4Sync Review – Aktualizováno 2020

4Sync Review

4Synch je docela zajímavá služba cloudového úložiště, která se zdá hlavně zaměřena na ukládání a sdílení mediálních souborů. Dělá to dobrou práci, jak to popisujeme v tomto přezkumu 4Sync, ale jeho nedostatek flexibility způsobuje, že je pro mnoho uživatelů neatraktivní..

Recenze cloudového úložiště

4Sync není služba cloudového úložiště typu run-of-the-mill. Je to jednodušší než většina a zaměřuje se na ukládání mediálních souborů. To neznamená, že nemůžete ukládat jiné typy, ale služba nemá aplikace, které s nimi pracují. V této recenzi 4Sync vám podrobně prozkoumáme její funkce a řekneme vám, co chybí.

I když to není jedna z našich nejlepších služeb cloudového úložiště, může to být uchazeč o nejlepší cloudové úložiště pro fotografie a videa. 4Sync se však nemusí shodovat s hodnotou pCloud, která se na tomto seznamu nachází na prvním místě, proto si přečtěte naši recenzi pCloud, pokud chcete své fotky a videa uložit za výhodnou cenu.

4Sync má rychlé synchronizační rychlosti a dobré možnosti synchronizace a sdílení, ale vyžaduje zlepšení v jiných kategoriích. Ve zbývající části tohoto článku probereme funkce podrobně a řekneme vám, jak fungují.

Alternativy pro 4Sync

Silné stránky & Slabé stránky

Funkce

4Sync je navržen tak, aby vám pomohl ukládat vaše důležité soubory v cloudu a přistupovat k nim kdekoli, doma nebo na cestách. Můžete synchronizovat webová, stolní, mobilní a tabletová zařízení.

Počítač můžete do určité míry zálohovat, ale měli byste k tomu použít cloudovou záložní službu. Pokud se chcete o rozdílu dozvědět více, přečtěte si naše vysvětlení. Potřebujete-li zálohovat počítač, podívejte se do našeho nejlepšího online seznamu záloh.

4sync-web-image-preview

4Sync se zaměřuje na přehrávání médií a umožňuje prohlížení fotografií v náhledu, takže můžete rychle najít, co potřebujete. Jednotlivé fotografie můžete otáčet nebo je zobrazit všechny v prezentaci. Ostatní mohou přidávat komentáře k vašim sdíleným fotografiím a dávat své myšlenky na konkrétní oblasti obrázku, což je skvělé pro získání zpětné vazby.

Službu můžete také nastavit tak, aby zpracovávala snímky obrazovky, díky čemuž je automaticky nahrává z počítače.

4sync-web-hudební přehrávač

Když narazí na zvukové soubory v cloudu, objeví se úhledný hudební přehrávač. Má standardní funkce, které byste očekávali od hudebního přehrávače, včetně vytváření seznamů skladeb, přidávání skladeb do fronty a zamíchání. Můžete také sdílet svůj seznam skladeb. Když toto okno sbalíte, zůstane menší nad vaší pracovní oblastí a zobrazí aktuální píseň.

Pokud chcete vědět, kolik místa a provozu jste využili, můžete se podívat na stránku statistik ve svém účtu. Může zobrazit vaši spotřebu provozu za aktuální nebo předchozí měsíc. Můžete také vidět své nejoblíbenější soubory podle počtu stažení od posledního dne do předchozích 14 dnů.

4Sync Přehled funkcí

Logo 4Syncen.4sync.com

Počínaje měsícem 825 $ za 10000 GBVšechny plány

Sync

Synchronizační složka

Synchronizace na úrovni bloku

Selektivní synchronizace

Správa šířky pásma

Synchronizovat libovolnou složku

Sdílení souborů

Sdílení souborů

Propojte hesla

Data vypršení platnosti odkazu

Sdílení složek

Složka oprávnění

Limity stahování odkazů

Nahrát odkazy

Produktivita

Náhledy souborů

Upravit soubory

Spolupráce v aplikaci

Office online

Google dokumenty

Poznámky Aplikace

Přehrávání médií

Mobilní aplikace

Zachování odstraněného souboru

Verze

WebDAV

Bezpečnostní

Šifrování v klidu

In-Transit Encryption

Šifrovací protokol

Nulové znalosti

Dvoufaktorové ověření

Umístění serveru
Kanada

Podpěra, podpora

Podpora 24/7

Podpora živého chatu

Telefonická podpora

E-mailová podpora

Uživatelské fórum

Znalostní základna

Různé

Zdarma plán

Ceny

Mnoho služeb nabízí několik plánů, ze kterých si můžete vybrat, což zvyšuje flexibilitu a umožňuje získat ten, který nejlépe odpovídá vašim potřebám. To však neplatí pro 4Sync. Má pouze jeden plán: Premium.

Poskytuje 1 TB úložiště a 10 TB šířky pásma za měsíc, kterou můžete v případě potřeby přidat. Pokud se rozhodnete platit měsíčně, budete muset pokrýt 16,99 $. To je 203,88 $ ročně. Získáte 50% slevu, pokud platíte rok předem, což je 99 $, což odpovídá 8,25 $ měsíčně.

Můžete zaplatit jen 8 $ měsíčně, abyste získali 2TB na Sync.com. pCloud je blízko 2TB za 9,99 $ měsíčně nebo 96 USD ročně a Amazon Drive účtuje 60 USD ročně za 1 TB. Pokud projeví váš zájem, přečtěte si naši recenzi Sync.com a Amazon Drive, nebo si přečtěte o všech našich nejlepších hodnotách v našem seznamu nejlepších nabídek v cloudových službách úložiště.

4Sync nenabízí bezplatný plán, ale je k dispozici bezplatné 60denní zkušební období, které je výrazně delší než nabídka jiných služeb. Můžete prodloužit zkušební období o jeden měsíc pro každého přítele, kterého doporučíte, a oni zase dostanou další měsíc. Pokud se přihlásí k odběru Premium, získáte další dva měsíce.

Po skončení zkušební doby máte 30 dní na upgrade na Premium nebo váš účet bude deaktivován.

Uživatelská zkušenost

Existuje mnoho způsobů, jak získat přístup k souborům uloženým v cloudu 4Sync. Můžete použít stolního klienta, webovou aplikaci nebo aplikaci pro chytré telefony.

4sync-desktop-settings

Desktopová aplikace se skládá ze synchronizační složky a ikony na hlavním panelu. Rádi bychom však viděli ikony u souborů ve složce synchronizace, které ukazují jejich stav, ale ty se zobrazí pouze v případě, že ze synchronizace odeberete složku nebo soubor. Rozhraní na ploše se cítí datované, ale je jasné a snadné se v něm pohybovat.

Ve výchozím prohlížeči je webová aplikace otevřena také ikona.

Je k dispozici pro Windows a MacOS, ale ne pro Linux. Pokud potřebujete pracovat na Linuxu, přečtěte si naše nejlepší cloudové úložiště pro kus Linuxu.

4sync-web-ui

Webová aplikace zobrazuje vaše soubory v zobrazení miniatur nebo seznamu. Cítí se také ze dne, ale je příjemné a snadno použitelné. Tlačítka v horní části umožňují rychlé provádění běžných akcí a navigace vlevo sleduje společnou stromovou strukturu, abyste se nemuseli zmást. Můžete přepnout do jednoduchého zobrazení, které skryje všechny základní funkce, které vám pomohou také zaostřit.

4sync-mobile-ui

V mobilní aplikaci můžete používat většinu stejných funkcí. Nahoře je vyhledávací lišta, která umožňuje filtrovat soubory a sadu ikon pro navigaci. Umožňují přístup k vašim souborům, nahrávání z fotoaparátu, prohlížení toho, co je s vámi sdíleno, ukládání souborů pro práci offline a kontrolu nastavení zdroje a účtu. V nastavení můžete povolit automatické nahrávání vašich fotek.

Mobilní aplikace je k dispozici pro Android nebo iOS.

Synchronizace souborů & Sdílení

Synchronizace a sdílení jsou důležité pro cloudové úložiště, protože jsou primárními mechanismy, které vám umožňují přesunout úložiště do cloudu, přistupovat k němu z různých zařízení a sdílet je.

4sync-sync-folder

Klient pro stolní počítače sleduje běžný model synchronizace s ikonou složky synchronizace a systémové liště. Ikona umožňuje přístup k předvolbám a otevření složky synchronizace, aniž byste museli procházet aplikací správce souborů.

Vše, co vložíte do synchronizační složky, se synchronizuje s cloudem a vše, co vložíte do cloudu, se stáhne do synchronizační složky.

Nemusíte však používat synchronizační složku, protože 4Sync umožňuje synchronizovat libovolnou složku. Pokud to nechcete, můžete klepnout pravým tlačítkem myši na libovolnou složku nebo soubor a zvolit, zda se má zkopírovat do synchronizované složky. Můžete synchronizovat pouze vybrané složky, ale jejich odpojení neodstraní. Jen to oddělí spojení vpřed. Chcete-li vyloučit jednotlivé soubory, můžete je přidat do seznamu ignorovaných.

Synchronizaci můžete doladit i při mazání souborů. Když je soubor odstraněn na webu, můžete jej automaticky smazat na ploše, nastavit, aby se zeptal, zda by to měl udělat, nebo obnovit soubor na serveru z lokálního počítače.

Kromě synchronizace vám stolní aplikace umožňuje sdílet vaše soubory na Facebooku nebo Twitteru nebo generovat odkaz, který můžete kopírovat a vložit. Ve webovém rozhraní 4Sync můžete sdílet odkaz, který stáhne soubor, nebo odkaz, který vaši sdílenou složku otevře. Navíc můžete získat kód HTML nebo fórum, pokud chcete sdílenou složku vložit. Není však možné nastavit heslo odkazu nebo datum vypršení platnosti.

Složku můžete nastavit jako soukromou, pokud ji nechcete sdílet nebo ji zveřejnit, aby k ní měl přístup každý, kdo je pozván. Kromě toho můžete nastavit oprávnění pro lidi, které zvete, „pouze zobrazit“ nebo „nahrát a upravit“. Sdílenou složku můžete chránit nastavením hesla a učinit z něj část subdomény. HTML tag iframe je k dispozici také pro vložení jako widgetu.

4sync-web-share

Webová aplikace vám umožní to samé, ale dává vám možnost zkrátit odkaz na sdílení a odeslat jej také e-mailem. Složky můžete sdílet na Facebooku, ale budete se muset připojit k Twitteru z nabídky nastavení, abyste je mohli sdílet.

Mobilní aplikaci můžete použít ke sdílení souborů a složek s nainstalovanými aplikacemi, jako jsou WhatsApp, Slack a Skype. Alternativně můžete odeslat odkaz.

Přestože má 4Sync dobré funkce sdílení, nepřibližuje se poskytovatelům našich nejlepších služeb cloudového úložiště pro seznam sdílení.

Rychlost

Nahrání testovací složky se zipem v průměru trvalo přibližně 23 minut. Naše připojení bylo provedeno přes WiFi z Bělehradu v Srbsku rychlostí uploadu 6 megabitů za sekundu a rychlostí stahování 102 Mbps.

Čas nahrávání se rovná teoretickému času potřebnému k přenosu složky o kapacitě 1 GB, takže můžeme dojít k závěru, že rychleji budete rychleji přiblížit servery 4Sync. Předpokládáme, že jsou v USA, protože společnost má sídlo v Kalifornii, ale jedna z jejích zásad zabránila týmu podpory v poskytování těchto informací..

Rychlost je větší faktor při spolupráci na souborech, které již byly nahrány. Namísto nahrání celého souboru po jeho úpravě může synchronizační algoritmus na úrovni bloku přenést pouze část, která se změnila, což výrazně zkracuje dobu nahrávání. Bohužel jsme zjistili, že 4Sync ji nepoužívá, protože naše testovací soubory se po jejich úpravě neodesílaly rychleji.

Bezpečnostní & Soukromí

Pokud ukládáte soubory online, aniž byste měli dostatečné zabezpečení, přinášejí hazard, přinejmenším. Hackeři by vás mohli zasáhnout ransomwarem, zachytit vaše soubory během přenosu útoky typu man-in-the-middle nebo ukrást vaše heslo.

Aby se zabránilo tomu, že služby cloudového úložiště by měly používat šifrování v klidu a během přenosu, musí protokol TLS chránit vaše přenosy dat a dvoufaktorové ověření, aby se zabránilo neoprávněnému přístupu k vašemu účtu. Nejlepší ochranou vašeho soukromí je soukromé šifrování typu end-to-end, které zabraňuje číst vaše soubory komukoli kromě vás.

4Sync bohužel nepřichází o své bezpečnosti. Víme, že pomocí SSL můžete chránit soubory během přenosu z počítače na server a povolit HTTPS, aby zabezpečil vaše připojení tam, kde je to možné.

Služba nepoužívá dvoufázové ověření, proto si vytvořte silné heslo.

Ve své politice ochrany osobních údajů společnost 4Sync uvádí, že shromažďuje pouze metadata a další informace týkající se statistik, ledaže se zaregistrujete prostřednictvím služeb Google, Facebook nebo Twitter. V takovém případě shromažďuje vaše osobní údaje. Stále však není zaručeno soukromí vašich souborů, jako je tomu u Tresoritu, jedné z nejlepších služeb s nulovými znalostmi.

Podpěra, podpora

Podpora 4Sync sestává z FAQ a formuláře, který vám umožní poslat zprávu týmu technické podpory. Neexistuje podpora telefonu ani chatu. Často kladené dotazy se snadno používají, protože jsou rozděleny do sekcí: „obecně“, „Windows“, „Mac“, „Android“ a „iPhone“.

Poslali jsme zprávu s několika otázkami týmu podpory a o pár dní později odpověděli. Neobdrželi jsme potvrzovací e-mail s oznámením, že obdrželi naši zprávu, která by usnadnila čekání.

Verdikt

4Sync je slušná služba, která poskytuje snadný způsob ukládání a náhledu vašich hudebních, video a obrazových souborů. Můžete získat zpětnou vazbu od ostatních na vaše obrázky s komentáři. Přehrávač videa bude přehrávat vaše filmy bez problémů, zatímco hudební přehrávač vám umožní vychutnat si hudební sbírku z cloudu.

Uživatelská zkušenost je slušná, ale ve srovnání s Dropboxem je stará. Sdílení je možné, ale postrádá možnosti řízení obsahu. Rychlosti synchronizace jsou srovnatelné s některými z rychlejších služeb tam, ale totéž nelze říci o bezpečnosti, protože 4Sync postrádá mnoho možností od jiných poskytovatelů, které považujeme za samozřejmost.

Služba také potřebuje zlepšit její hodnotu, a to buď snížením ceny, nebo zvětšením úložného prostoru. Pokud vám však nebude platit rok, je dobré ukládat vaše mediální soubory. Jinak se podívejte na naše recenze cloudového úložiště pro další služby.

Co si myslíte o 4Sync? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me