Carbonite vs Mozy: Bitva o podnikatelský svět 2020

Mnoho zálohovacích služeb online může zálohovat vaše data, ale může být obtížné vybrat tu, která je pro vás nejlepší, zejména pokud uvažujete o dvou službách. V tomto článku porovnáme Carbonite vs Mozy, abychom vám usnadnili výběr mezi nimi. Pokud máte pocit, že byste chtěli nějaké jiné řešení, podívejte se do našeho nejlepšího seznamu záloh online, abyste zjistili, která služba je na vrcholu.


Karbonit je na tomto seznamu, protože nabízí neomezené úložiště za slušnou cenu a v závislosti na zvoleném plánu umožňuje zálohovat více počítačů nebo serverů.

MozyPro na to ale není, protože je to velmi drahé. Přesto je to všestranná služba zálohování, která je dobrá pro firmy, které chtějí zálohovat více počítačů. Zajímavé je, že se jedná o další karbonitový produkt. Uvidíme, jestli dokáže vyhrát několik kol proti svému bratranci s vyšší hodností.

Pokud se chcete o konkurentech dozvědět více, přečtěte si naši karbonitovou recenzi a recenzi MozyPro. Pokud jste zmateni rozdílem mezi cloudovým úložištěm a zálohováním, přečtěte si naše vysvětlení.

Je chytré používat cloudovou zálohu, protože si nemůžete být jisti, kdy dojde k selhání nebo selhání pevného disku a ke ztrátě dat. Pomocí softwaru pro obnovu dat se jej můžete pokusit obnovit, ale nejedná se o spolehlivou metodu. Nemůžete se spolehnout ani na polovodičové disky, protože mají více datových chyb, i když je jejich míra selhání menší než 1 procento.

Během pěti kol uvidíme, jak se služby vzájemně porovnávají, abychom vám mohli vybrat jednu. Na konci každého jmenujeme vítěze. Po zvonu uděláme rekapitulaci a vyhlásíme celkového vítěze.

1

Hodnota

Nejlepší je, pokud získáte více za méně peněz a máte mnoho plánů na výběr, protože to zvyšuje šance na nalezení toho, který vyhovuje vašim potřebám. Je skvělé, pokud poskytovatel nabízí také bezplatný plán nebo zkušební verzi, abyste si mohli službu vyzkoušet. Pokud hledáte bezplatné plány, přečtěte si náš nejlepší bezplatný online záložní kus.

Pro ty, kteří potřebují neomezené zálohování a rádi by viděli jiné možnosti než Carbonite, navštivte náš nejlepší neomezený online záložní seznam.

ceny karbo-vs-mozy-karbonitů

Karbonit má tři neomezené plány: Basic, Plus a Prime. Základní náklady 71,99 $ ročně a poskytuje neomezené zálohování holých kostí. Plus je nejoblíbenější plán a přidává zálohu externího disku a automatické zálohování videa za 111.99 $ ročně. Za 149,99 $ ročně vám Prime poskytne kurýrní službu obnovy.

Před objednáním služby byste měli vyzkoušet tuto 15denní zkušební verzi. Pokud se rozhodnete, že je to vhodné, můžete získat 5% slevu na zaplacení na dva roky nebo 10% na tři roky. Pokud nepotřebujete neomezené zálohování a chcete místo toho zálohovat neomezené počítače, IDrive v současné době nabízí slevu. Další informace o službě naleznete v naší recenzi IDrive.

Umožňuje také zálohovat více počítačů. Carbonite Safe Backup Pro začíná na 287,99 USD ročně a umožňuje vám zálohovat až 25 počítačů a poskytuje 250 GB záložního prostoru.

carbo-vs-mozy-mozy-price

Plány Mozy poskytují záložní prostor, který můžete sdílet mezi neomezeným počtem počítačů a serverů. Můžete platit na měsíční, roční nebo dvouleté bázi. Plány začínají na 10 GB a dosahují až 4 TB, ale Mozy na své webové stránce uvádí ceny až do 250 GB.

Pokud potřebujete více než to, musíte požádat o stanovení ceny. Existují také plány bez serverů, které jsou levnější než jejich protějšky.

Je příjemné, že existuje flexibilita plánu, ale problémem je, že MozyPro začíná na 10 GB. To nestačí k zálohování počítače, natož serveru. Pokud máte několik serverů, nemusí 4TB stačit. Největším problémem však je, jak drahé to je. MozyPro účtuje směšnou cenu 850 $ ročně za 250 GB zálohy. Ostatní služby poskytují mnohem lepší hodnotu.

Cena za množství úložiště není blízko, takže zde nemůžeme ani zvážit správnou shodu. Karbonit vyhrává, protože nabízí neomezené úložiště pro levné.

Kolo: Hodnota pro karbonit

Karbonitové Logo
Logo MozyPro

2

Bezpečnostní

Silné zabezpečení zajistí vaši zálohu v bezpečí. Jeho síla závisí na šifrování používaném během přenosu a v klidu, což protokol chrání vaše soubory během přenosu a další faktory.

V nejlepším případě se služba kvalifikuje jako nulová znalost, což znamená, že soubory můžete číst pouze vy. Důležité je také dvoufaktorové ověření, protože pomáhá, když někdo ukradne vaše heslo.

carbo-vs-mozy-carbonite-security

Karbonit šifruje uživatelské soubory 128bitovým šifrováním Blowfish před jejich přenosem do cloudu pomocí protokolu TLS.

Služba poté zajišťuje data na svých serverech pomocí 128bitového AES a ukládá váš klíč do chráněného datového centra, aby si jej zaměstnanci nemohli přečíst vaše data. Soukromé šifrování můžete také povolit, pokud jste uživatelem systému Windows a klíč sami spravujete. V takovém případě se služba přepne na AES 256-bit, ale pokud ji ztratíte, nebude možné resetovat vaše heslo..

Můžete se také spolehnout na dvoufaktorové ověření, které vám pomůže chránit váš účet. Pravděpodobně však nebudete muset, protože karbonit má vysoké požadavky na heslo.

Carbonite ukládá vaše soubory v zabezpečených datových centrech. Mohou vydržet virtuální útoky, stejně jako katastrofy, jako jsou zemětřesení a požáry. Mezi jeho bezpečnostní opatření patří redundantní distribuce výkonových jednotek, zálohování baterií, generátory na místě, systémy regulace klimatu, nepřetržité hlídkové hlídky, biometrické skenery, karty elektronických klíčů a uzavřený televizní dohled..

zabezpečení carbo-vs-mozy-mozy-security

MozyPro má silný přístup k zabezpečení. Vyzývá audity třetích stran, aby se ujistil, že jeho datová centra jsou v souladu s úkolem udržet vaše data v bezpečí. Zařízení mohou odolávat přírodním katastrofám, virovým útokům a dalším nežádoucím událostem, které mohou ohrozit vaše data. Bezpečnostní pracovníci jsou na místě 24/7 a datová centra jsou chráněna televizními kamerami s uzavřeným okruhem, branami a přístupem k elektronickým klíčům.

Vaše soubory jsou šifrovány na serverech Mozy. Ve skutečnosti jsou šifrovány před opuštěním počítače a jsou chráněny při přenosu pomocí připojení TLS. MozyPro ve výchozím nastavení ponechá váš klíč a používá 448bitové šifrování Blowfish. Můžete se však rozhodnout pro soukromé šifrování, které přepne šifrovací algoritmus na 256bitový AES.

Obě služby mají silné zabezpečení, ale MozyPro používá vyšší úroveň algoritmu Blowfish k šifrování souborů před přenosem, takže vyhraje toto kolo.

Kolo: Bezpečnostní bod pro MozyPro

Karbonitové Logo
Logo MozyPro

3

Rychlost

Počáteční záloha s jakoukoli službou může trvat dlouho. Jak dlouho záleží na poskytovateli internetových služeb a jak blízko jste k serveru. Čím blíž jste, tím lepší bude vaše spojení. Služby získají více bodů, pokud umožňují vyladit nastavení přenosu, zrychlit rychlost a použít algoritmus přenosu na úrovni bloku, což pomáhá po počáteční záloze.

Karbonit nepatří mezi rychlejší služby podle našich testů, které byly prováděny mimo Boston s rychlostí nahrávání 10 Mb / s. Nahrání složky 1 GB trvalo déle než tři hodiny. Počáteční nahrávání může být pomalé, ale následné nahrávání bude díky kopírování na úrovni bloků rychlejší. Rychlosti stahování byly také rychlé.

MozyPro byl při počátečním nahrávání mnohem rychlejší, protože naše testy ukázaly, že na zálohování komprimované složky o velikosti 1 GB do cloudu je třeba asi hodinu. Testy jsme provedli z Bangkoku v Thajsku přes WiFi připojení s rychlostí stahování 55 megabitů za sekundu a rychlostí uploadu 22 Mbps. Problém může být v tom, že MozyPro nekomprimuje data.

Mozyova hodina za gigabajt dat je skvělá ve srovnání se třemi Carbonite, ale ne ve srovnání se zbytkem trhu zálohování online. Pokud potřebujete službu, která nahrává vaše soubory, jako je blesk, a to i při počátečním nahrávání, podívejte se na tabulku testů rychlosti v naší recenzi Acronis True Image.

S ohledem na rozdíl v rychlosti nahrávání je snadné uhodnout, která služba je zde lepší volbou. Mozy toto kolo vyhraje.

Round: Speed ​​Point pro MozyPro

Karbonitové Logo
Logo MozyPro

4

Snadnost použití

Počáteční nastavení zálohy i následné a obnovení dat by mělo být jednoduché. Tímto způsobem můžete dělat řádnou práci místo toho, abyste se starali o svá data. Aby se zajistilo, že desktopový klient by měl pracovat na většině operačních systémů a jeho rozhraní, spolu s webovými a mobilními aplikacemi, by mělo být příjemné a intuitivní použití.

rozhraní carbo-vs-mozy-carbonite-interface-desktop

Klient Carbonite pro stolní počítače je jednoduchý a netopí se vám možnosti. Většina procesu je automatizovaná, takže k provedení zálohy stačí provést pouze jeden krok. Je k dispozici pro Windows a MacOS.

Barva služby kóduje vaše soubory, takže můžete snadno zkontrolovat jejich stav. Vylučuje některé soubory a přípony a ve výchozím nastavení nezálohuje soubory větší než 4 GB, takže je musíte zahrnout ručně, abyste je mohli zahrnout.

web carbo-vs-mozy-carbonite-interface-web

Pokud kliknete na odkaz „zobrazit moji zálohu“, budete přesměrováni na webové rozhraní. Přestože je fádní, je funkční a umožňuje zkontrolovat stav zálohy, přistupovat k souborům a spravovat svůj účet.

Totéž můžete udělat s mobilní aplikací Carbonite pro Android a iOS. Jeho rozhraní je jasné a minimální, takže vás nebude plést.

MozyPro vyžaduje více práce než dříve, než můžete začít zálohovat data. To znamená, že jakmile to nastavíte, má funkce, které usnadní postup vpřed.

Stáhnout klienta pro stolní počítače je snadné a instalace netrvá dlouho. Pro nastavení zálohy nemusíte dělat nic, protože MozyPro prohledává váš systém souborů a vybere pro zálohování nejběžnější typy souborů. Nemá nejúčinnější rozhraní, jaké jsme kdy viděli, ale průvodce pomáhá dokončit práci. Funguje na Windows, MacOS a Linux.

Webové rozhraní má administrátorskou konzoli s praktickými funkcemi, které usnadňují správu účtu. Můžete vyhledat připojení k vašemu účtu podle uživatele nebo zařízení a zjistit, kolik dat je zálohováno a kdy bylo spuštěno poslední zálohování. Sekce „grafy a zprávy“ zobrazuje historii a stav zálohy a umožňuje nastavit e-mailová upozornění.

Aplikace smartphonu MozyPro nemohou zálohovat vaše data, ale umožňují vám k nim přistupovat. Jsou k dispozici pro Android a iOS.

Webové rozhraní Mozy není tak jasné nebo atraktivní jako Carbonite. Na přední straně stolního počítače je to podobné, protože použití karbonitu je snadnější. Karbonit vyhrál toto kolo.

Kolo: Snadné použití pro karbonit

Karbonitové Logo
Logo MozyPro

5

Verdikt

Obě služby mají dvě výhry, ale Mozy stěží vyhrává v zabezpečení, a jsou mnohem dražší, takže prohlašujeme Carbonite za celkového vítěze. Snadno se používá, má silné zabezpečení a nabízí neomezené úložiště pro levné.

MozyPro však není daleko v jednoduchosti použití. Navíc má silnější výchozí šifrování, které vám usnadní mysl, pokud máte k šifrování citlivá data. Obě služby vám dávají možnost nakládat se svým soukromým klíčem, takže se nemusíte starat o to, aby si vaši soubory čtou nepoctiví zaměstnanci.

Vítěz: Karbonit

Co si myslíte o této bitvě? Dáváte přednost karbonitu nebo zjistíte, že Mozyovy vlastnosti odůvodňují jeho vysokou cenu? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map