Recenze OneNote – aktualizováno do roku 2020

Recenze OneNote

V této recenzi OneNote se Cloudwards.net podívá na druhou nejoblíbenější aplikaci pro psaní poznámek na trhu. Přestože OneNote nemá některé z nejvhodnějších funkcí Evernote, předpovídáme, že mnozí ho budou preferovat před aplikací pro psaní poznámek číslo jedna. Přečtěte si naši úplnou recenzi a zjistěte proč.


Většina služeb cloudového úložiště velkých jmen, včetně Dropbox, Google Drive a Box, nyní nabízí aplikace pro digitální notebook. Nicméně, porazit je všechny na úder, a cesta zpět v roce 2003 neméně, byl Microsoft, s OneNote.

Pokud jde o technologii, samozřejmě nejde vždy o moc. V tomto případě však nemáme problém postavit společnost Microsoft před konkurenty cloudového úložiště, pokud jde o třídění podle nejlepších záznamů z digitálních notebooků..

Je to proto, že OneNote je flexibilní a nabitý funkcemi nabitý nástroj pro sběr myšlenek, který se velmi jasně drží v patách uznávaného Evernote. Dokonce to v některých ohledech překonává díky inkluzi, jako je nahrávání videa, rukopis do převodu textu a schopnost uspořádat poznámky libovolným náhodným způsobem, stejně jako skutečná věc.

Je to proto, že OneNote je flexibilní a nabitý funkcemi sbírající nástroj, který se velmi jasně drží v patách uznávaného Evernote. Dokonce to v některých ohledech překonává díky inkluzi, jako je nahrávání videa, rukopis do převodu textu a schopnost uspořádat poznámky libovolným náhodným způsobem, stejně jako skutečná věc.

Alternativy pro OneNote

Silné stránky & Slabé stránky

Funkce

Jako digitální notebook dokáže OneNote ukládat poznámky do cloudu a synchronizovat je mezi zařízeními. OneNote používá OneDrive pro cloudové úložiště, sdílení prostoru s dalšími produkty Microsoft Office, jako jsou Word a Excel, a další soubory, které v cloudu uložíte.

Podpora platformy zahrnuje Windows a MacOS pro stolní počítače a Android, iOS a Windows Phone pro mobilní zařízení. K dispozici je také přístup k prohlížeči v případě, že potřebujete přistupovat k poznámkám z počítače, který není váš vlastní.

Soubory nemusíte ukládat do OneDrive, místo toho je můžete ukládat místně. Pokud by to však bylo možné, vaše schopnost synchronizovat obsah mezi zařízeními by byla nix, protože synchronizace závisí na cloudu jako prostředník.

Klíčem k co nejlepšímu využití OneNote je schopnost vytvářet tolik samostatných notebooků, kolik chcete (dobře, dokud vám nedojde cloudový úložný prostor) a rozdělit jednotlivé notebooky na barevné části a stránky, které jsou v zásadě poznámky. Evernote vás mezitím omezuje na 250 notebooků.

OneNote poskytuje zdánlivě neomezenou flexibilitu při vytváření samotných stránek a umožňuje vám umístit text, obrázky a tabulky kdekoli na stránce. Díky tomu je ideální pro přesné kopírování poznámek z přednášek nebo schůzek z tabule, diagramů a všeho, což z něj dělá jednu z našich oblíbených věcí o nástroji.

OneNote Voice and Video

Hlas a video lze také přidat k poznámkám pomocí vestavěné funkce záznamu. Videa můžete také přidat z online zdrojů zadáním zdrojové adresy URL, například z YouTube.

K dispozici je také velmi užitečný webový stroj na stříhání, který můžete přidat jako doplněk prohlížeče do prohlížečů Chrome, Explorer, Firefox a Safari. Tento doplněk umožňuje ukládat webové stránky přímo do OneNote, což je užitečné pro kompilaci výzkumu na jednom místě. V klientovi OneNote můžete do svých výstřižků přidat poznámky a výzvy, abyste si vzpomněli, proč jste je uložili později..

OneNote má také několik nástrojů pro kreslení, které vám umožňují dělat věci, jako je kruhový text, a většinu nástrojů pro formátování textu, které najdete v textovém editoru. Pokud používáte tablet nebo notebook s dotykovou obrazovkou, můžete kreslit schémata a čmáranice pomocí stylusu nebo si psát poznámky.

OneDrive umí převádět poznámky od ruky (obvykle nazývané „inkoust“) na písmo počítače a později je vyčistit. To je také užitečná funkce, pokud chcete pořídit fotografii poznámek na tabuli. Je to také něco, co Evernote nedělá.

Sběr poznámek můžete v OneDrive automatizovat pomocí IFTTT nebo Zapier. Díky tomu můžete do OneNote automaticky odesílat klíčové e-maily, přílohy, oblíbené tweety nebo nahrané fotografie Instagramu. IFTTT a Zapier mohou také integrovat OneNote s manažery úloh, jako je Trello a Todoist, což je užitečné pro udržení pracovního života v určitém zdání objednávky.

Později můžete své poznámky sdílet s ostatními přímo z aplikace, pokud jsou vaše notebooky hostovány na OneDrive a ne lokálně. Můžete udělit přístup konkrétním lidem na základě e-mailové adresy nebo vytvořit odkazy na své poznámky, které může použít kdokoli.

Shrnuto, OneNote obsahuje téměř jakoukoli funkci, kterou bychom mohli chtít. Dokonce se integruje s Cortanou a Sirim, což vám umožní mluvit o svých myšlenkách a nechat je přepsat do textu. Stenografové světa, berte na vědomí.

Ceny

Zatímco samotná aplikace OneNote je zdarma, OneNote využívá Microsoft OneDrive pro hostování poznámek online. To nemusí být problém, protože se můžete zaregistrovat na 5 GB bezplatného cloudového úložiště. To není úplně nejštědřejší přidělení bezplatného cloudového úložiště, ale stačí jen pro několik notebooků.

Pokud zjistíte, že potřebujete více gigabajtů, musíte se podívat na upgrade na účet 1TB OneDrive. Pokud tak učiníte, získáte také přístup k počítačovým verzím Word, Excel a PowerPoint.

Za 6,99 $ měsíčně není 1 TB úložiště špatný obchod. Díky Office 365 se ve skutečnosti řadí mezi nejlepší nabídky v cloudovém úložišti. Pokud však nezamýšlíte používat OneDrive jinak než pro OneNote, tato hodnota se zcela snižuje a s Evernote byste mohli být lepší za 3,99 $ měsíčně.

Uživatelská zkušenost

Než začneme, měli bychom zdůraznit, že aplikace OneNote, na kterou se podíváme níže, je stolní aplikace dostupná zdarma v obchodě Microsoft pro Windows 10. Na webu společnosti Microsoft je k dispozici další aplikace s názvem OneNote 2016, ale je nebude podporována mnohem déle, což znamená, že nebude mít nejnovější funkce do budoucna.

S tím veřejným oznámením z cesty, na dobré věci.

Vývojáři za aplikací OneNote odvedli skvělou práci a vytvořili nástroj, který neznepokojuje vaši myšlenku. Pracovní prostor je čistý a z velké části použití pásů nástrojů nahoře nahoře udržuje vše, co potřebujete k vytvoření pouhého kliknutí nebo dvou.

Pro úplné ponoření do poznámky můžete klepnutím na diagonální šipku zaklínovanou do pravého horního rohu libovolné noty rozptýlit. Tím maximalizujete notu v aplikaci OneNote, například:

Chcete-li získat přístup k různým poznámkovým blokům v OneNote, klepněte na šipku v levém horním rohu klienta a odlehčete je od levého okraje. Ve spodní části je také možnost „přidat notebook“ a vytvořit novou.

Velmi se nám líbí způsob, jakým je tato aplikace organizována, a skutečnost, že můžete sbalit vše, abyste se mohli soustředit na svou práci. Je to trochu jako Evernote, ale možná trochu méně rušivé. Avšak ve skutečném vytváření poznámek má OneNote skutečnou pověst na Evernote.

OneNote vám poskytuje mnoho funkcí základního textového procesoru, jako je Microsoft Word. To zahrnuje panel nástrojů pro formátování, ke kterému máte přístup kliknutím na kartu „Domovská stránka“ na pásu karet.

Možnosti textu zahrnují obvyklé podezřelé, jako jsou různá písma a velikosti písma, možnost tučné nebo kurzívou zvýrazňovat text, odrážky a číselné seznamy atd..

Poznámky můžete také označovat v OneNote, což jim pomůže seřadit později. Verze OneNote v Microsoft Store vám však nedovolí vytvářet vlastní značky: zbývají vám předdefinované možnosti, jako jsou „kritické“ a „kontakty“, které nakonec nejsou užitečné.

Je zvláštní, že verze aplikace OneNote 2016 vám umožní vytvářet vlastní značky. S touto verzí OneNote bude opuštěna, doufejme, že vývojový tým dostane na přidání stejné funkce pro OneNote.

Jednou z chladnějších funkcí a druhou, která se vám nepodaří nativně podpořit pomocí Evernote, je schopnost převádět ručně psaná slova (inkoust) na text v počítači. Na kartě kreslení na pásu karet zakroužkujte slovo pomocí nástroje laso, poté klikněte na tlačítko „převést“ a vyberte „inkoust na text“.

Text v obrázcích, naskenovaných stránkách a souborech PDF lze také převést na upravitelný text, a to díky optickým funkcím rozpoznávání znaků OneNote, díky čemuž nemusíte psát ručně nebo používat externí nástroj..

Jsme rádi, že s OneNote můžete své poznámky uspořádat téměř libovolným způsobem a efektivně napodobovat skutečný zápisník. To zahrnuje umístění textu kdekoli na stránce, spolu s diagramy, čmáranice nebo cokoli jiného, ​​co máte rádi.

Na kartě „Vložit“ můžete připojit poznámky k poznámkám a vkládat odkazy, časová razítka, symboly, tabulky, snímky obrazovky a obrázky. K dispozici je také tlačítko pro přidání videa z různých online zdrojů, jako je YouTube, plus vestavěné možnosti hlasového záznamu a videorekordéru, což jsou pěkné inkluze pro špatné oznamovatele.  

Celkově si myslíme, že OneNote život velmi usnadňuje. K dispozici je dokonce karta recenze s překladačem jazyků, která studentům pomůže podvádět své španělské domácí úkoly.

Uživatelská zkušenost je však něco, co se společnosti Microsoft obecně daří v dnešní době díky čtyřicetileté zkušenosti. Největším problémem společnosti zůstává, jako vždy, bezpečnost.

Bezpečnostní & Soukromí

Ať už kompilujete poznámky pro nový vynález nebo si uchováváte osobní deník, sebevědomé ukládání vašich myšlenek do cloudu vyžaduje důvěru, že tam budou v bezpečí před zvědavýma očima. Nemluvíme jen o bezpečí před narušení serveru, ale také o bezpečí před likvidací v datovém skladu, který patří marketingovému oddělení nebo vládní agentuře..

Při kontrole této služby podrobně popisujeme některé obavy, které máme v souvislosti se zabezpečením OneDrive. Tyto obavy zahrnují skutečnost, že OneDrive spravuje vaše šifrovací klíče, bez možnosti soukromého šifrování, jako je například pCloud (přečtěte si naši pCloud recenzi).

Větší problém spočívá v tom, že data OneDrive nejsou pro účty zákazníků v klidu šifrována. To znamená, že je ponechán v prostém textu, zatímco sedí na serverech společnosti Microsoft, což je v post-Snowdenově době docela neobvyklé. Problém je v tom, že kdokoli, kdo získá přístup k cloudovému serveru, je bude moci dešifrovat bez šifrovacího klíče, čímž bude chaos ještě snazší.  

Firemní uživatelé nesdílejí tento problém, jak jsme zmínili v naší recenzi OneDrive pro firmy, protože data pro ně získávají na straně šifrovaného serveru. Všem ostatním doporučujeme, abyste si soubory, které ukládáte v OneDrive sami, alespoň šifrovali pomocí služby s nulovými znalostmi, jaké jsou popsány v naší recenzi Boxcryptor..

Další dobrou volbou je soukromý šifrovací nástroj třetí strany určený pro OneNote, SafeRoom. Je také k dispozici pro Evernote.

Společnost Microsoft má možnost dvoufaktorové autentizace (2FA), kterou doporučujeme používat. To pomůže zabránit tomu, aby se kdokoli, kdo získá přístup k vašemu heslu, přihlásil ke svému účtu OneDrive a přeplácal své notebooky. 2FA toho dosahuje tím, že při přihlášení z neznámého zařízení vyžaduje další pověření, obvykle kód odeslaný jako text.

Verdikt

Společnost Microsoft měla dostatek času na zdokonalení aplikace OneNote a z velké části to ukazuje hlavní scénář. Jako digitální notebook je dodáván s téměř každou funkcí produktivity, kterou bychom mohli chtít. Nejenže zastíní podobné produkty produkované soupeři Dropboxem a Googlem, pokud jde o sadu funkcí, má dokonce několik triků, které Evernote nemá.

Schopnost převádět inkoust na text, přidávat hlasové a videozáznamy, kreslit šipky a číslice a obecně uspořádat poznámky jakýmkoli způsobem, činí z něj lákavý nástroj pro kreativní mysl. Ne, neříkáme, že jsme připraveni nahradit Evernote. Pokud však aplikace OneNote provedla několik dalších jedinečných kroků, jako je například nechat uživatele soukromě šifrovat notebooky a poznámky, mohli bychom se jen pohnout.

Chtěli byste zvonit? Podělte se o své myšlenky OneNote v komentářích níže a dejte nám vědět, kde na tom stojíte. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map