Top 11 nejlepších Dropbox alternativ v roce 2020: Která je nejbezpečnější?

S 500 miliony registrovaných uživatelů, včetně 11,9 milionů platících uživatelů, je Dropbox jednou z nejpopulárnějších služeb cloudového úložiště. Díky tomu je to jedna ze služeb, kterou si téměř každý může vyjmout z hlavy.


Je to dobrá služba cloudového úložiště, což není překvapivé, protože na kouř a zrcadla nemáte mnoho uživatelů. Získáte je tím, že vaše služby budou snadno a intuitivně použitelné a zároveň poskytnou mnoho funkcí pro spolupráci, možnosti sdílení a rychlou synchronizaci. Kromě toho má Dropbox silnou uživatelskou podporu.

To znamená, že to není bez jeho vad. Cenové plány Dropboxu nejsou konkurenční ani nikde poblíž nejlepších nabídek v cloudovém úložišti. Navíc chybí šifrování s nulovými znalostmi a má matoucí zásady ochrany osobních údajů. Stále však zbývá zjistit, zda je Dropbox nejlepší platformou pro cloudové úložiště. To bude záležet na tom, co chcete dostat z cloudového úložiště.

V tomto přehledu se podíváme na 11 nejlepších alternativ Dropboxu . Většina tipů v tomto žebříčku nemusí mít uživatelskou základnu, kterou Dropbox dělá, ale zjistili jsme, že v jedné nebo druhé kategorii ji předčí jako službu. Než začneme seznam, pojďme mluvit o Dropboxu podrobněji. Pokud si chcete přečíst diskusi, proč Dropbox není ideální, můžete si ji přečíst níže. 

Pokud nejste obeznámeni s terminologií cloudového úložiště, doporučujeme se vzdělávat pomocí naší knihovny cloudových úložišť.

11 nejlepších alternativ Dropbox pro cloudové úložiště

Nejlepší alternativou dropboxu pro většinu lidí je Sync.com. Pokud vidíte službu, která by mohla vyhovovat vašim potřebám, doporučujeme se zaregistrovat do bezplatné zkušební verze, abyste zjistili, jak se vám líbí. S danou službou nic nepřekoná zážitek. Zde je rychlý přehled: 

 1. Sync.com – nejlepší alternativa, pokud je hlavním problémem zabezpečení
 2. pCloud – Nejlepší alternativa s velkorysým 10GB plánem zdarma
 3. Tresorit – Nejlepší alternativa pro podnikání se spoustou možností
 4. Krabice
 5. MEGA
 6. OneDrive
 7. Disk Google
 8. Amazonská jednotka
 9. Koofr
 10. SpiderOak
 11. Jezdím

1. Sync.com

Sync.com se sídlem v Torontu je již nějakou dobu na vrcholu našeho seznamu nejlepších srovnávacích cloudových úložišť. Chcete-li zjistit proč, přečtěte si naši recenzi na Sync.com. Rovněž se řadí na předních pět nejlepších poskytovatelů s velkými bezplatnými plány služeb a drží nejlepší místo v našem nejlepším seznamu cloudových služeb s nulovými znalostmi. To jsou klíčové kategorie potřebné k poražení Dropboxu.

Sync.com-Web-Control-Panel-Slider-1

Sync.com-Share-File-Link-Slider-2

Sync.com-Sync-Folder-Slider-3

Sync.com-Speed-Throttle-Slider-4

Sync.com-Two-Factor-Authentication-Slider-5

Předchozí

další

Navštivte poskytovatele

Sync.com vám dává pouze 5 GB k registraci, což není o nic lepší než 2 GB Dropboxu. To znamená, že můžete použít program doporučení k pozvání svých přátel, aby se připojili. Za každý z nich získáte gigabajt dalšího úložiště až do 20 GB. Jako bonus dostanou vaši přátelé navíc gigabajt.

Sync.com má také plány s lepší hodnotou. Jeho osobní Pro 2TB plán klesá na 8 $ měsíčně při ročním předplatném, což je levnější než plán Dropbox Plus a poskytuje dvojnásobek úložiště. Navíc na rozdíl od Dropbox nabízí Sync.com osobní plán o kapacitě 500 GB, díky němuž je flexibilnější.

Kromě dobré hodnoty má Sync.com silné zabezpečení, včetně bezplatného šifrování s nulovými znalostmi, což znamená, že na rozdíl od případu Dropbox můžete číst svá data pouze vy. Sync.com také používá protokol TLS k ochraně souborů při přenosu před hrozbami, jako jsou útoky typu člověk-uprostřed, a 256bitové šifrování AES k ochraně souborů v klidu.

Díky poloze Sync.com v Kanadě si navíc může užívat více zákonů o ochraně osobních údajů než Dropbox v USA. Díky tomu vaše soubory zůstanou mimo NSA a další americké abecední agentury.

Synchronizace souborů funguje podobně jako u Dropboxů. Sync.com vám však umožňuje použít něco, co se nazývá „úschovna Sync.com“, namísto použití složky synchronizace. Sejf funguje jako bezpečný archiv souborů.

I když je synchronizace podobná, přenosové rychlosti na serveru Sync.com nejsou tak rychlé jako přenosové rychlosti Dropboxu. Je to částečně proto, že Sync.com nepoužívá kopírování na úrovni bloků.

Má to však dobrý důvod. Šifrování s nulovými znalostmi a kopírování na úrovni bloků spolu nehrají dobře, protože kopírování na úrovni bloků vyžaduje, aby služba mohla číst vaše soubory..

Zabezpečení Sync.com

Sdílení bezpečnosti nezaostává za jinými funkcemi. Stejně jako u předplatného Dropbox Professional vám Sync.com umožňuje odkazy chráněné heslem, které můžete vygenerovat nebo odeslat e-mailem. Tato funkce však neomezuje pouze na placení zákazníků.

Chcete-li nastavit data ukončení odkazu, potřebujete předplatné Sync.com Pro. Plán Pro Sync.com umožňuje nastavit limity stahování a vytvářet požadavky na soubory.

Nejužitečnější funkcí je možnost rozšířit ochranu nulových znalostí na jakýkoli odkaz, který chcete sdílet. Při vytváření sdílené položky stačí zaškrtnout políčko „rozšířené soukromí“.

2. pCloud

pCloud se také řadí na vrchol našeho nejlepšího článku o cloudovém úložišti. Je na tomto seznamu díky své cloudové bezpečnosti, ale má také spoustu dalších funkcí.  

Soubory webového rozhraní pCloud

Složka pCloud Sync

pCloud Share File Link

pCloud Odkazy ke stažení

Klient pCloud Drive

Předchozí

další

Bezplatný plán pCloud vám poskytuje 10 GB úložiště, což je pětkrát více než Dropbox. To znamená, že abyste toho všeho dosáhli, musíte splnit určité úkoly. Můžete také přidat 1 GB úložiště pro každého přítele, kterého doporučíte.

Pokud potřebujete více úložiště než to, pCloud má dobré hodnotové plány, ze kterých si můžete vybrat. Prémiový plán 500 GB za 4,99 $ měsíčně je skvělá nabídka, ale ten, který je zastíněn plánem Premium 2TB, který při ročním předplatném činí pouhých 8 $ měsíčně. Je to levnější než plán 1 TB Dropboxu.

Na rozdíl od stránky Sync.com není znalost nuly zdarma, ale můžete ji přidat do jakéhokoli plánu za 3,99 $ měsíčně. Pokud si myslíte, že pCloud pro vás bude fungovat, celoživotní předplatné vám v dlouhodobém horizontu ušetří peníze.

Kromě doplňku s nulovými znalostmi používá pCloud 256bitové šifrování AES k šifrování souborů v klidu a protokol TLS k jejich ochraně při přenosu.

pCloud Sync

pCloud implementuje běžný model synchronizace, ale také poskytuje funkci nazvanou pCloud Drive. Umožňuje přístup k obsahu uloženému v pCloud, aniž byste jej museli stahovat do počítače.

pCloud využívá synchronizaci na úrovni bloků k urychlení následných nahrávání. Je to naše nejlepší volba pro nejlepší cloudové úložiště hudby a nejlepší cloudové úložiště pro fotografie a videa.

Chcete-li sdílet soubory, musíte vygenerovat odkazy, odeslat je e-mailem nebo poslat přímo do sociálních sítí. pCloud umožňuje zabezpečené sdílení pomocí hesel a dat vypršení platnosti. Stejně jako u Dropboxu je však třeba, abyste se při používání těchto funkcí přihlásili k prémiovému plánu. Přečtěte si naše úplné srovnání pCloud vs. Dropbox.

3. Tresorit

Tresorit je jedna z nejbezpečnějších cloudových služeb úložiště a ta, kterou jsme porovnávali s Dropboxem dříve v našem článku Tresorit vs. Dropbox. Tresorit vyšel v tomto článku nahoře, hlavně díky jeho bezpečnostním prvkům.

tresorit-vs-dropbox-tresorit-web

Není pochyb o tom, že je Tresorit dražší. Jeho nejlevnější plán, Premium, je 10,42 $ měsíčně a poskytuje skromný 200 GB úložného prostoru. Aby odpovídal profesionálnímu plánu Dropboxu, který poskytuje 2 TB úložiště, musíte zaplatit neuvěřitelných 24 $ měsíčně.

To znamená, že Tresorit zdůvodňuje své vysoké ceny poskytováním vynikající bezpečnosti. Používá šifrování s nulovými znalostmi k ochraně vašeho soukromí, protokol TLS k zabezpečení vašich souborů v tranzitu a 256bitové šifrování AES pro zkracování souborů v klidu. To je jen špička bezpečnostního ledovce. O zbytku se můžete dočíst podrobně v naší recenzi Tresorit.

Tresorit Sync

Tresorit umožňuje synchronizovat obsah s cloudem, ale můžete také použít funkci síťové jednotky. Na rozdíl od jiných služeb cloudového úložiště, včetně Dropboxu, Tresorit nemá jednu synchronizační složku. Místo toho musíte pro každou složku, kterou chcete synchronizovat, vytvořit „tresory“. Díky tomu je použití složitější.

Nevýhodou je, že můžete synchronizovat libovolnou složku, kterou s Dropboxem nemůžete udělat. K dispozici je také selektivní synchronizace. Můžete jej použít k synchronizaci pouze určitých složek ve vašem tresoru.

V našich testech byly rychlosti Tresoritu vysoké, ale synchronizace na úrovni bloků není k dispozici. Tresorit také nemá funkce produktivity, protože stejně jako Sync.com používá soukromé šifrování.

Soubory můžete sdílet pomocí odkazu, který můžete chránit nastavením data vypršení platnosti, hesla nebo limitu přístupu. Pokud hodně sdílíte, můžete pro zobrazení svých sdílených složek použít zobrazení „Odkazy“. Podobně jako v případě zobrazení „Kontakty“ se zobrazují lidé, se kterými sdílíte. S Dropboxem však nelze vytvořit odkazy na nahrávání, jako byste mohli.

4. Box

domovská stránka box-business-home

Box je služba cloudového úložiště pro firmy a dobrá alternativa pro lidi, kteří hledají lepší možnosti správy dat a uživatelských rolí. Nabízí spoustu zvonků a píšťalek, které vidíme v Dropboxu. Ale myslíme si, že použitelnost trpí: příliš mnoho možností vás může zmást hledáním toho, co potřebujete. 

Jak již bylo řečeno, šifrování je prvotřídní s 256-AES, takže vaše soubory jsou v bezpečí před zvědavýma očima nebo konkurencí. 

5. MEGA

MEGA rozdávala spoustu bezplatného úložiště, ale od té doby začala většinu z toho po několika měsících zmizet. Podrobnosti si můžete přečíst v naší recenzi MEGA. Stejně jako předchozí služby na našem seznamu nabízí šifrování s nulovou znalostí.

MEGA-Homepage-2018

Plán zdarma poskytuje 15 GB úložiště a dalších 35 GB, které nakonec vyprší. Můžete jej získat zpět, ale pouze na omezenou dobu. Přesto, 15 GB je mnohem víc, než to, co Dropbox nabízí. Pokud potřebujete více, MEGA má na výběr čtyři osobní plány.

Z nich má plán Pro I nejlepší hodnotu, protože nabízí 1 TB úložiště za 11,38 $ měsíčně. To je však dražší než Dropbox a předchozí záznamy na našem seznamu. Jediným důvodem, proč zvážit MEGA, je, pokud potřebujete méně než 1 TB úložiště a bezplatné šifrování nulových znalostí.

U MEGA je povinné šifrování nulových znalostí. Používá se také pro sdílení souborů. Funguje to jako ochrana heslem, kromě toho, že je bezpečnější. Úroveň šifrování v klidu je 128bitová AES a protokol TLS chrání vaše soubory v přenosu.

MEGA Sync

Synchronizace MEGA není tak elegantní jako u Dropboxu, ale pokud vám to nebude vadit, bude dokončena práce. Na druhou stranu je na rozdíl od Dropbox možné synchronizovat libovolnou složku.

Mnoho uživatelů hlásí pomalé a nestabilní přenosové rychlosti. Navíc MEGA nepoužívá kopírování na úrovni bloků k jejich zrychlení. Chybí také integrace produktivity, které Dropbox má.

Můžete sdílet soubory vytvářející odkaz nebo odesílat e-mailem. Stejně jako u Dropboxu, nastavení hesla nebo data vypršení platnosti vyžaduje prémiové předplatné, ale v tomto případě je dostanete s nejlevnějším tarifem. Můžete také pozvat ostatní, aby s vámi sdíleli, a je zde stránka, která ukazuje tyto sdílené položky na první pohled. Přečtěte si náš Dropbox vs MEGA kus pro více.

6. OneDrive

Microsoft OneDrive je jasnou volbou pro tento seznam, ale sdílí některé slabiny Dropboxu.

Jeho bezplatný plán nabízí pouze 5 GB, ale to stále překonává Dropbox. Pro více se musíte přihlásit k jednomu ze tří prémiových plánů.

Soubory webového rozhraní OneDrive

Posuvník složky OneDrive Sync

Spouštěč aplikací OneDrive

OneDrive Vytvořit sdílení souborů propojení

OneDrive Word online

Předchozí

další

50GB plán je příjemná volba za pouhých 1,99 $ měsíčně, ale další dva plány nabízejí nejvyšší hodnotu. Office 365 Personal vám získá 1 TB úložiště za 6,99 $ měsíčně nebo 69,99 $ za rok. Ještě lepší je, že Office 365 Home nabízí 6 TB úložiště pro šest uživatelů za pouhých 9,99 $ měsíčně nebo 99,99 $ za rok. Oba plány mají lepší ceny než plán 1 TB Dropboxu.

Stejně jako u Dropboxu však neexistuje šifrování s nulovou znalostí. OneDrive však šifruje každý soubor pomocí 256bitového šifrování AES a používá protokol TLS k zabránění útokům během přenosu.

OneDrive Sync

OneDrive používá standardní synchronizační model vyvinutý společností Dropbox. Nedovoluje ani synchronizaci konkrétních složek. Můžete si vybrat pouze ze seznamu běžných složek, což není užitečné. Selektivní synchronizace je k dispozici, ale není tak užitečná jako inteligentní synchronizace Dropboxu.

Rychlost přenosu OneDrive vám umožňuje rychlou synchronizaci souborů a díky synchronizaci na úrovni bloků je ještě rychleji.

OneDrive má aplikaci pro psaní poznámek a integruje se s aplikací Office Online a mnoha dalšími aplikacemi společnosti Microsoft, přečtěte si vše v naší recenzi OneNote. To usnadňuje přechod z produkčních funkcí Dropboxu.

Chcete-li sdílet soubory, můžete vytvořit odkaz, odeslat jej e-mailem nebo odeslat na sociální sítě, jako je Facebook, Twitter, Linkedin nebo Sina Weibo. V každém případě můžete povolit úpravy a ochranu odkazů nastavením hesel nebo přidáním dat vypršení platnosti. K dispozici je také „sdílená“ stránka, která ukazuje, co sdílíte s ostatními.

7. Disk Google

Mluvili jsme o popularitě Dropboxu, ale s téměř miliardou uživatelů je Disk Google ještě populárnější.

Disk Google poskytuje 15 GB bezplatného úložiště a neomezené úložiště pro fotografie, pokud je uložíte komprimované do 16 megapixelů. Kromě bezplatného plánu má Google flexibilní sestavu šesti placených programů.

Webové rozhraní Disku Google

Složka synchronizace Disku Google

Disk Google Dokumenty Google

Odkaz na vytvoření Disku Google

Nastavení sítě Disku Google

Předchozí

další

První pár plánů vám 100 GB a 200 GB za 2 $ a 3 $ za měsíc. Jsou to dobré možnosti, pokud nepotřebujete velké úložiště a Dropbox podobné nenabízí. Pro více než to nejlepší je nejlepší plán 2TB, který stojí 9,99 $ měsíčně nebo 99,99 $ ročně. Cena Dropbox Plus je stejná, ale plán společnosti Google poskytuje úložiště dvakrát.

Zatímco jsou vaše soubory v úložišti, Disk Google je šifruje pomocí 128bitového šifrování AES. Začalo to poté, co bylo připojeno k projektu PRISM. Google připouští, že prohledává váš obsah. V zásadách ochrany osobních údajů se uvádí, že tak poskytuje přizpůsobené výsledky vyhledávání, reklamu šitou na míru a detekci spamu a malwaru. Protokol TLS chrání tranzitní soubory.

Desktopový klient Google Drive se řídí běžným modelem synchronizace, ale obohacuje jej o možnost nepřetržitého zálohování. Můžete také použít klienta k synchronizaci určitých složek z cloudu a jakékoli složky s cloudem. Klientka však měla škytavka, když jsme ji otestovali pro naši kontrolu na Disku Google, a některé starší komentáře si stěžují na špatnou synchronizaci.

Synchronizace Disku Google

Disk Google má rychlé synchronizační rychlosti, ale postrádá kopírování na úrovni bloků, takže při následném nahrávání nebudete mít zrychlení..

Mezi funkce produktivity na Disku Google patří kancelářská sada společnosti Google, Kalendář, Keep a další. Kromě proprietárních aplikací se Google integruje s mnoha aplikacemi třetích stran. Množství funkcí je rozsáhlejší než sada Dropboxu.

Chcete-li sdílet soubory, musíte vygenerovat odkaz a zkopírovat a vložit nebo odeslat e-mailem. Můžete ji také odeslat přímo na Facebook nebo Twitter. Lidé, se kterými je sdílíte, mohou zobrazit, komentovat nebo upravovat v závislosti na nastavených oprávněních. K dispozici je tabulka, která ukazuje, kdo má přístup k odkazu.

Nemůžete nastavit heslo, odeslat odkazy na nahrávání nebo omezit počet stahování. Můžete nastavit datum vypršení platnosti pro každou osobu, se kterou sdílíte. Chcete-li vidět, co s vámi ostatní sdílejí, otevřete složku „sdíleno se mnou“.

8. Amazonská jednotka

Amazon Drive se nenachází v horní části našich nejlepších recenzí v cloudovém úložišti, ale má vynikající hodnotu, což mu pomáhá tento seznam vytvořit.

Pokud chcete službu vyzkoušet, můžete se zaregistrovat do bezplatného plánu, který vám poskytne 5 GB úložného prostoru. To není moc, ale je to stále víc, než poskytuje Dropbox. Amazon Drive však sladí nabídku s neomezeným ukládáním fotografií.

Je to podobné jako Disk Google, ale podobnosti se tam nekončí. Amazon Drive má také flexibilní předplatné. Nabízí 13 plánů, které poráží Disk Google, natož Dropbox. Jeho sazby jsou také spravedlivé.

Plán 100 GB je pouze 1 $ měsíčně, což je skvělé pro uživatele, kteří nepotřebují velké úložiště. Za 5 $ měsíčně získáte 1 TB úložiště. Tato dohoda překonává mnoho z plánů pod 10 USD. Za 10 $ měsíčně poskytuje Amazon Drive 2 TB úložiště, které překonává nabídku Dropboxu.

Protikladem k vynikající hodnotě je absence šifrování v klidu. Pokud se tomu chcete vyhnout, můžete použít Boxcryptor k zašifrování souborů před jejich nahráním na Amazon Drive. Více se o tom můžete dočíst v naší recenzi Boxcryptoru.

Amazon Drive Sync

Amazon Drive používá běžný model synchronizace spolu s funkcemi synchronizace na úrovni bloku a umožňuje provádět selektivní synchronizaci. Nemůže však synchronizovat žádnou složku.

Amazon má datová centra po celém světě, takže není divu, že rychlost synchronizace Amazon Drive je vysoká. V recenzi Amazon Drive můžete vidět, jak rychle.

Na rozdíl od Dropboxu chybí Amazon Drive funkce produktivity. Po nahrání souborů je můžete sdílet pomocí základních funkcí sdílení. Můžete vygenerovat odkaz, poslat jej e-mailem nebo sdílet své soubory přímo na Facebooku nebo Twitteru.

Sdílejte opatrně to, co sdílíte, protože na ně nemůžete chránit odkazy chráněné heslem ani na ně umístit data ukončení platnosti. Jediné, co můžete udělat, je přejít na kartu „sdílené“ a zastavit sdílení konkrétních odkazů. Dropbox umožňuje platit více za využití funkcí sdílení sdílení, ale přinejmenším jsou k dispozici.

9. Koofr

Koofr je služba založená na Slovinsku, která nenabízí spoustu úložného prostoru, ale to neznamená, že to není schopná služba..

Zajímavé je, že Koofrův bezplatný plán poskytuje stejné množství prostoru jako plán Dropboxu. Končí však podobnost cen, protože Koofr má několik plánů, které nabízejí méně než 1 TB prostoru. Nejsou ani drahé, což je dobré, pokud nechcete přeplatit. Na 100 GB musíte rozdat 2,28 $ měsíčně, zatímco plán 250 GB je 4,55 $ měsíčně.

koofr-share-with-people

Plány nejsou dobrými hodnotami, protože se přihlásíte k odběru služby Disk Google nebo Amazon Drive. Plán 1TB je také dražší než protějšek Dropboxu. Tam, kde Koofr svítí více než Dropbox, je bezpečnost a soukromí.

Koofr Security

Koofr používá protokol SSL / TLS k ochraně vašich souborů v tranzitu a 256bitové šifrování AES k zakódování souborů v klidu. Stejně jako Dropbox neposkytuje šifrování s nulovými znalostmi, ale neextrahuje vaše metadata ani neobsahuje podezřelá ustanovení v zásadách ochrany osobních údajů..

Koofr vám stejně jako Dropbox neumožňuje synchronizovat žádnou složku, ale je k dispozici selektivní synchronizace. Chcete-li jej však použít, musíte se přihlásit k odběru prémiového plánu. Koofr má také možnost síťové jednotky.

Rychlosti synchronizace byly v našem testu rychlé. To znamená, že Koofr postrádá synchronizaci na úrovni bloků, což nelze říci o Dropboxu. Koofr také chybí funkce produktivity.

Sdílení umožňuje odeslat odkaz e-mailem, zkopírovat a vložit nebo sdílet přímo na Facebook, Twitter, Reddit nebo Tumblr. Při sdílení na sociálních sítích nemůžete odkazy chráněné heslem chránit, ale jinak můžete. Existuje také možnost, jak odkazy vyprší. Na rozdíl od mnoha služeb, včetně Dropboxu, Koofr dokonce poskytuje tyto funkce pro kontrolu obsahu zdarma uživatelům.

10. SpiderOak ONE

SpiderOak One se kvalifikuje jako alternativa Dropboxu, protože nabízí kromě cloudové zálohy také bezpečné cloudové úložiště. Pokud si nejste jisti, jaký je mezi nimi rozdíl, přečtěte si náš vysvětlující článek.

SpiderOak ONE nenabízí bezplatný plán, takže v tomto ohledu není lepší než Dropbox. To znamená, že pro služby online zálohování není běžný žádný bezplatný plán. Plány SpiderOak ONE jsou také drahé. 1TB plán Dropboxu je 9,99 $ za měsíc ve srovnání s 400GB plánem SpiderOak ONE za 11 $ za měsíc.

SpiderOakONE-DesktopDashboard-Slider1

SpiderOakONE-Backup-Files-Slider2

SpiderOakONE-Download-File-Slider3

Složka SpiderOak Hive Sync

Webové rozhraní SpiderOakONE

Předchozí

další

Když se však dostaneme k plánům 2TB, věci se obrátí ve prospěch SpiderOak ONE. Jeho plán je 14 $ měsíčně, zatímco Dropbox je 19,99 $. To znamená, že uživatelé, kteří potřebují méně úložného prostoru, shledají Dropbox přitažlivější. Kromě toho, pokud právě hledáte cloudové úložiště, pravděpodobně nepovažujete SpiderOak ONE za životaschopnou alternativu Dropboxu..

Zabezpečení SpiderOak ONE

Na druhou stranu, pokud potřebujete skladování a zálohování, SpiderOak ONE je skvělý hybrid. Je také bezpečný, protože používá soukromé šifrování pomocí 256bitového AES k šifrování vašich souborů před tím, než opustí váš počítač. Protokol SSL zajišťuje přenos souborů.

Kromě soukromého šifrování SpiderOak ONE neuchovává ani centrální databázi metadat vašeho souboru. Další informace o zabezpečení naleznete v naší recenzi SpiderOak ONE.

SpiderOak ONE nainstaluje synchronizační složku, kterou nazývá „podregistr“, která funguje jako každá jiná synchronizační složka. Selektivní synchronizaci nelze použít k výběru souborů pro synchronizaci a nemůžete synchronizovat žádnou složku. Více podrobností najdete v našem průvodci SpiderOak ONE. Pomůže vám to při procházení rozhraní.

Můžete vytvořit sdílený odkaz na libovolný soubor, ale jeho platnost vyprší automaticky po třech dnech. Nelze zadat ani heslo. Funkce „ShareRoom“ vám však umožňuje sdílet složky a sdílet je pomocí hesla. Nezapomeňte, že soubory umístěné ve službě ShareRooms nemají výhody soukromého šifrování.

11. IDrive

Stejně jako SpiderOak ONE je IDrive služba, která nabízí záložní a synchronizační prostor. Také se nachází v horní části našeho nejlepšího srovnání online zálohování. Pokud hledáte hybridní řešení, je to soutěžící a je to levnější než SpiderOak ONE a Dropbox..

Překvapivě má ​​plán 5 GB zdarma. Prémiové plány poskytují 2TB nebo 5TB záložního prostoru a stejné množství synchronizačního prostoru. Musíte zaplatit za rok předem, ale ceny jsou konkurenceschopné. Plán 2TB klesá na 4,34 $ měsíčně, zatímco plán 5TB je 6,22 $ měsíčně. Pokud platíte předem dva roky, získáte slevu.

IDrive-Client-Backup-Slider1

IDrive-Client-Restore-Slider2

IDrive-Client-Scheduler-Slider3

IDrive-Client-Sync-Slider4

IDrive-Client-Disk-Image-Slider5

Předchozí

další

IDrive používá 256bitový AES a při registraci můžete povolit soukromé šifrování. Další informace o zabezpečení IDrive naleznete v naší recenzi IDrive.

IDrive Sync

Když zapnete synchronizaci, IDrive vytvoří v počítači složku pro synchronizaci. Funguje to jako standardní synchronizační složka. Můžete použít selektivní synchronizaci, ale není možné synchronizovat další složky.

Pomocí webového klienta můžete pozvat lidi ke sdílení. Umožňuje také určit úroveň oprávnění pro každou sdílenou složku, ale neexistuje způsob, jak nastavit heslo nebo datum vypršení platnosti. Můžete však zkontrolovat, co s ostatními sdílíte a co s vámi ostatní sdílejí.

Co dělá Dropbox dobrý

Podíváme se na to, co Dropbox dělá dobře, abychom mohli určit, co vylepšuje jinou službu.

Dropbox je oblíbený díky jeho silným možnostem synchronizace a sdílení, sadám funkcí a dobré uživatelské zkušenosti. Je to také místo, kde byl vynalezen model synchronizace běžně používaný cloudovými službami. O těchto kategoriích hovoříme podrobně v naší recenzi Dropboxu.

Centrálním bodem společného modelu synchronizace je synchronizační složka. Složka synchronizace funguje jako každá jiná složka, ale cokoli, co do ní vložíte, bude synchronizováno s cloudem a vše, co v cloudu máte, bude k dispozici. Dropbox vylepšuje tento koncept pomocí funkce inteligentní synchronizace a díky tomu je nejlepším cloudovým úložištěm pro synchronizaci.

Inteligentní synchronizace vám umožní přistupovat k cloudovým souborům bez předchozí synchronizace s počítačem. Nevýhodou je, že nebudete mít přístup k vašim souborům, když jste offline. Jedním z problémů synchronizačního modelu Dropboxu je neschopnost synchronizovat složky jiné než synchronizační složka.

Většina soutěží používá stejný model, ale pouze některé ho také vykonávají. Můžete porovnat synchronizační schopnosti Dropboxu se svými dvěma nejpřímějšími konkurenty, Google Drive a Microsoft OneDrive, a bude to lepší než obojí, alespoň pokud jde o synchronizaci změn souborů již zkopírovaných do cloudového úložiště díky synchronizaci na úrovni bloku.

Sdílení schránky

Dropbox má také silné funkce pro sdílení obsahu. Odkazy můžete sdílet pomocí webového klienta nebo je odeslat e-mailem. Dropbox umožňuje chránit odkazy nastavením hesla nebo data vypršení platnosti, deaktivací stahování nebo udělením přístupu pouze konkrétním jednotlivcům. Nemůžete je však poslat přímo na sociální sítě.

Upozorňujeme, že možnosti řízení obsahu pro sdílení jsou vyhrazeny pro plán služby Dropbox, který není jeho nejlevnějším plánem. O tom si povíme více v následující sekci.

Na vyhrazené stránce můžete vidět, co s ostatními sdílíte. Pokud chcete pozvat ostatní, aby s vámi sdíleli, můžete použít funkci „žádost o soubor“.

Navíc se Dropbox integruje s Microsoft Office Online, což umožňuje upravovat dokumenty Word, Excel a PowerPoint z webového rozhraní Dropbox. Navíc má Dropbox užitečnou aplikaci pro psaní poznámek nazvanou Dropbox Paper, která vám umožní dělat poznámky a další, které prozkoumáme v naší recenzi Dropbox Paper.

Pokud máte v Dropboxu spoustu souborů a potřebujete je prohledávat, můžete to provést pomocí fulltextového vyhledávání. Hledání zahrnuje dokumenty naskenované pomocí mobilní aplikace, což je neobvyklá funkce mezi službami cloudového úložiště. Dropbox umožňuje použít k naskenování dokumentu a jeho nahrání ve formátu .pdf nebo .jpeg do cloudu.

Co není dobré na Dropboxu

Dropbox je jednou z nejpopulárnějších cloudových služeb úložiště, ale existuje mnoho dalších. Mnoho z nich není lepší než Dropbox v každé kategorii, ale mohou je porazit v jedné nebo dvou důležitých oblastech. Jak je to pro vás důležité, záleží na vašich prioritách cloudového úložiště. Pokud v nich porazí Dropbox, bude pro vás stačit opustit loď.

Zabezpečení Dropboxu

Dropbox má bouřlivou historii se zabezpečením od začátku. Největší a nejvíce mluvil o porušení je krádež e-mailů a hesel z roku 2012 od více než 68 milionů uživatelů Dropbox.

Asi polovina odcizených hesel byla hashována pomocí bcrypt, což by mělo učinit nečitelnými. Druhá polovina byla hašována pomocí mnohem slabšího algoritmu zvaného SHA-1. Horší je, že Dropbox neodhalil rozsah hacku až do roku 2016, kdy se některé z těchto odcizených pověření ukázaly k prodeji online.

Dropbox údajně zpřísnil kontrolu a od roku 2012 několikrát změnil své algoritmy hashování hesel, aby se zabránilo opakování. Používá 256bitový AES k ochraně vašich souborů v klidu a protokol TLS se 128bitovým AES pro ochranu vašich souborů při přenosu. Přesto vaše data dešifruje, jakmile je v cloudu, aby extrahovala metadata pro indexování a poté je znovu zašifrovala.

V níže uvedeném seznamu najdete několik bezpečných alternativ, které tak neučiní.

Ochrana osobních údajů Dropboxu

Kromě problematické bezpečnosti se soukromí Dropboxu týká. Dropbox byl zapojen do projektu PRISM Národní bezpečnostní agentury USA. PRISM je sledovací program určený k lokalizaci teroristů. Za tímto účelem však NSA shromažďuje údaje od všech díky účinkům amerického Patriot Act.

Dropbox může a bude blokovat sdílení některých souborů pod vedením amerického zákona o autorských právech (Millennium Copyright Act). Dropbox neskenuje soubory cloudového úložiště, aby to provedlo, ale při sdílení se dívá na váš obsah, což není až tak špatné. Několik služeb úložiště typu cloud poskytuje sdílení souborů s nulovými znalostmi, což tomu brání.

Některé služby, které hodláme doporučit, jsou navíc na místech šetrnějších k soukromí než v USA. To je relevantní, protože poskytovatelé internetových služeb mají ze zákona povoleno špehovat uživatelská data a prodávat je třetím stranám, aniž by spotřebitelům poskytli možnost odhlásit se.

Jako vedlejší poznámku, pokud si ceníte svého soukromí, podívejte se na náš výběr bezplatných nástrojů na ochranu vašeho soukromí a našich nejlepších VPN služeb..

Dropbox zdarma plán a ceny

Na rozdíl od některých služeb vám Dropbox dá pouze 2 GB, abyste mohli pracovat na jeho bezplatném plánu, což nebude stačit, pokud potřebujete ukládat fotografie a videa ve vysokém rozlišení.

Prémiové plány nejsou o mnoho lepší, protože jsou drahé. Nejlevnější plán Dropboxu je Plus, který stojí 9,99 $ za měsíc nebo 99 $ za rok a poskytuje 1 TB úložiště. Dalším plánem je Professional, který vám dostane 2 TB úložiště za 19,99 $ měsíčně nebo 16,58 $ měsíčně, pokud platíte za rok. Poskytuje také funkce, které chrání vaše sdílené položky.

Závěrečné myšlenky

Sync.com stojí na vrcholu seznamu díky svým konkurenčním plánům, silné bezpečnosti, včetně šifrování s nulovými znalostmi, schopným funkcím sdílení a dodržování kanadských zákonů o ochraně osobních údajů. Zbytek tipů jsou také dobrými kandidáty. Ve většině našich kritérií jsou ti, kteří jsou na vyšší úrovni, lepší než Dropbox. Zbytek dělá alespoň jednu věc lépe než Dropbox.

Koncové služby jsou v konkrétních případech dobrou alternativou. Například Tresorit by vám mohl vyhovovat, pokud chcete zdůraznit bezpečnost, zatímco SpiderOak ONE a IDrive jsou nejlepší pro ty, kteří chtějí použít hybridní řešení.

Přesto jsme mohli vynechat službu nebo dvě, a dejte nám o tom vědět v komentářích níže. Která služba vás nejvíce zaujala? Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me