Backblaze vs Carbonite: Kdo má lepší službu v roce 2020?

Je důležité zálohovat vaše data, ale je těžké vybrat službu, která je pro vás nejlepší. Proto jsme sestavili seznam nejlepších online řešení zálohování, která vám pomohou vybrat. Pokud se rozhodujete mezi Backblaze a Carbonite, snažíme se vám to usnadnit v tomto Backblaze vs Carbonite srovnání.


Karbonit je na našem seznamu nejlepších online řešení zálohování. Nabízí neomezené úložiště za slušnou cenu a v závislosti na zvoleném plánu vám umožňuje zálohovat více počítačů nebo serverů.

Backblaze je oblíbený díky svým levným cenám a neomezenému skladování. Je na druhém místě v našem seznamu nejlepších online zálohovacích služeb, zatímco Carbonite je dále dole. Uvidíme, jestli se tento příkaz opakuje.

Pokud se chcete o konkurentech dozvědět více, přečtěte si naši recenzi Backblaze a Carbonite. Pokud jste zmateni rozdílem mezi cloudovým úložištěm a zálohováním, přečtěte si naše vysvětlení.

Je rozumné používat cloudovou zálohu, protože si nemůžete být jisti, jak dlouho bude váš pevný disk vydržet, a mohli byste ztratit svá data v důsledku poruch nebo selhání..

K obnovení souborů můžete použít software pro obnovu dat, ale nejedná se o spolehlivou metodu. Jednotky SSD také nejsou spolehlivé, protože mají více datových chyb, přestože jejich míra selhání je menší než 1 procento.

Ve čtyřech kolech uvidíme, jak se srovnají Backblaze a Carbonite, aby vám pomohly vybrat jeden. Na konci každého kola pojmenujeme vítěze. Na závěr provedeme rekapitulaci a prohlásíme celkového vítěze. Začněme.

1

Hodnota

Nejlepší je, pokud má služba mnoho plánů, protože vám to dává větší šanci najít ten, který vyhovuje vašim potřebám. Plány zvyšují hodnotu, když poskytovatelé nabízejí více za méně. Pokud hledáte bezplatné plány, přečtěte si náš nejlepší bezplatný kus zálohy cloudu.

Pro ty, kteří potřebují neomezené zálohování a chtěli byste vidět více možností než Backblaze a Carbonite, podívejte se na náš nejlepší neomezený online záložní seznam.

Backblaze má jednoduchý systém stanovení cen s jediným plánem. Za 5 $ měsíčně získáte neomezený prostor pro zálohování pro jeden počítač. Protože se jedná o měsíční tarif, můžete jej kdykoli zrušit, což je výhodná možnost, kterou většina služeb nenabízí.

Pokud platíte rok předem, cena klesne na 50 USD. Pokud zaplatíte za dva, cena bude 95 USD. Službu můžete vyzkoušet pomocí 15denní bezplatné zkušební verze.

Karbonit nabízí tři neomezené plány: Basic, Plus a Prime. Základní náklady 71,99 $ ročně a poskytuje neomezené zálohování holých kostí. Plus je nejoblíbenější plán a přidává zálohu externího disku a automatické zálohování videa za 111.99 $ ročně. Za 149,99 $ ročně vám Prime poskytne kurýrní službu obnovy.

Před objednáním služby byste měli vyzkoušet tuto 15denní zkušební verzi. Pokud se rozhodnete, že je to vhodné, můžete získat 5% slevu na zaplacení na dva roky nebo 10% na tři roky. Pokud nepotřebujete neomezené zálohování a chcete místo toho zálohovat neomezené počítače, IDrive v současné době nabízí slevu. Více se o tom můžete dozvědět v naší recenzi IDrive.

Umožňuje také zálohovat více počítačů. Carbonite Safe Backup Pro začíná na 287,99 USD ročně a umožňuje vám zálohovat až 25 počítačů a poskytuje 250 GB záložního prostoru.

Ačkoli vám Carbonite umožňuje zálohovat více počítačů, Backblaze je levnější a rozdíl se zvětší, pokud budete platit předem. Backblaze vyhrává toto kolo.

Round: Value Point for Backblaze

Zpětné logo
Karbonitové Logo

2

Bezpečnostní

Silné zabezpečení zajistí vaši zálohu v bezpečí. Jeho síla závisí na šifrování používaném při přenosu a v klidu, který protokol chrání vaše soubory během přenosu a dalších faktorech.

Nejlepší je, pokud je služba nulová, což znamená, že soubory můžete číst pouze vy. Důležité je také dvoufázové ověření, protože pomáhá zabránit přístupu k vašemu účtu, pokud někdo ukradne vaše heslo.

Backblaze vs Carbonite

Backblaze má mnoho bezpečnostních funkcí, včetně soukromého šifrování. Pokud jej zakážete, Backblaze si zachová váš šifrovací klíč. Jinak to zůstane s vámi.

Obnovení šifrovaných souborů bez ohledu na to vyžaduje, abyste odeslali vaše přístupové fráze zpětnému šifrování k dešifrování. Důvodem je, že Backblaze obnovuje soubory na webu, spíše než pomocí desktopového klienta. Společnost však tvrdí, že poté odstraní vaše přístupové fráze. Pro službu, která je postavena na soukromém šifrování od základu, si přečtěte naši recenzi SpiderOak.

Kromě soukromého šifrování Backblaze šifruje vaše soubory v klidu pomocí 128bitového AES. To není tak silné jako 256bitové AES, ale to funguje. Protokol TLS chrání tranzitní soubory.

Nebudete mít problémy, pokud někdo ukradne vaše heslo, protože Backblaze poskytuje dvoufaktorové ověření, které vyžaduje bezpečnostní kód při každém přihlášení, což ztěžuje přístup všem uživatelům kromě vás..

Backblaze datová centra uchovávají kopie vašich souborů na více serverech pro redundanci pomocí nastavení RAID. Centra odolávají přírodním katastrofám a fyzickým narušitelům.

Backblaze vs Carbonite

Karbonit šifruje uživatelské soubory 128bitovým šifrováním Blowfish před jejich přenosem do cloudu pomocí protokolu TLS.

Služba poté zajišťuje data na svých serverech pomocí 128bitového AES a ukládá váš klíč do chráněného datového centra, aby si jej zaměstnanci nemohli přečíst vaše data. Soukromé šifrování můžete také povolit, pokud jste uživatelem systému Windows a klíč sami spravujete. V takovém případě se služba přepne na AES 256-bit, ale pokud ji ztratíte, nebude možné resetovat vaše heslo..

Můžete se také spolehnout na dvoufaktorové ověření, které vám pomůže chránit váš účet. Pravděpodobně však nebudete muset, protože karbonit má vysoké požadavky na heslo.

Carbonite ukládá vaše soubory v zabezpečených datových centrech. Mohou vydržet virtuální útoky, stejně jako katastrofy, jako jsou zemětřesení a požáry. Mezi jeho bezpečnostní opatření patří redundantní distribuce výkonových jednotek, zálohování baterií, generátory na místě, systémy regulace klimatu, nepřetržité hlídkové hlídky, biometrické skenery, karty elektronických klíčů a uzavřený televizní dohled..

Karbonit se stará o vaše soukromí lépe, protože nevyžaduje zadání vaší přístupové fráze jako Backblaze. Navíc používá 256bitový AES namísto 128bitové verze, kterou používá Backblaze. Díky tomu je v této kategorii vítězem.

Kolo: Bezpečnostní bod pro karbonit

Zpětné logo
Karbonitové Logo

3

Rychlost

Počáteční záloha může trvat dlouho. Jak dlouho to trvá, bude záviset na poskytovateli internetových služeb a na tom, jak blízko jste k serveru. Vaše spojení bude lepší, čím blíže jste.

Služby získají více bodů, pokud vám umožní vyladit nastavení přenosu, rychlosti škrticí klapky a použít algoritmus přenosu na úrovni bloků, který pomůže po počáteční záloze.

Naše testy ukázaly, že Backblaze nahrává 1,85 GB za hodinu, což je asi 50 procent teoretické kapacity. Abychom byli spravedliví, provedli jsme testy z Chiang Mai, Thajsko, s rychlostí nahrávání 8 megabitů za sekundu.

Backblaze neomezuje rychlost nahrávání nebo stahování, takže hlavním faktorem, který ovlivňuje vaši rychlost, by měla být vzdálenost od datového centra v Kalifornii. Pokud to nefunguje ve váš prospěch, můžete zvýšit počet spuštěných podprocesů, aby bylo nahrávání rychlejší.

Karbonit v našich testech, které byly provedeny mimo Boston s rychlostí uploadu 10 Mb / s, nevedl dobře. Nahrání složky 1 GB trvalo déle než tři hodiny. Počáteční nahrávání může být pomalé, ale následné nahrávání bude díky kopírování na úrovni bloků rychlejší. Rychlosti stahování byly také rychlé.

Pokud potřebujete službu, která nahraje vaše soubory, jako by nebylo zítra, a to ani při počátečním nahrávání, podívejte se do tabulky rychlých testů v naší recenzi Acronis True Image.

S ohledem na mezeru v rychlosti nahrávání je snadné zjistit, která služba je zde lepší volbou. Backblaze vyhrává toto kolo.

Round: Speed ​​Point for Backblaze

Zpětné logo
Karbonitové Logo

4

Snadnost použití

Nastavení zálohy, stejně jako následné, a obnovení dat by mělo být jednoduché. Tímto způsobem se můžete soustředit na svou práci místo toho, abyste se starali o svá data. Aby se zajistilo, že desktopový klient by měl pracovat na většině operačních systémů a jeho rozhraní, spolu s webovými a mobilními aplikacemi, by mělo být příjemné a intuitivní použití.

Zálohování pomocí stolního klienta Backblaze je jednoduché. Ve skutečnosti je to nejjednodušší ze všech služeb, které jsme testovali. Je to proto, že nevyžaduje, abyste spravovali, kolik nebo co zálohujete. Místo toho zálohuje vše kromě systémových a dočasných souborů.

Nezapomeňte však, že zálohování je pomalejší, takže byste měli vyloučit, co nechcete zálohovat, v nabídce „Nastavení“. Funguje na Windows a MacOS.

Také webové rozhraní funguje dobře. Je to intuitivní a navigace je uživatelsky přívětivá. Karta „přehled“ zobrazuje stav vašeho účtu, zatímco karta „zobrazit / obnovit“ vám umožní přístup k souborům.

Mobilní aplikace umožňuje procházet soubory a stahovat je do zařízení. Je k dispozici pro Android a iOS.

Aplikace Carbonite pro stolní počítače je jednoduchá a nepřekonává vás možnostmi. Většina procesu je automatizovaná, takže k provedení zálohy stačí provést pouze jeden krok. Je k dispozici pro Windows a MacOS.

Backblaze vs Carbonite

Barva služby kóduje vaše soubory, takže můžete snadno zkontrolovat jejich stav. Vylučuje některé soubory a přípony a ve výchozím nastavení nezálohuje soubory větší než 4 GB, takže je musíte zahrnout ručně, abyste je mohli zahrnout.

Pokud kliknete na odkaz „zobrazit moji zálohu“, budete přesměrováni na webové rozhraní. Přestože je fádní, je funkční a umožňuje zkontrolovat stav zálohy, přistupovat k souborům a spravovat svůj účet.

Backblaze vs Carbonite

Totéž můžete udělat s mobilní aplikací Carbonite pro Android a iOS. Jeho rozhraní je jasné a minimální, takže vás nebude plést.

Backblaze a Carbonite nabízejí kvalitní uživatelské zážitky, takže jsme v této kategorii museli rozdělit vlasy. Klient Carbonite pro stolní počítače je atraktivnější a necítí se jako Backblaze’s, takže mu dáme toto kolo.

Kolo: Snadné použití pro karbonit

Zpětné logo
Karbonitové Logo

5

Verdikt

Je to vázanka v počtu vítězství, ale karbonit sotva vyhrává v jednoduchém použití, takže prohlašujeme Backblaze za celkového vítěze. Snadno se používá, má dobré rychlosti a silné zabezpečení. Jeho korunový úspěch je vynikající hodnotou jeho jediného neomezeného plánu, který si můžete předplatit za pouhých 5 $ měsíčně.

Karbonit však není pozadu. Jeho základní neomezený plán stojí jen dolar více. Má silnou bezpečnost, která se ukáže být lepší než Backblaze, protože používá 256bitový AES. S mnohem pomalejšími časy nahrávání však neodpovídá rychlosti Backblaze.

Vítěz: Backblaze

Co si myslíte o tomto těsném zápase? Je Backblaze pro vás vhodnější, nebo dáváte přednost karbonitu? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map