

Výkon

HitFilm je k dispozici pro Windows i Mac. Budete potřebovat 64bitový systém a alespoň verzi 8 systému Windows. Uživatelé Mac OS X potřebují verzi 10.12, zatímco uživatelé MacOS potřebují alespoň verzi 10.13. Požadavky na CPU nejsou tak strmé. Budete potřebovat procesor Intel Core 4. generace nebo ekvivalent AMD, s nejméně 4 GB paměti RAM.

Budete také potřebovat alespoň 1 GB grafické paměti a alespoň NVIDIA GeForce 600, AMD Radeon R5 240 nebo Intel HD Graphics 5000 GT3. Tyto karty vyšly v letech 2012 a 2013, takže pokud je váš stroj docela nový, neměli byste mít problémy. Pokud je starší, může nastat čas na upgrade.

Náš testovací systém má procesor Intel i5-7600 s 16 GB RAM, grafickou kartu GTX 1060 6 GB a SSD pro ukládání. Výkon byl vynikající při úpravách, bez výrazných poklesů nebo problémů. Rovněž jsme shledali, že kvalita obrazového náhledu je vždy přijatelná. Dělat věci bylo obecně rychlé a úhledné.

Pokusili jsme se převést několik videí pomocí stejných testovacích klipů z našich dalších recenzí softwaru pro editaci videa a co nejpřesnější přizpůsobení nastavení. Použili jsme výchozí nastavení, včetně možnosti použít hardwarové dekódování, pokud je k dispozici.

Nastavení: F1 ClipMusic ClipInterview ClipA Bever
720p 30fps1,01,521,06,840,54,411,00,92
720p 60fps58,831,07,200,59,501,01,84
1080p 30fps1,40,901,50,471,34,431,41,93
1080p 60fps1,47,222,04,871,42,591.51.56

Zde jsou některé zajímavé výsledky. Ve srovnání s jiným softwarem je HitFilm velmi pomalý při nižších kmitočtech snímků, ale vyšší u vyšších. Náš test ukázal, že na jednom z našich testů 720p se daří lépe při 60fps výstupu, ačkoli tam nebyl obrovský rozdíl. 

Všimli jsme si, že jeho výchozí bitrate nebyly upraveny, když jsme změnili obnovovací kmitočet, takže k dosažení správných výsledků je nutné určité vyladění. Zjistili jsme také, že ve výchozím nastavení zvyšování snímkové frekvence vedlo k tomu, že HitFilm zvyšoval rychlost videa. Konverze videa 30 minut za minutu na 60 snímků za sekundu nám poskytla 30sekundové video se spoustou prázdných míst na konci.

Kvalita výstupu však byla dobrá – mnohem lepší než u služby VideoStudio, která tam měla vážné problémy. Celkově hodnotíme HitFilm vysoce za jeho výkon, většinou za citlivost jeho nástrojů pro editaci videa, i když jeho rychlost vykreslování není stěžovat. Zohledňujeme také to, že vám HitFilm umožňuje pracovat, zatímco se vykresluje.

Nástroje

Společnost HitFilm dělá vše ve své hlavní aplikaci a není dodávána s externím softwarem. Korekci barev můžete provádět z panelu efektů přetažením různých předvoleb do částí videa. Není tak komplexní jako některé nástroje, ale umožňuje provádět úpravy rychle.

Kompozitní záběry můžete vytvářet kreslením masek na videu a vybrat, co se má zobrazit. Mohou být pravoúhlé, eliptické nebo nakreslené od ruky. Pokud si chcete vybrat konkrétní barvu, kterou chcete použít jako masku, podívejte se do seznamu efektů a vyberte jednu z možností klíčování. 

Efekt Hue-and-RPG-key vám umožní zvolit, které části vaší vrstvy se stanou průhlednými. Byli bychom však rádi, kdyby se tyto možnosti zobrazovaly zřetelněji v samotném okně složeného záběru.

hitfilm-compositing

K dispozici je také 3D komponování. Ačkoli jsme neměli dostatek času na jeho prozkoumání, jedná se o výkonnou funkci pro ty, kteří chtějí do svých filmů přidat působivé efekty. Můžete také použít 3D objekty. Pokud tyto funkce používáte, možná budete chtít vybrat z nejlepších 3D modelovacího softwaru nebo nejlepšího 3D grafického softwaru, který vám pomůže.

HitFilm má efekt rozmazání pohybu a má také několik doplňků pro pohybovou grafiku, jako je zrychlení, gravitace a efekt házení. Budoucí animátoři to ocení.

HitFilm nemá vestavěnou cloudovou funkci, ale video zabírá hodně místa, takže pokud pracujete na lokální jednotce, může vám dojít nedostatek energie. Podívejte se na článek o našem nejlepším cloudovém úložišti pro video, pokud potřebujete více informací. S tím, jak se vaše úsilí prodlužuje, se také hodí nejlepší cloudové úložiště pro velké soubory.

HitFilm vám umožní dělat většinu toho, co jiný software dělá, ale někdy se může cítit nedostatečně. U některých dalších nástrojů nemáte k dispozici celou řadu možností. Je však solidní, spolehlivý a účinný a pochybujeme, že kdokoli bez velmi specifických požadavků bude zklamán.

Verdikt

Naše zkušenosti s HitFilm jsme si užili hodně. Není to nejkomplexnější, pokud jde o funkce a možnosti, ale to, co je tam, funguje dobře a je efektivní. Pokud se chcete dostat do editace, je to skvělý výchozí bod.

Stejně jako další nejlepší software pro editaci videa má HitFilm základní základy, ale má spoustu doplňků pro ty, kteří s ním chtějí jít dále. Neexistuje žádný důvod, proč s tím nemůžete vyrábět něco v profesionální kvalitě, a dokonce se ocitnete v přechodu z YouTube na Amazon Prime. Přečtěte si naši nejlepší VPN pro Amazon Prime Video, pokud je tomu tak.

Amatéři najdou spoustu prozkoumat, se softwarem nabízí spoustu přechodů a efektů, stejně jako tutoriály o tom, jak získat správné základy. Bezplatná verze má očividnou přitažlivost, a přestože se vám snaží prodat své doplňky, dává vám dost na to, abyste ji mohli používat, a nezdržuje žádné kritické funkce.

Je také rychlý a robustní. Při jejich používání jsme nezaznamenali žádné pády ani zamrznutí. To znamená, že budete méně pravděpodobně potřebovat nejlepší online zálohovací služby. Chcete-li však být na bezpečné straně, podívejte se na našeho průvodce automatickým zálohováním videa.

Pokud jste vyzkoušeli HitFilm nebo některého z jeho konkurentů, podělte se prosím o své myšlenky v komentářích. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me