Jak přistupovat k cloudovému úložišti jako místní disk: Průvodce 2020

Vzhledem k tomu, že internet je pravděpodobně důvod, proč používáte počítač, je rozumné předpokládat, že jej neváháte použít pro přístup k cloudovému úložišti. Pokud však používáte offline aplikace, které vyžadují přístup k souborům cloudového úložiště, máte zájem o léčbu, protože v tomto článku vám řekneme, jak přistupovat k cloudovému úložišti jako místní jednotka. Také naše definice „léčit“ se může lišit od vaší.


Cloudové úložiště vám umožní spolupracovat s ostatními tím, že vaše soubory ponecháte v cloudu. Tímto způsobem je můžete snadno sdílet. Navíc, pokud váš pevný disk selže nebo někdo ukradne váš laptop, vaše důležité soubory se neztratí.

To znamená, že použití cloudového úložiště jako místní jednotky je jiné než použití jako cloudové síťové jednotky. Ušetří vám to místo na disku, ale umožní vám přístup k obsahu rychleji. Důvodem je synchronizace nebo stažení obsahu cloudového úložiště do počítače. Pokud jste uživatelem OneDrive, přečtěte si náš návod, jak mapovat OneDrive jako článek o síťové jednotce a naučit se, jak to nastavit.

Synchronizace umožňuje upravovat soubory pomocí offline programů a poté odesílat změněné soubory do cloudu. Opětovné odeslání celého souboru je ztráta času, protože by bylo lepší poslat změněnou část. To je to, k čemu je synchronizační algoritmus na úrovni bloku. Některé z nejlepších služeb, které jej mají, jsou na našem nejlepším cloudovém úložišti se synchronizovaným seznamem.

Pokud jste zde narazili na zálohy, měli byste se podívat na náš seznam nejlepších cloudových zálohovacích služeb a přečíst si rozdíly mezi cloudovým úložištěm a zálohováním. Jinak ve zbývající části článku budeme hovořit o službách, ale naše nejlepší srovnání cloudového úložiště vám může poskytnout rychlý seznam, pokud dáváte přednost.

pCloud

Společnost pCloud byla spuštěna v roce 2013 a sídlí v USA. Díky své vynikající hodnotě, snadnosti použití a dobrým funkcím se nachází v blízkosti našeho nejlepšího seznamu cloudových úložišť. Stejně jako mnoho jiných služeb, používá běžný model synchronizace, který se skládá z ikony na hlavním panelu a synchronizační složky. Nainstalujte a získejte přístup podle následujících pokynů.

pcloud-step1-download

Přihlaste se ke svému účtu pCloud pomocí webové aplikace pCloud a klikněte na odkaz „stáhnout“ v horní části stránky.

pcloud-step2-os-version

Odtud vyberte svůj operační systém. Použili jsme Windows 10. pCloud funguje také na MacOSu a Linuxu. Pokud chcete alternativní službu pro operační systém Apple, přečtěte si naše nejlepší cloudové úložiště pro kus Mac. pCloud je na prvním místě v našem nejlepším cloudovém úložišti pro seznam Linux, ale existují i ​​další služby, které by vám mohly lépe vyhovovat.

Po stažení a instalaci klienta ho spusťte a přihlaste se pomocí svých přihlašovacích údajů. Zobrazí se aplikace pCloud a místní jednotka pCloud.

pcloud-step3-pcloud-drive

Jednotka pCloud synchronizuje vaše soubory z cloudu do počítače a jakýkoli soubor, který do něj vložíte, bude synchronizován s cloudem. Můžete také nastavit synchronizaci snímků obrazovky. Bohužel, pCloud nenabízí synchronizaci na úrovni bloků pro urychlení spolupráce.

pcloud-sync-preference

pCloud umožňuje vybrat další složky, které se mají synchronizovat také s cloudem. Soubory a složky můžete také sdílet z jednotky pCloud klepnutím na ně pravým tlačítkem a přechodem do nabídky „share“.

pcloud-share-tab

pCloud je dobrý v náhledu médií, a proto je v horní části našeho seznamu nejlepších cloudových úložišť pro fotografie a videa. Pokud se chcete dozvědět více o jeho funkcích a cenových plánech, přečtěte si naši recenzi pCloud.

Disk Google

S 800 miliony uživatelů je Disk Google nejoblíbenější službou cloudového úložiště. To není překvapující, protože má velmi snadné použití, silné funkce spolupráce, včetně Dokumentů Google, a globální síť serverů, které vám umožňují dosáhnout dobré rychlosti synchronizace.

Chcete-li otevřít synchronizační složku, musíte se nejprve přihlásit k účtu Google a přejít na stránku Disku Google. Poté klikněte na malou ikonu ozubeného kola v pravém horním rohu.

gdrive-step1-gear-icon

Klikněte na „Získat zálohu a synchronizaci pro Windows“ a stáhněte si klienta.

gdrive-step2-download

gdrive-step3-system-tray-icon

Zvolte „zálohování a synchronizace“, stáhněte si klienta a nainstalujte jej. Po instalaci se aplikace spustí automaticky, ale můžete ji spustit pomocí ikony na hlavním panelu.

gdrive-step4-backup-to-gdrive

Poté můžete vybrat, kterou složku chcete průběžně zálohovat na Disk Google a které soubory a složky chcete synchronizovat s počítačem. Po dokončení nastavení synchronizace se ve správci prohlížeče souborů zobrazí synchronizační složka Disku Google (v systému Windows 10 bude v „rychlém přístupu“).

gdrive-sync-folder

Pokud synchronizace zabírá příliš mnoho systémových prostředků nebo šířku pásma sítě, můžete ji pozastavit klepnutím pravým tlačítkem myši na ikonu na hlavním panelu, klepnutím na tlačítko nastavení a výběrem „pozastavit“.

gdrive-sync-pause

Ze stejné nabídky můžete přejít na předvolby a poté na nastavení vyladit nastavení sítě a omezit tak šířku pásma, kterou chcete přiřadit k synchronizaci. Klient také umožňuje ukládat snímky obrazovky přímo do cloudu.

Přenosové rychlosti na Disku Google jsou slušné, ale díky synchronizaci na úrovni bloku může vylepšit funkce spolupráce ještě více. Chcete-li zjistit, jaké funkce spolupráce nabízí a podrobnosti o cenách, přečtěte si naši recenzi na Disku Google.

Dropbox

Dropbox, který má 500 milionů uživatelů, je další populární službou. Vynalezl společný model synchronizace a algoritmus synchronizace na úrovni bloku. Má vysoké rychlosti a nabízí jeden z nejlepších uživatelských zážitků na trhu. Ve skutečnosti je to nejlepší cloudové úložiště pro synchronizaci.

Chcete-li k němu přistupovat jako k místní jednotce, přihlaste se k účtu Dropbox pomocí webového klienta a poté najděte malou plochu účtu v pravém horním rohu..

dropbox-step-1

V nabídce klikněte na odkaz „nainstalovat“.

dropbox-step-2-install

Stáhněte a nainstalujte stolního klienta. Po dokončení instalace můžete klienta spustit z ikony na hlavním panelu. Bude vás požádat o výběr způsobu synchronizace souborů. Vyberte možnost, díky které budou soubory lokální.

dropbox-step-3-select

Složku Dropbox synchronizace můžete otevřít kliknutím na ikonu na hlavním panelu a poté na ikonu složky v nabídce nahoře.

dropbox-step-4-tray-folder

Další možností je otevřít správce souborů a vybrat „Dropbox“.

dropbox-sync-folder

Desktopový klient umožňuje automatické zálohování vašich snímků obrazovky, omezení šířky pásma a použití selektivní synchronizace pro výběr složek, které chcete synchronizovat s počítačem. Pokud se přihlásíte k odběru Dropbox Professional, získáte také inteligentní synchronizaci, pomocí které můžete prohlížet a přistupovat k souborům a složkám, aniž by na pevném disku zabíraly místo..

Chcete-li se dozvědět více o Dropbox Professional a dalších funkcích, které služba nabízí, přečtěte si naši recenzi Dropbox.

Závěrečné myšlenky

Použití cloudového úložiště jako místní složky je výkonné, protože vám pomůže urychlit pracovní postup pomocí offline aplikací. Zabere to více místa, ale některé služby, jako je Dropbox, to také mají, i když váš přístup může být pomalejší. pCloud je skvělá volba, pokud pracujete s multimediálními soubory a Disk Google je skvělý pro spolupráci na dokumentech.

Co si myslíte o synchronizaci s místní jednotkou? Stojí to za místo na pevném disku? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map