SpiderOak vs Dropbox: Který je pro vás nejlepší v roce 2020?

Může být obtížné vybrat službu cloudového úložiště, protože na trhu je tolik. Je to obzvláště únavné, když se nemůžete rozhodnout mezi dvěma službami. To znamená, že my na Cloudwards.net se snažíme, aby vám to bylo snadné. V tomto článku se chystáme udělat SpiderOak ONE vs Dropbox, aby vám pomohl vybrat jeden.


Dropbox je jednou z nejstarších služeb cloudového úložiště a v našem nejlepším srovnání s cloudovým úložištěm patří mezi 10 nejlepších. SpiderOak ONE není správná služba cloudového úložiště, ale služba cloudového zálohování s možností synchronizovaného úložiště a možností sdílení. Ve skutečnosti je to jedna z nejlepších online zálohovacích služeb. Je to však jedno z nejbezpečnějších cloudových úložišť, a to právem. Přečtěte si o dalším zabezpečeném poskytovateli v naší recenzi na Sync.com.

Pokud se chcete podrobně podívat na služby, podívejte se na naši samostatnou recenzi SpiderOak ONE a recenzi Dropbox.

V příštích pěti kolech porovnáme služby a pomůžeme vám při rozhodování, která je pro vás vhodnější. Na konci každého kola vyhlásíme vítěze a na závěr pojmenujeme náš výběr pro lepší celkovou službu.

1

Náklady na skladování

Dobré skladovací náklady jsou dány tím, kolik plánů předplatného nabízejí za peníze. Pokud služba nabízí více plánů, pravděpodobněji najdete ten, který vyhovuje vašim potřebám. Je skvělé, pokud služba nabízí bezplatný plán nebo zkušební verzi, takže si ji můžete před přihlášením vyzkoušet. Pokud hledáte výhodnou nabídku, přečtěte si naše nejlepší nabídky v průvodci cloudovým úložištěm.

SpiderOak ONE má čtyři prémiové plány. Program 150 GB stojí 5 $ měsíčně nebo 59 USD za rok. Plán 400 GB je 9 $ měsíčně nebo 99 $ ročně. Třetí plán má nejlepší hodnotu, protože nabízí 2 TB za 12 $ měsíčně nebo 129 USD ročně. Čtvrtý plán vám dává 5 TB za 25 $ měsíčně nebo 279 $, pokud platíte za rok předem. Všechny vám umožňují zálohovat neomezená zařízení.

SpiderOak ONE má 21denní bezplatnou zkušební verzi, což je dost času na vyzkoušení služby, ale nenabízí s sebou úložný prostor..

Dropbox začíná na Basicu, bezplatném plánu, který vám poskytne 2 GB úložného prostoru. Můžete jej však přidat v krocích po 500 MB s doporučeními. To znamená, že existují bezplatné plány s větším úložištěm, jak můžete vidět v našem nejlepším bezplatném úložišti cloud.


Dropbox má dva plány pro jednotlivé uživatele: Plus a Professional. Plus stojí 10 USD měsíčně za 1 TB, což je slušná dohoda, ale ne jedna z nejlepších hodnot na trhu. Pokud za rok zaplatíte, cena klesne na 99 $. Poskytuje offline přístup, vzdálené vymazání zařízení a prioritní e-mailovou podporu.

Profesionál stojí 20 $ měsíčně a poskytuje 2 TB úložiště. Má vše, co Plus má, stejně jako fulltextové vyhledávání, 120denní historii verzí, podporu prioritního chatu, inteligentní synchronizaci a další. Pro toto množství úložiště však existují lepší ceny.

SpiderOak ONE má solidní flexibilitu plánu a jeho plány jsou lepší hodnoty než Dropbox. Vyhraje toto kolo.

Kolo: Bod nákladů na skladování pro SpiderOak ONE

2

Zabezpečení a soukromí

Na internetu není dostatek nebezpečí, takže je nutné mít dobrou bezpečnost. Hackeři neváhají cílit svá data pomocí útoků ransomware nebo man-in-the-middle. Mohou se také pokusit ukrást vaše přihlašovací údaje.

Cloudové služby používají mnoho metod k zabezpečení vašich dat před takovými hrozbami. Zahrnují protokoly, které chrání vaše data během přenosu a šifrování, která fungují při přenosu a v klidu. Šifrovací algoritmy mohou být 128bitové nebo 256bitové AES.

Soukromé šifrování zajišťuje, že pouze data můžete číst a protokol TLS chrání vaše data během přenosu. Dvojfaktorové ověření je užitečné, pokud někdo ukradne vaše heslo.

SpiderOak ONE má soukromé šifrování typu end-to-end. Pomáhá chránit vaše soukromí, ale také zabraňuje službě v obnovení hesla, pokud ji ztratíte. SpiderOak ONE používá 256bitový AES k šifrování souborů před opuštěním počítače a TLS / SSL k jejich ochraně při přenosu.

Pro další ochranu vašeho soukromí služba nevede centrální databázi metadat vašeho souboru. Místo toho vytvoří místní databázi v počítači. Metadata jsou šifrována, když je sdílena mezi zařízeními, což je přístup typu peer-to-peer, který poskytuje ještě větší ochranu soukromí.

Ačkoli cokoli vetřelce, který by mohl ukrást, je šifrováno pomocí silných cyperů, bezpečnostní úsilí SpiderOak ONE tam nekončí. Má datová centra, která vydrží virtuální a fyzické útoky, zemětřesení, povodně a požáry. Jsou kompatibilní s SAS 70 typu II a jsou klasifikovány Upier Institute jako Tier 3.

Novým uživatelům bohužel nenabízí dvoufaktorové ověření, přestože to někteří starší uživatelé mají.

zabezpečení spider-vs-dropbox-dropbox-security

Dropbox má špatnou historii s bezpečností, protože byl porušen v roce 2012 a napojen na projekt PRISM v roce 2013. Společnost však přijala opatření po porušení, a má mnohem lepší zabezpečení.

Používá 256bitový AES v klidu a protokol TLS se 128bitovým AES k ochraně vašich souborů při přenosu. Úroveň šifrování je dobrá, ale Dropbox dešifruje vaše soubory, když dorazí do svého datového centra, aby extrahovala metadata pro indexování a poté je znovu zašifrovala. Vaše metadata zůstanou v čistém textu na samostatném serveru. To není nejlepší scénář pro vaše soukromí, proto zvažte použití Boxcryptor, soukromého doplňku šifrování. Dropbox však nabízí dvoufaktorové ověření.

Je zřejmé, že SpiderOak ONE se mnohem lépe stará o vaše soukromí díky nativnímu soukromému šifrování, zásadě, která zabraňuje ukládání metadat na jeho servery a přístupu typu peer-to-peer k synchronizaci. Vyhraje toto kolo.

Kolo: Bezpečnostní a soukromí bod pro SpiderOak ONE

3

Uživatelská zkušenost

Nejlepší je, když má služba příjemnou a přímou uživatelskou zkušenost, která vám umožní soustředit se na vaši práci namísto zpracování aplikace. Neměli byste potřebovat IT pomoc, protože poskytovatel má komplexní nebo zastaralé rozhraní. Kromě toho by služby cloudového úložiště měly fungovat na většině operačních systémů a měly by mít atraktivní a intuitivní rozhraní.

spider-vs-dropbox-spider-web

Webové rozhraní SpiderOak ONE má většinu funkcí, které má desktopový klient. Kupodivu neexistuje žádná domovská karta, která by zobrazovala aktivitu vašeho účtu, a plán zálohování nelze změnit. Můžete však přistupovat ke svému synchronizačnímu prostoru Úlu a také spravovat a sdílet karty. K dispozici je také karta účtu, kde můžete upravovat své osobní a fakturační údaje.

spider-vs-dropbox-spider-desktop

Desktopová aplikace SpiderOak ONE je k dispozici pro systémy Linux, MacOS a Windows. Jeho rozhraní je zastaralé a neohrabané, ale díky utilitární povaze je jasné a snadno použitelné. Musíte však přijít na některé věci sami, například skutečnost, že můžete synchronizovat pouze složky, které byly přidány do plánu zálohování..

Pět karet v horní části aplikace vám pomůže s navigací. Jsou to „řídicí panel“, „záloha“, „spravovat“, „synchronizovat“ a „sdílet“.

„Řídicí panel“ je ovládací centrum, „záloha“ umožňuje vybrat soubory, které chcete zálohovat, a „správa“ vám umožňuje stahovat nebo odebírat soubory ze zálohy.

„Sync“ vám umožní přístup k synchronizovanému prostoru Hive, který se točí kolem vaší složky Hive. Složka Hive provádí synchronizaci na vašich zařízeních. Nemůžete ji přesunout, ale můžete vybrat jinou složku, která bude fungovat jako synchronizace. Raději bychom však mohli synchronizovat libovolnou složku, nejen složky v naší záloze.

„Sdílet“ vám umožní sdílet vaše data, ale o tom si promluvíme později.

Aplikace smartphonu se snadno používá, ale má omezenou funkčnost. K souborům můžete přistupovat a stahovat je pouze ze zálohovaných zařízení. Můžete jej také použít k tomu, abyste se dostali do synchronizačního prostoru Úlu a ShareRooms. Je k dispozici pro Android a iOS.

spider-vs-dropbox-dropbox-web

Uživatelské prostředí Dropboxu je elegantní a odráží to, že služba byla od uvedení na trh v popředí této kategorie.

Webový klient má atraktivní rozhraní, navigaci je hračkou a jasně vám zobrazuje informace. Drag-and-drop a další funkce, aby to plynulé a příjemné.

spider-vs-dropbox-dropbox-desktop

Desktopový klient se také snadno používá a skládá se z ikony na hlavním panelu a synchronizační složky. Běží na Windows, MacOS a Linux. Ikona na hlavním panelu zobrazuje vaše oznámení, umožňuje rychle se dostat do synchronizační složky, spouští webového klienta a nastavuje vaše preference.

spider-vs-dropbox-dropbox-mobile

Mobilní aplikace se také snadno používá a funguje na Androidu i iOS. Umožňuje automaticky nahrávat fotografie a videa z telefonu a klepnutím na „fotografie“ získáte rychlejší přístup k vašim oblíbeným snímkům. Můžete také ukládat soubory pro přístup offline a dostávat oznámení.

Aplikace SpiderOak ONE pro stolní počítače není tak snadno použitelná ani přímá jako aplikace Dropbox. Obě mobilní aplikace jsou intuitivní, ale Dropbox má více funkcí, například ukládání souborů offline, výběr typů fotografií a automatické nahrávání fotografií a videí. Srovnání ve webových aplikacích je podobné – Dropbox je uživatelsky přívětivější, má více funkcí a necítí se neohrabaně.

Kolo: Bod zkušeností uživatelů pro Dropbox

4

Sdílení

Jakmile budou vaše soubory online, je více než pravděpodobné, že je budete sdílet. To by mělo být snadné a rychlé a měli byste být schopni jít přímo k velkým sociálním sítím, jednotlivcům a skupinám. Měli byste také získat správné ovládací prvky obsahu, abyste mohli omezit neoprávněný přístup pomocí ochrany heslem, datem vypršení platnosti a oprávnění.

spider-vs-dropbox-spider-share

SpiderOak ONE dokáže vygenerovat URL odkazující na jakýkoli soubor, ale po třech dnech bude obtížné sledovat a automaticky vyprší platnost. Lepším způsobem sdílení je použití funkce „ShareRoom“.

Umožňuje sdílet složky s kýmkoli chcete. Každý server ShareRoom má jedinečnou adresu URL, kterou můžete dále chránit heslem. Ti, kteří mají přístup k vašemu ShareRoom, mohou stahovat soubory ve složkách s ním spojených. Přestože jde o bezpečný způsob sdílení souborů a složek, jsme zvyklí na uživatelsky přívětivější řešení, která poskytují další služby cloudového úložiště, například Dropbox..

Pokud chcete sdílet soubor nebo složku s Dropboxem, vygenerujete odkaz. Můžete jej odeslat e-mailem nebo zkopírovat a odeslat ručně. Chcete-li odkaz chránit, můžete přidat heslo, datum vypršení platnosti nebo zakázat stahování. U složek můžete nastavit oprávnění na „upravit“ nebo „zobrazit“. Existuje stránka, která vám ukáže, co také sdílíte.

Můžete také sdílet ze stolního klienta. Funkce požadavku na soubor umožňuje pozvat ostatní, dokonce i ty, kteří nepoužívají Dropbox, k nahrávání souborů do vaší složky. „Showcase“ vám umožní sdílet vaše soubory na profesionálně vypadající stránce, což je pěkný doplněk. Neexistuje však žádný způsob, jak přímo sdílet sociální sítě.

Dropbox umožňuje snadné a snadné sdílení obsahu a má silné možnosti řízení obsahu. To je dost na to, abyste v tomto kole porazili SpiderOak ONE.

Kolo: Bod sdílení pro Dropbox

5

Další funkce

Také se podíváme na funkce, které jdou nad rámec standardní sady pro toto srovnání. Mezi příklady patří náhled a přehrávání médií, integrace s aplikacemi třetích stran a nástroje produktivity.

SpiderOak ONE je spíš zálohovací služba než úložiště, což je další funkce pro účely této shody. Můžete jej použít k zálohování neomezeného množství externích zařízení, což je užitečné, pokud jich máte spoustu. Je tedy překvapivé, že vám nedovolí zálohovat váš smartphone.

Další užitečnou funkcí je vytváření verzí, které uchová předchozí verze vašich souborů, když provedete změnu. Nové verze souborů ukládají pouze data, která byla změněna z předchozích verzí, aby se ušetřilo místo. Můžete odstranit verze, které nepotřebujete, aby se zmenšil prostor, který zabírají ještě více.

Když odstraníte soubory, budou odeslány do smazané položky SpiderOak ONE. Můžete se tam dostat pomocí klientského počítače, což musíte udělat, abyste soubory skutečně smazali. Jinak tam zůstanou. V technice se to nazývá neomezené uchovávání souborů.

funkce spider-vs-dropbox-dropbox

Dropbox se integruje s Office Online a umožňuje vám spolupracovat na dokumentech. Také vám poskytne slušnou aplikaci pro psaní poznámek s názvem Dropbox Paper, o které se můžete dočíst v naší recenzi Dropbox Paper. Pokud ale potřebujete trochu více punčů, doporučujeme vám přečíst si článek o nejlepších aplikacích pro psaní poznámek.

Můžete také přehrávat hudbu a video pomocí Dropboxu. Nativní hráč není skvělý, ale existuje několik dobrých, které se integrují do služby. Z tohoto důvodu je Dropbox na našem seznamu nejlepších cloudových úložišť pro video.

K dispozici je selektivní synchronizace, ale my jsme více rádi vylepšené verzi nazvané „inteligentní synchronizace“. Umožňuje vypnout synchronizaci pro složku, ale stále ji vidět ve synchronizované složce. Zdá se to menší, ale nemusíte pomocí webové aplikace zjistit, kde jsou vaše soubory.

SpiderOak ONE a Dropbox mají funkce, které obohacují váš cloudový zážitek. SpiderOak ONE vám umožňuje zálohovat vaše soubory, využívat verzování a vaše smazané soubory udržuje neomezeně dlouho. Dropbox se integruje s Office Online, má přehrávání médií a umožňuje pořizovat poznámky spojené s mediálními soubory pomocí aplikace Poznámky.

Tato kategorie závisí na tom, co potřebujete víc, ale Dropbox odvádí lepší práci v produktivitě a má přehrávání médií, takže ji udělujeme v tomto kole.

Kolo: Další funkce Bod pro Dropbox

6

Verdikt

Matematika je jasná: Dropbox má tři výhry, zatímco SpiderOak ONE má pouze dvě. Zatímco SpiderOak ONE má silnější zabezpečení, lépe se stará o vaše soukromí a jeho plány nabízejí mnohem lepší hodnotu, Dropbox sdílí snadněji, má více funkcí produktivity a intuitivní uživatelský zážitek.

Není to však všechno jednoduché navíc. Uživatelé, kteří potřebují dobrou hodnotu a bezpečnost, by měli jít se SpiderOak ONE, zejména s ohledem na porušení, které Dropbox v minulosti utrpěl. Ti, kteří chtějí hybridní řešení, které jim umožní současně spravovat cloudové úložiště a zálohování, by také měli zvážit SpiderOak. 

Co si myslíte o tomto srovnání? Pomohlo vám to rozhodnout se? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map