Nejlepší cloudové úložiště pro sdílení 2020: Špičková řešení pro sdílení souborů Cloud

Lidé sdílejí soubory online každý den, od memů a videí až po citlivé dokumenty. Zatímco na sociálních médiích se sdílí velké množství obsahu, služby cloudového úložiště nabízejí bezpečnější místo pro ukládání a sdílení souborů. Protože existuje mnoho možností, sestavili jsme průvodce nejlepším cloudovým úložištěm ke sdílení.


Nejlepší způsob, jak sdílet a ukládat soubory, je přes Sync.com, což je nejlepší výběr v našem průvodci nejlepším cloudovým úložištěm pro velké soubory a je obecně považován za přední všestranné řešení cloudového úložiště zde na Cloudwards.net. 

Čtěte více o nejlepším cloudovém úložišti pro sdílení, ale nejdřív se chceme dotknout některých funkcí, které vynikají každou z našich možností..

Nejlepší cloudové úložiště pro sdílení

 1. Sync.com – Skvělé funkce sdílení, bezpečné a snadné použití
 2. pCloud – Jednoduché, bezpečné a dlouhodobé plány skladování
 3. Disk Google – Integrace dokumentů Google, spolupráce, dostupné úložiště
 4. Dropbox – Integrace v kanceláři, robustní možnosti sdílení, neomezené možnosti úložiště
 5. Tresorit – Špičkové zabezpečení, snadné sdílení

1. Sync.com

Sync.com.com je poskytovatel online úložiště, který je známý svou bezpečností, možnostmi úložiště a obecně příjemným uživatelským rozhraním. Kromě dalších funkcí nabízí Sync.com několik možností sdílení. Při sdílení odkazů se serverem Sync.com můžete nastavit hesla a limity stahování. Můžete se také rozhodnout dostávat upozornění e-mailem, když na vašich sdílených odkazech dojde.

synchronizace

Bezplatný plán na Sync.com začíná na 5 GB a vyplněním tutoriálu na Sync.com získáte navíc 1 GB dalšího úložiště. Plán zdarma vám poskytne dobrý vkus, zda se vám bude líbit Sync.com. 

Pokud zjistíte, že vaše úložiště roste, Sync.com nabízí tři plány Pro Solo, které začínají základním plánem a nabízejí 2TB za 8 $ měsíčně, pokud se účtují ročně. Sync.com má také plány Pro Solo Standard a Plus, které nabízejí možnosti ukládání 3TB a 4TB.

Pokud máte více uživatelů, nabízí Sync.com také tři plány Business Pro Teams. Začínají na 1 TB za 5 $ měsíčně na uživatele s plánem Standard a na 10 TB za 15 USD za měsíc s uživatelem s pokročilým plánem. Všechny plány jsou účtovány ročně, takže srovnatelná měsíční sazba je konkurenceschopná a možnosti skladování by měly snadno pojmout většinu uživatelů.

Sync.com má vynikající zabezpečení, podporuje šifrování s nulovými znalostmi a dvoufaktorové ověření, které vás chrání před vnějšími i vnitřními útoky. Sync.com také používá 256bitové šifrování AES a zajišťuje vaše soubory v klidu i během přenosu. Nakonec se Sync.com nachází v Kanadě, která je jednou z nejlepších zemí na ochranu osobních údajů.

Další věci, které se nám na stránce Sync.com líbily

Sync.com je služba, která funguje dobře na ploše i v mobilní aplikaci. Jeho uživatelské rozhraní je asi tak jednoduché, jak se dostane, a má praktickou kartu pro soubory a složky, které sdílíte. Sync.com vám nabízí několik způsobů, jak spravovat vaše odkazy, hesla k odkazům jsou však k dispozici pouze u bezplatného účtu.

Jedinou nevýhodou Sync.com je to, že to není skvělé pro spolupráci. Sync.com kvůli svému zaměření na bezpečnost obětoval integraci třetích stran, což znamená, že není kompatibilní s Office nebo Dokumenty Google. Chcete-li se dozvědět více o zabezpečení, plánech a funkcích Sync.com, podívejte se na naši úplnou recenzi na Sync.com.com.

2. pCloud

pCloud je poskytovatel cloudového úložiště, který je dobře známý pro svou bezpečnost a snadné použití. Má rozhraní, které přichází s jemnou křivkou učení, a dokonce nabízí celoživotní plány, takže můžete platit jednou a vlastní úložiště navždy. Pokud jste novým uživatelem pCloud, můžete vyzkoušet jeho bezplatný plán.

Bezplatný plán pCloud vás zahajuje 2 GB úložiště, což není moc. Naštěstí, pCloud zvýší, že až 10 GB zdarma, pokud budete provádět různé úkoly, jako je stahování aplikace pCloud a synchronizace klienta.

Kromě bezplatného plánu má pCloud dva prémiové plány pro jednotlivé uživatele. Úložiště s pCloud začíná na 500 GB a jde na 2 TB. Oba plány lze platit měsíčně, ročně nebo jednou za celý život.

500 GB Premium plán stojí buď 4,99 $ měsíčně, 47,88 $ ročně, nebo jednorázovou platbu 175 USD za celoživotní úložiště. Plán 2TB Premium Plus stojí 9,99 $ měsíčně, 95,88 $ ročně nebo 350 USD na celý život.

Sdílení souborů pomocí pCloud je jednoduchý proces. Kliknutím na nastavení souboru nebo složky se zobrazí možnost sdílení. Se složkami můžete do složky pozvat uživatele pCloud nebo sdílet odkaz pro upload nebo download. U souborů otevřete kliknutím na „sdílení“ možnosti sdílení, kde můžete nastavit hesla, zkrátit odkazy a nastavit data vypršení platnosti.

pcloudshare

Pokud jde o bezpečnostní funkce, pCloud není žádný skleslost. K ochraně vašich souborů používá 256bitový šifrovací protokol AES a využívá šifrování v klidu i během přenosu. 

Dvoufaktorové ověření nebo 2FA vás ochrání před někým, kdo se pokusí získat přístup k vašemu účtu pomocí vašeho hesla. pCloud také nabízí šifrování s nulovou znalostí, které vás ochrání před možnými interními útoky.

Bohužel ne všechna zabezpečení pCloud přichází s vaším účtem. Mnoho bezpečnostních funkcí, které pCloud nabízí, je součástí jeho doplňku Crypto, včetně šifrování s nulovou znalostí. Doplněk Crypto začíná u dalšího pCloud a vyplatí se získat, pokud se vám líbí pCloud a oceníte další zabezpečení.

Další věci, které se nám na pCloud líbily

Sdílení s pCloud je snadné a nevyžaduje ani účet. pCloud nabízí službu s názvem pCloud Transfer, která vám umožní jednoduše zadat vaši e-mailovou adresu i adresu příjemce a poté vybrat, co chcete odeslat. Tímto způsobem můžete odesílat soubory až do 5 GB, takže pCloud je jedním z nejlepších cloudových úložišť pro možnosti sdílení souborů.

Kromě pCloud Transfer nabízí pCloud také velký výběr mediálních funkcí a robustní zabezpečení, což z něj dělá obecně dobrou službu. Celoživotní plán také znamená, že nebudete muset provádět měsíční nebo roční platby, dlouhodobě šetřit peníze a eliminovat další účet. Další informace o zabezpečení a dalších funkcích pCloud najdete v naší úplné recenzi pCloud.

3. Disk Google

Disk Google je jednou z nejlepších služeb úložiště online pro sdílení a spolupráci. Používají ho školy, pracoviště a jednotlivci po celém světě k dálkové spolupráci na dokumentech, sdílení obsahu s přáteli a rodinou a dalších. 

Váš účet Google je také propojen s Fotkami Google, což z něj činí jednu z nejlepších možností online úložiště pro sdílení rodinných fotek.

Google vás zahajuje s 15 GB úložného prostoru zdarma, což je dost místa pro uložení většiny dokumentů a malých souborů. Chcete-li uložit více, Google usnadňuje tři další plány. Google nabízí 100 GB, 200 GB a 2 TB za 1,99 $, 2,99 $ a 9,99 $ měsíčně.

Sdílení na Disku Google je stejně snadné jako kliknutí pravým tlačítkem myši na soubor a výběr možnosti „sdílet“. Můžete změnit oprávnění uživatele a s kým sdílíte, ale není zde mnoho společných možností, jako je přidání hesla nebo nastavení data vypršení platnosti odkazů. Přestože je kontrola nad tím, co může uživatel s vašimi sdílenými soubory dělat, skvělá, bylo by hezké vidět více možností.

drivehare

Pro zabezpečení společnost Google používá 128bitové šifrování AES a zajišťuje vaše soubory v klidu i v tranzitu. Google také nabízí 2FA, aby vás ochránil před někým, kdo může mít vaše heslo. Bohužel Google postrádá šifrování s nulovými znalostmi, i když to lze snadno opravit pomocí Boxcryptoru.

Další věci, které se nám na Disku Google líbily

Přestože je Disk Google obecně skvělým poskytovatelem cloudového úložiště, integrace s Dokumenty Google vytváří více způsobů sdílení a spolupráce. Bohužel jeho nedostatek funkcí sdílení a méně bezpečnostních prvků, než konkurence, to na tomto seznamu snížilo. 

Přesto si Boxcryptor v bezpečnostním oddělení může vynahradit mnoho peněz a Disk Google stojí za to se na něj podívat. Další informace o Disku Google, zabezpečení společnosti Google a další informace naleznete v naší úplné recenzi na Disku Google.

4. Dropbox

Dropbox je jednou z nejpopulárnějších služeb cloudového úložiště vedle Disku Google. Nabízí jednoduché uživatelské rozhraní, kancelářskou integraci a robustní funkce sdílení. Ačkoli v bezpečnostním oddělení chybí, ve srovnání se službou, jako je pCloud, stále nabízí dobré zabezpečení a některé z nejlepších funkcí sdílení v okolí.

Bezplatný program Dropbox, Basic, nabízí spuštění 2 GB, což není moc, i když jeho prémiové plány jsou ceněny dobře, pokud vám dojde nedostatek úložného prostoru. Prémiové plány Dropbox pro jednotlivce zahrnují plán 2TB a plán 3TB za 11,99 $ a 19,99 $ za měsíc, v tomto pořadí. 

Pro ty z vás, s rodinami nebo firmami, existují také tři obchodní plány Dropbox, včetně plánu Advanced, který poskytuje neomezené úložiště za 25 $ na uživatele měsíčně, s minimem tří uživatelů.

Sdílení pomocí Dropboxu je snadné. Kliknutím na možnost sdílení na kterémkoli souboru se otevře nastavení sdílení, kde můžete sdílet buď samotný soubor, nebo odkaz na něj. Při sdílení odkazu můžete vytvářet hesla, nastavovat data vypršení platnosti, měnit oprávnění, deaktivovat stahování, snadno vybrat, zda váš odkaz umožní uživatelům úpravy nebo zobrazení a mnohem více.

dropboxshare

Zabezpečení pomocí Dropboxu je dostatečné. Chrání vaše soubory v klidu i v tranzitu. Používá také 256bitové šifrování AES a používá dvoufaktorové ověření. Dropbox nenabízí nativní šifrování s nulovými znalostmi, i když Boxcryptor je kompatibilní s Dropbox a může to opravit za vás.

Další věci, které se nám na Dropboxu líbily

Dropbox je skvělá služba pro sdílení. Poskytuje nejen několik způsobů sdílení a velký výběr možností propojení, ale také je činí snadno přístupnými. Kromě sdílení nabízí Dropbox také konkurenční plány úložiště a neomezený plán pro rodiny, skupiny přátel a firmy s více uživateli.

Kromě funkcí plánů a sdílení se nám líbí, že Dropbox je kompatibilní s dokumenty Google a dokumenty Microsoft Office. Díky tomu je sdílení dokumentů v podnikovém prostředí produktivnější díky přístupu k dokumentům v Dropboxu. Další informace o Dropboxu naleznete v naší úplné recenzi Dropboxu.

5. Tresorit

Ačkoli to nemá mnoho dalších funkcí a přichází s trochou křivky učení, Tresorit dělá skvělou práci při zabezpečování vašich souborů a složek. Je to také skvělá volba pro ty, kteří chtějí sdílet soubory s ostatními. Vysoké náklady společnosti Tresorit bohužel neumožňovaly vyšší hodnocení, i když je to stále dobrá volba, která stojí za zvážení.

Plán Tresorit Basic vás zahajuje bezplatným úložištěm o kapacitě 3 GB, aby vám poskytl dojem ze služby. Ačkoli to není zdaleka tolik úložného prostoru jako jiné služby v tomto seznamu, stačí si uložit několik souborů. 

Pokud se rozhodnete uložit s Tresoritem nějaký další obsah, existují dva další individuální plány. Prémiový plán 200 GB začíná při zaplacení měsíčně 12,50 $ a plán 2TB Solo začíná na 30 USD.

Sdílení s Tresoritem je velmi snadné a lze jej provést zcela na kartě odkazů, pokud nahráváte nový soubor, nebo z nabídky jednotlivého souboru nebo složky již uložené v Tresoritu. Při sdílení souboru obsahuje Tresorit několik užitečných funkcí, například hesla pro odkazy, data vypršení platnosti odkazů a limity stahování.

tresoritshare

Spolu se standardními funkcemi sdílení umožňuje Tresorit také prohlížet podrobné protokoly – včetně IP adresy a přibližné polohy – uživatelů, kteří přistupovali k vašim sdíleným odkazům. Tresorit vám také umožňuje zobrazit e-mailové adresy kohokoli, kdo se pokouší získat přístup k vašim odkazům.

Tresorit zajišťuje vaše soubory pomocí 256bitového šifrování AES, šifrování in-transit a at-rest plus šifrování s nulovými znalostmi a nabízí také 2FA. Protože šifrování s nulovou znalostí zabraňuje Tresoritu v přístupu k vašemu heslu, doporučujeme vám podívat se na našeho průvodce po nejlepších správcích hesel..

Další věci, které se nám na Tresoritu líbily

Tresorit je jednou z nejbezpečnějších online skladovacích služeb. Přestože má mírnou křivku učení, sdílení souborů je velmi snadné a možnosti úložiště jsou srovnatelné s ostatními uchazeči. Jediným důvodem, proč nemůžeme umístit Tresorit výše, je strmé stanovení ceny a malé množství volného úložného prostoru.

Pro srovnání nabízí Disk Google 2 TB úložiště za 9,99 $ měsíčně, zatímco Tresorit nabízí stejné úložiště třikrát za cenu 30 USD. 

Pokud však při hledání nejlepší služby úložiště online ke sdílení budete mít na paměti jistotu, nebudete s Tresoritem zklamáni. Další informace o Tresoritu a jeho plánech a funkcích najdete v naší úplné recenzi Tresoritu.

Závěrečné myšlenky

Při rozhodování o nejlepším cloudovém úložišti pro sdílení jsme se zaměřili především na funkce a zabezpečení konkrétně spojené se sdílením vašeho obsahu. Ačkoli můžete sdílet téměř cokoli od jakéhokoli poskytovatele online úložiště, někteří mají robustnější možnosti a zabezpečení. Například možnost přidat heslo nebo nastavit dobu vypršení platnosti vašich odkazů se hrála příznivě.

Chtěli jsme se také ujistit, že služba online úložiště poskytuje dobrý zážitek. Pokud se chystáte ukládat své dokumenty, obrázky a videa do cloudu, chcete službu, která se snadno naviguje a která má funkce a zabezpečení, které vám prospějí.

Nakonec jsme se podívali na cenu a rozsah možností úložiště spojených s každou službou. Myslíme si, že skvělá služba cloudového úložiště poskytuje služby úložiště pro každý rozpočet. Za služby, které měly bezplatný plán nebo alespoň bezplatnou zkušební verzi, jsme udělili bonusové body, abyste mohli získat cit pro službu dříve, než se k ní zavazujete..

Všechny služby online úložiště uvedené v tomto seznamu jsou skvělé možnosti nejen pro sdílení, ale také pro ukládání, přístup a ochranu vašich souborů. Celkově je Sync.com nejlepším cloudovým úložištěm pro sdílení souborů a složek díky své jednoduchosti, robustním funkcím sdílení a zabezpečení. Neváhejte a podívejte se na další možnosti.

Jako vždy bychom od vás rádi slyšeli. Napište nám komentář a dejte nám vědět, co si myslíte. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map