ADrive Review – Aktualizováno 2020

ADrive Review

Levný a všestranný poskytovatel cloudového úložiště, ADrive má příliš mnoho problémů, než abychom ho mohli doporučit každému.


Recenze cloudového úložiště

ADRive přes sliby a pod doručování.

Existuje řada cenných funkcí, které tvrdí, že poskytuje, ale jejich implementace je právě přerušena. Co je funkční, ukazuje potenciál, ale službu snižují problémy se zabezpečením a ochranou soukromí, hrozný uživatelský zážitek a neposkytování některých základních funkcí, jako je automatická synchronizace.

ADrive má podporu SCP, SFTP, Rsync a WebDAV, solidní rychlosti a funguje jako záložní i cloudové úložiště, takže pokud se jedná o funkce, které musíte mít, může se vyplatit vyzkoušet. ADrive nabízí 60denní bezplatnou zkušební verzi, není nutná žádná kreditní karta, takže se můžete sami rozhodnout pro ADrive.

Pokračujte ve čtení, abyste viděli, kde ADrive plní své sliby a kde padá. Pro další řešení úložiště, které podporuje SFTP a WebDAV, podívejte se na naši recenzi Livedrive. Pokud jde o jakoukoli jinou službu, podívejte se na náš článek o nejlepších službách cloudového úložiště.

Silné stránky & Slabé stránky

Přestože má ADrive několik praktických funkcí, má tolik problémů, že je těžké doporučit. Hodně z toho, co ADrive slibuje, prostě nefunguje.

Alternativy pro ADrive

Funkce

Pokud navštívíte ADrive, najdete dlouhý seznam velmi slibných funkcí. Schopnost bezproblémové spolupráce na souborech, schopnost pracovat na dokumentech Microsoft Office v prohlížeči s Zoho a podpora všech hlavních operačních systémů zní skvěle, ale ADrive nesleduje.

Spolupráce je přerušena. Při pokusu o použití sdílené složky jednoduše vrátí chybu „adresář neexistuje“. Úpravy v prohlížeči jsou také přerušeny: kliknutí na „Upravit pomocí Zoho“ nedělá nic. Pokud chcete tyto funkce, musíte hledat něco jako Google Drive (viz naše recenze na Disku Google), která má silnou podporu spolupráce a kancelářskou sadu, nebo Microsoft OneDrive (viz naše recenze OneDrive), pokud je Office Online nezbytností -mít.

Zatímco ADrive funguje ve Windows a Androidu, aplikace pro iOS byla z obchodu s aplikacemi odstraněna. ADrive tvrdí, že „pracuje na tom, aby se aplikace Adrive vrátila zpět do obchodu Apple App Store“, ale není možné vědět, jak dlouho to bude trvat.

Byly také problémy s aplikací macOS. Balíček je k dispozici ke stažení na webových stránkách ADrive, ale nenainstaluje se čistě. Zaprvé, společnost ADrive není identifikovaným vývojářem, což znamená, že se společnost nezabývala časem na registraci u společnosti Apple, aby se ujistila, že její software funguje správně v systému MacOS..

Za druhé, když jsem se pokusil nainstalovat aplikaci na MacOS, došlo k chybě. Testoval jsem s High Sierra beta i OS X El Capitan na stejný výsledek.

ADrive však splňuje svůj slib kompatibility se systémem Windows. Instalace pro Windows 10 probíhá obvyklým postupem klepnutím na tlačítko „pokračovat“, dokud není dokončena.

Kromě hory neúspěšných příslibů ADrive existují některé funkce, které skutečně fungují. Například sdílení odkazů má všechny funkce, které zde hledáme na webu Cloudwards.net. Můžete si vybrat limit stahování, datum vypršení platnosti a heslo pro libovolný soubor, který chcete sdílet.

Klient systému Windows společnosti ADrive také obsahuje některé nástroje, které jsou užitečné i přes jejich nedostatečnou propagaci na webu společnosti ADrive. Můžete nastavit, aby ADrive synchronizoval nebo zálohoval libovolnou složku v počítači, a to pomocí přizpůsobitelných nastavení. Pokročilí uživatelé mohou považovat podporu pro SCP, FTP, SFTP, Rsync a WebDAV za užitečné.

Ceny

ADrive na svých webových stránkách tvrdí, že má „nejlevnější ceny v oboru“. I když to neplatí pro žádné, ale nejdelší závazky, je stanovení ceny přiměřené. Je to stále dražší než mnoho našich nejlepších poskytovatelů cloudových úložišť.

Plán zdarma by bylo hezké vidět, ale ADrive uzavřel předchozí plán 50 GB. K dispozici je však bezplatná 60denní zkušební verze, takže nemusíte své peníze svěřit, než je použijete.

Podrobnosti o cenách pro firmy najdete zde.

Všestrannost ADrive je také pěkná. Úložný balíček můžete přizpůsobit vašim potřebám a předplatit si platby každý měsíc, rok, dva roky nebo tři roky. Protože se plány ADrive v minulosti změnily, měli byste být opatrní přihlašovat se na něco tak dlouho, jak tři roky.

Snadnost použití

ADrive je noční můra k použití. Polovina funkcí, které jsou inzerovány, jednoduše nefunguje. Některé možnosti chybí. Ostatní se prostě nechovají správně.

Například verzování je nepoužitelné. Pokud kliknete na „obnovení souboru“, dostanete se do nabídky, kde si můžete vybrat datum, ke kterému se chcete vrátit. Tato nabídka však nemá na výběr žádná data.

Budete mít také možnost „zobrazit náhled na nové kartě“ pro vybrané soubory, ale pouze stáhnete soubor. To, co dělá práci, je často obtížné.

Uživatelské rozhraní vypadá velmi datově, zejména v prohlížeči. ADrive má dva uploadery prohlížeče: jeden nepodporuje složky, zatímco druhý vyžaduje, abyste povolili applety a spustili Javu, zastaralý přístup, kterému se soutěž vyhýbá.

Sdílení souborů & Synchronizace

Synchronizace ADrive je technicky funkční a schopnost synchronizovat jiné složky než existující složku „ADriveSync“ je praktická pro práci se stávajícími strukturami souborů. Ve srovnání s jinými službami to však zásadně selže, jak si můžete přečíst v naší recenzi Sync.com nebo pCloud..

ADrive synchronizuje při maximální frekvenci každých 15 minut. Jednou z hlavních výhod většiny řešení cloudového úložiště je to, že i když se váš počítač zlomí, když jste uprostřed úkolu, vaše poslední uložení nebude ztraceno. Do souboru můžete provést cenné změny za 15 minut. Ztráta, protože ADrive nemá automatickou synchronizaci, jako většina služeb, by byla velkou frustrací.

Když zohledníte úplně zlomenou funkci spolupráce, stane se ADrive obtížným prodejem. Pokud můžete tyto problémy přehlédnout, ADrive má přizpůsobitelné sdílení odkazů, které vám umožní udržovat vaše odkazy v bezpečí pomocí hesla, data vypršení platnosti a limitu stahování.

Rychlost

Rychlosti ADrive jsou působivé. Pro testování jsem použil standardní testovací složku Cloudwards asi 1 GB s připojením 92,86 MB / s dolů a 11,90 MB / s nahoru. Zde jsou výsledky:

1031 MB zkušebního souboru:
Čas nahrávání: Rychlost nahrávání: Čas stahování:
Rychlost stahování:
Test 1:745s11,1 Mb / s397s20,8 Mb / s
Test 2:775s10,6 MB / s423s19,5 Mb / s
Průměrný:760s10,9 Mb / s410s20,2 Mb / s

Během nahrávání, ADrive téměř saturoval moji síť. Stahování bylo o něco méně působivé, i když zásahy do sedmi minut ukazují, že rychlosti ADrive jsou stále velmi použitelné.

Bezpečnostní & Soukromí

ADrive je v podstatě hromada červených vlajek, pokud jde o bezpečnost a soukromí. Ihned po registraci bylo zřejmé, že zabezpečení není na prvním místě. Přihlašovací stránka nebyla šifrována. Pro službu by bylo standardem mít přihlašovací stránku HTTPS, ale ADrive zvolil HTTP. To znamená, že vaše přihlašovací údaje mohou být zranitelné.

Při používání sítě VPN vás v takových případech můžete mít v bezpečí, nejedná se o problém, který byste měli mít při používání cloudové služby. Týkalo se to také toho, že se ADrive rozhodl pro bezpečnostní otázky pro obnovení hesla. Bezpečnostní otázky jsou zastaralé a nejisté.

ADrive také nemá zmínku o šifrování vašich dat v klidu. Rozsah zabezpečení společnosti ADrive šifruje vaše soubory v tranzitu pomocí protokolu TLS. Obavy se zde nekončí.

My na Cloudwards.net doporučujeme opatrnost, pokud používáte poskytovatele, který nemá nulové znalosti, protože i dobré úmysly mohou vést k narušení bezpečnosti, pokud je poskytovatel napaden nebo nucen soudem. Zdá se však, že ADrive nechce dávat pozor na vaše soukromí.

Společnost ADrive si vyhrazuje právo nahlédnout do svých souborů, pokud má podezření na zneužití z jakéhokoli důvodu. Společnost ADrive ve svých podmínkách služby uvádí, že má výhradní právo rozhodovat o tom, jak se vaše data přesouvají a používají, a dává této službě velkou moc nad vašimi soubory..

Zabezpečení pomocí ADrive je podřízené a soukromí se velmi týká. Skoro jediná věc, kterou ADrive dostal přímo v tomto oddělení, není prodej vašich osobních údajů inzerentům. Je to malá útěcha se službou, kterou by jinak měli používat pouze ti, kteří nemají obavy o bezpečnost a soukromí.

Služby zákazníkům

ADrive má rychlou zákaznickou podporu. Všechny mé žádosti byly zodpovězeny ve stejný den. U některých služeb, které mají čekací dobu tři dny nebo déle, je to příjemné. Odpovědi jsou užitečné, ne-li příliš rozsáhlé. Pokud se ptáte, dostanete odpovědi. Pokud si nejste jisti, co se zeptat, může to trvat déle.

ADrive také nabízí telefonickou podporu a uživatelské fórum. Uživatelské fórum potřebuje zlepšení. Stejně jako většina webových stránek ADrive to vypadá strašně zastaralé. Vyžaduje také, abyste měli účet nejen pro zveřejňování příspěvků, ale také pro prohlížení příspěvků ostatních. Tato zeď může mít něco společného s nedostatečnou aktivitou komunity.

Společnost ADrive však členy týmu aktivně sleduje fóra a reaguje na příspěvky. Zveřejňování příspěvků na fórech některých poskytovatelů může vypadat jako křik do prázdnoty, ale u ADrive budete alespoň uslyšeni, i když není dost členů komunity, kteří by mohli zahájit skutečnou diskusi.

Verdikt

ADrive nevyniká v žádné oblasti. Jeho podpora je slušná. Jeho rychlosti jsou v pořádku. Také to není strašně drahé. Existují však i další poskytovatelé s lepší podporou. Existují další poskytovatelé, kteří odpovídají a překonávají rychlost ADrive. I přes dostupné ceny stále ve většině případů stále nejlevnější řešení.

Díky dlouhému seznamu nefunkčních funkcí je ADrive těžký výprodej. Jeho podpora SFTP a WebDAV je pro některé pokročilé uživatele rozhodně důležitá, ale také není jedinečná. Livedrive má také tyto profesionální funkce, i když bez malých úložných možností.

Kromě toho by pro většinu uživatelů mělo být hlavním problémem společnosti ADrive nedostatek soukromí a bezpečnosti. Pokud vaše data nejsou nijak citlivá, ADrive je prostě neřeže.

Mohou existovat některé případy, které ADrive splňuje, ale pro většinu uživatelů jsou lepší nabídky jinde. Odpovídá ADrive vašim specifickým potřebám nebo se budete dívat jinde? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map