Recenze Zoho Notebooku – Aktualizováno 2020

Recenze Zoho Notebooku

Snadno použitelná aplikace pro psaní poznámek, Zoho Notebook nemusí být vrah Evernote, jak by zřejmě chtěl, ale stále má co nabídnout uživatelům. Kromě toho je to tam docela dobře vypadající druh svého druhu. Další informace najdete v naší úplné recenzi Zoho Notebooku.


Stejně jako mnoho marketingových oddělení před nimi i tým za Zoho Notebookem vyvíjí svůj cloudový notebook jako vrah Evernote. To samozřejmě dává smysl, protože je to populární názor ve všech rozích interwebzu, včetně našeho malého koutku zde na Cloudwards.net, že Evernote je celkově nejlepší aplikace pro psaní poznámek.

V případě Zoho Notebooku však ve skutečnosti může existovat záblesk pravdy o nároku, v závislosti na vašich osobních potřebách digitálního notebooku. Přestože vstup Zoho nemá téměř působivý životopis funkcí, které Evernote (nebo OneNote, v tomto ohledu) má, je tu ještě docela málo milovat, počínaje cenovkou.

Zoho Notebook je zcela zdarma a umožňuje vám vytvářet neomezené množství poznámek a poznámkových bloků v cloudu, aniž byste museli utrácet penny. Přestože není k dispozici žádná aplikace pro počítače, webové rozhraní Zoho Notebooku je umělecké dílo, až po ručně potažené obaly, které vám postřídají notebooky..

V nadcházející recenzi Zoho Notebooku se podíváme na aplikaci důkladněji, abychom zjistili, kde se zvedá a kam spadá, abychom vám pomohli rozhodnout, zda je to nejlepší digitální notebook pro vaše myšlenky, poznámky ze schůzek a manifesty..

Alternativy pro notebook Zoho

Silné stránky & Slabé stránky

Funkce

Zoho Notebook je webový nástroj pro psaní poznámek. S OneNote, Evernote a Box Notes neexistuje žádný klient pro stolní počítače, který najdete (přečtěte si naši recenzi v Box Notes). Existují však i aplikace pro chytré telefony pro Android i iOS, pokud si chcete vzít poznámky, když jste přilepili na metro nebo kopali zpět v kavárně.

Poznámky, které Zoho nazývá „kartami“, lze uspořádat do poznámkových bloků. Tyto notebooky mohou mít individuální kryty pro rychlejší identifikaci a jsou zobrazeny ve vhodném formátu dlaždic.

Samotné karty nemusí být založeny na textu. Zoho Notebook má šest různých typů, ze kterých si můžete vybrat:

 • Textová karta: napište textové poznámky
 • Karta kontrolního seznamu: vytvářet seznamy úkolů, recepty atd
 • Zvuková karta: záznam hlasových poznámek, přednášek atd.
 • Fotografická karta: přidejte obrázky, skenování atd.
 • Skica karta: psát ručně psané poznámky nebo ručně kreslené diagramy
 • Karta souboru: připojte soubory PDF, dokumenty, tabulky atd.

Do textových karet můžete také přidat kontrolní seznamy a obrázky, pokud chcete vytvořit něco dynamičtějšího. Skica a zvukové karty lze bohužel vytvořit pouze pomocí aplikací pro Android a iOS, nikoli pomocí rozhraní prohlížeče.

Ručně psané poznámky (někdy nazývané „inkoust“), sestavené na kartě skici, nelze také pomocí aplikace OneNote automaticky převést na text, jaký mohou, (přečtěte si naši recenzi OneNote). Kromě toho, zatímco můžete skenovat dokumenty pomocí smartphonu, Zoho Notebook neobsahuje žádné algoritmy optického rozpoznávání znaků (OCR) pro extrahování textu z .pdf nebo obrázků.

Pro kompilaci webového výzkumu má Zoho slušný webový strojek, pomocí kterého můžete zachytit odkazy na webové stránky, vybraný text nebo snímky obrazovky a přidat je do poznámkového bloku..

Informace o poloze se odesílají do Zoho, aby vám pomohly zapamatovat si, kam jste si vzali své poznámky. Pokud se však obáváte o soukromí, nemusíte udělovat povolení ke kontrole své polohy. Pokud používáte veřejnou síť WiFi a chráníte své používání internetu pomocí VPN, jako byste měli být, umístění nebude stejně přesné (viz náš nejlepší průvodce VPN).

Kromě jejich uspořádání v poznámkových blocích můžete také seskupovat relevantní poznámkové bloky do hromádek. Zoho Notebook vám však neumožňuje označovat karty štítky (např. Nápady na knihy, oblíbené recepty, místa k návštěvě). Rovněž nemůžete propojit poznámky s vloženými odkazy, což je průšvih. Tyto zmeškání z něj činí špatnou volbu pro komplexní výzkumné projekty.

I když můžete posílat poznámky ostatním e-mailem, Zoho Notebook jinak nemá mnoho funkcí pro sdílení funkcí. Například s Evernote můžete vytvářet notebooky pro spolupráci, které můžete použít ke shromažďování průzkumů s ostatními (přečtěte si naši recenzi Evernote).

Navíc neexistují žádné recepty IFTTT nebo Zapier pro automatické vytváření poznámek z e-mailů, příspěvků na sociálních médiích apod.

Celkově notebook Zoho prostě nemá schopnosti vyspělejšího notebooku. To však neznamená, že nemá výklenek. Jak budeme diskutovat v následujících dvou sekcích, cena i uživatelský zážitek Zoho Notebooku z něj činí užitečný nástroj pro ty, kteří hledají jednodušší online nástroj pro deníky (jako náladoví teenageři).

Ceny

Stejně jako Google Keep (přečtěte si naši recenzi v Google Keep), Zoho Notebook je zcela zdarma. Můžete vytvořit libovolný počet poznámek a poznámkových bloků bez omezení. To je něco, co ho odlišuje od verzí OneNote a Evernote, ačkoli oba tyto notebooky mají omezené bezplatné verze.

Kromě toho, že jste zdarma, Zoho Notebook vás bombarduje reklamami. Aplikace v podstatě nemá žádnou jinou hodnotu pro společnost než šíření názvu Zoho. Zoho má samozřejmě řadu dalších produktů, se kterými je banka schopna spolupracovat, včetně nástrojů CRM a účetního programu, který je tam s nejlepším účetním softwarem (přečtěte si naši recenzi Zoho Books).

I když je zdarma vždy dobré, hodnota spočívá také na funkcích, zejména pokud tyto funkce pomáhají šetřit čas a zlepšovat kvalitu práce. Jak je uvedeno v naší sekci výše, i když Zoho Notebook není úplně bez funkcí, určitě chybí mnoho dobrých. V případě, že nedochází k tvorbě příjmů, musíme si položit otázku, zda Zoho vynaloží velké úsilí na zlepšení.

To znamená, že pokud hledáte nástroj pro základní poznámky, cena je u notebooku Zoho správná.

Uživatelská zkušenost

Pro ty, kteří nejsou fanoušky webových notebooků, raději upřednostňují stolní klienty, Zoho Notebook může jen změnit názor. V mnoha ohledech je to jedna z nejkrásnějších online aplikací, notebooku nebo podobně.

I když minimalismus může být přístupem, který většina cloudových služeb přijímá s online rozhraními, mnoho z nich si myslí, že jsou tak ostré a čisté jako Zoho Notebook. Konstrukce usnadňuje zaměření na psaní poznámek s minimálním rozptýlením.

Levý okraj obsahuje odkazy svisle uvedené pro „notebooky“, „všechny poznámky“ a „vyhledávání“. Dále můžete přistupovat k nastavení a informacím o vašem účtu.

Chcete-li vytvořit nový zápisník, stačí kliknout na ikonu „+“ v horní části webové aplikace. Tím vytvoříte poznámkový blok s názvem „bez názvu“ s náhodným obalem. Název notebooku můžete změnit kliknutím na něj a zadáním nového.

Notebookům lze poskytnout identifikační obaly, které vám pomohou rychle je třídit. Jak již bylo zmíněno, Zoho poskytuje některé obaly, které můžete použít, nebo si můžete navrhnout vlastní. Chcete-li změnit kryt, klikněte na něj pravým tlačítkem a v nabídce vyberte příkaz „změnit kryt“.

Na první pohled se může zdát nevýznamný, ale funkce krytu notebooku skutečně zvyšuje uživatelský komfort. Identifikace zářivě zbarveného jedinečného obrázku je mnohem rychlejší způsob, jak najít svůj notebook mezi nepořádky.

Vytváření karet lze provádět pomocí ovládacích prvků napravo od ikony create-notebook se samostatnými tlačítky pro text, fotografii, kontrolní seznam a poznámky k souborům.

Kliknutím na textovou kartu vyvoláte kartu a můžete okamžitě začít psát poznámku.

K dispozici je několik základních možností formátování textu, například tučné, podtržení a kurzíva. Můžete také vytvořit seznamy s odrážkami a číslovanými seznamy a zarovnat odstavce. S OneNote však rozhodně není tolik možností formátování, kolik byste dostali, což vám také umožní umístit text kamkoli chcete do poznámky.

Do textových karet Zoho Notebook můžete vložit alespoň kontrolní seznamy a obrázky. Nejste omezeni na to, abyste pro ně nemuseli vytvářet samostatný kontrolní seznam nebo fotografické karty, pokud si to nepřejete.

Ve spodní části jakéhokoli typu karty můžete nastavit připomenutí budíku, což je užitečné pro správu seznamů úkolů s připojenými termíny. Je také možné zamknout poznámky a vrátit zpět předchozí verze poznámek, pokud jste omylem něco přepsali.

Také jsme rádi, že můžete posílat poznámky přímo ze Zoho ostatním a nemusíte je znovu vytvářet v e-mailu.

Pro pozdější nalezení konkrétních poznámek má Zoho Notebook funkci vyhledávání a umožňuje třídit poznámky podle názvu, data vytvoření a několika dalších polí. Neexistuje však žádná možnost označovat poznámky, jako byste našli u mnoha aplikací pro psaní poznámek. To může ztížit organizování výzkumných projektů, a to i s ozdobnými kryty notebooků.

Z tohoto důvodu, z hlediska snadnosti použití, pokud máte k dispozici mnoho digitálních poznámek k kompilaci, Evernote je stále pravděpodobně vaše nejlepší sázka díky nakonec vynikající organizační funkci (nemluvě o obecnějších vlastnostech, celkově).

Avšak pro ty, kteří hledají základní nástroj pro deníky, díky přímému designu Zoho Notebooku a absenci nákladů z něj činí spolehlivou volbu.

Bezpečnostní

Společnost Zoho implementovala na konci roku 2017 šifrování v klidu pro všechny dokumenty a přílohy souborů uložené na svých serverech pomocí protokolu AES jako šifry. To zahrnuje přílohy nahrané pomocí notebooku Zoho a samotné poznámky. Šifrování v klidu však bylo implementováno pouze pro americké servery, nikoli pro evropské účty.

Datová centra Zoho jsou hlídána 24 × 7, monitorována pomocí video dohledu a chráněna proti útočníkům pomocí biometrických skenerů (a zřejmě neprůstřelných stěn). 

Komunikace mezi počítačem a cloudem je chráněna pomocí zabezpečení transportní vrstvy (TLS) a šifrování AES, takže by měla být bezpečná před útoky typu člověk-uprostřed a jinými typy kybernetického odposlechu.

Zoho Notebook nemá možnost dvoufaktorové autentizace. To znamená, že kdokoli, kdo získá vaše heslo, se může snadno přihlásit ke svému účtu (u služby 2FA by byl vyžadován další bezpečnostní kód při přihlášení z neznámého počítače).

Zjednodušeně řečeno, Zoho Notebook není nejbezpečnější aplikací pro psaní poznámek, zejména když můžete soukromě šifrovat poznámky pro Evernote a OneNote pomocí doplňku SafeRoom od třetích stran.

Závěrečné myšlenky

I když řada chybějících funkcí, jako je lepší formátování bohatých textů, značkování, zesíťování poznámek, optické rozpoznávání znaků a integrace automatizace s IFTTT a Zapierem, brání tomu, aby byl Evernote usurper, který tvrdí Zoho, stále nám nemůžeme pomoci, ale rádi Zoho notebook.

Špatné pro velké výzkumné projekty, Zoho Notebook má místo mezi digitálním notebookem pantheon jako jednoduchý nástroj pro deníky. Díky minimalistické aplikaci prohlížeče a pestrobarevným obalům notebooku, bez nákladů a neomezeným poznámkám, je pro tento účel ideální.

Užitečné jsou také zvukové záznamníky, kontrolní seznamy a připomenutí Zoho Notebooku, i když si myslíme, že implementace těchto konkrétních funkcí Google Keep (přečtěte si naši recenzi v Google Keep) je o něco lepší.

To je náš názor na Zoho Notebook. Nezapomeňte nechat své otázky a komentáře níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map