Recenze PlayStation Now Cloud Gaming Review – vyplatí se to v roce 2020?

Recenze PlayStation Now

Ačkoli nejstarší cloudová herní služba v našem seznamu zdaleka byla, PlayStation Now sužovaly problémy při spuštění. Pár let po linii, a to se stalo jeho vlastní, představovat výkonnou technologii a velkou knihovnu. Přečtěte si naši podrobnou recenzi PlayStation Now.


Nejlepší cloudová hra

PlayStation Now již nějakou dobu existuje a uvádí na trh v roce 2014 na PS4, PS3, PS Vita a PS TV. Vzhledem ke složitosti architektury PS3 vytvořil Sony pro tuto službu vlastní servery založené na PS3 a poskytoval hry ze staršího systému nové (v té době) nové konzole PS4.. 

Na začátku nebyl program PS Now působivý, sužován streamováním artefaktů a zpožděním vstupu po pouhých několika okamžicích hraní. Nyní, s rozšířenou knihovnou a novou technologií, se kterou si můžete hrát, se služba rozrostla na svou vlastní, s výkonem, který si zaslouží náš seznam nejlepších cloudových herních služeb. 

V této recenzi služby PlayStation Now podrobně popisujeme naše zkušenosti poté, co jsme strávili nějaký čas se službou. Přestože stále existuje několik zauzlení, PS Now je mnohem lepší, než tomu bylo před několika lety. S působivou knihovnou her a nízkou cenou je pro každého fanouška PlayStation nutností nákup.

Playstation-now-application 1

playstation-now-doom 2

knihovna Playstation-now-library 3

obchod Playstation-now-playstation-store 4

Předchozí

další

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro PlayStation Now

Funkce

Co je to PlayStation Now?

Služba PlayStation Now není stejná jako služba jako Vortex (přečtěte si naši recenzi Vortex). Místo slibování knihovny her bez ohledu na to, kde jste nebo jaké zařízení používáte, je služba PlayStation Now omezena na dvě platformy: PS4 a Windows PC. 

Jeho remíza je spíše v souladu s historií PlayStation, než aby byly vaše PC hry na cestách. Zahrnuje dlouhý seznam titulů – v následující části uvedeme několik příkladů – a můžete je přehrát na vašem PS4 a PC, aniž byste ztratili pokrok při ukládání. 

K tomu však budete potřebovat řadič PS4. Ačkoli to není problém pro předplatitele PlayStation Now, kteří chtějí službu používat na svém PS4, je to problém pro PC přehrávače. A – ovladač PS4 používá – může stát až 60 USD. 

PlayStation Now nemá podporu klávesnice a myši, což je ostuda. Pokud hrajete na PC, budete si muset koupit buď DualShock 4 a použít kabel micro-USB (který není součástí balení), nebo utratit dalších $ 65 za nákup bezdrátového adaptéru DualShock 4. 

Systém Windows 10 navíc podporuje řadič Xbox One, nikoli ovladač PS4, což může při konfiguraci ovladačů způsobit některé problémy. 

Mimo to existují další problémy se službou. Nejčastější dotazy služby PlayStation Now jsou věnovány otázkám týkajícím se řazení do fronty. Pokud se příliš mnoho hráčů snaží hrát stejnou hru – Sony neříká, jaké je konkrétní číslo – budete muset za tuto hru čekat ve frontě. Pokud jde o to, jak dlouho budete muset čekat, není řečeno. 

To také nejsou naše slova. V nejčastějších dotazech společnost Sony říká: „není možné uhodnout, jak dlouho budete čekat.“ To je nepřijatelné. Při 100 $ za rok nebo 20 $ za měsíc by předplatitelé neměli čekat na využívání služby, za kterou platí. Je to jako říkat, že nemůžete sledovat novou sezónu Stranger Things na Netflix, dokud ostatní uživatelé nezastaví. 

playstation-now-review-faq

Skutečnost, že musíte být ve frontě, poskytuje pohled na to, jak Sony nabízí PlayStation Now. Pravděpodobně má několik serverů v každém datovém centru věnovaném síti PlayStation Network, kde uživatelé streamují to, co je v podstatě super PS4. 

Tato sekce však není úplně špatná. PlayStation Now má spoustu kvalitních funkcí, díky nimž je zážitek mezi PC a PS4 bezproblémový. Úspory jsou například automaticky odesílány do cloudu, takže můžete snadno přecházet mezi PS4 a PC.

Kromě toho existují možnosti pro více hráčů, jako je online a gauč co-op, stejně jako hlasový, textový a videochat.

Přehled funkcí PlayStation Now

Logo PlayStation Nowwww.playstation.com

Začíná od 500 $ měsíčně za všechny plány

Platformy

Android

iOS

Okna

Operační Systém Mac

Prohlížeč

Podporované hry

Dosah
textarea

Podporované platformy DRM
N / A

Znalostní základna

Povídat si

E-mailem

Telefon

24/7 podpora

Podporované hry

Na rozdíl od většiny streamovacích služeb se služba PlayStation Now nezaměřuje na vaši knihovnu Steam. Přestože tento přístup může nabídnout větší knihovnu – přečtěte si příklad Shadow review a podívejte se, jak se srovnává v našem díle Shadow vs Playstation Now – také to přináší vyšší náklady, protože si musíte zakoupit licenci pro každou hru chceš si hrát. S PlayStation Now je zdarma zahrnuto více než 800 titulů, na rozdíl od GeForce Now (přečtěte si naši část GeForce Now vs PlayStation Now). Přečtěte si náš kousek Shadow vs GeForce Now, abyste viděli, jak se oba porovná.

knihovna Playstation-now-review-library

Hry PlayStation Now

Služba vychází z dlouhé historie PlayStation a nabízí tituly z období PS2. Neexistují žádné originální hry PlayStation, což dává smysl, vzhledem k tomu, že v obchodě PlayStation Store jsou k dispozici největší hity. Přesto je knihovna her vzhledem k ceně působivá. 

Klasické vlastnosti PlayStation, jako Jak a Daxter a Ratchet & Clank, jsou přítomni, stejně jako moderní exkluzivní, včetně Bloodborne a The Last of Us. Zahrnuty jsou také hry, které dostaly remaster – například Remastered God of War III a kolekce Metal Gear Solid HD..  

To však neznamená, že na více platformových titulů se zapomíná. Sniper Elite 4, Fallout 4, Mafia III, Batman: Arkham City a mnoho dalších titulů. Od moderních titulů po staré oblíbené, PlayStation Now obsahuje trochu všeho. Vzhledem k dlouhé historii společnosti Sony v poskytování hvězdných titulů první strany to znamená, že budete mít spoustu skvělých her na hraní.

Nelze však ignorovat skutečnost, že knihovna je omezená. Ačkoli to není tak omezené jako, řekněme: Blacknut (přečtěte si naši recenzi Blacknut), PlayStation Now nezahrnuje všechno. Populární nové nezávislé tituly, jako jsou Celeste a Slay the Spire, nejsou zahrnuty, a nedávné tituly první strany, jako je Spider-Man, jsou také vynechány.. 

Cena

Služba PlayStation Now může být velmi drahá, ale naštěstí máte na výběr mezi několika dobami trvání, které nabízejí odstupňované slevy. I když se počáteční náklady zdají vysoké, nemusíte kupovat žádné hry.

Stejně jako v případě předplatného sítě PlayStation Network, nejlepší sazba při dlouhém výstřelu pochází z ročního plánu. Očekáváme, že tam většina lidí přistane, protože roční měsíční sazba klesne pod 10 $, což zahanbí i nejlevnější cloudové herní služby. Ve srovnání s měsíčními a čtvrtletními možnostmi je roční plán mnohem lepší. 

Pružnost trvání se nám líbí, ale tříměsíční plán nedává smysl. Při sčítání je to přibližně polovina ceny ročního plánu, ale nabízí pouze čtvrtinu doby trvání. Podobně je měsíční plán dražší o 140 dolarů než nákup ročně předem. 

Sazba je dobrá na ročním konci věcí, zejména s ohledem na zahrnutí více než 800 her, ale za předpokladu, že již máte ovladač DualShock 4. Jak je uvedeno v části „Funkce“, program PS Now nepodporuje vstup z klávesnice a myši. Pokud nevlastníte PS4, mohlo by to radikálně změnit počáteční náklady. 

Dokonce i na levném konci věcí budete muset utratit dalších 120 $, abyste získali DualShock 4 a bezdrátový adaptér, a pokud půjdete o roční plán, celkové náklady se přesáhnou 200 $. Přestože PlayStation Now je hodně, pokud již máte PS4 nebo ovladač, který jej doprovází, počínaje od nuly je drahý. 

Zkušební verze PlayStation Now

Naštěstí společnost Sony nabízí bezplatnou zkušební verzi, na rozdíl od většiny cloudových herních služeb. Na vyzkoušení služby máte celých sedm dní a poté vám společnost Sony automaticky naúčtuje měsíční předplatné. Líbí se nám, že rollover jde na měsíční předplatné místo ročního. Pokud vám zkušební období sklouzne, bude vám účtováno alespoň 20 $ místo 100 USD.

Snadnost použití

Začínáme s PlayStation Now je neohrabaná, alespoň na PC. Začínáme s PS4 je však jednoduché. Vše, co musíte udělat s PS4, je jít do obchodu PlayStation Store, zakoupit si předplatné a spustit předinstalovanou aplikaci PS Now. V počítači však budete muset použít stolní obchod PlayStation Store, který je zastaralý více než několik let.

obchod Playstation-now-review-store

Odtud musíte přejít do sekce PS Now a zakoupit si předplatné nebo bezplatnou zkušební verzi. To však není problém. Po zakoupení předplatného se nic nestane. Přenesli jste se na stránku stahování ani na seznam svých aktuálních odběrů. Dostanete obecný potvrzovací e-mail, ale to je vše. 

Ve skutečnosti se musíte vrátit do sekce PlayStation Now a stáhnout si aplikaci sami. Kromě toho obrazovka PS Now neuznává, že jste již přihlášeni, takže stále uvidíte stejná tlačítka pro zahájení bezplatné zkušební verze. 

Může to vypadat jako velký problém, ale neaktualizace přihlášení k vašemu účtu může být matoucí. Pro nás to znamenalo poskakování po webu, dokud jsme nenašli odkaz ke stažení. 

obrazovka nákupu-nyní-recenze-nákupu

Nakonec se po instalaci aplikace můžete přihlásit. Na ploše však není žádná výzva. Aplikace se načte se seznamem her s tlačítkem „přihlášení“ umístěným v pravém horním rohu okna. 

aplikace Playstation-now-review-application

Používání PlayStation Now

Aplikace PS Now vypadá na PC pěkně, ale představuje několik problémů s použitelností. Například neexistuje vyhledávací funkce. Spíše jsou hry rozloženy v blokovém formátu, podobně jako Netflix. Můžete si vytvořit seznam, procházet nové doplňky a sledovat, co ostatní lidé hrají. Co se týče procházení knihovny, Sony má, kupodivu, hry rozděleny do několika abecedních seznamů.

Při procházení rozhraním je také zvláštní zpoždění. Většina z těchto problémů je vyřešena pomocí režimu řadiče, který vám umožní používat aplikaci, jako byste na vašem PS4, ale nedostatek funkce vyhledávání stále bodá. Naštěstí můžete aplikaci přepnout do režimu celé obrazovky, takže rozhraní podobné dlaždici se necítí tak klaustrofobicky. 

Jakmile vyberete hru, uvidíte o ní některá související média, rozhodnete se hrát nebo přidat do svého seznamu. Rozhraní samo o sobě funguje dobře, ale nedostatek organizace a filtrování ho činí těžkopádným. Jakmile vidíte, jak se hry zobrazují, jakmile vyberete jednu, je zřejmé, že Sony by z ní mohla udělat skvělé uživatelské rozhraní. Prostě to ještě nebylo. 

playstation-now-review-start-game

Načtení hry trvá několik okamžiků, ale celkově je to bezbolestné. Při zahájení relace vám rozhraní ukáže, jak ukončit hru a synchronizovat ukládání cloudu. Pokud jste odběratelem služby PlayStation Plus, můžete si své cloudové zálohy stáhnout do aplikace PS Now přímo v aplikaci.

Cloud Play Play nyní šetří

S PS Now existuje hrst neobvyklých problémů se snadným používáním. Jak je uvedeno v části „Funkce“ výše, vaše zálohy jsou odeslány do cloudu, takže můžete přecházet mezi PS4 a PC. Pokud si však zakoupíte hru, která je k dispozici na serveru PS Now, a chcete pokračovat v ukládání místně, budete muset ručně synchronizovat systém PS4 se servery PS Now. 

To samé platí i opačně. Pokud spustíte hru místně a chcete ji hrát na PS Now, budete muset své synchronizace ručně synchronizovat. Sony však říká, že to můžete udělat „někdy“. Pokud máte k svému účtu svázané PS3, možná budete moci synchronizovat své úspory a trofeje s relací PlayStation Now, ale vždy to nebude fungovat. 

V kombinaci se zařazením do fronty nevzbuzuje PlayStation Now velkou důvěru. Nejčastější dotazy často kladou mnoho možná důležitých otázek. Je to, jako by byl program PS Now bez předchozího přemýšlení přemístěn do stávajícího ekosystému sítě PlayStation Network, což může vést k problémům při synchronizaci ukládání nebo zahájení nové relace.. 

Při faktoringu obsahu ke stažení, PlayStation VR a kamery PlayStation, je ještě více šedých oblastí. Vlastník DLC, který vlastníte, není podporován, bez ohledu na to, zda jste jej zakoupili v obchodě PlayStation Store nebo jej obdrželi z disku. Stejně tak nemůžete používat PlayStation příslušenství, jako je PS VR nebo PS Camera s PlayStation Now.

Výkon

Společnost Sony doporučuje pro streamování PlayStation Now skromný 5 Mbps, což je stejná rychlost, jakou společnost Netflix doporučuje pro HD video. Před zahájením našich testů jsme použili Speedtest.net, abychom se ujistili, že jsme splnili známku. Pro naše testování jsme měli ping 10 milisekund, rychlost stahování 83,04 Mbps a rychlost uploadu 9,01 Mbps. 

PlayStation Now na PC

Dobře nad značku jsme spustili program PS Now a nahráli několik her. Testovali jsme řadu titulů, ale většinu času jsme strávili s DOOM 2016, Mighty No. 9 a Bloodborne. Naštěstí jsme nemuseli čekat na žádnou z těchto her, i když naše testování bylo provedeno dopoledne ve středu. 

Hry byly překvapivě citlivé. S artefakty došlo k několika problémům, ale byly rychle vyřešeny. Ze všech her, které jsme testovali, nedošlo ani k slabé chybě připojení. Pokud hrajete hru a vaše připojení klesne, program PS Now vás varuje, abyste hru uložili a ukončili. 

To znamená, že došlo k slušnému množství vstupního zpoždění. To neporušilo zážitek – dokonce i rychle se pohybující střelci jako DOOM byli hratelní – ale bylo to patrné. Zdá se, že problém je výraznější u novějších titulů, jako je DOOM, protože s Mighty No. 9 jsme neměli mnoho vstupních problémů. 

doom. playstation-now-review-doom

Všechny hry jsou uzamčeny na 720p a odtud se odvíjejí na základě vašeho připojení. Hry na standardním displeji 1080p nevypadají špatně, ale hraní na 4K displeji není dobrý čas. Textury vypadají zablácené, s výraznými artefakty. Vaše rozlišení bohužel neexistuje. 

Přestože je zámek PlayStation Now uzamčen na 720p a má nejmenší vstupní zpoždění, je velmi použitelný. Ve skutečnosti jsme to zkusili před několika lety a můžeme mluvit o tom, jak se to zlepšilo. Hry jsou hratelné, což je více, než dokáže většina cloudových herních služeb říci. To znamená, že stále nemáte ideální zážitek. 

S hrstkou titulů však můžete získat solidní zážitek. Více než 300 her z knihovny si můžete stáhnout a hrát místně na vašem PS4, včetně všech DLC nebo doplňků, které vlastníte. Tato služba bohužel není k dispozici na PC.

Dosah

PlayStation Now je k dispozici v mnoha zemích, včetně Rakouska, Kanady, Finska, Dánska, Belgie, Francie, Německa, Irska, Itálie, Japonska, Lucemburska, Nizozemska, Norska, Portugalska, Španělska, Švédska, Švýcarska, USA a USA. SPOJENÉ KRÁLOVSTVÍ. Pokud jde o to, kolik datových center slouží těmto zemím, je těžké říci. 

Sony neuvádí počet datových center, která má pro PlayStation Now. Existuje však několik stop z FAQ pro PlayStation Now. Jak bylo uvedeno výše, možná budete muset čekat ve frontě na hru, což naznačuje, že platformě je vyhrazeno příliš málo datových center. 

Navíc vzhledem k tomu, jak je síť PlayStation Network celkově velká, existuje spousta serverů věnovaných provozování služby. Kolik z těchto serverů je věnováno PlayStation Now, je však záhadou. Podobně jako v datových centrech můžeme předpokládat, že jich není mnoho, vzhledem k tomu, že společnost Sony nedoporučuje zahájení relace ve špičce, aby se vyhnuli frontě.

Verdikt

PlayStation Now není působivou cloudovou herní službou Mnoho her PS4 je k dispozici ke stažení na místě, takže škytavky, které přicházejí s cloudovými herními, jsou zastaralé.. 

PlayStation nyní stojí za to? 

To je důvod, proč to nedoporučujeme. PS Now je skvělá služba pro fanoušky PlayStation, kteří chtějí hrát prostřednictvím nevyřízených titulů, které by jinak nebyly dostupné. Stahování her PS4 na místě je v pořádku, ale s problémy, které přicházejí s úsporou cloudu, je lepší disk zakoupit. Přehrávání na PS2 je ale dobrým zážitkem. 

Na základě našeho testování vede hraní starších nebo méně požadovaných titulů k lepším výsledkům. Dále si můžete vyzvednout a hrát hry PS2 a PS3 v počítači a PS4, což je skvělé. Celkově není služba PS Now nejlepší službou cloudových her, ale nabízí historii her, které dělají jen málokdo. 

Plánujete používat sedmidenní zkušební verzi PlayStation Now? Dejte nám vědět o své zkušenosti v komentářích níže. Jako vždy, díky za čtení. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me