Nejlepší bezplatný software pro obnovu dat 2020: Vaše data zpět bez nákladů

Náhodné odstranění souborů nebo poškození souborů může být bolest hlavy, zvláště pokud nevyužíváte cloudové úložiště nebo online zálohu. Oba běžně podporují obnovu smazaných souborů a jejich verzování, aby vám pomohli z takových zaseknutí. V případě, že cloud nepoužíváte, často máte jedinou šanci získat zpět ztracená nebo poškozená data, a to hodit kostkami pomocí softwaru pro obnovu dat..


S tímto přístupem existují dva problémy. První je, že software pro obnovu dat nemusí vždy fungovat. Druhým je, že software pro obnovu dat může být drahý, přičemž špičkové nástroje stojí asi 100 $ nebo více za licenci.

V této příručce uvedeme některé z nejlepších bezplatných možností obnovení dat. Spíše než druhořadé volby, mnoho z uvedených nástrojů jsou zkušební verze profesionálních nástrojů, jako je Stellar Data Recovery a Prosoft Engineering Data Rescue: jména, která najdete zvýrazněná v našem nejlepším průvodci softwarem pro obnovu dat..

Než se však dostaneme na seznam, řekněme si více o některých funkcích a vlastnostech, které jsme při kompilaci hledali.

Co dělá bezplatný software pro obnovu dat nejlepší

V nástroji pro obnovu dat je třeba hledat spoustu věcí a to, že hledáte bezplatnou možnost, neznamená, že se budete muset vypořádat s buggy nebo nemotorným softwarem..

Mnoho z nejlepších možností vám umožní obnovit určité množství dat před tím, než přejdete na placenou verzi. Nejčastěji však lidé hledají řešení pro obnovu dat zdarma, protože to není nástroj, který běžně potřebují.

S ohledem na to jsme se rozhodli zahrnout software pro omezené zotavení, abychom mohli navrhnout možnosti, které jsou nejen obecně snáze použitelné, ale schopnější než většina řešení, která jsou vždy bezplatná..

V této poznámce klademe velký důraz na výkon, a to jak z hlediska doby zotavení, tak z hlediska úspěchu obnovy. Také jsme zkoumali, jaké typy souborů lze obnovit, včetně dokumentů, videí, obrázků a zvukových souborů.

Nakonec jsme zvážili uživatelský dojem. Testovali jsme řadu nástrojů pro obnovu dat a narazili jsme na příliš mnoho nedbalých, obtížně navigovatelných nástrojů. To, že software je navržen jako nástroj, neznamená, že musí vypadat, jako by byl vyvinut v roce 1990.

Průvodce EaseUS pro obnovu dat

Průvodce EaseUS Data Recovery Wizard jsme nazvali nejlepší volbou pro tento konkrétní článek. Důvodem je to, že zatímco cena licence EaseUS je přibližně stejná jako u lídra v oboru Stellar, můžete získat zdarma dvakrát tolik dat, než za ně budete muset zaplatit..

2 GB obnovy dat vás může dostat z mnoha zaseknutí. EaseUS podporuje také obnovu většiny typů souborů, včetně dokumentů, hudby, obrázků a videa. Přestože Průvodce obnovou dat není schopen obnovit data z optických médií, kromě práce s pevným diskem počítače podporuje i obnovu externích jednotek, SD karet a flash disků..

S programem EaseUS však nemůžete omezit skenování na konkrétní typy souborů a můžete skenovat pouze podle oddílů a nikoli celého pevného disku najednou. Výsledky však můžete třídit podle typu souboru a před zotavením je zobrazit jejich náhled. To vám pomůže získat maximum z toho 2 GB bezplatného zotavení.

Rychlé testování s EaseUS trvalo asi dvě sekundy v našem testování na 518 GB oddíl, zatímco hluboké skenování trvalo téměř dvě hodiny. Všechny naše testy vedly k úspěšnému obnovení našich testovacích souborů, o čem se můžete dočíst v naší úplné recenzi Průvodce obnovením dat EaseUS.

Další důvody, proč se nám líbí Průvodce obnovením dat EaseUS

Systém EaseUS jde nad rámec podpory s některými z nejcitlivějších a nejpřesnějších techniků, se kterými jsme se setkali. E-mail a live chat jsou nabízeny. Pro svépomoci má společnost také důkladnou a prohledávatelnou znalostní databázi.

Pro uživatele, kteří chtějí zakoupit licenci, je podporováno také obnovení RAID pro servery a zařízení připojená k úložišti (NAS).

Piriform Recuva

Přestože Piriform Recuva není tak fantastický nebo nabitý funkcemi jako špičková řešení jako Stellar a EaseUS, je mnohem šetrnější k rozpočtu. Toto hodnocení zahrnuje 100% bezplatnou verzi nástroje, který na rozdíl od těchto špičkových řešení neomezuje množství dat, která můžete získat, než si musíte koupit licenci..

Jak je uvedeno v naší kompletní recenzi programu Piriform Recuva, bezplatná verze softwaru nemá žádnou podporu, takže se musíte pohodlně věnovat samotné práci. Bezplatná verze také nezahrnuje automatické aktualizace softwaru ani obnovu optických médií.

Pokud tyto funkce potřebujete, dobrá zpráva je, že licence pro Recuva Pro stojí pouze 20 $ ročně. Přestože tento software nedoporučujeme pro odborníky v oblasti IT, existuje také obchodní licence za 35 USD ročně.

Piriform Recuva není k dispozici pro uživatele počítačů Mac, ale v našich testech fungovala verze systému Windows. Můžete vyhledávat pouze konkrétní typy souborů a spouštět kontroly oddílů nebo plných jednotek. Soubory na externích jednotkách a vyměnitelných médiích lze také obnovit. Karty SD nejsou podporovány a Recuva však nelze použít k obnovení odstraněných oddílů, jako jsou naše dvě nejlepší tipy.

Dokončení rychlých skenů trvá jen několik sekund, zatímco hluboké prohledávání našeho oddílu o velikosti 518 GB ve skutečnosti proběhlo dvakrát rychleji než u Stellar a EaseUS. Všechny naše testovací soubory byly také úspěšně načteny, takže to určitě funguje.

Další důvody, které se nám líbí Piriform Recuva

O Recuvě opravdu není co říci. Funguje to a je zcela zdarma a pro mnoho uživatelů to bude stačit. Klient však není velmi dobře navržen a podpora, i když platíte za licenci, je pod průměrem.

IOBit Undelete

IOBit Undelete je další funkční nástroj pro obnovu dat, který vás nikdy nestojí desetník. Funguje s videem, obrázky, hudbou a dokumenty a má jedno z jednodušších rozhraní jakéhokoli nástroje, se kterým jsme hráli.

Díky této jednoduchosti je to dobrá volba pro domácí uživatele, kteří nepotřebují nástroj nabitý funkcemi. Můžete zkontrolovat konkrétní typy souborů a naskenované soubory lze často zobrazit před dokončením obnovy, což samo o sobě je otázkou zaškrtnutí políčka a stiskem tlačítka.

Velkým klepáním na IOBit Undelete je, že není schopen provádět hluboké skenování, což znamená, že bude obecně méně úspěšný než jiné možnosti. Funguje však dobře pro náhodné vymazání souborů a obvykle funguje dobře pro formátování oddílů a poškození souborů.

Další důvody, které se nám líbí IOBit Undelete

IOBit Undelete, i když je zcela zdarma, má stále slušnou podpůrnou síť díky skutečnosti, že společnost vydělává peníze z jiných produktů, včetně Advanced SystemCare Pro a DriveBooster Pro. Možnosti nápovědy zahrnují e-mail a databázi znalostí.

PhotoRec

Nenechte se zmást jménem: PhotoRec není jen pro obnovení fotografií, i když pro tento účel to funguje opravdu dobře. Software skutečně podporuje stovky různých typů souborů, včetně dokumentů, zvuku a videa.

Někteří lidé však odradí to, že software je založen na příkazovém řádku. Neexistuje žádné fantastické nebo ne tak fantastické rozhraní (při pohledu na vás, Remo), které vám usnadní život.

Rozhraní příkazového řádku však není tak těžké, že by to většina uživatelů nedokázala zjistit. Ještě důležitější je, že PhotoRec je podporován výkonnou sadou algoritmů, které dokáží stehovat i vysoce poškozené soubory zpět dohromady.

PhotoRec je také open source a zcela zdarma. Můžete obnovit tolik dat, kolik chcete, aniž byste museli platit desetník. Nevýhodou toho, že je nástrojem s otevřeným zdrojovým kódem, je však podpora tenká.

Další důvody, které se nám líbí PhotoRec

PhotoRec pracuje s celou řadou zařízení, nejen s počítači. To zahrnuje digitální fotoaparáty, chytré telefony, tablety, paměťové karty a disky CD-ROM. Přestože obnovení diskových oddílů není k dispozici, může tam pomoci doprovodný software s názvem TestDisk.

Stejně jako PhotoRec se může TestDisk zdát trochu zastrašující kvůli přístupu na příkazovém řádku, ale je zdarma a co je důležitější, funguje opravdu dobře.

Čestné uznání: Wondershare

Stejně jako Piriform Recuva je Wondershare dalším rozpočtovým řešením pro obnovu dat, které se nám opravdu líbí pro domácí uživatele, i když ne pro IT profesionály. Na rozdíl od Piriform Recuva jste však před zakoupením softwaru omezeni na 100 MB obnovy dat..

Celoživotní licence stojí 40 USD za jeden počítač, což není špatné řešení pro funkce, které získáte. Mezi ně patří rychlé a hluboké skenování, skenování podle typu souboru, skvělé funkce třídění a dokonce i klonování. Wondershare funguje také pro externí jednotky a většina vyměnitelných médií, i když ne pro SD karty.

Největší nevýhodou softwaru je, že hluboké skenování trvá poměrně dlouho. V našich testech podrobně uvedených v revizi Wondershare Data Recovery Review trvalo skenování 518 GB sedm hodin.

Závěrečné myšlenky

Pro ty, kteří nemají dostatek dat k obnovení, nebo pro ty, kteří nevadí pracovat s nedostatečně vyvinutým softwarem, existuje celá řada možností obnovy dat, které můžete vyzkoušet. Zdůraznili jsme pět z našich oblíbených položek, vedených tím, co považujeme za dvě nejlepší ve své třídě, zdarma nebo ne: Stellar Data Recovery a Prosoft Engineering Rescue Data.

Kromě těch, na které jsme přistáli, však existuje mnohem více možností. Trik spočívá v nalezení nástroje, který má výkonné skenovací algoritmy, jinak pravděpodobně ztrácíte čas a pro některé z nás jsou časem peníze.

Nejlepší je samozřejmě prevence, a proto vám doporučujeme podívat se na našeho nejlepšího online průvodce zálohováním, kde najdete renomovaná řešení jako Backblaze, IDrive a CrashPlan. Neváhejte se zapojit pomocí vlastních tipů pro bezplatnou obnovu dat níže a děkujeme za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me