Nejlepší klienti pro přenos souborů 2020: FTP, WebDAV a Cloud Explorers

Pokud dnes hledáte nejlepší klienty pro přenos souborů na trhu, přistáli jste na správném místě. Níže uvádíme podrobně naše výběry pro hromadné nahrávání a stahování souborů mezi místními počítači a cloudovými servery.


Tradičně známé jako FTP klienti, některé softwarové možnosti dnes již dávno překročily tento prvotní protokol, který podporuje nejen FTPS a SFTP, ale také připojení WebDAV a API ke cloudovým službám, jako jsou Amazon S3, Google Cloud a Rackspace Cloud Files. Kromě pohyblivých souborů nejlepší klienti také sportují řadu funkcí od porovnání adresářů po šifrování souborů.

Přestože naší oblíbenou celkovou službou je oblíbený – a zdarma – Cyberduck, pro ty, kteří mají málo peněz na utrácení, CloudBerry Explorer Pro nabízí ještě větší škálu funkcí a celkově uspokojivější uživatelský zážitek. O obou se budeme bavit za minutu. Nejprve si povíme o protokolech přenosu souborů obecně a podíváme se, jak jsme provedli výběr.

Co je to FTP??

Klíč k pochopení toho, co je FTP, spočívá v iniciálech, které znamenají „protokol přenosu souborů“. Jedná se o běžně používaný komunikační protokol nebo sadu pravidel, která počítače používají ke vzájemné komunikaci prostřednictvím sítě TC / ICP (jako je internet).

V FTP komunikaci existují dva koncové body: FTP server a klientský počítač. Server naslouchá požadavkům na připojení, zatímco klient zahájí připojení. Po navázání spojení může klient nahrávat soubory na server, stahovat z něj soubory a provádět různé další operace, jako je mazání a přesouvání souborů v okolí.

Zatímco klienti uvedení v tomto článku se často nazývají FTP klienti, FTP je ve skutečnosti zastaralý, hlavně proto, že odesílá data v prostém textu. V 80. letech to byl špatný nápad a dnes je to mnohem horší, vzhledem k tomu, jak se sofistikovaná kybernetická kriminalita stala. Pravděpodobně proto budete používat jeden ze dvou souvisejících protokolů, FTPS nebo SFTP.

Rozdíl mezi FTPS a SFTP

FTPS a SFTP jsou bezpečnější komunikační protokoly než FTP a šifrují přenášená data i přihlašovací údaje (uživatelské jméno a heslo) používané k otevření komunikačních kanálů.

FTPS byl vyvinut jako první, hlavně v reakci na vyšší regulační požadavky na bezpečnost dat díky jednáním jako HIPAA. V podstatě jde o FTP, ale s šifrováním SSL k ochraně dat přenášených přes síť TC / ICP. SFTP, i když je často zaměňován s FTPS, je zcela odlišný protokol založený na zabezpečeném shellu (SSH).

Můžete také slyšet FTPS s názvem „FTP over SSL“ a SFTP s názvem „FTP over SSH“.

Mezi FTPS a SFTP je považováno za jednodušší implementaci. Důvodem je to, že vyžaduje pouze otevření jediného portu pro nepřetržitý přenos dat prostřednictvím brány firewall.

Na druhé straně u FTPS je třeba při každém přijetí požadavku na přenos souborů otevřít další port. Spíše než být bezpečnější, otevření více portů pro komunikaci může ve skutečnosti představovat bezpečnostní riziko pro vaši síť.

Mezi těmito dvěma se SFTP stal běžně používaným. Implementace je snazší, rychlejší a bezpečnější.

Rozhraní API WebDAV a Cloud IaaS

Většina slušných FTP klientů se může připojit k serverům pomocí FTP, FTPS a SFTP. Lepší klienti mohou navázat i jiné typy zabezpečeného připojení.

Jedním z nejčastějších je WebDAV, což je zkratka pro World Wide Web Distributed Authoring and Versioning. WebDAV je vlastně sada rozšíření přidaných do protokolu HTTP s cílem usnadnit spolupráci při úpravách přes internet tím, že webovým serverům umožní pracovat jako souborové servery..

Několik služeb cloudového úložiště podporuje WebDAV, včetně Dropbox, Google Drive, OneDrive a našeho oblíbeného ze čtyř, pCloud (přečtěte si naši recenzi pCloud). S podporou WebDAV můžete přistupovat, upravovat a mazat soubory uložené na vaší cloudové úložné jednotce, aniž byste museli používat webové rozhraní této služby..

Kromě všech výše uvedených připojovacích protokolů se někteří FTP klienti mohou také připojit k serverům pomocí API, což je zkratka pro „aplikační programovací rozhraní“. Připojení API v FTP klientech jsou postavena na konkrétních poskytovatelích cloudu, obvykle z cloudové IaaS (infrastruktura jako služba).

Cloudová řešení IaaS jsou řešení vzdáleného serveru, která lze použít k hostování souborů (mimo jiné jako vytváření databází nebo hostování webových aplikací). Mezi běžné příklady, které jste možná slyšeli, patří Amazon S3, Rackspace Cloud Files a Google Cloud.

Projdeme všechny naše oblíbené v našem nejlepším průvodci cloudem IaaS, takže se ujistěte, že a pokud to chcete dát klientům pro přenos souborů, které zkontrolujeme v okamžiku, abychom je dobře využili,.

Výběr nejlepšího klienta pro přenos souborů

To vše nás přivádí k jádru našeho článku a přináší doporučení pro klienty s přenosem souborů, které považujeme za nejlepší dostupné. Nejlepší klienti, jak jste možná uhodli, mají mnohem více možností připojení než jen FTP. FTPS a SFTP jsou obvykle dané, zatímco podpora WebDAV a připojení API ke konkrétním cloudovým službám jsou méně běžné.

Kromě možností připojení jsme také hledali snadné použití. Špičkový FTP klient usnadňuje navázání spojení, procházení, odesílání a stahování souborů a snad má i další užitečné funkce, jako jsou záložky připojení, porovnání složek, synchronizace souborů a šifrování souborů.

Také jsme hledali podporu platformy. Mnoho FTP klientů, včetně těch, které uvádíme níže, je k dispozici pouze pro Windows a Mac a některé jsou dostupné pouze pro jednoho nebo druhého. Pouze několik z nich nabízí podporu systému Linux, například CloudBerry Explorer.

Hodnota byla také úvahou. Najdete zde mnoho bezplatných klientů pro přenos souborů a několik s jednorázovými licenčními poplatky, i když ti obvykle nedosahují 40 $ nebo 50 $.

Nyní, když máme všechna naše kritéria vyřešena, pojďme se podívat na našeho oblíbeného klienta pro přenos souborů, Cyberduck.

Nejlepší klient pro přenos souborů: Cyberduck

Byli bychom šarlatáni, abychom si nevybrali Cyberduck jako naši nejlepší volbu pro přenos souborů. Je to do značné míry všechno, nejen podpora FTP, FTPS, SFTP a WebDAV, ale také připojení API k více cloudovým jednotkám. Tyto jednotky zahrnují možnosti IaaS Rackspace Cloud Files, Amazon S3, Microsoft Azure, Google Cloud a Backblaze B2.

Cyberduck vám také umožňuje připojit se přímo k Dropbox, Google Drive nebo OneDrive pomocí přihlašovacích údajů pro tyto služby. Máme průvodce, jak používat Cyberduck s podrobnostmi.

Verze stolního klienta Cyberduck jsou k dispozici pro Windows a MacOS. Uživatelé Linuxu jsou bohužel vynecháni v chladných, ošklivých kachňat, které jsou. (Pokud jste uživatelem systému Linux, který potřebuje vyzvednutí, přečtěte si naše nejlepší cloudové úložiště pro průvodce Linuxem).

Mezi funkce Cyberduck, které se nám líbí, patří očekávané schopnosti, jako jsou vytváření složek a souborů, nahrávání a stahování, ale také některé neočekávané dobroty. Nejlépe mezi nimi je možnost vytváření soukromých šifrovaných složek v cloudu a možnost synchronizace místních se vzdálenými složkami.

Cyberduck má také nesmírně užitečnou funkci „záložky“, která ukládá podrobnosti vašeho připojení pro rychlý přístup později. Záložky lze dokonce sdílet s ostatními uživateli. Můžete také vytvořit URL odkazy na soubory a sdílet je s ostatními.

Cyberduck je bezplatný software s otevřeným zdrojovým kódem. Pokud se vám však produkt opravdu líbí, můžete vývojovému týmu poslat dar na jeho podporu. S darováním 10 $ dolaru si můžete zaregistrovat svůj software a deaktivovat tlačítko darování v klientovi. V obchodě s aplikacemi pro Mac je také k dispozici placená verze Cyberduck za 24 $.

CloudBerry Explorer Pro

CloudBerry poskytuje některý z nejlepších dostupných programů pro přenos souborů, včetně online zálohovaného klienta s funkcí, který je schopen odesílat soubory do více než 50 různých cloudových služeb. Další informace o tomto nástroji pro zálohování naleznete v naší recenzi zálohování CloudBerry.

Společnost také vyrábí řadu cloudových průzkumných nástrojů, a to jak bezplatných, tak placených. U přenosů FTP a SFTP budete muset zakoupit licencovanou verzi softwaru „Pro“ za jednorázový poplatek 39,99 $ za počítač, který je dodáván s mnoha dalšími funkcemi.

Je také důležité, pokud máte v úmyslu používat klienta s cloudovou službou IaaS, budete si muset zakoupit verzi, která spolupracuje s vybraným poskytovatelem:

  • CloudBerry Explorer pro Amazon S3
  • CloudBerry Explorer pro Google Cloud
  • CloudBerry Explorer pro Microsoft Azure
  • CloudBerry Explorer pro OpenStack

Každá verze se může připojit alespoň k některým dalším poskytovatelům cloudu. Například verzi Amazon S3 lze použít s Backblaze B2 nebo Wasabi (přečtěte si naši recenzi Wasabi).

Přesto tím, že nutí uživatele ke koupi jiné licence pro každou z hlavních cloudových služeb, CloudBerry Explorer ztratí část svého lesku, což je důvod, proč jsme jej zařadili za Cyberduck (spolu se skutečností, že to vůbec stojí peníze, samozřejmě ).

Pokud vás však tyto body neodradí, CloudBerry Explorer Pro obsahuje řadu užitečných funkcí, díky nimž se stává výkonnějším klientem, celkově a pro některé uživatele stojí za výdaje. Mezi funkce poznámky patří šifrování na straně klienta, komprese souborů, vícevláknové nahrávání, porovnání složek, synchronizace složek a pravidla odesílání.

Ze všech FTP a cloudových klientů, které jsme zkontrolovali, je to také nejzábavnější použití, a CloudBerry má mnohem silnější podpůrnou síť, než jakou získáte s Cyberduckem. Díky tomu je lepší volbou, zejména pro IT profesionály a majitele firem.

A konečně, na rozdíl od Cyberduck, CloudBerry Explorer přichází ve verzi pro Linux.

FileZilla Pro

Až donedávna FileZilla nepředstavovala velkou část alternativy Cyberduck, protože podporovala pouze FTP, SFTP a FTPS. V lednu 2018 však společnost přivedla podporu WebDAV ke svému klientovi FileZilla Pro, kromě připojení k Amazon S3, Azure a Google Cloud.

Klienta lze použít k přesunu tisíce souborů hromadně z počítače na vzdálený server nebo naopak, a je optimalizována pro rychlost, i když můžete v případě potřeby snížit použitou šířku pásma. Klient má efektivní rozhraní se záložkami, které usnadňuje navazování připojení a procházení souborů.

Mezi vlastnosti poznámky patří záložky pro rychlé připojení, filtry názvů souborů, porovnání adresářů k identifikaci delt, synchronizace adresářů, drag and drop, editace souborů a žádná omezení velikosti souborů.

Filezilla Pro nemá šifrovací funkci, jakou získáte s Cyberduckem, a neexistuje ani žádný klient pro Linux. Možná ještě důležitější je, že to není zdarma: budete muset vyslat 19,99 $ pro verzi Windows nebo 13,99 $ pro MacOS. Existuje základní klient Filezilla, který nestojí desetník, ale není moc výkonný jako Filezilla Pro, takže doporučujeme zůstat daleko.

CuteFTP 9

CuteFTP se řadí k našemu čtvrtému výběru pro klienta FTP. Je velmi důležitým nástrojem, který je mnohem méně schopný než naše tři nejlepší tipy. Je to například klient pro FTP, FTPS, SFTP a WebDAV. Neexistuje žádná Amazon S3, Google Cloud ani podpora připojení pro jiného poskytovatele cloudových služeb IaaS.

Ve skutečnosti je CuteFTP celkově velmi základním FTP klientem, ale někdy je to vše, co potřebujete nebo budete chtít, a proto jsme se v tomto článku rozhodli dát mu místo. Podporuje několik základních funkcí, jako jsou záložky, komprese souborů a šifrování souborů.

Tento software také obsahuje vestavěný editor HTML pro vytváření dokumentů HTML jak v počítači, tak na vzdáleném serveru.

Zahrnuto je také zálohování a synchronizace souborů a plánování přenosu souborů. Přesto neexistuje žádná funkce pro porovnávání souborů, jakou byste získali s Cyberduck nebo CloudBerry Explorer.

Tento software je však 100 procent bezplatný, jako tomu bylo od jeho prvního vydání v roce 1996. Bohužel je k dispozici pouze pro operační systémy Windows a Mac bez podpory Linuxu.

Přenos 5

Transmit, vyvinutý společností Panic Inc., je klientem pro přenos souborů určený výhradně pro uživatele Mac. I když za normálních okolností by nás tato skutečnost pravděpodobně vedla k tomu, abychom ji nechali mimo seznam „nejlepších“ služeb (pokud není konkrétní pro Mac, jako je naše nejlepší cloudové úložiště pro článek v Macu), je zde dost lásky k Transmit a málo dost vynikajících alternativ, které jsme se rozhodli dát je to naše páté a konečné místo.

Nejnovější verzí softwaru je Transmit 5. Transmit se před nějakou dobou stal FTP klientem přidáním podpory WebDAV a Amazon S3. Jeho nejnovější verze to posouvá ještě dále a nyní podporuje více než 10 cloudových služeb.

Mezi tyto služby patří poskytovatelé IaaS Backblaze B2, Azure a Rackspace CloudFiles, nikoli však Google Cloud. Lze také připojit několik služeb cloudového úložiště, včetně Amazon Drive, Box, Dropbox, Google Drive a OneDrive (přečtěte si naši recenzi OneDrive).

Ze všech služeb, které jsme zkontrolovali, může mít Transmit 5 nejlépe vyhlížejícího klienta, což je škoda, že neexistuje verze pro Windows nebo Linux. Lokální soubory jsou rozloženy na jedné straně rozhraní a vzdálené soubory na druhé.

Nejnovější verze klienta Panic také obsahuje zcela přepsaný kód pro přenos souborů, který je mnohem rychlejší než předchozí verze, což je skvělé pro nahrávání fotografií a videa. Mezi další funkce poznámky patří synchronizace místních složek s cloudem a šifrování s nulovou znalostí.

V duchu ducha Steve Jobse však software přichází s poněkud statnou cenou 45 USD.

Čestná uznání

Existuje několik FTP klientů, které jsme nezahrnovali, přičemž dva nejoblíbenější jsou pravděpodobně WinSCP (pouze Windows) a Fetch (pouze Mac). Oba tito klienti podporují FTP, FTPS, SFTP a WebDAV. Nepodporují však Amazon S3 ani jiné cloudové služby, které je trochu zaostávají.

Na druhé straně spektra je Dragondisk, bezplatný správce přenosu souborů, který podporuje Amazon S3 a Google Cloud, ale kupodivu ne FTP, SFTP nebo FTPS. Celkový design Dragondisku se také cítí trochu datem, ale existuje přinejmenším Linux klient.

Závěrečné myšlenky

Nalezení nejlepšího klienta pro přenos souborů pro vaše potřeby může usnadnit hromadný přesun souborů do cloudu a z cloudu, ať už ručně nebo prostřednictvím synchronizace. Zatímco FTP, SFTP a FTPS jsou staré protokoly pro pohotovostní režim, nejlepší nástroje mají kromě podpory služeb cloudové infrastruktury, jako je Amazon S3, také podporu WebDAV..

Mezi všemi klienty, s nimiž jsme měli šanci si zahrát, nás Cyberduck udeří jako nejlepší kombinace funkcí a hodnoty. Pro ty, kterým nevadí utrácet peníze, je však CloudBerry Explorer těžkou službou, kterou porazit.

Podělte se o své vlastní myšlenky na klienty s přenosem souborů v komentářích níže a řekněte nám možnosti, které nám chyběly. Jako vždy, díky za čtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me