Nejlepší software pro řízení projektů pro malé firmy v roce 2020

Nejlepší software pro řízení projektů pro malé firmy vám pomůže efektivněji naplánovat vaše projekty a zlepšit komunikaci v celé organizaci. Při správném použití by to mohlo také zvýšit vaše zisky.


Kromě toho, že vám pomůžete rozvrhnout úkoly a stanovit termíny, vám nástroje mohou pomoci s měřením času, odhadem nákladů a analýzou, kdy vaše projekty fungují dobře. Mohou také pomoci upozornit vás, když je třeba věci vylepšit.

Existuje mnoho možností, takže by vás mohlo zajímat, kde začít. Podívejme se, co je tam venku, a zhodnoťte, co mohou nástroje pro vás a váš tým udělat.

Nejlepší software pro řízení projektů pro Small Business 2020

Co dělá nástroj pro správu projektů vhodný pro malé firmy?

Při výběru vhodné platformy je třeba myslet na několik věcí. Pojďme některé z nich projít. Zaměřujeme se na firmy s přibližně 10 až 50 zaměstnanci, takže platformy, které nabízejí dobrou hodnotu pro mnoho uživatelů, budou vysoce hodnotit. Předpokládáme, že firmy mají peníze na útratu, takže na dražších platformách nebudeme příliš tvrdí, pokud nabízejí hodnotu.

Jak roste podnikání, stává se komunikace důležitější. Mnoho nástrojů pro správu projektů funguje skvěle s manažerem, který se stará o tým, ale jakmile se přestanete pohybovat za malým týmem, je důležité, aby komunikační systémy a systémy přiřazování úkolů na platformě dokázaly sledovat, jak mnoho lidí dělá různé věci..

Užitečné budou také nástroje, které vám umožní vytvořit více projektů a vytvořit mezi nimi propojení. Jak projektové týmy získávají větší informace, neprotékají tak snadno. Správný software s tím může pomoci.

Chceme také zajistit, aby lidé viděli jen to, co potřebují. Nemusíte například nutně sdílet marketingové plány se svými vývojáři. Užitečná bude schopnost rozdělit a kontrolovat, co jednotlivci a skupiny mohou vidět a dělat.

Naštěstí složitost je tím, v čem je software dobrý, takže uvedení harmonie do chaosu není ani zdaleka nemožné.

Mnoho platforem má funkce, které vám pomohou sledovat čas a spravovat náklady. Firmy, které investují čas a peníze do softwaru pro správu projektů, budou chtít vědět, že získávají hodnotu. Kalkulačky návratnosti investic a nástroje pro odhad vám mohou pomoci kvantifikovat náklady a vylepšit váš přístup.

Bezpečnost je také důležitým faktorem pro podniky. Kromě toho, že vaše data zůstanou důvěrná, možná budete muset použít software, který je v souladu s konkrétní legislativou, zejména pokud zpracováváte zákaznická data.

Servis a podpora jsou také užitečné, pokud máte velký tým lidí, kteří nemusí být technicky zdatní. Výhodou je schopnost rychle získat pomoc. Začít s novým nástrojem může být nákladné, zejména pokud je do něj zapojeno mnoho lidí, takže nástroje, které vám s tím pomohou, jsou vítány.

Naše oblíbená platforma v této kategorii je Wrike, která přináší ve všech ohledech, takže se na to nejprve podívejme.

Wrike

Wrike je jedna z nejlepších platforem tam a má profesionálnější atmosféru než někteří její konkurenti. Zahrnuje dílčí úkoly a správu závislostí, což vám umožní zjistit zátarasy a zjistit, jak změny nebo zpoždění úkolů ovlivní váš rozvrh.

závislost na ránu

To je obzvláště důležité, když váš tým překročí velikost, kde můžete zjistit věci na rychlém setkání týmu. Můžete sledovat, jak se věci hodí k sobě, a automaticky identifikovat problémy a naplánovat konflikty.

Wrike má vynikající výběr názorů. Kromě seznamu, tabulek, Ganttova grafu a kalendáře existují časové plány, analýzy a zprávy. Můžete přidávat úkoly, přiřadit je lidem a přidávat informace, například termíny. Různá zobrazení umožňují zachytit tyto informace několika způsoby.

Wrike vám umožní vytvářet různé zprávy. Snadno se vytvářejí a jsou dobrým způsobem, jak konsolidovat informace o činnostech vašeho týmu. Můžete získat seznamy nepřiřazených úkolů, úkoly po lhůtě splatnosti a zjistit, kdo je k čemu přiřazen.

Špatné šablony

K dispozici jsou šablony, které vám pomohou začít. Firmy ocení šablonu pro uvedení produktu na trh, ale je jich mnohem víc. K dispozici je také šablona kanban. Pokud je však kanban vše, co potřebujete, přečtěte si naši recenzi Trello a naši příručku pro začátečníky Trello.

Rozhraní Wrike je přeplněné a jeho interpretace zabere více času než nejjednodušší nástroje pro správu projektů, ale jakmile na to budete zvyklí, díky mnoha možnostem, které představuje, se z něj stane výkonný nástroj..

Wrikeova dvoufaktorová autentizace a přísné uživatelské ovládání z něj činí nejlepší volbu pro ty, kdo se zajímají o bezpečnost. Pro svůj tým můžete také učinit povinná silná hesla.

Pokud uvíznete, Wrike má špičkovou podporu. Vrátili jsme se k nám za pouhých 30 minut během svátku díkůvzdání, když jsme ji naposledy otestovali. Má také silnou znalostní základnu, takže problémy můžete vyřešit také sami.

Wrike má stolní verze pro MacOS a Windows a mobilní aplikace pro Android a iOS. 

Je to vynikající platforma, která nabízí podnikům mnoho. Je to pokročilý nástroj, který je plný funkcí, ale pro váš tým není příliš těžké na to přijít. Přečtěte si o tom více v naší recenzi Wrike.

monday.com

monday.com je náš celkový oblíbený nástroj pro správu projektů. Přední část našeho seznamu nejlepšího softwaru pro řízení projektů. V naší recenzi na monday.com jsme hovořili o jeho vynikajícím rozhraní. Jeho design pomůže vašemu týmu vyrovnat se s ním a minimalizovat čas, který potřebujete strávit získáním pomoci a podpory.

Nemá dílčí úkoly ani závislosti, ale místo toho udržuje jednoduché věci, což vám umožňuje přiřadit úkoly jednotlivcům a zjistit, kdo dělá to, co dělá pomocí svého výběru pohledů. Je zde zobrazení desky, časová osa, kalendář a zobrazení mapy, což vám dává mnoho způsobů, jak jej použít. Náš způsob použití článku o kanbanových deskách vám pomůže porozumět jednomu z nich.

pondělí-deska

monday.com vyrovnává nedostatek závislosti tím, že vám umožňuje velmi podrobně přizpůsobit obsah položek. Můžete si vybrat pole spojená s každým z nich a přidat libovolný počet. To umožňuje nastavit web monday.com tak, aby reprezentoval všechny druhy dat.

Zahrnuje 50 GB úložného prostoru podle svého nejlevnějšího plánu, ale na úrovni Pro je to neomezené. Pro jednotlivé soubory existuje limit velikosti 500 MB, takže pokud pracujete s velkými videi nebo soubory .iso, podívejte se na článek o nejlepším cloudovém úložišti pro velké soubory..

Prostřednictvím integrací webu monday.com můžete sdílet data s mnoha platformami. Kromě aplikací Trello, Slack a Dropbox můžete pomocí aplikace Zapier vyměňovat data s obrovským množstvím aplikací.

monday.com Náklady

monday.com je levný. Jeho nejlevnější plán stojí kolem 5 $ na uživatele za měsíc a je účtován v kusech po pěti uživatelích, což funguje dobře, pokud máte několik desítek členů týmu.

Je to silně zabezpečeno, protože TLS v1.2 slouží k ochraně dat v tranzitu a 256bitový AES pro data v klidu. Přečtěte si náš popis šifrování pro více informací o nich.

Protokoly auditu společnosti monday.com budou užitečné pro manažery, kteří chtějí vědět, kdo co udělal. Jeho registrace s omezeným přístupem k doméně a ovládání hesel vám pomohou udržet bezpečnost vašich zaměstnanců a dvoufaktorové ověření, které získáte v každém plánu.

Celkově je monday.com vynikající volbou pro malé podniky, výkonnou a snadno se s ní pracuje.

LeanKit

LeanKit je nástroj založený na kanbanech, ale je sofistikovanější než podobné nástroje, jako je Trello, a má několik pokročilých funkcí. Je založeno na deskách, do kterých přidáváte karty. Karty se poté mění stav zleva doprava.

leankit-kanban

Co je dobré na verzi kanban LeanKit je, že jej můžete rozdělit do sekcí pro různé týmy. Vypadá to matoucí, ale v praxi se můžete soustředit na svou sekci a přitom si můžete zkontrolovat, co ostatní dělají. To je skvělé, pokud je vaše pracoviště rozděleno do několika týmů a chcete lidi informovat o tom, co dělají jiné skupiny.

Její karty obsahují různé druhy informací, například datum zahájení a ukončení. Můžete je přiřadit lidem, určit jim priority a určit jim kategorii.

Můžete vytvářet vztahy mezi rodiči a dítětem mezi kartami a efektivně tak poskytovat správu závislostí. To je neobvyklá funkce v nástroji založeném na kanbanech, takže je příjemné vidět.

LeanKit není nejatraktivnějším nástrojem, ale funguje dobře. Získává na obrazovce mnoho užitečných informací a jakmile se naučíte číst, zobrazí vám více podrobností než podobné nástroje.

LeanKit má dobrý výběr šablon, včetně vynikající úvodní šablony, která funguje jako prohlídka jeho nástrojů a funkcí. Je to však snadno postrádáno, takže při prvním použití LeanKit to hledejte a roztočte se.

Integrace LeanKit

LeanKit má silný výběr integrací a je zde spousta vývojářů. Můžete jej použít například s GitHub a Jira.

leankit-flow

Můžete také sledovat, co váš tým dělal s protokolem aktivit, a jeho generátor grafů obsahuje metriky, které vám pomohou sledovat výkon vašeho týmu..

Existuje mnoho užitečných bezpečnostních funkcí, jako je kontrola heslem, uzamčení účtu a jednotné přihlášení. Je v souladu s EU-U.S. Ochrana soukromí a šifruje data uložená na platformě, s výjimkou příloh.

LeanKit má vynikající podporu, včetně užitečné e-knihy, kterou si vyplatí vyzkoušet. K dispozici je také vzdělávací centrum, které je plné tipů a pokynů. Má telefonickou podporu a kontaktní formulář. Když jsme tam položili těžkou otázku, dostali jsme odpověď během několika hodin.

S počáteční cenou 19 $ za uživatele za měsíc není LeanKit nejlevnějším výběrem, ale má spoustu, co může nabídnout malým podnikům, a stojí za to se na něj podívat.

Mavenlink

Mavenlink, o kterém si můžete přečíst v naší recenzi Mavenlink, je zaměřen na podnikání. Má funkce, které vám pomohou se správou rozpočtu, fakturací klientů a sledováním výdajů. Můžete vytvářet faktury například za služby PayPal.

Můžete vytvářet úkoly, přiřadit je lidem a rozdělit je na dílčí úkoly. Každému úkolu může být přidělena hodinová sazba. Poté můžete sledovat čas, který jste strávili na každém z nich, a nechat Mavenlink, aby vám průběžně určoval své náklady.

Kromě informování lidí o jejich úkolech vám zobrazení aktivity umožňuje zobrazit seznam všech provedených změn, což usnadňuje sledování toho, co se stalo.

K dispozici je také Ganttovo zobrazení a zobrazení času a výdajů, kde můžete vidět, co všechno vás stojí. Mavenlink zahrnuje závislosti, ale snažili jsme se je nastavit. Podívejte se na naši recenzi TeamGantt pro nástroj, který je lépe zvládne.

Mavenlink Ochrana osobních údajů

Mavenlink je v souladu s obecným nařízením o ochraně údajů a EU-U.S. a Swiss-U.S. štíty na ochranu soukromí. Má také certifikáty SOC typu 2. Umožňuje také přizpůsobit možnosti zabezpečení a zabezpečení heslem. Další pomoc s těmito články naleznete v našem článku o nejlepších správcích hesel.

Mavenlink má spoustu poradenských materiálů zaměřených na majitele podniků, kteří chtějí vydělat peníze. Pokud jde o používání platformy, má podrobnou znalostní databázi, ale pomocí jejího systému nápovědy jsme našli několik drobných problémů.

mavenlink-výdaje

Mavenlink je zaměřen na finanční stránku projektového řízení a obsahuje mnoho funkcí, které usnadňují. To znamená, že má několik drobných chyb a může být obtížné použít. Celkově však jde o silnou volbu pro každého, kdo chce, aby se řízení rozpočtu stalo klíčovou součástí jejich pracovního postupu.

Pokud chcete pomoci s péčí o své finance, podívejte se na nejlepší účetní software pro pomoc.

Snadné projekty

Easy Projects je vysoce kvalitní platforma, obvykle bez chyb a drobných problémů. Existuje spousta funkcí pro podnikání, jako je sledování času a nákladů. Existuje „audit trail“, který vám umožní udržovat si přehled o všem, co váš tým udělal.

Centrum aktivit kombinuje seznam úkolů s Ganttovým diagramem. K dispozici je také deska Kanban a výkonný generátor sestav, který umožňuje vizuální prezentaci projektových dat. Můžete vytvářet přehledy fakturace pro zákazníky a identifikovat problémy s plánováním.

Získáte velkou kontrolu nad rolemi a oznámeními a máte k dispozici celou řadu možností, které vám umožní vyladit Snadné projekty podle vašich potřeb.

easy-projects-activity-center

Program Easy Projects má užitečný ukázkový projekt, který vás stejně jako LeanKit provede svými funkcemi a ukáže vám, jak jej používat, pokud vyzkoušíte aktivity na zahrnutých úkolech.

Snadné ukládání projektů

Easy Projects nabízí 50 GB – 500 GB úložiště v závislosti na vašem plánu. K dispozici je několik integrací, včetně Gmailu, Evernote a Zapier.

Nejedná se o nejatraktivnější platformu, která se zdá být tématem s více obchodně zaměřenými nástroji, ale nabízí mnoho funkcí bez ohromujících uživatelů se složitostí..

Poskytuje spoustu možností zabezpečení. Můžete ovládat svá hesla a blokovat neaktivní uživatele. Nabízí jednotné přihlášení SAML a můžete si vybrat, kde budou vaše data hostována, což může být užitečné, pokud máte právní požadavky na přemýšlení ohledně úložiště. 

Má certifikace SOC 1, SOC 2 a HIPAA a provádí nepřetržité, geo-redundantní zálohy. To znamená, že v případě ohrožení datového centra nebudou vaše data ztracena.

Našli jsme několik nevýhod Easy projektů, ale nemusí být pro podnikové uživatele příliš problematické. Program povinného školení může být užitečný a časté prodejní kontakty nebudou pro vaše oddělení nákupu tak obtěžující, což je na takové věci pravděpodobně zvyklé.

Plány začínají na $ 24 na uživatele za měsíc. Není to levné, ale s tím máte hodně. Pokud si nejste jisti, podívejte se na kalkulačku návratnosti investic, abyste získali představu, co pro vás může udělat. Tvrdí, že za tři měsíce zaplatí sám.

Má mobilní aplikace pro Android a iOS. Přečtěte si o tom více v naší recenzi Snadné projekty.

Jiné platformy

Existuje několik dalších kvalitních platforem, které naše pět nejlepších neudělaly. Nyní se s nimi krátce setkáme.

Smartsheet

Smartsheet je výkonný nástroj, který na první pohled vypadá jako tabulka, ale obsahuje mnoho způsobů, jak zobrazit data, jako je kalendář, časová osa a karta Kanban.

smartsheet-template

Má silné zabezpečení, včetně 256bitového šifrování AES, a slibuje, že vaše data zůstane soukromá, jak to legálně umí. Přečtěte si náš článek o Snowdenu a vládním dohledu a zjistěte, jak je to těžké.

Obchodní plán společnosti Smartsheet stojí 25 USD na uživatele měsíčně, ale pokud si ji chcete prohlédnout, je k dispozici 30denní bezplatná zkušební verze. Přečtěte si o tom více v naší recenzi Smartsheet.

Asana

Asana je další z našich oblíbených platforem. Je to skvělá volba pro menší týmy, jejichž oslavy jsou vynikajícím způsobem, jak odměnit práci. Pro malé firmy to také není špatná volba. 

asana-oslava

Snadno se uchopíte a jeho hravé vnější masky jsou výkonným a kvalitním nástrojem. Má bezplatný tarif a jeho placené platformy začínají levnou 9,99 $ na uživatele měsíčně.

Naše recenze Asany o tom diskutuje podrobněji a náš průvodce pro začátečníky Asany vám poskytne několik tipů, jak z toho vytěžit maximum.

Vzdušná

V neposlední řadě je Airtable. Je to dobrá všestranná platforma, ale její „bloky“ si zaslouží zvláštní zmínku. Mnoho platforem má rozšíření a integrace, ale Airtable obsahuje některé výkonné specializované doplňky, které by mohly být transformační, pokud odpovídají vašim obchodním potřebám.

vzduchotěsné bloky

Může například automaticky překládat text a extrahovat text z obrázků. Pokud vaše pracovní postupy zahrnují tyto věci nebo cokoli jiného, ​​co jejich bloky pokrývají, mohlo by to mít pozitivní vliv na vaši dolní hranici.

Vzdušný stůl se vyplatí vyzkoušet, protože má vysoký potenciál pro automatizaci práce. Podívejte se blíže na naši recenzi Airtable.

Závěrečné myšlenky

Veškerý software, na který jsme se zaměřili, přináší něco na stůl a může být přínosem v sadě nástrojů projektového manažera. Plánování v cloudu může zlepšit komunikaci a dát každému snadný způsob, jak vidět, co se děje. Může to také umožnit manažerům, aby věděli, co se děje, a zlepšit jejich schopnost řešit problémy a reagovat na problémy.

Všechny nástroje v tomto seznamu mají k dispozici bezplatnou zkušební verzi, takže můžete prozkoumat, co mohou dělat, aniž byste se museli předem vysílat. 

Pokud jste se pokusili použít některou z diskutovaných platforem, která by vaší firmě pomohla, sdělte nám, jak to proběhlo v komentářích. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map