Cloud Security: Jak služby úložišť chrání vaše data v roce 2020

Používání cloudového úložiště je skvělé, protože uvolňuje váš pevný disk a chrání vaše soubory před jakoukoli chybou na vašem fyzickém počítači. Při procházení našich nejlepších poskytovatelů cloudového úložiště se však možná ocitnete zmatení tím, co znamenají všechny bezpečnostní rozhovory. Tam přichází tento šikovný průvodce bezpečností cloudu.


Níže se podíváme na nejdůležitější věci, které potřebujete vědět o zabezpečení cloudu, ale nejprve se zaměříme na to, proč je potřebujete. Jak asi víte, internet je nebezpečným místem, kde se šíří počítačová kriminalita. Hackeři mohou zacílit na vaše data a zasáhnout vás ransomwarem, zachytit vaše přenosy útoky typu man-in-the-middle nebo ukrást vaše přihlašovací údaje. Je důležité mít k dispozici silná bezpečnostní opatření, která tomu zabrání.

Dobrou zprávou je, že odvádění zločinů na internetu je docela snadné, vše, co potřebujete, je provést několik základních kroků. Pojďme se na ně podívat.

Soukromé šifrování

nulová znalost

Soukromé šifrování, možná jej znáte jako nulové, zabraňuje číst vaše data nikomu kromě vás. Služba, kterou používáte, nebude mít přístup k vašim datům, protože k tomu máte pouze klíč. Nevýhodou tohoto přístupu je, že pokud ztratíte heslo, je navždy pryč, protože služba nulových znalostí ho nemůže obnovit.

Chcete-li toto riziko snížit, zvažte použití správce hesel. Nezapomeňte však vytvořit silné heslo. Nejlepší službu s privátním šifrováním najdete v našem nejlepším článku o cloudových službách s nulovými znalostmi. 

Sync.com je naše celkově nejlepší služba cloudového úložiště. Byla založena v Torontu v roce 2011 a získala si reputaci pro vysokou bezpečnost a soukromí uživatelů. Za šifrování s nulovými znalostmi, jako některé služby, se neúčtuje navíc. Úložiště 2 TB můžete získat za pouhých 96 USD ročně nebo 8 USD měsíčně. Přečtěte si o tom více v naší recenzi Sync.com.

Další nejlepší služba s nulovými znalostmi, pCloud, vyžaduje, abyste zaplatili za svůj doplněk Crypto, abyste mohli povolit soukromé šifrování. Je to 3,99 $ měsíčně. Kromě toho nabízí dobrou hodnotu, protože můžete získat 2 TB prostoru za 9,99 $ měsíčně. Pokud za rok zaplatíte, náklady klesnou na 95,88 $. Je to také nejlepší cloudové úložiště pro Linux. Přečtěte si naši recenzi pCloud pro všechny její klady a zápory.

MEGA je další služba, která se dobře stará o vaše soukromí. Kromě nulové znalosti uchovává vaše údaje v datových centrech v Lucembursku, Německu, Francii, Nizozemsku, Kanadě a na Novém Zélandu, z nichž všechna Evropská komise rozhodla, že mají odpovídající úroveň ochrany podle článku 45 obecné nařízení o ochraně údajů. Pro více informací si přečtěte naši recenzi MEGA.

Šifrování v klidu a během přepravy

šifrování v klidu

Existuje mnoho šifrovacích algoritmů od starého DES po novější Blowfish a AES. Jak jste možná uhodli, nejnovější ze série, AES, je nejbezpečnější. Má několik úrovní zabezpečení v závislosti na délce klíče, která může být 128, 192 a 256 bitů.

256bitový je nejbezpečnější, ale pokud víme, nikdo nebyl schopen crackovat žádnou jeho implementaci. Obvykle se používají v klidu.

Během přenosu mají cloudové služby tendenci používat protokol TLS k ochraně vašich souborů před odposlechem. Navazuje bezpečné spojení provedením handshake mezi dvěma počítači pomocí šifry, autentizace a výměny klíčů.

Mnoho služeb nabízí dostatečnou úroveň šifrování a používá protokol TLS. Jedna služba, která vyniká díky mnoha bezpečnostním opatřením, je Tresorit.

Z tohoto důvodu je na našem seznamu nejbezpečnějších služeb cloudového úložiště. Vaše soukromí je také zaručeno, protože je nulové a uchovává vaše data na serverech v Irsku a Nizozemsku. Další informace o jeho zabezpečení naleznete v naší recenzi Tresorit.

Dvoufaktorové ověření

cloudová bezpečnost a 2fa

Dvojfaktorové ověřování je užitečné, pokud chcete zabránit těmto obtěžujícím hackerům v odcizení vašich údajů. Když jej zapnete, bude to nutné, abyste k přihlášení museli kromě hesla zadat také kód. Kód můžete získat několika způsoby..

Jednou službou, která má mnoho možností pro dvoufaktorové ověření, je FilesAnywhere. Jedná se o řešení úložiště, které má silné zabezpečení a vysoké ceny.

Jeho pomocí můžete nechat své uživatele, aby se přihlásili dalším kódem, který obdrží e-mailem, SMS nebo telefonním hovorem. Mezi další funkce patří filtrování přístupu podle IP adresy a omezování přihlášení za den. Úplný popis zabezpečení si můžete přečíst v recenzi souboru FilesAnywhere.

Ochrana Ransomware

ochrana ransomwaru

Ransomware není vtip. Je to typ malwaru, který najde vaše citlivé soubory a zašifruje je. Pokud chcete znovu přistupovat ke svým souborům, musíte hackerům zaplatit výkupné, abyste od nich získali speciální dešifrovací klíč. To znamená, že pokud to vůbec doručí. Je lepší se nejdřív nestát obětí. Tam přicházejí cloudové služby.

V našem nejlepším online zálohování s ochranou proti ransomwaru jsme uvedli šest služeb, které proti němu fungují dobře.

Naší nejlepší volbou je CloudBerry Backup. Působí jako řídicí centrum pro cloudové úložiště a záložní účty. Má ransomware skenování a pokročilé verze, které vám pomohou zůstat před ransomware. Standardní záložní licence je 49,99 $. Celý popis si přečtěte v naší recenzi CloudBerry Backup.

Chcete-li získat více běžného řešení, zkuste Acronis True Image. Jeho aktivní ochrana je založena na AI, takže se může naučit lépe detekovat útoky s více daty. Blokuje procesy a upozorňuje uživatele, když detekuje podezřelé chování. Navíc dokáže okamžitě obnovit poškozené soubory. Cena začíná na 49,99 $ ročně za 250 GB. Přečtěte si více v naší recenzi Acronis True Image.

Řešení cloudového úložiště používají verze k boji proti ransomware. Mnoho jich má, ale implementace se liší v počtu verzí nebo dnů, které můžete vrátit. Sync.com nabízí neomezené verze verzí a další, které jsme zmínili, mají podobné funkce.

Pokud potřebujete jiné řešení, zkuste OneDrive, který nabízí verzování souborů za posledních 30 dní. Přečtěte si více v naší recenzi OneDrive.

Sdílení obsahu

sdílení

Jednou z hlavních výhod cloudových služeb je sdílení. Většina služeb přistupuje k podobnému přístupu tím, že vám umožňuje generovat odkazy na soubory nebo složky nebo pozvat ostatní, aby s vámi spolupracovali. Tam, kde se liší nejvíce, je schopnost omezit a ovládat váš sdílený obsah.

Správná kontrola obsahu může zahrnovat odkazy chráněné heslem, data vypršení platnosti, oprávnění ke složkám a další. V našem nejlepším cloudovém úložišti pro sdílení článku jsme naše možnosti zúžili na pět služeb. Není překvapením, že Sync.com, pCloud a Tresorit jsou na vrcholu, protože nabízejí silnou kontrolu obsahu.

Dvě koncové služby jsou Box a Dropbox. Nesouhlasí s nejlepšími službami, ale také nejsou pozadu. Box je podniková služba, která cílí na podniky, takže, pokud to potřebujete, přečtěte si naši recenzi boxu. Pokud jste jediný uživatel a dáváte přednost oblíbeným službám, zkuste Dropbox. Než to uděláte, přečtěte si o tom více v naší recenzi Dropboxu.

Závěrečné myšlenky

Cloudová bezpečnost není triviální záležitostí, zejména pokud v cloudu uchováváte citlivé informace. Uváděli jsme pět nejdůležitějších funkcí, které by cloudové služby měly mít, aby vaše data byla v bezpečí. Jedná se o soukromé šifrování, silné šifrování v klidu a během přepravy, dvoufaktorové ověřování, ochranu ransomwaru a bezpečné sdílení.

Celkově Sync.com vychází nejlépe, ale jak vidíte výše, existuje spousta dalších služeb, které je třeba zvážit. Co si myslíte o zabezpečení cloudu? Myslíte si, že zde uvedené služby jsou dobré pro vaši malou firmu? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me