Sync.com a Disk Google, perfektní shoda pro týmovou spolupráci

Zde na Cloudwards.net jsme velkými fanoušky online spolupráce: proč pracovat v dusné kanceláři, když můžete pracovat kdekoli, kdykoli as kým? Aby však byla online spolupráce životaschopná, potřebujete pro práci správné nástroje.


V tomto článku se podíváme na dva z našich oblíbených nástrojů, v tomto článku o spolupráci na Disku Google a Sync.com.

Disk Google je zavedené řešení cloudového úložiště s řadou integrovaných aplikací produktivity navržených pro spolupráci. Sync.com je mezitím kvetoucí uchazeč cloudového úložiště, který nabízí bezpečný a soukromý způsob komunikace se spolupracovníky.

Během této kontroly vás provedu jemnějšími body každého z nich, abychom vám pomohli pochopit, jak mohou různým způsobem prospět snahám o spolupráci..

Také se podívám na dostupné plány, takže můžete začít plánovat, jak je implementovat do společných pracovních projektů.

Mrak na pracovišti

V posledních několika letech společnost Rightscale zkoumala podniky, aby zjistila, jak pomocí cloudových technologií spojuje své pracovní síly.

Ve svých výsledcích za rok 2016 firma oznámila, že:

 • 89 procent organizací využívá veřejné cloudové služby
 • 16 procent využívá více než jednu veřejnou cloudovou službu
 • 77 procent používá soukromě vyvinuté cloudové řešení
 • 71 procent používá kombinaci veřejných a soukromých cloudových řešení

To ukazuje, že podniky často používají různé cloudové programy pro různé úkoly v závislosti na tom, pro co jsou nejvhodnější.

Kde se aplikace Disk Google Excel

Jako spisovatel na volné noze často využívám Disk Google ke spolupráci s partnery a klienty. Sada kancelářských aplikací Google funguje velmi dobře a usnadňuje spolupráci než tradiční produkty díky schopnosti snadno psát, upravovat a předkládat návrhy v reálném čase.

1. Sdílení na Disku Google

Z webového rozhraní Disku Google můžete sdílet libovolnou složku nebo soubor kliknutím na něj pravým tlačítkem a výběrem možnosti „Sdílet“ z rozbalovací nabídky.

Obsah lze sdílet pomocí odkazu nebo e-mailu. V obou případech můžete ostatním udělit oprávnění k prohlížení, komentování nebo úpravám.

Sdílení přes odkaz může být trochu riskantní.

Bez ochrany heslem bude mít kdokoli s kopií tohoto odkazu přístup k vašemu obsahu. E-maily naopak omezují přístup k příjemci.

2. Sada Dokumentů Google

Sdílení obsahu je skvělé, ale spolupráce může být neohrabaná bez řádné integrace aplikací, která s ním bude spojena. V současné době to je pravděpodobně to, co dělá Disk Google lépe než jakákoli jiná služba cloudového úložiště.

Jejich rodná kancelářská sada je bezplatná a výkonná a zahrnuje následující programy:

 • Docs: zpracování textu a publikování na webu
 • Povlečení na postel: tabulky a grafy
 • Snímky: prezentace
 • formuláře: sběr dat (tj. průzkumy)
 • Výkresy: diagramování

Skvělá věc u těchto aplikací je, že jakmile poskytnete přístup k souboru, mohou ostatní uživatelé spolupracovat s vámi. Tato práce může zahrnovat vynechání několika komentářů v okrajích, označení navrhovaných úprav nebo provedení skutečných změn.

Spolupráce může být trochu matoucí, pokud více lidí pracuje na stejném dokumentu a pomáhá vyřešit všechny zmatky, je funkce „historie revizí“, která vám umožní sledovat, kdo udělal co.

Revize může dokonce vrátit zpět změny předchozích verzí dokumentu, což je užitečné, když se rozhodnete, že by určité úpravy neměly být nikdy provedeny.

3. Aplikace Disk Google od třetích stran

Vývojáři rádi pracují s Diskem Google, o čemž svědčí mnoho aplikací třetích stran, které jsou k dispozici. Google ještě lépe usnadňuje vyhledávání a integraci aplikací do vašeho úložného prostoru.

Stačí kliknout na tlačítko „Můj disk“ a vybrat „Připojit další aplikace“. Poté pomocí okna, které se objeví, vyhledejte nebo seřaďte dostupné možnosti.

Mezi mé oblíbené patří:

 • CloudConvert: rychle převádí soubory z jednoho typu na druhý
 • WappWolf Automator: automatizuje procedury, jako jsou přenosy souborů
 • DocHub: upravovat a komentovat soubory PDF
 • Pixlr Editor: pěkný klon Photoshopu založený na prohlížeči
 • HelloFax: odesílat a přijímat faxy z Disku Google

I další cloudové služby nabízejí integraci třetích stran, ale zdá se, že žádná z nich neumožňuje jejich snadné nalezení a aktivaci jako na Disku Google..

Kde je Disk Google krátký

V případě, že jste zprávy zmeškali, byla společnost Google ve středu zájmu o ochranu osobních údajů uživatelů. Většina sporu vznikla poté, co Edward Snowden odhalil světu, že NSA tajně sledovala internetové komunikace.

Přitom také uzavřel vztahy mezi NSA a několika významnými technologickými společnostmi, jako jsou Microsoft a Google. Veřejné pobouření nad odhalením výrazně zintenzívnilo pozornost na soukromí uživatelů online, zejména v cloudovém prostředí.

Možná z části kvůli této zvýšené pozornosti, Disk Google konečně začal šifrovat uživatelský obsah na svých serverech v srpnu 2013. To je dobrá věc, protože porušení dat je na vzestupu.

Nestačí však: Disk Google stále ještě nešifruje metadata uživatele. NSA sbírala především metadata – nikoli obsah -. Přestože Google nyní šifruje obsah, Google si zachovává klíče pro dešifrování tohoto obsahu, kdykoli chtějí.

Tato skutečnost jim umožňuje skenovat vaše data, aby zjistili, co se nahrává, a předávat kopie prostého textu ostatním. Kromě toho by tito šifrovací klíče mohli také získat a distribuovat nepoctiví zaměstnanci nebo dokonce hackeři.

Takové mezery v bezpečnostní barvě jsou důvodem, proč mnoho cloudových zákazníků nyní hledá další služby pro větší ochranu.

Jednou z takových služeb, která se rychle stala oblíbenou mezi obhájci bezpečnosti, je Sync.com.

Jak Sync.com chrání vaše data

Proč je Sync.com tak bezpečný? Pro začátečníky uchovávají data zašifrovaná na straně serveru, aby zmírnila jakékoli neoprávněné pokusy o přístup. Navíc data přenášená mezi vaším zařízením a datovým centrem Sync.com jsou chráněna zabezpečeným tunelem SSL / TSL.

Disk Google to samozřejmě také udělá nyní.

Velký rozdíl je v tom, že si Sync.com nezachová váš šifrovací klíč. Tento klíč je generován místně na vašem zařízení a zůstává tam.

Před odesláním do cloudu jsou data šifrována 256bitovým šifrováním AES. Nikdy se dešifruje, dokud se vám nevrátí. Tento systém se obvykle nazývá „end-to-end“ nebo lokální šifrování. Existuje však třetí jméno, které se mi nejvíce líbí: šifrování s nulovými znalostmi.

Je to „nulová znalost“, protože server Sync.com netuší, jaký obsah ukládáte na jejich servery. Mohlo by to být recept na bavorský krémový koláč, lepší scénář Suicide Squad nebo schémata pro létající talíř.

Nezáleží na tom, na Sync.com, je to zakódované nesmysly.

Další výhodou šifrování s nulovou znalostí je to, že ani na základě soudního příkazu nemohla Sync.com převrátit dešifrovanou verzi vašeho obsahu..

S 256bitovým šifrováním AES by také kdokoli, komu se podaří narušit servery Sync.com, nemohl dešifrovat váš obsah bez superpočítače a pár miliard let, které ušetří.

1. Sync.com a spolupráce

Zajištění pracovního produktu je jedna věc, ale co usnadnění spolupráce? Sync.com nemá integrované aplikace, které Disk Google používá. Doufejme, že jednoho dne se tak stane životaschopným jako náhrada na Disku Google.

Mezitím Sync.com odvádí mnohem lepší práci než Disk Google, pokud jde o práci na bezpečném a bezpečném místě, daleko od zvědavých očí..

Podobně jako na Disku Google lze cloudový obsah sdílet s ostatními, i když nejsou odběrateli Sync.com.

Obsah se sdílí generováním zabezpečeného odkazu.

Odkazy na obsah mohou být zaslány e-mailem konkrétním příjemcům nebo zkopírovány a vloženy na jiné médium (například Slack)..

Je možné vygenerovat jiný druh odkazu, který se nazývá odkaz pro upload, který ostatním umožní nahrát obsah do vašich složek.

Když vytvoříte odkaz, připojí se k němu jedinečný šifrovací klíč natažený algoritmem pro posílení hesla (PBKDF2). Tento klíč není přenášen ani ukládán, takže Sync.com nikdy neví, co to je. zajištění

Chcete-li však povolit správné dešifrování odkazů mezi spolupracovníky s nulovými znalostmi, musíte se přihlásit k funkci „zvýšeného soukromí“ společnosti Sync.com..

Rozšířené soukromí je podporováno na:

 • Chrome (soubory do 25 GB)
 • Firefox (soubory do velikosti 500 MB)
 • Internet Explorer 10+ (soubory do velikosti 500 MB)
 • Microsoft Edge (soubory do velikosti 500 MB)

Sync.com má několik dalších bezpečnostních opatření na ochranu odkazů, které rovněž nejsou dostupné na Disku Google.

Mezi ně patří schopnost:

 • Odkazy na ochranu heslem
 • Nastavte data vypršení platnosti odkazu
 • Nastavte limity stahování odkazů

Sync.com také poskytuje protokoly k auditu aktivity na sdíleném obsahu a možnost vzdáleného vymazání sdíleného obsahu. Spíše než vytváření sdílených odkazů mohou uživatelé také vytvářet sdílené složky.

V případě složek jsou uživatelé pozváni e-mailem. Pozvaní mohou s příslušnými oprávněními upravovat obsah v této složce a následně pozvat ostatní, aby k ní měli přístup.

A konečně, za účelem ochrany uživatelů před nechtěnými úpravami nebo náhodným smazáním, společnost Sync.com umožňuje placeným předplatitelům udržovat neomezené verze souborů a odstraňovat odstraněný obsah na dobu neurčitou.

Nic pomáhá udržovat týmovou chemii pevnou, jako například schopnost zrušit vaše (jejich) chyby.

2. Synchronizace zařízení

Začlenění Google Drive i Sync.com do vašeho úsilí o online spolupráci nebude velmi výhodné, pokud nebudete mít přístup k obsahu obou, kdykoli a kdekoli budete potřebovat.

Naštěstí vám Disk Google i Sync.com umožňují synchronizovat obsah téměř v reálném čase, napříč Windows, MacOS, Android a iOS.

Chcete-li synchronizaci povolit, vytvoří Disk Google a Sync.com samostatné synchronizační složky na pevném disku. K těmto složkám lze přistupovat stejně jako k jakékoli jiné složce systému souborů, ale lze je přímo propojit s cloudem. Veškeré změny obsahu synchronizovaných složek se automaticky nahrají do cloudu.

Tyto změny se následně přenesou na vaše připojená zařízení – nebo na změny vašich partnerů, pokud je sdílení povoleno.

Díky synchronizaci můžete bez problémů přecházet mezi zařízeními, pracovat vzdáleně a pracovat offline, ale uživatelé Mac pracují společně s uživateli Windows a naopak.

Cenové plány

Nyní, když jsme se podívali na to, jak může každá služba prospět vaší online práci, podívejme se na jejich příslušné plány. Tímto způsobem můžete tyto služby ocenit pro své vlastní snahy o spolupráci.

Disk Google

Disk Google uživatelům poskytuje velkorysé 15 GB bezplatného cloudového úložiště. Pokud to nestačí, je k dispozici řada cenových úrovní:

Celkový úložný prostorMěsíční náklady
100 GB1,99 $
1 TB9,99 $
10 TB99 $
20 TB199,99 $
30 TB299 $

Díky této flexibilitě je Disk Google ještě dokonalejší pro spárování se službou, jako je Sync.com. Umožňuje omezit celkovou investici tím, že přizpůsobíte úložiště na Disku Google vašim potřebám.

Pokud hledáte širší obchodní řešení, je sada Google G (dříve Google Apps for Work) navržena s ohledem na tento účel. K dispozici jsou dva plány sady G Suite, základní plán, který nabízí 30 TB pro každého uživatele za 5 USD, nebo obchodní plán, který nabízí neomezené úložiště za 10 USD na uživatele.

Oba plány sady G Suite nabízejí další výhody, jako je obchodní e-mail, videokonference, sdílené kalendáře a ovládací prvky pro správce.

Sync.com

Sync.com poskytuje uživatelům startovací plán s 5 GB volného cloudového úložného prostoru. Doporučení vydělají uživatelům extra gigabajt za doporučení. Rozhodčí dostávají navíc navíc gigabajt, takže buďte si jisti a pozvěte své spolupracovníky.

Mnoho klíčových funkcí popsaných v tomto článku však vyžaduje, abyste upgradovali na placený plán. To zahrnuje:

 • Vypršení platnosti odkazu
 • Protokoly uživatelské aktivity
 • Dálkové ubrousky
 • Nahrát odkazy
 • Neomezené verzování souborů
 • Neomezená obnova smazaného souboru

Sync.com nemá nejrozmanitější cenovou strukturu. K dispozici jsou pouze dva osobní plány, oba nazývané „pro“. Plán% 00 GB stojí 4,17 USD měsíčně, zatímco plán 2TB stojí 8 USD. Fakturace probíhá ročně, takže budete muset zaplatit 12 měsíců předem.

Pokud chcete vybudovat svou virtuální kancelář na webu Sync.com, nabízejí také dva obchodní plány. Jedná se o 5 $ na uživatele při celkovém úložišti 1 TB nebo 8 USD za 2 TB. Hlavní rozdíl oproti běžným plánům spočívá v tom, že majitel účtu získá přístup k pokročilejším ovládacím prvkům správce.

Závěrečné myšlenky

Největší slabinou Sync.com, integrovaných aplikací, je největší síla Disku Google. Největší slabou stránkou služby Disk Google je zabezpečení. Jak používáte oba způsoby tak, aby co nejlépe podporovali vaši online práci?

Disk Google použijte pro:

 • Projekty, u nichž bezpečnost není tak kritická
 • Probíhající projekty vyžadující živou spolupráci

Použijte Sync.com pro:

 • Projekty, u nichž je důvěrnost prvořadá
 • Dlouhodobé a bezpečné skladování pracovního produktu

Díky bezplatným plánům, osobním plánům a obchodním plánům byste měli být schopni spojit obě služby a vytvořit nákladově efektivní řešení, které posune týmové projekty na další úroveň..

Používáte tyto služby k posílení pracovních vztahů? Vždy rádi slyšíme jiné pohledy, takže neváhejte a komentujte níže!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me