Nejlepší online úložiště pro fotografie v roce 2020: Bezpečné ukládání snímků

Nejlepší fotoaparát je pravděpodobně ten ve vaší kapse. Smartphony ovládají celý den s neustále se zvyšujícími funkcemi a megapixelovým hodnocením schopným snímat videa a fotografie ve vysokém rozlišení, 4K videa a fotografie. Čím lepší je kvalita, tím větší soubory, což znamená najít správné místo pro uložení vaší amatérské sbírky fotografií.


Existuje jednoduché řešení: cloudové úložiště. Nahrávání nejnovějších obrázků a videí poskytovatelům cloudu uvolní místo na vašem přenosném zařízení a umožní jim snadný přístup, ať jste kdekoli a na všech platformách. Je to také skvělý způsob, jak uvolnit pevný disk od životnosti fotografií a chránit je před ztrátou v důsledku selhání hardwaru..

Máme nejméně 13 různých uchazečů, kteří je považujeme za nejlepší cloudové úložiště pro fotografie, každý s různými funkcemi, limity úložiště a cenovými plány, které je třeba zvážit.

Jaký je nejlepší online úložiště pro fotografie?

 1. Fotografie Amazon
 2. Fotky Google
 3. pCloud
 4. Sync.com
 5. Flickr
 6. 500px
 7. MEGA
 8. Dropbox
 9. OneDrive
 10. SmugMug
 11. iCloud
 12. Shutterfly
 13. Jezdím

Podle našeho názoru je nejlepším cloudovým úložištěm fotografií Amazon Photos. Nabízí neomezené úložiště fotografií a svůj účet můžete sdílet až s pěti dalšími lidmi. Získáte také všechna další výhody členství v Prime, včetně bezplatného doručení Amazonu a Amazon Prime Video. 

Každý poskytovatel nabízí úložiště pro fotografie, i když pouze někteří poskytovatelé vám umožňují nahrávat video obsah. Většina nabízí dobré množství bezplatného úložiště pro vyzkoušení služby, ale placené plány jsou docela dostupné. Podívejme se blíže na každého poskytovatele.

1. Amazonské fotografie

Zákazníci Amazonu mohou ukládat své fotografie jedním ze dvou způsobů. Prvním je použití Amazon Photos, služby věnované ukládání fotografií a videa. Můžete také ukládat svůj mediální obsah pomocí Amazon Drive, ale postrádá mnoho funkcí, díky nimž jsou Amazon Photos tak přitažlivou možností..

Zaměříme se zde na Amazonské fotky, ale pokud chcete ukládat více než jen fotografie a videa, podívejte se na naši recenzi na Amazon Drive.

Amazonská cloudová jednotka

Každý, kdo má účet Amazon, získá 5 GB bezplatného úložiště pro fotografie a videa na Amazon Prime Photos. S členstvím Amazon Prime za 12,99 $ měsíčně získáte neomezené úložiště fotografií online. 

Vaše úložiště videa je stále omezeno na 5 GB, takže pokud bude toto omezení problém, budete muset za další úložiště zaplatit. Další náklady na skladování mezi 19,99 $ ročně za 100 GB a 59,99 USD ročně za 1 TB. Další úložiště stojí dalších 59,99 $ ročně za každou další TB úložiště.

Nahrávání obrázků do Amazon Photos je poměrně jednoduché. Na stolním počítači nebo notebooku se můžete přihlásit na webovou stránku Amazon Prime Photos a jednoduše přetáhnout soubory nebo nainstalovat specializovanou stolní aplikaci, která vám umožní zkopírovat fotografie do synchronizované složky v počítači. 

Nahrávání fotografií z telefonu je ještě snazší: stačí nainstalovat aplikaci pro iOS nebo Android a poté ji můžete nastavit tak, aby automaticky odesílala všechny pořízené fotografie.

Výhody fotografií Amazon

Amazon Photos také nabízí funkci nazvanou „rodinný trezor“, která vám umožní pozvat až pět lidí, aby sdíleli vaše neomezené úložiště. Můžete si prohlédnout všechny fotografie společně nebo je třídit jednotlivě. Pro větší soukromí můžete omezit určité obrázky od jiných uživatelů, i když sdílíte stejné úložiště.

Jak jsme již zmínili, členství Prime nabízí více než pouhé ukládání fotografií, včetně bezplatného doručení a přístupu k Amazon Prime Video a Prime Music. Členové Amazon Prime nemusí přemýšlet o dalším předplatném pro vaši sbírku fotografií, protože získáte neomezené úložiště fotografií bez dalších nákladů. 

Amazon uvádí, že nemůžete použít Amazon Prime Photos pro nekomerční úložiště, takže pokud chcete ukládat fotografie pro svou malou firmu, musíte místo toho zvážit nejlepší cloudové úložiště pro firmy..

2. Fotky Google

Stejně jako Amazon existuje několik způsobů, jak ukládat své fotografie na Googlu. Fotky Google jsou určeny pro archivaci fotografií a videí, zatímco Disk Google může ukládat i většinu ostatních typů souborů. Zaměříme se zde na úložiště Fotek Google, ale pokud se chcete dozvědět více, podívejte se na naši recenzi na Disku Google.

Fotky Google nabízejí neomezené úložiště fotografií zdarma – zcela zdarma, není nutná žádná platba. Na rozdíl od Amazon Photos můžete také ukládat neomezený počet videí. 

Jediným kompromisem je, že pro neomezené úložiště musí být vaše fotografie zmenšeny na rozlišení 16 megapixelů, přičemž kvalita videa nesmí být vyšší než 1080p HD. Pokud tyto limity překročí, budou automaticky komprimovány. 

Ve skutečnosti jsou všechny obrázky ve volné „vysoce kvalitní“ vrstvě komprimovány, aby se šetřil prostor, i když jsou menší než 16 MP. Ačkoli je komprese vynikající, snižuje se tím kvalita vašich fotografií, které lze změnit tak, aby vyhovovaly požadavkům.

Pokud chcete ukládat své fotografie a videa bez komprese, musíte zvolit úroveň „původní kvality“. Zde získáte pouze 15 GB bezplatného úložiště, ale pokud chcete více, můžete platit až 30 TB úložiště na Disku Google, přičemž základní plán 2TB stojí 9,99 $ měsíčně.

Funkce Fotky Google

Aplikace Google Backup and Sync pro stolní počítače vám umožňuje automaticky nahrávat soubory z libovolné složky na pevném disku nebo z připojeného úložiště. V mobilních zařízeních aplikace Fotky Google v systému iOS nebo Android automaticky zálohuje všechny pořízené snímky v telefonu a také odstraní všechny dříve nahrané obrázky, aby se ušetřil prostor..

Pomocí značkovacího systému poháněného umělou inteligencí můžete do vyhledávání Fotek Google zadat fráze jako „pes“ nebo „svatba“ a najít odpovídající fotografie. Amazon Photos má podobnou funkci, ale výsledky jsou méně přesné. 

Jedním z problémů s Fotkami Google je špatné výsledky společnosti v oblasti ochrany soukromí. Chcete-li používat systém značkování, musíte společnosti Google umožnit analyzovat vaši sbírku fotografií a přitom se vzdát svého soukromí.

Stejně jako u mnoha produktů Google získáváte bezplatnou službu za cenu, že Google používá vaše data pro marketing, což je velký důvod, proč není na vrcholu našeho nejlepšího seznamu bezplatných cloudových úložišť..

3. pCloud

Toto je první služba v našem seznamu, která není vyhrazenou službou ukládání fotografií. Jsme velcí fanoušci pCloud jako poskytovatele všestranného úložiště a je to služba, kterou často doporučujeme pro typické využití cloudového úložiště. Zaměříme se na používání pCloud pro online ukládání fotografií zde, ale o dalších skvělých funkcích se můžete dozvědět v naší recenzi pCloud..

Soubory webového rozhraní pCloud

Cenové plány na pCloud jsou přiměřené, s úložným prostorem mezi 10 GB a 2 TB stojí mezi 5,99 a 9,99 $ za měsíc. K dispozici jsou také možnosti celoživotního úložiště, 500 GB „na celý život“ je k dispozici za 175 USD nebo 2 TB za 350 USD. Pokud si myslíte, že se budete držet pCloud déle než tři roky, pak vám to může ušetřit značné množství peněz.

Existují klienti pCloud pro Windows, MacOS a Linux, které vám umožňují použít virtuální jednotku pro zálohování souborů. O vaše fotografie se postarají mobilní aplikace pro iOS a Android, které vám umožní zálohovat vše, co automaticky pořídíte.

Používání pCloud pro fotografie

Pokud se snažíte sbírat svou sbírku fotografií, ale nechcete, aby se věci ukládaly na místní jednotku, pomůže vám program pCloud. Nabízí nejen mobilní a stolní aplikace, ale také vám umožňuje zálohovat soubory ze služeb sociálních médií, jako je Facebook nebo Instagram. Udělá to každé tři dny, takže vaše nejnovější sociální snímky budou vždy v bezpečí.

Jedná se o všestranného poskytovatele, a přestože nabízí seriózní uživatelům fotografií několik funkcí, nemá na to striktně na paměti. To proto není náš nejlepší poskytovatel úložiště fotografií, ale s dobrým úložištěm dostupným pro videoobsah je to nejlepší doporučení pro naše nejlepší cloudové úložiště pro užší výběr videí.

4. Sync.com

Pokud hledáte poskytovatele cloudového úložiště, který dokáže vše, může se stát sync.com. Nejenže nabízí dobré limity úložiště, ale díky použití šifrování s nulovými znalostmi také velmi dobře hodnotí zabezpečení a soukromí. Můžete si o tom přečíst podrobněji v naší recenzi Sync.com.

sync.com-security

Toto zaměření na ochranu soukromí je důvodem, proč je Sync.com jedním z našich doporučení pro online ukládání fotografií, protože je jedním z nejbezpečnějších dostupných poskytovatelů cloudového úložiště. Rozšiřuje šifrování s nulovou znalostí do vaší sbírky fotografií, i když sdílíte fotografie s ostatními uživateli, něco, co většina ostatních poskytovatelů neshoduje.

Nabízí stolní aplikace pro Windows a MacOS, zálohování vašich místních fotografií a videa (stejně jako dalších souborů). Stejně jako ostatní poskytovatelé, jako je pCloud, i Sync.com nabízí automatické nahrávání fotografií prostřednictvím svých aplikací pro Android a iOS. Soubory můžete také prohlížet online, ačkoli pomocí prohlížeče nemůžete zobrazit náhled obrázků.

Ceny Sync.com

Program Sync.com nabízí zdarma 5 GB úložného prostoru, ale můžete k tomu přidat pozvání dalších uživatelů do služby a získat 1 GB za každé přihlášení. Neexistují žádné měsíční plány, takže za další úložiště budete muset zaplatit předem za rok.

Ceny však fungují jako velmi konkurenceschopné. Můžete získat 2 TB úložného prostoru za ekvivalent 8 $ měsíčně, což z něj činí jednu z levnějších nabídek na našem seznamu, pokud potřebujete přiměřené množství úložného prostoru. 

5. Flickr

Pokud chcete sdílet své fotografie s celým světem, pak je Flickr pravděpodobně službou, o které jste už slyšeli a uvažovali. Je to jeden z nejstarších poskytovatelů cloudových služeb pro ukládání fotografií, ale několikrát se to změnilo v ruce, přičemž se po cestě vkrádaly některé špatné změny.

flickr-photostream

V rámci nedávného převzetí společnosti SmugMug v roce 2018 byla velkorysá 1 TB internetového úložiště Flickru nahrazena maximálně 1 000 fotografiemi a videy pro bezplatné uživatele, s obrázky omezenými na 200 MB a videy až do 1 GB. Streamování videoobsahu je také omezeno na tři minuty.

Flickr Pro stojí 5,99 $ měsíčně, což vám poskytuje neomezené úložiště pro fotografie a videa v plném rozlišení. Videa mohou mít délku až 10 minut a na váš videoobsah se nepřehrávají žádné reklamy. Pokud se rozhodnete pro roční předplatné, získáte také slevy na další předplacené služby, jako je například Adobe Creative Cloud.

Sdílení obsahu pomocí služby Flickr 

Pokud jste hrdí na své fotografie a videa, je přirozené je chtít je předvést. Ostatní poskytovatelé vám umožňují sdílet fotografie s jednotlivci nebo skupinami, ale Flickr je navržen tak, aby zviditelnil váš obsah světu. Pokud chcete, aby vaše obrázky zůstaly soukromé, můžete to změnit, ale výchozí nastavení váš obsah zveřejní. 

Flickr má více než 15 let na vybudování společenství stejně smýšlejících lidí. Je to skvělé místo pro setkání s dalšími fotografy, sdílení tipů a získání rady, ale nedostatek velkorysé bezplatné verze ochromil jeden z největších důvodů pro připojení k webu.

6 500px

Stejně jako Flickr je 500px dalším webem pro sdílení fotografií, který má veřejnost na paměti, i když se tento web zaměřuje spíše na seriózní fotografy než na amatéry. Kvalita fotografií, které najdete na 500 pixelech, je většinou vynikající, ale můžete nahrát pouze obrázky.

500px všech fotografií

Součástí strategie udržování kvality na 500 pixelech je omezení nahrávání. Na bezplatném plánu můžete nahrát pouze sedm obrázků za měsíc, ve snaze povzbudit uživatele, aby „sdíleli co nejlepší a soustředili se na kvalitu před kvantitou“. 

Pravděpodobně se jedná spíše o trik, který se odlišuje od jiných webů pro sdílení fotografií, než z jakéhokoli skutečného důvodu, protože nahrání neomezeného počtu obrázků bude stát jen 2,99 $ měsíčně..

Vydělávat 500px

Jako místo pro seriózní fotografy vám 500px umožňuje licencovat vaše fotografie, aby je mohli ostatní nakupovat a používat. Ty musí být nejprve schváleny webem, ale pokud budou schváleny, můžete získat až 60 procent licenčních poplatků za prodej, který provedete.

Stejně jako Flickr má 500px silný dojem z komunity, což vám umožňuje hlasovat a komentovat fotografie ostatních uživatelů a sledovat vaše oblíbené fotografy.

7. MEGA

MEGA je intelektuálním centrem Kim Dotcom, notoricky známého obchodníka, který také vytvořil od té doby uzavřené Megaupload. Vzhledem k tomu, že Kim Dotcom již nehraje žádnou roli v operacích MEGA, nabízí dobrou možnost pro ukládání fotografií s 50 GB bezplatného úložiště. Více se dozvíte v naší recenzi MEGA.

mega-vs-tresorit-mega-share

Existují však určité námitky k tomuto bezplatnému úložišti. Z 50 GB zdarma, 35 GB z toho je bonus za registraci účtu, který vyprší po 30 dnech. 

Některé z nich můžete získat zpět prostřednictvím „úspěchů“, jako je instalace mobilní aplikace nebo pozvání přítele, ale i tyto odměny jsou omezeny na maximálně 365 dní. Ceny jsou různé, počínaje přibližně 11 USD měsíčně za 2 TB úložiště.

K dispozici je počítačová aplikace pro Windows, MacOS a Linux nebo můžete své fotografie nahrát ručně pomocí webového rozhraní. Jak jsme viděli u jiných poskytovatelů, aplikace MEGA pro Android a iOS automaticky zálohují vaše fotografie. Tyto aplikace také nabízejí chat v reálném čase s ostatními uživateli MEGA, což je neobvyklé a není to funkce, kterou bychom normálně viděli.

Zabezpečení MEGA 

Jak jste očekávali, vzhledem k tomu, že se jedná o skalní zrození, je MEGA hlavně o bezpečnosti. Nejenže vaše soubory chrání pomocí šifrování s nulovými znalostmi, ale také vaše soubory v bezpečí, i když je sdílíte s ostatními. 

Nikdo nemůže otevřít vaše odkazy, kromě zamýšleného příjemce. Pokud je ukládání fotografií soukromě jedním z vašich klíčových problémů, měli byste zvážit MEGA, protože je to jedna z nejlepších dostupných cloudových služeb úložiště cloudů s nulovou znalostí.

Žádný šifrovací klíč znamená žádnou kontrolu, takže pokud ztratíte heslo pro MEGA, ztratíte své soubory. Šifrování s nulovými znalostmi je přesně toto, takže MEGA nebude moci obnovit váš přístup, pokud k tomu dojde. Můžete si uložit klíč pro obnovení offline, ale doporučujeme omezit rizika pomocí bezpečného hesla pomocí jednoho z nejlepších dostupných správců hesel, například 1 hesla..

8. Dropbox

Když zmiňujete cloudové úložiště, většina lidí myslí na Dropbox. Byl to jeden z prvních poskytovatelů cloudového úložiště, se spoustou užitečných funkcí, díky kterým je skvělá pro spolupráci. Je to solidní – i když nevýrazná – volba pro ukládání fotografií, jak vysvětluje naše recenze Dropboxu. 

Za 9,99 $ měsíčně (účtováno ročně) za 2 TB úložiště je také dražší než některé jiné možnosti. Pokud hledáte nejlepší bezplatné cloudové úložiště pro fotografie, můžete zkusit Dropbox zdarma s 2 GB volného úložiště, ale pravděpodobně budete muset upgradovat na větší sbírky fotografií.

dropbox-sync-online-files

Dropbox nefunguje lépe, než někteří jeho soupeři, pokud jde o soubory RAW. Dropbox nekomprimuje vaše soubory, takže všechny obrázky RAW nebo fotografie s vysokým rozlišením budou nahrány v původní velikosti a kvalitě, bez omezení velikosti souborů. Stolní a mobilní aplikace Dropbox vám také umožňují zobrazit náhled souborů RAW spolu s jinými typy obrazových souborů.

Díky Dropbox for Business můžete na rozdíl od Amazon Photos také nahrávat fotografie pro firemní použití.

Ochrana osobních údajů Dropboxu

Dropbox nenabízí šifrování s nulovými znalostmi, takže není tak bezpečné jako někteří jiní poskytovatelé v tomto seznamu. Integruje se však s Boxcryptorem, což je aplikace třetí strany, která vám umožňuje zašifrovat vaše soubory před jejich nahráním. Další informace o tom, jak to funguje, najdete v naší recenzi Boxcryptor.

Dropbox také měl v minulosti problémy s narušení bezpečnosti, s postiženými miliony účtů. Je to už pár let, co se to stalo, ale vyplatí se to mít na paměti, zejména proto, že Dropbox nenabízí šifrování s nulovými znalostmi.

Pokud se obáváte, že vaše obrázky a videa zůstanou soukromé, zvažte místo toho jiné možnosti, například Sync.com.

9. OneDrive

Microsoft OneDrive není pouze poskytovatelem úložiště, je to také výkonný nástroj pro spolupráci, který nabízí úplnou integraci s ostatními aplikacemi sady Office, a tím dělá z tohoto procesu nejlepší cloudové úložiště pro spolupráci v tomto procesu.

Další informace o integraci Office najdete v naší recenzi OneDrive, ale soustředíme se na to, jak OneDrive zpracovává fotografie zde.

Soubory webového rozhraní OneDrive

OneDrive začíná bezplatným plánem, který obsahuje 5 GB úložiště, takže pravděpodobně budete chtít zvážit upgrade pro větší sbírky fotografií. Mít 1 TB úložiště stojí 9,99 $ měsíčně, ale můžete ušetřit, pokud budete platit ročně. Mezitím vás bude 2TB stát 19,99 $ měsíčně, což připustíme, že je výrazně vyšší než u ostatních poskytovatelů v tomto seznamu. 

Jedním z hlavních prodejních bodů aplikace Microsoft OneDrive je, že do tohoto plánu je zahrnuta také aplikace Office pro PC nebo Mac, ale za konkurenční ceny se neúčtuje, pokud máte zájem pouze o ukládání fotografií..

Funkce OneDrive

OneDrive automaticky ukládá fotografie a videa z jakéhokoli zařízení, které připojíte k notebooku nebo stolnímu počítači s nainstalovaným. To bude fungovat s fotoaparáty a telefony, stejně jako s přenosnou flash pamětí, jako jsou SD karty a USB disky. Můžete si také nechat OneDrive automaticky zálohovat všechny screenshoty, které pořídíte na svých zařízeních.

Aplikace pro Android a iOS také umožňují automatické zálohování fotek z vašeho telefonu. Díky OneDrive je na našem seznamu nejlepších cloudových úložišť pro Android. To platí i pro uživatele iPhone, i když OneDrive nemůže nahrávat fotografie, které byly optimalizovány pro iCloud. 

OneDrive nekomprimuje vaše fotografie ani videa. Pokud chcete ukládat obrázky RAW nebo 4K videa, pak je OneDrive dobrá volba, i když je maximální velikost souboru 100 GB.

10. SmugMug

Pozorní čtenáři poznamenají, že jsme již zmínili SmugMug – je to služba, která je ve vlastnictví Flickru od roku 2018. Přestože je Flickr trochu přitažlivější, SmugMug je zaměřen spíše na profesionální fotografy, kteří soutěží se službami, jako je 500px. Je však stále užitečné pro amatéry, kteří chtějí, aby někde někde ukládali a zobrazovali své fotografie. 

pašerák-foto-stránka

SmugMug umožňuje synchronizovat složky a podsložky neporušené, abyste mohli přesunout obrovské sbírky fotografií. To znamená, že všechny fotografie, které jste uspořádali do různých složek v počítači PC nebo Mac, si tuto strukturu uchová.

Profesionální fotografové jsou schopni nastavit veřejná portfolia, aby předvedli svou práci, s vestavěnými funkcemi elektronického obchodování, které vám umožní prodávat vaše obrázky ostatním online. K obrázkům můžete také přidat vlastní vodoznaky, aby je nikdo nezkradl.

SmugMug Pricing

U SmugMug nejsou k dispozici žádné bezplatné plány, ale službu můžete vyzkoušet 14 dní. Jakmile to vyprší, budete se muset přihlásit k jednomu z placených plánů. Základní úroveň je 5,99 $ za měsíc, nebo 48 $ za rok, pokud platíte ročně.

Mezi plány však není žádný rozdíl v limitech úložiště. Neomezené úložiště fotografií a videa je aplikováno prostřednictvím řady SmugMug, ačkoli videa mají maximální velikost souboru 3 GB a limit 20 minut na video.

Nevýhodou je podpora různých typů souborů, protože můžete nahrávat pouze soubory JPEG, GIF, PNG nebo HEIC s velikostí souboru něco přes 500 MB. Pokud jsou vaše obrázky větší, budou zkomprimovány. Pokud chcete zálohovat soubory RAW, nemůžete, takže hledejte jinde.

11. iCloud

Uživatelé počítačů Mac zřídka potřebují hledat dál než služby, které nabízí Apple, a s iCloud nabízí solidní možnost pro ukládání fotografií a videa, není divu. Jak jsme již zmínili v recenzi na disku iCloud, iCloud je integrován do vašich systémů MacOS a iOS a nabízí rychlé a snadné cloudové ukládání vašich souborů a fotografií..

Integrace iCloud-Windows-Photos

To znamená, že uživatelé systému Windows a Android nejsou středem pozornosti iCloudu, přestože k této službě máte přístup pomocí webu a základního klientského počítače. Obě jsou velmi špatně použitelné, ale pro uživatele Apple je to jiný příběh.

iCloud přichází s 5 GB úložného prostoru zdarma. Dalších 50 GB stojí méně než 1 $ měsíčně, nebo můžete upgradovat na 2 TB za 9,99 $ měsíčně. Díky tomu je o něco dražší než některé další možnosti na našem seznamu, pokud máte k dispozici spoustu fotek a videí. 

Zpracovává soubory RAW, udržuje původní soubor v cloudu a zobrazuje vložený JPEG, abyste si mohli prohlédnout na svých zařízeních, abyste ušetřili místo.

iCloud Ochrana osobních údajů

Společnost Apple není imunní vůči problémům s ochranou soukromí. Několik osobností nechalo v roce 2014 ukradnout jejich intimní obrázky z iCloudu. Apple naštěstí na tom opravdu nebyl, protože příčinou byly phishingové útoky na celebrity. Apple od té doby posílil zabezpečení svého účtu pomocí dvoufaktorové autentizace, která se nyní na účty standardně používá.

iCloud nepoužívá šifrování s nulovými znalostmi pro některá data, jako jsou uložená hesla a platební informace. To se však nevztahuje na fotografie a videa. Při přístupu k serveru iCloud.com používá minimálně 128bitové šifrování AES pro data v klidu a protokol TLS 1.2..

Vaše data jsou docela bezpečná, ale jiní poskytovatelé pravděpodobně nabízejí lepší ochranu vaší sbírky fotografií.

Klady:

 • Integruje se dobře s produkty Apple
 • Zvládne obrázky RAW
 • K dispozici je aplikace pro Windows

Nevýhody:

 • Minimální volné úložiště
 • Žádné šifrování bez znalosti nuly
 • Ceny iCloud jsou dražší než některé možnosti

12. Shutterfly

Digitální fotografie jsou skvělé, ale mají jednu velkou vadu – drtivá většina z nich není nikdy vidět. Některé mohou být publikovány na sociálních médiích, ale pouze fotoknihy, výtisky a karty vám umožňují snímat obrázky z obrazovky a do skutečného světa. Tam přichází Shutterfly.

Shutterfly

Shutterfly má obrovské množství produktů, které můžete vytvořit pomocí svých fotografií, včetně fotografických knih, karet, tiskovin, kalendářů, nástěnných umění a dalších. Aby vás lákal ke koupi svých produktů, nabízí Shutterfly také neomezené cloudové úložiště pro fotografie, i když není možné ukládat videa. 

Uložení fotografií není zpoplatněno – platíte pouze při nákupu produktů prostřednictvím webu.

Nahrávání fotografií do Shutterfly

Přestože Shutterfly nabízí neomezené úložiště, přijímá pouze soubory ve formátu JPEG. Pokud jsou vaše fotografie v jiném formátu, musíte je nejdříve převést. Velikost souboru není nijak omezena, ale pokud hledáte způsob, jak ukládat obrázky RAW, Shutterfly to není.

Na váš účet můžete nahrávat fotky třemi způsoby. Můžete je přetáhnout z počítače na web, pomocí aplikace Shutterfly přidat snímky z telefonu nebo automaticky importovat obrázky z Facebooku, Instagramu a SmugMugu. Automatické nahrávání nelze nastavit, takže budete muset fotografie přidávat ručně. 

Pokud jste amatérský snapper, který ukládá všechny své fotografie ve formátu JPEG, pak je to chytrý způsob, jak ukládat neomezené množství fotografií zcela zdarma a přenést je do „skutečného“ světa. To však vyžaduje trochu větší úsilí, než je nahrát než většina ostatních poskytovatelů v tomto seznamu.

Klady:

 • Neomezené úložiště fotografií
 • Zcela zdarma
 • Dobrá nabídka dostupných fotografických produktů

Nevýhody:

 • Můžete ukládat pouze soubory JPEG
 • Žádné úložiště videa
 • Žádné automatické nahrávání

13. IDrive (zdarma)

Přestože IDrive je řešení zálohování, můžete nastavit synchronizační složky, které se nezapočítávají do limitu zálohovacího úložiště, čímž vám efektivně poskytnou záložní a typické cloudové úložiště v jednom. 

Pokud máte pouze poměrně malou sbírku fotografií uložených ve standardních formátech, pak 5 GB bezplatného úložiště nabízeného společností IDrive bude stačit, aby vyhovovalo vašim potřebám. Je to docela dobře zakulacený produkt, jak můžete zjistit v naší dřívější recenzi IDrive. 

IDrive-Timeline

Pokud hledáte další úložiště IDrive, musíte zaplatit předem, protože IDrive nenabízí žádné měsíční plány. Pokud jde o cenu, dobře se srovnává s ostatními poskytovateli, s 2TB úložného prostoru nabízeného za pouhých 69,50 $ ročně, i když obvykle existují slevy. Za 5 TB úložiště zaplatíte 99,50 $ ročně.

Funkce IDrive

IDrive nabízí stolního klienta pro Windows a MacOS pomocí standardní metody synchronizace složek, kterou vidíme od jiných poskytovatelů, jako je Dropbox. Existují také aplikace pro Android a iOS, které automaticky zálohují vaše fotografie a ukládají je jako časovou osu v aplikaci. 

IDrive používá bezeztrátovou kompresi a šifrování, což znamená, že můžete uložit všechny své soubory RAW beze strachu ze ztráty rozlišení. Můžete také nahrát video soubory, ačkoli na jeden soubor existuje maximální limit 2 GB. 

Ačkoli placené plány IDrives jsou skvělé, 5 GB bezplatného úložiště je dobrou volbou pro menší sbírky fotografií, což je v konkurenci s jinými řešeními, jako je iCloud..

Klady:

 • Zdarma 5 GB úložiště
 • Žádná komprese
 • Zlevněné cenové plány

Nevýhody:

 • Žádné měsíční cenové plány

Jak jsme vybrali naše poskytovatele

Z našich dalších recenzí cloudového úložiště víte, že se na každého poskytovatele chladně a pečlivě podíváme, abychom zjistili jeho výhody a nevýhody. Pokud poskytovatel odvádí skvělou práci, řekneme to. Pokud je to špatná možnost, nebudeme se bát to říct.

Z tohoto důvodu se zabýváme funkcemi, cenami a zabezpečením v našich přehledech a při této recenzi jsme se podívali na to, jak dobře každá cloudová služba zvládne ukládání fotografií. To je důvod, proč pCloud a Sync.com, dva z našich oblíbených všestranných hráčů, zde vytvářejí pouze polovinu balení.

Závěrečné myšlenky

Pokud chcete ukládat tisíce souborů JPEG, které jste zanesli telefonem a pevným diskem, bude pravděpodobně některý z poskytovatelů na tomto seznamu pravděpodobně vykonat skvělou práci. Podívejte se však trochu blíže a zjistíte, že Amazon Photos je jednou z nejlepších možností pro většinu uživatelů, s neomezeným úložištěm, které můžete sdílet, a přístupem k dalším Amazonským službám.

Disk Google je téměř vteřinou a má neomezené bezplatné úložiště, pokud vám nebude vadit komprimování souborů. SmugMug je dobrá volba, pokud jste profesionální fotograf, Sync.com nabízí vynikající zabezpečení a dokonce i Shutterfly může dělat skvělou práci zdarma, pokud jsou vaše fotografie ve správném formátu.

Tento seznam prokazuje, že ať už jste amatér nebo profesionál, existuje spousta webů poskytujících hostování obrázků a poskytovatelů cloudových úložišť, které vám umožní ukládat nebo předvádět vaši sbírku fotografií, od Amazonu po IDrive (a vše mezi tím).

Pokud máte zkušenosti s používáním některé z výše uvedených služeb nebo si myslíte, že jsme zmeškali významného hráče, dejte nám prosím vědět v komentářích níže. Jako vždy, díky za čtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map