Simplenote Review – Aktualizováno 2020

Zjednodušení recenze

Simplenote je, dobře, jednoduchá aplikace pro psaní poznámek, která dělá svou práci dobře, ale to je o tom. Ve srovnání s těmi nejlepšími poznámkami postrádá zabezpečení a funkce a je to v podstatě krůta parta. Přečtěte si naši úplnou recenzi Simplenote a zjistěte, kde přesně je to zklamání.


Simplenote, vyvinutý společností za WordPress (Automattic), je bezplatný a open-source nástroj pro shromažďování poznámek. I když máme rádi některé z dalších prací, které Automattic dělá, je nám líto, že jeho aplikace pro psaní poznámek nezapůsobí.

Když to přijde přímo na to, chybí více funkcí, než je zahrnuto, bez notebooků, formátovacích nástrojů nebo šifrování v klidu. Toto je jen několik nedostatků, které v této zjednodušené recenzi zdůrazníme. Na druhé straně, Simplenote podporuje editaci markdown a webovou publikaci, takže ti, kteří se snaží spravovat webovou přítomnost, mohou najít cennou hodnotu.

Pokud se vám zdá, že jste tak ohromeni, jako jsme to udělali my, náš nejlepší průvodce pořizováním poznámek uvádí několik lepších možností pro zaznamenávání poznámek o třídách a schůzkách nebo kompilaci výzkumu. Pokud jde o vedlejší poznámku, pokud máte rádi schopnější bratrance Simplenote, WordPress, stejně jako my, máme pro web WordPress plný nejlepší webhosting, který byste si mohli chtít prohlédnout.

Alternativy pro Simplenote

Silné stránky & Slabé stránky

Funkce

Simplenote umožňuje vytvářet poznámky a ukládat je do cloudu, automaticky je synchronizovat s jinými zařízeními, abyste je měli vždy po ruce a nikdy neztratili představu. Pro usnadnění synchronizace not vytvořil vývojový tým Automattic stolní aplikace pro Windows, Linux a Mac a aplikace pro smartphony pro Android a iOS..

K dispozici je také webová verze nástroje pro poznámky, ke které máte přístup z jakéhokoli podporovaného prohlížeče, což se hodí, když nejste na svém vlastním počítači.

Jak jsme na začátku navrhli, Simplenote žije podle svého jména dobrým i špatným způsobem. I když milujeme minimalistický design, který podrobně vysvětlíme později, když hovoříme s uživatelskými zkušenostmi, není mnoho způsobů, jak vaše poznámky vylepšit..

Například na panelu nástrojů nejsou žádné možnosti formátování textu, a to ani pro tučné písmo, podtržení nebo kurzívu. K dispozici nejsou také žádné nástroje pro kreslení ani možnost připojit obrázky nebo soubory k poznámkám.

Pokud opravdu chcete pracovat, Simplenote podporuje značkovací jazyk, který můžete použít ke změně textu a vkládání obrázků. Avšak při psaní brainstormingu není nutné přesně označovat kód.

Mezi dvě další funkce, které Simplenote nezískáte, patří možnost vytvářet kontrolní seznamy a nastavovat připomenutí. Tyto funkce by byly užitečné pro vytváření rychlých seznamů úkolů, jako je tomu u aplikace Google Keep (přečtěte si naši recenzi v Google Keep).

Dalším velkým rysem dohledu od společnosti Automattic je vyloučení notebooků, které si organizují své poznámky tak, jako byste se dostali s Evernote (přečtěte si naši recenzi Evernote). Můžete si alespoň označit poznámky pro třídění později pomocí vlastních značek (např. „Recept“, „nápad blogu“)..

Simplenote podporuje sdílení poznámek. Můžete přístup e-mailem spolupracovníkovi a provést úpravy nebo publikovat poznámku online pro kohokoli, k čemu má přístup, což je místo, kde se používá značkovací jazyk. K dispozici je také funkce verzování, která vám umožní vrátit zpět nechtěné úpravy.

Stručně řečeno, Simplenote je pro ty, kteří hledají nástroj pro sestavování podrobných poznámek, příliš jednoduchý. Později si povíme něco o tom, jak to ztěžuje uživatelský dojem, a poté diskutujeme o další oblasti, kterou shledáme, že Simplenote postrádá: zabezpečení. Nejprve však osvětlíme jednu z několika silných stránek Simplenotes: cenu.

Ceny

Simplenote může poskytovat velmi základní funkce pro psaní poznámek, ale je to také bezplatný a otevřený zdroj. Je pravda, že většina dalších cloudových notebooků poskytuje také bezplatné verze, ale pouze hrstka je vždy zdarma. S Simplenote můžete vytvářet libovolný počet poznámek, aniž byste se museli obávat omezení úložiště nebo měsíčních omezení šířky pásma.

Přestože jste svobodní, nejste bombardováni reklamami v aplikaci. Je obtížné říci, jak Automattic vydělává peníze z nástroje, ledaže koncová hra je jednoduše vybudovat rozpoznávání jmen pro jeho cloudovou infrastrukturní službu, Simperion, WordPress nebo její různé doplňky WordPress..

Stejně jako u Zoho Notebooku, další zcela zdarma zapisující aplikace, o které se můžete dočíst v naší recenzi Zoho Notebooku, musíme si položit otázku, zda by absence příjmů mohla Simplenoteovi bránit v tom, aby se skutečně nějakým smysluplným způsobem zlepšilo. Pokud bychom museli hádat, řekli bychom ano.

Uživatelská zkušenost

V dalším se podíváme na verzi desktopového klienta pro Windows 10, která je k dispozici v obchodě s aplikacemi pro Windows. K dispozici je také verze Windows 8 ke stažení na webu Simplenote, kromě klientů pro systémy Linux a MacOS.

Klient sám vypadá čistě, což je ideální pro brainstorming. Poznámky se zadávají do velkého podokna na pravé straně.

Po levém okraji se zobrazí seznam všech poznámek, které jste vytvořili. Můžete vytvořit novou poznámku kliknutím na ikonu „+“ nad tímto seznamem.

Je zajímavé, že špatným způsobem neexistuje způsob, jak dávat jména poznámek. Místo toho jsou jména generována na základě základního textu. To může ztěžovat hledání poznámek, pokud jich máte několik, a to i pomocí vyhledávacího panelu a možnosti přidat vlastní značky.

Značky umožňují rychle třídit podobné poznámky a lze je přidat k poznámkám zadáním názvu značky, který chcete použít, do dolní části klienta, kde se říká „add tag“. Důležité poznámky můžete také připnout na začátek kliknutím na ikonu informace a povolením možnosti „připnout na vrchol“.

Chcete-li na svých poznámkách spolupracovat, klikněte na tlačítko sdílení v horní části klienta. Poté v okně, které se objeví, zadejte e-mailovou adresu osoby, které chcete udělit přístup.

I když je to užitečné, nestaráme se o to, že Simplenote vám nedovolí omezit oprávnění ke spolupráci pouze pro čtení. Jiné nástroje pro notebooky, včetně Evernote a OneNote, mají mnohem lepší možnosti řízení obsahu pro spolupráci.

V případě náhodných změn se můžete alespoň vrátit zpět k předchozím verzím not. Udělejte to kliknutím na tlačítko „historie“ a pomocí posuvníku vraťte poznámku zpět v čase.

Můžete také „publikovat“ své poznámky, aby je viděli všichni, vygenerováním webového odkazu. K vaší poznámce může přistupovat kdokoli s tímto odkazem, ale nemůže ji upravit.

Jedinou další věcí, která stojí za zmínku (sotva) o Simplenote, pokud jde o snadné použití, je to, že můžete přepnout klienta na „temné“ téma, které někteří lidé mohou pro oči snadněji najít.

Zatímco design vypadá pěkně, celkově Simplenote prostě není velmi flexibilní aplikace pro psaní poznámek. Je to dobré pro zapisování základních poznámek, ale studenti a tvůrčí typy budou pravděpodobně považováni za velmi frustrující kvůli chybějícím mnoha funkcím.

Bezpečnostní & Soukromí

Simplenote neposkytuje moc zabezpečení. Soubory jsou během přenosu šifrovány, ale zůstávají v otevřeném textu, zatímco jsou uloženy v cloudu. To může být nebezpečný postup, protože kdokoli, kdo získá přístup k serverům Simplenote, bude moci číst vaše poznámky bez šifrovacího klíče.

Poznámky k automatickým nárokům jsou uloženy na prostém textovém serveru, takže ostatní mohou vaše poznámky hledat online. To by mohlo být užitečné pro poznámky, které chcete publikovat, pro jiné poznámky však není dobrý důvod nenabízet šifrování v klidu. Tady je to podle vlastních slov společnosti:

„Pokud jde o zabezpečení, Simplenote funguje podobně jako jiné oblíbené online služby, jako jsou Gmail a Facebook. Vaše osobní údaje jsou chráněny přísnými zásadami ochrany osobních údajů. Kvůli potřebě prohledávání vašich poznámek z webu však musí obsah zůstat v úložišti nezašifrovaný, aby software mohl najít hledané výrazy. Z tohoto důvodu doporučujeme nepoužívat Simplenote k ukládání nic zvlášť citlivého. “

Společnost vás alespoň varuje před uložením citlivých informací, které jsme na druhém místě.

Pro ty, kteří chtějí bezpečnější práci se zapisováním poznámek, se Evernote i OneNote integrují s nástrojem třetí strany s názvem SafeRoom, který umožňuje soukromé šifrování poznámek typu end-to-end.

Simplenote také neposkytuje možnost dvoufaktorové autentizace (2FA), což je funkce, která pomáhá chránit před neoprávněným cloudovým přístupem v případě odcizení hesla.

Konečný verdikt

Pro průměrného člověka, který hledá vhodný nástroj pro poznámky, Simplenote není odpověď. I když schvalujeme open-source přístup, absence kritických rysů a dobrá bezpečnost je příliš mnoho na to, aby bylo možné vydělat Simplenote i jen zběžná doporučení.

Zatímco někteří mohou považovat markdown a publikovat funkce užitečné pro marketing a jiné účely, tam jsou lepší editory markdown tam pro takový druh.

Pokud požadujete vhodnější nástroj pro poznámky a nechcete platit cent, jako vždy, Zoho Notebook je mnohem lepší volbou, přestože nemáte desktopového klienta. Vašim potřebám mohou vyhovovat i další možnosti uvedené v našem průvodci nejlepšími aplikacemi pro psaní poznámek, proto jej nezapomeňte přečíst.

Myslíš, že nám chybí obrázek se Simplenote? Neváhejte na nás křičet v komentářích níže. Ptáme se také. Děkuji za přečtení!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map