pCloud vs SpiderOak ONE: Zabezpečení první v roce 2020

Existují služby cloudového úložiště a online záložní služby. Pak jsou tu ti, kteří dělají obojí. SpiderOak ONE dělá obojí, zatímco pCloud je čistě cloudová služba úložiště. pCloud vs SpiderOak může být neobvyklá bitva, ale můžeme je porovnat v kategoriích společných oběma. Čtěte dále a zjistěte, jak se jim daří a které na konci vyhraje.


Cloudové služby mají různá zaměření, což je zde zřejmé, ale můžeme je porovnat pomocí zabezpečení, rychlosti, nákladů na úložiště, pozoruhodných funkcí a uživatelského prostředí. Je však na vás, abyste se rozhodli, který aspekt je nejdůležitější.

V tomto případě nabízí SpiderOak ONE také zálohu, takže byste měli mít na paměti, že při rozhodování mezi nimi. To znamená, že se zaměříme na funkce cloudového úložiště.

Pokud nevíte rozdíl mezi cloudovým úložištěm a zálohováním, přečtěte si naše vysvětlení. Další informace o službách naleznete také v naší samostatné recenzi pCloud a recenzi SpiderOak ONE. Pokud se i přesto nemůžete rozhodnout, pomůže vám naše nejlepší cloudové úložiště a nejlepší srovnání s cloudovými zálohami. Pokud potřebujete pomoc s použitím někdy složitého SpiderOaku, máme průvodce SpiderOak ONE, který vám pomůže.

Během příštích pěti kol porovnáme obě služby a pomůžeme vám rozhodnout se, které vyhovují vašim potřebám. Na konci každého kola vyhlásíme vítěze a na závěr pojmenujeme vítěze.

1

Náklady na skladování

Dobré skladovací náklady jsou dány cenou předplatného. Když nabízejí více za méně peněz, zvyšuje se jejich hodnota. Je dobré, pokud služba má několik plánů, protože vám to poskytne více možností. Ještě lepší je, pokud také nabízí bezplatný plán nebo zkušební verzi, která jej před přihlášením otestuje. Pokud právě hledáte dohodu, přečtěte si naše nejlepší nabídky v průvodci cloudovým úložištěm.

pCloud nabízí bezplatný plán až do 10 GB úložného prostoru, budete však muset provést několik běžných úkolů, abyste z něj dostali každý poslední bajt. pCloud má pouze dva placené plány: Premium 500GB a Premium Plus 2TB. První z nich stojí 4,99 $ za měsíc a druhý vám vrátí 9,99 $ za měsíc. Pokud platíte za rok, ceny klesnou na 47,88 $ a 95,88 $, resp.

Pokud si myslíte, že pCloud je dobrá volba a chcete ji používat dlouhodobě, nákup celoživotní licence vám ušetří peníze. Prémiový 500 GB je 175 USD a Premium Plus 2 TB stojí 350 USD.

SpiderOak ONE má více plánů, ale docela nezasáhly sladké místo, které pCloud dělá. Program 150 GB stojí 5 $ měsíčně nebo 59 USD za rok. Plán 400 GB je 9 $ měsíčně, což je téměř stejné jako u plánu 2TB pCloud. Pokud platíte za rok, je to 99 $. Třetí plán má nejlepší hodnotu, protože nabízí 2 TB za 12 $ měsíčně nebo 129 USD ročně.

Poslední plán vám dává 5 TB za 25 $ měsíčně nebo 279 $ za rok. SpiderOak má 21denní bezplatnou zkušební verzi, což je dost času na vyzkoušení služby, ale nenabízí úložný prostor. Všechny plány umožňují neomezené množství zařízení.

SpiderOak ONE má ve svém plánu 2TB solidní flexibilitu plánu a pokutu. To znamená, že se nemůže vyrovnat konkurenčním cenám jeho oponenta. pCloud je vítězem tohoto kola.

Kolo: Bod nákladů na skladování pro pCloud

Logo pCloud
Logo SpiderOak ONE

2

Bezpečnostní & Soukromí

Využití cloudového úložiště bez silné bezpečnosti není nejlepší nápad, protože na internetu je mnoho nebezpečí, jako jsou hackeři, kteří neváhají cílit svá data pomocí ransomwaru nebo útoků typu „prostředník“. Mohou se také pokusit ukrást vaše přihlašovací údaje.

V boji proti tomu cloudové zabezpečení používá protokoly, které chrání vaše data během přenosu a šifrování, které funguje při přenosu a v klidu. Šifrovací algoritmy mohou být 128bitové nebo 256bitové AES, zatímco TLS / SSL chrání vaše data během přenosu. Soukromé šifrování zajišťuje, že můžete číst svá data pouze vy a dvoufaktorové ověření je užitečné, pokud někdo ukradne vaše heslo.

pCloud má soukromý šifrovací doplněk s názvem pCloud Crypto, který můžete získat za 3,99 $ měsíčně. To znamená, že společnost do svých plánů nezahrnuje soukromé šifrování. To znamená, že pokud používáte pCloud, vaše data budou podléhat americkým cloudovým zákonům a předpisům, takže Crypto může být dobrá investice.

pcloud-vs-spider-pcloud-security

Služba používá protokol TLS k ochraně přenosu dat na servery. Jakmile vaše data dorazí do datového centra, budou replikována na nejméně pět serverů. Vaše soubory budou šifrovány pomocí 256bitového AES a je k dispozici dvoufaktorové ověření.

SpiderOak ONE nevyžaduje, abyste platili navíc za soukromé šifrování typu end-to-end, protože je ve výchozím nastavení používá. To pomáhá chránit vaše soukromí, ale také to znamená, že služba nemůže obnovit vaše heslo, pokud je ztratíte. SpiderOak ONE používá 256bitový AES k šifrování souborů před tím, než opustí váš počítač, a TLS / SSL k další ochraně při přenosu.

Služba nevede centrální databázi metadat vašeho souboru, ale vytvoří v počítači lokální databázi. Při sdílení mezi zařízeními jsou metadata šifrována. Tento přístup typu peer-to-peer je dobrou metodou k další ochraně vašeho soukromí.

Přestože neexistují žádná nezašifrovaná data, která by mohla ukrást, SpiderOak má datová centra, která vydrží virtuální a fyzické útoky, zemětřesení, povodně a požáry. Jsou kompatibilní s SAS 70 typu II a jsou klasifikovány Upier Institute jako Tier 3.

SpiderOak ONE nenabízí nové uživatele dvoufaktorové ověřování, i když to někteří starší uživatelé mají. Pokud potřebujete další ochranu svých dat a nevadí vám za to platit nejvyšší dolar, přečtěte si naši recenzi Tresorit.

pCloud a SpiderOak ONE mají silnou bezpečnost, ale pCloud vyžaduje, abyste si zakoupili doplněk k použití soukromého šifrování, zatímco SpiderOak ONE ne. Navíc je třeba ukládat vaše metadata a synchronizovat zařízení pomocí přístupu typu peer-to-peer. Proto vyhraje toto kolo.

Kolo: Zabezpečení & Ochrana osobních údajů pro SpiderOak ONE

Logo pCloud
Logo SpiderOak ONE

3

Uživatelská zkušenost

Uživatelská zkušenost odráží, jak příjemné je používání služby. Je to lepší, pokud je to jednoduché a neohrabané nebo tak složité, že musíte zavolat na pomoc IT. Tato služba by měla fungovat na stolních, webových a mobilních zařízeních a aplikace by měly mít atraktivní a intuitivní rozhraní.

pcloud-vs-spider-pcloud-desktop

Desktopová aplikace pCloud je k dispozici pro Windows, MacOS a Linux. Ve skutečnosti je to nejlepší cloudové úložiště pro Linux. Můžete k němu přistupovat pomocí ikony na hlavním panelu nebo na jednotce pCloud ve správci systémových souborů. Rozhraní není atraktivní, ale je jasné a intuitivní.

rozhraní pcloud-vs-spider-pcloud-interface

Webový klient má více funkcí než desktopová aplikace, poskytuje vám přístup ke všem nástrojům pCloud na jednom místě a nabízí rychlý a příjemný uživatelský zážitek.

pcloud-vs-spider-pcloud-mobile

Mobilní aplikace funguje také dobře. To vám umožní přistupovat k souborům na cestách a automaticky nahrávat vaše fotografie a videa. Snadno se používá a je k dispozici pro Android a iOS.

Pokud pro vás přístup pCloud nefunguje a chcete jiný příklad služby, která nabízí hladký uživatelský dojem, přečtěte si naši recenzi Dropboxu (podívejte se také na naše srovnání pCloud vs. Dropbox).

Desktopový klient SpiderOak ONE je k dispozici pro systémy Linux, MacOS a Windows. Nemá atraktivní rozhraní, ale datované a neohrabané. Přesto je díky své utilitární povaze jasné a přímé použití. Musíte však přijít na pár věcí sami, jako je například možnost synchronizace složek, které byly přidány do plánu zálohování..

pcloud-vs-spider-spider-desktop

Pět karet v horní části klienta vám umožní procházet se. Jsou to: „řídicí panel“, „záloha“, „spravovat“, „synchronizovat“ a „sdílet“. Řídicí panel je vaše ovládací centrum pro SpiderOak ONE, zálohování umožňuje vybrat soubory pro zálohování a správa umožňuje stahovat nebo odebírat soubory ze zálohy.

Synchronizace umožňuje přístup k synchronizovanému prostoru Úlu, který se točí kolem složky Úl. Jedná se o složku, která provádí synchronizaci napříč vašimi zařízeními. Nemůžete ji přesunout, ale můžete vybrat jinou složku, která bude fungovat jako synchronizace. To znamená, že bychom raději mohli synchronizovat libovolnou složku, nejen složky v naší záloze.

Sdílet umožňuje sdílet vaše data, ale o tom mluvíme více v níže uvedené kategorii sdílení.

pcloud-vs-spider-pavučina

Webové rozhraní SpiderOak ONE částečně odráží vlastnosti desktopového klienta. Kupodivu neexistuje žádná domovská karta, která ukazuje aktivitu vašeho účtu, a vy nemůžete změnit plán zálohování. Můžete však přistupovat ke svému synchronizačnímu prostoru Úlu a také spravovat a sdílet karty. K dispozici je také karta účtu pro přístup a změnu osobních a fakturačních údajů.

Aplikace smartphonu se snadno používá, i když má omezenou funkčnost. Nabídka vlevo umožňuje přístup a stahování souborů zálohovaných z vašich zařízení. Můžete také přejít do synchronizačního prostoru Úlu a „ShareRooms“. Je k dispozici pro Android nebo iOS.

Aplikace SpiderOak ONE pro stolní počítače není tak jednoduchá jako aplikace pCloud. Obě mobilní aplikace se snadno používají, ale pCloud má více funkcí, včetně ukládání souborů offline, filtrování souborů podle typu a automatického nahrávání fotografií a videí. Totéž platí pro webové aplikace, protože pCloud’s je výkonnější a necítí se neohrabaně. pCloud vyhraje toto kolo.

Kolo: Uživatelská zkušenost pro pCloud

Logo pCloud
Logo SpiderOak ONE

4

Sdílení

Sdílení je jednou z hlavních výhod nahrávání souborů do cloudu. Mělo by to být snadné a rychlé a měli byste být schopni sdílet přímo s velkými sociálními sítěmi, jednotlivci a skupinami. Měli byste také získat správné ovládací prvky obsahu, abyste mohli omezit neoprávněný přístup pomocí ochrany heslem, datem vypršení platnosti a oprávnění.

pcloud-vs-spider-pcloud-share

pCloud má dobré sdílení. Ve skutečnosti je to na našem seznamu nejlepších cloudových úložišť pro sdílení.

Soubory a složky můžete sdílet pomocí webové aplikace. Ostatní mohou být vyzváni, aby přistupovali ke složkám nebo vytvářeli odkazy na nahrávání nebo stahování prostřednictvím svého e-mailu nebo názvu účtu. Odkaz pro nahrávání umožňuje nahrávat obsah do vaší složky, zatímco odkaz pro stahování umožňuje prohlížet a stahovat vaše soubory a složky. Můžete také sdílet na Facebooku a Twitteru.

pCloud vám dává možnost sdílet složky pozváním ostatních a udělením oprávnění „moci upravovat“ nebo „moci prohlížet“. Alternativně můžete vygenerovat odkaz pro nahrávání, pomocí kterého mohou ostatní nahrávat přímo do složky, nebo odkaz pro stahování, který jim umožňuje stahovat soubory..

To samé můžete udělat z aplikace pro počítače, ale omezeným způsobem. Můžete kopírovat pouze odkaz na soubor a nemůžete jej přímo odeslat. Sdílení složek je stejné jako ve webové aplikaci.

Stránka „sdílí“ ve webové aplikaci pCloud vám ukáže, co jste sdíleli s ostatními, a pohled „sdílí se mnou“ vám řekne, co s vámi sdílejí ostatní. Služba také poskytuje užitečnou tabulku, která ukazuje statistiky vašich sdílených položek.

pcloud-vs-spider-spider-share

Chcete-li sdílet pomocí SpiderOak ONE, můžete vygenerovat odkaz směřující na libovolný soubor, ale po třech dnech bude obtížné sledovat a vyprší platnost.

Lepším způsobem, jak toho dosáhnout, je použít funkci ShareRoom služby. Umožňuje sdílet složky s kýmkoli chcete. Každý server ShareRoom má jedinečnou adresu URL, kterou můžete dále chránit heslem. Ti, kteří mají přístup, mohou stahovat soubory ve složkách, které jsou s ním spojeny.

Přestože funkce sdílení SpiderOak ONE jsou bezpečné a dělají z nich odlišnost od jiných řešení pro zálohování cloudu, nepřekonává konkurenční výhody vyhrazených služeb cloudového úložiště. pCloud má více ovládacích prvků obsahu a usnadňuje sdílení souborů a složek. pCloud vyhraje toto kolo.

Kolo: Bod sdílení pro pCloud

Logo pCloud
Logo SpiderOak ONE

5

Další funkce

V této kategorii se podíváme na funkce, které se liší od běžně nabízených služeb cloudového úložiště. Příkladem jsou pokročilé verze, náhledy souborů, aplikace produktivity, přehrávání médií a integrace s aplikacemi třetích stran.

pCloud umožňuje zobrazit náhled vašich fotografií a přehrávat mediální soubory, ale má i další funkce. Po nahrání se vaše fotografie nezmění, ale pokud chcete, můžete si je stáhnout v jiném rozlišení.

pcloud-vs-spider-pcloud-audio

Můžete si vytvořit seznamy audio souborů, které jsou skvělé pro milovníky hudby. Přehrávače videa a zvuku jsou atraktivní a fungují dobře. Ve skutečnosti je pCloud jednou z nejlepších služeb cloudového úložiště pro fotografie a videa. Sync.com je také vhodný pro přehrávání hudby a je v horní části našeho seznamu nejlepších cloudových úložišť, proto si přečtěte naši recenzi na Sync.com a zjistěte více o jeho funkcích.

Pokud máte více účtů cloudového úložiště, pCloud umožňuje přenos z cloudu do cloudu. Můžete například použít zálohu typu cloud-to-cloud pro Disk Google, Dropbox nebo OneDrive. Může také zálohovat z Facebooku a Instagramu.

pcloud-vs-spider-pcloud-ctc

SpiderOak ONE je především zálohovací služba, ale to je další bonus k jeho synchronizaci a sdílení schopností v tomto srovnání. Umožňuje vám zálohovat neomezená množství externích zařízení, což je užitečné, pokud máte kolem sebe hromadu jednotek. To vám však nedovolí zálohovat váš smartphone.

Tato služba také uchovává předchozí verze vašich souborů, kdykoli provedete změnu. Nové verze souborů ukládají pouze data, která byla změněna z předchozích verzí, aby se ušetřilo místo. Můžete odstranit verze, které nepotřebujete, aby se zmenšil prostor, který zabírají ještě více.

Když odstraníte soubory, budou odeslány do smazané položky SpiderOak ONE, která je přístupná prostřednictvím klientského počítače. Soubory ve složce nebudou nikdy smazány, pokud tak neučiníte sami. Neomezené uchovávání souborů je dobrá funkce.

Obě služby mají funkce, které obohacují váš cloudový zážitek. pCloud je lepší při přehrávání médií a přenosech z cloudu do cloudu, zatímco SpiderOak ONE vám umožňuje zálohovat vaše soubory, využívat verzování a udržovat smazané soubory na neurčito. Tato kategorie závisí na tom, co potřebujete, ale myslíme si, že záloha je mocným doplňkem, takže SpiderOak ONE toto kolo vyhraje.

Kolo: Další funkce Bod pro SpiderOak ONE

Logo pCloud
Logo SpiderOak ONE

6

Verdikt

Porovnání různých služeb není snadný úkol. To ovlivní konečné rozhodnutí, protože se nezaměřují na stejné případy použití. Porovnali jsme je však v kategoriích, které se překrývají, a pCloud je náš celkový vítěz.

Má velkou hodnotu, intuitivní a příjemný uživatelský zážitek a výkonné možnosti sdílení. Její zabezpečení je téměř stejně dobré jako SpiderOak ONE, ale je dražší získat soukromé šifrování pomocí pCloud, takže SpiderOak ONE v této kategorii vyhrává. Jsou také blízko v dalších funkcích, s tím, že pCloud je lepší pro přehrávání médií a s více cloudovými účty.

Co si myslíte o tomto srovnání? Na jakou službu se nakloníte? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me