Jednoduchý algoritmus pro zálohování disků

Pokud pracujete v oblasti IT, oceníte nutnost pravidelné zálohování disků offline (na místních pracovních stanicích nebo serverech) i online. Pro větší kontrolu, zabezpečení a použitelnost je lepší mít vlastní nástroj pro zálohování souborů. Tento článek představuje algoritmus, pomocí kterého můžete začít s interní aplikací pro zálohování souborů.


Online zálohovací služby jsou nevyhnutelně robustnější, škálovatelnější a rozšiřitelnější, ale existují známé problémy, zejména pokud jde o soukromí, zabezpečení a dostupnost, což pro podniky důležité udržovat offline systémy zálohování souborů pro další redundanci dat.

Dostupnost

Internetové služby nejsou vždy dostupné. I když služba sama o sobě může být vždy k dispozici online, nemusí být vždy možné získat přístup ke službě podle potřeby.

Mezi typické důvody, proč nemusí být přístup vždy možný, patří výpadky napájení (časté v některých zemích), prostoje zařízení, běžná údržba nebo aktualizace, výpadky sítě (také časté v některých zemích, zejména v rozvojových zemích), nebo dokonce velmi špatné počasí, které může narušovat normální provoz síťového zařízení.

prostoje
© Cloudwards.net 

V době, kdy internet nebo online služby nejsou dostupné nebo přístupné, je nejlepší mít k dispozici místní (offline) obslužný program pro zálohování souborů, aby bylo možné udržet nadbytečné prostředky, až bude možné znovu získat přístup ke službě online..

Ve skutečnosti je nejlepší udržovat místní a online propouštění současně, takže i když nelze přistupovat k internetové službě, k přesným souborům nebo požadovaným údajům lze přistupovat lokálně.

Soukromí

S ukládáním dat online jsou známy problémy s ochranou osobních údajů. Jednou z obav, které podniky mají o cloudových zálohovacích systémech, je omezená kontrola nad jejich daty. U mnoha online zálohovacích systémů jsou obchodní soubory a data uloženy na externích (veřejných) serverech, kde mohou podléhat přístupu třetích stran v té či oné podobě..

Soukromí

I když bezpečnost dat není bezprostřední hrozbou, skutečnost, že data mohou být zpracována nebo dokonce upravena poskytovatelem úložiště, je pro mnohé podniky velmi znepokojující. S místním nebo offline systémem zálohování dat se firmy nikdy nemusí starat o soukromí.

Bezpečnostní

Online služby jsou vždy vystaveny bezpečnostním hrozbám. Ať už mluvíme o útocích DDoS (distribuované odmítnutí služby) nebo krádeži informací, rizika jsou pro podniky reálná.

V nedávné paměti došlo k útoku na databáze Sony v dubnu 2011, přičemž hackerům zůstaly zásadní informace o zákaznících s přibližně 77 miliony účtů ukradených při výpadku, který trval 24 dní..

cloudová bezpečnost
Cloud Security

Nedávno byl mužský účet Skype hacknut šestkrát za jeden den. Události, jako jsou tyto, mají tendenci inspirovat obavy ohledně bezpečnosti online služeb obecně, i když úspěšné útoky nejsou běžnou součástí. Tyto typy bezpečnostních hrozeb se nevztahují na lokální úložná zařízení, zejména pokud hostitelský počítač nebo síť není připojena k Internetu.

5 důvodů pro použití interního nástroje pro zálohování souborů

Větší kontrola: při použití nástroje pro zálohování souborů máte úplnou kontrolu nad svými daty. Nejsou zde také žádné problémy s ochranou soukromí.

Úspora nákladů: skutečnost, že je interní, znamená, že za to nemusíte platit cent – je vyvíjen, udržován a upgradován podle požadavků vašich interních zaměstnanců IT.

Více zabezpečení: vaše data jsou mnohem bezpečnější na místních pevných discích nebo v soukromé síti než ve veřejné síti, pokud také přijmete náležitá bezpečnostní opatření.

Větší použitelnost: další hlavní výhoda, že máte vlastní interní nástroj pro zálohování souborů, je to, že si jej můžete přizpůsobit tak, aby zvládal úlohy zálohování přesně tak, jak je potřebujete – takže mluvíme o inherentně efektivnějším řešení.

Více nasazení: protože je to vaše vlastní řešení, můžete jej nasadit kdekoli a jakýmkoli způsobem bez omezení, na rozdíl od řešení třetích stran.

Jednoduchý algoritmus pro návrh vlastního nástroje pro zálohování souborů

Nyní, když pochopíte výhody, které má vlastní interní nástroj pro zálohování souborů, se podíváme na jednoduchý algoritmus, který můžete použít k návrhu své vlastní aplikace..

zálohování souborů
© Cloudwards.net

Vývojový diagram výše je algoritmus pro jednoduchou aplikaci pro zálohování souborů. Jak je vidět na obrázku, základní aplikace pro zálohování souborů se skládá z: zálohy registru, záložní strážce (řadič), vstupu uživatele, agenta kopírování a správce sestav.

Jak to funguje

Jak již bylo zmíněno dříve, jednoduchý systém se skládá pouze z pěti komponent: registru, strážní služby, vstupu, agenta kopírování a správce sestav.

Je to tak jednoduché! Ve skutečnosti s tímto algoritmem byste měli být na dobré cestě k navrhování své vlastní záložní aplikace. Pokud dovednosti nejsou k dispozici, nezoufejte. V nadcházejícím článku vám ve skutečnosti poskytneme návod, jak vyvinout vlastní nástroj pro zálohování souborů s plně zakódovanými příklady, takže pozor.

Závěr

Doufejme, že to bylo zajímavé čtení, a my jsme si jistě zakryli některé důvody: zkoumali jsme, proč je důležité místní (offline) zálohování dat a zmíněné důvody, jako je dostupnost, soukromí a zabezpečení. Poskytli jsme také pět skvělých důvodů, proč byste měli investovat do interního zálohovacího nástroje, včetně větší kontroly, úspor nákladů, zvýšené použitelnosti, větší bezpečnosti a více nasazení.

Nakonec jsme právě viděli algoritmus pro vývoj vašeho vlastního interního nástroje pro zálohování dat. Není to nic fantastického, ale práce to zvládne. A slíbili jsme vám, že vám přineseme článek s plně zakódovaným návodem, jak vytvořit vlastní záložní aplikaci, takže na to určitě dávejte pozor. Nechte komentáře přicházet a mluvme! Zeptejte se na tento článek a získejte okamžitou zpětnou vazbu od týmu.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map