pCloud vs Disk Google: Ochrana vs. Spolupráce

Existuje mnoho služeb cloudového úložiště, ze kterých si můžete vybrat, a my se na Cloudwards.net snažíme, aby vám to bylo snadné. Obzvláště nepříjemné je, když se nemůžete rozhodnout mezi dvěma službami. V tomto článku se chystáme provést pCloud vs. Disk Google, abychom vám mohli vybrat jeden. pCloud je na vrcholu našeho nejlepšího srovnání s cloudovým úložištěm, zatímco Disk Google má 800 milionů uživatelů.


Služby cloudového úložiště se zaměřují na různé faktory, jako je produktivita, zabezpečení a integrace třetích stran. pCloud a Disk Google necílí na stejný trh, ale můžeme je porovnat ve stejných kategoriích. Je na vás, abyste určili, který je nejdůležitější.

Nakonec poskytneme celkově vítěze, abychom to usnadnili.

Soubory webového rozhraní pCloud

Další informace o službách naleznete také v naší samostatné recenzi pCloud a recenzi na Disku Google. Pokud se stále nemůžete rozhodnout, která je pro vás nejlepší, pomůže vám náš nejlepší průvodce cloudovým úložištěm. Jsou v něm pCloud i Disk Google.

Webové rozhraní Disku Google

Během příštích pěti kol porovnáme obě služby a pomůžeme vám rozhodnout se, které vyhovují vašim potřebám. Na konci každého kola pojmenujeme vítěze a my skončíme pojmenováním našeho nejlepšího výběru celkově.

1

Náklady na skladování

Náklady na skladování jsou určeny cenou předplatného. Čím více plánů poskytovatel nabízí, tím lepší budou vaše možnosti. Kolik prostoru poskytuje penězi určuje jeho hodnotu. Pokud hledáte výhodnou nabídku, přečtěte si naše nejlepší nabídky v cloudovém úložišti. Je skvělé, pokud služba nabízí také bezplatný plán nebo zkušební verzi, protože ji můžete před nákupem vyzkoušet.

Program pCloud i Disk Google nabízejí bezplatný tarif. Bezplatný plán pCloud poskytuje 10 GB úložiště, do kterého můžete přidat 4 GB dokončením procesu ve více krocích po registraci. Navíc za každého přítele, kterého doporučíte, získáte 1 GB dalšího místa až do 20 GB.

Bezplatný plán služby Disk Google vám poskytuje velkorysé úložiště s kapacitou 15 GB a stejné funkce, které uživatelé dostanou. Mezi ně patří její sada kancelářských aplikací, Fotky Google a další služby, které se integrují do Googlu.

pcloud-vs-google-pcloud-price

pCloud má na výběr pouze dva placené plány: Premium 500GB a Premium Plus 2TB. První plán stojí 4,99 $ za měsíc, zatímco druhý vám vrátí 9,99 $ za měsíc. Pokud platíte za rok, ceny klesnou na 47,88 $ a 95,88 $, resp.

Pokud se vám služba líbí a hodláte ji používat dlouhodobě, můžete si koupit celoživotní plán za nejlepší hodnotu. Celoživotní předplatné Premium 500 GB stojí 175 USD a Premium Plus 2TB je 350 $.

ceny pcloud-vs-google-google

Disk Google nabízí se svými šesti placenými plány spoustu flexibility. Můžete získat 100 GB za 2 $ měsíčně nebo 19,99 $ za rok. Pokud potřebujete více, plán 1TB stojí 9,99 $ měsíčně nebo 99,99 $ ročně. Plány vyšší úrovně nenabízejí roční slevu. Začíná na 2 TB za 19,99 $ za měsíc a končí s 30 TB za 299,99 $ za měsíc a žádná z nich není mezi nejlepšími hodnotami v cloudovém úložišti.

Zatímco Disk Google nabízí více flexibility s počtem plánů, pCloud má pár, které se počítají. Prémiový 500 GB je více než dvojnásobek ceny oproti plánu 100 GB společnosti Google, ale nabízí pětkrát více úložiště. Premium Plus 2TB je však o 50 procent levnější než protějšek společnosti Google při měsíční platbě a rozdíl je ještě větší, pokud platíte za rok.

pCloud nemá plány, které nabízejí více úložiště, ale zástupce nám v e-mailu řekl, že v případě potřeby může poskytnout více místa. Přestože Disk Google poskytuje plány s větším úložištěm, je dražší, takže toto kolo dáváme pCloud.

Kolo: Bod nákladů na skladování pro pCloud

Logo pCloud
Logo Disku Google

2

Zabezpečení a soukromí

O užitečnosti cloudového úložiště bez dobrého zabezpečení je diskutabilní. Během přenosu mohou být vaše data vystavena útokům typu man-in-the-middle a jakmile jsou vaše data v cloudu, hackeři neváhají cílit na ně.

V boji proti tomu cloudové zabezpečení používá protokoly, které chrání vaše data během přenosu a šifrování, které fungují při přenosu a v klidu. Šifrovací algoritmy mohou být 128bitové nebo 256bitové AES, zatímco TLS chrání vaše data během přenosu. Soukromé šifrování zajišťuje, že data můžete číst pouze vy.

Dvojfaktorové ověření je užitečné, pokud někdo ukradne vaše heslo.

Disk Google používá 128bitové šifrování AES k zašifrování souborů, zatímco jsou uloženy na jeho serverech. Nejedná se o 256bitový AES, ale dělá svou práci. Při přenosu je chrání protokol TLS. K dispozici je také dvoufaktorové ověření, které vás chrání.

zabezpečení pcloud-vs-google-drive-google

Ochrana osobních údajů je pro společnost Google problémem, protože byla připojena k projektu PRISM a sdílela data s Národní agenturou pro bezpečnost USA. Společnost také prohledává vaše e-maily a osobní soubory, aby vám poskytla přizpůsobené reklamy, vlastní výsledky vyhledávání a další. Pokud se tomu chcete vyhnout a posílit své soukromí, můžete použít soukromý šifrovací doplněk Boxcryptor.

pCloud nepotřebuje Boxcryptor, protože má svůj vlastní doplněk s názvem pCloud Crypto, který můžete získat za 3,99 $ měsíčně. To znamená, že společnost do svých plánů nezahrnuje soukromé šifrování. Pokud používáte pCloud, vaše data budou spadat pod americké cloudové zákony a předpisy, takže Crypto může být dobrá investice.

pcloud-vs-google-drive-pcloud-security

pCloud používá protokol TLS k ochraně dat při přenosu na servery. Jakmile se vaše data dostanou do jednoho ze svých datových center, replikují se na nejméně pět serverů. Na nich jsou vaše soubory šifrovány pomocí 256bitového šifrování AES. Má také dvoufaktorové ověření.

Disk Google není hvězdný, pokud jde o soukromí, a neodpovídá úrovni šifrování pCloud, takže pCloud toto kolo vyhraje.

Kolo: Zabezpečení a ochrana osobních údajů pro pCloud

Logo pCloud
Logo Disku Google

3

Uživatelská zkušenost

Uživatelská zkušenost odráží, jak příjemné je používání služby. Je to lepší, pokud je to přímočaré a neohrabané nebo složité. Tato služba by měla fungovat na stolních, webových a mobilních zařízeních a aplikace by měly mít atraktivní a intuitivní rozhraní.

Webové rozhraní Disku Google je podobné jiným aplikacím Google. Je intuitivní, příjemná a snadno se naviguje, takže jej pravděpodobně budete používat více než klient pro stolní počítače. I když má mnoho funkcí, jsou pečlivě umístěny tak, aby vás nepřekonaly.

Google-Drive-Selective-Sync

Desktopová aplikace se skládá ze synchronizační složky a ikony na hlavním panelu. Nebudete mít žádné problémy s používáním jako jasnou a jednoduchou navigaci. Je k dispozici pro Windows a MacOS.

Mobilní aplikace je na většině telefonů s Androidem předinstalovaná a umožňuje vám přistupovat k souborům i na cestách. Můžete je dokonce editovat bez předchozího stáhnutí, což vyžaduje mnoho dalších služeb. Aplikace je k dispozici také pro iOS. Fotky Google, které sdílejí prostor s Diskem Google, mají automatické nahrávání vašich fotek a videí.

pCloud-Desktop-Client

Desktopový klient pCloud je k dispozici pro Windows, MacOS a Linux. Ve skutečnosti je to nejlepší cloudové úložiště pro Linux. Můžete k němu přistupovat pomocí ikony na hlavním panelu nebo na jednotce pCloud ve správci systémových souborů. Rozhraní je tmavé, ale jasné a intuitivní.

Webová aplikace má více funkcí než desktopový klient, poskytuje přístup ke všem nástrojům pCloud na jednom místě a nabízí rychlý a efektivní zážitek.

Mobilní aplikace nezklame ani tím, že vám umožní přistupovat k souborům na cestách a automaticky nahrávat vaše fotografie a videa. Snadno se používá a je k dispozici pro Android a iOS.

Uživatelské prostředí je subjektivnější než jiné kategorie a obě služby nabízejí podobné funkce, ale není pochyb o tom, že Disk Google je úhlednější. Jeho desktopová aplikace není k dispozici pro Linux, jako je pCloud, ale umožňuje vám upravovat soubory bez jejich stahování do telefonu a má Fotky Google pro snadnou správu fotografií. Disk Google vyhrává tuto kategorii.

Kolo: Bod zkušeností uživatelů pro Disk Google

Logo pCloud
Logo Disku Google

4

Sdílení

Jakmile své soubory nahrajete, pravděpodobně je budete chtít sdílet. Mělo by to být snadné, rychlé a schopné jít přímo k velkým sociálním sítím, jednotlivcům a skupinám jednotlivců. Měli byste také získat správné ovládací prvky obsahu, abyste mohli omezit neoprávněný přístup pomocí ochrany heslem, datem vypršení platnosti a oprávnění.

pCloud se dobře stará o sdílení souborů a jeho skvělé funkce mu umožňují místo v našem nejlepším cloudovém úložišti pro sdílení seznamu.

Soubory a složky můžete sdílet pomocí webové aplikace. Ostatní mohou být vyzváni, aby přistupovali ke složkám nebo vytvářeli odkazy na nahrávání nebo stahování prostřednictvím svého e-mailu nebo názvu účtu. Odkaz pro nahrávání jim umožňuje nahrát jejich obsah přímo do vaší složky, zatímco odkaz pro stahování jim umožňuje prohlížet a stahovat vaše soubory a složky. Můžete také sdílet na Facebooku a Twitteru.

Zobrazení „Moje sdílené položky“ v programu pCloud ukazuje, co sdílíte s ostatními, a obrazovky „sdílené se mnou“ vám řeknou, co s vámi sdíleli ostatní. Služba také poskytuje užitečnou tabulku, která ukazuje statistiky vašich sdílených položek.

Chcete-li zabránit neautorizovanému přístupu, můžete pro ochranu odkazů nastavit hesla a data vypršení platnosti. Můžete je také zkrátit, ale mějte na paměti, že budou méně bezpečné, pokud to uděláte, protože bude snazší uhodnout jejich adresu. Pokud používáte pCloud Crypto, nebudete moci sdílet šifrované soubory.

Sdílení souborů a složek pomocí Disku Google je snadné. Můžete vygenerovat odkaz a zkopírovat a vložit nebo odeslat e-mailem. Lidé, kteří jej používají, mohou prohlížet, komentovat nebo upravovat v závislosti na nastavených oprávněních. K dispozici je také tabulka, která ukazuje, kdo k ní má přístup. Svůj obsah můžete také sdílet na sociálních sítích.

Ačkoli jsou k dispozici oprávnění, další funkce pro kontrolu obsahu, jako jsou data vypršení platnosti a ochrana heslem, nejsou. Pokud chcete sdělit, co s vámi ostatní sdílejí, přejděte do složky „sdílí se mnou“, ale neexistuje žádný takový adresář pro obsah, který sdílíte.

Je zřejmé, že pCloud nabízí více funkcí pro sdílení a má mnohem silnější ovládací prvky obsahu, které chrání vaše sdílené položky, takže toto kolo jde do pCloud.

Kolo: Bod sdílení pro pCloud

Logo pCloud
Logo Disku Google

5

Další funkce

Dále se podíváme na funkce, které nejsou standardem služeb cloudového úložiště, jako je náhled médií, integrace s aplikacemi třetích stran a nástroje produktivity.

Google svítí v této kategorii, protože má obrovský arzenál funkcí. Patří k nim zejména kancelářská sada společnosti Google a velká knihovna nástrojů třetích stran. Disk Google je ve skutečnosti na seznamu nejlepších cloudových úložišť pro spolupráci.

Kancelářská sada společnosti Google zahrnuje Dokumenty, Tabulky a Prezentace Google. Dokumenty umožňují vytvářet a spolupracovat s ostatními na textových dokumentech, Tabule umožňuje práci s tabulkami a Prezentace umožňuje vytvářet prezentace.

Disk Google - nový dokument

Protože tyto aplikace odpovídají aplikacím Microsoft Word, Excel a PowerPoint, má Google rozšíření Chrome, které vám umožní prohlížet, upravovat a převádět mezi svými kancelářskými soubory a Microsoftem. Pokud pracujete hlavně s dokumenty a Disk Google vám nevyhovuje, podívejte se do našeho nejlepšího cloudového úložiště dokumentů pro seznam dalších možností.

Knihovna aplikací Google Drive

Disk Google kromě kancelářské sady obsahuje knihovnu třetích stran se stovkami nástrojů, se kterými se dá integrovat, a mnoho z nich je zdarma. Může zobrazit náhledy obrázků a přehrávat video a hudební soubory. Snažili jsme se však přehrávat mediální soubory a bylo to neohrabané. Videa mohou vyžadovat konverzi, ale o takovém požadavku jsme nebyli informováni.

K dispozici je také aplikace pro správu fotografií Google Photos. Usnadňuje správu fotografií a umožňuje nahrát neomezený počet, pokud se rozhodnete pro „kvalitní“ místo „původní“.

pcloud-vs-google-pcloud-audio

pCloud také umožňuje zobrazit náhled vašich fotografií a přehrávat mediální soubory, ale má také několik dalších funkcí. Po nahrání se vaše fotografie nezmění, ale pokud chcete, můžete si je stáhnout v jiném rozlišení. Můžete si vytvořit seznamy audio souborů, které jsou skvělé pro milovníky hudby. Přehrávače zvuku a videa jsou atraktivní a fungují dobře.

pCloud-Cloud-Backup

Další zajímavou vlastností je schopnost přesouvat soubory z cloudu do cloudu. Zálohu typu cloud-to-cloud můžete použít pro Disk Google, Dropbox a OneDrive. pCloud lze také zálohovat z Facebooku a Instagramu.

Obě služby mají co nabídnout, ale Disk Google má více možností integrace a spolupráce, takže toto kolo vyhrává.

Kolo: Další funkce ukazují na Disk Google

Logo pCloud
Logo Disku Google

6

Verdikt

PCloud i Disk Google patří mezi naše nejlepší služby cloudového úložiště. Zde však může být pouze jeden vítěz a je to pCloud. Jeho plány mají lepší hodnotu a služba poskytuje mnohem silnější zabezpečení a soukromí. Má také lepší kontrolu obsahu vašich sdílených položek.

Přestože je pCloud celkově vítězem, Google Drive také získává body. V závislosti na vašich potřebách by to mohla být lepší volba, zejména pokud potřebujete pracovat s dokumenty a spolupracovat s ostatními. Lákavá je také jeho obrovská knihovna integrací.

Co si myslíte o těchto dvou službách? Který preferuješ? Dejte nám vědět v komentářích níže a přečtěte si, jak se náš vítěz v porovnání s Dropbox také. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map