Recenze filmu MAGIX pro úpravy filmu – aktualizováno do roku 2020

Recenze filmu MAGIX pro úpravy filmu

MAGIX Movie Editor Pro je užitečný software, který postrádá trochu ve vyspělejších odděleních, ale celkově dělá skvělou práci při editaci videa. Podívejte se na naši úplnou recenzi programu Movie Editor Pro, kde najdete všechny podrobnosti.

recenze editoru videa

Naše životy jsou zachyceny na kameře více než kdy jindy, protože videokamery za dostupnou cenu umožňují komukoli střílet vlastní filmy. Díky YouTube a sociálním médiím můžete snadno sdílet své výsledky se světem. Naštěstí existuje spousta skvělých editačních nástrojů. Dnes se podíváme na jednu z nich v této recenzi časopisu MAGIX Movie Edit Pro.

Nejlepší software pro střih videa by měl být nejen skvělý při provádění základů, ale měl by také nabízet mnohem více. Program Movie Edit Pro se většinou snadno používá a jeho vyzvednutí netrvá dlouho. Nedělá všechno, ale rozhodně je to nástroj, který stojí za zvážení.

Zjistili jsme, že zabírala užitečnou střední půdu mezi hloubkou funkcí a snadností použití. Funguje dobře a nabízí spoustu doplňků, i když nejedná se o nejjemnější nástroj. Má několik drobných otázek, o nichž budeme hovořit níže, ale žádný z nich nebrání tomu, aby to byl užitečný kus softwaru.

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro MAGIX Movie Edit Pro

Funkce

Program Movie Edit Pro usnadňuje základní úpravy pomocí citlivého uživatelského rozhraní a ovládacích prvků, které jsou většinou čitelné. Má všechny standardní funkce, jako jsou video a zvukové stopy, knihovna pro mediální funkce a tlačítko pro oříznutí klipů před jejich přeskupením a odstraněním toho, co nepotřebujete.

Program Movie Edit Pro obsahuje také výběr přechodů, které můžete snadno přetáhnout mezi scénami. Různé přechody mají velké ikony, které ukazují, jak vypadají, odvádějí lepší práci než Hitfilm a zároveň méně rušivě než animované ekvivalenty VideoStudio (další informace najdete v naší Corel VideoStudio Ultimate recenzi)..

Může nahrávat přímo z různých zdrojů, jako je připojená kamera nebo mikrofon, stejně jako z vašich vlastních video a zvukových souborů. Pro všechna tato média budete potřebovat dostatek místa, takže náš nejlepší článek o cloudovém úložišti stojí za to se podívat.

magix-recording-source

V nabídkách jsou k dispozici různé možnosti exportu. Patří mezi ně export přímo do výběru video, audio a obrazových formátů.

Nahrávání filmu Edit Pro Pro

Můžete nahrávat videa na YouTube a Vimeo a také vypalovat na DVD, CD nebo Blu-ray. Náš způsob, jak odblokovat průvodce YouTube, stojí za to zkontrolovat, zda žijete někde, kde je obtížný přístup. 

Program Movie Edit Pro se také integruje s Shutterfly. Pokud chcete využít cloudového úložiště k udržení všech svých videí na jednom místě, podívejte se na náš nejlepší cloudový úložný prostor pro video.

Existují také možnosti pro export do zařízení. Místo toho, aby uváděly desítky konkrétních zařízení, zahrnují citlivě pojmenované kategorie, například „střední rozlišení iOS“.

dialog magix-device-dialog

Movie Edit Pro má spoustu efektů na výběr. Spíše než jen nabízí dlouhý seznam premade efektů, ale můžete upravit mnoho nastavení sami, což vám umožní vyladit věci přesně tak, jak je chcete. 

Jsou zde zkreslení a filtry. Můžete upravit barvy, jas a kontrast, stejně jako rychlost videoklipů. Existuje také spousta přednastavených možností, jako jsou filtry starých filmů, zkreslení objektivu, úpravy barev a mnoho dalších.

magix-video-efekty

Vytvoření rychlého efektu je stejně jednoduché jako u jiných nástrojů, ale pokud chcete něco konkrétního, máte možnost jej nastavit sami. S tolika kontrolou můžete být kreativní a vaše efekty filmů vyniknout z davu. Můžete také uložit jakýkoli efekt, který vyvoláte pro pozdější použití.

magix-audio-filtry

Jste stejně dobře postaráni, pokud se vám líbí zvukové efekty. Existují echo efekty, filtry pro různé typy prostředí a místností, stejně jako věci, jako je kompresorový filtr, aby váš zvuk byl intenzivnější. Můžete se zaměřit na basy nebo dialog, nebo použít zkreslení.

magix-audio-efekty

K dispozici je užitečný směšovač, který vám umožní snadno se přiblížit, kromě snadno volitelných, přizpůsobitelných efektů. To má opět několik předvoleb, pomocí kterých můžete získat představu o tom, kde začít.

Součástí je také klíčování Chroma. Tuto možnost můžete vybrat na panelu video efektů a zvolit, která část videa bude průhledná. Je to skvělý způsob, jak do filmů přidat pozadí nebo přidat své vlastní efekty.

Sledování pohybu je výkonná funkce, která vám umožňuje nakreslit rámeček kolem objektu a nechat si jeho umístění následovat – prostřednictvím efektů nebo dokonce textu – prostřednictvím videa. Není to dokonalé, ale s několika pokusy a omyly s tím můžete udělat hodně.

Ve výchozím nastavení je vybrána možnost odeslat analytická data do MAGIX. Předpokládáme, že to prostě znamená, na co kliknete, ale pokud jste o takových věcech paranoidní, možná budete chtít zrušit. 

Přečtěte si naše články o stavu cloudu a zjistěte, které společnosti slídí na lidi, kteří používají jejich nástroje. Poté si přečtěte našeho online průvodce o ochraně osobních údajů a naučte se, jak získat zpět malou kontrolu.

Celkově vám program Movie Edit Pro nabízí spoustu způsobů, jak manipulovat a vylepšovat vaše filmy, a získat zde dobré skóre.

MAGIX Movie Edit Pro

Logo MAGIX pro úpravu filmuwww.magix.com

Začíná od 194 $ za měsícVšechny plány

Operační systém

Okna

Mac

Linux

Funkce

4K Úpravy

Action Cam Tools
Šablony

Chroma Key (zelená obrazovka)

Úpravy videa o 360 stupňů
Pouze verze Plus a Premium

Multicam editace
Pouze verze Plus a Premium

Exportovat na YouTube

Exportovat na Facebook

Export do Vimeo

Optimalizace zařízení

Vypálit na DVD

Vypálit na Blu-ray

Ceny

Potenciální vlastníci programu Movie Edit Pro mají na výběr několik verzí softwaru. Verze Pro je velmi cenově dostupná pro software pro editaci videa za 69,99 $, zatímco verze Plus a Premium stojí 99,99 $ a 129,00 $, v tomto pořadí.

Verze Plus má další přechody, šablony a efekty. Zahrnuje také další funkce, jako je vícesměrové a 360stupňové úpravy, jakož i přímé úpravy a cestovní trasy. Verze Premium navíc obsahuje další efekty.

K dispozici je 30denní bezplatná zkušební verze, ke které se k registraci nepotřebujete. Zkušební verze je omezena na tři minuty výstupních videí, ale to je více než dostatečné pro vyzkoušení. Při pokusu o export videa MPEG jsme dostali vyskakovací okno, řekli nám však, že kód nebyl kvůli licenčním podmínkám nedostupný..

Po přihlášení do MAGIX jsme dostali spoustu nevyžádané pošty, takže buďte varováni. Abych byl spravedlivý, zastavil se po odhlášení.

K dispozici je také obchod v aplikaci. To zahrnuje různé doplňky, jako jsou přechody, šablony a široký výběr úvodních a vnějších animací. Můžete si také zakoupit další zvukové stopy, obrázky a různé vizuální doplňky.

Většina z jednodušších bonusů je v rozmezí 5 až 10 USD, i když pokročilejší vizuální filtry mohou běžet více než 80 USD. Pokud jste však po bezplatné alternativě, podívejte se na naši recenzi Wondershare Filmora9.

Snadnost použití

Chcete-li začít s programem MAGIX Movie Edit Pro, nejprve si stáhněte instalační program, který poté stáhne hlavní aplikaci. Kromě tohoto nástroje se snaží nainstalovat i další věci, které vám doporučujeme odmítnout. 

Po instalaci, pokud jste ji ještě nezakoupili, musíte se zaregistrovat, abyste mohli zahájit bezplatnou zkušební verzi. Poté získáte aktivační kód. Poté můžete začít.

Až budete chtít vyřešit program Movie Edit Pro, možná budete chtít stáhnout jeho příručku. To je k dispozici přímo z nabídky nápovědy spolu s úvodním videem. Na více než 300 stránkách má příručka co nabídnout. To znamená, že ne každý je na trhu pro čtení románu, jen aby se naučil kus softwaru.

Úvodní video nás přivedlo na stránku, která nás požádala o výběr naší země. Existovaly však pouze čtyři možnosti: Spojené království, Irsko, Austrálie a Jižní Afrika. To je jedna z nejvíce úzce zaměřených obrazovek výběru zemí, které jsme kdy viděli. 

Všechny odkazy nás zavedly ke stejnému seznamu videí, takže se Američané nemusí bát, i když nemusí ocenit, že musí lhát o své zemi původu, aby se dostali k podpůrným materiálům.

Je ironií, že videa mají něco jako americká televizní atmosféra z 80. let. Vypravěč dává pokyny, které nemusí vždy perfektně odpovídat tomu, co se děje na obrazovce, ale nevadí.

Podpůrný materiál je idiosynkratický, ale přesto je toho spousta a vy můžete zjistit, co potřebujete, bez přílišného rozruchu. MAGIX má také kontextové menu nápovědy, které vám umožní kliknout na prvky obrazovky a získat jejich podrobný popis.

Podpora pro úpravy filmu

Pokud chcete přímou podporu, nabídka nápovědy má možnost kontaktovat její komunitu. To vám neobvykle poskytne vyskakovací okno, kde můžete položit svou otázku, ale neřeknete vám, koho se ptáte. Dáváme přednost vědět předem, zda budou naše dotazy někde zasílány nebo zveřejňovány. 

Zkoušeli jsme se zeptat na její podivný problém s tiskovou obrazovkou pomocí vyskakovacího okna nápovědy a místo toho, abychom byli uvrženi do živého chatu, byli jsme přesměrováni na jeho fórum. Našemu vyhledávání neodpovídají žádné výsledky. Fórum je však obecně docela aktivní, s odpovědí na otázky a podrobnou diskusí.

dialogové okno magix-help-dialog

Na stránce podpory jsou také některá dobrá výuková videa a také mediální oblast předvádějící lidskou tvorbu.

Program Movie Edit Pro je rychlý a reaguje na vstup téměř okamžitě. Má intuitivnější uživatelské rozhraní než někteří jeho soupeři, přestože na první pohled nevypadá tak atraktivně. Někdy se však můžete spojit v uzlech s pokročilejšími funkcemi.

Prohlížení projektů

Existuje několik způsobů, jak zobrazit projekty. Výchozí je režim scénáře, ale je zde také přehled scén a časová osa. Doporučujeme vybrat zobrazení časové osy, pokud znáte další nástroje. Je to nejbližší přístup a náš preferovaný způsob práce.

Můžete snadno vystřihnout a přesunout klipy z časové osy a také použít přechody a titulky. Jejich přidání je pouze otázkou přetažení z výběrového pole do příslušného klipu a podle potřeby nastavení.

Pokud na filmech pracujete s dalšími lidmi, možná budete potřebovat pomoc s organizací. Nejlepší software pro řízení projektů může pomoci koordinovat váš tým.

Program Movie Edit příležitostně ztěžuje věci, které potřebují. Z nějakého důvodu to přeruší normální funkci tlačítka na tiskové obrazovce, vyvolá zbytečné vyskakovací okno a často zabrání přijetí screenshotů, takže ztratí některé značky. 

Ve svých běžných nástrojích pro úpravy jsme opravdu nenašli žádné chyby, i když tam jsou výstřednosti UI. Přetažením přechodů na časovou osu se zdá, že vaše video zcela nahrazuje, a při jedné příležitosti jsme se nemohli vrátit zpět tam, kde jsme byli předtím.

Přetažení vrstev pro změnu jejich pořadí nefunguje tak intuitivně jako jiné nástroje. Ve většině ostatních editorů je přidávání a přeskupování vrstev snadné, ale měli jsme s tím potíže a také jsme narazili na problémy při aplikaci efektů na různé části našeho videa..

Zjistili jsme také, že někdy se nic nestalo po výběru něčeho – obvykle souvisejícího s online nebo externími funkcemi – z nabídky.

Uživatelské rozhraní je většinou jasné, i když obrazovky možností a nabídky se cítí přeplněné a přeplněné malým textem. Ovládací prvky jsou intuitivní, protože můžete říci, co tlačítka dělají, i když jednoduché funkce jsou často příliš komplikované.

Použití programu Movie Edit Pro je většinou jednoduché, ale způsobuje mnoho chyb. Doporučujeme prohlédnout si příručku a další nápovědu, abyste software co nejlépe využili.

Formáty souborů & Podpora rozlišení

Importovat formáty:
Video(DV-) AVI, M (2) TS, MJPEG, MKV, MOV, MXV, VOB, WMV (HD)
ZvukMP3, OGG, prostorový zvuk / 5.1, WAV, WMA
obrazBMP, GIF, HEIF, JPEG, PNG, TGA, TIF
Exportovat formáty:
Video(DV-) AVI, M (2) TS, MJPEG, MKV, MOV, MXV, VOB, WMV (HD)
MédiaDVD, Blu-ray, AVCHD
ZvukMP3, WAV
obrazBMP, JPEG

Je to slušný výběr formátů, i když ne tak komplexní jako VideoStudio Ultimate. Měli jsme problémy s výstupem MJPEG, ale pro naše testy jsme vytvořili filmy AVI, které byly vynikající kvality. Při importu jsme nenašli žádné problémy.

Pokud potřebujete pomoc s přepínáním mezi formáty souborů, podívejte se na náš nejlepší článek pro video převodníky, kde najdete několik tipů.

Výkon

Program Movie Edit Pro potřebuje 64bitovou verzi Windows 7, 8 nebo 10. Budete potřebovat alespoň procesor 2,4 GHz se 4 GB RAM a grafickou kartu s nejméně 512 MB.

Rychlosti vykreslování jsme testovali pomocí naší standardní sady klipů a nastavení. Kvůli licenčnímu problému s naší testovací verzí jsme museli vystupovat spíše do formátu AVI než do našeho obvyklého MPEG. 

Také nemohl převést naše zdrojové klipy na výstup 60FPS. Náš testovací systém má procesor Intel i5-7600 s 16 GB paměti a 6 GB grafické karty. Pro ukládání používá SSD.

Nastavení: F1 ClipMusic ClipInterview ClipA Bever
720p 30fps31.4030,9228.2930.20
720p 60fpsN / AN / AN / AN / A
1080p 30fps51,3445,8545,0147.4
1080p 60fpsN / AN / AN / AN / A

Tyto rychlosti jsou dvakrát rychlejší než Hitfilm (přečtěte si to v naší recenzi HitFilm). Program Movie Edit Pro je pomalejší než VideoStudio Ultimate, ale kvalita výstupu je mnohem lepší. Je to škoda, že jsme z toho nemohli získat výstup 60FPS, ale co dokáže, rychle to dělá. Kvalita výstupního videa byla také dobrá, a to i při přechodu na 1080p. 

Při úpravách nás program Movie Edit Pro ohromil svým výkonem a byl bez zpoždění, koktání a pády. V jeho náhledovém okně bylo vidět, na čem jsme bez problémů pracovali. Pokud máte problémy, můžete snížit rychlost a rozlišení snímku náhledu a také vypnout efekty.

Celkově se zde daří dobře, což je poměrně rychlé vykreslování s vysoce kvalitním výstupem. Funguje také dobře při úpravách. Pokud však chcete být obzvláště opatrní, pomůže vám náš průvodce automatickým zálohováním videa v případě selhání pevného disku.

Nástroje

Program Movie Edit Pro obsahuje několik užitečných nástrojů skrytých v jeho nabídkách. Musím „upravit“ > průvodci “a najdete několik doplňků, které můžete přidat k vašemu výstupu.

magix-slideshow-wizard

Tvůrce prezentace má možnost výběru šablony, ale ve výchozím nastavení je pouze jedna možnost, takže pokud nenavštívíte obchod, je výchozí možností uvíznutí „chillout“. Nemusíte však použít šablonu. 

Existují různá nastavení, která můžete vyladit a přizpůsobit svou prezentaci. Je zde nastavení intenzity a můžete si vybrat z řady přechodů a efektů a vybrat si zvukový doprovod.

výrobce magix-soundtrack

Výrobce zvukového doprovodu nás požádal o instalaci jiného modulu, abychom jej mohli používat. V naší testovací verzi se nám to nepodařilo, ale pokud to dokážete uvést do chodu, můžete vytvářet hudbu v různých stylech a přidávat „emoce“ v určitých bodech vašeho videa..

Program Movie Edit Pro obsahuje také nástroje pro animaci cest, ale znovu jsme zjistili, že to pro nás nefungovalo. Když jsme se ho pokusili použít, nic se nestalo.

Program Movie Edit Pro vám také nabízí možnost nainstalovat vedle něj Music Maker a ve své nabídce obsahuje odkaz na MAGIX Photo Designer. Photo Designer je zdarma, ale Music Maker stojí 99 $ se slevou dostupnou v době psaní. Jedná se o užitečné doplňky a stojí za zvážení, pokud máte zájem o vytváření obrázků nebo hudby, která bude doprovázet vaše filmy.

Když vyberete možnost „sdílet“ > zálohování na CD nebo DVD “z nabídky, objeví se software MAGIX Speed ​​burnR. Díky tomu můžete také vypalovat na Blu-ray, který jsme v nabídkách dosud nenašli. 

Ukázalo se také zvědavě odolné vůči snímání obrazovky, takže za to musíte vzít naše slovo, že existuje. Různé doplňky Movie Edit Pro jsou smíšenou taškou a zde získávají průměrné skóre.

Verdikt

Idiosynkratický a mírně podivný, ale schopný skvělých věcí, Movie Edit Pro je David Lynch světa pro střih videa. S tím jsme narazili na spoustu problémů, ale žádný z nich nás nezastavil v zábavě pomocí tohoto nástroje. Je to základy velmi dobře a má spoustu doplňků a efektů. Jeho sada funkcí není tak komplexní jako Corel VideoStudio Ultimate, ale funguje mnohem lépe. 

Vypadá to, že ji vyvinuli vášniví lidé, kteří se starají o to, co dělají, ale o soutěž se nijak zvlášť neobtěžují..

Pokud byl program Movie Edit Pro zdarma, preferovali bychom jej před Hitfilmem pro rychlé a snadné změny filmů pro osobní použití nebo pro malé publikum na YouTube. To znamená, že preferujeme Hitfilm pro seriózní použití. V tom však není moc a oba nástroje jsou příjemné a schopné.

Program Movie Edit Pro často vypadá a vypadá jako starý, ale poskytuje místo, kde se počítá. Jakmile na to přijdete, je snadné s ním pracovat. Má také spoustu funkcí, efektů a možností.

Pokud jste použili tento nebo jakýkoli jiný editor videa a máte o nich co říci, sdělte nám to prosím v komentářích. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me