Nejlepší cloudové úložiště: Výběr správné služby v roce 2020

Naše práce je plně podporována čtenáři, takže můžeme získat provizi, pokud si na základě našich recenzí zakoupíte plán úložiště. Žádný poskytovatel není sponzorován a názory jsou vlastní.


Vítejte v našem aktualizovaném průvodci 2020, který obsahuje nejlepší služby cloudového úložiště. Cloudwards.net provádí recenze cloudového úložiště již několik let a za tu dobu se hodně změnilo.

Konkurence mezi velkými korporátními hráči, jako je Dropbox, Google Drive a OneDrive, a vznik poskytovatelů orientovaných na soukromí, jako je Sync.com, pCloud a MEGA, byla pro spotřebitele přínosem. Abychom vám ušetřili čas, kurátorem jsme uvedli seznam toho, co považujeme za nejlepší hráče za vaše peníze.

Zde je pět nejlepších poskytovatelů cloudového úložiště:

Chcete se podívat na celý seznam? Už jsme vás přikryli .

Než začneme diskutovat o výhodách používání cloudového úložiště, začneme se svým průvodcem rychlým vysvětlením základního rozdílu mezi cloudovým úložištěm a online zálohováním. Poté představíme naše nejlepší výběr cloudového úložiště podle kategorií s položkami, jako je synchronizace souborů, sdílení souborů a zabezpečení cloudu. Tento přístup je navržen tak, aby vám pomohl zdokonalit službu, která dělá to nejlepší pro vaše potřeby.

Pokud stále hledáte, jak pro vás vybrat nejlepší službu, máme níže užitečného průvodce videem.

Cloud Storage vs Online Backup

Než začnete vážně nakupovat cloudové úložiště, pomůže vám to dobře pochopit, co vlastně „cloudové úložiště“ znamená. Tímto způsobem neskončíte se softwarem, který skutečně nesplní vaše očekávání.

První překážkou, která překoná, je znát rozdíl mezi cloudovým úložištěm a online zálohováním. Je snadné pochopit, proč je možné tyto pojmy zaměnit: cloudové úložiště i online zálohování se používají k zabezpečení souborů ve vzdálených datových centrech. Obě umožňují přístup k souborům uloženým v těchto datových centrech z různých zařízení. Online zálohování je někdy matoucím způsobem nazýváno „cloudová záloha“.

Rozdíl mezi nimi je, že konečným cílem online zálohování je zotavení po havárii, zatímco cloudové úložiště je obecně nejvhodnější pro rychlý přístup k souborům a spolupráci. Obecně bychom rádi uvažovali o cloudovém úložišti jako o nástroji produktivity zde na Cloudwards.net, ačkoli mnoho lidí používá taková řešení například pro streamování hudby, sledování videa a sdílení fotografií..

Online zálohování chrání pevné disky lépe než cloudové úložiště díky plánovačům zálohování, lepším možnostem obnovy dat a několika dalším věcem, které si můžete přečíst v našem průvodci, jak nejlépe zálohovat online..

Kromě úložiště jsou pro cloudové úložiště obecně běžné dvě funkce: sdílení souborů a synchronizace souborů. Kromě toho má hrstka nástrojů pro ukládání cloud integrovaných aplikací, jako jsou textové procesory a správce úloh, které pomáhají zvyšovat produktivitu.

Máme celý článek věnovaný rozdílům mezi zálohováním a úložištěm, pokud se chcete o tomto předmětu dozvědět více. Je také důležité si uvědomit, že existuje spousta cloudových řešení, která rozmazávají čáry mezi úložištěm a zálohováním. IDrive a SpiderOak ONE jsou dva z nejlepších.

Proč používáme cloudové úložiště

Lidé používají cloudové úložiště z mnoha různých důvodů, počínaje úložištěm. I když služby jako Dropbox a Sync.com nemusí být skvělé pro zotavení po katastrofě, fungují velmi dobře pro krátkodobé ukládání souborů, ke kterým často přistupujete..

Ve skutečnosti to přesně měl Drew Houston na mysli, když v roce 2007 snil o „synchronizovaném“ modelu složky, který dnes používají cloudové úložné služby. Cestoval z New Yorku do Bostonu v čínském autobusu a uvědomil si, že opustil svůj Jednotka USB za sebou. Rozhodl se, že chce prostředky pro ukládání a přístup k souborům online způsobem, který vyžaduje z jeho strany malé úsilí.

Synchronizační složky usnadňují synchronizaci zařízení, kterou nazýváme zkráceně „synchronizace“. Každý soubor, který přetáhnete do synchronizační složky, se automaticky odešle do cloudu a poté se odešle na všechna další zařízení s nainstalovaným synchronizačním klientem. Tímto způsobem si už nikdy nebudete muset dělat starosti se zprávami s vyměnitelným úložištěm. Změny v souborech se také synchronizují napříč zařízeními, díky čemuž je cloudové úložiště ideální pro práci, a to i vzdáleně.  

Nástroje cloudového úložiště mají obecně také mobilní aplikace pro Android a iOS, které vám umožňují přístup k souborům uloženým v cloudu. Mnoho vám umožňuje ručně i automaticky nahrávat soubory. Díky tomu jsou vhodné pro zabezpečení fotografií pořízených fotoaparátem smartphonu a současně pro ukládání paměti.

Hrstka nástrojů cloudového úložiště nesynchronizuje zařízení. Nemůžeme však myslet na žádný nástroj, který vám nedovolí sdílet soubory. Sdílení souborů lze použít jak pro spolupráci, tak pro socializaci. Většina nástrojů pro cloudové úložiště vám umožní pozvat konkrétní uživatele k přístupu k souborům na základě jejich e-mailové adresy a generovat odkazy na soubory, které lze více rozšířit. Mnoho nástrojů pro cloudové úložiště vám také umožňuje sdílet přístup ke složkám, a dokonce i udělovat ostatním oprávnění k úpravám a nahrávání.  

Některá řešení cloudového úložiště se také integrují s nástroji produktivity, jako jsou Office Online, Google Docs, Trello, DocuHub a DocuSign. Bohužel pro domácí uživatele jsou takové integrace běžnější u nástrojů EFSS, což jsou v podstatě služby cloudového úložiště pro podniky.

Nejlepší cloudové úložiště vybírá podle kategorie

Ve zbývající části tohoto kola zveřejníme výběr řešení Cloudwards.net pro nejlepší řešení cloudového úložiště v následujících kategoriích:

 • Sdílení souborů
 • Synchronizace souborů
 • Integrované aplikace
 • Ceny
 • Bezpečnostní

U každé kategorie rychle probereme klíčové prvky považované za klíčové pro každou z nich, které budou fungovat jako průvodce nákupem cloudového úložiště, aby vám pomohly zjistit, jaké funkce chcete v řešení cloudového úložiště. Poté vám představíme naše nejlepší tipy pro tuto kategorii.

Jsme si jistí, že tyto výběry způsobují trochu rozrušení s některými, protože různí uživatelé mají různé potřeby. Také my technophiles mají tendenci se trochu připoutat ke značkám, které máme rádi (při pohledu na vás, fanoušci Mac). Jsme vždy vítáni na zpětnou vazbu, kterou můžete uvést v komentářích níže.

Tyto výběry však byly provedeny na základě rozsáhlého testování funkcí, interní debaty a zpětné vazby shromážděné v posledních několika letech od našich čtenářů. I když ne každý výběr uspokojí každého uživatele, jsme si jisti, že pro každého existuje něco. Pokud stále hledáte, jak pro vás vybrat nejlepší službu, máme níže užitečného průvodce videem.

Nejlepší cloudové úložiště pro sdílení souborů

Téměř všechny cloudové úložiště vám umožní sdílet soubory, ale některé to dělají lépe než jiné. Dobré nástroje vám umožňují sdílet obsah na úrovni složek i souborů, a to jak e-mailem, tak i odkazem na soubor. Skvělé nástroje vám umožní udržovat přesnou kontrolu nad vašimi podíly.

Existují různé způsoby řízení kontroly. Jedním z nejčastějších je jednoduše nastavení uživatelských oprávnění, jako je prohlížení a úpravy přístupu do složky.

Dvě další klíčové funkce zahrnují schopnost chránit sdílení odkazů pomocí hesel a dat vypršení platnosti. Bez ochrany heslem bude mít kdokoli, kdo získá odkaz, k němu snadný přístup. Data vypršení platnosti mezitím nemusíte pamatovat, abyste sami odkaz deaktivovali.

Vzácnější, ale stejně hodnotné jsou možnosti nastavení limitů stahování odkazů a upozornění, kdykoli je použit odkaz. Tyto funkce mohou velmi omezit zneužití.

Nakonec se nám také líbí schopnost rychle auditovat, které složky a soubory byly sdíleny. Obvykle má tvar speciální „sdílené“ karty. Bez tohoto zobrazení byste museli procházet veškerý svůj obsah a zjistit, jaké sdílení jste povolili, což může vést k přehlédnutí instancí.  

První místo: Sync.com

Sync.com zaujímá první místo v této kategorii, a to díky zasažení téměř každé klíčové složky uvedené výše a poté některé. Většina těchto funkcí však vyžaduje placené předplatné; služba nabízí zlevněný plán zdarma, který vám poskytne 5 GB, žádné otázky. Pokud se chcete dozvědět více, navštivte stránku Sync.com.

Složky lze sdílet s konkrétními jednotlivci prostřednictvím e-mailové adresy. Při udělování přístupu můžete přiřadit oprávnění pro zobrazení, úpravy, pozvání a viditelnost uživatelů.

Když zakážete sdílení složek, Sync.com vám také umožní vzdálené vymazání obsahu, který si stáhli ostatní. To je funkce, která se obvykle vyskytuje pouze u pokročilejších řešení EFSS, a pak jen zřídka.

Sync.com také umožňuje generovat odkazy, které lze sdílet, a směřovat do složek i souborů, které lze odeslat e-mailem nebo zkopírovat a distribuovat ručně.  

Ať už jste uživatelem služby Sync.com zdarma nebo platíte, můžete si vytvořit hesla pro odkazy. Platící uživatelé mohou také:

 • Nastavte data vypršení platnosti odkazů
 • Nastavte limity stahování odkazů
 • Zobrazit počet stažení odkazu
 • Povolit dalším nahrávat na odkazy
 • Dostávat oznámení o aktivitě odkazu

To vše nad rámec možností řízení obsahu, které získáte u většiny ostatních služeb cloudového úložiště. Sync.com však jde o krok dále tím, že umožňuje přidat do jakéhokoli odkazu to, co společnost nazývá „zvýšeným soukromí“.

Pokud je tato funkce povolena, odkazy jsou vždy dešifrovány na straně klienta prostřednictvím prohlížeče. Díky tomu jsou nulové znalosti: ani Sync.com ani nikdo jiný, s kým přímo nesdílíte svůj obsah, nebude moci vaše soubory dešifrovat..  

A konečně, Sync.com vám umožní auditovat jak odkazy, tak sdílené složky pomocí dvou samostatných pohledů.  

Obecně platí, že Sync.com dělá téměř vše v pořádku, na které si vzpomeneme, pokud jde o sdílení souborů. Úplný seznam funkcí najdete v naší recenzi Sync.com nebo v tom, proč se domníváme, že je to nejlepší cloudové úložiště pro fotografie a videa.

Druhé místo: pCloud

pCloud nemá tolik funkcí sdílení jako Sync.com, ale ve srovnání se zbytkem pole stále dělá vynikající práci. Jeho kontrola je věcí návštěvy pCloud a přihlášení k velmi velkorysému 10 GB volného úložiště; Konec konců je důvod, proč je pCloud naší nejlepší volbou pro bezplatné cloudové úložiště.

Sdílené složky lze přesměrovat na konkrétní osoby na základě e-mailové adresy nebo můžete vygenerovat samostatné přístupové odkazy pro stahování a odesílání souborů.

Při pozvání podle e-mailové adresy můžete udělit oprávnění pro prohlížení nebo úpravy.

Odkazy lze také generovat pro jednotlivé soubory. Možnosti vytváření odkazů pro složky nebo soubory jsou stejné. Odkaz můžete zkopírovat a sdílet ručně, nebo jej distribuovat prostřednictvím e-mailu, Facebooku, Twitteru nebo Google Plus.

Pokud jste odběratelem pCloud, můžete také nastavit hesla a data vypršení platnosti.

Můžete si dokonce zobrazit týdenní statistiky stahování pro každý vytvořený odkaz.

Stejně jako Sync.com vám pCloud umožňuje auditovat, jaké sdílené položky jste nastavili, abyste je neztratili ze zřetele. K dispozici je také pohled, který obsah byl s vámi sdílen.

Přestože pCloud nabízí možnosti nulové znalosti prostřednictvím svého doplňku Crypto, nemůžete to rozšířit na sdílení souborů, jako je to u Sync.com. Ve skutečnosti žádné soubory chráněné pomocí Crypto nelze ve skutečnosti sdílet. Rádi bychom viděli, jak pCloud řeší toto omezení, než to považujeme za nejlepší místo v budoucích kolech; to znamená, že existuje spousta dalších dobrot, které můžete obejít, jak si můžete přečíst v naší recenzi pCloud.

Třetí místo: MEGA

Stejně jako Sync.com umožňuje MEGA sdílet soubory prostřednictvím odkazu a udržovat úplnou kontrolu nad šifrovacím klíčem. To brání komukoli z MEGA v prohledávání vašeho sdíleného obsahu. Z tohoto důvodu ve spojení s rozsáhlým bezplatným úložištěm a umístěním na Novém Zélandu, který je šetrný k soukromí, zůstává MEGA stále populární pro nahrávání a sdílení pirátského videa, hudby a dalšího obsahu..  

I když vám MEGA neumožňuje nastavit vlastní heslo pro sdílení odkazů, při každém vytvoření odkazu vygeneruje (na straně klienta) dešifrovací klíč pro tento odkaz. Můžete si vybrat, zda chcete sdílet odkaz s připojeným dešifrovacím klíčem, nebo pouze dešifrovat klíč samostatně, jako byste zadali heslo.

Důvod, proč jsme zařadili MEGA za pCloud je ten, že kromě výhody nulové znalosti není sdílení MEGA také velmi dobře navržené (máme-li vědět více, máme srovnávací článek pCloud vs. MEGA). Líbí se nám, že můžete sdílet složky a udělit jim přístup ke čtení, úpravám a plný (admin) přístup.

Nemůžete však vytvářet odkazy pro přístup ke složkám, neexistuje žádný pohled na auditování obsahu, který sdílíte (existuje jeden pro obsah sdílený s vámi), neexistuje způsob, jak nastavit limity stahování a neexistuje žádný způsob, jak sledovat aktivitu. Úplný přehled našich lajků a nelíbení najdete v naší recenzi MEGA; Případně se můžete zaregistrovat na 50 GB MEGA zdarma na MEGA.

Nejlepší cloudové úložiště pro synchronizaci souborů

Většina řešení cloudových úložišť dnes přistupuje k synchronizaci stejným způsobem. To zahrnuje synchronizační složky pro počítače, aplikace pro smartphony a rozhraní prohlížeče. Přestože podobnosti jsou nepopiratelné, stále existují funkce, které oddělují velká řešení synchronizace od čistě v pořádku.

Jednou z takových funkcí je podpora platformy. Většina řešení cloudového úložiště má klienty Windows, Mac, Android a iOS. Někteří mají také podporu systému Linux a Windows Phone.

Další funkcí je „selektivní synchronizace“. Pomocí selektivní synchronizace můžete vypnout synchronizaci pro určité složky, aby se již ve vašem zařízení ukládaly. Velikosti pevných disků notebooků se v posledních letech snižovaly, protože ultratenké notebooky s jednotkami SSD (SSD) se staly běžnějšími, takže schopnost kontrolovat synchronizované soubory se stala důležitější.

„Synchronizace škrticí klapky“ je další funkce, kterou byste měli hledat a kterou přidala většina řešení cloudového úložiště. Tato funkce umožňuje omezit šířku pásma spotřebovanou procesy nahrávání a stahování, aby synchronizace neovlivnila vaše systémové prostředky tolik.

Selektivní synchronizace i omezení synchronizace jsou obvykle spravovány z ikony hlavního panelu úložiště, pokud je k dispozici.    

Mnohem méně běžnou funkcí synchronizace je kopírování souborů na úrovni bloku, což je způsob, jak urychlit proces synchronizace. Normálně, když dojde ke změně souboru, bude celý soubor znovu zkopírován do cloudu a na všechna synchronizovaná zařízení. Při kopírování souborů na úrovni bloku se synchronizuje pouze změněná část souboru. Čistým výsledkem je, že synchronizace se blíží blíže v reálném čase.

První místo: Dropbox

Většina řešení cloudového úložiště kopíruje model synchronizované složky, který Drew Houston před deseti lety vysnil na své jízdě autobusem v čínské čtvrti, ale žádný z nich to neudělá stejně dobře jako samotný Dropbox, jak si můžete přečíst v naší aktualizované recenzi Dropboxu..

Dropbox má stolní klienty pro Windows, Mac a Linux a aplikace pro smartphony pro iOS, Android a Windows Phone. To vám umožní synchronizovat širokou škálu zařízení.

Největší výhodou Dropboxu oproti konkurenci je však použití kopírování souborů na úrovni bloků. Zatímco většina slušných řešení zálohování online zpracovává přenos souborů v blocích, pouze několik dalších řešení cloudového úložiště, o nichž víme, to samé dělají. Je to jeden z faktorů, který zvětšil měřítko ve prospěch Dropboxu v našem srovnání s OneDrive a Diskem Google.

Dropbox má také uživatelsky nejpříjemnější přístup k selektivní synchronizaci všech řešení cloudového úložiště, které jsme zkontrolovali, což oprávněně nazývá „inteligentní synchronizace“. Rozdíl mezi tím, jak Dropbox a téměř každá jiná služba dělá, je ten, že když vypnete synchronizaci u složek uložených v cloudu Dropbox, můžete je stále vidět ve své synchronizační složce.

Konečně Dropbox umožňuje řídit šířku pásma používanou pro nahrávání i stahování.

Jedním z častějších komentářů, které o Dropboxu slyšíme, je to, jak dobře funguje synchronizace ve srovnání s jinými službami, a je k tomu dobrý důvod. Dropbox má své problémy: synchronizace není jedním z nich. Dropbox nabízí zdarma 2 GB a doporučujeme je pro jakékoli potřeby v malém měřítku.

Druhé místo: Amazon Drive

Až donedávna Amazon Drive nedovolila uživatelům synchronizovat zařízení. Tato slečna jí zabránila ve skutečném soupeření s likes Dropboxu o pozornost uživatelů, přestože měla velmi dobré ceny. Společnost Amazon Drive tento problém již vyřešila a nyní může synchronizovat zařízení se systémem Windows, MacOS, iOS a Android, jak si můžete přečíst v recenzi Amazon Drive.

Působivější je to, že se připojil k Dropboxu a nabízí kopírování souborů na úrovni bloků, což skokuje mnoho dalších dobrých možností synchronizace. Amazon také podporuje selektivní synchronizaci, kterou můžete nakonfigurovat pomocí ikony Amazon na hlavním panelu.

Amazon Drive také umožňuje urychlit synchronizaci v případě, že zjistíte, že proces přenosu souborů narušuje jiné internetové aktivity.

Když jsme před rokem zkontrolovali Amazon Drive, nebylo nás moc dojem. I když má stále nějaké problémy, jako je nedostatek šifrování a verzování v klidu, práce, kterou vývojáři vykonali na svých synchronizačních schopnostech, jsou pozoruhodná. Navštivte Amazon Cloud Drive a získejte zdarma 5 GB a podívejte se na službu sami.

Třetí místo: Microsoft OneDrive

OneDrive používá také kopírování souborů na úrovni bloků, ale pouze pro soubory Microsoft Office. Tato funkce byla na cestovní mapě OneDrive pro Q2 217 ještě nedávno, ale byla tajně odstraněna z plánů začátkem tohoto roku.

Přesto je zahrnutí kopírování na úrovni bloků pro dokumenty Office více než u většiny služeb cloudového úložiště a uživatelé Office Online nebo Office 365 zjistí, že to výrazně zrychluje úsilí o spolupráci.

OneDrive také podporuje omezení synchronizace pro řízení použité šířky pásma a selektivní synchronizaci pro kontrolu souborů uložených na pevném disku. Celkově se jedná o slušné řešení, jak si můžete přečíst v naší recenzi OneDrive, ale pravděpodobně ve spravedlivém boji pravděpodobně nepřekonáte nic jiného. To znamená, že nabízí 5 GB zdarma, pokud si to chcete prohlédnout na OneDrive.

Nejlepší integrované cloudové úložiště pro výběr aplikací

Aplikace produktivity práce vázané na cloudové úložiště vám umožní otevírat a upravovat dokumenty z vašeho prohlížeče. Možnosti mohou zahrnovat aplikace pro psaní poznámek, textové procesory, tabulky, nástroje pro tvorbu formulářů a editory obrázků.

Bohužel, i když takové aplikace značně vylepšují prostředí cloudového úložiště, technologická partnerství mezi cloudovými úložišti a vývojáři aplikací jsou zatím velmi řídká, alespoň pokud jde o cloudové úložiště spotřebitelů. Existuje několik služeb, které je integrují, to jsou naše oblíbené.

První místo: Disk Google

Opravdu neexistuje žádná soutěž: Pokud chcete nástroj cloudového úložiště s mnoha integrovanými možnostmi aplikace, je pro vás nástroj Disk Google. Google vytvořil vynikající partnerství s vývojáři, aby vytvořil knihovnu aplikací obsahující více možností, než bychom si mohli snadno spočítat (tedy více než deset).

Google vás ani nenutí lovit aplikace. Plnou knihovnu aplikací lze vyhledávat na Disku Google. Jakmile najdete požadovanou možnost, integrace provede jedno kliknutí.

Mnoho aplikací, které najdete, je zcela zdarma. Příklady zahrnují:

 • CloudConvert: převádí typy souborů
 • Pixlr Editor: PhotoShop klon
 • WeVideo: editor videa
 • DocuHub: PDF editor

Nejlepší integrace společnosti Google však přichází již přidaná: Dokumenty Google. Dokumenty Google označují bezplatnou kancelářskou sadu společnosti Google, která poněkud matoucí zahrnuje textový procesor nazývaný také Dokumenty. Zahrnuje také listy, snímky, formuláře a výkresy.

Dokumenty Google soutěží přímo s Microsoft Office Online a jsou stejně uživatelsky přívětivé. Díky možnosti sdílení souborů a synchronizace souborů na Disku Google usnadňuje spolupráci s ostatními v dokumentech v reálném čase. Ve skutečnosti je to to, co používáme zde na Cloudwards.net k produkci obsahu.

Existuje mnoho důvodů pro ukládání souborů do jiných platforem cloudového úložiště na Disku Google, včetně zabezpečení. To však neznamená, že si také nemůžete zaregistrovat 15 GB bezplatného cloudového úložiště pomocí Disku Google, abyste mohli využívat jeho produktivní aplikace..

Druhé místo: OneDrive

Pokud jde o OneDrive vs Google Drive, OneDrive prohraje hlavně proto, že nemá k dispozici žádné integrace třetích stran pro jednotlivé zákazníky. Vývojáři alespoň nezahrnuli prohledávatelnou knihovnu třetích stran, jakou má Disk Google.

Microsoft otevřel vývojářům rozhraní OneDrive již v roce 2015; zdá se to jako dosud, což vedlo pouze k integraci pro firemní zákazníky.

OneDrive se však integruje s aplikací Office Online. Microsoft je bezplatná verze prohlížeče Microsoft Office založená na prohlížeči není sice tak dobrá jako verze pro počítače, Office 365, ale tuto úlohu plní. Aplikace dostupné s Office Online zahrnují Word, Excel a PowerPoint. Integrovaný je také Microsoft OneNote, jedna z nejlepších aplikací pro psaní poznámek, které jsme vyhodnotili.

OneDrive se také integruje s Office 365. Ve skutečnosti plán 1TB OneDrive získá sadu Office 365, která zahrnuje Microsoft Access.

Třetí místo: Box

Box je více zaměřen na firemní uživatele, ale společnost má také bezplatné a placené osobní plány. Jako osobní uživatel budete mít přístup k nativním aplikacím i aplikacím třetích stran; pro úplný přehled se podívejte na naši recenzi boxu.

Nativní aplikace zahrnují Box Notes a Box Edit. První z nich, jak se dá uhodnout, je aplikace pro psaní poznámek a slušná. Box Edit se mezitím používá k úpravě uloženého obsahu. Vyžaduje použití nativních aplikací v počítači, ale stále je umožňuje upravovat je přímo z vašeho prohlížeče.

Podle Boxu lze jakýkoli typ souboru, který lze otevřít v počítači, otevřít pomocí Box Box, včetně: .docx, .xlsx, .pdf, .pptx a .txt.  

Box má také skvělou knihovnu aplikací třetích stran, která umožňuje vyhledávat aplikace a procházet podle kategorií, jako je spolupráce, správa projektů, úpravy a zabezpečení. Můžete si vybrat z mnoha možností, například Trello, Office Online, Dokumenty Google a DocuSign.

Pro někoho, kdo chce využít cloud, aby udělal nějakou práci, Box Personal má co nabídnout; služba nabízí docela slušný soud, takže navštivte Box a zaregistrujte se a ochutnejte.

Nejlepší celkové ceny cloudového úložiště

Dvě z prvních věcí, na které se lidé dívají, když se snaží najít řešení cloudového úložiště, je to, kolik místa získají a kolik bude toto úložiště stát. Pro mnoho lidí je to všechno důležité.

Ve skutečnosti se mnozí často drží bezplatného cloudového úložiště. S tím není nic špatného, ​​pokud nepotřebujete více než několik gigabajtů; problém je však v tom, že vám mohou chybět další funkce a flexibilita.

Flexibilita v tomto případě je o rozsahu nabízených cenových plánů. Mnoho plánů cloudového úložiště nabízí plán 1 TB nebo 2 TB, a to je vše. I když by to mohlo vyhovovat některým uživatelům v pořádku, jiní mohou vyžadovat pouze plán 100 GB nebo dokonce jen 10 GB. Níže uvedené služby nabídnou něco pro každého a zároveň udržují nízké celkové náklady.

První místo: Amazon Drive

Společnost Amazon Drive měla neomezený plán úložiště za pouhých 60 USD ročně. Tento plán však byl v červnu 2017 ukončen. Nyní vám Amazon Drive dává 1 TB za stejnou cenu.

I když odstranění neomezeného plánu je zklamáním, Amazon stále nabízí vynikající hodnotu ve srovnání s konkurencí. Například Dropbox a Disk Google stojí za stejné množství úložiště ročně více o 40 $.   

Pokud nepotřebujete úložiště několika pevných disků, Amazon Drive má plán 100 GB, který vám ročně vrátí celých 12 $. Disk Google také dělá, ale je to 20 $. Kromě toho má Amazon Drive 11 dalších cenových plánů, od dvou do 30 terabajtů.

Vedlejší poznámka, pokud jste členem Amazon Prime, můžete si zdarma ukládat neomezené fotografie prostřednictvím Amazon Photos, který je připojen k Disku pro snadný přístup.

Druhé místo: OneDrive

Mohli byste učinit velmi přesvědčivý případ, že si OneDrive v této kategorii zaslouží nejlepší místo a pravděpodobně bychom se příliš nehádali. Ve skutečnosti by bylo nejlepší zvážit Amazon Drive a OneDrive co-kapitány celkové hodnoty.

OneDrive nemá téměř tolik plánů úložiště jako Amazon a jeho 1TB plán stojí 9 $ ročně. S aplikací Office 365 však získáte také sadu Office 365, která vám umožní stahovat verze aplikací Microsoft Word, Excel, PowerPoint a Access.

OneDrive má také plán rodiny s názvem Office 365 Home, což je jeden z lepších obchodů ve všech cloudových úložištích. Za cenu, kterou Google Drive a Dropbox účtují ročně za 1 TB cloudového úložiště, získáte pět plánů 1 TB pro pět různých uživatelů, každý s Office 365.

Třetí místo: Sync.com

Poslední příchod Sync.com právě ukazuje sílu velkého podnikání: Amazon a Microsoft to jednoduše stanovily z trhu. Tato služba nemá téměř tolik možností osobního plánu jako Amazon Drive nebo OneDrive. Ve skutečnosti má pouze dva: 500GB plán a 2TB plán.

Plán Sync.com 50 GB stojí více než plán 50 GB OneDrive. Oba stojí více, než plán společnosti Amazon Drive s kapacitou 100 GB. Stručně řečeno, Sync.com selže v testu flexibility. Plán Sync.com 2TB však vychází pouhých 8 $ měsíčně, a to je to, co vydělalo toto třetí místo.

To je jen dolar o více než 1 TB plán OneDrive a asi o 25 USD méně než plán 2 TB Amazon Drive. Pokud potřebujete více 1 TB cloudového úložiště a méně než 2 TB, není lepší najít výhodnější než Sync.com..

Nejlepší Cloud Security Picks

Poslední kategorií, kterou budeme hodnotit, je zabezpečení cloudu. Mnoho lidí přebírá bezpečnostní aspekty cloudového úložiště, okouzlené zážitkem nebo hodnotou uživatele, navzdory titulkům, které pravidelně zasílají zprávy. Pokud se chcete dozvědět více o tom, jaké typy online hrozeb byste měli hledat, připravili jsme pro naše čtenáře rychlou příručku o počítačové kriminalitě..  

Při hodnocení, jak dobře služba cloudového úložiště chrání uživatelská data, existuje několik důležitých funkcí, které hledáme. První z těchto funkcí je šifrování, což je způsob zakódování souborů tak, aby neobsahovaly prostý text.

Klient úložiště by měl před odesláním do cloudu šifrovat vaše soubory, aby byly chráněny při pohybu po Internetu. Když dorazí na cílový server, měli by zůstat v šifrovaném stavu, zatímco na nich zůstávají. Většina, ale ne všechny, cloudové úložné služby sledují oba tyto kroky. Rozdíl je v tom, že některé společnosti poskytující cloudové úložiště si zachovávají klíče pro dešifrování souborů, zatímco jiné vám dají plné vlastnictví.

Poskytovatelé cloudového úložiště, kteří nabízejí soukromé šifrování typu end-to-end, se nazývají poskytovatelé nulových znalostí. Každý z našich nejlepších cloudových úložišť pro zabezpečení je také na našem seznamu nejlepších cloudových služeb s nulovými znalostmi, které ukazují, jak důležitý je tento typ šifrování.

Rovněž bereme v úvahu zabezpečení datového centra, pokud to dokážeme na základě informací poskytnutých o těchto zařízeních. Pokud se chcete dozvědět více, napsali jsme článek o charakteristikách zabezpečení datového centra.  

Dvoufaktorové ověřování je další funkcí, kterou důrazně doporučujeme využít, pokud je k dispozici. Dvojfaktorové ověření vás chrání před hackery hesel vyžadováním zvláštního bezpečnostního kódu pro přihlášení k vašemu účtu cloudového úložiště z neznámého počítače. Tento kód je obvykle odeslán na vaše mobilní zařízení.

Existují i ​​další, méně běžné bezpečnostní funkce, o nichž zde nebudeme hovořit, ale v případě potřeby se objeví, když diskutujeme o našich tipech, níže.

První místo: Sync.com

Sync.com byl naším výběrem pro nejbezpečnější řešení cloudového úložiště téměř od doby, kdy jsme jej začali kontrolovat. Ve své poslední aktualizované recenzi jsme mu ve skutečnosti poskytli perfektních 100 ze 100 pro kategorii „zásady zabezpečení a ochrany soukromí“ a důrazně doporučujeme, aby každý, kdo se zajímá o bezpečnost, navštívil stránku Sync.com a zaregistroval se; není bezpečnější služba.

Sync.com je ve výchozím nastavení nulová znalost. Za soukromé šifrování nemusíte platit navíc ani žádné zvláštní kroky k jeho zapnutí. Tato ochrana je rozšířena na obsah souboru i metadata. Nejen to, že sdílení souborů je také nulová znalost. To znamená, že společnost nikdy nemůže skenovat a číst vaše soubory pro marketingové účely nebo cokoli jiného.

Šifrovací protokol používaný serverem Sync.com k zakódování dat je 256bitový AES. AES je nejčastější protokol používaný dnes, i když mnoho služeb se drží 128bitových AES. Ať tak či onak, neexistuje praktický způsob, jak AES rozbít. Odhaduje se, že hrubá síla prasknutí šifrovacího klíče AES (128bitová nebo 256bitová) bude trvat miliardy let.

Hesla jsou další věc. Pro ochranu před možným prasknutím hesla a přístupem k vašim datům vám Sync.com umožňuje zapnout dvoufázové ověření.

Přenosy dat jsou také chráněny pomocí tunelů TLS a šifrovací klíče jsou chráněny pomocí 2048bitové RSA. Sync.com ukládá data v datových centrech s certifikací SOC-1, která odolávají přírodním katastrofám a fyzickým a virtuálním útokům.

Sync.com dělá dvě další věci, které jsou velmi vzácné pro cloudové nástroje pro ukládání zákazníků, a dokonce ani zvlášť běžné pro ty podnikové. Nejprve to umožňuje vzdálené odhlášení relací z webového prohlížeče. Zadruhé vám umožní vzdálené vymazání složek sdílených s ostatními uživateli, které jsme zmínili dříve při diskusi o sdílení souborů.

Pokud jde o zabezpečení cloudu, není pochyb o tom, že Sync.com je králem kopce. Naše druhé místo však může být výzvou pro tento titul.

Druhé místo: SpiderOak ONE

SpiderOak dělal zabezpečení uživatelů a soukromí jako součást své DNA od té doby, než bylo soukromí v pohodě (tj. Od té doby, co nás Edward Snowden nechal všechny ptát se, zda NSA prosévá prostřednictvím našich osobních souborů). Stejně jako u Sync.com je výchozí nastavení šifrování s nulovou znalostí. Společnost nemá zájem držet se šifrovacích klíčů a ani metadata souboru protokolu ani nezaznamenávají.

Datová centra SpiderOak ONE jsou kompatibilní se standardem SAS 70 typu II a jsou neustále obsluhována zabezpečením. Jeho datová centra jsou považována Upier Institute za Tier III, což znamená dostupnost 99,8 procenta. Společnost také dodržuje požadavky na HIPAA pro přenos dat, ačkoli není certifikována osobou odpovědnou za dodržování předpisů HIPAA.

Hlavním důvodem, proč jsme SpiderOak ONE umístili pod Sync.com, je to, že zatím nenabízí dvoufaktorové ověření všem zákazníkům. Tato funkce je však ve verzi beta a mnoho dlouhodobých zákazníků k ní již má přístup. O tom, kdy bude tato funkce rozšířena pro všechny, zatím není slovo.

SpiderOak ONE také umožňuje vymazat data ze synchronizovaných zařízení. To je užitečné v případě ztracených nebo odcizených zařízení. Úplný seznam důvodů, proč se nám to líbí, najdete v naší recenzi SpiderOak.

Třetí místo: pCloud

pCloud má jako součást svého bezpečnostního modelu šifrování s nulovými znalostmi, ale ne ve výchozím nastavení. Je nabízen jako doplněk s názvem pCloud Crypto, který stojí 4,99 $ (můžete ušetřit 20 procent platením za rok předem).

Výhodou volitelného šifrování s nulovou znalostí je to, že můžete určit, které složky budou šifrovány soukromým klíčem a které nikoli. Nepoužíváním šifrování s nulovou znalostí jsou servery pCloud schopné indexovat soubory a poskytovat pokročilejší možnosti pro práci s nimi, včetně náhledů miniatur a schopnosti přehrávat média v cloudu.

pCloud šifruje soubory s 256bitovým AES a šifrovací klíče s 4096bitovým RSA. Datová centra mají certifikaci SOC-1, i když jsou spíše zadávána externě než provozována samotným pCloud.

Stejně jako SpiderOak ONE pCloud ONE poněkud překvapivě nepodporuje dvoufaktorové ověřování. Byli jsme informováni podpůrnými zaměstnanci společnosti, že se na nich pracuje, ať už je to cokoli stojí za to. Začlenění zabezpečení s nulovou znalostí ho však předstihuje před službami, jako je Dropbox, které nabízejí dvoufaktorové zabezpečení, ale nedávají vám možnost soukromého šifrování.

Hodnocení všech poskytovatelů cloudového úložiště

Závěr

Výše uvedené kategorie řadí cloudové úložiště na základě funkcí, o kterých jsme zjistili, že jsou pro naše čtenáře a naše vlastní používání cloudového úložiště obvykle nejdůležitější. Existují však i další aspekty cloudového úložiště, které mohou hrát větší roli při určování, které řešení je pro vás. Cítili jsme, že zahrnutí všech do jednoho článku by mohlo vést k příliš velkému chaosu a zmatku.

To znamená, že jsme o mnoha těchto aspektech psali dříve a neustále seznam aktualizujeme a přidáváme do seznamu. Zároveň se však domníváme, že Sync.com je jedinou nejlepší všestrannou službou venku a její výběr jednoduše nemůžete pokazit..

V duchu pomoci všem najít to, co hledají, uvádíme několik článků, které vám pomohou při vlastním vyhledávání:

 • Nejlepší cloudové úložiště pro spolupráci
 • Nejlepší cloudové úložiště pro Linux
 • Nejlepší cloudové úložiště pro externí pevné disky
 • Nejlepší cloudové úložiště pro sdílení
 • Nejlepší cloudové úložiště z Evropy
 • Nejlepší online úložiště pro fotografie
 • Nejlepší online úložiště pro videa
 • Nejlepší alternativy Dropboxu

Doufáme, že se vám líbil přečtení našeho přehledu toho, co dělá dobré cloudové úložiště a jaké tipy doporučujeme. Mějte na paměti, že cloudové úložiště se často mění, takže očekáváme, že se naše hodnocení změní trochu. Máte-li jakékoli dotazy nebo návrhy k možnostem, které jsme zmeškali, dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me