Nejbezpečnější cloudové úložiště roku 2020: Udržujte jej v tajnosti, udržujte jej v bezpečí

Narušování dat ve velkém měřítku je stále častější a podniky čelí rušivé ztrátě citlivých obchodních dat. Nejsme imunní ani doma, protože ransomware a phishingové útoky ohrožují naše data. Když ukládáme naše informace do cloudu, chceme si být jisti, že k nim nikdo nebude mít přístup bez našeho svolení.


Proto je důležité najít pro vaše data nejbezpečnější cloudové úložiště. Naštěstí existuje řada služeb cloudového úložiště, které si stanovily za úkol nabízet cloudové úložiště se silným zabezpečením za rozumné ceny. Vytvořili jsme užší seznam šesti nejlepších a nejbezpečnějších poskytovatelů cloudového úložiště pro osobní a obchodní použití.

Co je nejbezpečnější cloudové úložiště?

 1. Sync.com
 2. pCloud
 3. Tresorit
 4. Egnyte
 5. MEGA
 6. SpiderOak

Není třeba žádné napětí – nejbezpečnějším poskytovatelem cloudového úložiště na našem seznamu je Sync.com. Standardně nabízí šifrování s nulovými znalostmi i jako možnost pro sdílené soubory. Pro naše další přední poskytovatele cloudových úložišť z hlediska zabezpečení se podívejte na náš seznam níže.

pCloud dělá těsnou vteřinu, přestože vyžaduje doplněk k zabezpečení nulové znalosti. Jsme velkými fanoušky Sync.com a pCloud pro bezpečné cloudové úložiště, ale každý z našich poskytovatelů nabízí něco jiného, ​​v závislosti na vašich potřebách. Podívejme se blíže na každého poskytovatele.

1. Sync.com

Sync.com je jednou z našich oblíbených služeb cloudového úložiště a úroveň zabezpečení, kterou nabízí, hraje velkou roli v tom, proč. Další informace o dalších funkcích se dozvíte v naší recenzi Sync.com, ale zde se zaměříme na zabezpečení.

sync.com-sync-web-aplikace

Pro nejlepší zabezpečení souborů potřebujete cloudovou službu úložiště, která nabízí šifrování s nulovou znalostí. To znamená, že váš poskytovatel neukládá kopii šifrovacího klíče. Bez klíče nemůže společnost přistupovat k vašim souborům – období. Pokud by k serverům byl přistupován nelegálně nebo vláda vydala rozkaz, vaše informace by byly stále nedostupné pro kohokoli jiného než pro vás.

Sync.com nabízí nulové zabezpečení všech svých plánů, počínaje bezplatným účtem, který obsahuje 5 GB cloudového úložiště, které považujeme za jednu z nejbezpečnějších možností bezplatného cloudového úložiště. 

Pokud chcete uložit pouze několik souborů, ale chcete, aby byly co nejbezpečnější, je tento bezplatný plán úložiště perfektní. Je to jeden z důvodů, proč společnost Sync.com dosáhla vrcholu na seznamu nejlepších cloudových služeb s nulovými znalostmi.

Bezpečnostní funkce, které nabízí Sync.com, se nezastaví při nulové znalosti. Protokol TLS se používá k ochraně vašich dat při přenosu, zatímco data v klidu jsou zabezpečena průmyslovým standardním 256bitovým šifrováním AES. Samotné šifrovací klíče jsou chráněny šifrováním RSA 2048 bitů.

Sync.com také nabízí dvoufaktorové ověření, ačkoli to ve výchozím nastavení není povoleno, takže je doporučeno okamžitě zapnout.

Osobní účty začínají již od 5 $ měsíčně za 200 GB úložného prostoru nebo jen 8 $ za měsíc za 2 TB. Obchodní účty začínají od 5 $ měsíčně pro každého uživatele, každý s 1 TB úložného prostoru. Všechny tyto plány jsou účtovány ročně – není možné platit měsíčně.

Ochrana osobních údajů na Sync.com

S tak silným zaměřením na bezpečnost se výplaty vztahují také na soukromí. Všechno, co ukládáte na stránkách Sync.com, má datové sídlo v Kanadě, jedné z nejlepších zemí pro ochranu osobních údajů.

To znamená, že vaše informace jsou chráněny před jakýmkoli pokusem o přístup k nim prostřednictvím zákona USA Patriot Act. Místo toho se na ně vztahuje kanadský zákon o ochraně osobních údajů a elektronických dokumentech (PIPEDA), který vyžaduje, aby podniky při sdělování osobních údajů vyžadovaly souhlas jednotlivce..

Ve skutečnosti je soukromí a zabezpečení Sync.com tak dobré, že je kompatibilní s HIPAA. To znamená, že firmy, které potřebují ukládat citlivé osobní údaje o zdraví, mohou využívat cloudové služby Sync.com a nadále dodržovat předpisy. Tyto standardy splňují pouze poskytovatelé, kteří mají prokazatelně vysoké zabezpečení a soukromí.

Pokud se obáváte o sdílení soukromých informací s jinými lidmi, pokryli vás také stránky Sync.com. Můžete si vybrat, zda chcete odesílat vaše odkazy s SSL šifrováním během přenosu, ale pokud povolíte rozšířené soukromí, budou mít vaše odkazy také šifrování typu end-to-end.. 

Jedním z problémů s touto úrovní soukromí pro odkazy je to, že není plně kompatibilní s některými prohlížeči, včetně Safari, výchozího prohlížeče pro většinu uživatelů iPhone.

2. pCloud

Pokud jste si přečetli některé z našich dalších průvodců, budete vědět, že pCloud se pravidelně objevuje poblíž nebo v horní části mnoha našich seznamů. Je to velmi dobrý všestranný hráč a my neváháme doporučit jej pro širokou škálu použití. V naší recenzi pCloud si můžete přečíst širší rozbor jeho zásluh.

pcloud-desktop-app

Rustili jsme o ochraně Sync.com o nulových znalostech, ale možná budete překvapeni, když zjistíte, že pCloud ve skutečnosti nenabízí standardně nulové znalosti. Pokud pro své soubory a složky chcete mít nulovou znalost, budete muset zaplatit za doplněk s názvem pCloud Crypto, který za roční předplatné stojí 3,99 $ měsíčně.. 

S 2TB úložiště stojí 9,99 $ měsíčně, může být pCloud Crypto pro spotřebitele významnou dodatečnou cenou, což je třeba zvážit, pokud máte rozpočet..

pCloud Crypto

Nejsme příznivci placení navíc za bezpečnost, ale pCloud má výhody, které by neměly být ignorovány. Umožňuje ukládat šifrované i nešifrované soubory ve stejném účtu. Pokud se obáváte pouze o ochranu některých citlivějších souborů, můžete je izolovat pomocí mnohem vyšší bezpečnosti než soubory, které nejsou citlivé, a zpřístupnit tak ostatní soubory.

To má za cíl překonat jednu z hlavních nevýhod používání zabezpečení s nulovou znalostí – samotný server nemá ponětí, s jakým typem souborů se zabývá. To omezuje, jak moc vám může pomoci se soubory. Server například nemůže překódovat mediální soubory, což vám ve většině případů zabrání jejich přehrávání v cloudu.

Jedním z nejčastějších problémů je to, že nemůžete zobrazit náhledy miniatur šifrovaných fotografií cloudového úložiště, což může být skutečný problém, když se snažíte sbírat své sbírky fotografií. S pCloud Crypto můžete vypnout šifrování s nulovými znalostmi pro všechny své fotografie nebo jej zapnout pouze pro ty, které nechcete vidět zvědavýma očima. 

Pokud jde o ukládání fotografií v cloudu, pCloud je silná volba; v našem seznamu nejlepších online úložišť pro fotografie se umístila velmi vysoko. 

Další velmi užitečnou funkcí programu pCloud Crypto je to, že můžete uzamknout své lokální soubory, takže k jejich otevření je vyžadováno heslo. U některých jiných poskytovatelů, pokud má někdo přístup k vaší ploše nebo notebooku, může jít do synchronizované složky a zobrazit všechny dešifrované soubory. 

Tato funkce nabízí větší ochranu, pokud používáte sdílený počítač nebo pokud nemáte dost štěstí, že vám notebook ukradl.

Další funkce pCloud

pCloud je poskytovatel, který dává své peníze tam, kde jsou jeho ústa, pokud jde o bezpečnost. Výzva pCloud Crypto Hacking Challenge – šestiměsíční soutěž, ve které pCloud nabídl odměnu 100 000 USD každému, kdo by mohl proniknout skrz jeho šifrování na straně klienta – měl téměř 3 000 účastníků. Ani jeden účastník nedokázal porušit bezpečnostní opatření pCloud.

Na rozdíl od některých ostatních poskytovatelů na tomto seznamu nabízí pCloud také klienta Linux, stejně jako klienty Windows a MacOS. Pokud jste uživatelem systému Linux, měli byste se dozvědět, že pCloud obsadil náš seznam nejlepších cloudových úložišť pro Linux. K dispozici je dokonce i doplněk Adobe Lightroom, který umožňuje ukládat přímo z softwaru pro úpravu fotografií na váš účet pCloud..

Jako společnost se sídlem ve Švýcarsku je pCloud v souladu s předpisy EU o HDP. Vaše soubory jsou však uloženy na amerických serverech, takže můžete zjistit, že k vašim nešifrovaným souborům by měli mít přístup agenti činní v trestním řízení, pokud by zabavili servery, které je drží.

3. Tresorit

S názvem založeným na německém slově „bezpečné“ nebo „úschovna“ (tresor) byste očekávali, že bude Tresorit na každém seznamu nejbezpečnějšího cloudového úložiště poměrně vysoko. Tresorit rozhodně vyhovuje svému jménu, přičemž zabezpečení je jeho největším prodejním místem, i když má spoustu dalších užitečných funkcí, o kterých si můžete přečíst v naší recenzi Tresorit.

tresorit-drive

Stejně jako Sync.com nabízí Tresorit šifrování s nulovými znalostmi ve všech svých plánech, včetně bezplatného účtu, který obsahuje 3 GB úložiště. Protokol TLS používá pro přenosová data k ochraně před útoky typu člověk-uprostřed. Data v klidu jsou chráněna pomocí 256bitového šifrování AES. 

Způsob, jakým Tresorit pracuje, je trochu odlišný od většiny konkurence, protože vám pomáhá udržovat vaše informace v bezpečí jejich rozdělením. Místo uložení jedné virtuální složky k ukládání dat můžete vytvořit jednotlivé nadřazené složky nazvané „tresory“, které můžete šifrovat. Jakákoli místní složka v počítači může být přeměněna na správce.

Pokud vytvoříte nový správce, budou všechny soubory nebo složky, které jsou do něj nahrány, uloženy pouze v cloudu, což uvolní místo na pevném disku. Pokud chcete, aby se změny provedené v místních souborech automaticky synchronizovaly, můžete tuto funkci zapnout v nastavení Tresoritu. Případně můžete přetáhnout místní složku do Tresoritu a synchronizovat se.

Výhodou používání tresorů je to, že vám umožňují ovládat to, co je sdíleno s ostatními lidmi. Můžete sdílet odkaz na jakýkoli tresor – nebo na libovolnou složku nebo soubor v jednom – příjemci budou mít přístup k těmto souborům, ale nebudou je moci upravovat, pokud k tomu nedáte svolení.

Druhou možností je pozvat spolupracovníky ke konkrétnímu tresoru. Poté budou mít přístup ke stejným souborům a složkám, což jim umožní přidávat, upravovat nebo mazat. To je ideální pro skupinu lidí, kteří chtějí spolupracovat na stejných souborech, a zároveň vám umožní zachovat soukromí ostatních tresorů. 

K tomu vaši spolupracovníci budou potřebovat účty Tresorit, ale můžete je sdílet s uživateli, kteří mají bezplatný účet Tresorit, takže náklady jsou minimální.

Další bezpečnostní funkce Tresorit

Jednou z největších výhod je také jedna nevýhoda nulových znalostí. Pokud ztratíte heslo a nemáte šifrovací klíč, nebudete mít přístup k účtu a vaše soubory budou navždy ztraceny.. 

Tresorit nemůže obnovit vaše heslo a nebude možné obejít šifrování. S ohledem na to zvažte uložení dobrého správce hesel, například LastPass nebo Dashlane, k uložení hesla nebo klíče.

Další volitelnou funkcí, kterou byste měli zvážit, je dvoufaktorové ověření. Obvykle se jedná o kód vygenerovaný na konkrétním zařízení, například telefonu. Pokud hackeři nebudou mít heslo ani telefon, nebudou mít přístup k vašemu účtu a nabídnou další úroveň zabezpečení.

Největší problém s Tresoritem ve srovnání s našimi dvěma nejlepšími poskytovateli je cena. Budete muset zaplatit 12,50 $ měsíčně pouze za 200 GB cloudového úložiště a obrovských 30 $ měsíčně za 2 TB. To je více než trojnásobek ceny Sync.com za stejné množství úložiště. 

Pokud dodržujete podnikatelský plán, v současné době je k dispozici 50% sleva pro podniky vyžadující 10 a více uživatelů, což činí 15 $ za 1 TB úložiště na uživatele na měsíc.

4. Egnyte Connect

Egnyte je jedním z nejbezpečnějších cloudových úložišť pro obchodní možnosti a určitě stojí za to podívat se, pokud potřebujete ukládat komerční soubory, zejména proto, že vyšel celkově na prvním místě v našem seznamu nejlepších poskytovatelů synchronizace a sdílení podnikových souborů. Pokud jste majitelem malé firmy, určitě doporučujeme podívat se na naši recenzi z Egnyte. 

egnyte-connect-network-drive

Egnyte nenabízí ochranu před nulovými znalostmi, ale pokud chcete převzít kontrolu nad uložením šifrovacího klíče, budete muset použít správu Egnyte Key Management. To vám umožní spravovat vlastní šifrovací klíče, buď sami, nebo prostřednictvím řešení třetích stran, jako je například Microsoft Azure Key Vault. 

Je třeba poznamenat, že správa klíčů Egnyte je k dispozici pouze v plánu Enterprise společnosti Egnyte, takže nepřijde levně.

Dobrou zprávou je, že pokud je podnikový plán příliš mnoho, existuje další způsob, jak získat bezpečnost nulových znalostí, i když to váš poskytovatel nenabízí. Šifrovací software umožňuje šifrovat soubory před jejich nahráním do cloudu. 

Služby třetích stran, jako je například Boxcryptor, vám umožňují šifrovat vaše soubory bez ohledu na to, který poskytovatel používáte. Pokud se chcete dozvědět více, podívejte se na naši recenzi Boxcryptor.

Protože Egnyte je zaměřen na podnikový trh, neexistují žádné individuální plány. Pokud chcete použít Egnyte pro osobní skladování, pak má týmový plán minimum jednoho uživatele a stojí 10 $ za 1 TB úložiště.

Bezpečnostní funkce Egnyte

Navzdory nedostatku nulových znalostí nabízí Egnyte stále mnoho silných bezpečnostních prvků, zejména čím více „fyzické“ ochrany mohou vaše informace vyžadovat. Její datová centra mají 24 hodinový dohled, kontrolu biometrických přístupů a jsou odolná vůči přírodním katastrofám, což zajišťuje bezpečné uložení vašich informací.. 

Na technické úrovni používá Egnyte průmyslový standard 256bitové šifrování AES pro ukládání dat a protokol TLS k ochraně během přenosu. 

K dispozici je také možnost nastavit dvoufaktorové ověření tak, aby vaše informace byla v bezpečí, i když je vaše heslo vystaveno. Jako správce účtu můžete také nastavit minimální požadavky na sílu hesla, abyste zajistili, že se žádný z vašich kolegů nepokouší přihlásit pomocí slabých hesel..

Obchodní plány Egnyte také umožňují spravovat zaměstnanecká zařízení, aby vám poskytly větší kontrolu nad zabezpečením vašich dat. Zámky přístupového kódu můžete nastavit tak, aby uživatelé při přihlášení do Egnyte museli zadat čtyřmístný kód. Je také možné vzdáleně vymazat zařízení, pokud jsou ztracena nebo odcizena, aby nedošlo k pádu citlivých informací do nesprávných rukou.

5. MEGA

MEGA nabízel zdarma obrovských 50 GB cloudového úložiště. To již neplatí, ale za prvních 30 dní získáte nový uživatelský bonus ve výši 35 GB a další bonusy pro doporučující uživatele. Jak si můžete přečíst v naší recenzi MEGA, jeho placené plány se určitě vyplatí podívat.

MEGA

Společnost má pověst díky svému neslavnému tvůrci Kim Dotcomovi, který USA chce, aby čelil poplatkům za porušení autorských práv. Společnost je nyní nezávislá na jeho vedení a kontrole, ale pokračuje se svým étosem a nabízí zabezpečení s nulovými znalostmi, které má zabránit státním agentům v přístupu k vašim údajům podle libosti.

Společnost MEGA doporučuje použít správce hesel, abyste neztratili přístup k vašim informacím, a k provedení úkolu doporučujeme použít jako 1Password. Na rozdíl od mnoha poskytovatelů nulových znalostí vám MEGA dává možnost uložit záložní klíč pro obnovení v případě ztráty hesla.

End-to-end šifrování znamená, že MEGA nemůže obnovit vaše heslo za vás, takže tento klíč vám umožní resetovat heslo sami. Pokud s tímto šifrovacím klíčem nezacházíte správně, někdo jiný bude moci resetovat své heslo a získat přístup k vašemu účtu, takže budete muset přemýšlet o jeho bezpečném uložení.

Přístup MEGA se zaměřuje na nejslabší vazbu na zabezpečení dat: uživatele. S ohledem na to web důrazně doporučuje použití dvoufaktorové autentizace a šifrování celého pevného disku, aby byla data na místě bezpečí. 

Soukromí MEGA

Datová centra MEGA se nacházejí v přiměřeně ohleduplných oblastech, jako je Lucembursko, Německo, Kanada a Nový Zéland. Žádná z těchto lokalit však neumožňuje vytvořit náš seznam zemí s nejlepšími zákony na ochranu soukromí v cloudu. 

Ještě důležitější je, že žádný z vašich souborů není nikdy uložen nebo zpřístupněn v USA, takže nespadají do oblasti působnosti právních předpisů, jako je například Patriot Act. Evropské lokace znamenají, že její ceny jsou v eurech, ale za 2 TB cloudového úložiště se zdá být asi 11 $ měsíčně..

MEGA je v souladu s evropskými předpisy GDPR, jejichž cílem je ochrana údajů občanů EU. Společnost udělá věci o krok dále a použije stejnou ochranu GDPR na všechny své uživatele, bez ohledu na to, zda pobývají v EU nebo ne. 

Zásady ochrany osobních údajů společnosti MEGA nejsou tak jasné jako některé, které jsme viděli, ale výslovně uvádí, že žádné z vašich osobních údajů nebudou prodány žádné třetí straně. V zájmu transparentnosti jsou klientské aplikace MEGA otevřeným zdrojovým kódem, takže je kdokoli může zkontrolovat, zda neobsahují chyby nebo slabiny zabezpečení..

K dispozici je také program odměn za zranitelnost, který nabízí peněžní pobídky pro kohokoli, kdo může najít potenciální bezpečnostní problémy.

6. SpiderOak

SpiderOak vyniká ve srovnání s jinými možnostmi na tomto seznamu spíše jako služba online zálohování než „skutečný“ poskytovatel cloudového úložiště. Nabízí však také sdílení a synchronizaci souborů, takže jej lze použít jako cloudové úložiště, i když můžete synchronizovat a sdílet pouze soubory, které jsou součástí záloh souborů. 

Pokud hledáte záložní službu a cloudové úložiště, určitě stojí za to se podívat na naši recenzi SpiderOak ONE..

spider-vs-dropbox-spider-web

SpiderOak standardně nabízí šifrování s nulovými znalostmi. Používá 256bitové šifrování AES pro data v klidu a TLS / SSL pro veškerý síťový provoz. Každý soubor a složka je šifrována jiným klíčem a každou verzí vašich souborů. To umožňuje SpiderOak zálohovat více verzí souborů, takže se můžete v případě potřeby vrátit zpět na starší kopii.

Tato úroveň zabezpečení se však nevztahuje na soubory a složky, které jste sdíleli s ostatními lidmi. Pokud sdílíte složku (kterou SpiderOak nazývá „sharerooms“), obsah této složky již nebude chráněn nulovou znalostí. Chcete-li i ve sdílených souborech zajistit vysokou bezpečnost, musíte se podívat na jednu z dalších možností v seznamu. 

SpiderOak je k dispozici pro Windows, Linux a MacOS, což je vysoce hodnocené na našem seznamu nejlepších cloudových záloh pro Mac. K dispozici jsou také aplikace pro iOS a Android, ale ty vám udělí přístup pouze pro čtení k vašemu účtu, takže nebudete moci nahrávat ani synchronizovat z telefonu nebo tabletu, což je velké zklamání. Překvapivě v současné době není k dispozici dvoufaktorové ověření.

SpiderOak rozhodně není nejlevnější možností na našem seznamu. Za 6 $ měsíčně získáte pouze 150 GB úložného prostoru. Za 2TB budete muset zaplatit 14 $ měsíčně. K dispozici není také žádná bezplatná úroveň, i když existuje 21denní bezplatná zkušební verze, pokud si chcete vyzkoušet SpiderOak.

Ochrana osobních údajů SpiderOak

SpiderOak získal velkou podporu svých osobních údajů, když byl jmenován bezpečnostní figurkou nenávisti Edwardem Snowdenem jako příklad bezpečných alternativ Dropbox, které využívají ochranu nulových znalostí. Na rozdíl od některých poskytovatelů v tomto seznamu má SpiderOak velmi jasnou a jednoduchou politiku ochrany osobních údajů. 

Jediné informace, které shromažďuje, jsou vaše přihlašovací údaje, fakturační údaje a některé informace o zařízení, například množství dat uložených v jeho službě, jakož i datum a čas žádostí o přístup. Podle společnosti SpiderOak se tyto informace nikdy neprodávají ani nesdílejí s třetími stranami, kromě splnění zákonných požadavků.

Servery SpiderOak mají sídlo v USA, takže vaše data stále podléhají zákonu Patriot Act. To znamená, že společnost SpiderOak může být v případě potřeby nucena předat všechna vaše data donucovacím orgánům.

Protože však SpiderOak používá nulové znalosti, vaše data budou šifrována a budou bez vašeho hesla nebo šifrovacího klíče nečitelná. I kdyby to SpiderOak chtěl dešifrovat, nebylo by to možné (s výjimkou sdílených složek).

Jak jsme vybrali naše poskytovatele

Stejně jako u všech našich recenzí v cloudových úložištích se na každého poskytovatele zaměřujeme, abychom zvážili jeho silné a slabé stránky. Vybíráme si, co považujeme za nejlepší poskytovatele pro každou kategorii, bez ohledu na to, jak jsme je ohodnotili v jiných recenzích.

Naším cílem je poskytnout vám co nejlepší rady. Proto jsme rádi, že v tomto seznamu poskytovatelů cloudového úložiště můžeme doporučit záložní produkt SpiderOak, protože se zaměřuje na zabezpečení smíšené s dobrou cenou. To je také důvod, proč pCloud a Sync.com vytvářejí náš seznam s cenově dostupnými plány a také s dobrými bezpečnostními opatřeními a opatřeními na ochranu soukromí.

Závěrečné myšlenky

Pokud hledáte nejbezpečnější cloudové úložiště, náš výběr číslo jedna je Sync.com. Nabízí šifrování s nulovými znalostmi po vybalení, a to i pro bezplatné uživatele. Placené plány jsou velmi příznivé ceny, takže pokud máte k dispozici spoustu dat, nebude to rozbít banku.

Krátká sekunda je pCloud, který – i když vyžaduje šifrovaný doplněk – má některé jedinečné funkce, díky kterým je silným uchazečem. Mezi ně patří schopnost rozhodnout, které soubory a složky získají nejsilnější šifrování, což vám umožní sdílet další soubory s různými uživateli.

Tresorit, SpiderOak, Egnyte a MEGA přinášejí na stůl něco jiného, ​​a kdokoli z nich by udělal skvělou práci pro zabezpečení vašich dat v cloudu. Sdělte nám své vlastní myšlenky a názory na tyto služby bezpečného cloudového úložiště v komentářích níže a děkujeme za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map