Jak upravit PDF v roce 2020 rychle a efektivně

Úpravy souboru PDF mohou být složité. Přestože je to skvělý způsob, jak rychle zkompilovat a publikovat informace, nejedná se o formát souboru, který můžete upravovat mimo pole. Na rozdíl od dokumentu Microsoft Office není soubor PDF určen k úpravám, proto potřebujete k vyladění obsahu ty správné nástroje.


Rychlé vyhledávání na internetu vám ukáže mnoho možností úprav dokumentů PDF. Některé jsou poměrně drahé, ale levné nebo bezplatné editory nabízejí pouze základní funkce a nepřevádějí soubory přesně. Mnozí nemohou upravovat text nebo grafiku ve formátu .pdf, ale umožňují vám přidávat komentáře pomocí poznámek ve stylu poznámek nebo textových polí a řádků nad obsahem souboru..

Někteří editoři pracují ve vašem prohlížeči, ale nemají tolik funkcí jako jejich protějšky v počítači. Navíc vystavují vaše soubory internetu, což může být problém, zejména pokud obsahují důvěrný nebo citlivý obsah. Pro větší zabezpečení však můžete použít šifrování VPN.

Dobrý editor PDF vám umožní přesunout, změnit, odstranit a přidat obsah do dokumentu. Vaše úpravy také zůstanou nedotčeny, takže nikdo jiný je nemůže změnit, pokud nemá stejně dobrý nástroj.

Základní techniky jsou podobné ve všech editorech PDF, ale jejich rozhraní se liší. Stejný dokument PDF však můžete zpracovat ve více než jednom nástroji. Můžete například použít jeden k úpravě textu a druhý k úpravě formulářů, aktualizaci obrázků nebo odstranění stránek. 

Jak upravit PDF

Ve výchozím nastavení jsou dokumenty PDF otevřeny v aplikaci Adobe Acrobat. Chcete-li soubor upravit přímo z programu Acrobat, postupujte takto:

  1. Otevřete Adobe Acrobat
  2. Vyberte „soubor“ a poté „otevřít…“
  3. V okně dokumentu vyberte soubor PDF a klikněte na „otevřít“.
  4. Na pravém panelu nástrojů klikněte na „Upravit PDF“. V Acrobatu můžete upravovat, nahrazovat nebo přidávat text, opravovat překlepy, upravovat zarovnání, měnit písma a velikosti písma, přidávat horní nebo dolní indexy a měnit velikost odstavců nebo textu
  5. Najděte text, který chcete upravit, a umístěte na něj kurzor
  6. V horní části pravého panelu nástrojů klikněte na „formát“ a upravte text. U obrázků umístěte kurzor na obrázek, který chcete upravit, a klikněte na možnost „objekty“ na pravém panelu nástrojů

Poznámka: Tyto kroky platí pro Acrobat X a XI. Starší produkty Acrobat vyžadují, abyste použili možnost „nástroje“ v pravé horní části navigační lišty a poté vyberte „Upravit text“ & snímky.”

Nejlepší editory PDF

V případě, že potřebujete provést důležité změny, vám poskytneme tři možnosti, jak použít k úpravám dokumentů .pdf, a my je projdeme jeden po druhém, počínaje Adobe Acrobat.

Adobe Acrobat DC

Adobe Acrobat DC je editor formátu PDF. Můžete přidat odstavec klepnutím nebo klepnutím, opravit překlepy, změnit uspořádání stránek nebo dokonce oříznout nebo vyměnit fotografie.

Má nástroje pro úpravy celé stránky, které automaticky upravují odstavce, když přidáte text na stránku, a upraví formát, když přidáte řádky do seznamů s odrážkami. Jeho automatická kontrola pravopisu zajišťuje, že vaše úpravy jsou správné, zatímco nástroj „najít a nahradit“ opraví každou instanci fráze nebo data, které je třeba aktualizovat.

Další šikovná funkce, kterou žádná jiná aplikace nenabízí, je možnost porovnávat písma na skenovaných obrázcích. Dělá to pomocí optického rozpoznávání znaků a vytvoří písmo ze znaků, které najde. Tímto způsobem můžete upravovat text naskenovaných obrázků pomocí stejného písma bez ohledu na to, jak staré je písmo.

Díky mobilní aplikaci Acrobat Reader můžete upravovat váš .pdf z iPadu a využívat výhod práce na dálku. Pokud chcete vyzkoušet výkonné funkce Acrobat DC, je k dispozici bezplatná sedmidenní zkušební verze, ale před ukončením se ujistěte, že ji zrušíte, protože vám za ni bude účtována.

Ačkoli je to drahé, funkce Acrobat DC je těžké porazit. Společnost Adobe vlastní trh pro úpravy fotografií, a pokud vás to zajímá, náš nejlepší software pro úpravu fotografií řadí nejlepší výběr. Přesto můžete získat dobré výsledky z levnějších možností, protože základní techniky jsou ve všech editorech PDF podobné.

Microsoft Word

Pokud si nemůžete dovolit Acrobat DC, můžete pomocí aplikace Microsoft Word upravit svůj soubor PDF. Pokud vlastníte aplikaci Microsoft Word 2013, 2016 nebo 2019, můžete otevřít svůj .pdf v programu a převést jej na upravitelný dokument Word. 

Po provedení změn můžete dokument znovu uložit jako soubor PDF.

Jak používat PDF Converter

Převaděč .pdf vám pomůže převést soubory .pdf do různých, ale upravitelných formátů, takže můžete upravovat jejich obsah. To znamená, že dokument již nebude ve formátu .pdf, ale bude otevřen v programech pro úpravy dokumentů, jako je Microsoft Word.

Ve srovnání s používáním editoru PDF je převodník pohodlnější a známý a může vám ušetřit hodiny času a úsilí. Nejjednodušší způsob, jak změnit nebo extrahovat text nebo obrázky, je převedení formátu PDF do dokumentu Word a jeho otevření pomocí preferovaného kancelářského softwaru..

Úlohu může provést několik programů při zachování původního formátování. Nejsou však úplně stejné, protože některé dávají přesnější výsledky než jiné.

Možná si nebudete moci dovolit předplatné Acrobat DC a pravděpodobně nemáte Microsoft Word 2013, 2016 nebo 2019. Online editory .pdf jsou však vždy k dispozici a některé jsou zdarma k použití. 

Jedním z nejlepších bezplatných konvertorů .pdf je Smallpdf. Může nejen převést váš soubor PDF do jiného upravitelného formátu, ale také vám umožňuje přidat text nebo obrázky do dokumentu. Zde jsou kroky, které můžete použít k úpravě formátu PDF pomocí programu Smallpdf.

Existují dva způsoby, jak upravit dokument PDF pomocí Smallpdf: převést jej na upravitelný dokument Word a poté provést změny nebo upravit soubor online.

Jak používat Smallpdf k převodu PDF do dokumentu Word

Přejděte na web Smallpdf a vyberte typ převodu, který chcete provést. V takovém případě klikněte na „PDF to Word“.

smallpdf-edit-pdf-convert-pdf-word

Nahrajte dokument PDF, který chcete převést do aplikace Word.

smallpdf-edit-pdf-convert-pdf-word-upload

Počkejte na dokončení procesu převodu.

Zobrazí se upozornění, že soubor byl převeden na dokument Word. Můžete si stáhnout upravitelný dokument Word, odeslat jej jako odkaz přes Gmail, pokud jej chcete sdílet s ostatními, nebo jej uložit do Dropboxu nebo na Disk Google pro pozdější úpravy.

Klepnutím otevřete dokument Word a proveďte změny. 

Klikněte na „soubor“, pak na „uložit jako …“ a vyberte PDF pro převod dokumentu Word zpět do formátu PDF.

Jak používat Smallpdf k úpravě PDF

Smallpdf můžete použít jako online editor PDF, pokud nechcete převést soubor PDF do upravitelného formátu. 

Otevřete Smallpdf a vyberte „Upravit PDF“.

smallpdf-edit-pdf-smallpdf

Nahrajte dokument .pdf, který chcete upravit.

smallpdf-edit-pdf-editor

V horní části obrazovky se zobrazí nabídka s různými nástroji pro úpravy. 

smallpdf-edit-pdf-editor-menu

Můžete přidat text, obrázky nebo tvary. Umožňuje také nakreslit různé dokumenty do dokumentu PDF.

smallpdf-edit-pdf-editor-add-text

Jakmile dokončíte požadované změny, klikněte na tlačítko „Dokončit“ v pravé dolní části obrazovky

smallpdf-edit-pdf-editor-finish

Upravený dokument je nyní připraven. Můžete si ji stáhnout, sdílet s ostatními nebo ji uložit do Dropboxu nebo na Disk Google

smallpdf-edit-pdf-editor-edited

Závěrečné myšlenky

Úpravy formátu PDF mohou být složité, ale není to nemožné. Se správnými nástroji, které máte k dispozici, můžete editovat soubory PDF stejně snadno jako dokumenty Word, ať už potřebujete provést několik rychlých úprav nebo dalších změn..

Adobe Acrobat DC je poměrně drahý, ale svou práci zvládne. Editor PDF, například Smallpdf, bude nabízet pouze základní funkce úprav a nemusí nutně poskytovat přesné převody souborů. Na druhou stranu, Microsoft Word je levnější a rychlejší metoda, která vám ušetří nekonečné potíže s dalšími dvěma možnostmi.

Rádi bychom slyšeli vaše tipy a doporučení, jak upravovat .pdf. Sdílejte je s námi v komentářích. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me