Jaký je nejlepší způsob uložení 1 TB v cloudu v roce 2020?

Data jsou všude, takže není divu, že z nich každý den vygenerujeme 2,5 bilionu bytů. Takový svazek musí být někde uložen a někde je cloud. Je to nejlepší způsob, jak uložit 1 TB dat.


Přemístění terabajtů dat do cloudu je dobrý nápad, protože vám pomůže vyřadit váš pevný disk a zvýšit výkon vašeho počítače. Kromě toho budou vaše soubory v bezpečí, pokud dojde k selhání nebo selhání pevného disku. Není to jistý software pro obnovu dat, který vám pomůže, pokud k tomu dojde a vaše soubory nejsou v cloudu.

Budete-li tak nakloněni, budete je také moci sdílet se svými přáteli a rodinou.

Některé z našich nejlepších cloudových služeb úložiště mají plány předplatného, ​​které nabízejí 1 TB úložiště nebo více. Pracují pro jednotlivce a firmy všech velikostí.

Velikost však není jediným faktorem, který je třeba zvážit, protože poskytovatelé cloudu musí být bezpeční a usnadnit vám správu prostoru. Chcete-li se dozvědět více o funkcích, které potřebují k zabezpečení vašich dat, přečtěte si naše vysvětlení toho, jak služby cloudového úložiště chrání vaše data, a seznam nejbezpečnějších služeb cloudového úložiště.

Pokud jste sem přišli hledat zálohu, přečtěte si náš seznam nejlepších cloudových zálohovacích služeb. Rozdíl mezi cloudovým úložištěm a cloudovým zálohováním se dozvíte zde.

Díky tomu se můžeme přesunout na služby, které jsou schopné ukládat 1 TB dat, počínaje Sync.com.

1. Sync.com

Sync.com je na vrcholu našeho seznamu nejlepších cloudových služeb úložiště. Byl založen v Torontu v roce 2011 a má pověst silného zabezpečení a soukromí uživatelů. Jeho zabezpečení zahrnuje soukromé šifrování a kanadské zákony na ochranu soukromí vám pomohou chránit vaše soukromí.

Sync.com-Web-Control-Panel-Slider-1

Sync.com-Share-File-Link-Slider-2

Sync.com-Sync-Folder-Slider-3

Sync.com-Speed-Throttle-Slider-4

Sync.com-Two-Factor-Authentication-Slider-5

Předchozí

další

Službu Sync Starter, bezplatný plán s 5 GB úložného prostoru můžete použít k vyzkoušení služby před zaplacením prémiového plánu. Existují dvě z nich pro osobní uživatele: Personal Pro 500GB za 49 USD ročně a Personal Pro 2TB za 96 USD ročně. Ten je jedním z nejlepších obchodů v cloudovém úložišti.

Pokud potřebujete více místa, můžete se přihlásit k plánu Business Solo 4TB za 180 USD ročně. To se sníží na 15 dolarů měsíčně, což je stále hodně.

Pro více uživatelů můžete získat plán Business Pro, který stojí mezi 60 a 180 $ v závislosti na velikosti místa a počtu uživatelů. Musíte se však zaregistrovat alespoň pro dva uživatele.

Sync.com neomezuje velikost souboru, takže můžete nahrát jeden soubor 1 TB, pokud si budete přát. Zástupce nám v e-mailu řekl, že neomezuje ani přenos dat.

Rychlost nahrávání a stahování je podobná jako u ostatních cloudových úložišť, ale ve výchozím nastavení to neomezuje vaši šířku pásma. Nahrávání složky 1 GB trvalo v průměru asi 15 minut. Stahování jedné trvalo asi šest minut. Testy byly provedeny prostřednictvím sítě v Mexiku.

Pokud proces synchronizace používá příliš mnoho systémových prostředků, existuje možnost jej omezit pomocí ikony hlavního panelu klientského počítače. Pokud máte omezený tarif, můžete také omezit měsíční provoz. Synchronizace na úrovni bloků, která zrychluje přenos již nahraných souborů, však není k dispozici. Přečtěte si další informace o službě v naší recenzi Sync.com.

2. pCloud

pCloud je společnost se sídlem v USA, která se řadí na špici našeho seznamu nejlepších cloudových úložišť. Spadá pod zákony USA, ale můžete jej zmírnit koupí doplňku pCloud Crypto, který umožňuje soukromé šifrování.

Soubory webového rozhraní pCloud

Složka pCloud Sync

pCloud Share File Link

pCloud Odkazy ke stažení

Klient pCloud Drive

Předchozí

další

Až budete mít jistotu, že vaše data jsou bezpečná a soukromá, můžete začít tím, že zkusíte pCloud vyzkoušet svůj bezplatný plán 10 GB. To nestačí na vyzkoušení služby pro 1 TB, ale stačí zjistit, jaké to je.

Existují placené plány pro osobní i firemní uživatele. Osobní uživatelé si mohou vybrat mezi Premium a Premium Plus. První může uložit pouze 500 GB, ale druhý vám dává 2 TB za 9,99 $ měsíčně. Pokud platíte za rok předem, existuje sleva, nebo si můžete ušetřit ještě více zeleně zakoupením celoživotní licence.

pCloud vám umožňuje nahrávat soubory „neomezené“ velikosti, ale má limit přenosu 500 GB měsíčně pro uživatele Premium a 2 TB za měsíc pro uživatele Premium Plus. Přesto to nejsou malé čepice a pravděpodobně vám nebudou bránit v práci. Přečtěte si více o cenových plánech v naší recenzi pCloud.

Služba má také vysoké rychlosti. Testy provedené mimo Boston ukázaly, že nahrávání trvá asi sedm minut a stažení složky 1 GB trvá asi minutu.

3. Disk Google

S 800 miliony uživatelů je Disk Google jednou z nejpopulárnějších cloudových služeb. Má globální síť datových center, díky čemuž je vhodný pro přenos velkého množství dat. Nemá nejlepší zabezpečení a soukromí a byl připojen k projektu PRISM v roce 2013. Je však kompatibilní s Boxcryptorem, takže jej můžete použít ke zvýšení vašeho soukromí.

Webové rozhraní Disku Google

Složka synchronizace Disku Google

Disk Google Dokumenty Google

Odkaz na vytvoření Disku Google

Nastavení sítě Disku Google

Předchozí

další

Služba nedávno aktualizovala své předplatné plány, což jim mnohem lepší hodnotu.

Placené plány začínají na 100 GB a končí na 30 TB. Nejsou to všechno dobré hodnoty, ale plán 2TB je proto, že stojí pouze 9,99 $ měsíčně. Pokud platíte za rok předem, získáte také slevu. K dispozici je také bezplatný plán, který vám poskytuje velkorysý 15 GB úložného prostoru, který můžete použít k získání přehledu o službě.

Limity velikosti souborů jsou nastaveny na 5 TB pro typy souborů bez dokumentů. Nebudete však moci nahrát tolik za den, protože existuje limit přenosu 750 GB. Přesto byste neměli mít problém s nahráváním souborů.

Díky globální síti trvalo asi 10 minut, než se nahrálo 1GB složky, a asi pět minut, než se stáhlo. Disk Google má omezení rychlosti, které můžete použít ke zpomalení přenosu souborů, pokud je synchronizací vepřové systémové prostředky. Neexistuje však žádný přenos na úrovni bloku. Další informace o rychlostech a dalších funkcích naleznete v naší recenzi na Disku Google.

4. Dropbox

Dropbox je jednou z nejstarších cloudových služeb úložiště a vymyslel společný model synchronizace a synchronizace na úrovni bloků. Má více než 500 milionů uživatelů.

Dropbox Online Files Slide1

Posuvník synchronizace složky Dropbox

Požadavek na soubor Dropbox Slide4

Selektivní synchronizační snímek Dropbox5

Předchozí

další

Stejně jako u Disku Google neexistuje šifrování nulové znalosti, ale používá AES 256-bit v klidu a během přenosu. Dropbox však není přátelský k soukromí, protože dešifruje vaše soubory pro indexování, jakmile se dostanou na jeho servery, a poté je znovu zašifruje. Abychom tomu zabránili, zvažte použití Boxcryptoru. K dispozici je však dvoufaktorová autentizace.

Dropbox má několik plánů, které byste mohli použít k uložení 1 TB dat. Jeho plán Plus poskytuje 1 TB úložiště za 10 USD měsíčně. Pokud za rok zaplatíte, cena klesne na 99 $. To je slušná hodnota, ale ne tak dobrá, jako byste získali se službami, jako je Sync.com a pCloud.

Ve skutečnosti musíte zaplatit 20 $ – dvojnásobek ceny srovnatelného plánu pCloud -, abyste se přihlásili k odběru Professional a získali 2 TB prostoru. Podrobnosti najdete v recenzi Dropboxu.

Pokud k nahrávání používáte webového klienta, bude přenos dat omezen na 20 GB, ale u desktopového klienta neexistují žádná omezení šířky pásma. Placené plány však mají denní limit sdílení 200 GB.

Datová centra Dropboxu jsou v USA, takže tam budou vaše rychlosti nejrychlejší. Výsledky testů byly skvělé vzhledem k tomu, že jsme je spustili z jihovýchodní Asie, s průměrným uploadem 16 minut pro složku 1 GB a stažením přibližně šest za stejnou. Můžete omezit rychlosti, ale neměli byste to potřebovat, protože synchronizace využívá málo systémových prostředků.

5. OneDrive

OneDrive je vstup společnosti Microsoft na trh cloudových úložišť a má globální síť serverů. Obvykle chybělo šifrování v klidu, ale nyní ho mají jeho prémiové plány.

Soubory webového rozhraní OneDrive

Posuvník složky OneDrive Sync

Spouštěč aplikací OneDrive

OneDrive Vytvořit sdílení souborů propojení

OneDrive Word online

Předchozí

další

Služba cloudového úložiště má na výběr několik plánů, ale pouze pár je vhodných k uložení 1 TB dat: Office 365 Personal a Office 365 Home. První vám poskytne 1 TB úložného prostoru za 6,99 $ měsíčně nebo 69,99 $, pokud zaplatíte za rok. Druhý poskytuje šest uživatelů s 1TB každý za 9,99 $ měsíčně nebo 99,99 $ za rok. OneDrive má omezení velikosti souboru 20 GB.

Díky globální síti serverů jsou rychlosti OneDrive rychlé a stabilní. Nahrání složky 1 GB trvalo přibližně šest minut a stahování jedné minuty. Nahráli jsme však pouze soubory se synchronizací, protože při ručním nahrávání došlo k chybám. Bohužel je blokové kopírování k dispozici pouze pro soubory sady Office.

Pokud zjistíte, že rychlost synchronizace OneDrive příliš ovlivňuje systémové prostředky, můžete je upravit ručně. Ve výchozím nastavení jsou neomezené. Rychlosti nahrávání můžete také nastavit tak, aby se v případě problému automaticky zpomalily, nebo nastavit omezení rychlosti nahrávání a stahování. Další informace o funkcích OneDrive najdete v naší recenzi OneDrive.

6. MEGA

MEGA založil notoricky známý Kim Dotcom v roce 2013. Už tam nepracuje, ale společnost zůstává. Patří mezi nejlepší služby s nulovými znalostmi, takže se nemusíte starat o soukromí svých souborů. MEGA nabízí mnoho pro zabezpečení cloudu, včetně protokolů a šifrování, které chrání vaše soubory při přenosu a v klidu.

MEGA-Homepage-2018

mega-webové rozhraní

mega-verze

mega-sync-folder

mega-podpora

Předchozí

další

Plán zdarma byl pro nové uživatele obrovským háčkem, protože nabízel 50 GB úložného prostoru. To se změnilo v roce 2017 a nyní služba zabere 35 GB po jednom měsíci. Navzdory tomuto nepřekonatelnému pohybu je MEGA stále jednou z nejlepších bezplatných skladovacích služeb.

Inzeruje plán Pro I jako svůj nejoblíbenější a není těžké pochopit proč. Nabízí 1 TB úložiště za 11,38 USD. Tato služba vám nedává slevu, ale poskytuje vám dva měsíce zdarma, pokud si zakoupíte jednoletý program Pro.

V průměru to trvalo asi 36 minut, než jsme nahráli 1GB složku se zipem, což je o 10 minut pomalejší, než bychom očekávali. Na tři pokusy MEGA nahrála naše soubory přibližně za 25 minut, ale trvalo to déle než hodinu.

To je dobrý výsledek vzhledem k tomu, že jsme v Srbsku v Bělehradě používali připojení Wi-Fi s rychlostí nahrávání pouze 6 megabitů za sekundu a rychlostí stahování 102 Mb / s. Uživatelé hlásili, že dosáhli rychlejší rychlosti, když vypnuli nastavení „použití http“ na kartě šířky pásma aplikace pro stolní počítače. V naší recenzi MEGA můžete vidět tabulku plné rychlosti.

Závěrečné myšlenky

Ukládání 1 TB dat nemusí být pomalé a drahé díky schopným službám cloudového úložiště. Služby, o kterých jsme hovořili, patří mezi naše nejlepší služby cloudového úložiště, proto byste se měli obrátit na jejich jednotlivé recenze, abyste si mohli pomoci. Pokud se vám nelíbí mnoho, zkuste Sync.com. Se službou v žebříčku číslo jedna se nedopustíte.

Ostatní služby jsou také dobré. pCloud je mezi nimi nejlepší volba, ale ostatní na seznamu jsou životaschopní. Pokud na své soukromí kladete velký důraz, zvažte použití MEGA, protože jeho ochrana je ve velké míře.

Co si myslíte o službách, které jsme uvedli? Existuje další, který používáte, když potřebujete hodně skladovat? Řekněte nám o tom v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me