pCloud Review – Aktualizováno v roce 2020

pCloud Review

pCloud je bezpečná a snadno použitelná služba, která vám umožní bezplatně ukládat až 10 GB, nabízí doživotní plány až do 2 TB a obecně usnadní ukládání souborů než většina konkurence. Ačkoli to není úplně bez jeho nedostatků, neváháme jej doporučit většině lidí.


Soubory webového rozhraní pCloud

Složka pCloud Sync

pCloud Share File Link

pCloud Odkazy ke stažení

Klient pCloud Drive

Předchozí

další

pCloud je na vrcholu našeho seznamu nejlepších cloudových úložišť a často vyhrává v našich „nejlepších“ článcích. Je to díky svým silným multimediálním funkcím, vynikajícím plánům předplatného, ​​pevným zabezpečením a možnostem sdílení. Sloužil k ukládání dat pouze v USA, ale nyní má evropská umístění a je v souladu s předpisy EU o ochraně soukromí.

Má však své nevýhody, jako jsou slabé možnosti spolupráce a skutečnost, že za povolení soukromého šifrování musíte zaplatit navíc. Pokud chcete používat cloudové úložiště pro práci v týmu, přečtěte si náš nejlepší cloudový úložiště pro spolupráci. Chcete-li se vyhnout placení za soukromé šifrování, podívejte se na nejlepší službu v našem nejlepším průvodci službami cloudového úložiště s nulovými znalostmi.

Pokud však tyto nevýhody pro vás nejsou velkým problémem, držte se nás, protože v tomto přezkumu pCloud podrobněji diskutujeme o jeho možnostech..

pCloud Recenze a hodnocení od uživatelů

Uživatelské recenze pCloud

Naprosto milující pCloud. Rozhodně lepší než Dropbox – havent narazil na problémy s omezením šířky pásma stejně jako v Dropboxu. Také rychlejší!
Pokud se něco změní, upraví tento příspěvek. Do té doby, prozatím, jděte na pCloud!

Tony

2017/03/24 ve 20:16 –

Zobrazit recenzi / komentář

Velmi velmi dobrý cloud.
Mohl bych nahrát své soubory rychlostí 10 Mb / s (80 MB)! Můžete vybrat libovolné složky, které chcete synchronizovat, velmi cool.
Webové rozhraní a aplikace pro Android jsou také dobré. Jediným problémem je možná zabezpečení, neexistuje žádná 2FA (dvoufaktorové ověření) a data nejsou na jejich serveru standardně šifrována.

Matematika

2016/09/15 v 05:04 –

Zobrazit recenzi / komentář

Nejlepší cloudový software. Snadné nastavení a použití, mnohem lepší než Dropbox. V Austrálii v Sydney poměrně rychle.

Rudy

2016/07/13 ve 22:44 –

Zobrazit recenzi / komentář

Jsem v Číně. pCloud zde funguje velmi dobře. Je to vynikající. Důrazně doporučuji.

lin

2016/05/07 v 07:45 –

Zobrazit recenzi / komentář

Pro mě je pCloud nejlepší! Vyzkoušel jsem OneDrive, Dropbox a GoogleDrive, ale nejvíc se mi líbil pCloud. Jeho platforma je opravdu uživatelsky přívětivá, má dobrou podporu a pCloud Crypto mi pomáhá cítit se bezpečně o svých souborech.

Hans Zimmer

2015/12/17 v 23:37 –

Zobrazit recenzi / komentář

Posledních několik dní jsem strávil procházením všech poskytovatelů cloudu, které jsem našel online. Mám na mysli všechny velké hráče jako Mega, Dropbox, OneDrive atd.
Od tohoto okamžiku neexistuje žádný poskytovatel, který by dokázal pCloud zdaleka porovnat!

surr3a1

2015/10/23 v 00:13 –

Zobrazit recenzi / komentář

Je to opravdu tak bezpečné a uživatelsky přívětivé. Nejlepší, co jsem kdy použil…

Mert Yamac

2014/10/13 v 11:40 –

Zobrazit recenzi / komentář

Předchozí

další

Navštivte pCloud

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro pCloud

Funkce

Hlavní funkcí, kterou pCloud nabízí, je schopnost ukládat soubory na vzdáleném místě, takže je můžete synchronizovat a sdílet mezi zařízeními a vyhnout se jejich ztrátě na selhání pevného disku. Více se toho dotkneme v pozdější části této recenze pCloud. Zde se podíváme, jaké funkce pCloud nabízí, které nejsou standardem pro cloudové úložné služby.

Jeden z nich, pCloud Drive, vylepšuje standardní synchronizační model. Umožňuje vám přistupovat a pracovat s vašimi online soubory, jako by byly v počítači. Disk pCloud funguje v podstatě jako síťová jednotka a zobrazuje soubory, které jste nahráli na pCloud, aniž by na pevném disku zaberalo místo. Nevýhodou tohoto přístupu je, že k přístupu k souborům musíte být online.

pcloud-audio-přehrávač

pCloud je náš nejlepší výběr v našem nejlepším cloudovém úložišti pro hudební článek. Není tedy divu, že jeho přehrávač zpracovává zvukové soubory s lehkostí. Stejně jako výkonnější stolní přehrávače dokáže načíst seznam skladeb, uložit aktuální frontu jako jednu, zamíchat skladby a opakovat seznam skladeb. Seznam skladeb můžete otevřít na silnici pomocí mobilní aplikace pCloud.

Tato služba umožňuje prohlížet fotografie a přehrávat videa. Ve skutečnosti to přišlo na prvním místě v našem nejlepším cloudovém úložišti pro fotografie a videa. Prohlížeč obrázků může vytvořit prezentaci a umožňuje provádět standardní operace, jako je mazání, přejmenování a kopírování. Obrázky si při nahrávání zachovají své rozlišení, ale můžete si také stáhnout verze se změněnou velikostí.

pcloud-video-přehrávač

Přehrávání videí vyžaduje, aby byla převedena do webového formátu. Poté můžete použít integrovaný videopřehrávač, který funguje bez koktání. Je zde možnost zvolit si kvalitu – standardní nebo s vysokým rozlišením – což je příjemné. Protože neexistují žádná omezení velikosti souboru, pCloud funguje dobře, pokud chcete ukládat filmy ve vysokém rozlišení.

Uživatelé Kodi mohou používat neoficiální plugin pro streamování filmů přímo z pCloud v přehrávači videa Kodi. Další informace naleznete v našem nejlepším cloudovém úložišti pro průvodce Kodi.

pCloud je kompatibilní s WebDAV. To znamená, že k vašemu úložišti pCloud můžete přistupovat pomocí nástrojů třetích stran, které obsahují WebDAV. MultCloud, synchronizační nástroj typu cloud-cloud, je jedním z příkladů. Pokud se chcete dozvědět více, přečtěte si naši recenzi MultCloud.

To znamená, že pokud používáte pCloud, nemusíte MultCloud přesouvat soubory z cloudu do cloudu. Služba má další trik v rukávu, což je zálohování z cloudu do cloudových služeb, jako jsou Dropbox, Google Drive a OneDrive. Můžete dokonce zálohovat svá data na Facebooku a Instagramu, což je skvělé pro zálohování na sociálních médiích.

Přehled funkcí pCloud

Logo pCloudwww.pcloud.com

Počínaje měsícem 399 $ za 500 GBVšechny plány

Sync

Synchronizační složka

Synchronizace na úrovni bloku

Selektivní synchronizace

Správa šířky pásma

Synchronizovat libovolnou složku

Sdílení souborů

Sdílení souborů

Propojte hesla

Data vypršení platnosti odkazu

Sdílení složek

Složka oprávnění

Limity stahování odkazů

Nahrát odkazy

Produktivita

Náhledy souborů

Upravit soubory

Spolupráce v aplikaci

Office online

Google dokumenty

Poznámky Aplikace

Přehrávání médií

Mobilní aplikace

Zachování odstraněného souboru

Verze

WebDAV

Bezpečnostní

Šifrování v klidu

In-Transit Encryption

Šifrovací protokol
256bitový AES

Nulové znalosti

Dvoufaktorové ověření

Umístění serveru
NÁS

Podpěra, podpora

Podpora 24/7

Podpora živého chatu

Telefonická podpora

E-mailová podpora

Uživatelské fórum

Znalostní základna

Různé

Zdarma plán

Ceny

V našich článcích pro ukládání cloudu se pCloud řadí z hlediska hodnoty mezi nejlepší. Překonává ceny Dropboxu, což není těžké, ale také bije Amazon Drive a Google Drive. Z tohoto důvodu není žádným překvapením, že patří mezi nejlepší nabídky v cloudovém úložišti. Pokud potřebujete další službu cloudového úložiště, která nabízí podobnou hodnotu, přečtěte si naši recenzi na Sync.com.

pCloud nabízí bezplatný 2GB tarif a registrace vyžaduje pouze vaši e-mailovou adresu a heslo. K tomuto bezplatnému plánu můžete také přidat až 8 GB provedením určitých úkolů, například stažením synchronizačního klienta a aplikace pro smartphone. Ke každému příteli, kterého doporučíte, můžete přidat 1 GB úložného prostoru pCloud. Tento bezplatný obchod umožňuje společnosti pCloud vést náš nejlepší článek o cloudovém úložišti zdarma.

Existuje několik způsobů, jak zaplatit předplatné: měsíčně, což vám umožní zrušit kdykoli, ale je dlouhodobě dražší; ročně, která nabízí 20% slevu, ale vyžaduje, abyste zaplatili předem; a životnost, která vyžaduje velkou okamžitou platbu, ale ušetří vám spoustu peněz. Ti, kteří chtějí zůstat v inkognito, mají možnost platit bitcoiny.

Pokud zjistíte, že pCloud je pro vás skvělým řešením, je celoživotní nabídka dobrou volbou. Technicky platí 99 let nebo dokud nezačnete tlačit sedmikrásky.

pCloud nabízí plán Premium 500 GB za 4,99 $ za měsíc, což je silná nabídka – stojí ročně 3,99 $ při měsíčním placení – ale nejdůležitější je, že plán Premium Plus 2TB stojí ročně pouze 8 $ za měsíc.

pCloud pro rodinu vám umožní pozvat až pět členů vaší rodiny, aby použili pCloud a přiřadili jim požadované množství úložného prostoru a sdílené kvóty. Plán nabízí 2TB úložného prostoru pCloud a 2TB provozu na stahování odkazů. Sdílené složky zabírají úložný prostor pouze od vlastníka složky.

Díky plánu rodiny 2TB získáte také 30 dní historie koše, která vám umožní sledovat a obnovit starší verze souborů ve vašem účtu..

Chcete-li se přihlásit k odběru plánu rodiny 2TB, musíte rozdat 1 400 $. V současné době je však snížena o 65 procent, což snižuje cenu na 500 USD.

pCloud také nabízí verzi Business. Vyžaduje minimálně pět uživatelů a účtuje 544 $ za rok nebo 9 $ za uživatele za měsíc. Můžete také platit měsíčně, v takovém případě by cena byla 56,68 $ za měsíc nebo 11,34 $ za uživatele za měsíc.

Snadnost použití

Služba cloudového úložiště může mít funkce, které fungují bez problémů, ale pokud není uživatelský zážitek příjemný a intuitivní, je to k ničemu. To platí pro klienty pro počítače, web a mobilní aplikace. pCloud však nezklamal.

pcloud-desktop-app

Jeho desktopový klient sleduje běžný model synchronizace a skládá se z ikony na hlavním panelu a synchronizační složky s názvem pCloud Sync. V systému Windows je synchronizační složka ve výchozím nastavení vytvořena ve složce „dokumenty“. Mnohem výraznější je však složka pCloud Drive, ke které máte přístup pomocí ikony na hlavním panelu.

Tlačítka v horní části klientského počítače usnadňují procházení mezi přehledem účtu, sdílenými odkazy, doplňkem pCloud Crypto, nastavením a možnostmi podpory a podpory. Přehled účtu zobrazuje zbývající úložný prostor a obsahuje odkazy, které otevírají váš pCloud Drive, webový klient a jeho stránku s odpadky. Design se cítí zastaralý a fádní, ale to ho příliš nezbavuje.

Klient pracuje na Windows, MacOS a Linux. Ve skutečnosti je pCloud na vrcholu našeho nejlepšího cloudového úložiště pro hodnocení Linuxu.

pcloud-web-app

Pokud jste na jiném počítači, můžete přistupovat ke svým souborům pomocí webové aplikace pCloud. Hlavní funkce můžete vidět na postranním panelu vlevo. Prohlížeč obsahu může zobrazit vaše soubory a složky v seznamu nebo zobrazení dlaždic. U každého souboru a složky je zaškrtávací políčko, takže je můžete vybrat a provádět akce pomocí tlačítek nahoře.

Funkce drag-and-drop by se mohla zlepšit, protože nemůžete nahrát soubory ani složky jejich přetažením kamkoli, jako můžete například s OneDrive. Místo toho je musíte přetáhnout do malého rozbalovacího okna, které se objeví při přetažení obsahu ve středu obrazovky. Přečtěte si naši recenzi OneDrive, kde najdete podrobnosti o jejích webových zkušenostech.

To samé můžete udělat pro jednotlivé soubory nebo složky pomocí tří teček, které se objeví, když na ně umístíte kurzor. Funguje to dobře, ale my bychom raději používali pravé tlačítko myši, protože by nás to rychlejší do nabídky. To znamená, že webový klient je rychlý a snadno použitelný.

pcloud-mobile-app

Když jste na cestách, můžete pro přístup k souborům použít aplikaci smartphonu pCloud. Ikony v horní části nabídky v mobilní aplikaci vám umožňují rychlý přístup k vašim fotografiím, videím, dokumentům nebo hudbě. Může také automaticky nahrávat fotografie a videa. Mobilní aplikace se snadno používá a je k dispozici pro Android a iOS.

Synchronizace souborů & Sdílení

Sdílení je jednou z hlavních výhod nahrávání souborů do cloudu, nikoli pomocí fyzického pevného disku. Soubory můžete sdílet pomocí kteréhokoli ze tří klientů pCloud. Nejprve se podíváme na webového klienta.

pcloud-web-share-folder-options

Složky a konkrétní soubory můžete sdílet prostřednictvím odkazů. pCloud umožňuje sdílet složky tak, že zvete ostatní a udělíte oprávnění „moci upravovat“ nebo „moci zobrazit“. Alternativně můžete vygenerovat odkaz pro nahrávání, pomocí kterého mohou ostatní nahrávat přímo do složky, nebo odkaz pro stahování, který jim umožňuje stahovat soubory..

pcloud-web-share-link

Pokud chcete sdílet soubor, můžete vygenerovat odkaz, který lze chránit heslem a datem vypršení platnosti. Můžete ji také zkrátit, ale mějte na paměti, že krátká verze je méně bezpečná než normální odkaz, protože je snazší odhadnout. Při sdílení souboru můžete zobrazit jeho metriky stahování na kartě statistika.

Můžete také sdílet odkazy na Facebook a Twitter. Pokud však používáte pCloud Crypto, nebudete moci sdílet šifrované soubory.

Ve webové aplikaci pCloud je „sdílená“ stránka, která vám ukáže, co jste sdíleli s ostatními, a zobrazení „sdílí se mnou“, které vám ukáže, co ostatní s vámi sdíleli..

pcloud-desktop-share

Málo služeb cloudového úložiště má klienty desktopů, kteří mohou sdílet soubory a složky, ale pCloud je jedním z nich. Sdílení složek odráží možnosti dostupné pomocí webové aplikace. Totéž platí pro sdílení souborů, kromě toho, že nevidíte statistiky odkazů ani chránit své sdílené položky pomocí hesla nebo data vypršení platnosti.

Aplikace smartphonu umožňuje sdílet odkazy na aplikace sociálních médií, ale můžete také použít pCloud k odeslání e-mailu s odkazem. Chcete-li někoho pozvat do složky, musíte poslat e-mail.

Můžete synchronizovat libovolnou složku kliknutím pravým tlačítkem myši a výběrem možnosti „synchronizovat s pCloud“. Tím se přidá do vašeho účtu pCloud a začne se nahrávat vaše soubory na server. Soubor můžete také zkopírovat do své stávající synchronizační složky. Dalším přístupem je synchronizace ze stolního klienta. Jeho nabídka synchronizace umožňuje přidat novou synchronizaci a zobrazit vaše stávající synchronizované složky. Při synchronizaci jsme nezaznamenali žádné problémy.

Rychlost

V průměru trvalo asi 23 minut, než se nahrála složka se zipem 1 GB, která je teoreticky tak rychlá, jak jen to jde. Stahování trvalo asi minutu a půl, což je nejrychlejší, co jsme mohli očekávat rychlostí 100 megabitů za sekundu. pCloud neovlivnil naše systémové zdroje natolik, že bychom nemohli provádět jiné úkoly, ale pokud k tomu dojde, můžete manuálně omezit své rychlosti.

V Srbsku v Bělehradě jsme používali ethernetové připojení s rychlostí uploadu 6 Mbps a rychlostí stahování 100 Mbps.

TestyPrvní pokus: Druhý pokus: Průměr:
Čas nahrávání00:24:0000:23:0000:22:00
Stáhnout čas00:01:3000:01:3000:01:20

pCloud udržuje servery v USA, takže vaše rychlosti budou lepší, čím blíže jste k jeho hlavnímu datovému centru v Dallasu v Texasu. Aby se věci urychlily, používá pCloud synchronizaci na úrovni bloku.

Bezpečnostní

pCloud má silnou bezpečnost. Používá protokol TLS, který zabraňuje úspěšným útokům typu man-in-the-middle, a šifruje je, aby zajistil přenos dat a odpočinek v klidu. Jakmile vaše data dorazí do datového centra, budou replikována na nejméně pět serverů. Vaše soubory budou šifrovány pomocí 256bitového AES.

pcloud-security

Soukromé šifrování typu end-to-end brání ve čtení vašich souborů komukoli jinému než vy, ale pCloud to ve výchozím nastavení nenabízí. Místo toho musíte získat doplněk s názvem pCloud Crypto, který stojí 3,99 $ měsíčně. To znamená, že společnost do svých plánů nezahrnuje soukromé šifrování. Útrata 3,99 $ za měsíc může být dobrá investice, ale o tom si povíme více v další části.

pcloud-crypto

Šifrování znemožňuje serveru porozumět vašim datům, takže nebudete moci generovat náhledy souborů. pCloud vám nabízí možnost vybrat si, které soubory chcete zašifrovat a zamknout a které chcete ponechat na pokoji.

pCloud používá dvoufaktorové ověření, aby zabránil hackerům, kteří vám ukradli heslo, v přístupu do vašeho účtu. Přesto byste se od začátku měli ujistit, že máte silné heslo.

Soukromí

Sídlo společnosti pCloud je ve Švýcarsku, které má některé z nejlepších zákonů na ochranu soukromí na světě. pCloud uchovává vaše data na serverech v USA, ale musí splňovat švýcarské zákony, protože se jedná o švýcarskou společnost. V konkrétních případech, kdy uživatelé poruší své podmínky jednání, může společnost zapojit a spolupracovat s donucovacími orgány.

Vaše nejlepší sázka na ochranu vašeho soukromí je použít šifrování s nulovými znalostmi, které není s pCloud bezplatné. Nákup jeho doplňku Crypto za měsíc 3,99 $ je dobrou investicí, která zabrání vládním agenturám procházet vaše data. Obdrželi jsme také zprávy od čtenářů, že pCloud bude procházet vaše soubory, abychom se ujistili, že nic neporušuje jeho smluvní podmínky, pokud nepoužíváte šifrování.

pCloud je v souladu s obecným nařízením o ochraně údajů, ale vaše data by mohla podléhat americkým cloudovým zákonům a předpisům, pokud jsou v USA a nahradí ty podmínky v zásadách ochrany osobních údajů, které odpovídají GDPR.

Za těchto podmínek si musíte být vědomi toho, že vaše osobní informace a komunikace mohou být přenášeny a udržovány na serverech nebo databázích umístěných mimo váš stát, provincii nebo zemi..

Zákony v USA nebo EU nemusí chránit vaše soukromí jako zákony ve vašem místě. Používáte-li pCloud, souhlasíte s tím, že poskytnete službě osobní údaje a že se na zveřejnění budou vztahovat platné zákony v USA a EU.

Tyto osobní údaje zůstanou v pCloud po minimální dobu nezbytnou pro splnění zákonných nebo regulačních povinností a obchodních účelů. Osobní údaje mohou zůstat déle, než vyžaduje zákon, pokud mají legitimní obchodní zájmy a nejsou zákonem zakázány.

pCloud může zpracovávat vaše osobní údaje z různých důvodů, které jsou povoleny podle zákonů na ochranu údajů v Evropském hospodářském prostoru a ve Švýcarsku.

Pokud nesouhlasíte s tím, jak pCloud nakládá s vašimi informacemi, můžete svůj souhlas zrušit smazáním svého účtu pCloud. Vaše osobní údaje a soubory budou také smazány. To odpovídá „právu na výmaz“ z GDPR. Více informací o možnostech ochrany osobních údajů naleznete zde.

Pokud používáte pCloud, shromažďuje také informace o vás, které mohou zahrnovat vaši IP adresu, typ a verzi prohlížeče, operační systém, zdroj doporučení a informace o zařízení. Tyto informace o metadatech by však neměly stačit k vaší identifikaci.

pCloud používá služby sledování ke shromažďování informací o vás, jako je délka návštěvy, zobrazení stránek a navigační cesty, navštívené stránky a další. Podrobnosti najdete v jeho zásadách ochrany osobních údajů.

Kromě metadat a statistických informací pCloud shromažďuje, což je standardní praxe, dodržuje GDPR. To však neplatí pro uživatele, kteří ukládají svá data na americké servery. MEGA rozšiřuje GDPR na všechny své uživatele, nejen na uživatele z EU. Přečtěte si naši recenzi MEGA, abyste se o tom dozvěděli více, a podívejte se, jak se oba porovná v našem srovnání pCloud vs. MEGA.

Služby zákazníkům

pcloud-help-center

pCloud má sekci FAQ, která je rozdělena do kategorií. Všichni mají podrobné odpovědi na běžné otázky. Pokud zde nenajdete odpověď, můžete požádat o pomoc pCloud pomocí kontaktního formuláře.

Telefonní a chatová podpora není k dispozici, ale podpora e-mailem je. Odpoví do několika dnů, často během několika hodin. Odpověď jsme dostali zhruba za šest hodin na bezplatný účet. Pokud potřebujete okamžitou podporu, přečtěte si o tom, jak s nimi ostatní cloudové služby, jako je Dropbox, zacházejí v naší recenzi Dropboxu. Přečtěte si také naši část pCloud vs Dropbox.

Verdikt

pCloud je skvělá služba cloudového úložiště. Jeho multimediální funkce pomohly dosáhnout vrcholu našeho seznamu v našem nejlepším cloudovém úložišti pro hodnocení fotografií a videí. Navíc má pCloud Drive, který pomáhá šetřit místo na pevném disku a funkci, která umožňuje zálohovat vaše data z jiných služeb.

Aplikace pCloud se snadno používají a nedávají vám bolesti hlavy. Všechny tři můžete použít ke sdílení souborů a složek, které můžete chránit pomocí silných možností řízení obsahu služby. Synchronizace funguje také dobře. Nebudete mít problémy s dosahováním vysokých rychlostí, pokud váš poskytovatel internetových služeb nemá problém nebo nejste daleko od serveru.

Silné zabezpečení pomáhá udržovat data vašich virtuálních disků v bezpečí, ale pCloud ve výchozím nastavení nezahrnuje soukromé šifrování. Zásady ochrany osobních údajů respektují GDPR pro uživatele v EU, ale doporučujeme, aby uživatelé v USA kupovali doplněk Crypto za měsíc 3,99 $, pokud chtějí ukládat citlivé informace..

pCloud nestojí jmění. Tato cloudová služba úložiště má ve skutečnosti některé z nejlepších obchodů na trhu a její bezplatný plán je více než dostatečný k vyzkoušení služby..

Co si myslíte o pCloud? Vyhraje v mnoha kategoriích, ale stačí to, abyste vyprázdnili pevný disk nebo službu virtuální jednotky, kterou jste používali? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkujeme vám za přečtení této recenze pCloud.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me