Jak obnovit kartu SD snadno a zdarma (snad)

Generální ředitel čeká a lidé na vás hledí zpoza jejich falešných dubových stolů. Otevřete svůj notebook a můžete si být jisti, že vaše pečlivě vytvořená prezentace na ně udělá dojem, jen aby zjistila, že je pryč. Soubory zmizely. V takové situaci musíte vědět, jak obnovit kartu SD.


Ztráta dat může být trapná, drahá nebo horší. Ztráta fotografií může být naštvaná. Ztráta obchodních informací vás může stát penězi nebo prací a pokud vaše data obsahují lékařské informace nebo máte zvláště násilného šéfa, může to dokonce ohrozit život.

Naštěstí existují možnosti pro ty, kteří se ocitnou v takové situaci. Sestavili jsme tohoto průvodce, který vám pomůže obnovit data a zachránit váš den.

Mělo by být samozřejmé, že se tato řešení pokoušíte na vlastní nebezpečí. Pokud jsou vaše data pro vás cenná, finančně nebo emočně, může být vhodné najít někoho, kdo nabízí profesionální obnovu dat, ale existuje spousta věcí, které můžete vyzkoušet sami.

Proč nelze data obnovit

Chyba-počítač-oheň

Existují různé důvody ztráty souborů, které ovlivňují, jak snadné bude obnovit data. Náhodné vymazání vám dává velkou šanci na zotavení. Když je soubor odstraněn, zařízení obvykle odebere pouze jeho položku v systému indexování souborů. Data zůstávají nedotčena.

Pokud ale poté přidáte nebo odeberete soubory, mohou být data přepsána, protože operační systém bude považovat místo, které zabírá, za prázdné. To znamená, že byste se měli vyhnout provádění změn na kartách, ze kterých chcete obnovit soubory, protože by mohly způsobit trvalou ztrátu dat.

Fyzické problémy s kartou mohou ztěžovat nebo znemožnit obnovu dat, takže ani ten nejlepší nástroj nebude fungovat po celou dobu. Karty SD nejsou robustní a snadno se rozbijí. Karty ochrany proti zápisu jsou chabé a mohou uvíznout nebo spadnout.

Čtečky karet také selžou. Pokud je problém se čtečkou, naše možnosti obnovení nepomohou, proto si ověřte, že je to karta vyzkoušením v jiné čtečce nebo testováním čtečky s jinou kartou.

Zálohování vašich dat: Joys of Hindsight

Začneme nejdůležitějším tipem ze všech – zálohou. Ti z vás, kteří hledali tento článek po ztrátě dat, možná budou chtít přeskočit dopředu. Zálohování v předstihu vám však může ušetřit spoustu bolesti hlavy tím, že vás ochrání před náhodnou nebo škodlivou ztrátou dat a dá vám něco k vrácení, pokud uděláte chybu a práce se uloží.

Podívejte se na náš článek o strategii zálohování a ukládání, kde najdete tipy, jak zmírnit problémy se ztrátou dat. Je to situace, kdy prevence je lepší než léčba. Obnova dat může být nákladná a pomalá, takže zálohování je nákladově efektivní forma pojištění.

Již dříve jsme se podívali na nejlepší online záložní služby. Pokud máte na kartě mnoho fotografií, může software pro správu fotografií zpracovat zálohu. Existuje také mnoho dobrých možností zálohování online pro mobilní zařízení.

Pokud je karta nečitelná, správa disků Windows vám může umožnit přiřadit písmeno jednotky nebo jej přeformátovat, ale riskuje to další ztrátu dat.

Windows má také vestavěný nástroj Chkdsk k opravě chyb v souborech. Chcete-li jej použít, otevřete příkazový řádek stisknutím klávesy Windows a „R“ současně a poté do zobrazeného okna spuštění zadejte „cmd“. Pokud neznáte písmeno jednotky na své kartě, zkontrolujte v prohlížeči souborů. Pokud je písmeno jednotky „E“, zadejte „chkdsk / f E:“. Pokud tomu tak není, nahraďte E jakýmkoli písmenem jednotky.

james-chkdsk

Pokud chkdsk funguje, jste v pořádku. Ne vždy to však dělá práci, takže možná budete chtít hledat jiné řešení. Specializovaný software pro obnovu je uživatelsky přívětivější a může uspět tam, kde selže Chkdsk.

Software pro obnovu dat

Nejlepší software pro obnovu dat

Specializovaný software pro obnovu dat nabízí širší škálu možností a funkcí než Chkdsk. Není to však levné a obnova dat není oblastí, ve které můžete očekávat, že software bude fungovat pokaždé, ale pokud jsou pro vás vaše data cenná, jejich použití může být více než za cenu.

Existuje mnoho nástrojů pro obnovu dat, které vám pomohou, pro všeobecné použití a karty SD. Přečtěte si náš nejlepší článek pro software pro obnovu dat, kde najdete přehled dostupných informací.

Mnoho nástrojů pro obnovení vám dává možnost provést rychlé nebo hluboké skenování. Rychlé skenování může být krátké jako několik sekund, ale hluboké skenování může trvat hodiny nebo v některých případech dny. Při zahájení procesu buďte připraveni počkat.

Délka času se liší v závislosti na velikosti a typu karty, rychlosti čtečky karet a jejího připojení k počítači a na schopnosti procesoru počítače.

Pokud máte k dispozici různé typy portů USB, doporučujeme použít nejrychlejší, jaký máte při provádění hlubokého skenování. Čím novější verze, tím větší bude mít k dispozici šířka pásma.

Když vyberete nástroj pro obnovu dat, nezapomeňte zvolit ten, který umožňuje obnovu karty SD. Ačkoli je to společný rys, není univerzální. Budeme se podrobně zabývat tím, jak provést obnovu dat SD pomocí našeho oblíbeného programu, Stellar Data Recovery.

K dalším možnostem patří Prosoft Engineering Data Rescue a EaseUS Wizard pro obnovu dat, i když ten druhý v naší recenzi EaseUS přitáhl několik negativních komentářů. CleverFiles Disk Drill je dobrá volba pro uživatele Mac.

Obnova SD karty pomocí Hvězdné

Nyní se podívejme na zotavení podrobněji pomocí Stellaru.

james-stellar-phoenix-what-to-recovery

Stažení a nastavení je hračka a aplikace neplýtvá časem, když vám při spuštění nabídne obrazovku „Co obnovit“. Můžete vybrat všechna data nebo zacílit na konkrétní typy dokumentů.

james-stellar-phoenix-what-to-recovery

Poté musíte vybrat umístění na další obrazovce. Windows nestanoví, že naše SD karta je jedna, místo toho ji označuje jako „Local Disk“. Pokud si nejste jisti, které písmeno jednotky vaše karta používá, podívejte se do prohlížeče souborů. Ikona by měla jasně stanovit, které z připojených zařízení je karta SD.

Vlevo dole je přepínací přepínač, který umožňuje zvolit hloubkové skenování. Karta projde hřebenem s jemnými zuby, ale dokončení trvá mnohem déle, zejména u velkých karet.

james-stellar-phoenix-advanced-settings

Ikona pokročilých nastavení v horní části obsahuje na svých kartách skryté výkonné funkce. Můžete přidat vlastní záhlaví pro nové typy souborů, buď ručně, nebo nechat Hvězdnou analýzu ukázkových souborů. Pro urychlení skenování je možné typy souborů dále zúžit.

Můžete pokračovat v neúplném skenování, což je užitečné, pokud naléhavě potřebujete používat počítač v době, kdy je ve velké úloze obnovy.

james-stellar-phoenix-scan-progress

Nyní, když jsme vybrali naši kartu, vidíme na obrazovce „Co obnovit“ jasné zobrazení, které nás informuje o tom, jak postupuje. Ukazuje, co bylo nalezeno a jak daleko jsme prošli procesem. Při našem testování trvalo rychlé skenování 500 GB šest minut, zatímco hluboké skenování trvalo dvě hodiny a 20 minut, ale vaše výsledky se mohou lišit.

james-stellar-phoenix-scan-results

Po dokončení skenování můžeme vidět výsledky. Viděli jsme soubory, které jsme „omylem“ smazali pro testování, a několik starších, o kterých jsme nevěděli. U mnoha souborů chybí první písmeno názvu souboru. Když jsou soubory obnoveny, názvy souborů se obvykle ztratí nebo změní, takže hledání toho, co je, může vyžadovat nějaký lov.

Doufejme, že jste v tuto chvíli obnovili svá data nebo alespoň některá z nich. 

Hvězdná verze zdarma

Existuje omezená bezplatná verze Stellaru, ale měli jsme s tím problémy. Standardní verze stojí 99 $ a má 30denní záruku vrácení peněz.

Při prvním použití Stellaru se musíte zaregistrovat. Otravně to čeká až po jeho skenování, ale před zotavením, aby vás to učinilo. Nejprve jsme se pokusili otestovat standardní verzi, po přepnutí na registrační obrazovku jsme přepnuli na verzi zdarma.

Tato bezplatná edice nám nesprávně řekla, že jsme dosáhli limitu obnovy 1 GB poté, co jsme našli 247 MB ​​souborů, z nichž žádný nebyl dosud obnoven..

Naštěstí to byly jen testovací soubory, ale kdyby to byla nouzová situace, byli bychom zúfalí. Přestože je Stellar dobrá služba, když za ni zaplatíte, doporučujeme, abyste svou bezplatnou nabídku léčili zdravým skepticismem.

Zjistili jsme, že placená verze byla v naší úplné hvězdné recenzi dobrá, ale bylo zde několik nešťastných komentářů. Někteří se týkali zákaznické podpory, ale myslíme si, že tento druh softwaru nikdy nebude fungovat dokonale na každé kartě, takže si zaslouží dostat volnost.

Závěrečné myšlenky

Obnova dat může být traumatizující, ale pokud se vaše fotografie z dovolené nejhorší stane, existuje spousta věcí, které můžete vyzkoušet, než přijmete porážku..

V systému Windows lze zdarma vyzkoušet i specializovaný software, který nabízí podrobnější a uživatelsky přívětivější zážitek. Stellar je náš výběr parta, navzdory našim gripům s přidělením tzv. Bezplatné verze.

Software pro obnovu dat je vynikající nástroj, který máte ve svém softwarovém arzenálu, ale není dokonalý. Zálohování je nejlepší volbou, pokud ji provedete včas.

Pokud jste vyzkoušeli Stellar nebo jiný software pro obnovu dat, dejte nám vědět, jak to fungovalo v komentářích níže. Neváhejte nám sdělit, zda nám v průvodci chybělo něco, co by mohlo pomoci i jiným čtenářům. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map