Jak opravit databázi SQL v roce 2020

Řešení s poškozením databáze je nevyhnutelnost v kariéře MS SQL DBA. Přestože existuje spousta způsobů, jak přistupovat ke korupci, včetně pokusů o ruční opravy a útěku do Belize, existuje i jiná alternativa: software pro obnovu od třetích stran.


Správný software vám ve skutečnosti může ušetřit čas i frustrace, a díky tomu vypadat docela zatraceně dobře na své korporátní vládce nebo panikařující klienty. Jeden z nejlepších programů obnovy databáze SQL, který jsme prověřili, je nástroj vytvořený vývojářem softwaru IT Stellar Data Recovery.

 
Hvězdná oprava databáze SQL může opravit poškozené databázové soubory, obnovit smazané záznamy a použít k vytvoření nových databází a opravě existujících živých. Uživatelská zkušenost je natolik přímá, že vyškolená opice by mohla opravy pravděpodobně zvládnout, ale to je pravděpodobně něco, co byste měli mlčet, pokud nechcete pracovat také pro banány..
 

Nejsme opravdu tak překvapení, jak snadné je používání softwaru. To je skutečně trend u každého produktu Stellar, se kterým jsme hráli od hodnocení vlajkového produktu společnosti Stellar Data Recovery, který je v současné době na prvním místě v našem žebříčku nejlepších softwarových produktů pro obnovu dat..

Až budeme hovořit, budeme mluvit o opravě databáze obecně, o funkcích, které získáte se Stellar SQL Database Recovery, a provedeme kroky potřebné k opravě souborů .mdf a .ndf. Rychle se také podíváme na náklady, abyste zjistili, zda se produkt Stellar hodí do vašeho rozpočtu na IT.

Kdo potřebuje software pro opravu databáze SQL?

Pravděpodobně, pokud jste se dostali do tohoto článku, víte přesně, proč potřebujete software pro opravu databáze SQL: je určen k opravě poškozených databázových souborů, primárních (.mdf) i sekundárních (.ndf). Takový software vyhledávají administrátoři MS SQL nebo podobní IT profesionálové, kteří se chtějí buď zotavit z katastrofy, nebo plánují být připraveni na jeden.

Existuje celá řada problémů, které by mohly vést k problémům s databází, jako je poškozený nebo chybějící soubor protokolu transakcí, selhání hardwaru, napadení virem, nesprávné vypnutí serveru a samozřejmě chyba uživatele. V takových případech musíte provést přístup, než budete mít přístup k databázi MS SQL nebo provádět transakce.

Pokud máte odborné znalosti a nervy, můžete se pokusit o ruční opravu pomocí neporušených souborů protokolu (LDF). Protokolové soubory vás však vždy nedostanou z horké vody, zejména protože tyto soubory mohou být také poškozeny. K vyřešení drobných problémů můžete také použít příkazy jako DBCC CHECKDB a DBCC DBREPAIR z databázové konzoly.

Pro mnohem hroznější okolnosti nebo pro ty, kteří si nejsou jistí svými technickými znalostmi nebo hledají jednodušší cestu k zotavení, je nejlepším řešením nástroj pro obnovu od třetích stran..

I když existuje několik nástrojů pro opravu souborů .mdf a .ndf, rozhodli jsme se pro ilustraci, jak procházet tyto problémové vody pomocí opravy databáze Stellar SQL, protože si myslíme, že nabízí nejlepší kombinaci funkcí a použitelnosti..

Nejprve se dostaneme k uživatelskému prostředí, ale nejprve si povíme obecné funkce, abychom se ujistili, že je to nástroj, který hledáte. Za prvé, software podporuje většinu verzí MS SQL Server, od roku 2016 a zpět.

Tento software může obnovit jak soubory PDF, tak .ndf a všechny objekty v nich obsažené, včetně tabulek, triggerů, indexů, klíčů, pravidel a uložených procedur. Tabulky s kompresí PAGE a ROW lze také opravit pomocí nástroje Stellar.

Po dokončení úlohy opravy, která funguje skenováním databázových souborů na poškozené oblasti a opravou bitového vzoru, můžete opravené soubory uložit ve formátech MS SQL, .html, .xls a .csv. Pokud nepotřebujete celý soubor nebo se potřebujete rychle dostat ke konkrétnímu objektu, Stellar SQL Database Repair také podporuje selektivní obnovu objektů.

Před obnovením si můžete prohlédnout objekty, abyste se ujistili, že to, co hledáte. Můžete také uložit kopii skenování jako .dat, se kterým budete později pracovat.

Testovali jsme všechny funkce, abychom se ujistili, že fungují, jak říká Stellar. Za chvíli vás provedeme některými základními procesy. Nejprve se rychle podívejme, jak vás to vrátí.

Možnosti licencování obnovy hvězdné databáze SQL

Stellar v současné době prodává dvě vydání svého softwaru pro obnovu SQL databáze: Technician a Platinum. K dispozici je také SQL Database Toolkit, který je dodáván s jiným softwarem, který osloví administrátory MS SQL, kteří potřebují vybudovat svou softwarovou knihovnu.


Technik
Platina
Sada nástrojů
Náklady:349 $449 $549 $
Platnost licence:ŽivotŽivotŽivot
Systémy:NásobekNásobekNásobek

Náklady se mohou zpočátku zdát vysoké, ale to proto, že jsou dobré pro život, neomezené databáze a pro použití ve více systémech. Rovněž získáte celoživotní podporu. Cena je navíc v souladu s podobnými – a podle našich zkušeností nižšími – produkty, jako je Kernel SQL Recovery.

Hvězdná databáze SQL Recovery Platinum přidává opravu zálohy SQL k opravě poškozených souborů .bak, zatímco plán Toolkit zahrnuje obnovení i obnovení hesla SQL..

Můžete vyzkoušet software s bezplatnou zkušební verzí, která vám umožní provádět skenování a prohlížení náhledů objektů, ale neprovádět skutečné zotavení a vytvářet čisté databázové soubory. Společnost Stellar nabízí také 30denní záruku vrácení peněz, pokud produkt nesplňuje vaše potřeby.

Oprava databáze SQL

Zkušební verzi Stellaru si můžete stáhnout kliknutím na zelené tlačítko „zdarma ke stažení“, nikoli na tlačítko „koupit nyní“ na vstupní stránce produktu. Pokud si zakoupíte licenci, Stellar vám pošle e-mail s registračním kódem, který budete muset zadat před provedením obnovy.

Po instalaci a spuštění softwaru vám Stellar připomene zastavení databázového serveru a zkopírování poškozeného souboru na jiné místo. Klikněte na „ok“ a budete vyzváni k zadání umístění tohoto souboru.

Pokud nevíte, kde byl váš poškozený soubor uložen, klikněte na „najít“ a software jej bude hledat, což vám ušetří drahocenný čas na provádění důležitějších věcí, jako je výzkum lepší synchronizace podniku a sdílení možností pro vaši firmu. Čtěte však rychle, protože skenování zabere jen minutu.

V seznamu vrácených souborů zvýrazněte soubor .mdf nebo .ndf, který chcete opravit, a poté klikněte na „opravit“. Pokud chcete do výsledků zahrnout i smazané záznamy, můžete také přepnout na „zahrnutí odstraněných záznamů“.

Oprava bude zahájena, s ukazatelem průběhu a logem, který vám ukáže, co se děje v dolní části klienta. Pro nás byl tento proces ukončen asi za deset sekund. Délka opravy však bude samozřejmě záviset na velikosti vaší databáze. K vyzkoušení softwaru jsme použili malý soubor 10 kB .mdf.

Po dokončení skenování a opravy klikněte na „ok“ v zobrazeném dialogovém okně. Pokud jste tak dosud neučinili, budete muset zaregistrovat svou kopii a dokončit opravu. Kopie výsledků kontroly bude automaticky uložena, pokud s ní budete chtít později pracovat.

Po dokončení kontroly bude opravený soubor načten na klientské konzoli. V opraveném souboru můžete procházet objekty pomocí stromové nabídky na levé straně..

Najdete pobočky pro tabulky, zobrazení a synonyma. K dispozici je také větev programovatelnosti s dílčími větvemi pro uložené procedury, funkce, pravidla a další objekty.

Větší centrální okno lze použít k náhledu opravených objektů. Pokud například rozbalíte větev tabulky a kliknete na tabulku, uvidíte její obsah.

To je velmi užitečné zejména proto, abyste se ujistili, že váš soubor byl úspěšně opraven a rychleji přistupujete ke konkrétním podnikovým datům. Můžete rozbalit nabídku pod jakoukoli tabulkou a zkontrolovat sloupce tabulky, primární a cizí klíče, omezení, indexy a další informace.

K dispozici je také vyhledávací pole pro nalezení stromových položek, zvláště užitečné u velkých databází.

Až budete spokojeni s výsledky, které jste chtěli, dokončete opravu kliknutím na tlačítko „Uložit“. Jak již bylo zmíněno, opravený soubor nemusíte ukládat jako databázový soubor; existují také možnosti pro .csv, .html a .xls.

Pokud vytváříte nový databázový soubor, budete mít možnost vytvořit novou databázi nebo uložit do živé databáze.

Chcete-li vytvořit novou databázi, klikněte na přepínač „existující databáze“ a zadejte název serveru / instance, vyberte cíl a kliknutím na „Připojit“ dokončete proces. Chcete-li obnovit existující databázi, klikněte na přepínač „živá databáze“, zadejte název serveru / instance a poté vyberte databázi pomocí rozevírací nabídky. Klikněte na „připojit“.

V obou případech vám klient oznámí, že soubor byl uložen na požadované místo.

Pokud se během procesu opravy setkáte s problémy, získáte přístup k funkci manuálu a častých dotazů přímo z klienta, aniž byste museli jít do online databáze znalostí Stellar Data Recovery. Klikněte na „?“ ikona udělat buď.

Závěrečné myšlenky

Cílem této rychlé příručky bylo ukázat, jak snadné může být oprava databáze SQL pomocí dobrého softwaru třetích stran. Jako příklad jsme vybrali opravu Hvězdné databáze SQL jako příklad kvůli její jednoduchosti, vlastnostem a přiměřeným nákladům v porovnání s podobným softwarem. Software si můžete sami vyzkoušet stažením zkušební verze zdarma, abyste si ji mohli sami prohlédnout.

Pokud jste se softwarem stejně spokojeni, jako jsme byli, nezapomeňte se podívat na naši recenzi programu Stellar Data Recovery, kterou lze použít k obnovení smazaných a poškozených souborů na pevném disku. Stellar má také řadu dalších produktů, z nichž některé jsme uvedli v podobných průvodcích k tomuto:

  • Jak převést soubory Outlook OST na PST
  • Jak převést soubory Exchange EDB na PST
  • Jak obnovit Microsoft Exchange Mailbox
  • Jak opravit soubory databáze aplikace Outlook

Neváhejte se na nás zeptat na jakékoli dotazy týkající se oprav databázových souborů nebo softwaru Stellar níže a my vám pokusíme najít odpovědi. Děkuji za přečtení!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me