HubiC Review – Tato služba je od května 2018 nefunkční

HubiC Review

HubiC, kdysi slibný poskytovatel cloudových úložišť, který nyní zavřel své digitální dveře, byl příkladem učebnice dobré mateřské společnosti, která špatně rozšiřovala své zdroje. Přečtěte si naši recenzi hubiC ohledně špinavých podrobností a odkaz na náš nejlepší článek o alternativách hubiC.


Francouzská společnost OVH je jedním z největších jmen v cloud computingu, provozuje 20 datových center a přes 260 000 serverů po celém světě. Síť společnosti ve skutečnosti hostí více než 18 milionů aplikací. Včetně vlastního rozbočovače OVH, služby cloudového úložiště se zálohovacími funkcemi, o nichž tvrdí, že má více než 900 000 uživatelů. hubiC existuje již od roku 2011.

Stejně jako mnoho společností, které se snaží lokalizovat konkurenci v cloudovém úložném prostoru, se hubiC rozhodl přilákat uživatele bezplatným úložištěm – 25 GB z toho. U HubiC se to zdá ještě lepší, díky pozoruhodně nízkým sazbám: něco přes 5 $ měsíčně za 10TB. To je desetkrát více cloudového úložiště pro zhruba polovinu nákladů, které vám přináší většina konkurence.

Například pomocí Dropboxu získáte 1 TB za 9,99 $. V tuto chvíli existuje velká šance, že někdo bude číst, má jednu ze dvou reakcí:

 • Rozhodli se zasáhnout jackpot a jsou připraveni se zaregistrovat pomocí hubiC
 • Rozhodli se, že něco voní podezřele, jako shnilá ryba smíchaná s ananasem.

Pokud spadáte do kategorie číslo dvě a stále jste s námi, gratuluji! Přestože ceny hubiC jsou skutečné, neexistující bezpečnostní standardy a podpora zákazníků jsou více než dost důvodem nedůvěřovat vašim souborům s touto službou. Ano, můžete synchronizovat soubory s cloudem, i když bez rychlosti přenosu souborů na úrovni bloku. hubiC dokonce funguje jako záložní služba, i když jí chybí některé důležité funkce (jako slušný plánovač).

Ale i když můžete tyto problémy přehlédnout, existuje každý důvod se domnívat, že lidé na hubiC jsou buď na pokraji zavírání věcí, nebo se už o své zákazníky nestarají. Pokud tam tedy ukládáte soubory, mohou brzy zmizet.

Litujeme, že jsme zklamáni. Dobrou zprávou však je, že existuje mnoho vynikajících cloudových služeb pro ukládání a zálohování, které stojí víc než za své náklady:

 • Nejlepší cloudové úložiště 2017
 • Nejlepší cloudové zálohování 2017

HubiC dokazuje, že věkové pořekadlo „neposuzujte knihu podle její obálky“ je pravda – ale ze všech špatných důvodů. Než se rozhodnete, zda si vaše podnikání zaslouží, či nikoli, přečtěte si úplnou recenzi této služby.

Návštěva 

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro hubiC

Ceny

Většina uživatelů hubiC na to pravděpodobně nikdy neutratí desetník.

25 GB volného místa bude pravděpodobně stačit k uložení dobrého kusu dokumentů a fotografií. Pokud však potřebujete více, tato služba nabízí několik osobních plánů: jeden pro 100 GB a druhý pro 10 TB. Skok ze 100 GB na 10 TB se pravděpodobně jeví jako zvláštní, pokud jste obeznámeni s dalšími službami cloudového úložiště pro zákazníky, které obvykle nabízejí plán 1 TB nebo 2 TB.. 

Vzhledem k nízkým nákladům spojeným s jedním z těchto plánů je však poměrně snadné přehlížet.

hubiC má také program doporučení, kde uživatelé mohou vydělat 5 GB dalšího úložného prostoru za doporučení (až 25 GB). Pokud jste se zaregistrovali do plánu 100 GB, získáte 10 GB na přítele (až 500 GB). Plán 10TB vám zajistí 500 GB na přítele (až 2,5 TB zdarma).

Funkce

Jedna věc, která odlišuje hubiC od mnoha služeb, je skutečnost, že se jedná o cloudovou službu zálohování a zálohování současně, což z ní dělá poměrně vzácný druh. Napsali jsme několik článků o rozdílu mezi cloudovým úložištěm a zálohováním, jako je tento zde. Mezi další služby, které využívají tento přístup dva v jednom, patří IDrive a SpiderOakONE.  

Tento aspekt hubiC bohužel nestačí k jeho uložení z jinak řídké sady funkcí.

Funkce: Popis:
Desktopové aplikaceWindows, Mac a Linux jsou podporovány
Mobilní aplikaceiOS, Android a Windows 8
SynchronizaceSynchronizujte soubory napříč zařízeními a cloudem
ZálohaOznačte složky pro automatické zálohování
Automatické zálohováníZálohy lze nastavit tak, aby se spouštěly každou hodinu, denně nebo týdně
Zabezpečení transportní vrstvy (TLS)Soubory jsou chráněny zabezpečenými tunely TLS
Verze souboruK dispozici pouze pro zálohy (nesynchronizuje se)

Ve výše uvedeném seznamu chybí:

 • Blokové přírůstkové převody
 • Šifrování v klidu
 • Zabezpečení nulových znalostí

Ačkoli hubiC provádí automatické zálohování, máte malou kontrolu nad tím, kdy k nim dojde. A jak uvidíte dále v sekci uživatelské zkušenosti, měli jsme potíže s fungováním aplikace Android pro hubiC.

Uživatelská zkušenost

Instalace hubiC na plochu vytvoří synchronizační složku hubiC. Tato synchronizační složka funguje na základě modelu popularizovaného Dropboxem, cokoli uvnitř je uloženo na pevném disku i v cloudu hubiC.

Kromě přesouvání souborů do synchronizované složky můžete také kliknout pravým tlačítkem myši na libovolnou složku (ale ne na soubory) a označit ji pro automatické zálohování.

Synchronizace propojí všechna zařízení připojená k hubiC pomocí systému obousměrného přenosu souborů a záloha je přísně jednosměrná záležitost: z počítače do cloudu hubiC.

Je navržen tak, aby chránil obsah pevného disku, než aby podporoval produktivitu práce. Jakmile se rozhodnete zálohovat složku, otevře se HubiC obrazovka nastavení. Odtud můžete nastavit, kolik verzí souborů hubiC udržuje a jak často se zálohování spustí.

Programování verzí uchovává minulé kopie souborů, takže se můžete kdykoli vrátit do předchozího stavu. To, že to dokážete, vás chrání před:

 • Chyba uživatele
 • Korupce
 • Ransomware

Pokud jde o plánování zálohování, hubiC nabízí možnost zálohování složek pouze jednou, jednou každou hodinu, jednou denně nebo jednou týdně. Přestože záloha hubiC funguje, nefunguje téměř stejně dobře jako služby jako:

 • Jezdím
 • CrashPlan
 • Backblaze

Nebo většina dalších položek v online záložním prostoru. U jiných služeb mohou uživatelé nastavit nepřetržitou záložní smyčku, aby byla data pevného disku chráněna v téměř reálném čase, nebo nastavit zálohování tak, aby běhalo mezi určitými hodinami v určitých dnech týdne.

Jiné nástroje pro zálohování cloudu umožňují kromě složek také označovat jednotlivé soubory pro zálohování a navíc mohou automaticky označovat určité složky pro zálohování, aby se ušetřil čas. Backblaze a Carbonite dokonce díky své neomezené podpoře zálohování automaticky zálohují všechny soubory určitého typu, které mohou dělat.

Pokud potřebujete spravovat některé aspekty hubiC, udělejte to kliknutím pravým tlačítkem myši na jeho ikonu na hlavním panelu. Můžete okamžitě zahájit synchronizaci, pozastavit ji, ovládat nastavení a zkontrolovat zálohy a spuštěné operace.

V nastavení existují užitečné možnosti, například vypnutí synchronizace pro určité složky a nastavení synchronizační mezery.

Na kartě Pokročilá nastavení můžete také omezit rychlost odesílání a stahování, pokud HubiC ovlivňuje zdroje vašeho systému.

Karta zálohy mezitím mění nastavení pro každou složku, kterou jste označili pro zálohování.

Prohlížeč zkušenosti

Prohlížeč hubiC má přístup k obsahu z jakéhokoli počítače. Pokud je váš osobní počítač z nějakého důvodu nedostupný, můžete přistupovat k datům u někoho jiného, ​​aniž byste museli instalovat stolní aplikaci..

Prohlížeč je docela jednoduchý. K synchronizovanému obsahu se dostanete z hlavní stránky kliknutím na složku, ve které je uložena. Můžete také stahovat a nahrávat soubory a existuje tlačítko sdílení, které generuje odkaz URL na libovolný soubor..  

hubiC může sdílet soubory prostřednictvím:

 • E-mailem
 • Facebook
 • Cvrlikání
 • Google Plus

Nebo můžete pouze vygenerovat odkaz a zkopírovat / vložit kamkoli budete chtít. Jednou z pěkných věcí o sdílení souborů s hubiC je to, že vám umožní nastavit datum vypršení platnosti odkazu. Mnoho služeb cloudového úložiště to nedělá, což je problém, protože je snadné zapomenout na to, co sdílíte.

Raději bychom však mohli nastavit libovolné datum vypršení platnosti odkazu. Neexistuje také způsob, jak sdílet odkazy na neurčito – dostanete limit 30 dnů. hubiC také nechrání odkazy chráněné heslem. Navíc neexistuje žádný způsob, jak rychle auditovat všechny odkazy, které jste vytvořili.

Kromě prohlížení synchronizovaného obsahu můžete přistupovat také ke složkám označeným pro zálohování kliknutím na ikonu nabídky v pravém horním rohu a výběrem „moje záloha“.

Ještě poslední poznámka, zejména pokud jste netrpěliví na technologii: zjistili jsme, že mnoho akcí, které jsme na webu provedli, probíhalo pomalu. Například vygenerování odkazů na sdílení trvalo téměř 30 sekund. U ostatních služeb je vytváření odkazů okamžitým procesem.

Mobilní zážitek

Normálně rádi mluvíme o mobilním zážitku, ale v případě hubiC jsme narazili na malou zádrhel. A zádrhelem máme na mysli, že aplikace nefunguje.

Aplikaci pro Android jsme stáhli bez problémů. Jakmile jsme ji však otevřeli, nebyly k dispozici žádné soubory, které jsme synchronizovali na naší ploše. Dali jsme mu den a mnohokrát jsme ho osvěžili, ale nic se neobjevilo.

Kromě přístupu k synchronizační složce vám aplikace hubiC Android umožňuje zálohovat data telefonu, například:

 • Fotky
 • Videa
 • Hudba
 • Kontakty
 • Kalendáře

Na tuto funkci jsme byli velmi nadšení, protože mnoho cloudových zálohovacích služeb provádí pouze zálohu na ploše, nikoli na smartphonu. Kdykoli jsme se však pokusili otestovat možnosti zálohování systému Android pro hubiC, setkali jsme se s chybovou zprávou:

Soudě podle komentářů uživatelů v obchodě Google Play jsme v těchto potížích nebyli sami. Někteří uživatelé neměli přístup k jejich datům vůbec, zatímco jiní měli přístup pouze k některým jejich datům.

Problém může pramenit ze skutečnosti, že hubiC neaktualizoval svoji aplikaci od srpna 2014. Téměř tři roky bez aktualizace obvykle nevedou ke stabilitě aplikace. Spíše to důrazně doporučuje vydavateli, aby se o to již nestaral.


 

Rychlost

Efektivní architektura přenosu souborů je rozhodující pro proces ukládání do cloudu. Znamená to rychlejší synchronizaci mezi zařízeními, méně času na zálohování a menší dopad na systémové prostředky. Abychom zjistili, zda hubiC dokáže udržet krok, připravili jsme komprimovanou složku o velikosti 256 MB obsahující různé typy souborů a provedli několik uploadů a stahování, aby se zvýšila jejich rychlost.

Tyto testy byly provedeny přes Wi-Fi síť s rychlostí stahování a odesílání 32Mbps a 12Mbps, podle speedtest.net.

Zde jsou naše výsledky:

Čas nahrání:4:45
Čas stahování:2:30

Tato počáteční rychlost nahrávání není špatná a je srovnatelná s jinými službami. Doba stahování je však o něco pomalejší. Obvykle s tímto testem jsme schopni stáhnout naše soubory za méně než minutu, obvykle za méně než 30 sekund. U hubiC to však trvalo dvě minuty a 30 sekund.

Větším problémem je, že služba nepodporuje tzv. Přenos souborů na úrovni bloků. Mnoho cloudových služeb používá tento typ architektury, která synchronizuje nebo zálohuje pouze části souboru, které se změnily, namísto překódování celého souboru. Pokud tak učiníte, dojde k dramatickému rozdílu v rychlosti a umožní vám bezproblémové přeskakování z jednoho zařízení na druhé.

Bezpečnostní

hubiC zajišťuje soubory přenášené pomocí SSL, aby se zabránilo odposloucháváním vašeho obsahu. Pokud jde o bezpečnost, je to skoro veškerá služba, kterou může nabídnout. Na rozdíl od většiny cloudových úložišť a zálohovacích služeb nejsou všechny soubory uložené s centrem hubiC šifrovány. To znamená, že každý zaměstnanec hubiC nebo kdokoli, kdo poruší hubiC server, bude mít možnost vidět, co jste tam uložili.

Nejprve můžete provést krok šifrování souborů, ale to vyžaduje čas. Pokud byste raději nechtěli projít problémem, zvažte službu s nulovými znalostmi, jako například:

 • Sync.com
 • pCloud
 • SpiderOak

Uživatelská podpora

Podpora hubiC je spuštěna na webu centra nápovědy, kde jsou nejčastější dotazy seřazeny podle témat. Většina nejčastějších dotazů je zodpovězena v řádcích nebo dvou a na webu nejsou žádné podrobné články ani návody. Nedostatek výuky pravděpodobně nebude pro většinu uživatelů velkým problémem, protože nástroje hubiC jsou stejně jednoduché.

Existuje však uživatelské fórum, kde můžete údajně klást otázky. Na fóru však nemůžeme najít způsob, jak zveřejnit příspěvky. A je zde zpráva, která zní:

„Právě probíhá migrace tohoto fóra. Brzy bude k dispozici nový prostor. Omlouváme se za způsobené nepříjemnosti.”

To by mohl být důvod, proč. Při procházení fóra jsme však zjistili, že od začátku února nebyly žádné příspěvky od uživatelů. Také mnoho z posledních příspěvků se ptalo, proč hubiC přestal odpovídat na otázky.

Například:

Kromě fóra se zdá, že hubiC nemá prostředky pro přímý kontakt. Není k dispozici žádné telefonní číslo, žádný živý chat ani e-mailová adresa.

Závěrečné myšlenky

Velkorysé plány bezplatného úložiště HubiC, mimořádně nízké náklady a skutečnost, že je použitelný jako služba cloudového úložiště a služba cloudového zálohování, jsou velmi fascinujícími funkcemi, ale pouze na papíře. Nedostatek blokových přenosů souborů znamená, že nebudete mít stejnou rychlost synchronizace a zálohování jako s konkurenty. Horší je, že bez šifrování na straně serveru mohou k vašemu obsahu přistupovat a číst ostatní.

Největším problémem je, že se zdá, že se hubiC skrýval.

Mobilní aplikace nebyla navždy aktualizována (tři roky) a nefunguje, hubiC také neodpovídá na odpovědi uživatelů na fóru podpory a neexistuje způsob, jak přímo kontaktovat společnost. Všechny tyto červené vlajky nám říkají, že firma může být na pokraji zmizení. Buď to, nebo služba, je jen lesklá past, jak vydělat peníze, s tím, že se na ni nikdo nebude obtěžovat.

V žádném případě však nemůžeme doporučit ukládání souborů pomocí hubiC, vzhledem k tomu, že existuje docela dobrá šance, že by společnost zítra mohla zmizet – a vaše data spolu s tím. Nebylo by to poprvé, kdy služba cloudového úložiště s obsahem svých uživatelů zmizela. Už jste zažili hubiC? Pokud máte chvilku, rádi bychom o ní slyšeli v komentářích níže. Děkuji za přečtení!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me