Nejlepší offline zálohovací software 2020

Jste připraveni zálohovat svá data, ale nejste si jisti, zda používáte jedno z našich nejlepších online řešení zálohování. Možná, že cloud není vaše věc, nebo jste jen stará škola. Bez ohledu na to, protože jsme sestavili seznam nejlepších offline zálohovacích aplikací.


Pokud chcete něco, co může fungovat online i offline, měli byste se podívat na naši recenzi CloudBerry Backup.

Ať už se uberete jakoukoli cestou, vytvoření zálohy je dobrý nápad, protože nevíte, kdy váš pevný disk otočí svůj poslední cyklus nebo dojde k chybě nebo selhání.

V této situaci vám může pomoci software pro obnovu dat, ale nemůžete si být jisti, že načte vaše data. Neměli byste se spolehnout ani na polovodičové disky, protože i přes jejich poruchovost menší než 1 procento dochází k dalším chybám.

Ukládání dat na více místech, například na externích discích a serverech, je dobrou metodou k zajištění jeho bezpečnosti. Je tak užitečné, že je známo jako pravidlo 3-2-1.

Pokud jste pracovali pouze s cloudovým úložištěm a nevíte, jaký je rozdíl mezi ním a zálohováním, měli byste si přečíst naše vysvětlení. Než budeme pokračovat se seznamem, porovnáme offline s online řešeními.

Offline vs. online

Hlavní rozdíl spočívá v tom, že offline zálohování neposílá vaše soubory nikde, což je také jedna z největších výhod jejich použití. Počáteční zálohování s online službami trvá dlouho. Offline služby jsou rychlejší, protože k vytvoření zálohy nemusejí přenášet vaše data. To, co zrychlujete, však ztratíte v úložišti, protože ho musíte poskytnout.

Protože vaše data nejsou v cloudu, bude obtížné se k nim dostat, pokud nejste fyzicky blízko počítače, externího pevného disku nebo USB disku. Pokud jsou vaše data offline, snižuje se tím riziko online útoků na nulu, ale nechává vás zranitelné, pokud někdo ukradne vaše zařízení, protože některá offline řešení nepoužívají pokročilá šifrování.

Většina služeb zálohování online používá k zabezpečení vašich dat několik metod, včetně šifrování v klidu a během přenosu, protokolů TLS / SSL k ochraně souborů během přenosu, dvoufaktorového ověřování, aby vaše přihlašovací údaje zůstaly v bezpečí a soukromé, od začátku do konce šifrování pro zajištění vašeho soukromí.

Kromě některých výjimek, které se zaměřují na energetické uživatele, poskytují online řešení zjednodušená rozhraní, která se snadno používají a pro zálohování pevného disku nebo počítače vyžadují několik kroků. Mnohé nabízejí také možnost zálohování podle typu souboru nebo manuálního značkování.

Online řešení jsou užitečná, pokud potřebujete zálohovat více počítačů, protože můžete dohlížet na každou zálohu z centralizovaného webového rozbočovače. Pokud vás to zajímá, přečtěte si naši nejlepší online zálohu pro více počítačů. Zálohování online můžete také použít pro externí jednotky. Pro více informací si přečtěte naše nejlepší cloudové úložiště pro externí jednotky.

Ve zbývající části tohoto článku popíšeme nejlepší offline zálohovací služby a uvidíme, jak se hromadí.

Nejlepší offline zálohování: Cobian Backup 11

Cobian Backup je pojmenován po svém tvůrci Luisu Cobianovi. Produkt byl uveden na trh v roce 2000 a od té doby byl mnohokrát aktualizován. Aktuální verze, 11, je kód s názvem Gravity. Funguje na všech hlavních verzích Windows.

cobian-ui-start

Rozhraní je datované a není tak jednoduché, jak by to mohlo být, ale je funkční. Na levé straně je uveden seznam vašich úkolů (záloh) a na pravé straně jsou uvedeny protokoly, historie nebo vlastnosti úkolů. Nahoře najdete rozbalovací nabídky a ikony, které vám umožní spouštět, pozastavovat nebo rušit úkoly, přidávat nový úkol, možnosti přístupu a kontrolovat aktualizace.

cobian-ui-new-task

Tato aplikace vám umožní vybrat soubor, adresář nebo FTP server jako zdroj zálohy. Můžete si vybrat stejný cíl. Pokud nevíte, co je FTP, přečtěte si našeho průvodce FTP. Program Cobian Backup vám umožňuje vybrat jeden ze čtyř typů zálohování: „plný“, „přírůstkový“, „rozdílový“ nebo „fiktivní“.

„Full“, jak název napovídá, vytvoří úplnou zálohu vašich souborů. „Inkrementální“ pomáhá urychlit následné zálohy, protože zálohuje všechny soubory, které byly změněny od poslední zálohy. „Diferenciál“ ukládá soubory, které byly změněny od poslední úplné zálohy. „Dummy“ nevytváří zálohu, ale umožňuje použít funkci úkolu jako plánovač k provádění událostí.

Úlohy můžete naplánovat tak, aby se spouštěly denně, týdně, měsíčně, ročně, při spuštění, časovače nebo ručně. Program Cobian Backup vám umožňuje vybrat také dny v týdnu. Všechny tyto možnosti můžete kombinovat a vytvořit si vlastní rozvrh, který vyhovuje vašim potřebám.

Chcete-li nastavit události, můžete je připojit před zálohováním nebo po zálohování. Mohou zahrnovat spuštění a pozastavení aplikace, operace z příkazového řádku, uzavření programu a spuštění nebo zastavení služby.

Možnosti zálohování Cobian

Cobian Backup má dva typy komprese: zip a 7zip. Zmenší zálohu, ale její vytvoření bude trvat déle. Zálohování naší testovací složky s kapacitou 2 GB s mnoha soubory v ní však trvalo jen necelou minutu. Rychlost se však bude lišit v závislosti na tom, jak silný je váš počítač.

Ve stejné nabídce můžete nastavit Cobian Backup tak, aby šifroval vaše soubory pomocí 128bitového, 192bitového nebo 256bitového formátu AES. Ten je jedním z nejsilnějších šifrování, které se v současnosti používá, protože se odhaduje, že by jeho použití pomocí superpočítače trvalo téměř miliardu let.

cobian-ui-filter

Před zálohováním můžete pomocí funkce filtru zahrnout nebo vyloučit data. Můžete vybrat soubory nebo složky nebo je filtrovat. Možnosti filtrování zahrnují velikost souboru, datum vytvoření nebo příponu souboru, kterou byste museli ručně zadat.

Cobian Backup by mohl vylepšit své uživatelské rozhraní, ale je rychlý, dokáže šifrovat vaše soubory pomocí algoritmu AES a má mnoho výkonných funkcí. Navíc vás to nebude stát desetník. Díky tomu je vhodné vybrat si číslo jedna.

FBackup 7

FBackup 7 je produkt Softland, rumunské firmy založené v roce 1999. Slouží jako freewarová verze prémiové záložní aplikace společnosti Backup4all..

uvítací obrazovka fbackup

Rozhraní FBackup se cítí moderní, atraktivní a uživatelsky přívětivé. Uvítací obrazovka vás uvítá při spuštění aplikace a pomůže vám spustit zálohování. Tlačítka nahoře vynikají a odpovídají jejich funkci, takže je snadné najít, co hledáte. Aplikace volá zálohy „úlohy“ a na levé straně je filtr úloh, který umožňuje zobrazit a filtrovat zálohy.

Pravá část uživatelského rozhraní ukazuje aktuální výběr úloh. Kromě toho, že vidíte jejich jména, můžete je rychle znovu spustit, otestovat nebo obnovit.

FBackup funguje na všech hlavních verzích Windows a na operačních systémech řady Windows Server.

Při vytváření zálohy můžete přidat konkrétní složky nebo soubory nebo vybrat plugin. Pluginy fungují jako předdefinované seznamy souborů, které mají být zahrnuty. Stávající doplňky mohou zálohovat složky „moje dokumenty“ nebo „moje obrázky“, hlavní prohlížeče, konfiguraci aplikace Microsoft Outlook a FBackup..

Další možnosti získáte stažením z dlouhého seznamu vzdálených modulů plug-in, který zahrnuje filtry souborů a složek pro soubory Microsoft Office, Avast, Acronis True Image a AVG (přečtěte si naši recenzi Acronis True Image a AVG recenzi).

Jako cíl můžete zvolit místní nebo externí disk, optickou jednotku, vyměnitelné úložiště nebo síť. Můžete dokonce uložit místní zálohu na Disk Google nebo Dropbox. Pokud si koupíte Backup4all, můžete ji rozšířit o Amazon S3, Microsoft Azure, OneDrive a Box. Pokud se o nich chcete dozvědět více, přečtěte si naši nejlepší synchronizaci podnikových souborů a sdílejte zaokrouhlování.

fbackup-create-backup

Můžete provést „plnou“ nebo „zrcadlovou“ zálohu. „Zrcadlo“ je stejné jako „plné“, ale nekomprimuje vaše soubory do archivu ZIP a nemůže je chránit heslem. „Přírůstkové“, „rozdílové“ a „inteligentní zálohování“, což je kombinace předchozích metod, jsou k dispozici s Backup4all.

FBackup vám umožní spustit zálohu jednou nebo ji nastavit na konkrétní dny v týdnu, měsíce, nečinnosti nebo pokaždé, když se uživatel přihlásí. Pokročilé možnosti umožňují nastavit konkrétní datum a čas nebo opakující se vzor.

Funkce filtru umožňuje vyloučit nebo zahrnout soubory zadáním přípony souborů nebo výběrem z rozevíracího seznamu. Pokud k vytvoření zálohy používáte „jednoduchý“ režim, můžete použít jednoduché filtry, které zahrnují dokumenty, obrázky, hudbu a video soubory.

FBackup Scheduling

Po definování zálohy ji můžete rozšířit o naplánované události. Mohou být spuštěny před nebo po zálohování, ale můžete použít pouze akci jasného zálohování dříve. Akce po zálohování mohou být „pohotovostní“, „odhlášení“, „hibernace“ nebo „vypnutí“.

Jsou jednoduché a nejsou tak výkonné jako možnosti, které nabízí Cobian Backup.

Můžete použít pouze šifrování Zip2.0, které vás nemůže chránit před jednotlivci přístupem ke specializovaným nástrojům pro obnovení hesla. Jedinou výhodou, kterou má oproti AES, je to, že je kompatibilní s aplikacemi třetích stran.

Probíhá zálohování fbackup-backup

Backup4all však poskytuje AES, kromě možnosti nahrát zálohu do mnoha poskytovatelů cloudu. Využívá také zálohování na úrovni bloků, což zrychluje přenosy pouze nahráním změněných částí souborů a sleduje vaše verze souborů. Tyto a další funkce můžete získat zakoupením profesionální verze za 49,99 $.

Backup4all Standard vám vrátí 39,99 $, ale vynechá cloudovou zálohu a šifrování ze seznamu funkcí.

Zálohovací operace jsme testovali zálohováním složky 2 GB. Bylo to rychlé, ale o 50 procent pomalejší než Cobian Backup.

FBackup 7 nabízí skvělý uživatelský zážitek, slušné funkce a užitečné pluginy, které vám pomohou vytvořit zálohu. Je to však spíše vitrína pro prémiovou nabídku společnosti, Backup4all, protože mnoho výkonných možností se skrývá za výplatou. Cobian Backup poskytuje tyto funkce zdarma a je rychlejší, a proto je FBackup na druhém místě.

Retrospektiva

Retrospect nenabízí bezplatnou verzi, pouze zkušební verzi. Zálohování dat začalo v roce 1989, takže mu chybí zkušenosti, ale existují věci, které by bylo možné vylepšit. Nejviditelnějším příkladem je uživatelské rozhraní, které vypadá jako něco z přelomu století a způsobuje, že se společnost zdá, jako by v minulosti uvízla..

Uživatelské rozhraní je neohrabané, protože vyžaduje provedení několika kroků pro výběr konkrétních složek, které chcete zálohovat. To je v ostrém kontrastu s moderními aplikacemi, které se cítí intuitivně a snadno se používají. Ikony v horní části hlavního okna jsou malé a musíte uhodnout, jaké jsou jejich funkce.

Nabídka vlevo umožňuje provádět zálohování, obnovení nebo výběr dalších možností. K dispozici je monitor aktivity, který zobrazuje vaši zálohu, když k ní přistupujete. To by však bylo užitečnější v hlavním okně.

Retrospekt funguje na Windows a MacOS.

Pomocí Retrospect

zpětná uvítací obrazovka

Při vytváření zálohy si můžete vybrat celý svazek nebo pomocí jediného kliknutí nechat Retrospect automaticky vytvořit zálohu za vás. Můžete také vybrat konkrétní soubory nebo složky, ale musíte si projít několik oken, než si budete moci vybrat ty, které potřebujete.

průvodce retrospektivní zálohou

retrospektivní zálohování-pokročilý režim

Zálohu můžete uložit na pásku, což je užitečné, pokud žijete v 70. letech, optické nebo vyměnitelné jednotky, pevné disky v místních počítačích nebo sítích a cloudové úložiště. Možnosti cloudu zahrnují Amazon S3, Backblaze B2, Dropbox nebo místní úložiště. Může také zálohovat mnoho jiných poskytovatelů cloudu.

Další informace naleznete v naší recenzi Backblaze B2 a Dropbox.

retrospektivní-cloud-partneři

Retrospect ukládá zálohy do „zálohy“, která se skládá z jednoho nebo více pevných disků. Můžete uložit do více sad záloh pro zvýšení úrovně ochrany. Pro urychlení následných záloh používá přírůstkové zálohování.

Můžete naplánovat, kdy se tyto zálohy spustí s plánovačem. Pomocí něj můžete nastavit konkrétní datum a čas, nechat zálohování běžet v konkrétní dny v týdnu nebo nastavit opakovací interval.

Jakmile to uděláte, můžete se rozhodnout komprimovat zálohu pomocí algoritmu zip a zašifrovat ji. Retrospect používá více metod šifrování. SimpleCrypt je rychlý, ale ne tak bezpečný jako DES. 128bitové a 256bitové AES jsou bezpečnější než DES, ale zpomalí zálohování.

Vytvoření zálohy testovací složky 2 GB bez komprese a šifrování trvalo 1 minutu, 12 sekund.

To je průměr ve srovnání s jinými službami.

Můžete vybrat mnoho typů souborů, včetně hudby, dokumentů Office, aplikací a obrázků. Kromě těchto můžete ručně označit složky a soubory, které chcete zálohovat.

Retrospekt nemůže nastavit události před zálohou ani po záloze, ale můžete vytvořit a naplánovat skripty pro provádění zálohování, duplikování, archivace, obnovy a dalších operací.

Aplikace má zajímavé nastavení nazvané „zásady správy záložních disků“. Při zapnuté Retrospect požádá o nový disk, pokud se cílový disk zaplní, zachová pouze poslední zálohy nebo zachová zálohy podle definované zásady Retrospectu.

Chcete-li se dále chránit před ztrátou místa na disku, můžete použít proaktivní zálohování, které může upravit váš plán zálohování na základě definovaných parametrů.

Při pohledu zpět na Retrospect

Funkce Retrospectu si můžete užívat, aniž byste nic platili po dobu 45 dnů, což je doba trvání zkoušky. Po vypršení platnosti budete muset zakoupit jednu z licencí. Osobní licence, která je dobrou volbou pro domácí počítače, se nazývá Solo a stojí 67,05 USD.

Retrospect má mnoho funkcí, včetně zálohování do cloudu, různých šifrovacích algoritmů, proaktivních zálohovacích a zálohovacích sad. Přesto to není levné a uživatelská zkušenost je přinejmenším podobná.

Bvckup 2

Stejně jako náš nejlepší výběr je Bvckup aplikace pro Windows, která byla vyvinuta jedním autorem. Na rozdíl od Cobian Backup není zdarma a nenabízí tolik.

uvítací obrazovka bvckup2

Po spuštění aplikace Bvckup se zobrazí uvítací obrazovka. Má minimalistický design a skryje možnosti, takže uživatele nepřekoná. Je to jasné a snadné použití, ale fádní. Můžete vybrat složku nebo jednotku pro zdroj a cíl zálohy.

bvckup2-new-backup

Můžete kopírovat soubory v plném rozsahu nebo použít delta kopírování, které vytváří přírůstkové zálohy. Kopírování Delta je rychlejší, protože soubory jsou kontrolovány na změny a kopírovány jsou pouze upravené části. V opačném případě můžete kopírovat soubory v plném rozsahu, což minimalizuje riziko ztráty dat.

Program Bvckup poskytuje plánovač, takže zálohování nemusíte provádět ručně. Můžete naplánovat datum a čas a nastavit interval, po kterém budou znovu spuštěny úlohy zálohování. Například můžete nastavit každých šest hodin, dní, týdnů nebo měsíců.

Můžete jej také nastavit tak, aby při změně souborů nebo složek spouštěl zálohu. Protože to může způsobit, že zálohy budou spuštěny po celou dobu, můžete nastavit minimální interval mezi zálohami v hodinách, minutách nebo sekundách.

bvckup2-backup-list

Komprese a šifrování nejsou dostupné ani plánované. Události však můžete nastavit pomocí příkazů pre-backup a post-backup. To znamená, že je můžete nastavit pouze ručně, což znamená, že je musíte zadat. Seznam příkazů, které můžete použít na webu podpory.

Vytvoření zálohy pomocí naší testovací složky Bvckup 2 trvalo jen 30 sekund, a proto je v tomto seznamu nejrychlejší.

Bvckup 2 Trial

Neexistuje žádná bezplatná verze, ale existuje 14denní zkušební verze. Poté, co skončí, musíte si zakoupit licenci. Máte dvě možnosti: osobní nebo profesionální.

Osobní náklady 19,95 USD a poskytují základní e-mailovou podporu, aktualizace údržby a zvýhodněné ceny od druhé licence.

Profesionální špičky, které mají prioritní technickou podporu, podporu pro provoz v servisním režimu a podporu operačních systémů řady Windows Server. Stojí to 39,95 $. Pokud získáte licence na dva nebo pět balíčků, získáte slevu.

Tato aplikace je lehká a solidní volbou pro ty, kteří potřebují vytvářet rychlé zálohy bez mnoha možností. Nejsou žádné algoritmy komprese nebo zabezpečení, takže byste měli jít s jiným programem, pokud je potřebujete. I když cena není strmá, Bvckup není nejlepší hodnotou, pokud vezmete v úvahu to, co nabízí.

Závěrečné myšlenky

Offline aplikace mají své výhody oproti cloudovým službám, včetně rychlejšího vytváření záloh a jednorázových licenčních poplatků. Použití cloudu nabízí více úrovní ochrany, protože poskytovatelé cloudu ukládají vaše data na více místech pro redundanci a umožňují vám k nim přistupovat z více aplikací.

Některé offline aplikace za tímto účelem používají cloudové úložiště a představují zajímavou kombinaci. V takovém případě však musíte zaplatit za dvě služby.

Udělali jsme z Cobian Backup 11 náš nejlepší výběr, protože je zdarma, výkonný a bezpečný. FBackup je také skvělou volbou, pokud potřebujete bezplatné řešení, které je uživatelsky přívětivější. Retrospect a Bvckup 2 vyžadují, abyste si zakoupili licenci. První je dražší, ale nabízí více funkcí, i když se špatným rozhraním. Ten není tak výkonný nebo drahý, ale je uživatelsky přívětivější.

Pokud potřebujete alternativu a používáte Windows XP nebo Linux, podívejte se na Areca. Pro robustní řešení, které nenabízí bezplatnou zkušební verzi nebo verzi a funguje na všech hlavních operačních systémech Windows, zvažte CyberLink PowerBackup.

Co si myslíte o zálohovacích službách offline? Máš oblíbeného? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me