Recenze HiDrive – aktualizováno 2020

Recenze HiDrive

Ačkoli to nabízí několik šikovných funkcí, v celku HiDrive prostě není dost přesvědčivý, aby dokázal konkurenci.


Recenze cloudového úložiště

HiDrive, které bylo spuštěno v roce 2010, je cloudové řešení pro Strato, internetový hostingový server Strato. Přestože HiDrive stojí podobně jako Dropbox, prostě nemá dostatek funkcí, aby se ukázal jako velmi přesvědčivý člen alternativního klubu Dropbox..

Během této revize HiDrive vás seznámíme s nejdůležitějšími věcmi, o kterých se chcete dozvědět, než se zaregistrujete, včetně posouzení možností synchronizace a sdílení souborů. Poukážeme také na některé problémy s jeho bezpečností, zdůrazněné skutečností, že služba nese plnou odpovědnost za šifrování souborů na uživatele.

Pokud chcete službu vyzkoušet sami, máte k dispozici bezplatný plán HiDrive. Upozorňujeme však, že bezplatný plán je nabízen prostřednictvím jiného portálu než tradičních plánů HiDrive, a upgrade vás bude stát víc. Další informace naleznete v sekci o cenách níže.

Pokud se rozhodnete, že služba HiDrive není pro vás služba cloudového úložiště, pomůže vám náš srovnávací nástroj cloudového úložiště cílit na další možnosti načtené z naší sbírky recenzí cloudového úložiště. Pokud vás stále zajímá, přečtěte si dále.

Alternativy pro HiDrive

Silné stránky & Slabé stránky

Funkce

Hlavním cílem HiDrive, stejně jako u každé služby cloudového úložiště, je uvolnit místo na pevném disku tím, že místo něj umožníte ukládání souborů na vzdálený server. Stejně jako většina moderních cloudových úložišť však nabízí sada funkcí HiDrive mnohem více.

Mezi klíčové funkce patří sdílení souborů a synchronizace zařízení, které přezkoumáme v části „sdílení souborů & synchronizace “této recenze.

Pokud jde o podporu platforem, má HiDrive jak webové GUI, tak desktopové klienty pro Windows a Mac, které můžete použít ke správě svého účtu. Mobilní aplikace pro přístup k souborům jsou k dispozici pro Android a iOS. Obě mobilní aplikace lze také použít ke sdílení a nahrávání souborů s možností automatického nahrávání fotografií.

HiDrive podporuje WebDav, FTP a rSync pro uživatele s pokročilejšími potřebami. Za použití těchto protokolů však budete muset zaplatit příplatek 4,95 $.   

Uživatelé SMB mohou do svého účtu přidat balíček týmové práce za 10 USD měsíčně, což jim umožňuje přidat až pět dalších účtů. Pokud však chcete zlepšit spolupráci ve vzájemné spolupráci, doporučujeme vám držet se jednoho z tipů uvedených v našem nejlepším průvodci EFSS (synchronizace a sdílení podnikových souborů)..

HiDrive také umožňuje zálohovat jakoukoli složku na pevném disku kliknutím na ni pravým tlačítkem a výběrem možnosti „uložit do HiDrive“. Někteří považují tuto funkci za užitečnou, ale nedělejte chybu, když si myslíte, že HiDrive je online zálohovací nástroj, protože to není.

Chybí mnoho klíčových funkcí společných pro tyto služby uvedené v našem nejlepším online průvodci zálohováním, včetně plánování zálohování. Pokud máte potíže s porozuměním cloudového úložiště a online zálohování, máme k tomuto článku článek, který by měl pomoci.

Cena

Jedním z bezprostředních problémů, s nimiž jsme se setkali s HiDrive, je to, že se jedná o dva různé portály, které se přihlásí do služby. Aby byly věci matoucí, plány pro oba weby používají stejné konvence pojmenování, přestože mají odlišné ceny.

Jeden soubor najdete na www.free-hidrive.com. Přestože plány nalezené na tomto portálu zahrnují bezplatný plán 5 GB, plány upgradů jsou absurdně předražené. Například 1TB cenový plán vás vrátí zpět nad 50 $ měsíčně, přičemž je vyžadován závazek na tři měsíce.

Na druhém portálu www.strato.com najdete mnohem větší hodnotu, ačkoli žádný bezplatný plán není k dispozici. Zde je přehled cen:

Můžete jít měsíc od měsíce nebo zaplatit rok předem za malou slevu. Náklady na služby jsou srovnatelné s náklady na cloudové služby jako Dropbox a Disk Google. I když jsou náklady jistě lépe stravitelné, než co najdete na www.free-hidrive.com, můžete získat 2TB cloudového úložiště od Sync.com nebo pCloud místo za méně peněz.  

Opravdu, jediná věc, kterou se nám na HiDrive líbí, pokud jde o náklady na předplatné, je to, že pokud nabízí větší výběr než většina konkurence, což by mělo oslovit ty, kteří nepotřebují terabajt nebo více úložného prostoru.

Snadnost použití

Registrace na HiDrive může být trochu zmatek díky skutečnosti, že HiDrive má dva různé portály cenových plánů. Bohužel poté, co se vše rozdělí a zaregistrujete, chaos pokračuje s grafickým uživatelským rozhraním HiDrive.

Spíše než rozložení navigačních odkazů svisle podél levého okraje, nebo dokonce vodorovně podél horního okraje stránky, šel HiDrive s uspořádáním s polotovary, které rozptyluje více, než jen pomáhá. Navíc k tomuto problému GUI nevyužívá celé okno prohlížeče a po pravé straně zanechává neatraktivní mrtvý prostor..

Nejdůležitějším pohledem v grafickém uživatelském rozhraní HiDrive je stránka pro správu souborů, kde můžete prohlížet statistiky využití a přistupovat k souborům. Zde jsou možnosti navigace pro přístup k různým složkám, které jsou ve skutečnosti podél levého okraje, a existuje praktický přepínač pro přepínání mezi zobrazením seznamu a miniatur.

I když můžete prostřednictvím online grafického uživatelského rozhraní nahrát soubory přímo do cloudu, chcete-li službu co nejlépe využít, je třeba do počítače nainstalovat klienta pro stolní počítače a místo toho jej použít..

To provedete kliknutím na dlaždici, která zní: „Připojte počítač k HiDrive.“ Budete přesměrováni na stránku, kde si stáhnete klienta pro svůj počítač se systémem Windows nebo Mac.

Instalace trvá přibližně minutu, v závislosti na vašem připojení k internetu. Po dokončení se budete muset přihlásit ke svému účtu prostřednictvím klienta a udělit aplikaci oprávnění k přístupu k úložišti.

Před provedením synchronizace nastavení klienta vás klient provede některými důležitými místy služby. Po dokončení bude ve vašem systému souborů vytvořena synchronizační složka HiDrive. Do budoucna musíte pouze přetáhnout soubory do této složky a odeslat je do cloudu.

Jednou věcí je, že HiDrive nenastavuje v synchronizační složce podsložky jako mnoho jiných služeb cloudového úložiště. K uspořádání souborů budete muset vytvořit své vlastní složky dokumentů, hudby a fotografií nebo cokoli jiného, ​​co chcete.

Sdílení souborů & Synchronizace

Synchronizace souborů, jak bylo uvedeno, se spoléhá na speciální složku synchronizace HiDrive vytvořenou ve vašem systému souborů. Soubory v něm uložené jsou ve výchozím nastavení uloženy na pevném disku počítače i v cloudu.

Soubory jsou také odesílány na jiná zařízení, která jste se připojili k cloudu, synchronizující obsah mezi nimi. Kromě sdílení nových souborů napříč zařízeními se kopírují také změny existujících souborů.

Vzhledem k tomu, že kořenovým účelem cloudového úložiště pro mnoho uživatelů je uvolnění místa na pevném disku, není vždy vhodné ukládat soubory do počítače i do cloudu. Za tímto účelem HiDrive obsahuje funkci selektivní synchronizace, která vám umožňuje vypnout synchronizaci pro určité složky.

HiDrive podporuje sdílení souborů prostřednictvím desktopového klienta i webového GUI. Pomocí jednoho z nich můžete kliknout pravým tlačítkem na libovolnou složku nebo soubor a vygenerovat odkaz, který mohou ostatní použít pro přístup k vašemu obsahu. Používání online webového GUI je však o něco příjemnější.

HiDrive má ve skutečnosti několik velmi pěkných funkcí sdílení, což může být jeho úspora milosti. Mezi tyto funkce patří možnost odkazů na ochranu heslem, poskytnutí dat vypršení platnosti a nastavení limitů stahování. I když se mohou zdát jako logické funkce, které lze přidat k podpoře řízení obsahu, většina služeb cloudového úložiště je nezahrnuje.

Po vygenerování odkazu je můžete sdílet ručně pomocí kopírování a vložení nebo odesláním konkrétním jednotlivcům prostřednictvím e-mailu. Použití možnosti e-mailu však způsobí, že se e-mailový program vašeho operačního systému otevře, spíše než aby jej zpracovával celé GUI. Je to menší nepříjemnost, ale přesto nepříjemnost.

Můžete také vytvořit odkazy na nahrávání, které ostatním umožní ukládat soubory do cloudového úložiště.

Jedna věc, kterou jsme si všimli, je trochu zvláštní, že HiDrive nemá žádné možnosti oprávnění pro sdílené složky. Většina služeb cloudového úložiště vám umožní omezit ostatní pomocí oprávnění pouze pro čtení a úpravy, ale HiDrive to ne. Tato chyba mu brání v připojení ke službám jako Sync.com, pCloud a Dropbox Professional v konverzaci za nejlepší cloudovou službu sdílení souborů sdílení.

Celkově lze říci, že možnosti sdílení souborů a synchronizace HiDrive zasáhly více než slečnu a službu trochu využily.

Rychlost

Většina služeb cloudového úložiště používá stejný přístup k povolení synchronizace zařízení, což je model synchronizované složky. Rozdíl je v tom, jak účinná synchronizace běží, což je výsledkem mnoha faktorů, včetně zatížení serveru a dobré infrastruktury.

Spustili jsme HiDrive pomocí stejných testů, jaké provádíme s jakoukoli jinou službou cloudového úložiště, nahráním a stažením komprimované testovací složky 1 GB, kterou jsme dali dohromady. Tyto testy byly provedeny přes WiFi síť s rychlostí stahování 15 Mbps a 10 Mbps.

Test 1: Test dva: Průměr:
Nahrát:22 minut21 minut21,5 minut
Stažení:11 minut10,5 minut10,75 minut

Časy nebyly okouzlující, ale nejsou ani hrozné. To platí zejména vzhledem k tomu, že jsme provedli testy z jihovýchodní Asie a servery HiDrive jsou umístěny v Německu.

Pokud zjistíte, že možnosti synchronizace HiDrive ovlivňují vaše síťové zdroje a brání vám v provádění jiných věcí, je v nastavení klientského počítače k ​​dispozici možnost škrticí klapky.

Bezpečnostní

Soubory odesílané do HiDrive jsou přenášeny přes zabezpečená připojení. K dispozici jsou HTTPS, SFTP, šifrovaný WebDAV a šifrované protokoly rsync, pokud jste za ně ochotni zaplatit. Samotné soubory však nejsou šifrovány klientem. Jedná se o odklon od toho, jak funguje většina cloudových úložných služeb, které šifrují soubory na svých serverech v tranzitu i v klidu.

Není to ani dobrý odjezd. Pokud se rozhodnete ukládat soubory pomocí HiDrive, ujistěte se, že jste nejprve učinili kroky k jejich zašifrování, což služba sama doporučuje. Doporučujeme použít Boxcryptor, který je kompatibilní s HiDrive.

Je zajímavé, že HiDrive tvrdí, že absence šifrování je prováděna ve prospěch uživatele, což jim umožňuje ovládat šifrovací klíče pro jejich soubory.

Kromě toho mohou být soubory před nahráním na HiDrive také zašifrovány pomocí bezplatných programů. Výhodou je to, že heslo zná pouze osoba, která šifruje soubory – na rozdíl od mnoha poskytovatelů online úložišť, kteří automaticky šifrují uložené soubory. Je tomu tak proto, že na serverech těchto poskytovatelů se šifrování obecně provádí pouze tehdy, když se data dostanou na server, což znamená, že operátor je schopen šifrování / dešifrování souborů zakázat. Proto společnost STRATO doporučuje, aby její zákazníci před nahráním šifrovali soubory sami.

Navrhuje se, že služby jako Dropbox, které spravují šifrovací klíče, jsou méně bezpečné. To je zcela pravda, ale ignoruje skutečnost, že HiDrive by mohl implementovat i soukromou možnost šifrování typu end-to-end, než aby uživatelům řekl, aby našli jinou službu, aby to udělali..

Jen několik dalších služeb cloudového úložiště to dělá. Podívejte se na seznam nejlepších služeb cloudového úložiště s nulovými znalostmi, pokud chcete zajistit své soukromí, ale nechcete, aby to bylo zmatek.  

Kromě problému se šifrováním nepodporuje HiDrive také dvoufaktorové ověřování, což je prostředek k zabezpečení vašich dat, a to i v případě odcizení nebo prasknutí hesla. Díky této funkci je zvláště důležité, abyste při používání HiDrive podnikli kroky k vytvoření silného hesla.

Samotná datová centra HiDrive mají sídlo v němčině a jsou chráněna podle německého zákona o ochraně údajů. Rovněž jsou každoročně testovány nezávislou bezpečnostní firmou TÜV Rheinland a certifikovány podle normy ISO 27001, stejného standardu používaného bankami k zajištění integrity datového centra..

Podpěra, podpora

Strato udržuje komplexní znalostní základnu všech svých řešení cloudových úložišť, včetně HiDrive. Najdete zde také možnost kontaktu, který vám také poskytne e-mailovou podporu.

Chcete-li se skutečně dostat do formuláře pro odeslání e-mailu, musíte obejít několik pokusů o přesměrování různých článků podpory, které jsou pro daný problém zcela irelevantní..

Jakmile se konečně dostanete do formuláře pro odeslání e-mailu, jsou reakční doby přiměřené. Například jsme rozeslali zkušební e-mail s několika základními otázkami a během jednoho dne jsme dostali odpověď. Odpověď však na naše otázky neodpověděla úplně a nebyla zvlášť dobře napsaná. Středisko podpory sídlí v Berlíně, takže je možné, že došlo k jazykové mezeře.

Pro pomoc DIY není znalostní báze Strato sama o sobě špatná. Články jsou dobře napsané a roztříděné, aby vám pomohly rychleji najít relevantní informace. K dispozici je také vyhledávací lišta.

Celkově jsme však celou zkušenost s podporou zjistili trochu matoucí. Není dobře navržen a neumožňuje kontaktovat technika. Na poslední poznámku, pokud se přihlásíte ke službě přes www.free-hidrive.com, nemáte vůbec žádnou podporu, takže se raději jděte přes oficiální portál Strato, místo toho.

Závěrečné myšlenky

Strato HiDrive nedělá dost na to, aby si zasloužil seriózní zvážení jako cloudové úložiště v našich očích, kromě skutečnosti, že nabízí 100 GB a 250 GB plány pro ty, kteří nepotřebují terabajt nebo více úložiště.

I když se nám líbí některé z ochrany sdílení souborů, jako jsou hesla hesel a limity stahování, existují lepší služby, které dělají totéž. Dobrými příklady jsou Sync.com a pCloud, které také poskytují šifrování s nulovými znalostmi, zatímco HiDrive vaše soubory vůbec nešifruje..

Sečteno a podtrženo, že i když můžete úspěšně procházet proces registrace, který je matoucí dvěma různými předplatnými portály, hodnota zde prostě není. Na rozdíl od mnoha služeb uvedených v našem nejlepším průvodci cloudovým úložištěm, HiDrive nedělá nic působivého, aby se oddělil od davu..

Stejně je to naše věc. Jsme vždy vítáni k různým názorům, takže neváhejte a nechte své myšlenky na toto téma v sekci komentářů níže a děkujeme za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map