Nejlepší cloudové úložiště pro Linux 2020: Penguin potěší

Linux může být na celém světě pouze 2,6% počítačů, ale tučňák je oblíbený u mocných uživatelů. Tito uživatelé však mají potíže při rozhodování o cloudové úložné službě. Ne proto, že existuje příliš mnoho z čeho vybírat, ale protože mnoho služeb nepodporuje Linux. Proto jsme se rozhodli vybrat nejlepší cloudové úložiště pro Linux z těch, které tak dělají.


Zatímco Linux může selhat méně často než některé operační systémy, pevný disk může stále selhat a způsobit ztrátu souborů. Povodně, požáry a jiné přírodní činy mohou také poškodit váš hardware. Jednotky SSD také nejsou zcela spolehlivé, protože mají více datových chyb, i když mají míru selhání menší než 1 procento.

Přesun souborů do cloudu je nezpůsobí imunity vůči neštěstím, ale cloudové úložiště buduje svá datová centra, aby je chránila před nimi. Používají více serverů v samostatných umístěních, aby vaše soubory udržovaly nadbytečná data. To je podobné tomu, jak funguje RAID. Datová centra také chrání před vetřelci, přírodními katastrofami a nepoctivými zaměstnanci.

Pokud prodáváte hodnotu cloudového úložiště, můžeme přejít na seznam, ale než to uděláme, pojďme mluvit o kritériích, které jsme použili k jeho vytvoření.

Nejlepší cloudové úložiště pro Linux 2020

Co dělá Cloud Storage nejlepší pro Linux

Podpora Linuxu je naším hlavním kritériem. Všechny služby v tomto seznamu podporují Linux, ale uvidíme také, jak dobrý je jejich uživatelský dojem. Ačkoli většina uživatelů systému Linux má rád práci s rozhraním příkazového řádku, mít snadno použitelného grafického klienta to nebude bolet. Navíc by klienti měli pracovat na webu a mobilu.

Poté se podíváme na plány předplatného. Nejlepší je, když poskytují levné úložiště pro levné. Čím více plánů má služba lepší, protože to usnadňuje nalezení vhodného zápasu pro vaše nastavení. Pokud však vaše potřeby rostou, přečtěte si naši nejlepší příručku s neomezeným počtem poskytovatelů online úložiště.

Vaše soubory by měly těžit ze silné bezpečnosti, když jsou v cloudu. Jak silná bude, bude záležet na úrovni šifrování souborů, které protokoly chrání vaše soubory při přenosu, jak jsou zabezpečená datová centra a další. Nejlepší je šifrování s nulovou znalostí, protože zajišťuje soukromí vašich souborů. Pokud někdo ukradne vaše heslo, pomůže vám dvoufaktorové ověření.

Nakonec je důležitá také rychlost přenosu, která určuje, jak rychle můžete své soubory přesouvat do cloudu. Čím rychleji je to tím lepší, protože nikdo nechce čekat na dokončení nahrávání. Vaše přenosové rychlosti budou záviset na tom, jak blízko jste k serveru a poskytovateli internetových služeb.

Nyní, když jsme definovali naše kritéria, začněme s naším nejlepším výběrem pCloud, který je dlouhodobě oblíbeným v našem nejlepším průvodci cloudovým úložištěm. Pokud chcete pouze rychlý seznam služeb, podívejte se na naše nejlepší recenze v cloudovém úložišti.

1. Nejlepší cloudové úložiště pro Linux: pCloud

PCloud se sídlem ve Švýcarsku byl spuštěn v roce 2013. Kromě toho, že je v tomto seznamu na prvním místě, řadí se na špici našeho nejlepšího srovnání s cloudovým úložištěm. Navíc jeho desktopový klient pracuje na Linuxu.

Je to příjemné a snadné použití. Můžete k němu přistupovat prostřednictvím ikony na hlavním panelu. Rozhraní je nudné, ale jasné a intuitivní. K přístupu k souborům můžete také použít jednotku pCloud ve správci systémových souborů. 

Na rozdíl od trasy synchronizace složek umožňuje síťová jednotka přístup k vašim souborům bez jejich prvního stažení, což šetří místo na pevném disku. Nevýhodou je, že vaše soubory nejsou k dispozici, když jste offline.

Soubory webového rozhraní pCloud

Složka pCloud Sync

pCloud Share File Link

pCloud Odkazy ke stažení

Klient pCloud Drive

Předchozí

další

Pokud jste na jiném počítači a chcete přistupovat ke svým souborům, můžete použít webového klienta. Nemá atraktivní nebo moderní vzhled, ale nezklame, protože je jasný, snadno použitelný, rychlý a nabízí plynulý zážitek. Mějte však na paměti, že to není dobré pro přenos velkých souborů. Měli byste k tomu použít klienta pro stolní počítače.

Mobilní aplikace je také jednoduchá a snadno použitelná. Ikony v nabídce hamburgeru umožňují filtrovat soubory pro fotografie, videa, dokumenty a hudbu. Můžete jej také použít k automatickému nahrávání fotografií a videí ak přehrávání zvukových a obrazových souborů. Je k dispozici pro Android a iOS.

pCloud má pouze dva osobní plány: Premium 500GB a Premium Plus 2TB. První je 4,99 $ za měsíc a druhý je 9,99 $ za měsíc. Pokud se přihlásíte k odběru na rok předem, ceny klesnou na 47,88 $ a 95,88 $ za rok.

Pokud přemýšlíte o dlouhodobém používání pCloud, měli byste zvážit celoživotní licenci, protože vám v dlouhodobém horizontu ušetří spoustu peněz. V současné době jsou ceny zlevněny, takže licence Premium 500 GB je 175 USD a licence Premium Plus 2TB je 375 $.

Před rozhodnutím o platbě však můžete použít bezplatný tarif, který vám po registraci účtu poskytne 2 GB a až 10 GB volného úložiště, pokud provedete několik kroků. Navíc vám každý přítel, kterého doporučíte, dostane 1 GB dalšího místa až do 20 GB.

Další důvody, které se nám líbí pCloud

pCloud používá 256bitové šifrování AES k ochraně souborů v klidu a protokol TLS / SSL k jejich ochraně během přenosu před hrozbami, jako jsou útoky typu „člověk uprostřed“. 

Služba poskytuje šifrování s nulovými znalostmi ve formě pCloud Crypto, což je placený doplněk, který stojí 3,99 $ měsíčně. Doporučujeme jej získat, protože pCloud uchovává vaše soubory v USA, což je činí podle amerických zákonů a předpisů. Čtenáři navíc říkají, že pCloud odstraní soubory, které porušují jeho podmínky, pokud nepoužíváte šifrování.

Pokud zapomenete, pCloud nebude moci obnovit heslo složky Crypto. Chcete-li tomu zabránit, můžete použít některé z nejlepších správců hesel.

pCloud používá dvoufaktorové ověření k ochraně vašeho účtu, pokud někdo ukradne vaše heslo. To však neznamená, že byste měli být líní a vytvořit si slabé heslo. Stále byste měli být silní.

pCloud nemá globální síť serverů. Udržuje je v USA. To však neovlivnilo naše přenosové rychlosti, protože naše testy ukázaly rychlosti srovnatelné s jinými službami. Navíc, blokový přenos pomůže s následným nahráním. Pokud přenosy zabírají příliš velkou šířku pásma, můžete je omezit v nastavení plochy.

Umístili jsme pCloud na první místo v tomto seznamu, protože má konkurenceschopné ceny, silnou bezpečnost, příjemné a snadno použitelné klienty a vysoké rychlosti. Pokud se chcete dozvědět podrobnosti o službě, přečtěte si naši recenzi pCloud.

2. Tresorit

Tresorit patří k nejbezpečnějším cloudovým úložným službám díky šifrování s nulovými znalostmi a dalším bezpečnostním prvkům. Je to však kvůli tomu dražší.

Jeho desktopový klient pracuje na Linuxu a je jasný a snadno použitelný. Je to také jeden z nejlákavějších na trhu. Uživatelský komfort je však složitější, protože pro synchronizaci souborů musíte vytvořit jednotlivé synchronizační složky zvané „tresory“. 

Tresorit-homepage-2019

K přístupu k cloudovému úložišti můžete také použít webovou aplikaci Tresorit. Má atraktivní a minimální design, který se snadno naviguje.

Aplikace smartphonu Tresoritu funguje na Androidu a iOS. Můžete jej použít pro přístup k cloudovému úložišti, zpřístupnění souborů pro offline použití a odesílání fotografií a videí z telefonu. Navíc můžete přidat zámek přístupového kódu, aby byl bezpečnější.

Nejlevnější tarif od společnosti Tresorit je Premium, díky kterému získáte zpět 10,42 $ měsíčně a získáte pouze 200 GB úložného prostoru. Druhý osobní plán, Solo, poskytuje 2 TB prostoru za 24 $ měsíčně.

Pokud potřebujete úložiště pro své podnikání, můžete použít jeden z obchodních plánů společnosti Tresorit. Small Business je 20 $ na uživatele měsíčně za 1 TB úložiště pro každého uživatele. Podnikání má v současné době slevu 50 procent, což z něj činí 12 $ na uživatele měsíčně. Pokud potřebujete ubytovat 100 a více uživatelů, potřebujete plán Enterprise, což je 24 $ na uživatele měsíčně. 

Neexistuje žádný bezplatný plán, ale k vyzkoušení služby můžete použít bezplatnou zkušební verzi.

Další důvody, proč se nám Tresorit líbí

Tresorit používá 256bitové šifrování AES k ochraně souborů v klidu, šifrování s nulovou znalostí k zajištění vašeho soukromí a protokol TLS k zabránění útokům, které cílí soubory během přenosu. Navíc je k dispozici dvoufaktorové ověření, které chrání váš účet v případě, že někdo ukradne vaše přihlašovací údaje.

Tresorit má servery v datových centrech Microsoft Azure v Irsku a Nizozemsku. Tato datová centra mají zabezpečení 24/7, biometrické skenování a dohled. Rovněž splňují nejnovější normy ISO. Pokud se chcete dozvědět více o Azure, přečtěte si naši recenzi Microsoft Azure.

Během naší kontroly Tresoritu jsme testovali přenosové rychlosti Tresoritu. Rychlosti nahrávání byly průměrné, ale rychlosti stahování byly pomalejší, než jsme očekávali. Pokud zjistíte, že Tresorit vám brání v práci nebo máte omezený datový plán, můžete omezit šířku pásma sítě.

Díky vysokým cenám jsme ji umístili na druhém místě, ale je to skvělá služba díky silným bezpečnostním prvkům a příjemnému uživatelskému prostředí.

3. MEGA

MEGA byla spuštěna v roce 2013 a často ji nabízíme v našich bezpečnostních oknech díky šifrování s nulovými znalostmi, které se rozšiřuje i na sdílení odkazů. Je to také jedna z mála služeb, která nabízí podporu systému Linux. Klient MEGA pro stolní počítače hraje s tučňákem a jeho jasným a snadným ovládáním pěkné. 

Webový klient je přímý a uživatelsky přívětivý. Je také rychlý, umožňuje přetahovat soubory kdekoli a nahrávat je a umožňuje rychlý přístup k nejužitečnějším funkcím pomocí nabídky klepnutí pravým tlačítkem.

MEGA-Homepage-2018

Mobilní aplikace fungují jako kouzlo a jsou k dispozici pro Android a iOS. Hlavní zobrazení obrazovky umožňuje procházet soubory a menu dole umožňuje přístup k chatu, offline souborům, kameře a odesílání a prohlížení sdílených složek. Můžete také povolit automatické nahrávání vašich fotografií a videí.

MEGA má čtyři plány: PRO LITE, PRO I, PRO II a PRO III. Musíte zaplatit 5,69 $ měsíčně za plán PRO LITE, díky kterému získáte pouze 200 GB úložného prostoru a 1 TB převodu. PRO I je 11,20 $ měsíčně a dává vám 1 TB úložiště a 2 TB přenosu. To je dražší než plán 2TB společnosti pCloud.

MEGA nemá žádný rovnocenný plán, ale plán PRO II vám poskytne 4 TB úložiště a 8 TB převodu za 22,41 $ měsíčně. PRO III nabízí 8 TB úložného prostoru a 16 TB přenosu za 33,62 $ měsíčně. Pokud za jakýkoli plán zaplatíte rok předem, dostanete dva měsíce zdarma.

Pro sladění obchodu nabízí MEGA bezplatný plán, který zpočátku nabízí 50 GB volného místa, ale to po chvíli klesne na 15 GB.

Další důvody, které se nám líbí MEGA

MEGA se inzeruje jako společnost zabývající se ochranou soukromí, takže není divu, že svým uživatelům nabízí soukromé šifrování typu end-to-end. Používá 128bitový AES, který není tak silný jako 256bitový AES, ale nikdo to nebyl schopen popraskat, pokud někdo ví. MEGA také používá protokol TLS k ochraně dat během přenosu a nabízí dvoufaktorové ověření.

Navíc je jeho zdrojový kód veřejný, takže kdokoli, kdo chce získat vnitřní pohled na bezpečnost MEGA, tak může udělat.

MEGA má servery v Evropě, Kanadě a na Novém Zélandu, ale to nám nepomohlo dosáhnout rychlosti, kterou jsme očekávali. MEGA byla pomalejší než průměr a nepomáhá, že nepoužívá kopírování souborů na úrovni bloků. Kromě toho si mnoho uživatelů stěžuje na své pomalé rychlosti v naší recenzi MEGA.

4. Dropbox

Dropbox je název domácnosti po dlouhou dobu. Je oblíbený díky své skvělé uživatelské zkušenosti, která zahrnuje podporu Linuxu.

Chcete-li jej použít v systému Linux, musíte nainstalovat svého desktopového klienta, který se skládá z ikony na hlavním panelu a synchronizační složky. Toto je běžný model synchronizace, který Dropbox vynalezl v roce 2007. Klient je tenký, takže najdete, co potřebujete, bez potíží.

Dropbox Online Files Slide1

Posuvník synchronizace složky Dropbox

Požadavek na soubor Dropbox Slide4

Selektivní synchronizační snímek Dropbox5

Předchozí

další

Webový klient má stejné funkce. Je jasný, snadno použitelný a rychlý. Soubory můžete jednoduše přetáhnout a začít je nahrávat.

Mobilní aplikace, která je určena pro Android a iOS, je také hračkou. Umožňuje automaticky zálohovat vaše fotografie a videa, skenovat dokumenty, zpřístupňovat soubory offline a přistupovat k Dropbox Paper. Pokud je pro vás Dropbox Paper nový, můžete se o něm dozvědět více v naší recenzi Dropbox Paper.

Dropbox udržuje své cenové schéma jednoduché, protože má pouze dva plány pro osobní uživatele. První, Plus, je 11,99 $ za měsíc nebo 119,88 $ za rok. Poskytuje 2TB úložiště. Pokud pro vás další plán není dost místa, Professional, dá vám 3 TB za 19,99 $ za měsíc nebo 199,00 $ za rok.

Než se rozhodnete přihlásit, můžete Dropbox vyzkoušet pomocí bezplatného plánu. Nabízí skromný 2 GB úložného prostoru.

Další důvody, které se nám Dropbox líbí

Dropbox používá protokol TLS s 128bitovým AES k ochraně vašich souborů během přenosu a 256bitový AES k šifrování souborů v klidu. Je to dobrá úroveň zabezpečení, ale Dropbox dešifruje vaše soubory, aby extrahovala metadata pro indexování, když dorazí na jeho servery, a poté je znovu zašifruje.. 

Navíc vaše metadata zůstávají v čistém textu na samostatném serveru. To znamená, že soukromé šifrování není k dispozici. Chcete-li to obejít, můžete použít Boxcryptor, soukromý šifrovací doplněk, abyste se ujistili, že nikdo v Dropboxu nemůže číst vaše soubory. Více se o tom můžete dozvědět v naší recenzi Boxcryptor.

Ačkoli postrádá soukromé šifrování, Dropboxu chybí dvoufaktorová autentizace. Kromě toho můžete monitorovat propojená zařízení, aktivní webové relace a aplikace třetích stran s přístupem k vašemu účtu ze stránky zabezpečení vašeho účtu. Pokud si myslíte, že je něco podezřelé, můžete přístup k vašemu účtu zakázat.

Dropbox udržuje své servery v USA, takže vaše přenosové rychlosti budou záviset na tom, jak blízko jste k nim. Dropbox byl v našich testech přenosu rychlý a díky synchronizaci na úrovni bloků funguje ještě lépe při přenosu již nahraných souborů. Dropbox to vymyslel, takže není divu, že to funguje tak dobře. Výsledky testu rychlosti si můžete prohlédnout v naší recenzi Dropboxu. 

5. Koofr

Koofr je služba úložiště cloudů ve Slovinsku, která posiluje řadu služeb podporujících Linux. Klient pro stolní počítače se řídí běžným synchronizačním modelem a nebudete s ním mít žádné problémy, protože je jasný a intuitivní. 

Pokud jste na cestách, můžete se spolehnout na webového klienta. Je také uživatelsky přívětivý. Má spoustu negativních prostorů, což objasňuje a umožňuje rychle najít to, co hledáte. Funguje to dostatečně rychle, že máte pocit, že pracujete s aplikací pro stolní počítače.

Koofr-homepage-2018

Aplikace smartphone je k dispozici pro iOS a Android. Snadno se používá a rozhraní je jasné a atraktivní. Má stejné funkce jako webová aplikace, ale také umožňuje používat soubory offline. Můžete nahrát existující mediální soubory, jakož i fotografie a videa, jakmile je pořídíte.

Koofr má díky pěti placeným plánům dobrou flexibilitu plánu, ale jejich hodnota není o čem se chlubit. 

První plán, S, je pouze 57 centů za měsíc a dostanete 10 GB úložného prostoru. M stojí 1,14 $ měsíčně za 25 GB. L vám dá 100 GB za 2,28 $ měsíčně. XL je 4,55 $ měsíčně za 250 GB a konečně XXL je 11,38 USD za měsíc za 1 TB prostoru.

Bezplatný plán, Starter, vám nabízí 2 GB úložného prostoru, což je malé množství, ale dost na vyzkoušení služby.

Další důvody, které se nám líbí Koofr

Koofr používá AES 256-bit k zakódování souborů v klidu a protokol TLS / SSL k jejich ochraně na cestě k jeho serverům. Vaše soukromí bohužel neexistuje žádné soukromé šifrování.

Jak jste blízko k serverům Koofru, bude hrát velkou roli v tom, jak rychle budou vaše přenosové rychlosti. Když jsme prováděli testy rychlosti, byli jsme relativně blízko, takže naše rychlosti byly rychlé. Koofr však nepoužívá synchronizaci na úrovni bloků k urychlení následného nahrávání. Další informace o rychlostech společnosti Koofr a jejích dalších funkcích naleznete v naší recenzi společnosti Koofr.

Závěrečné myšlenky

I když není mnoho služeb, které podporují Linux, mezi těmi, kdo to mají, jsou skvělé služby. Z nich jsme si vybrali pCloud jako špičkovou službu díky silné bezpečnosti, konkurenčním cenám, dobrým zkušenostem uživatelů a vysokým rychlostem.

pCloud je náš nejlepší výběr, ale to neznamená, že ostatní v tomto seznamu nejsou životaschopnými možnostmi, alespoň v konkrétních případech použití. Pokud si ceníte své bezpečnosti, možná budete chtít vyzvednout více peněz a objednat si dražší Tresorit. Případně se můžete přihlásit k odběru MEGA, která je levnější a má zdarma plán 15 GB, ale nemá rychlé a stabilní přenosové rychlosti.

Dropbox má vysoké rychlosti a používá blokový synchronizační algoritmus spolu s uživatelským dojmem, který je v popředí služeb cloudového úložiště, ale neobsahuje tolik bezpečnostních funkcí, jako jsou naše první dva tipy, a není levný. Nakonec byste mohli jít s Koofrem, pokud nepotřebujete mnoho úložného prostoru a nevadí vám nedostatek soukromého šifrování.

Co si myslíte o našich výběrech? Máš oblíbeného? Existuje služba, kterou jsme zmeškali? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map