Nejlepší software pro obnovu dat roku 2020: Rychlá obnova souborů

Velká část mise Cloudwards.net se točí kolem podpory cloudových nástrojů jako prostředku, jak zabránit ztrátě dat. Obzvláště řešení pro zálohování v cloudu jsou ideální k zajištění toho, abyste vždy dostali kopii svého nejcennějšího obsahu. Chápeme však také, že je důležité, aby se taková opatření skutečně neobjevila, dokud vás neuškodí chyba ztráty dat. Náš souhrn s nejlepším softwarem pro obnovu dat vám ukáže, na které dodavatele se můžete spolehnout.


Dobrou zprávou je, že pokud zjistíte, že vám trhají vlasy, protože jste omylem smazali soubor nebo se zabýváte poškozeným, smazaným nebo formátovaným diskovým oddílem, může existovat cesta ven, i když jste zanedbali nastavení plánu zálohování. Během tohoto kola představíme čtenáře některému z našich oblíbených programů pro obnovu dat.

Na vrcholu tohoto pole stojí tři značky, kterým budete chtít věnovat pozornost: Stellar, Prosoft Engineering a EaseUS. Každá z těchto společností vyrábí řadu produktů určených pro správu dat, počítačovou diagnostiku a další činnosti v oblasti IT. Nástroj na záchranu souborů každého dodavatele je vytvořen tak, aby přitahoval techniky, ale dostatečně jednoduchý na to, aby ho mohl použít kdokoli.

Těsně za těmito prodejci, ale bez řady doplňkových produktů, jsou Cleverfiles. Jeho řešení pro obnovu dat, Disk Drill, je téměř dokonalé řešení rozpočtu pro uživatele Windows PC (Mac verze stojí více).

Další nástroje, na které jsme se zaměřili, mají výraznější slabiny, ať už jde o použitelnost, spolehlivost, podporu nebo kombinaci všech tří. Přesto se jim podařilo chytit oko z jednoho nebo druhého důvodu a postavit je před třiceti takovými nástroji, které jsme si při přípravě tohoto kola vybrali.

Nejlepší recenze softwaru pro obnovu dat 2020

Jaký software pro obnovu dat může udělat

Existuje mnoho způsobů, jak ztratit data, a nejlepší nástroje pro obnovu dat je zvládnou se všemi.

Mezi běžné příčiny ztráty dat patří:

 • Náhodné odstranění: odstranili jste soubor z koše nebo koše
 • Odstranění programu: program nebo virus odstranil váš soubor
 • Odstraněná oblast: odstranili jste datový svazek
 • Formátovaný oddíl: přeformátovali jste datový svazek
 • Oblast RAW: svazek dat z nějakého důvodu ztratil svůj systém souborů
 • Nelze připojit oddíly: systém souborů svazků dat je neporušený, ale stále k němu nemáte přístup
 • Počítač bez zavádění systému: když dojde k poškození spouštěcího oddílu

Některé z těchto problémů jsou vytvářeny uživatelem a některé jsou výsledkem běžného opotřebení; jiné mohou být způsobeny virovými infekcemi nebo vážnějšími problémy s hardwarem.

Poškozené jednotky se mohou projevit různými příznaky, které byste mohli potkat. Patří sem chybové zprávy jako:

 • Disk není naformátován. Chcete nyní formátovat?
 • Neplatná čtecí jednotka typu média C. Přerušit, opakovat, selhat?
 • Sektor nebyl nalezen

Pokud máte problémy s oddílem, mohou se v názvech souborů také zobrazit zvláštní znaky. Nebo se souborový systém oddílu může jednoduše zobrazit jako „RAW“.

I když nástroje pro obnovu dat mohou tuto práci často zvládnout, neměňte chybu, že si myslíte, že jsou neprůstřelné. Smazaná data nelze velmi často obnovit, pokud již byla přepsána jinými soubory. Také jsou někdy oddíly natolik poškozeny, že vaše data nelze uložit.

Spoléhat se na nástroj pro obnovu dat, který vás zbaví ztráty dat, není nejlepším postupem. To platí zejména, když si uvědomíte, že spolehlivější nástroje stojí 75 a více dolarů. Cloudová zálohovací řešení nabízejí prakticky zaručenou obnovu. Kromě toho mnoho nejlepších cloudových zálohovacích služeb stojí pouze kolem 5 $ měsíčně.

Proces revize softwaru pro obnovu dat

Počet dostupných nástrojů pro obnovu dat v desítkách. Některé z nich jsou výkonné nástroje zaměřené na odborníky v oblasti IT a další výkonné uživatele, zatímco jiné jsou jednoduché rozpočtové nástroje, které by mohly obnovit smazaný soubor v špetce.

O uživateli Joseph Gildred

Práce s daty a analýzou softwaru byla moje obživa po celá léta. Jako bývalý analytik dat jsem provedl, vylepšil a navrhl procesy správy dat a operace obnovy dat pro VLDB (velmi velké databáze) i pro menší systémy. Jako analytik zajišťování kvality hodnotím nástroje jak pro uživatelský zážitek, tak pro celkovou efektivitu.

V průběhu své práce často využívám nástroje pro obnovu dat, abych vytáhl data z neúspěšného a poškozeného úložiště. Jako takový vím, jak se kolem nástroje pro obnovu dat. Vždy hledám nejlepší nástroje a řešení pro každou danou situaci a během tohoto kola se s vámi podělím o některá z mých zjištění.

Abychom našli ty nejlepší možnosti obnovy, které jsou schopny zvládnout téměř jakýkoli scénář ztráty dat, zkontrolovali jsme funkce a cenové plány a provedli jsme také předběžné testování. Teprve poté jsme se usadili na několika službách, které jsme cítili oprávněně prohloubené kontroly, abychom našim čtenářům dali co nejlepší doporučení.

Tato hlubší kontrola zahrnovala provoz baterií skenů, která měří použitelnost a účinnost každého nástroje pro obnovu dat. Konkrétně jsme se podívali na:

 • Může nástroj obnovit testovací soubory, které jsme vytvořili a smazali?
 • Může nástroj obnovit oddíl, který jsme vytvořili a smazali?
 • Jak dlouho trvá rychlé a hluboké skenování?
 • Kolik lze proces přizpůsobit (například skenování konkrétních typů souborů)?
 • Jak snadné je třídit pomocí obnoveného obsahu?
 • Jak uživatelsky přívětivý je průvodce nástrojem obecně?

Kromě těchto otázek jsme se také blíže podívali na sady funkcí se zvláštním zaměřením na věci jako:

 • Obnova externího pevného disku
 • Obnova jednotky Flash a SD karty
 • Obnova RAID
 • Klonování a obnova z obrazů jednotek
 • Spouštěcí disky systému

Nejsme spokojeni, také jsme se ponořili do schopností zákaznické podpory každé služby obnovy dat. Čteme uživatelské příručky, časté dotazy, příručky pro řešení problémů a přeskočíme na fóra uživatelů, pokud jsou k dispozici. Také jsme se podívali na kanály přímé podpory, jako je e-mail, telefon a live chat, a položili jsme různé testovací otázky, abychom zjistili dobu a přesnost odezvy.

Nejlepší software pro obnovu dat pro Windows

Během tohoto segmentu se podíváme na obnovu dat v počítačích se systémem Windows PC, abychom zlikvidovali ty nejlepší tipy. Naše tři nejlepší tipy v tomto segmentu jsou velmi blízké špičkové nástroje. Před provedením výběru však existují některé klíčové rozdíly, o kterých budete chtít vědět.

Nejlepší tři

Toto jsou naše tři oblíbené, s žádným z nich se nemůžete pokazit.

Hvězdná obnova dat Professional

Začíná na $ 50 za měsíc. Přečtěte si naši recenzi na obnovení hvězdných dat a získejte úplný obrázek.

Předchozí

další

Cenovka Stellar Data Recovery běží před ostatními nástroji pro obnovení systému Windows, i když je v souladu se zbytkem našich tří nejlepších. Na základě našich zkušeností s tím však jeho náklady neospravedlňuje žádný jiný nástroj.

Zařadili jsme si tento nástroj číslo jedna nejen díky jeho nádhernému čarodějovi a výjimečnému výkonu, ale protože jeho seznam funkcí snadno překonává konkurenci.

Z jakéhokoli nástroje pro obnovení získáte všechny základní možnosti, včetně režimů rychlého i hlubokého skenování pro obnovení odstraněných souborů a ztracených nebo nepřístupných oddílů..

V našich testech Stellar úspěšně obnovil všechny naše „omylem“ smazané soubory a odstranil odstraněný oddíl. Rychlé skenování vrátilo naše soubory zpět a běhlo během několika minut. Hluboké skenování oddílu 518 GB a našeho pevného disku 1 TB proběhlo trochu na dlouhé straně ve srovnání s analogy PC vydávanými programy EaseUS a Cleverfiles, ale většinu ostatních polí snadno předstihlo.

Kromě obnovy dat z pevného disku počítače provádí Stellar totéž pro externí pevné disky, USB flash disky, SD karty a dokonce i optická úložiště.

Mezi funkce standout, které se běžně nenabízejí, patří možnost skenování podle typu souboru a třídění podle typu souboru po dokončení kontroly. Zatímco většina typů souborů je podporována, můžete dokonce definovat nové tím, že poskytnete nástroji několik ukázek, ze kterých se můžete poučit.

Za zmínku stojí velká zmínka: Obnova úložiště RAID vyžaduje drahou licenci „techniků“.

Prosoft Engineering Data Rescue PC4

Začíná na 99 USD za celoživotní licenci. Přečtěte si naši recenzi na záchranu dat Prosoft Engineering Data, abyste získali úplný obrázek.

Předchozí

další

Prosoft Engineering Data Rescue neměří až na Hvězdnou planetu, pokud jde o možnosti obnovy. Nemůžete skenovat podle konkrétních typů souborů ani naučit nástroj obnovit nové typy souborů. Na rozdíl od Stellaru musíte také čekat na dokončení skenování, abyste mohli prohlížet a obnovovat soubory.

To znamená, že tato položka je stále míle daleko od většiny jiného softwaru pro obnovu dat a dělá pár věcí, které Stellar ne.

Patří k nim schopnost obnovit data z paměťových zařízení RAID. Úložná zařízení RAID by ze své povahy neměla vyžadovat obnovu dat často. Jsou „redundantní“, aby vás ochránili před ztrátou dat; nehody se však mohou stát vždy a vždy v nejhorších dobách.

Další funkcí, kterou Stellar nepodporuje, se nám v Rescue dat líbí, že tento nástroj umožňuje vytvořit spouštěcí jednotku USB. To lze použít k přístupu k datům na stroji, pokud je jeho spouštěcí oddíl poškozen.

V opačném případě se Data Rescue dosti podobá Stellaru, stejně jako naše další oblíbené možnosti, EaseUS.

Tento nástroj umožňuje provádět rychlé i hluboké kontroly v závislosti na vašich potřebách. Tyto kontroly lze použít k obnovení odstraněných dat nebo k přístupu k poškozeným, odstraněným nebo formátovaným oddílům. Kromě pevného disku počítače můžete obnovit data z externích jednotek, karet SD a vyměnitelných médií. Obnovení optických médií však není možné.

Obnova dat PC4 se v našem testování osvědčil jako velmi důkladný skenovací algoritmus, který dokáže obnovit všechny naše testovací soubory a naši testovací oblast. Jakmile najdete, můžete si před konečným zotavením zobrazit náhled, abyste se ujistili, co chcete.

Běžel trochu déle než Stellar, ale ne moc. Měli jsme však nějaké problémy s výrazně delšími časy prověřování, aniž bychom nejprve restartovali náš testovací počítač, což je problém, s nímž jsme se nesetkali s jinými službami obnovy dat..

EaseUS Pro + WinPE

Začíná na 99,90 $ za celoživotní licenci. Přečtěte si naši recenzi Průvodce obnovením dat EaseUS pro úplný obrázek.

Předchozí

další

Zaměřili jsme se na licenci EaseUS Pro + WinPE, protože obsahuje spouštěcí média pro obnovu dat z počítačů, které se nespustí. Pokud se vám však tato možnost nedaří, nákupem pouze Průvodce obnovením dat EaseUS ušetříte 30 USD. Toto snížení ceny může být pro některé z nich dostatečným důvodem k tomu, abychom se dostali k našim dvěma nejlepším.

Důvod, proč jsme se umístili na třetím místě, byl většinou kvůli tomu, že EaseUS Pro nemůže provést úplnou kontrolu pevného disku. Můžete skenovat pouze oddíly. Ve většině případů je to vše, co potřebujete. Může se však stát, že EaseUS nebude schopen detekovat ztracený oddíl. Když k tomu dojde, nejlepším postupem je skenování celé jednotky.

Tři další funkce, které jsme zjistili, chyběly: neschopnost skenovat podle typu souboru, přidávat nové typy souborů a bez obnovy optického úložiště. Samotný software také nepodporuje klonování, ale EaseUS k tomu nabízí bezplatný nástroj pro kopírování disků.

Kromě toho je uživatelská zkušenost velmi příjemná a má inteligentní rozhraní, které vypadá a vypadá profesionálně. Jedna věc, která vynikla, je to, že EaseUS okamžitě zachytil náš smazaný oddíl, než jsme dokonce provedli skenování.

Proces s programem EaseUS je trochu odlišný v tom, že nejprve automaticky provede rychlou kontrolu a poté hloubkovou kontrolu. Další řešení vám nabízejí výběr jednoho nebo druhého. Vzhledem k tomu, že rychlá kontrola proběhne za dvě sekundy a během procházení hlubokou kontrolou můžete procházet a zobrazovat náhled obnovených souborů, nepředstavuje to problém.

Jednou z oblastí, kde EaseUS vyniká nad našimi dvěma nejlepšími službami (zejména Data Rescue), je to, jak snadné je třídit pomocí obnovených dat. Můžete procházet soubory na základě struktury souborů nebo zúžit věci podle typu souboru.

Pokud jde o další možnosti obnovy, EaseUS podporuje externí jednotku, vyměnitelná média a RAID, ale nikoli obnovu optických médií.

Celkově jsme také zjistili, že EaseUS je nejrychlejší ze tří nejlepších služeb a zároveň provádí stejně dobré skenování.

Runner Ups

Zatímco nástroje, které navrhují Stellar, Prosoft Engineering a EaseUS, budou těmi, které osloví většinu lidí, nedělali bychom našim čtenářům spravedlnost, aniž bychom zmínili několik dalších služeb, které by z určitých důvodů mohly být pro některé uživatele výhodnější..

Disková vrtačka CleverFiles

Začíná na 49 USD za jednoletou licenci a 68 USD za celoživotní licenci. Přečtěte si naši recenzi CleverFiles Disk Drill pro úplný obrázek.

Předchozí

další

Disková vrtačka CleverFiles nás pravděpodobně překvapila více než jakýkoli jiný nástroj pro obnovu dat, který jsme testovali. Společnost CleverFiles není pravděpodobně známá v IT kruzích jako naši tři nejlepší uchazeči, protože nenabízí žádné komerční licence. Pro většinu spotřebitelů to však může být stejně dobré.

V této službě chybí dvě funkce: obnova spouštěcího disku pro stroje bez zavádění systému, náhledy miniatur a schopnost definovat nové typy souborů pro skenování. Stejně tak nemůžete vybrat konkrétní složky souborů, které chcete skenovat, jako byste mohli pomocí Stellaru .

Jedna věc, která se nám ale líbila, je, že CleverFiles nám nejen dala možnosti prohledávat stávající oddíly, ale automaticky detekovala a nechala prohledat náš smazaný oddíl.

Kromě toho představuje CleverFiles silnou řadu výhod, která zahrnují externí jednotku, vyměnitelná média, SD kartu a obnovu optické jednotky.

Záchrana dat Wondershare

Za celoživotní licenci začíná na 39,95 USD. Přečtěte si naši recenzi Wondershare Data Recovery pro úplný obrázek.

Předchozí

další

Průvodce Wondershare Data Recovery Wizard je jednoduchý, ale nabízí několik skvělých funkcí pro přizpůsobení prověřování, jako je schopnost skenovat podle typu souboru a prohledávat konkrétní složky. Můžete také zvolit skenování označeného oddílu nebo vytáhnout data z tabulky oddílů a vyhledat ztracené oddíly.

Existuje několik chybějících funkcí, které vám mohou, ale nemusí, záležet, jako je klonování, obnovení RAID a obnovení optického úložiště. Větší důvod, proč Wondershare nebude apelovat na technicky zdatné uživatele, je ten, že jej nelze použít k obnově dat z počítačů bez zavádění systému a skenování zabere opravdu dlouhou dobu (13 hodin za jeden terabajt).

Wondershare také neumožňuje získat podporu na helpdesku díky živému chatu a pomalé době odezvy e-mailem (v našem případě dva týdny).

Easytrae Ontrack

Začíná na 79 USD za jednoletou licenci. Přečtěte si naši recenzi aplikace Ontrack EasyRecovery a získejte úplný obrázek.

Předchozí

další

Ontrack EasyRecovery nabízí přímý zážitek z obnovy s některými pěknými funkcemi průvodce. Jednou z našich oblíbených položek bylo, jak snadno bylo možné procházet obnoveným obsahem pomocí třídění podle typu souboru a režimu náhledu náhledu..

Tento software však v některých velkých ohledech zaostává, což mu znemožňuje zajistit vyšší umístění v našich žebříčcích.

Pro jednu, naše hluboké skenování trvalo dvakrát tak dlouho, než předchozí možnosti. EasyRecovery tento problém ještě více nedává možnost skenovat podle typu souboru. Navíc se výsledky skenování nemůžete uložit později, pokud se rozhodnete odložit obnovení. A konečně, EasyRecovery nepřichází s CD pro obnovení ani klonovacími funkcemi.

GetData Obnoví mé soubory

Začíná na 69 USD za roční licenci. Přečtěte si naši recenzi GetData Recover My Files pro úplný obrázek.

Předchozí

další

GetData Recover My Files má vzhled výkonného, ​​leštěného nástroje pro obnovu dat navrženého pro odborníky. Byli jsme tedy pochopitelně zklamáni, že úplné prohledání našeho pevného disku terabyte trvalo 17 hodin. To je pomalejší než jakákoli jiná služba, kterou jsme testovali.

Skenování však úkol dokončilo. Možnosti, jako je například schopnost skenovat podle typu souboru, mohou také čas zkrátit, ale pro některé uživatele nemusí být dost dobré.

Obnovit mé soubory lze použít k obnovení dat z externích jednotek, jednotek USB flash a SD karet. Nemůžete jej však použít k obnovení dat z počítačů, které nezačínají. Obnova úložiště RAID vyžaduje dražší „profesionální“ licenci.

GetDataBack Simple

Začíná na 79 USD za celoživotní licenci. Přečtěte si naši jednoduchou recenzi GetDataBack pro úplný obrázek.

Předchozí

další

GetDataBack Simple sice není tak ušlechtilý jako naše tři nejlepší výběry, ale provádí poměrně rychlou kontrolu a podařilo se mu obnovit všechny naše soubory. Důvodem, proč je na našem seznamu nízká, je to, že uživatelská zkušenost ve srovnání s většinou řešení pro zotavení zaostává.

Chybí klíčové možnosti, jako je schopnost skenování podle typu souboru, třídění výsledků podle typu souboru a uložení výsledků kontroly. Simple také nemůže spustit skenování celého pevného disku: jste omezeni na skenování jednotlivých svazků.

Návrh rozhraní také není příliš intuitivní, problém se zhoršuje rušivými a střetavými barvami. Za cenu bychom očekávali něco trochu více leštěného.

Piriform Recuva Pro

Začíná na 19,99 USD za jednoletou licenci. Přečtěte si naši recenzi Piriform Recuva Pro pro úplný obrázek.

Předchozí

další

Piriform Recuva Pro získává velkou pozornost díky cenovému rozpočtu. I když budete muset za podporu zaplatit cenu 19,99 $, je k dispozici také bezplatná verze systému Recuva. Přestože je však cena zjevně atraktivní, máte tendenci získat to, za co s tímto nástrojem pro zotavení platíte.

Chybí několik funkcí nalezených u pokročilejších nástrojů. Výsledky testů nelze třídit podle typu souboru ani skenovat pro pozdější zotavení. Klonování a zotavení z počítačů bez zavádění systému rovněž není možné. I když platíte za Recuva, její podpůrná síť je dost mělká a nenabízí živou pomoc.

Hlavním problémem systému Recuva Pro je však to, že nemůže obnovit ztracené nebo smazané oddíly. Vzhledem k tomu, že obnovení diskových oddílů je velmi důležitým důvodem utrácení peněz za nástroj pro obnovení, jedná se o významný útok proti společnosti Recuva, i když to vysvětluje nízkou cenu.

Pokud ale obnovujete smazané soubory, dělá Recuva dobrou práci. Skeny jsou rychlé a průvodce vypadá skvěle. Dokázali jsme obnovit všechny naše testovací soubory a zobrazit je před zotavením.

Nejlepší obnova dat pro Mac

Většina z nejlepších nástrojů pro obnovení, které jsme zkontrolovali, obsahovala také verze Mac. Tyto nástroje lze použít k obnovení smazaných dat a oddílů v počítačích iMac, MacBook Pro, Air, Mac Mini a Mac Pro.

V některých případech se funkce a náklady u těchto analogů Mac liší, proto jsme se rozhodli dát uživatelům Mac jinou sadu hodnocení, která by mohli také doporučit. Nebudeme však trávit dost času mluvením o softwaru Mac, protože celkový vzhled a funkce těchto nástrojů je srovnatelný s PC verzemi.

Záchrana dat Prosoft Engineering 4

Začíná na 99 USD za celoživotní licenci.

Záchrana dat 4 se řadí k našim nejlepším výběrům pro Mac OS, a to i přes druhé místo v našich výpisech z PC. Je to proto, že software Mac obsahuje některé další funkce. Seznam obsahuje FileIQ, který umožňuje nástroji naučit se nové typy souborů, a Bootwell, který vám umožní vytvořit sekundární spouštěcí jednotku.

Hvězdná obnova dat Mac

Začíná na $ 50 za měsíc.

Kromě obnovy dat z vašeho Macu může Mac Data Recovery stahovat data z Time Machine a šifrovaných diskových jednotek. Tento nástroj je stejně atraktivní jako jeho počítačový protějšek a stejně vhodný pro spotřebitele i IT profesionály.

Průvodce EaseUS pro obnovu dat pro Mac Pro

Začíná na 89,95 USD za celoživotní licenci.

Toto vydání Průvodce obnovou dat pro Mac nepřichází se zaváděcími médii, která mohou obnovit data z počítačů Mac, které se nespustí. Pokud chcete, je tu dražší 129 $ verze. Aplikace vypadá a funguje skvěle, ale řadí se na třetí místo ze stejných důvodů jako její protějšek na PC.

Nemůžete vyhledávat konkrétní typy souborů a nemůžete prohledávat celý pevný disk, pouze oddíly. Také nemůžete naučit EaseUS skenovat nové pro nové typy souborů. Nejedná se však o obrovské hangupy a pokud nepotřebujete spouštěcí média, výběrem EaseUS nad Stellar a Prosoft Engineering vám ušetříte alespoň deset dolarů.

Disková vrtačka CleverFiles pro Mac

Začíná na 89 USD za jednoletou licenci, 118 USD za celoživotní licenci.

Disková vrtačka pro Mac je do jisté míry omezena schopností „pouze“ obnovit 200 a více typů souborů a na rozdíl od dvou hlavních možností nemůžete přidávat nové typy souborů. Navíc, celoživotní licence stojí o dalších 20 dolarů.

Verze diskového vrtáku pro Mac však s některými standardními funkcemi pro zotavení dělá s některými pěknými výhodami. Tyto zahrnují:

 • Zdraví disku: SMART monitoring zůstane na vrcholu potenciálních problémů s pevným diskem
 • Vyčištění Mac: Analyzujte a optimalizujte místo na disku
 • Duplicitní vyhledávač: Najděte a odeberte duplicitní soubory
 • Jednotka pro obnovení: Vytvořte spouštěcí jednotku USB pro obnovu dat
 • Zálohování dat: Vytvořte klon bajt po bajte libovolného oddílu

Nejlepší nástroje pro obnovu dat pro profesionály v oblasti IT

Pokud jste odborník v oblasti IT, sada pro obnovu dat je důležitou investicí do vašeho úspěchu. Komerční licence s licencí vám umožňují obnovit data v počítačích jiných lidí, ať už jsou to počítače PC nebo Mac.

Většina řešení pro obnovu dat, která jsme zkontrolovali, tuto funkci nenabízí. Ve skutečnosti to dělají pouze prodejci, kteří přistáli v našich třech nejlepších, Stellar, Prosoft Engineering a EaseUS. To hovoří o jejich zavedeném místě jako o nejlepší volbě pro profesionální techniky.

Sada nástrojů pro obnovu hvězdných dat

BalíkCena
Balíček-hvězdný nástroj pro obnovu dat499 $
Windows Data Recovery Technik299 $
Technik obnovy dat Mac349 $
Linux Data Recovery Technik199 $

Stellar Data Recovery Toolkit obsahuje nejen celoživotní licenci, ale také software pro obnovu Linuxu. I bez tohoto přidaného bonusu by nabídka Stellaru pravděpodobně dopadla na naši nejvyšší zastávku na základě kombinované kvality jejího softwaru pro PC a Mac.

Nástroje vytvořené Stellarem nabízejí širší možnosti obnovy než kterýkoli jiný vývojář. Licence Toolkit také umožňuje obnovit data z úložiště RAID, což běžný počítačový software ne.

Prosoft Engineering Drive Genius 4, Záchrana dat 4 & Záchrana dat PC3

BalíkCena
Záchrana dat 4, Drive Genius 4, & Záchrana dat PC 3499 $
Pohon Genius 4 & Záchrana dat 4399 $
Záchrana dat 4 & Zálohování dat 3399 $
Záchrana dat PC 3 & Vymazání MediaTools699 $
Záchrana dat 4, Záchrana dat PC 3 & Vymazání MediaTools899 $

Tento balíček obsahuje diagnostický nástroj Drive Genius 4, který detekuje a opravuje problémy s pevným diskem. Můžete jej použít k obnovení dat z PC i Mac, ale licence je dobrá pouze na jeden rok, což je velký důvod, proč si vybrat Hvězdné místo.

Prosoft Eng. má však k dispozici několik dalších profesionálních licenčních balíčků, které by se však mohly některým líbit. Patří k nim nabídky s programem MediaTools Wipe, což je nástroj, který otírá jednotky zcela bez dat.

Průvodce EaseUS pro obnovu dat

BalíkCena
Technik obnovy dat PC a Mac598 $
Technik obnovy dat PC499 $
Technik obnovy dat Mac499 $

Stejně jako Stellar vám nákup balíčku techniků EaseUS poskytuje doživotní licenci pro neomezené množství počítačů, takže jde o náklady, které vám vzniknou pouze jednou. Na druhou stranu je dražší o dvě stě dolarů než Stellar a není tak dobrý nástroj.

Mezi další možnosti IT techniků patří samostatné licence pro PC a Mac, ale jsou drahé.

Nejlepší nástroje pro obnovu dat pro Android

Nástroje pro obnovu dat Android vám umožní obnovit smazané textové zprávy, kontaktní informace, obrázky a další obsah z telefonu. Obecně řečeno, fungují připojením telefonu k počítači přes USB. Některé nástroje vám však také poskytují aplikaci pro obnovu dat přímo z telefonu.

Wondershare Dr. Fone pro Android

Cena: 49,95 $

Na našem seznamu je Dr. Fone pro Android. Dr. Fone dokáže obnovit náhodně smazaná data a data z telefonů s prázdnými nebo nereagujícími obrazovkami.

Dr. Fone má kromě obnovy dat další funkce, které jej i přes jeho vyšší cenovou hladinu pomáhají před EaseUS MobiSaver. Patří mezi ně zakořenění, odemčení SIM karty, odstranění obrazovky uzamčení a vymazání dat. Lze jej také použít k zálohování dat telefonu do počítače.

Procesy fungují automaticky a rozhraní je krásné a intuitivní.

Při obnově však buďte opatrní, abyste při obnově zadali informace o modelu zařízení přesně, ale nesprávným postupem může telefon zděřit, což je činí zbytečným pro všechno kromě toho, že působí jako těžítko.

EaseUS MobiSaver pro Android Pro

Cena: 39,95 $.

MobiSaver pro Android Pro se řadí k nejlepším čistým nástrojům pro obnovu dat Androidu, které jsme přezkoumali z důvodu jeho schopnosti rychle skenovat a obnovit více souborů najednou. Software může obnovit jak náhodně smazaná data, tak data z kořenových telefonů. To vám dává režim náhledu, takže si můžete prohlédnout soubory a ujistit se, že jsou to, co chcete před zotavením.

Částečně jsme ji ohodnotili pod Wondershare, protože nedělá některé další věci, jako je zakořenění nebo odemknutí telefonu.

Druhým problémem je, že váš telefon musí být před zotavením zakořeněn, zatímco Wondershare toto omezení nesdílí. Nesprávné zakořenění telefonu může vést k tomu, že bude zděný, takže se ujistěte, že víte, co děláte.

Jihisoft Android Obnova dat

Cena: 49,95 $.

JihiSoft Android Data Recovery umožňuje obnovit data bez zakořenění telefonu a poskytuje jednoduchý proces obnovy. Skenování probíhá rychle a před úplným zotavením si můžete prohlédnout soubory. Zařadili jsme ji o něco nižší než EaseUS kvůli nákladům a protože čaroděj není tak pěkný; stále je to docela blízko.

Nejlepší nástroje pro obnovu dat rozpočtu

Pokud jste vázáni na rozpočet, jsou tyto nástroje pro obnovu dat tou nejlepší volbou. Nemusí nabídnout všechny zvonky a píšťalky špičkových řešení, ale měly by být schopny obnovit náhodně smazaná data a přistupovat k nepřipojovacím oddílům alespoň.

Disková vrtačka CleverFiles

Začíná na 49 USD za roční licenci.

Pokud nepotřebujete dlouhodobou licenci, nabídka CleverFiles $ 49 má tolik funkcí jako značky, které stojí dvakrát tolik. To zahrnuje schopnost skenovat podle typu souboru a obnovit data z externích jednotek, vyměnitelných médií, SD karet a optických médií.

WonderShare Obnova dat

Za celoživotní licenci začíná na 39,95 USD.

WonderShare stojí 10 dolarů méně než CleverFiles a je dodáván s téměř tolika funkcemi. Nejvýznamnějšími chybami jsou klonování a obnova optických médií. Primárním důvodem, proč jsme jej ohodnotili níže, je však to, že skenování CleverFiles běží mnohem, mnohem rychleji: úplné testování pevného disku pomocí Cleverfiles trvalo během našeho testování jen tři hodiny, zatímco WonderShare trvalo 13.

S programem WonderShare však získáte celoživotní licenci, takže budete mít více času na čekání.

Hvězdný domov

Začíná na $ 50 za měsíc.

Stellar Home se liší od Stellar Professional hlavně v tom, že nemůže obnovit data z pevných disků RAW. Stále však lze použít k obnovení odstraněných dat a dat o nepřístupných diskových oddílech. Stále tedy pokrývá většinu scénářů obnovy a ušetří vám 40 USD.

Záchrana dat – FAQ

Potřebujete službu obnovy dat nebo je dostatečně software?
Software pro obnovu dat může obnovit data stejně efektivně jako služba pro obnovu dat. To zahrnuje zotavení z dat ze počítačů, které se nezavádějí kvůli problému s jejich spouštěcím oddílem. Jedinou dobu, kdy opravdu potřebujete službu použít, je, pokud máte disk, který fyzicky selhal.

Jsou všechna data obnovitelná?
Ne. Když odstraníte soubory z počítače nebo odstraníte oddíl, je pravděpodobné, že by data mohla být přepsána novými soubory. Pokud k tomu dojde, nebudete jej moci získat zpět.

Co když naformátuji pevný disk, mohu stále používat software pro obnovu dat?
Většina dobrého softwaru pro obnovu, například Stellar, dokáže obnovit data, i když byl pevný disk naformátován. Opět platí, že pokud jste přepsali svá data novými daty, nemusí tomu tak být.

Co společnost pro obnovu dat účtuje?
Služby pro obnovu dat obvykle cena na základě závažnosti problému. Může to být docela drahé. Například americký elektronický řetězec Best Buy například za profesionální zotavení účtuje poplatky mezi 200 a 1500 USD.

Kolik stojí obnova dat?
Nejlepší nástroje, které jsme zkontrolovali – Stellar, Prosoft Engineering a EaseUS – stojí kolem 100 USD za jejich vlajkový počítačový software. Tam jsou některé levnější možnosti, jako Cleverfiles a Wondershare, i když nejsou tak dobré.

Musím stále potřebovat zálohu cloudu, pokud mám software pro obnovu?
Ano! Obnova dat není nikdy jistá věc, zatímco získávání dat zpět z cloudu je. Obnova cloudové zálohy je také mnohem rychlejší a lze ji provést z jiného počítače. Pokud máte dobrý plán zálohování, neměli byste nikdy muset utrácet peníze za software pro obnovu.

Shrnutí nejlepších revizí softwaru pro obnovu dat

Během našeho prvotního průzkumu Cloudwards.net o nejlepších dostupných nástrojích pro obnovu dat jsme byli oba ohromeni množstvím dostupných dostupných nástrojů a tím, o kolik lepší byly skvělé nástroje než další úroveň.

Na vrcholu našeho žebříčku stojí Stellar Data Recovery Pro, který poskytuje nejlepší kombinaci použitelnosti, funkcí a výkonu jakéhokoli nástroje, který jsme testovali. I když jsou dražší než menší možnosti, její schopnosti stojí za to, i když neberete v úvahu skutečnost, že se jedná o celoživotní licenci. Přejeme si jen, abychom nemuseli platit extra za CD pro obnovení.

Na jejích patách bylo těsné Prosoft Engineering. I když Data Rescue PC4 nenabízí téměř tolik možností přizpůsobení pro skenování, přichází s obnovou RAID – něco, co byste si museli koupit drahocenné „podnikové“ vydání Stellar, abyste to udělali.

Zaokrouhlení na první tři je EaseUS. Mezera mezi EaseUS a našimi dvěma oblíbenými značkami existuje téměř výhradně kvůli neschopnosti skenovat celý váš pevný disk najednou. Pokud tomu tak není, můžeme to zařadit na první místo.

Rádi bychom zmínili ještě jednou, že nejlepším způsobem, jak zajistit, aby byly vaše soubory vždy k dispozici, je investovat do cloudového záložního nástroje. Tyto nástroje jsou levné a obecně obsahují možnosti obnovení smazaného obsahu v daném časovém období. Pokud jste však vázáni a nejste zálohováni, jsou nástroje pro obnovu dat v tomto kole nejlepší volbou pro záchranu vašich dat..

Rádi bychom od vás slyšeli o vašich vlastních zkušenostech s některým z těchto nástrojů. Prosím, dejte nám vědět, co si myslíte v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me