Nejlepší online zálohování pro fotografie 2020: Bezpečně zaklapne

Odhaduje se, že v roce 2017 bylo pořízeno přibližně 1,2 miliardy fotografií, z nichž přibližně 85 procent bylo pořízeno pomocí chytrých telefonů. Tento druh poptávky pohání technologii vpřed a chytré telefony nyní mají samostatné kamery pro různá použití a vylepšené objektivy. Z tohoto důvodu máme fotografie ve vyšší kvalitě, ale využívají více úložného prostoru.


To vás může vést k nasbírání obrovské sbírky fotografií, která bude snazší uchovat než u analogových fotografií, ale bude také snazší ztratit, protože někdo může ukrást telefon nebo by se mohl zlomit.

Uložení fotografií do počítače také není spolehlivé, protože pevný disk by se mohl zhroutit, softwarové závady by mohly způsobit, že ztratíte soubory, přírodní akt by mohl zničit počítač, nebo byste mohli nechtěně smazat své fotografie. Nejlepší software pro obnovu dat si není stoprocentně jistý a jednotky SSD nejsou spolehlivé, protože dochází k dalším chybám dat.

Pokud si chcete být jisti, že vaše fotografie budou v bezpečí, měli byste je zálohovat do cloudu a také je zálohovat místně. Toto je pravidlo 3-2-1 pro zabezpečení vašich dat. Abychom vám pomohli vybrat správného poskytovatele zálohování cloudu, vytvořili jsme seznam nejlepších online záloh pro fotografie.

Poskytovatele jsme vyhodnotili v našem nejlepším porovnání záloh online, abychom našli nejvhodnější obrazové soubory. Než se však dostaneme na seznam poskytovatelů, budeme hovořit o faktorech, které jsme při jeho vytváření zvažovali.

Nejlepší online zálohování pro fotografie 2020

Co dělá nejlepší online zálohu pro fotografie

Hodnota bude naším nejvyšším kritériem, protože je nejlepší, pokud si můžete levně zálohovat spoustu fotografií. Upřednostňována je také flexibilita plánu, což znamená, že si můžete vybrat plán, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Navíc je skvělé, pokud poskytovatel nabízí bezplatný plán nebo bezplatnou zkušební verzi, protože to vám umožní vyzkoušet službu před tím, než se rozhodne platit za své těžce vydělané peníze.

Dále se podíváme na dostupné funkce zálohování a na to, zda jsou některé speciálně přizpůsobené pro fotografie.

Použití služby by nemělo být složité. Většina uživatelů, kteří chtějí zálohovat fotografie, to pravděpodobně musí udělat a jít na cestě. Aby toho bylo dosaženo, měla by mít služba přímý a příjemný uživatelský zážitek. Měl by také fungovat na většině operačních systémů a usnadnit zálohování a obnovu souborů.

Přenos fotografií může trvat dlouho, ale jak dlouho záleží na vaší šířce pásma, jak blízko jste k serveru a záložní službě. Nejlepší je, pokud má služba globální síť serverů, protože to zvyšuje vaše šance na blízkost jednoho. Je také skvělé, pokud můžete použít veškerou dostupnou šířku pásma pro zálohování a algoritmus kopírování na úrovni bloků.

1. IDrive

IDrive je veteránská služba, která se nachází v horní části našeho seznamu nejlepších online porovnávání záloh. Má konkurenceschopné ceny, silné funkce zálohování, náhled fotografií a slušné rychlosti.

IDrive má dva plány vhodné pro osobní uživatele, kteří chtějí zálohovat spoustu fotografií. První plán poskytuje 2 TB zálohovacího prostoru za 52,12 $ ročně a druhý plán poskytuje 5 TB za 74,62 $ ročně. Oba plány jsou v současné době slevy 50 procent, ale musíte zaplatit za jeden nebo dva roky předem. Můžete použít buď k zálohování neomezeného počtu zařízení.

IDrive-Client-Backup-Slider1

IDrive-Client-Restore-Slider2

IDrive-Client-Scheduler-Slider3

IDrive-Client-Sync-Slider4

IDrive-Client-Disk-Image-Slider5

Předchozí

další

Nahoře na záložním prostoru poskytuje IDrive 2TB nebo 5TB synchronizačního prostoru. Díky tomu pracuje celkem 4 TB nebo 10 TB prostoru.

IDrive, na rozdíl od většiny zálohovacích služeb, nabízí plán 5 GB zdarma. Pravděpodobně nebudete moci zálohovat všechny své fotografie, ale stačí to vyzkoušet službu.

Chcete-li využít synchronizační prostor IDrive, musíte zapnout synchronizaci. Poté, co to uděláte, IDrive vytvoří synchronizační složku na vašem pevném disku a jakýkoli soubor nebo změny těchto souborů budou synchronizovány do cloudu a připojených zařízení. Můžete také sdílet své fotografie a nastavit oprávnění pro přístup prostřednictvím e-mailu.

Pokud již máte na svých účtech Facebook a Instagram hodně fotografií, můžete snadno dýchat, protože je IDrive také může zálohovat.

IDrive umožňuje zálohovat neomezená množství externích zařízení. Fotografie můžete také zálohovat na místní zařízení, jako je síťové úložiště nebo externí jednotky. Tato strategie se nazývá hybridní zálohování. Jeho použití vám pomůže implementovat pravidlo zálohování 3-2-1.

Funkce „skutečná archivace“ je užitečná zejména proto, že může uchovávat vaše fotografie v cloudu, i když je z počítače odstraníte.

Časová osa je další užitečná funkce. Zobrazuje vaše zálohované fotografie ve webovém klientovi. Funguje to tak, jak má, když zapnete automatické nahrávání fotografií v telefonu. Pokud tak učiníte, budou všechny vaše fotografie a videa, včetně nových snímků, zálohovány do cloudu.

Další důvody, které se nám líbí IDrive

Webový klient je jednoduchý a intuitivní. Úvodní stránka zobrazuje vaši synchronizační složku, sdílené složky, zálohu a weblogy. Můžete také zobrazit náhled připojených zařízení. K dispozici je také náhled fotografie.

Funguje na Windows a MacOS, ale ne na Linuxu. Pokud to potřebujete, přečtěte si naši nejlepší online zálohu pro Linux. Uživatelé Linuxu, kteří dávají přednost IDrive, mohou tuto službu používat skripty nebo webového klienta.

Mobilní aplikace je přímá a zábavná. Můžete jej použít pro přístup k vaší časové ose, zálohování a použití funkce rozpoznávání obličeje k nalezení jednotlivců na vašich fotkách. Navíc může zálohovat data smartphonu. To mu pomohlo vytvořit naši nejlepší online zálohu pro mobilní seznam.

IDrive není rychlý při prvotním nahrávání, ale následující jsou díky zálohování na úrovni bloku mnohem rychlejší. Kromě toho můžete k obnovení souborů použít kurýrní službu s názvem IDrive Express. Pro soukromé uživatele je zdarma jednou ročně. Pokud se chcete dozvědět podrobnosti, přečtěte si naši recenzi IDrive.

Umístili jsme IDrive na první místo díky levným plánům, které nabízejí spoustu zálohovacího prostoru, neomezené zálohování externího disku, mobilní aplikaci, která dokáže automaticky zálohovat vaše fotografie, zálohování sociálních médií a funkce časové osy fotografií.

2. Backblaze

Backblaze je součástí trhu zálohování od roku 2007 a je druhým v našem online seznamu recenzí záloh. Hlavními přispěvateli k tomu jsou jeho snadné použití, levný systém cen a neomezený prostor pro zálohování.

Existuje pouze jeden plán pro osobní zálohování a stojí 6 $ měsíčně a poskytuje neomezené úložiště. Na rozdíl od většiny zálohovacích služeb vám Backblaze umožňuje platit měsíčně namísto za rok. Pokud platíte rok předem, můžete snížit cenu na 5 $ za měsíc nebo i méně, pokud platíte za dva. Navíc si můžete před odběru otestovat Backblaze pomocí bezplatné 15denní zkušební verze.

Backblaze-Slider1

Backblaze-Slider2

Backblaze-Slider3

Backblaze-Slider4

Backblaze-Slider5

Předchozí

další

Backblaze nemá funkce zaměřené na fotografie, ale jeho hlavní výhoda, jednoduchá a přímá neomezená záloha, stále platí. Díky tomu je na vrcholu našeho nejlepšího neomezeného seznamu online záloh.

Backblaze umožňuje sdílet vaše fotografie vytvořením odkazu. Zálohu můžete zálohovat pomocí možnosti Bacbklaze pro zdědění stavů zálohy. Webový klient můžete také použít k vyhledání počítače, pokud jej někdo ukradne. Mezi další funkce patří verzování, průběžné a externí zálohování jednotky.

Další důvody, které se nám líbí Backblaze

Klient pro stolní počítače usnadňuje vytvoření plánu zálohování, protože nemusíte spravovat, co zálohujete. Na kartě vyloučení v nabídce nastavení však můžete vyloučit soubory, které neobsahují fotografie nebo složky, které je neobsahují. Backblaze desktopový klient pracuje na Windows a MacOS.

Webový klient se také snadno používá. Můžete jej použít pro přístup k zálohovaným souborům, jejich obnovení, zobrazení toho, co jste sdíleli, a vyhledání počítače. Mobilní aplikace je také přímá a má stejné konstrukční zásady. Můžete jej použít k procházení zálohy a prohlížení toho, co jste obnovili z cloudu, ale vaše fotky se nemohou automaticky zálohovat.

Čím jste blíže k Kalifornii a Arizoně, kde Backblaze udržuje své servery, tím lepší budou vaše rychlosti. Backblaze má nástroj pro predikci, který nám říká, že Backblaze je stejně rychlý jako většina služeb. To znamená, že byste si měli přečíst naši recenzi Backblaze, kde najdete podrobnosti o rychlosti přenosu.

3. Jottacloud

Jottacloud je služba zálohování cloudů v Norsku, která má také vlastnosti cloudových služeb úložiště. Je vybaven specializovanou aplikací Fotografie a je také levný.

Osobní plán společnosti Jottacloud poskytuje neomezený prostor pro zálohování. Je to 7,92 $ za měsíc, ale cena klesne na 6,59 $ za měsíc, pokud platíte za rok, který je 79,19 $. Je to slušná cena, ale pokud používáte karbonit nebo backblaze, je to dražší než to, co musíte zaplatit.

jotta-restore-start

Pokud potřebujete plán pro více uživatelů, účet rodiny se do něj vejde. To může pojmout pět uživatelů s 5TB záložního prostoru. Pokud platíte za rok, který je 113,61 $, činí to 11,36 $ měsíčně nebo 9,46 $ měsíčně. Před přihlášením si můžete zdarma vyzkoušet program 5 GB a vyzkoušet Jottacloud.

Aplikace Jottacloud Photos umožňuje nahrávat a spravovat fotografie způsobem uzpůsobeným pro mediální soubory. Navíc vaše aplikace nekomprimuje vaše fotografie. Podporuje také mnoho formátů, včetně RAW. Jottacloud Photos umožňuje vytvářet alba a sdílet je přímo na Facebooku nebo Twitteru.

Jottacloud poskytuje také online archiv, takže do něj můžete přesouvat fotografie, pokud potřebujete uvolnit místo na pevném disku. Pokud nepotřebujete vyčistit prostor, můžete fotografie přesunout do složky synchronizace Jottacloud a synchronizovat je s ostatními zařízeními.

Další důvody, které se nám líbí Jottacloud

Desktopový klient Jottacloud pracuje na Windows a MacOS, ale ne na Linuxu. Není to hezké, ale je to jednoduché a jasné. Přesto si můžete vybrat soubory pro zálohování procházením souborovým systémem nebo přetažením.

Webový klient je jiná věc, protože je rychlý a uživatelsky přívětivější. To platí i pro mobilní aplikaci. Můžete jej použít k automatickému zálohování fotografií, nikoli však vašich mobilních dat. To znamená, že může zpřístupnit fotografie pro offline použití, synchronizovat je s vašimi zařízeními a uvolnit místo jejich archivací v cloudu.

Datová centra společnosti Jottacloud jsou v Norsku, takže vaše rychlost bude záviset na tom, jak blízko jste k nim. Byli jsme si blízcí, a to se odrazilo v naší recenzi Jottacloud. Pokud povolíte vícevláknové zálohování, ale kopírování na úrovni bloků chybí, můžete urychlit vaše přenosy.

4. Zoolz Home Cloud Backup

Zoolz Home Cloud Backup je produkt britské společnosti Genie9. Je to skvělé pro domácí uživatele, ale levné zálohovací plány a funkce fotografií jsou zvláště výhodné pro zálohování fotografií.

Zoolz Home Cloud Backup má na výběr dva plány: Family a Heavy. Ceny byly na chvíli zlevněny. Se slevou je plán rodiny 39,95 USD ročně a poskytuje 1 TB záložního prostoru pro pět počítačů a uživatelů. Plán Heavy vám umožňuje dělat to samé, ale zvětšuje záložní prostor na 4 TB. Je to 99,95 $ ročně.

Zoolz Home Desktop Client

Zoolz Home Auto Select

Plán zálohování Zoolz Home

Optimalizace domácích zdrojů Zoolz

Zoolz Home Online Interface

Předchozí

další

Pokud si nejste jisti, zda je Zoolz Home Cloud Backup vhodný, můžete k vyzkoušení služby využít bezplatnou 14denní zkušební verzi, která je dodávána s 50 GB úložného prostoru.

Zoolz Home Cloud Backup může také zálohovat formáty RAW a generovat náhledy obrázků ve svém webovém klientovi. K ukládání fotografií do účtu Zoolz můžete použít „úschovny“. Nahrávání do „trezoru“ přesune vaše fotografie do cloudu, což vám ušetří místo na pevném disku. To znamená, že přidání „úschovny“ je 400 USD ročně. Své fotografie můžete také sdílet s ostatními.

Další důvody, které se nám líbí Zoolz Home Cloud Backup

Webový klient Zoolz Home Cloud Backup je jednoduchý. Zobrazení na hlavním panelu zobrazuje vaše aktivní počítače, stav účtu, kolik úložiště používáte a systémová upozornění. Pokud chcete zobrazit náhled svých fotografií, můžete tak učinit na kartě „můj počítač“.

Pokud jste na cestách, můžete k záloze přistupovat pomocí aplikace smartphonu pro Android nebo iOS.

Aplikace je matoucí, protože její domovská obrazovka nezobrazuje možnosti zálohování ani možnost spuštění zálohování. Není však obtížné používat a umožňuje vám nastavit automatické zálohování vašich fotek. Nezahrnuje však vaše fotky, jakmile je pořídíte, což je divné.

Zoolz Home Cloud Backup využívá globální síť serverů Amazonu S3. Pokud nevíte, o jakou službu jde, přečtěte si naši recenzi na Amazonu S3. Přesto má Zoolz Home Cloud Backup průměrnou rychlost nahrávání a nízkou rychlost stahování.

K tomu je však k dispozici vícezávitová záloha a algoritmus přenosu na úrovni bloku, který ji urychluje. Pokud se chcete dozvědět více o Zoolz Home Cloud Backup, přečtěte si naši recenzi Zoolz Home Cloud Backup.

5. BigMIND Home

BigMIND Home je nová online služba zálohování od společnosti, která vytvořila Zoolz Home Cloud Backup. Má funkce, které starší služba nemá, a mnoho z nich se točí kolem fotografií. Cenové plány BigMIND Home nemají velkou hodnotu, ale jsou v pořádku, pokud nepotřebujete zálohovat velké množství fotografií a potřebujete zálohovat více zařízení..

Před zaplacením však můžete pomocí bezplatného plánu zjistit, o čem je BigMIND Home. Poskytuje 5 GB záložního prostoru, který můžete použít k zálohování jednoho počítače, jednoho externího disku a dvou mobilních zařízení.

BigMIND Desktop Dashboard

Možnosti připojení BigMIND

Inteligentní výběr BigMIND

Plán zálohování BigMIND

BigMIND Online Prozkoumejte soubory

Předchozí

další

Pokud se rozhodnete, že BigMIND Home je dobrá volba, můžete si vybrat mezi třemi prémiovými plány. Všichni požadují, abyste zaplatili rok předem. Osobní plán vám vrátí 35,88 $ ročně, což se sníží na 2,99 $ měsíčně, za 100 GB záložního prostoru pro jednoho uživatele, tři počítače a tři mobilní zařízení.

Rodinný plán je 6,99 $ měsíčně a zvyšuje záložní prostor na 500 GB pro tři uživatele, devět počítačů a šest mobilních zařízení. Může také zálohovat neomezené externí jednotky. Je to solidní obchod, ale může to být levnější.

Pokud potřebujete více místa, můžete se přihlásit k odběru plánu Family Plus, který vám zajistí 1TB. Opět platí, že pro toto množství prostoru jsou levnější nabídky. Plán podporuje až pět uživatelů a může zálohovat 15 počítačů a neomezený počet externích jednotek a mobilních zařízení.

Co umocňuje strmé ceny BigMIND Home, jsou jeho multimediální funkce. Pokud máte spoustu fotografií, nebudete mít problém najít konkrétní, protože aplikace BigMIND Home extrahuje jejich metadata, což vám umožní zúžit výsledky vyhledávání podle přípony, dominantní barvy, rozměrů, pořízeného data, značek, velikosti souboru a dalších.

Navíc funkce BigMIND Home využívající AI skenují vaše fotografie a umožňují jim hledat text, tváře nebo věci. Když najde lidi nebo věci, umožní vám k nim připojit jméno. To samé můžete udělat na mobilu.

Popis obrázku můžete také vygenerovat pomocí AI BigMIND Home. To vám umožní prohledávat vaše obrázky na základě popisu. Není to vždy přesné, ale funguje to dost dobře pro jednoduché objekty.

Domovská stránka BigMIND se může připojit k jednotkám Google Drive, Dropbox, Microsoft OneDrive, Instagram, Facebook a Box, takže si na ně můžete zálohovat své fotografie.

Můžete si prohlédnout své fotografie online a sdílet je s ostatními. Díky všem těmto funkcím se BigMIND Home dobře srovnává se službami v našem nejlepším cloudovém úložišti pro fotografie a videa.

Další důvody, proč se nám líbí BigMIND Home

Desktopový klient BigMIND Home se snadno používá a umožňuje vám jediným kliknutím vybrat všechny své fotografie pro zálohování.

Webový klient je jasný a intuitivní. Zobrazuje vaše připojená zařízení, nedávno nahraná média, výsečový graf s podrobnostmi o typech vašich dat a další.

Sekce rychlosti v naší recenzi BigMIND Home ukazuje, že služba je při prvním nahrávání rychlejší než průměrná. Pokud to nestačí, můžete povolit zálohování s více vlákny. Navíc, pozdější nahrávání budou těžit z jeho algoritmu kopírování souborů na úrovni bloku.

Závěrečné myšlenky

IDrive je náš nejlepší výběr, protože je levný a poskytuje spoustu úložiště. Umí synchronizovat a sdílet fotografie, prohlížet si je s funkcí „časové osy“ a zálohovat je, jakmile je zachytíte na mobilních a zálohovaných neomezených zařízeních.

To znamená, že nemá Backblaze je lepší volba.

Pokud potřebujete specializovaného správce fotografií a další možnosti související s fotografiemi, můžete použít Jottacloud, který vám poskytuje neomezený prostor pro zálohování za pár dolarů více než Backblaze.

Zdůrazňujeme více než fotografické funkce, protože ne každý bude potřebovat přístup k nim. Pokud je potřebujete, měli byste zvážit použití Zoolz Home Cloud Backup nebo BigMIND Home.

Pocházejí ze stejné společnosti, ale Zoolz Home Cloud Backup vám poskytne více místa za méně peněz. Pokud potřebujete funkce AI a spoustu možností filtrování fotografií, BigMIND Home je tou nejlepší volbou. Další informace o zálohování cloudu a souvisejících funkcích najdete v naší online záložní knihovně.

Co si myslíte o našem seznamu? Používáte pro své fotografie službu, která není na seznamu? Řekněte nám v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map