Nejlepší online zálohování pro studenty v roce 2020: Ukládání známek

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení nejde jen o párty, bratrství, sorority a divoký čas. Velká část toho je studium. Spousta studia vyžaduje, abyste použili počítač nebo jste online, ale počítače mohou selhat, takže vás nechají bez poznámek, zpráv a esejí. Bojovat proti tomu. sestavili jsme nejlepší online zálohu pro studenty, přičemž Backblaze nahoře na seznamu.


Online zálohování vám pomůže zálohovat vaše osobní počítače a externí jednotky. Pokud tak učiníte, můžete si být jisti, že selhání pevného disku nebo jiné závady softwaru neovlivní vaše soubory. Zálohování nepřesouvá vaše soubory do cloudu, takže nebude šetřit místo. Spíše odráží strukturu vašich souborů v cloudu.

Cloudové úložiště na druhé straně umožňuje použít k synchronizaci souborů do cloudu centrální složku nazvanou „synchronizační složka“. To je hlavní rozdíl mezi službami cloudového zálohování a cloudového úložiště. Některé zálohovací služby v našem seznamu obsahují synchronizaci a sdílení souborů, což jsou základní funkce cloudového úložiště.

Nemohou však konkurovat proprietárním cloudovým úložným službám. Pokud si myslíte, že byste mohli mít více výhod cloudového úložiště než cloudového zálohování, přečtěte si naši nejlepší nabídku služeb cloudového úložiště. Pokud chcete rychlé srovnání, přečtěte si náš článek JustCloud vs. Backblaze vs. SugarSync.

Pokud je vaším hlavním kritériem při výběru cloudové zálohy cena, přečtěte si náš nejlevnější článek o online zálohování. Vybrali jsme pro studenty, včetně našeho nejlepšího výběru, z našeho nejlepšího online záložního seznamu. Než začneme s omezením, pojďme mluvit o kritériích, která jsme použili k jejich hodnocení.

Nejlepší online zálohování pro studenty 2020

Co dělá online zálohování nejlepší pro studenty

Hodnota je naším hlavním kritériem, protože většina studentů má málo peněz. To znamená získat co nejvíce z online zálohování za levné. Čím levnější plány služba nabízí, tím lepší je, protože to zvyšuje pravděpodobnost nalezení vhodného. U některých zdarma fungují plány, takže je budeme také zvažovat. Pokud chcete zdarma zálohovat, přečtěte si náš nejlepší bezplatný článek o online zálohování.

Použití služby by také nemělo být obtížné. Vytvoření plánu zálohování by mělo být snadné, stejně jako následné zálohování a obnovení. Klienti pro stolní počítače by měli pracovat na většině operačních systémů a služba by měla mít webové a mobilní aplikace. Celkový dojem uživatele by měl být dostatečně intuitivní, abyste nemuseli žádat o podporu.

Užitečné jsou i funkce mimo online nástroje pro zálohování holých kostí. Hledáme funkce, jako je synchronizace a sdílení, které vám pomohou spolupracovat s ostatními pomocí více zařízení, a verzování souborů, které vám pomohou získat předchozí verze souborů, pokud uděláte chybu nebo vás zasáhne ransomware.

Rychlost je naším posledním kritériem a je důležitá kvůli rychlému životnímu stylu studentů. Dokončení počáteční zálohy bude obvykle trvat dlouho. Jak dlouho závisí na infrastruktuře zálohované služby, kterou používáte, jak blízko jste k jednomu z jejích serverů a poskytovateli internetových služeb. Blokové zálohování je plus, protože urychluje následné zálohování.

1. Nejlepší online zálohování pro studenty: Backblaze

Backblaze je součástí záložního trhu od roku 2007 a je to jedna z nejpopulárnějších služeb. Je také v horní části našich online záložních recenzí. Hlavním přispěvatelem je, že poskytuje jednoduchou a snadnou zálohu pro jeden počítač.

Cenový plán je přímý, protože má pouze jeden plán, který nabízí neomezené zálohování pro jedno zařízení za 6 $ měsíčně. Pokud zaplatíte za rok předem, můžete to snížit na 5 $ měsíčně. Většina služeb nenabízí možnost platit měsíčně, takže flexibilita Backblaze je plus. Pokud si nejste jisti Backblaze, můžete jej vyzkoušet pomocí 15denní zkušební verze zdarma.

Backblaze-Slider1

Backblaze-Slider2

Backblaze-Slider3

Backblaze-Slider4

Backblaze-Slider5

Předchozí

další

Vytvoření plánu zálohování je snadné, protože nemusíte spravovat, kolik nebo co zálohujete. Aplikace Backblaze pro stolní počítače má minimální design, který vás nepřekoná možnostmi. Stav zálohy je vidět. K pokročilým možnostem se dostanete pomocí tlačítka „nastavení“.

To znamená, že si s tím nebudete muset dělat pokusy, pokud proces zálohování nefunguje tak, jak by měl, ale během testování jsme neměli problémy. Webový klient se také snadno používá. Můžete jej použít k prohlížení zálohovaných souborů, jejich obnovení, prohlížení sdílených souborů a vyhledání počítače.

Klient Backblaze pro stolní počítače funguje na Windows a MacOS, ale nikoli na Linuxu. Pro podporu tučňáků si přečtěte naši nejlepší online zálohu pro Linux článek. Mobilní klient dodržuje stejný design. Snadno se používá a nabídka vlevo umožňuje procházet vaše zálohy a vidět, co jste obnovili z cloudu.

Další důvody, které se nám líbí Backblaze

Nevýhodou, že se jedná o jednoduchou službu, je to, že Backblaze nemá mnoho funkcí. To znamená, že ty, které má, jsou užitečné. Soubory můžete sdílet pomocí webového klienta. To lze provést vygenerováním odkazu, který můžete zkopírovat a vložit do sociální sítě. K dispozici je také vytváření verzí, ale ukládá se pouze verze z předchozích 30 dnů.

Webový klient vám také umožní vyhledat počítač, pokud zapnete funkci mapování. To znamená, že pokud někdo ukradne váš počítač, můžete použít Backblaze, abyste jej našli.

Backblaze neomezuje vaše rychlosti, takže čím blíže jste k datovým centrům v Kalifornii a Arizoně, tím vyšší bude vaše rychlost. Umožňuje vyladit nastavení přenosu a rychlosti škrticí klapky a používá algoritmus přenosu na úrovni bloků, který funguje tak, že přenáší pouze části změn, nikoli celé soubory, k urychlení záloh po původní.

Pokud chcete dosáhnout vyšší rychlosti, můžete zvýšit počet spuštěných podprocesů. Existuje užitečný nástroj, který testuje, jak rychle se vaše připojení k datovému centru Backblaze dá odhadnout, jak bude vaše záloha probíhat.

Backblaze je silná služba, která poskytuje neomezený záložní prostor pro levné. Používání je také jednoduché a intuitivní. Navíc má užitečné funkce, jako je verze souborů, sdílení a mapování. Pokud je proces zálohování pomalý, Backblaze vám dává možnost jej urychlit. Díky tomu získává nejvyšší místo na našem seznamu. Přečtěte si o tom více v naší revizi Backblaze.

2. IDrive

IDrive byl spuštěn v roce 1995, což je z technického hlediska staré. Na rozdíl od našeho nejlepšího výběru neposkytuje neomezené úložiště, ale umožňuje zálohovat neomezená zařízení na levné. Má dokonce zdarma plán, který je u online zálohovacích služeb vzácný. Poskytuje pouze 5 GB volného místa, ale pro některé studenty to může stačit. Stačí vyzkoušet službu.

IDrive má dva plány pro osobní uživatele. Jeden poskytuje 2TB záložního prostoru a druhý poskytuje 5TB. Musíte platit za jeden nebo dva roky předem, protože neexistuje možnost pro předplatné na měsíc.

IDrive-Client-Backup-Slider1

IDrive-Client-Restore-Slider2

IDrive-Client-Scheduler-Slider3

IDrive-Client-Sync-Slider4

IDrive-Client-Disk-Image-Slider5

Předchozí

další

Za účelem kompenzace poskytuje IDrive 2TB nebo 5TB synchronizačního prostoru v horní části záložního prostoru. To znamená, že máte dostatek 4TB nebo 10TB prostoru, se kterým budete pracovat, v závislosti na zakoupeném předplatném. Plány jsou v současné době sníženy o 50 procent.

IDrive není služba click-it-and-forget-it. Omezuje to váš záložní prostor, což znamená, že musíte vybrat soubory na základě umístění. To vyžaduje, abyste prošli hierarchií souborů a zkontrolovali soubory, které chcete zálohovat. Kromě toho má IDrive mnoho možností, které lze vyladit, což může pro uživatele hlavního proudu na začátku ztěžovat věci.

Webová aplikace je však jednoduchá a snadno použitelná. Výchozí stránka zobrazuje vaši zálohu. Můžete jej také použít k náhledu připojených zařízení, synchronizační složky, sdílených složek a webových protokolů.

Mobilní aplikace je intuitivní a má minimální design. Můžete jej použít pro přístup k zálohování a časové ose fotografií. Může také obnovit vaše soubory a umožnit rozpoznávání obličeje analyzovat jednotlivce z vašich fotografií.

Další důvody, které se nám líbí IDrive

IDrive není šikovný. Používá metodu „skutečné archivace“, která uchová vaše soubory v cloudu, i když je v počítači odstraníte. To je užitečné, pokud chcete na disku uvolnit místo. Verze IDrive navíc zachovává až 30 předchozích verzí všech souborů zálohovaných na váš účet.

Můžete také použít funkce synchronizace a sdílení. Stejně jako služby cloudového úložiště, funkce synchronizace IDrive vytvoří v počítači složku, kterou můžete použít k synchronizaci souborů s cloudem. Kdykoli umístíte nebo upravíte soubor ve synchronizační složce, změna se projeví na všech připojených zařízeních téměř v reálném čase.

IDrive nepatří k nejrychlejším záložním službám a nemůže zvýšit počet podprocesů, jako je náš nejlepší výběr. Čím jste blíže k USA, kde IDrive udržuje své servery, tím lepší budou vaše rychlosti. To však znamená, že používá zálohování na úrovni bloků k urychlení následných záloh.

Umístili jsme IDrive za Backblaze, protože je obtížnější používat a pomaleji než Backblaze. To znamená, že IDrive je levný, umožňuje vám zálohovat neomezená zařízení a můžete synchronizovat a sdílet vaše soubory. Další informace naleznete v naší recenzi IDrive.

3. BigMIND Home

BigMIND Home umožňuje jednomu nebo více uživatelům zálohovat více počítačů a zařízení. Nemá tak dobrou hodnotu jako naše první dvě tipy, ale kompenzuje to v jiných aspektech.

Za používání BigMIND Home tedy nemusíte platit nic, protože má bezplatný tarif. Umožňuje vám zálohovat jeden počítač, jeden externí disk a dvě mobilní zařízení pomocí záložního prostoru 5 GB. Je pravda, že to není spousta záložního prostoru, ale pro některé to může stačit. Navíc vám umožní testovat službu a rozhodnout se, zda to stojí za vaše těžce vydělané peníze.

BigMIND Desktop Dashboard

Možnosti připojení BigMIND

Inteligentní výběr BigMIND

Plán zálohování BigMIND

BigMIND Online Prozkoumejte soubory

Předchozí

další

Pokud si myslíte, že je pro vás BigMIND Home vhodný, máte na výběr ze tří prémiových plánů. Všichni požadují, abyste platili ročně. Osobní plán je 35,88 $ ročně, což znamená 2,99 $ měsíčně, ale platí se ročně a dává vám skromný 100 GB záložního prostoru pro jednoho uživatele a tři počítače.

Rodinný plán stojí 6,99 $ měsíčně a poskytuje 500 GB úložného prostoru pro tři uživatele, devět počítačů a šest mobilních zařízení. Je to lepší řešení, ale pravděpodobně neposkytuje dostatek místa pro mnoho uživatelů.

Přihlášením k plánu Family Plus získáte 1 TB cloudového záložního prostoru za 12,99 $. Je to slušné množství prostoru, ale není to nejlepší řešení. Tento plán vám umožní sdílet se čtyřmi dalšími uživateli v 15 počítačích a neomezených mobilních zařízeních.

Další důvody, proč se nám líbí BigMIND Home

Desktopový klient je přímý, atraktivní a zobrazuje všechny potřebné informace na první pohled, včetně stavu zálohy, času, který uplynul od poslední zálohy, kdy se začne příští a kolik místa v záloze se používá. Můžete také vyladit data vybraná pro zálohování, získat přístup k nastavení a obnovit soubory.

Tlačítko v levém horním rohu umožňuje spustit webového klienta. Jeho výchozím zobrazením je řídicí panel, který zobrazuje vaše připojená zařízení, provoz zálohy, výsečový graf s podrobnostmi o typech vašich dat, proudem aktivit, médii a množství použitého úložiště. Zpočátku to může být ohromující, ale je to jasné a snadno použitelné.

Mobilní aplikace je v porovnání s aplikacemi z jiných služeb poněkud matoucí, protože k výběru dat pro zálohování je třeba provést více kroků. Umožňuje přístup k zálohám, vytvoření zálohy pro telefon a vymazání telefonu pro zálohovaná videa a obrázky, čímž se šetří místo.

BigMIND Home je rychlý, ale pokud potřebujete větší rychlost, můžete povolit vícevláknové zálohování, které službě umožní využívat veškerou dostupnou šířku pásma sítě. V naší recenzi BigMIND Home si můžete zobrazit tabulku rychlostí a výkon BigMIND Home.

4. Acronis True Image

Aplikace Acronis True Image může zálohovat vaše data, ale má také mnoho funkcí. Je to dobrá volba, pokud potřebujete chránit více počítačů, ale systém tvorby cen není srovnatelný s konkurenčními službami.

Jeho pokročilý plán poskytuje 250 GB záložního prostoru a umožňuje vám zálohovat jeden počítač za 49,99 $ ročně. 500 GB úložného prostoru je 69,99 USD a cena se zvyšuje, když přidáváte úložiště a počítače. Prémiový plán začíná na 1 TB za 99,99 $ a končí na 5 TB za 259,95 $ za rok, což je drahé.

Acronis-True-Image-Backup-Setup-Slider1

Posuvník Acronis-True-Image-Destination-Slider2

Acronis-True-Image-Active-Protect-Slider3

Posuvník nastavení Acronis-True-Image-Settings4

Posuvník Acronis-True-Image-Tools-Slider5

Předchozí

další

První verze plánu pro pokročilé by měla stačit pro většinu studentů. Jeho cena klesá na 4,16 $ za měsíc, což je dobrý obchod. Než se přihlásíte k odběru, použijte bezplatnou 30denní zkušební verzi, abyste se ujistili, že z aplikace Acronis True Image dostanete to, co potřebujete..

Desktop klient pracuje na Windows a MacOS, ale ne na Linuxu. Má moderní a přímočarý design. Přestože Acronis True Image není neomezenou službou zálohování, umožňuje vám počítač místo výběru konkrétních souborů a složek zálohovat počítač. Je to rychlé, ale zabírá to více místa. Chcete-li ušetřit místo, můžete vyloučit soubory ze zálohy.

Online panel můžete otevřít také z klienta. Zobrazuje vaše připojená zařízení a umožňuje provádět obnovení. Můžete také zobrazit archiv, stav úložiště, to, co jste s ostatními sdíleli, a získat přístup k synchronizovanému prostoru.

Aplikace pro chytré telefony fungují na platformách Android a iOS. Snadno se používají a umožňují vám přístup k souborům a zálohování vašich mobilních dat.

Další důvody, proč se nám Acronis True Image líbí

Acronis True Image poskytuje užitečný nástroj, pomocí kterého můžete uvolnit místo na pevném disku. Můžete také použít synchronizaci pro zrcadlení souborů do ostatních zařízení. Verze Acronis True Image vám umožní uchovat 20 předchozích verzí souborů a můžete Acronis True Image říct, kdy odstranit starší verze.

Desktopový klient vám navíc pomůže vyčistit systém, přenést systém souborů do nového počítače, vytvořit spouštěcí médium a odstranit stará data. Můžete také nainstalovat nástroje třetích stran vyvinuté komunitou uživatelů Acronis True Image. Milovníci sociálních médií mohou také použít Acronis True Image k zálohování svých účtů Facebook a Instagram.

Acronis True Image má globální síť serverů, která mu pomáhá dosahovat lepších rychlostí než služby, které mají servery v jedné oblasti. Díky tomu je rychlejší než většina záložních služeb. Má také algoritmus kopírování souborů na úrovni bloku, který urychluje následné nahrávání. Chcete-li se dozvědět více, přečtěte si naši recenzi Acronis True Image.

5. Uhličitan

Karbonit je součástí trhu se zálohováním od roku 2005. Je to skvělé pro uživatele, kteří chtějí neomezené zálohování pro jeden nebo více počítačů a nevadí jim platit víc, aby jej získali. Na rozdíl od většiny online zálohovacích služeb má Carbonite tři neomezené plány zálohování: Basic, Plus a Prime. Umožňují vám však zálohovat pouze jeden interní pevný disk.

carbonite-restore-step1

Základní je 71,99 $ za rok a poskytuje neomezené zálohování holých kostí. Plus přidává externí zálohu jednotky a automatické zálohování videa za 111.99 $ ročně. Prime je $ 149,99 za rok a přichází s kurýrní službou obnovy na vrcholu funkcí v plánu Plus.

Můžete si ušetřit 5 procent, pokud se přihlásíte k odběru dvou let, nebo 10 procent, pokud se zaregistrujete na tři roky. Pokud nemůžete zjistit, zda je karbonit v pořádku, můžete si pomocí 15denní zkušební verze zajistit jistotu.

Desktopový klient Carbonite pracuje na Windows a MacOS, ale nikoli na Linuxu. Používání je jednoduché a pro vytvoření zálohy musíte provést pouze jeden krok. Karbonit vybere nejběžnější typy souborů pro nepřetržité zálohování. Pokud je to v pořádku, stačí spustit proces zálohování, aniž byste se pohrávali.

Karbonitové barvy kódují vaše soubory, takže můžete vidět jejich stav v průzkumníku souborů na první pohled.

Webový klient Carbonite je fádní, ale funkční. Jeho hlavní stránka zobrazuje počítače, které jste zálohovali, a umožňuje vám prohlížet nebo obnovit soubory, přidat počítač nebo přeinstalovat Carbonite..

Mobilní aplikace je minimální a přímá. Můžete jej použít pro přístup k zálohám a ukládání souborů ze zálohy pro offline přístup.

Další důvody, proč se nám líbí karbonit

Karbonit není bohatý na funkce, ale můžete jej použít k zálohování fotografií pořízených telefonem. Poskytuje také automatické zálohování videa, vzdálený přístup k souborům a vytváření verzí, které na systémech MacOS nefungují. Kromě toho mohou všechny plány, s výjimkou nejlevnějších, zálohovat externí pevné disky.

Karbonit uchovává alespoň tři nejnovější verze souboru bez ohledu na věk. Navíc udržuje denní, týdenní a měsíční verzi ne starší než tři měsíce. Odstraněné soubory jsou uchovávány po dobu 30 dnů. Podrobnosti o vytváření verzí se můžete dozvědět v naší karbonitní recenzi.

Karbonit trval dlouhou dobu přenosu souborů v našem testu. Ve skutečnosti je to tak, že patří mezi nejpomalejší služby, které jsme testovali. To znamená, že vaše rychlosti budou lepší, čím jste blíže k USA. Nemůžete zvýšit počet záložních vláken pro zvýšení rychlosti, ale můžete omezit používání Carbonite na internetu, pokud to narušuje vaši práci.

Závěrečné myšlenky

Služby v našem seznamu jsou vybírány z nejlepších online zálohovacích služeb. To znamená, že jsou schopné záložní služby, ale hodnotili jsme je podle kritérií, která by byla vhodná pro studenty. Hodnota je naším hlavním zájmem, následuje snadnost použití, funkce a rychlost.

S ohledem na to vzal Backblaze první místo. Je to díky tomu, že je levný, neomezený a snadno použitelný. IDrive je druhý, protože jeho použití je složitější, pomalé a neomezené. Další služby jsou také dobrými kandidáty v závislosti na vašich potřebách. Další informace o online zálohování naleznete v naší online záložní knihovně.

Co si myslíte o našich výběrech? Souhlasíte s tím, že Backblaze je nejlepší volbou? Používáte službu, která není na seznamu? Řekněte nám v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map