Recenze MiMedia – aktualizováno do roku 2020

Recenze MiMedia

MiMedia je zajímavá služba, která se zaměřuje hlavně na multimediální soubory. Nabízí spoustu pro uživatele, včetně spravedlivého cenového schématu, ale jeho rozhraní a systém podpory by mohly využít určité definitivní vylepšení.


Recenze cloudového úložiště

MiMedia je poskytovatel osobních cloudových úložišť, který se zaměřuje na ukládání vašich fotografií, videí, hudby a dokumentů. Byl spuštěn v roce 2010, aby vám pomohl uspořádat a spravovat soubory, které uchovávají vaše vzpomínky a dokumenty. V této recenzi MiMedia se podíváme, jak se tomu společnosti podařilo a jaké další funkce nabízí, aby byla dobrá alternativa Dropboxu..

Má dobré rychlosti nahrávání, zajímavé funkce a slušné ceny, ale pokud chce soutěžit s nejlepšími poskytovateli cloudových úložišť, musí MiMedia zlepšit podporu a uživatelský dojem. Pokud se chcete dozvědět více, přečtěte si dále. Budeme se zabývat podrobnostmi o konkrétních oblastech služby a na závěr uvedeme naše konečné myšlenky.

Alternativy pro MiMedia

Silné stránky & Slabé stránky

Funkce

Služby cloudového úložiště usnadňují přesun práce do cloudu, sdílení souborů a spolupráci s ostatními. Rovněž snižují vaši závislost na pevném disku, která by se mohla zlomit nebo zhroutit.

MiMedia vám umožňuje nahrávat dokumenty, ale nemůžete na nich upravovat ani spolupracovat. Služby se více zaměřují na mediální soubory. Pokud potřebujete službu cloudového úložiště, která je dobrá pro fotografie a videa, ale podporuje i mnoho jiných typů souborů a nabízí mnoho funkcí, přečtěte si náš nejlepší cloudový úložiště pro fotografie a videa.

Pokud byste raději seznam přeskočili a přečetli si nejlepší výběr, podívejte se na naši recenzi pCloud.

Když nahrajete fotografie, MiMedia je zobrazí na stránce „fotografie“. Můžete je třídit pouze podle data přijetí a data přidání. Filtr může vybrat všechny fotografie nebo jen vaše oblíbené položky, které označíte kliknutím na ikonu srdce.

K fotografiím můžete také přidat titulky.

mimedia-webb-app-by-year

Pokud kliknete na rok v levém horním rohu stránky „fotky“, zobrazí se vaše fotografie seřazené podle měsíce a roku. Přístup k nim však může být bolest. Aplikace nás navigovala do jiného roku, než do kterého jsme klikli.

Ikona vyhledávání v pravém horním rohu umožňuje procházet vaše fotografie podle jména. Hlavní nabídka má několik funkcí: „oblíbené“, „tento den“, „objevovat“, „sbírky“ a „MiDrive“. „Oblíbené“ představuje vaše oblíbená média.

„Tento den“ vám ukáže animaci sestávající z vašich fotografií pořízených v určitý den, doplněných hudbou na pozadí.

„Discover“ prohledá vaše značky a zobrazí vaše fotografie ve skupinách podle nich. Zobrazuje také mapu Google, o které se domníváme, že by měla být místem, kde jste fotografie pořídili, ale tato funkce se stále vyvíjí.

„Kolekce“ seskupuje vaše fotografie a videa, zatímco „MiDrive“ je prostor, ve kterém můžete nahrávat soubory a pozvat uživatele. Budeme o tom mluvit v níže uvedené kategorii sdílení. Můžete v něm nechat komentáře k fotografiím a upravovat jejich rozvržení.

Když kliknete na fotografii, můžete ji zvětšit a upravit. Existuje pouze jedna možnost úpravy fotografií: otočit. Uvažujte, že se jedná o službu věnovanou mediálním souborům, očekávali jsme, že bude mít základní možnosti úprav. Ostatní aplikace je mají, včetně Flickru a 500 pixelů, které jsou na našem seznamu nejlepších aplikací pro správu fotografií.

Se zvětšenou fotografií ji můžete sdílet, přidat ji do MiDrive nebo do sbírky, spravovat její značky, stáhnout nebo odstranit.

Desktopová aplikace MiMedia vám také umožňuje použít ke specifikaci zdrojů z cloudu pro tapetu na ploše. Časový interval pro výměnu tapet může být tak krátký jako 10 sekund nebo až jeden den. Totéž platí pro spořič obrazovky.

Ceny

Cena je nejlepší, pokud má služba plány, které mají dobrou hodnotu, což znamená, že za svůj dolar dostanete hodně. Více úložiště za méně peněz, několik plánů a mnoho funkcí jsou dobrými ukazateli, že získáváte dobrou hodnotu. Pokud jsou vaše hlavní zájmy levné plány, podívejte se na naše nejlepší nabídky v cloudovém úložišti.

Rádi vidíme také bezplatný plán nebo zkušební verzi, abyste mohli službu otestovat. MiMedia má čtyři plány, které se liší v množství úložiště, které nabízejí.

Bezplatný plán s názvem Starter poskytuje úložiště 10 GB. To není moc, ale stačí si uložit některé vaše mediální soubory a získat cit pro službu.

Další tarif, základní, účtuje 7,99 $ měsíčně, nebo 85 USD za rok, a dává vám 500 GB úložného prostoru.

Pokud potřebujete více, můžete se přihlásit k odběru plánu Plus, který nabízí 1 TB za 9,99 $ měsíčně nebo 100 $ ročně. To je dobrá hodnota, ale Sync.com, náš celkový nejlepší výběr v cloudovém úložišti, nabízí 2 TB za 96 USD ročně. Pro více informací si přečtěte naši recenzi na Sync.com.

MiMedia má svůj vlastní plán 2TB, nazvaný Premium, ale stojí rok 15,99 $ měsíčně nebo 160 USD za rok. To není zdaleka nejlepší hodnota na trhu.

Snadnost použití

MiMedia je k dispozici pro Android, iOS, Windows a MacOS. K dispozici je také webová aplikace, která má moderní rozhraní, které je atraktivní a snadno použitelné.

Na hlavní stránce se zobrazí hlavní nabídka fotografií. Nabídka je poblíž středu stránky a zobrazuje vaše možnosti. Na levé straně jsou uvedeny typy souborů, které můžete nahrát. Kliknutím na jednu se dostanete na stránku odpovídající tomuto souboru. Na pravé straně máte přístup k funkcím a uživatelskému profilu.

Když se přesunete z domovské stránky, nabídka se změní na tlačítko v levém horním rohu, které zobrazuje vaše možnosti, když na něj přejedete. Atraktivní funkce drag and drop usnadňuje nahrávání souborů.

Nahrávání má podobu upozornění napravo, která nepokrývají pracovní oblast, takže můžete pokračovat v práci, zatímco čekáte na dokončení..

Posouvání fotografií však není tak plynulé, jak by to mohlo být, protože miniatury obrázků se nejprve zdají rozmazané a chvilku trvá, než se natolik zaostří, že uvidíte skutečnou fotografii.

Mazání fotek není o moc lepší, protože je nutné vybrat každou ručně, což je únavné a naprosto hrozné, pokud máte co dělat. Fotky Google vám umožní vybrat a zrušit výběr vašich fotografií uživatelsky přívětivým způsobem, takže si je prohlédněte, pokud chcete lepší uživatelský dojem.

Přehrávání videí funguje bez problémů, ale totéž nelze říci o hudbě. Na skladbu nelze kliknout a přehrát ji. Místo toho ji musíte vybrat a přidat do fronty. Kromě toho se pro nás trať nezačala hrát.

Synchronizace souborů & Sdílení

mimedia-desktop-app-start

Můžete synchronizovat pouze fotografie, videa, hudbu a dokumenty a aplikace pro stolní počítače je automaticky vyhledává. Vybere všechny nalezené soubory a dává vám možnost vyloučit jednotlivé nebo typy souborů výběrem příslušných tlačítek nahoře. Parametry pro automatické vyloučení můžete nastavit v nabídce nastavení.

mimedia-desktop-app-download-content

Můžete nahrávat fotografie z počítače, sociálních médií a jiného cloudového úložiště. Možné zdroje zahrnují Dropbox, Facebook, Flickr, Google a Instagram. Vyzkoušeli jsme Flickr a uvízli v nabídce vybraných složek. Když jsme vyzkoušeli Google, nic se nestalo. Stačí říct, že nahrávání z externích zdrojů vyžaduje opravu.

Aplikace pro stolní počítače nesleduje klasický synchronizační model, protože neexistuje žádná specifická synchronizační složka. Místo toho MiMedia vyhledává podporované soubory a ukáže vám seznam složek, které je obsahují. Ve výchozím nastavení jsou předvoleny, ale můžete si vybrat a vybrat.

Můžete kliknout pravým tlačítkem na libovolnou složku ve správci systémových souborů a vybrat možnost „nahrát jednou“ MiMedia. Funguje to jako synchronizace složky s jinými službami. 

Pokud chcete svůj obsah „synchronizovat“, musíte v aplikaci pro stolní počítač vybrat malou ikonu ozubeného kola, přejděte na „Stahování“ a poté klikněte na „Stáhnout nyní“.

mimedia-webb-app-share

Můžete sdílet jednu nebo více fotografií na Facebook nebo Twitter nebo prostřednictvím e-mailu.

mimedia-new-midrive

Pokud potřebujete spolupracovat s ostatními, můžete vytvořit MiDrive, což je jako sbírka pro vaše fotografie, která vám umožní pozvat na něj lidi.

mimedia-webb-app-midrive

Rychlost

V průměru trvalo asi 12 minut, než se nahrálo 525 MB fotografií, což je teoreticky nejrychlejší. Naše připojení bylo provedeno přes WiFi z Bělehradu v Srbsku rychlostí uploadu 6 megabitů za sekundu a rychlostí stahování 102 Mbps.

Při našem prvním pokusu několik fotografií zaostalo, ale byly nahrány bez ohledu na to.

Bezpečnostní & Soukromí

Práce online, včetně ukládání souborů v cloudu, má rizika. Jakmile budou soubory online, hackeři a další škodlivé osoby nebudou váhat cílit na ně. To znamená, že dobrá bezpečnost je nutností.

Cloudové zabezpečení používá mnoho protokolů a šifrování k ochraně vašich souborů při přenosu a v klidu. Zahrnují protokol TLS k zastavení útoků typu „man-in-the-middle“, dvoufaktorové ověřování, které zabrání přístupu, pokud někdo ukradne vaše přihlašovací údaje, a soukromé šifrování typu end-to-end, aby zajistilo vaše soukromí tím, že někomu jinému než vy přečte vaše soubory.

MiMedia mnoho z nich nepoužívá, ale během přenosu šifruje vaše soubory pomocí 128bitového šifrování SSL. Jakmile na serveru, redundantní architektura udržuje vaše data v bezpečí před nehodami.

Společnost se také zavazuje k ochraně osobních údajů tím, že k vašim datům má přístup pouze někdo, kdo má vaše přihlašovací údaje, takže si vytvořte silné heslo nebo použijte některého z našich nejlepších správců hesel..

Podpěra, podpora

mimedia-support

MiMedia má FAQ rozdělené do mnoha sekcí, což usnadňuje nalezení toho, co hledáte. Sekce zahrnují „účet“, „zabezpečení“, „mobilní aplikaci“ a další. Lišta v horní části stránky umožňuje zadat dotaz a filtrovat podle témat. Říká se také, že můžete otázku položit, ale neexistuje žádný formulář, který by ji mohl odeslat týmu podpory.

To znamená, že existuje formulář, kterého můžete dosáhnout, když přejdete na stránku „o nás“ a kliknete na odkaz „oslovit nás“. Na stránce se objevilo několik chyb, když jsme ji otevřeli, a nahlásilo, že je třeba provést opravy před odesláním naší otázky, ale nebylo jasné, jaké to jsou.

Podpora telefonu a chatu není uvedena, takže předpokládáme, že nejsou k dispozici.

Závěrečné myšlenky

MiMedia je služba, která vám umožní zpracovat vaše mediální soubory a dokumenty. Má funkce, které vám umožní filtrovat a vytvářet sbírky. MiDrive je zajímavé, protože umožňuje pozvat ostatní do vaší sbírky a získat zpětnou vazbu.

To znamená, že snadné použití vyžaduje práci. Základní operace, jako je mazání a výběr fotografií, jsou fuškou, procházení fotografiemi je únavné a přehrávání hudby nefunguje.

S MiMedia však nezažijete pomalou rychlost nahrávání. Zabezpečení je slušné, s ochranou vašich médií během přenosu a redundantní architekturou serveru, která chrání vaše soubory. Totéž nelze říci o podpoře, protože má pouze FAQ a kontaktní formulář, který nefunguje.

Pokud pro práci s médii potřebujete špičkovou službu, měli byste se podívat na naše recenze cloudového úložiště, ale pokud nemáte mnoho souborů, musíte je nahrát rychle a nebude se obtěžovat několika vtípky, dejte MiMedia výstřel.

Co si myslíš o MiMedia? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map