Recenze JustCloud – aktualizováno do roku 2020

Recenze JustCloud

JustCloud nabízí neuspokojivý zážitek, který by se mohl stát katastrofálním. Cloudwards.net nedoporučuje používání této služby, zjistěte proč.


Recenze cloudového úložiště

JustCloud je ohromující zklamání: jeho sada funkcí je velmi omezená a ve srovnání s jinými našimi nejlepšími poskytovateli úložišť a zálohování je směšně drahá. Pokud to nebylo dost špatné, uživatelé hlásili, že jejich soubory prostě chyběly na serverech, když je potřebovaly.

Přestože zde na webu Cloudwards.net dáváme přednost našim čtenářům, aby si vytvořili vlastní názor, porušíme naše vlastní pravidlo a důrazně nedoporučujeme používat tuto službu. Pokud jste stále ochotni ji zastřelit, navštivte Justcloud a zaregistrujte se, získáte zdarma 1 GB úložného prostoru a 15 MB synchronizovaného prostoru.

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro JustCloud

Funkce

JustCloud dělá málo, aby vyčníval z davu. Nabízí hybridní zálohování a cloudové úložiště v jedné aplikaci.

Záložní služba je však spíše nespolehlivá a synchronizační služba je špatně integrovaná a frustrující. JustCloud také umožňuje sdílení, ale pouze s ostatními uživateli JustCloud a je jich jen velmi málo.

Dokonce i ty nejzákladnější funkce, které byste očekávali od cloudového úložiště – například automatická synchronizace videosouborů ve složkách nebo nahrávání souborů větších než 1 GB – jsou doplňky, které je třeba zakoupit za vysoké roční náklady..

Dokonce i tlačítko „nastavení“ otevře doporučení pro upgrade vašeho účtu před odesláním do nabídky skutečných nastavení.

Ceny

Ceny za JustCloud jsou mimořádně strmé. Dokonce i velké plány s dlouhodobým závazkem jsou dražší než první úroveň úložiště od poskytovatelů, jako je Disk Google (další informace o tom najdete v naší recenzi na Disku Google).

Můžete dokonce použít službu jako Backblaze (Backblaze review) pro její neomezené zálohování a také použít nezávislé řešení cloudového úložiště pro každodenní potřeby za nižší cenu, než kolik platíte za JustCloud.

Ceny JustCloud, začínající na více než 0,14 USD za GB, prostě nejsou konkurenceschopné na trhu, kde většina našich nejlepších služeb cloudového úložiště nabízí plány, které začínají na 0,02 USD za GB a odtud jsou levnější..

Získání prvního gigabajtu zdarma je sice hezké, ale ve srovnání s tím, co nabízí některý z našich nejlepších poskytovatelů bezplatného cloudového úložiště, bledne..

Snadnost použití

Je nemožné použít JustCloud bez pocitu, že se brání. Složka synchronizace se neintegruje do struktury souborů vašeho počítače, což je funkce, která je standardem řešení cloudového úložiště, díky čemuž je přístupná pouze prostřednictvím klienta JustCloud.

Navíc otevírání souboru z JustCloudu jej odešle do složky ke stažení. To znamená, že pro uložení všech provedených změn budete muset soubor znovu přidat do JustCloud znovu ručně. Chcete-li přidat k této frustrace, drag and drop nefunguje konzistentně v rozhraní.

Do aplikace JustCloud také nemůžete nahrávat složky, což vás nutí provádět veškerou správu souborů z rozhraní synchronizační složky, což je docela obtížné používat.

Pokud chcete zobrazit své zálohy, neexistuje ani způsob, jak to provést z nativní aplikace. Tlačítko „moje soubory“ vás jednoduše přenese do webového rozhraní, které také vypadá docela datově a obvykle není synchronizováno.

Žádné soubory, které jsem zálohoval, se obvykle neobjevily. Místo toho by stránka oznámila, že jsem nezálohoval žádné soubory. Navzdory tomu by stále existovalo upozornění, že jsem byl mimo prostor a potřeboval jsem si koupit víc.

Sdílení souborů & Synchronizace

Soubory můžete sdílet pomocí JustCloud, ale pouze s ostatními uživateli JustCloud. Výzva ke sdílení uvádí, že odkaz umožní přístup, ale tento odkaz povede přímo na stránku, kde bude vytvořen účet. To může být nesmírně frustrující, pokud očekáváte, že s někým sdílíte jeden soubor rychle.

Synchronizace také není zcela funkční. Neexistuje žádné verzování, protože soubory je třeba nahrát ručně při každé úpravě ze synchronizační složky. To také znamená, že pokud se při provádění úprav stane cokoli, budete se muset vrátit k poslednímu nahrání, nikoli k poslednímu uložení.

To je na rozdíl od renomovaných řešení úložiště, která se automaticky synchronizují při každém uložení. Jednoduchá skutečnost, že neúspěšná jednotka by mohla zničit vaši práci, by vás měla vyhnout této službě.

Rychlost

Rychlost nahrávání se na první pohled zdá být docela použitelná. S mým připojením 29,86 Mb / s dolů a 6 Mb / s nahoru skončila zálohování složky asi 1 GB za 1:15.

Neměl jsem však žádný způsob, jak tuto rychlost potvrdit, protože se soubor nikdy neobjevil v online rozhraní JustCloud, a to ani po 24 hodinách, kdy se uvádí, že to může trvat.

Rychlosti nahrávání a stahování se zdají rychlé, i když je obtížné to potvrdit, ale doba, po kterou se soubory skutečně synchronizují, se měří spíše ve dnech než v sekundách.

Bezpečnostní & Soukromí

JustCloud tvrdí, že používá „265 bitové šifrování“. 256bitové šifrování, které JustCloud pravděpodobně znamená, že používá, je pěkná funkce, ale vaše obavy se mohou rozšířit z jiných důvodů, než jen z nedbalého marketingu..

JustCloud uvádí, že informace uživatelů mohou být sdíleny se společnostmi třetích stran pro reklamní účely. JustCloud má také přístup k vašim souborům, takže pokud by se někdy hackly nebo by jim bylo doručeno oprávnění, jsou vaše data ohrožena.

JustCloud nejenže ochrání vaše soukromí špatně, ale také se vymaní ze své cesty, aby se vyhnul jakékoli odpovědnosti. JustCloud ve svých zásadách ochrany osobních údajů uvádí, že „nemohou zaručit úplnou bezpečnost“. Nebo jakékoli zabezpečení: nedoporučujeme na serverech JustCloud udržovat cokoli vzdáleně citlivého.

Služby zákazníkům

Dalo by se očekávat, že pokud je výrobek tak obtížně ovladatelný, že byste si mohli alespoň vyhledat způsob jeho použití, ale dokumentace JustCloud je velmi omezená. Web je málo nápomocný a neexistuje komunitní fórum, kde by mohli získat pomoc od ostatních uživatelů.

Telefonická podpora není o nic lepší: zatímco JustCloud se může pochlubit 24hodinovou dobou odezvy e-mailem – což je lepší než mnoho jiných služeb – podpora, kterou obdržíte, nemá cenu. Příklady oplývají JustCloud tak strašným pro své zákazníky, včetně neúprosných e-mailů po odhlášení a neustálých telefonních hovorech.

JustCloud dokonce obvinil soukromého uživatele z používání služby pro podnikání, pak přistoupil ke zvýšení ceny jeho služby bez povolení. Doba odezvy není všechno: pokud jde pouze o nevyžádanou poštu, nestojí to za to.

Verdikt

Díky špatnému soukromí a bezpečnosti, prakticky žádné integraci s vašimi zařízeními, pochybné spolehlivosti a statné ceně, JustCloud prostě není moudrou investicí pro kohokoli v jakékoli situaci..

Bez ohledu na to, zda potřebujete cloudové úložiště nebo zálohování, je lepší si přečíst naše nejlepší recenze v cloudovém úložišti nebo si přečíst článek o nejlepších online zálohovacích službách a vybrat si jiného poskytovatele. Doslova každý jiný bude lepší řešení než JustCloud.

Máte nějaké zkušenosti s JustCloudem? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me