CloudBerry vs Carbonite: Přizpůsobení vs pohodlí

Existuje mnoho služeb, které mohou vaše data zálohovat. V tomto článku se podíváme na dvě možnosti. Budeme porovnat párování CloudBerry Backup s Wasabi vs. Carbonite a uvidíme, které vyjde nahoře.


Vybrali jsme si Wasabi, protože má skvělou cenu za gigabajt spolu se silnými bezpečnostními a datovými centry v USA a brzy v Nizozemsku, které používá k dosažení rychlejších rychlostí při nahrávání a stahování souborů. To znamená, že můžete nastavit velikost úložiště tak, jak chcete. Více informací o službě najdete v naší recenzi Wasabi.

CloudBerry Backup má partnera, protože nejde o online záložní službu typu run-of-the-mill a neposkytuje úložný prostor ani neukládá vaše soubory. Funguje to jako řídicí středisko, které vám pomůže spravovat plány zálohování v jiných službách cloudového úložiště.

Carbonite je standardní služba, ale je také na našem seznamu nejlepších online zálohovacích řešení.

Pokud se chcete o konkurentech dozvědět více, přečtěte si naši recenzi CloudBerry Backup a recenze Carbonite. Pokud jste zmateni rozdílem mezi cloudovým úložištěm a zálohováním, přečtěte si naše vysvětlení.

Používání cloudové zálohy je chytré, protože si nemůžete být jisti, jak dlouho bude váš pevný disk vydržet, a z důvodu selhání nebo selhání byste mohli ztratit data. K obnovení souborů můžete použít software pro obnovu dat, ale nejedná se o spolehlivou metodu. Nemůžete se spolehnout ani na polovodičové disky, protože mají více datových chyb, i když je jejich míra selhání menší než 1 procento.

Během pěti kol uvidíme, jak se služby vzájemně porovnávají, abychom vám mohli vybrat jednu. Na konci každého jmenujeme vítěze. Po zvonu uděláme rekapitulaci a vyhlásíme celkového vítěze.

1

Hodnota

Získat více za méně peněz je dobrá hodnota a vy máte větší šanci najít plán, který vyhovuje vašim potřebám, pokud je existuje velký výběr. Je skvělé, pokud poskytovatel nabízí také bezplatný plán nebo zkušební verzi, abyste si mohli službu vyzkoušet. Pokud hledáte neomezené zálohování, podívejte se na náš nejlepší neomezený seznam online záloh.

Většina poskytovatelů zálohování v cloudu vám účtuje počet počítačů a gigabajty prostoru, ale CloudBerry Backup se liší. Protože s tím nemáte úložiště, musíte si zakoupit pouze jednorázovou licenci. Nejlevnější licence se nazývá Desktop a stojí 49,99 USD, zatímco nejdražší Ultimate provozuje 299,99 USD.

To však nekončí, protože musíte také zaplatit za zálohu, kterou si vyberete. Wasabi účtuje 0,0049 $ za gigabajt úložiště měsíčně. Za 1 TB na Wasabi budete muset rozdávat 5 $ měsíčně, což je jeden z nejlepších obchodů IaaS na trhu.

stanovení ceny cberry-vs-carbonite-cberry

Karbonit nabízí tři plány pro neomezené úložiště: Basic, Plus a Prime. Základní náklady 71,99 $ ročně a poskytuje neomezené zálohování holých kostí. Plus je nejoblíbenější plán a přidává zálohu externího disku a automatické zálohování videa za 111.99 $ ročně. Za 149,99 $ ročně vám Prime poskytne kurýrní službu obnovy.

Před objednáním služby byste měli vyzkoušet tuto 15denní zkušební verzi. Pokud se rozhodnete, že karbonit je dobrý, můžete získat 5% slevu na zaplacení na dva roky nebo 10% na tři roky. V současné době získávají noví zákazníci, kteří si zakoupí dvouleté nebo tříleté předplatné na jakýkoli plán, slevu 20% nebo 30%.

Tato služba umožňuje zálohovat i více počítačů. Carbonite Safe Backup Pro začíná na 287,99 USD ročně a umožňuje vám zálohovat až 25 počítačů a poskytuje 250 GB záložního prostoru.

stanovení cen za karbonit-karbonit

CloudBerry Backup je ve spojení s levným obchodem společnosti Wasabi levnější než neomezené zálohování Carbonite. To je ještě pravdivější, když uvažujete o dlouhodobých nákladech. CloudBerry Backup s Wasabi vyhraje toto kolo.

Kolo: Hodnota bodu pro Cloudberry Backup od MSP360

2

Bezpečnostní

Silné zabezpečení zajistí vaši zálohu v bezpečí. Její síla závisí na šifrování používaném při přenosu a v klidu, který protokol chrání vaše soubory během přenosu atd. V nejlepším případě se služba kvalifikuje jako nulová znalost, což znamená, že soubory můžete pouze číst. Důležité je také dvoufaktorové ověření, protože pomáhá, když někdo ukradne vaše heslo.

CloudBerry Backup tyto metody zabezpečení podporuje, záleží však také na partnerské službě. S kompatibilním partnerem podporuje CloudBerry Backup až 256 bitů AES na straně klienta. Mnoho služeb podporuje pouze šifrování na straně serveru. Pokud ji máte na straně klienta, můžete šifrovací klíč ovládat pouze a číst svá data. Pokud se rozhodnete použít šifrování na straně klienta, nezapomeňte si heslo zapamatovat, protože CloudBerry Backup jej nebude moci obnovit..

Během přenosu služba používá k ochraně vašich souborů protokol TLS. Wasabi používá dvoufaktorové ověřování a šifrování v klidu. Nevyužívá soukromé šifrování, ale bude fungovat s šifrováním na straně klienta CloudBerry.

zabezpečení Cberry-vs-Carbonite-Cberry

Wasabi má datová centra, která mají hodnocení podle úrovně čtyř podle Uptime Institute, což znamená, že jsou až 99,9 procenta času. Používají bezpečnostní hlídky, sledování CCTV a biometrické skenery, aby zabránily vetřelcům získat přístup. Přečtěte si o nich více zde.

Serverová zařízení Amazonu podléhají auditům třetích stran a omezují přístup na základě zásady nejmenších privilegií. Používají také detekční systémy, vícefaktorové ověřování, dohled a další. Budovy jsou také schopné odolávat povodním, zemětřesením a požárům, a to díky citlivým zařízením, automatickým senzorům a opatřením pro redundanci dat.

Karbonit šifruje uživatelské soubory 128bitovým šifrováním Blowfish před jejich přenosem do cloudu pomocí protokolu TLS.

Služba poté zajišťuje data na svých serverech pomocí 128bitového šifrování AES a ukládá váš klíč do chráněného datového centra, aby si jej zaměstnanci nemohli přečíst vaše data. Soukromé šifrování můžete také povolit, pokud jste uživatelem systému Windows a klíč sami spravujete. V takovém případě se služba přepne na AES 256 bitů, ale pokud ji ztratíte, nebude možné resetovat heslo..

Pokud nepoužíváte soukromé šifrování, můžete se při ochraně svého účtu spolehnout na dvoufaktorové ověření. Pravděpodobně však nebudete muset, protože karbonit má vysoké požadavky na heslo.

bezpečnost pro Cberry-vs-karbonit-karbonit

Carbonite ukládá vaše soubory v zabezpečených datových centrech. Mohou vydržet virtuální útoky, stejně jako katastrofy, jako jsou zemětřesení a požáry. Mezi jejich bezpečnostní opatření patří rozmanitost redundantní jednotky distribuce energie, zálohování baterií, generátory na místě, systémy regulace klimatu, nepřetržité hlídkové hlídky, biometrické skenery, karty elektronických klíčů a uzavřený televizní dohled.

Obě služby mají silnou bezpečnost. Přestože CloudBerry Backup používá protokol TLS a schopnost šifrování na straně klienta a v klidu se mění s partnerskou službou, má ve spojení s Wasabi velké zabezpečení. Carbonite poskytuje soukromé šifrování a používá také protokol TLS, ale CloudBerry je flexibilnější, takže vyhrává toto kolo.

Kolo: Bezpečnostní bod pro Cloudberry Backup od MSP360

3

Rychlost

Počáteční záloha s jakoukoli službou může trvat dlouho. Jak dlouho záleží na poskytovateli internetových služeb a jak blízko jste k serveru. Čím blíž jste, tím lepší bude vaše spojení. Služby získají více bodů, pokud umožňují vyladit nastavení přenosu, zrychlit rychlost a použít algoritmus přenosu na úrovni bloku, což pomáhá po počáteční záloze.

S CloudBerry Backup přechází přenosy přímo na službu třetí strany, což je v tomto případě Wasabi. Je to dobrý partner pro CloudBerry Backup, protože dosahuje vysokých rychlostí, přestože má dvě datová centra v USA a jedno v Nizozemsku, které začne fungovat v lednu 2019..

Testy jsme provedli z jihovýchodní Asie a dostali jsme v průměru 19 minut za nahrání složky 1 GB. To je skvělý výsledek s ohledem na vzdálenost k serveru a skutečnost, že soubory byly před odesláním šifrovány před odesláním pomocí šifrování na straně klienta CloudBerry před odesláním.

Karbonit v našich testech, které byly provedeny mimo Boston, Massachusetts, nefungoval dobře, protože nahrání složky 1 GB trvalo déle než tři hodiny. Zatímco počáteční nahrávání může být pomalé, následné nahrávání bude rychlejší díky kopírování na úrovni bloku. Rychlosti stahování byly také rychlé.

Toto kolo jde do CloudBerry Backup s Wasabi, protože je mnohem rychlejší než Carbonite při nahrávání a stahování.

Round: Speed ​​Point pro Cloudberry Backup od MSP360

4

Snadnost použití

Nastavení zálohy, stejně jako následné a obnovení dat, by mělo být jednoduché. Aby se zajistilo, že klienti desktopů by měli pracovat na většině systémů a jejich rozhraní by měla být intuitivní, atraktivní a snadno použitelná. To platí i pro webové a mobilní klienty.

To není případ aplikace CloudBerry Backup, protože její nastavení je obtížné. Musíte přidat účet s partnerskou službou, kterou používáte ručně, a vytvořit plán zálohování, který vyžaduje, abyste si vybrali z mnoha možností. Pokud se vám líbí nastavení, bude se vám líbit, ale běžní uživatelé se budou chtít vyhýbat.

Pokud jste součástí druhé kategorie, přečtěte si náš návod, jak používat CloudBerry Backup s průvodcem Amazon S3, abyste získali představu o tom, co musíte udělat, abyste mohli začít používat Wasabi.

Obnova souborů je také komplikovaná, ale umožňuje vám vytvořit složitý plán zálohování, který vyhovuje vašim potřebám.

rozhraní Cberry-vs-Carbonite-Cberry-interface

Klient pro stolní počítače pro Windows má jasné rozhraní podobné Microsoft Office, ale není to nejatraktivnější, co jsme kdy viděli. To znamená, že je na našem seznamu nejlepších cloudových záloh pro Windows. Existují také klienti pro MacOS a Linux.

web Cberry-vs-carbonite-Cberry-interface-web

Ti, kteří mají distribuci Linuxu bez grafického uživatelského rozhraní, mají přístup k webovému rozhraní z desktopové aplikace. Má atraktivní, plochý design, který je jasný a umožňuje rychle najít to, co potřebujete.

Existuje webové rozhraní, ke kterému máte přístup prostřednictvím webu CloudBerry, ale funguje to pouze s Amazon S3.

rozhraní Cberry-vs-carbonite-carbonite-interface-desktop

Klient Carbonite pro stolní počítače je jednoduchý a nepřekonává vás možnostmi. Většina procesu je automatizovaná, takže k provedení zálohy stačí provést pouze jeden krok. Je k dispozici pro Windows a MacOS, ale ne pro Linux.

Barva služby kóduje vaše soubory, takže můžete snadno zkontrolovat jejich stav. Vylučuje některé soubory a přípony a ve výchozím nastavení nezálohuje soubory větší než 4 GB, takže je musíte zahrnout ručně, abyste je mohli zahrnout.

web Cberry-vs-carbonite-carbonite-interface-web

Pokud kliknete na odkaz „zobrazit moji zálohu“, budete přesměrováni na webové rozhraní. Je to fádní, ale funkční a umožňuje vám zkontrolovat stav zálohy, přistupovat k souborům a spravovat svůj účet.

Totéž můžete udělat s mobilní aplikací pro Android a iOS. Jeho rozhraní je jasné a minimální, takže vás nebude plést. Může automaticky ukládat soubory a zálohovat fotografie z telefonu. Funguje to pouze pro fotografie, ale je to neomezené, takže je to stále hodně.

Je zřejmé, že ti, kteří rádi ovládají nastavení, se budou pomocí CloudBerry Backup cítit jako doma, ale ostatní to nebudou. Ačkoli to není dostupné pro Linux, Carbonite je s ním mnohem snazší pracovat a jeho mobilní aplikace vám umožňuje zálohovat neomezené fotografie. Vyhraje toto kolo.

Kolo: Snadné použití pro karbonit

5

Verdikt

CloudBerry Backup a Carbonite jsou na našem seznamu nejlepších online zálohovacích služeb. CloudBerry Backup je blíže k vrcholu a v tomto srovnání je celkově vítězem, protože poskytuje silné zabezpečení a vysoké rychlosti. Je to lákavé pro mocné uživatele, kteří také rádi hrávají. O našich dobrých alternativách se můžete dočíst v našem nejlepším cloudovém IaaS pro hostování souborů.

Vítěz: CloudBerry Backup

Přesto, karbonit není žádný slouch. Pokud potřebujete dobrou hodnotu a neomezený prostor pro zálohování, nebudete s tím špatní.

Co myslíš? Souhlasíte s tím, že karbonit je lepší volbou? Kterou službu používáte k zálohování souborů? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map