Dropbox vs MEGA: Které cloudové úložiště je nejlepší v roce 2020?

Dropbox je poskytovatel cloudového úložiště, který přinesl koncept do hlavního proudu. Mezitím je společnost MEGA známa z různých důvodů, jako je spouštěcí produkt společnosti Kim Dotcom, notoricky známý obhájce ochrany osobních údajů (nebo pirát z autorských práv, v závislosti na vašem úhlu pohledu), ačkoli se již do společnosti nezúčastňuje.


Oba poskytovatelé nabízejí balíčky cloudového úložiště, které mají vysoké skóre z mnoha důvodů, a přestože ani jeden z nich nevede na vrchol našich srovnání s cloudovými úložišti, oba jsou v top 10. Jak diskutujeme v recenzi Dropboxu, funkce spolupráce s Dropboxem jsou vynikající, zatímco MEGA je silně zabezpečená, jak vysvětlujeme v naší recenzi MEGA.

Jak se tito dva poskytovatelé shodují, když jdou hlava k hlavě? Rozhodli jsme se zjistit v tomto srovnání MEGA vs Dropbox.

Nastavení bitvy: MEGA vs. Dropbox

Ve snaze provést spravedlivé srovnání jsme vyvinuli systém pro testování poskytovatelů cloudových úložišť, jako jsou Dropbox a MEGA, během sedmi kol. U každé kategorie se podíváme na důležitý aspekt cloudového úložiště a uvidíme, jak se konkurenti srovnávají.

Vítěz každého kola získá bod, ale pokud je příliš blízko na to, abychom mohli zavolat, udělíme bod oběma poskytovatelům a nazveme to remízou. Nakonec přidáme body a deklarujeme celkového vítěze jako naše doporučení a poté vysvětlíme naše zdůvodnění.

1

Ceny

Oba poskytovatelé nabízejí bezplatné úložiště, přesto se můžete podívat na náš přehled nejlepších bezplatných cloudových úložišť, pokud opravdu chcete ušetřit nějaké peníze. Dropbox umožňuje 2 GB volného úložného prostoru, zatímco MEGA vám dává 15 GB zdarma.

MEGA vám také umožňuje odemknout další úložiště dokončením úspěchů, jako je stažení aplikace pro počítače nebo pozvání přátel, aby se připojili ke službě. Bohužel většina těchto bonusů za úspěch vyprší docela rychle.

Získáte dalších 20 GB prostoru MEGA pro stažení aplikace pro stolní počítače nebo 15 GB pro aplikaci pro chytré telefony, ale obě tyto bonusy vyprší po 180 dnech. 10 GB dalšího úložného prostoru pro pozvání přítele vyprší po jednom roce. Nejhorší je však úvodní bonus za registraci MEGA: získáte pouze 35 GB úložného prostoru pouze za registraci, ale vyprší po 30 dnech. 

Pokud potřebujete uložit více než 15 GB, musíte přemýšlet o cenových plánech MEGA od začátku, nebo budete muset po měsíci odstranit svůj další obsah..

Kromě bezplatné úrovně nabízí Dropbox dvě možnosti pro osobní účty. Dropbox Plus stojí 11,99 $ za měsíc, nebo 9,99 $ za měsíc, pokud platíte ročně, poskytuje vám slušnou 2TB úložiště spolu s doplňky, jako je například prioritní e-mailová podpora. 

Pokud potřebujete více místa, Dropbox Professional vám poskytne 3 TB prostoru a stojí 19,99 $ měsíčně, nebo 16,58 $ měsíčně pro roční plány. 

MEGA nabízí čtyři osobní placené plány, i když ceny jsou v eurech, takže je obtížné provést přesné srovnání. V době psaní, MEGA Pro Lite přichází s 400 GB prostoru za přibližně 5,55 $ za měsíc, Pro 1 je kolem 11,11 $ za měsíc za 2 TB, Pro 2 je 22,23 $ za měsíc za 8 TB úložiště a Pro 3 je 33,36 $ za měsíc pro 16 TB. 

Všechny osobní plány MEGA přicházejí s dodatečnými dvěma měsíci zdarma, pokud si vyberete roční plán, než abyste platili měsíčně.

Obchodní ceny MEGA vs Dropbox

Pokud hledáte obchodní možnost, cenové plány Dropbox Business začínají na 15 USD měsíčně na uživatele za 5 TB prostoru v plánu Dropbox Business Standard. Dropbox Business Advanced je 25 $ za měsíc na uživatele, přichází s neomezeným cloudovým úložištěm, i když budete očekávat, že využijete více než 3 TB prostoru. 

Pokud hledáte neomezené úložiště, podívejte se na náš seznam nejlepších neomezených poskytovatelů online úložiště a podívejte se na poskytovatele, jako jsou Box a OpenDrive..

Dropbox Enterprise je přizpůsobitelné řešení pro velké firmy bez stanovené ceny a budete muset přímo kontaktovat Dropbox a požádat o cenovou nabídku. To by mohlo být dobré volání, zejména proto, že Dropbox se dostal na náš seznam nejlepších cloudových úložišť pro podniky, vedle Egnyte.

Existuje pouze jeden obchodní plán s MEGA, nazvaný (imaginativně) MEGA pro firmy. To stojí 10 eur za měsíc (kolem 11 $ za měsíc, v závislosti na směnném kurzu) a přichází s neomezeným úložištěm, i když má minimum pro tři uživatele. 

Na MEGA for Business se vztahují některé podmínky použití. Musí být použito pouze pro „skutečné obchodní účely“ a je dodáván s politikou spravedlivého použití, která porovná vaše použití s ​​běžným obchodním uživatelem. Pokud plánujete uložit velké množství dat, možná budete muset nejprve zkontrolovat u MEGA, zda je vaše použití vhodné.

Oba poskytovatelé nabízejí úložiště 2 TB za podobnou cenu, což uspokojí většinu osobních uživatelů. MEGA však nabízí více bezplatného hostování souborů a přestože časově omezené bonusy mohou být nepříjemné, MEGA toto kolo bere.

Kolo: Cenový bod pro MEGA

Logo MEGA
Logo Dropbox

2

Bezpečnostní

Pokud hledáte nejsilnější zabezpečení svých souborů, potřebujete poskytovatele, který může nabídnout šifrování s nulovou znalostí. To znamená, že váš poskytovatel cloudového úložiště neukládá kopii šifrovacího klíče, takže nemůže dešifrovat vaše data, i když je nutí donucovacími orgány. 

Dokud heslo uchováte v bezpečí, jedinou osobou, která by měla mít přístup k vašim údajům, jste vy. S ohledem na to zde MEGA zaujímá první místo, protože nabízí šifrování s nulovými znalostmi jako standard ve všech svých plánech.

mega-vs-tresorit-mega-security

MEGA od začátku objasňuje, že pokud ztratíte heslo, ztratíte svůj účet, protože to nemůže dešifrovat vaše data. Společnost MEGA navrhuje, abyste pomocí správce hesel minimalizovali riziko, že k tomu dojde, a my také. Pokud hledáte dobrého správce hesel, podívejte se na Dashlane, jedno z nejlepších rozšíření správce hesel.

Dropbox bohužel nenabízí šifrování s nulovými znalostmi u žádného ze svých plánů, což z něj činí mnohem méně bezpečnou možnost než MEGA pro vaše soubory.. 

Pokud některé funkce Dropboxu opravdu milujete, ale také chcete šifrování s nulovými znalostmi, je možné pomocí služeb třetích stran, jako je Boxcryptor, zašifrovat vaše soubory před jejich nahráním. Podívejte se na naši recenzi Boxcryptor, kde se dozvíte více.

Další bezpečnostní opatření

Oba poskytovatelé používají pro vaše soubory standardní úroveň šifrování v klidu i v tranzitu. Dropbox používá 256bitové šifrování AES pro data v klidu a SSL / TLS pro data v přenosu. 

MEGA také používá protokol TLS pro přenosová data, ale data v klidu používají mírně méně bezpečné 128bitové šifrování AES. I když to není tak silné jako ochrana před Dropboxem, mělo by stále trvat milióny let, než se prasknou hrubou silou, alespoň teoreticky.

Authy

Oba poskytovatelé také nabízejí možnost nastavení dvoufaktorové autentizace. Jedná se o další vrstvu zabezpečení, která vyžaduje druhou formu autentizace a vaše heslo. Existují různé metody dvoufaktorové autentizace, například zadávání kódu odeslaného prostřednictvím SMS nebo pomocí aplikace ověřovatele v telefonu.

Na rozdíl od mnoha poskytovatelů vám společnost MEGA aktivně doporučuje nastavit dvoufaktorové ověřování, a to i v případě, že doporučujete některé ověřovací aplikace. Dropbox také nabízí dvoufaktorové ověření, ale tato možnost není tak jasně inzerována jako u MEGA. 

MEGA také velmi jasně ví, že šifrování nulových znalostí vaše soubory nechrání, pokud někdo získá přístup k vašemu počítači. Doporučuje se používat šifrování celého disku na úrovni zařízení, aby byla zajištěna bezpečnost i dat na pevném disku. 

MEGA může být silná v zabezpečení, ale existují ještě lepší možnosti. Podívejte se na náš seznam nejbezpečnějších cloudových úložišť a dozvíte se více.

Pokud je pro vás důležité zabezpečení (a mělo by to být), pak je cloudové úložiště, které přichází s šifrováním s nulovou znalostí, určitým plusem. MEGA je vedle Sync.com a pCloud jedním z nejlepších poskytovatelů cloudových úložišť s nulovými znalostmi (přečtěte si naše srovnání pCloud vs. MEGA). Protože Dropbox nemůže nabídnout tuto úroveň zabezpečení, MEGA je zde jasným vítězem.

Kolo: Bezpečnostní bod pro MEGA

Logo MEGA
Logo Dropbox

3

Soukromí

Společnost MEGA se na svých webových stránkách prodává jako společnost zaměřená na ochranu soukromí. Datová centra společnosti MEGA jsou umístěna na místech, která jsou šetrná k soukromí, jako je Lucembursko, Nizozemsko, Kanada a Nový Zéland. V Americe nejsou nikdy uloženy žádné soubory, což znamená, že jsou mimo dosah rušivých právních předpisů, jako je například zákon PATRIOT. 

MEGA dodržuje pravidla GDPR, ale tyto ochrany aplikuje na všechny uživatele, nejen na ty z Evropské unie. Postoj Dropboxu k soukromí je bohužel mnohem méně působivý.

Zásady ochrany osobních údajů Dropboxu jasně ukazují, že společnost shromažďuje vaše data, aby se zabránilo zneužití jejích služeb. Může například prohledávat soubory ve vašem účtu, aby se ujistil, že neporušujete žádné z jeho smluvních podmínek.

Některá vaše data mohou být také předána třetím stranám, mezi které patří Amazon, Google, Oracle a Zendesk. Jak jsme již zmínili, Dropbox nevyužívá šifrování s nulovými znalostmi, a přestože sdílí data s třetími stranami, umožňuje také dobrou integraci a poskytuje uživatelům Dropboxu další funkce z těchto služeb..

Na druhou stranu MEGA používá šifrování s nulovou znalostí, takže vaše data jsou v bezpečí. Protože držíte jediný dešifrovací klíč, není možné, aby MEGA přistupovala ke svým souborům, skenovala je, čítala nebo dělala cokoli jiného..

Ačkoli to bylo před nějakou dobou, Dropbox utrpěl v roce 2012 vážné narušení dat, když uniklo 68 milionů uživatelských hesel. Bylo také zmíněno, že je uspořádáno, aby se připojilo k dalším společnostem, jako jsou Google a Apple, jako součást programu PRISM, který narušuje soukromí, i když Dropbox rychle odmítl jakékoli zapojení. 

Není divu, že toto kolo je neomylný. Zásady ochrany osobních údajů Dropboxu nechávají spoustu žádostí, zatímco MEGA je ve svém jádru nastavena ochrana osobních údajů, což pro MEGA znamená toto další jasné vítězství.

Kolo: Ochrana osobních údajů pro MEGA

Logo MEGA
Logo Dropbox

4

Rychlost

Pokud jde o rychlost, mezi Dropboxem a MEGA není moc. Během testování trvalo přibližně 25 minut, než jsme z našeho testovacího místa ve Velké Británii nahráli nový soubor 1 GB oběma poskytovatelům. Podobné rychlosti byly zaznamenány jak u MEGA, tak z Dropboxu během stahování. Stažení stejného 1 GB souboru trvalo asi tři minuty.

DropboxMEGA
Nahrát:25:1126:04
Stažení:3:193:22

Tam, kde Dropbox skutečně přijde na své, je to se soubory, které byly nějakým způsobem upraveny nebo změněny. Pokud provedete změnu souboru na MEGA – i menšího – musí být celý soubor znovu nahrán.

Dropbox však používá k řešení tohoto problému tzv. Synchronizaci na úrovni bloku. Vaše soubory jsou rozděleny do jednotlivých bloků a budou synchronizovat pouze bloky, které se změnily. Pokud provedete malou změnu souboru, bude třeba nahrát méně bloků, což je mnohem rychlejší proces než u MEGA, kde by bylo nutné vyměnit každý blok..

Tato funkce je užitečná zejména v případě, že máte mnoho velkých souborů, které lze změnit, protože dopad, který může mít na dobu nahrávání, je výraznější. U menších souborů si však pravděpodobně nevšimnete velkého rozdílu, zejména pokud je vaše připojení dobré. 

Pokud pracujete s mnoha velkými soubory, které jsou neustále upravovány, pak Dropbox je určitě tou nejlepší volbou. To je důvod, proč Dropbox vychází na začátku našeho seznamu nejlepších cloudových úložišť se synchronizací, dokonce ve srovnání s jiným poskytovatelem synchronizace na úrovni bloku, jako je pCloud (přečtěte si naši část pCloud vs. Dropbox).

S ohledem na to je zde Dropbox vítězem: nemůžeme ignorovat jeho rychlejší nahrávání ve srovnání s MEGA.

Kolo: Bod rychlosti pro Dropbox

Logo MEGA
Logo Dropbox

5

Snadnost použití

MEGA i Dropbox lze přistupovat online nebo prostřednictvím aplikací dostupných pro všechny hlavní operační systémy, včetně MacOS, Windows a Linux. Ne všichni poskytovatelé cloudových úložišť podporují Linux, ale oba naši uchazeči se řadí mezi naše nejlepší cloudové úložiště pro užší seznam Linuxu, vedle Tresorit a pCloud. Pro obě služby jsou k dispozici také aplikace pro Android a iOS.

mega-webové rozhraní

Desktopové aplikace MEGA a Dropbox fungují velmi podobným způsobem. Obě vám umožňují nastavit složku na pevném disku, která se automaticky synchronizuje s cloudem. Nabízejí také systémovou lištu nebo ikonu nabídky, která vám umožní změnit nastavení nebo spustit webové rozhraní. 

Toto je postup, který Dropbox popularizoval, a uvidíte podobný systém, který dnes používá většina poskytovatelů cloudových služeb. Pokud jste již dříve využívali služby cloudového úložiště, nic se nebude zdát příliš nepatřičné.

Když nainstalujete Dropbox nebo MEGA, získáte také další možnosti, když kliknete pravým tlačítkem myši na soubor, například vám umožní vybrat soubory, které chcete nahrát. Zdá se, že Dropbox má nepatrnou výhodu, s dalšími možnostmi, které vám umožňují rychle zobrazit komentáře nebo historii verzí souboru.

Dropbox bohužel není skvělou službou pro uživatele systémů MacOS a iOS, protože soubory a složky jsou ve výchozím nastavení uspořádány v abecedním pořadí, se složkami smíchanými se soubory. Pokud máte velké množství médií, může být obtížné je vyhledat a najít hledaný soubor nebo podsložku..

Ani to nemůžete snadno změnit. Můžete změnit způsob třídění souborů, ale stále je chaotický. Uživatelé systému Windows však zjistí, že složky jsou ve výchozím nastavení uvedeny výše, a to i na webových stránkách.

Dropbox doporučuje uživatelům systémů MacOS a iOS, aby si to vyžádali jako funkci, takže je nepravděpodobné, že se to změní, pokud o to nepožádá velký počet uživatelů Apple. S ohledem na to nenajdete Dropbox v našem nejlepším cloudovém úložišti pro doporučení Mac.

Pokud jste spojeni s ekosystémem Apple, podívejte se místo toho na iCloud nebo Sync.com. Nejprve si můžete přečíst recenzi na Sync.com, protože to není jen naše nejlepší doporučení pro cloudové úložiště pro uživatele Mac, ale také naše doporučení jako nejlepší cloudové úložiště pro iPhone.

Mezi uživateli MEGA nebo Dropbox pro uživatele Windows a Linux není moc. Avšak vzhledem k obtížím, kterým majitelé Mac a iPhone čelí, jde toto kolo do MEGA jako jednoduššího poskytovatele pro použití na jakékoli platformě.

Kolo: Snadné použití bodu pro MEGA

Logo MEGA
Logo Dropbox

6

Synchronizace a sdílení souborů

Služba cloudového úložiště je vytvořena nebo přerušena podle toho, jak dobře může sdílet nebo synchronizovat soubory. Pokud to nemůže udělat, nebude soutěžit – je to tak jednoduché. Pro Dropbox a MEGA je to docela vyrovnaný obrázek.

dropbox-sync-online-files

Uživatelé stolních počítačů MEGA si mohou stáhnout první cloudové úložiště při první instalaci aplikace nebo mohou selektivně synchronizovat soubory a složky, které pravidelně používají, aby ušetřili místo. V nastavení MEGA můžete také přidat další místa synchronizace, i když to není nejjednodušší postup.

Dropbox nabízí dvě různé metody synchronizace souborů, z nichž jedna je podobná MEGA. První možnost pro uživatele Dropboxu je selektivní synchronizace, která vám umožní rozhodnout, které soubory a složky se budou synchronizovat s vaším pevným diskem a které zůstanou v cloudu. 

Je to podobné jako u MEGA, ale znamená to, že na pevném disku nevidíte celý obsah cloudového úložiště. Žádné soubory nebo složky, které jste odznačili, se nezobrazí.

K vyřešení tohoto problému nabízí Dropbox inteligentní synchronizaci. To vám umožní zobrazit všechny vaše soubory a složky v počítači, ale můžete nastavit, aby určité soubory byly ukládány do cloudového úložiště. Budou viditelné ve vašem počítači a budou staženy, kdykoli je budete potřebovat, ale do té doby nezabírají žádný prostor..

Tato funkce je jedním z důvodů, proč byl Dropbox druhým nejlepším doporučením pro náš nejlepší seznam podnikových synchronizací a sdílení poskytovatelů souborů, těsně pod Egnyte Connect. Dropbox nemá žádné kvóty pro přenos souborů, kromě limitu úložiště, takže můžete svůj obsah nahrávat a stahovat, jak chcete.

Naproti tomu MEGA aplikuje měsíční kvótu na nahrávání a stahování souborů. U osobních účtů jsou tyto kvóty stejné jako vaše celková kapacita úložiště, takže nejsou zanedbatelné. Pokud však nahráváte a stahujete mnoho velkých souborů, možná zjistíte, že jste kvótu rychle dosáhli.

Sdílení souborů pomocí Dropbox a MEGA

Pokud jde o sdílení souborů, oba poskytovatelé nabízejí poměrně typické funkce. Dropbox umožňuje sdílet soubory ze všech platforem, a to i prostřednictvím mobilních aplikací a online. Můžete vytvořit sdílený odkaz, který můžete poslat ostatním, a dát jim přístup ke svým souborům a složkám buď jen pro čtení, nebo v plném rozsahu.. 

Pro tyto odkazy můžete změnit řadu nastavení. Můžete nastavit datum vypršení platnosti, přidat heslo a zakázat stahování, i když je to dostupné pouze v Dropbox Professional nebo v obchodních plánech. Dropbox se řadí na náš seznam nejlepších cloudových úložišť pro sdílení, ale existují i ​​lepší možnosti, například Sync.com.

egnyte-vs-dropbox-dropbox-business-sdílení souborů

Podobné funkce najdete u MEGA, protože budete moci vytvářet sdílené odkazy na soubory a složky, nastavovat data vypršení platnosti a přidávat hesla. K použití těchto funkcí však budete potřebovat placený účet.

Jak jsme již zmínili, MEGA nabízí šifrování s nulovými znalostmi (něco, co Dropbox ne). Odkazy můžete sdílet poskytnutím kopie klíče, což ostatním uživatelům umožní prohlížet nebo upravovat vaše soubory. Odkazy můžete sdílet bez klíče, ale musíte jej ručně zadat koncovému uživateli, aby jej mohl otevřít..

Pokud se rozhodnete pro druhou možnost, nezáleží na tom, zda je odkaz sdílen nebo odcizen, protože přístup k souborům mají pouze uživatelé s dešifrovacím klíčem, díky čemuž je MEGA bezpečnější službou pro sdílení souborů.

Celkově je těžké zavolat. Dropbox se daří díky své inteligentní synchronizaci, která vám umožní ušetřit místo na vašem počítači místo synchronizace všech vašich souborů. Také používá synchronizaci na úrovni bloků, aby se ušetřil čas při nahrávání souborů u souborů, které změníte.

MEGA však nabízí bezpečný způsob sdílení souborů a umožňuje vám sdílet odkazy na soubory bez dešifrovacího klíče, což znamená, že k nim mají přístup pouze uživatelé, kterým důvěřujete. V závislosti na vašich potřebách to může být skvělé – nebo to může být zbytečné. 

Inteligentní synchronizace je vítězná funkce, ale pouze spravedlivá, takže Dropbox toto kolo trvá.

Kolo: Bod pro synchronizaci souborů a sdílení pro Dropbox

Logo MEGA
Logo Dropbox

7

Funkce

Kromě standardních funkcí, které nabízí většina služeb cloudového úložiště, nabízejí MEGA i Dropbox některé jedinečné další funkce.

Na MEGA, kde je paranoia součástí etosu, je k dispozici šifrovaný chat s ostatními uživateli MEGA. To je podobné ostatním šifrovacím chatům typu end-to-end, jako je WhatsApp. Soubory můžete také sdílet prostřednictvím chatové aplikace a provádět audio a video hovory.

mega-megabird

Pokud používáte poštovní klient Mozilla Thunderbird, můžete použít rozšíření MEGAbird k odesílání velkých souborů prostřednictvím MEGA, nikoli jako přílohy e-mailu, bez ohledu na to, jakou službu hostování e-mailů používáte. K dispozici je také MEGAcmd, nástroj příkazového řádku, který vám umožňuje psát skripty pro automatizaci úkolů nebo spouštět příkazy přímo do MEGA bez klienta GUI.

Pro tvůrce dokumentů nabízí Dropbox papír. Jedná se o jedinou neomezenou aplikaci dokumentů na stránce, která umožňuje ukládat text, obrázky a videa bez uložení obsahu jako souborů. Je to nástroj pro vytváření poznámek a spolupráci, ale jak jsme zmínili v naší recenzi Dropbox Paper, je to ve srovnání se službami, jako jsou Dokumenty Google, docela základní.

Profesionální uživatelé však mohou najít více využití mimo Dropbox Showcase. Jedná se o portfoliový nástroj, který vám umožní sdílet vaši minulou práci. Dodává se s různými šablonami, které můžete použít k vytvoření inteligentních stránek pro hostování vašeho obsahu, což je ideální pro firemní uživatele nebo nezávislé pracovníky. Tento nástroj je k dispozici pouze pro účty Dropbox Professional nebo Business.

Tam, kde Dropbox opravdu svítí, je spolupráce. Dropbox integruje neuvěřitelně dobře s Microsoft Office a Google Docs. Můžete pracovat na souboru Word nebo Google Docs, spolupracovat na něm s ostatními lidmi a uložit změny, aniž byste opustili účet Dropbox. Soubory se automaticky spustí v příslušných aplikacích, což vám umožní snadno přepínat mezi službami. 

Tyto funkce spolupráce pomáhají Dropboxu na vrchol našeho nejlepšího cloudového úložiště pro užší výběr pro spolupráci a také z něj činí spravedlivého vítěze v tomto závěrečném kole..

Kolo: Funkce bodu pro Dropbox

Logo MEGA
Logo Dropbox

8

Verdikt

Není divu, že se tato bitva MEGA vs Dropbox ukázala jako těsná. Zatímco MEGA se v našich předchozích kolech daří, Dropbox se posunul zpět. To však nestačilo, když MEGA vzal čtyři body proti Dropboxovým třem.

Vítěz: MEGA

Společnost MEGA získala jasné výhry v oblasti bezpečnosti a soukromí, což není zcela překvapivé, vzhledem k tomu, že byla založena s ohledem na tyto funkce. Jak MEGA, tak Dropbox byly velmi blízké cenám a snadnému použití, ale MEGA vyhrál, protože nabízí větší množství volného úložného prostoru a snadněji se používá pro všechny platformy. Na rozdíl od Dropbox, MEGA není tak obtížné používat v iOS nebo Mac.

Dropbox však získal několik vítězství. Díky použití synchronizace na úrovni bloků se Dropboxu daří v našem rychlostním kole, s podobným úspěchem pro synchronizaci a sdílení souborů, díky vynikajícímu inteligentnímu synchronizačnímu systému. Nakonec Dropbox nárokoval naše finální funkce díky vynikající integraci s Office a Dokumenty Google, což je ideální pro spolupráci.

To byl těsný výsledek, a ačkoli MEGA vyšla z celkového vítězství v tomto srovnání Dropbox vs Mega, opravdu záleží na tom, co od cloudového úložiště chcete.. 

Pokud ji chcete použít pro spolupráci nebo pro rychlé sdílení souborů, pak Dropbox je mnohem silnější volba. Pokud hledáte něco, aby vaše data zůstala v bezpečí a soukromá, pak je lepší volba MEGA.

Vždy se dočteme o vašich zkušenostech s některým z těchto poskytovatelů, proto prosím nezapomeňte sdělit své myšlenky v komentářích níže. Děkuji za přečtení. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map