Jak zálohovat Windows 7, 8 a 10 v roce 2020

Windows prošla dlouhou cestu od verze 1.0, která právě uvedla grafické uživatelské rozhraní pro MS-DOS, byla vydána v roce 1985. To znamená, že si za ta léta získala pověst tím, že má chyby, zažívá modrou obrazovku smrti. chyby a shazovat. V tomto článku vám ukážeme, jak zálohovat Windows, a zabránit tak ztrátě dat.


Chyby a pády nezabránily tomu, aby se stal jedním z nejpopulárnějších operačních systémů na světě. Jeho nejnovější inkarnace, Windows 10, se pravděpodobně stará o mnohé z problémů svých předchůdců, přestože má své vlastní, zejména pokud jde o soukromí. Pokud vás to znepokojuje, přečtěte si naši příručku, jak vyladit průvodce nastavením ochrany osobních údajů v systému Windows 10.

Pokud jste správce serveru s velkým úkolem zálohování serveru Windows před sebou, přečtěte si náš seznam nejlepších záloh serveru Windows.

V další části vám ukážeme, jak použít nástroj Zálohování systému Windows k zálohování operačního systému a ujistit se, že neztratíte své soubory, pokud se stane něco nevítaného.

Zálohování Windows pomocí nástroje Zálohování Windows

Toto je pravděpodobně nejjednodušší, i když ne nejlepší způsob zpracování záloh Windows. Pokud jsou vaše soubory obzvláště důležité a máte několik babek, které můžete utratit, doporučujeme vám přeskočit rovnou do sekce vašich online možností, kterou najdete pod touto.

V systému Windows 10 stiskněte tlačítko Start, zadejte příkaz „ovládací panel“ a vyberte jej.

how-to-backup-windows-step1

Chcete-li zobrazit seznam „Zálohování a obnovení (Windows 7)“ nahoře, zadejte „záloha“. Zadejte ho.

how-to-backup-windows-step2

V okně „Zálohování a obnovení (Windows 7)“ klikněte na odkaz „vytvořit obraz systému“.

how-to-backup-windows-step3

Další okno vás vyzve k výběru místa, kam chcete obrázek uložit. Uvědomte si, že získáte obrázek, který obsahuje všechny vaše jednotky, nejen vaši systémovou jednotku, a jeho velikost může být obrovská, takže se ujistěte, že jste připraveni. Můžete si pořídit dostatek DVD, ale uložení obrázků do nich by bylo únavné.

Je snazší uložit na jiný pevný disk. Nezapomeňte, že mohou selhat nebo selhat a vzít si s sebou svůj obrázek. Pokud k tomu dojde, budete muset při načítání souborů spoléhat na software pro obnovu dat, ale to není jistá sázka. Jednotky SSD mají mnohem nižší míru selhání, ale vyskytují se více datových chyb, takže si nemůžete být jisti, že váš obrázek bude v bezpečí, a to buď.

Co můžete udělat, je zahrnout cloudové rovnice do rovnice. Pro zálohování byste měli postupovat podle pravidla 3-2-1, což znamená, že soubory ukládáte na jednom vzdáleném místě a na dvou místních zařízeních. Koneckonců, záloha stojí za něco, pouze pokud se nemůže ztratit; zálohování je jediným dobrým způsobem, jak to zajistit.

Pravděpodobně budete potřebovat hodně úložiště pro svůj obrázek, takže poskytovatelé z našeho nejlepšího cloudového úložiště pro velké soubory by se měli hodit. Jsou zde některé z nejlepších služeb cloudového úložiště, jako je Sync.com a pCloud, a jsou skvělou volbou pro ukládání souborů..

Alternativa online zálohování

Úložiště se nazývá úložiště z nějakého důvodu. Dalo by se použít jako službu zálohování, ale to by naznačovalo, že specializované služby zálohování nemají co nabídnout. To však neplatí, protože mnoho služeb může zálohovat celý počítač nebo pouze obrázek systému Windows a v případě potřeby jej obnovit.

Jinými slovy, online zálohování je zaměřeno na zotavení po katastrofě. Na rozdíl od cloudového úložiště vytváří cloudová záloha obraz celého pevného disku, což znamená, že si zachovává strukturu složek a nevyžaduje, abyste soubory ukládali do synchronizované složky. I když to může být pomalé a není to volné místo, poskytuje vám některé zajímavé funkce.

Zahrnují nepřetržité zálohování, které zajišťuje, že vaše záloha je aktuální, a přírůstkové zálohování, což zkracuje dobu potřebnou k nahrání souborů. Zatímco většina běží průběžný proces zálohování, můžete také spouštět naplánované zálohování, aby vaše záloha mohla být spuštěna v noci a nespasila vaše systémové prostředky.

Pokud se domníváte, že by vám pokročilé funkce přinesly užitek, podívejte se do naší nejlepší online příručky pro kupce záloh a vyhledejte poskytovatele, který vyhovuje vašim potřebám. Zatímco některé služby jsou komplikované a vyžadují, abyste označili soubory, mnoho, například Backblaze, nabízí velmi snadné použití. Pokud je flexibilita více věcí, možná budete chtít vyzkoušet CloudBerry Backup, solidního záložního klienta, který vám umožní rozhodnout, kde budou vaše data uložena..

Přečtěte si naši recenzi CloudBerry Backup a Backblaze, kde najdete další informace o těchto dvou vynikajících službách.

Backblaze-Slider1
© Cloudwards.net

Backblaze-Slider2
© Cloudwards.net

Backblaze-Slider3
© Cloudwards.net

Backblaze-Slider4
© Cloudwards.net

Backblaze-Slider5
© Cloudwards.net

Předchozí

další

Poskytovatelé jsou také Acronis True Image a BigMIND Home. Funkce zálohování obrázků, přírůstkové zálohování a schopnost chránit obrázky pomocí hesla. Pokud vás zajímá, přečtěte si naši recenzi Acronis True Image a recenze BigMIND Home.

Acronis-True-Image-Backup-Setup-Slider1
© Cloudwards.net

Posuvník Acronis-True-Image-Destination-Slider2
© Cloudwards.net

Acronis-True-Image-Active-Protect-Slider3
© Cloudwards.net

Posuvník nastavení Acronis-True-Image-Settings4
© Cloudwards.net

Posuvník Acronis-True-Image-Tools-Slider5
© Cloudwards.net

Předchozí

další

Můžete mít více pevných disků, které je třeba zálohovat. To není problém, protože poskytovatelé online zálohování mohou pracovat s externími pevnými disky. Ve skutečnosti máme seznam nejlepších poskytovatelů online záloh pro externí pevné disky.

Mezi nimi je i IDrive, což je naše nejlepší služba pro zálohování cloudu (přečtěte si naši recenzi IDrive).

Závěrečné myšlenky

Váš pevný disk nebo operační systém Windows se nemusí nikdy zhroutit a vzít si s sebou data, ale šance, že k tomu dojde, je větší než nula. Spoléhat se na štěstí vás může dostat daleko, ale příprava je odpovědnější možností a zaručuje bezpečnost vašich dat.

Nastínili jsme několik způsobů, jak zálohovat Windows. Nativní nástroj je bezplatná možnost integrovaná do systému Windows a snadno se používá. To znamená, že obrazový soubor, který vytvoří, může být obrovský, takže je nejlepší, když jej někde uložíte, možná v cloudu. Můžete si ji však ponechat ve svém počítači a využít pokročilých funkcí, které nabízí nejlepší online zálohování pro řešení Windows.

Co si myslíte o zálohování Windows? Jaké řešení dáváte přednost? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me